AL VÖ0R iiieia van naar niet van Picasso maar oortje zal het langzamerhand zelf moeten ondervinden Leopoldisten spelen een nieuwe „troef" uit gevaa Bestaanszekerheid legt vijfde kolonne lam Verwaarlozing van onze soldaten in Indonesië Wat zou zo'n moderne schilder dan anders moeten doen? Nationale herdenking als vorig jaar Alles wat gewoon wordt is niet meer romantisch Geheimzinnigheid uil den boze Evelien spreekt I VAN VROUW Kinderen Extra woningen voor reizende arbeiders Socialistische groepen zoeken contact Kleine maskerade Vrijdag 10 Maart 1950 (Van onze parlementaire redacteur): DEN HAAG. Het Tweede Ka merlid Goedhart heeft de minister van Oorlog gevraagd om een over zicht te willen verschaffen van de omstandigheden, waaronder de Ne derlandse troepen in Indonesië, in afwachting van hun terugkeer, zijn gehuisvest en verzorgd worden. De aanleiding tot deze vraag zijn de geruchten, dat de op repatriëring wachtende Nederlandse troepen vrijwel niets te doen hebben, aan verveling en demoralisatie zijn prijsgegeven, in onbewoonbare bi vakken zijn ondergebracht, soms in vervuilde ruimten opeengepropt worden en dikwijls voedsel ver strekt krijgen, dat niet meer aan minimale eisen voldoet. Vele Nederlandse militairen zou den op blote voeten moeten rond lopen, zodat bijvoorbeeld de Kon. Vereniging van Grenadiers en Ja gers „De Garde" hier te lande on der leiding van enige officieren een actie onder de burgerbevolking is begonnen, ten einde het publiek er toe te bewegen op korte termijn wollen sokken ter beschikking van'* de Nederlandse soldaten in Indo nesië te stellen. Indien deze en vele soortgelijke berichten, die in omloop zijn, gro tendeels juist zijn, vraagt de heer Goedhart ten slotte, moet daaruit dan niet afgeleid worden, dat er aan de leiding en organisatie van ons Ir» Indonesië op scheepsgele genheid wachtende expeditieleger zeer veel ontbreekt, en kan de mi- nistr dan -mededelen, welke maat regelen'hij -in verband hiermede denkt te nemen? rijen warcn precies zo'n resultaat van het zoaken naar nieuwe vor men .als zij op ander terrein zo vlammend verdedigde. .Goed be schouwd vertelden die schilderijen Ou eenzelfde manier als zij:;'een beetje luid uitgesproken en net als of het door elkaar lag. Wat- moet zo'n nieuwe schilder anders'doen, dan schilderen in overeenstemming met.'zijn gevoel. ;Dat gevoel is ëvenvéeï.van. deze tijd als het hare-was- Maar mis-- schien lustte ze deze tijd helemaal van binnen niet zo geheel en al. Want haar kamers ademden in- consequent een andere sfeer. Daar baadde zezich in de koesterende schijnwereld van „antiek", een we reld die de vroegere imiteerde. Ze vond-dat ;behaaglijk. De krullen aan haar lampjes en stoeltjes wa ren zinlozer dan die moderne schil, deryen. ;.':- Aan. het gezicht herkent men een mens: aan het gelaèt van de kunst kan mengde tijd aflezen. Maar misschien wilde ze dat gezicht niet zien. Misschien was het te bar.'Hoe kon zé. anders In haar smaak zo terugleven naar een tijd die niet meer terug te. beleven valt? Ze ging 'veel naar allerlei nieu we dingen toe en wist !haar mondje te roeren: „Vrijheid zus en zo?-Het; leven moet vernieuwd!'' Ze was zo vlot. 20 ruina van begrip. Ze be greep het /moderne' leVen zo goed- Ze was zo frank, èn uitdagend. Ik kwam haar laatst tegen. Ze bet niet na haar ,;Kind-van-deze- tijd-zyn" te demonstreren. Onder haar agm haar nieuwste aanwinst. Een monsterlijke plaat in .techni color. waarop te-zien was jhoe de I9e eeuwen zich de thuiskomst van de met schuldbeladen verloren zoon voorstelt. Ze-was er nogal blij mee. Misschien zit ze er vanavond gezellig onder en breekt een lans voor één nieuwe Wereld. Ass het om kleding ging beweerde ze „modern" te zijn. Als het om de positie van de vrouw ging was ze. vooruitstrevend. Daar. ze niet be hoorde tot het giebelend volkje» dat spreekt over „leuk modern", „echt modern" en „wat een modem type" betekende het woord voor haar meêr dan vlotheid, roken en.karmUngelakte vingertoppen! Coquet poog de ze Iedereen ervan te overtuigen, dat ze een uitdagend en nonchalant kind van deze tijd was, niet beducht voor ingrijpende vernieuwingen. Zt wilde dan-ook nogal eens omwentelende, taal uitslaan. - Oma uit Amsterdam is geweest. Een moderne', sportieve Oma, in niets gelijkend öo de grootmoeders met-de-stoof-en-'ttheelichtje uit oude boekjes. Alleen de cadeautjes in haar tas. die haar komst begeleiden, zijn van alle ''tijden/ Snoep, een sinaasappel voor elk en wat bloemen. Dit keer was er kleur gerei voor zoontje bii en een pop in een groene cver- gooier. voof 't zusje. Zoontje is zeer te spreken over 't kleurboek, dat loutèr yoetbal-grobtheden bevat. Maar dé op%vinding van 'tdikke zusje kent geen grenzen. Ze rent heen en weer als een grietje dat duizend dingen tegelijk moet doen. «.Oma", roeot ze. wijzend naar de bloemen, de sinaasappels en de chocolaatjes. „Oma. Oma"- zegt ze tegen de pod. een blonde met een onbreekbaar gezicht. „Van Oma" verbétert zoóntie. ..Oma" praat zusie zonnig, doch in d'er blauwe oogies glimt iets on verzettelijks ..Hoe kan ie een pop nou Oma noemen?" protesteert zoontje. „Leer d'er .dat nou af. mam" Maar zusie wil niet wijken.. De grote Oma is weg mét de trein.- de kleine is gebleven en die zit nu aan. tafel. AI taterend trachf ze ons dat bii .te brengen. „Laat baar maar", zeg ik ten slotte, „Dat gaat ook wel weer OVpr.'' Zusje eet tevreden, af en toe de dop op de. stoel naast haar. tot gro ter spoed aanmanend. ..Ete-Oma? .Eéééte!" - Opeens is ze in r'eü en roer. Drif tig gliidt ze van de stoel.„Bah. bèh" roept ze driftig. „Oma. bèh vies!" en ze Kolt met de pop de ka-' mer uit. naar 't kleine kamertje met Jp haakje. Hier kriiat.Orria er van langs in fel. onverbiddelijk Es kimo's. 't. Is zot Alleen zoontje ergert zich. „Leer d'er dat nou af. Mam", gilt hit -woedend. En als ik niet luister, alleen maar lach. sist hij: „Grootvader 'neemt dat-nooit. Als 1e datrnaar v-pet". Advertentie (LM.) Minister Joekes neemt wetsontwerp op zweminrichtingen terug DEN HAAG Minister Joekes heeft de voorzitter der Tweede Kamer meegedeeld, dat hij het wetsontwerp ter voorkoming van gevaren voor de.gezondheid en het leven" in verband met het gebruik van zweminrichting intrekt. Het ligt in. zijn bedoeling binnenkort een nif uw ontwerp Zweminrich- tingenwet in te dienen. Dit besluit wekt herinneringen op aan de bewogen behandeling in de Tweede Kamer op 30 Septem ber 1947 van het thans ingetrokken wetsontwerp. Daarbij, werd door pater Stokman een-améndemént ingediend, dat gemeenteraden wil de verplichten voorschriften te ge ven ter beveiliging van de open bare zedelijkheid bijv, ten aanzien van het reserveren van bepaalde zwemtiiden. voor ieder geslacht af zonderlijk en om te voorkomen dat zweminrichtingen aanstoot -zouden géven aan de bezoekers en het pu bliek in de omgeving/Ondanks het verzet van de toenmalige minister van SocialeZaken. dr.Drees, die tal van practisché' bezwaren op perde en voorts aanvoerde, dat het hief een l uitsluitend technisch- hygiëniscbe regeling betrof, waar in het amendement niet paste, werd het met 35 tegen 26 stemmen aangenomen. Minister Drees ver zocht daarop de beraadslaging over het wetsontwerp te schorsen, opdat hij zich nader kan beraden. Niet alle-vernieuwing bleek haar we dingen. Geen .wonder. .Ze wa- echteh even sympathiek. Haar zin ren immers ln dezelfde tijd; gebo- voor de beweging in bet leven liet ren. Zelf een typisch verschijnsel haar in de steek als ze voor zo'n van haar tijd verstond ze'een an- modern schilderij stond. Ze be- der verschijnsel daarvan niet. greep dan opeens niet meer dat Eigenlijk'dwaas, want die schild^ hier sprake was van een even on vermijdelijke nieuwe vorm als zij op ander gebied verdedigde. Ze trok dan een oer-degelyk gezicht, dat men anders niet van haar ge wend was én sprak met koele min achting over onjïin. die nutteloos was. Daarom liep zé in een 'museum met een wijs gezicht de modernen voorbij ten bate van de oude meesters. Het' verschil in geboorte tijd tussen haar eri'dé oude mees ters! was duidelijk te zien. Want hoewel de. plaats van haar neus strikt volgens oudmeesterlijke aan. wijzing bepaald scheen, was er iéts' dat maakte dat ze meer overeen komst'vertoonde met al die nieu- Wij behoeven U niet attent te maken op twéé feiten die U uit ondervinding kent! 1 e Een nieuwe mantel dwingt U altijd om ook nieuwe hand schoenen 1© kopen, wilt U tenminste het een niet met het ander bederven. 2e Een nieuwe mantel .Icost altijd iels meer dan U er voor gespaard heeh (en waar moet U dan de handschoe nen van beialen?) Ook wij zouden U evenmin, als Iemand anders echte Ie- deren handschoenen kunnen aanbieden 'order de 10 gul den (want 't laatste halfjaar zijn de lederprijzen enorm gestegen) indien wij niet de hand hadden kunnen leggen op een partij handschdbnen: tegen een abnormaal lage prijs- MODE-NOVELLETTE De mooiste mannequins van, Parijs zijn in dienst bij Jaques Fath. De man dier in Rita Hayworth een weergaloze -koopster heeft. D^ man .die in staat is de degelykste vrouw iets stouts te gevendoor., z'n ge peperde kleedij. •Inplaats van parels of glanzende, kost bare'kralen, laat hij z'n: prima'donna'Bet- tina iets dragen, dat nog méér; dé aan dacht trekt dan de. juwelen, der wereld. Een simpel wit boord met een dasje .en dat bij een schouderloze jurk. „Zeker om haar magere hals te'bedek ken", heet zoiets in 't Hollands. Doch men kan ervan op aan,-dat dit Fath's;bedoeling niet is geweest, 'tïs met dit -verzinsel";als met de korte,- rechte-haren, de: amandel vormig omlijnde ogen en de pierrótr.achtige mond: bijna beklemmend symbool van 1950, 'i Geeft de vrouw, die dit alles héb ben kan, een kans om „heel gevaarlijk" genoemd te kunnen worden. En ook dit woord Is eigenlijk zèèr 1950. Donderdag 4 Mei (Eigen berichtgeving) DEN HAAG De ricfattijnén, dip- de „Commissie Nationale Herden king" heeft opgesteld voor de Na tionale Herdenkingsavond op Don derdag 4 Mei, wijken niet af van die, welke voor 1949 galden met uit-, zondering dan van de reeds eerder door ons gepubliceerde vaststelling van groepen van gevallenen, die her dacht zullen worden. Van 's avonds 18 uur af zullen de vlaggen halfstok gehesen worden. Om half acht ver trekken in het gehele land de stille tochten naar plaatsen, waar Neder landse militairen, verzetsstrijders of militairen der bondgenoten in dé strijd de dood vonden of werden begraven. Om kwart voor acht tot een halve minuut voor acht zullen de klokken van alle kerken luiden. Om acht uur wordt door een iedr» twee minuten stilte in acht genomen. Na zes uur 's avonds zullen geen openbare vermakelijkheden plaats vinden en alle verkooplokalen ge sloten zijn. De commissie heeft aan de minis ter van O., K. en W. verzocht erin toe te stenimen, dat op de onderwijs inrichtingen de laatste lesuren van de Nationale Herdenkingsdag, wor den gewijd aan de geschiedenis van de strijd voor Nederlands vrijheid. Ongunstige invloeden door het „enig-kind-blijven" op het karak ter uitgeoefend werden vorige" week geschetst. Toen bleek dat hetenig kind aan menig conflict en verkeerde druk kan uitgele verd zijn. De 'opvatting als zou de aanwas van het gezin de moge lijkheid tot foutieve groej in de kinderziel zo maar zonder meer opheffen is echter onjuist, Mer. kan niet zeggen: dit is een enig kind dus voorbeschikt tot zwak heid, nervositeit en karakterstoor- nissen en dat is een kind uit een groot gezin en wordt daardoor vanzelfsprekend een voorbeeld van normaliteit en gezondheid. Tussen het eerste en tweede kind ontwikkelen zich. vreemde' span ningen. Deze beïnvloeden sterk de persoonlijkheid voor zover die ge vormd wordt. Meestal ontwikkelen het eerste en tweede kind (waar van we zullen aadnemen dat het twee broertjes zijn) zich op be paalde punten bijna tegengesteld Het eerste kind/kan blij zijn ge weest en zelfs vertederd met de geboorte van broertje, ergens diep in zijn ziel voelt hij de opkomst .van de nieuwe, ster als «en ge vaar Het is onmiddellijk en dui delijk merkbaar gedaan met zijn zelfheerlijkheid. Tot voor kort werd .het ventje., zo'n beetje naar de ogen gekeken- Nu is het de kleinste die maar onwellui dend hoeft te zijn om de aandacht te^ trekken. Het oudere .broertje koestert gemengde gevoelens. Dat .betekent: enerzijds trots en gene genheid, anderzijds geringschat ting en boosheid. Een spel 'tussen: ,,Mijn broertje! Wat is hij lief!" en „Hij kan pok nog niks. Was 5t ie er maar niet Hij trekt alle aandHCht." Dat steekt. Als ze allebei wat groter wor den ontwikkelt zich een duidelijke rivaliteit ten opzichte van moe der, Die houdt zich natuurlijk het meest met dé kleinste bezig. Want die is, vergeleken met broer, hul peloos Tegelijkertijd voelt ze de grotere alszelfstandiger, manne lijker eh de kleinste als hulpelo- zer en om zo te zeggen; onman nelijker. D"ze situatie wordt met hard nekkig automatisme in stand ge houden omdat de verhoudingen zo gegroeid zijn. De grote stoot altijd weer' .op de moederliefde die, de kleine! hem ontstolen heèft.De kléine wordt altijd opnieuw ge confronteerd met zijn van te vo ren bepaalde; 'plaats:, de kleinste en hülpbehoevéndste te' iyn. De verbittering van de grootste kan hem onhebbelijk boosaardig tegen, moeder mikken,'!in de hand wér ken dat hij zich van haar afwendt, en zich veel meer met zijn vader tracht te vereenzelvigen. De kleine wil echter zich., graag mét de grote broer vereenzelvigen; Hij zou <>Ók graag groot zijn. Wat dat' betreft leert de realiteit hem stéèds an ders.. Zo ontstaan in het twee- kinderen-gezin dikwijls karakters dm .voor, altijd.vastgelegd '- zijn, Soms kan te hevigé rivaliteit on-, der broertjes, ontstaan in de kin derjaren, een leven lang in het onbewuste blijven wroeten; Dat zijn de mensen diein-diun nèrveu-, ze aandoeningen onbewust hun broer.-haten en op iedereen die maar door een wirhperhaartjë op hem: kan lijken met afwijzing of boosaardigheid reageren/ Dé' mo gelijkheden (niet de zekerheden'.) «tot karaktermisvoxming - zitten evengoed in,het gezin met/éénals 3at-.met.-twM kinderen, vil u_ De duui-tetoeslag op de Indonesische pensioenen wordt niet verhoogd DEN HAAG Na ampele overwe ging acht de regering een verho ging van de duurletoeslag op de In donesische pensioenen niet verant woord. De'hoogte dier pensioenen is naar haar mening, in verhouding tot die van de Nederlandse pensioe nen, niet onbevredigend. Bovendien zou deze verboging als uitvloeisel var. de garantiewet die de vol gende week in de Eerste Kamer be handeld wordt voor sommige groepen van overheidsdienaren ge heel of ten dele ten laste- van de rijksbegroting komen, terwijl-zij zou leiden tot onaanvaardbare conse quenties voor de Nederlandse bur gerlijke en militaire pensioenen. Dit heeft minister Götzen aan het Tweede Kamerlid Van de Wetering medegedeeld in nader antwoord Op door hem gestelde schriftelijke vra gen omtrent .dit punt. zorgt, verschilt niet eens zo heel veel van dat van een beroemde zangeres, veel minder dan Ie zou denken. Want al die romantiek waar,/ jij zo naar haakt.is' een vluchtige illusie die het i-aam uit vliegt zodra je er dichtbij komt Allé5 wat gewoon wordt is niet meer romantisch. Bovendien kun ie er zo weinig aan doen. ie zult wel in een of andere richting geduwd worden, dan gaat ie verdere leven hoe langer hoe meer vanzelf, aan de uiterlijke omstandigheden kun ie hoe langer hoe minder verande ren. 't Enige wat. ie 7 veranderen kunt.„is je eisen instelling en ie eigen persoonlijkheid. En daarmee moet je het vak/wat je kiest leven dig maken, wat hét ook is. En al word je nou een Rita Hayworth. het zal je dodelijk gaap vervelen, als je niet zélf je bestSSn leven in blaast. Dat ongeveer kon ik zeggen te» géén Floortje. maar. het was onmo gelijk. want ze zat te vol met ro mantische dromen. Ze zal 't langza- merhand zelf allemaal moeten on dervinden en dat is maar goed. Per slot moesten wij dat indertijd ook. Wat een vak! zei Floorje. Wat een vreselijk, bestaan; Wat bedoel-je, vroeg ik, en pakte de cadetjes in mijn tas. Hier te staan, als verkoopster, fluisterde Floortje. in zo'n bakkerswinkel? Iedere dag tu§sen de cadetjes en de halfjes brood. O, wat oer-saai! We gingen nog een kopje thee drinken en ik vroeg: wat wil je eigenlijk zelf het liefst,, als je van de bent? Ik weet het nog niet zei 'ze. Haar ogem gingen dromerig staren en ik zag dat ze eigenlijk, alles wou, de hele; wereld én het hele leven tegelijk. Dat heb je, als je zeventien bent. Je denkf-dat het alle maal onder je bereik valt: Je kunt gaan reizen, grote stukken van de we reld zien, veel pleizier hebben, uitgaan, dansen, ja zeker! maar ook heel belangrijke heel gewichtig, heek verantwoordlijk werk doen. Ze geneert zich een beetje om' praten', die binnenkomen, waarom het te zeggen, die Floortje. ze'zou ze dat saai. vinden? Er zijn heel vreest spot, maar hef is duidelijk wat ergere baantjes. O ja. zei dat ze zo iets zal uitkiezen als: Aan Floortje. Öp kantoor, dat vind ik het toneel gaan! Schrijfster wor- nog erger. Achter een scKrijfmachi- den! Misschien stewardess, of zan- ,né zitten en brieven tikken.' De hele geres en dan meteen beroemd! Dat meisje in de bakkerswinkel heeft het anders, helemaal zo be roerd niet., zei ik. Ik ken haar wel. 't is een aardig bij-de-hand meisje- Ze is verloofd en ze spaart- dus ze weet dat ze het niet haar hele le ven zal moeten dóén. Heb ie ge zien. hoe aardig ze eruit ziet. met dat Ondernemende krulhaar? Die dag...'. Weer kwam die angst in vindt haar weggetje wel. 't Is ook haar ogen. de angst voor de best gezellig, met andere meisjes m saaiheid van een routine-bestaan, een zaak staan en zo nu en dan een Maar. zei' ik weer voorzichtig, je klets je houden. Veel met mensen 2Uit toch wel willen trouwen. Én dan kriig je werk wat misschien nog veel saaier is. Hoe. je het ook keert of. draait, je zult bedden moe ten afhalen, je zult moeten stoffen,, afwassen, luiers spoelen. noem' maar op. Of wil je schatrijk trou wen? j O'nee. zei ze .rijk. hóeft mét; als het-maar gélukkig is. Als ik-maar alles voor miin man en mijn gezin kan zijn. dam wil ik best. miin hele leven daarvoor, opofferen...Vï Weer die romantische blik. Gek toch dat een bakvisje allés zo anders ziet. dan hetisï-Och. gek is het niet,v ze hééft nog. haast" niet geleefd. ze kent de werkelijkheid dus nlet.Maar het gekké is'wél/dat ié als oudere -vrouw een/jong kind niet kunt overtuigen. Je' kunt zég-"! gén: Hoor eens'even. au''fond is er 'niet zo veeh verschil tussen het de- ven van een verkoopster in een bakkerswinkel en het'leven .van eén stewardess. Aan alles wen je ook aan verrè! reizen, het wordt een -sleur, het wordt gewoon, het meis je dat', de -éne dag in Athene uit- sta'pt en de andere dag' in .New York heeft niet zó veel. méér bp- winding op dén duur. als het meis- 1e dat' achter haar schrijfmachine zit.'Hét leven van éen huisvrouw die reddert en. ploetert en wast'én Zaterdag- morgen 9'uur'-be gint de verhoop, yan -een partij lederen handschoenen In xwart én. bruin ..en U be. taalt geen 110.-; of meer, neen, nu betaalt U per paar TOT VROUW Damesondergoed kuni U oreral ko pen maar nergens and era keept U een gar- nfiuur beslaande yH 'een hemd en broekie - Deze Eerste Kamerleden wijzen et echter de regering met nadruk op, dat zij te weinig doet om bet volk in te lichten over de betekenis van dit verdrag, terwijl daarin nota bene met zoveel woorden wordt vastge steld, dat de beide regeringen maat regelen moeten nemen ten einde hbt publiek op de hoogte houden van de werkzaamheden krachtens het ver drag verricht. In Amerika is men in dit opzicht meer „publicity mind ed", terwijl hier vaak een nodeloze geheimzinnigheid wordt betracht ten opzichte vanzakén van open- ba ar. belang. (Van onze parlementsredacteur) DEN HAAG De .volgende week zal in de Eerste Kamer het verdrag tot wederzijdse hulpverlening tussen Amerika en Nederland behandeld worden, dat in de Tweede Kamer zulk een communistisch kabaal heeft ontketend, dat de heer Wagenaar de toegang tot het Kamergebouw moest worden ontzegd. In hef Voorlopig Verslag der Eerste Kamer laten de leden der CPN de bekende geluiden tegen de Amerikaanse, wapenleve ring horen, waartegenover andere le den een boekje opèn doen over de activiteit van Sówjet-Rusland ten opzichte van dt- Westerse democra tische landen. Zij, zijn van mening, da: de kansen van de zogenaamde vijfde kolonne in Nederland slechts gering zullen zijn, indien de rege-: ringspolitiek leidt tot een redelijke bestaanszekerheid vóór .alle .Neder landers.-'. i. ■-./» De' werkelijkheidszinvan het Ne derlandse. volk, zeggen Z3j\ is. vol doende ontwikkeld, om het in begin-' -sel ontoegankelijk te dóen- zijn voor, een politiek van overdreven éii ón- ve'rvulbare' beloften; gepaard aan verdachtmaking van de regering. Of schoon hurts inziens dèrnocratie ge kenmerkt móet zijn door verdraag zaamheid, is dit niet hetzelfde' ais bereidheid 'om zich té i^tert onder mijnen. Daarom hebben, de Wester se democratieën tegenover'de dulde-, Üjke pogingen in die richting van Russische zijde een onmiskenbare verdedigingsplicht. t MSTHtaESSMUiS (OIJKZICHT) DEN HAAG. Het ministerie van Wederopbouw en Volkshuisves ting heeft woningen toegewezen voor werknemers, die werken in een andere provincie dan die, waar zij wónen. De tóegewezen/woningen zijn be stemd voor. gehuwde mannelijke werknemers,- die werkzaam zijn in bedryvon met 10 of meer arbeiders en in de plaats van tewerkstelling in de kost zijn, omdat zy wegens'de grote afstand tot-! hun woonplaats niet dagelijks heen en weer kunnen! reizen. i\ De toewijzingen zijn alsvólgt óver het land verdeeld: Friesland 1; Gro ningen 26: Drenthe 24: Overijssel 136;. Gelderland 162:- Utrecht 59; Noord-Holland 104;../Zuid-Holland 70; Zeeland 1; Noord-Brabant SI; Limburg 61; Amsterdam 47; Rottex- datïi :i4; Den Haag 22. (Eigen bericht)- UTRECHT. Enkele dagen gé- leden zijn in Utrecht vertegen woordigers van verschillende so cialistische encommunistische grae penbijeen geweest om dé moge lijkheid te bespreken tot' .meer concentratie te komen. Een be sluit-om tot oprichting van eén nieuwe partij te komen is niét ge nomen. .Wel: is een contact-com missie benoémd. Aan deze bespre kingen hebben deelgenomen afge vaardigden, van eert groepRn'tter- '.flamsé, „partijlozen", van dé groep Friese, onafhankelijke communis ten,. van de Oud-S.D:A.P. en; "van dé/ Söcialistische. Beweging./.Ver der woonden, enkele 1 .beiangstél- lenden. individueel de vergadering EENTJE/ DIE NIET TE KORT KOMT' 't Is- deze kleine knaap aan te zién, dat hij 't goed heeft. Zijn Jachen be wijst, dat hij 1t weet. Maar dit weet .hij nog niet: dat hy er zoveel'te leu ker uitziet, omdat' moeder zorgt voor stralend witte-kleertjes en bed- degoed Mef 't wassen heeft ze ge nerlei moeite meer, Niet langer boe nen of bleken en toch een. pracht-, resultaat, Hoe dat mogelijk !is?. De mannen van -wetenschap, die jaren lang zochten naar 't: beste,kunnen 't U uitleggen. Maar naar die i ge leerdheid zijn onze. lezeressen niet. nieuwsgierig. Zij zijn. tevreden met het feit, dat Super Radion het idéale wasmiddel is, waardoor de .was. al tijd witter wordt, zelfs in het. schraalste water.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1950 | | pagina 3