HH G Onenigheid in padvinderij 2 STADSNIEUWS Zorg voor ouden van dagen Aantal leiders laakt autocratisch91 bestuur Nederlandse Padvinders DE KLEÜCeZN J nette ASSISTENTE Interessant betoog van dr v. d. Berg Schoolkinderen, en Spoorwegen Filmvoorstellingen, voor de AGENDA DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB Ruziè, ook daar 98 Ruth steunt Seretse Khama SCHIEDAM JAPONNEN, MANTELS MANTELCOSTUUMS ea REGENKLEDING FLINKE JONGEMAN BIJVERDIENSTE Vrouwelijke Kantoorbediende 2 WocnRcIag 22 Maart 1950 Do groetende bevolking in Ne derland en elders, in de wereld, roept in.dé allereerste plaats pro blemen op voor jeugd en ouden van dagen. Drs. J. Ritséma van Eek sprak reeds eerder over het jeugdprobleem. Voor het Centraal Vrouwencómité behandelde de ge. neesheer-directeur van het ge meente-rifikenhuls. dr. J. H. v. d. Berg. Dinsdagavond het ónder- werp „De zorg voor ouden van dagen". De cijfers van-de groei, der we reldbevolking noemde dr. v. d. Berg mih of meer ontstellend, in de tijd van honderd jaar verdub belde dit aantal tot 2.4 milliard en volgens de berekening zal de-we reld in bet jaar 2000 een bevolking van 4 milliard hebben. Per dag vermeerderen, we mét 60,000 a 70:000 zielen. Voor een deel is deze grote vermeerdering een gevolg van. de bétere omstandigheden* waaronder de jonge, kinderen op groeien, maar ook lever»- we lan ger.: De gemiddelde leeftijd is thans reeds meer dan. 65 jaar. Het gevolg van dit alles is. dat de be volking veroudert. De bestudering van de maatschappelijke proble- men van ouden van. dagen en-hun afwijkingen is dan ook zo lang- zamerhand tot een wetenschap ge worden, In ons land zijn de orga nisaties,'die zich bezig houden met de zorg voor ouden van dagen* samengebracht in de Nationale Commissie voor Oudeliedenzorg. Van boe grote omvang dit werk reeds alleen is door de grootte van het bevolkingsdeel, dat het omvat, toonde dr. v. d. Berg met enkele cijfersaan,in 1849 vo'nnd en de ouden van dagen boven 65 jaar nog 4.7% van de totale bevolking. In 1947 was het 7.5% geworden, In 1970 denkt mén op- een bevol king van 12 mülioen niet minder dan 1^00.000 Nederlanders boven de 65 jaar te moeten tellen. De zorg voor de ouden van dagen omvat economische, genees kundige en sociale maatregelen. De economische toestand van de ouden van dagen is in onie tijd vaak verre van rooskleurig, omdat de toelagen veelal niet toereikend zijn om goéde voeding en huisves ting te waarborgen. Nieuwe wegen zullen hierbij dan ook moeten wórden ingeslagen. Dr. v. d. Berg gaf echter toe, dat de pensionne- 'ring volgens leeftijd, zoals wij die kennen, niet meer losgelaten kan worden, omdat on. de dichtheid van onze bevolking niet toestaat* dat de ouderen in het arbeidspro ces de jeugd.; buiten sluiten. Met de toeneming van de ouden' van dagen zien we" het aantal zie ken en gebrekkige» stijgen. Vooral betreft dit hart- en vaatziekten, kankersuikerziekte -en .-kindsheid.. Per geval vragen al deze-ziekten' een speciale behandeling, die.'nu vaak niet kan worden gegeven, pr. v. d. Berg kwamhiermede eigenlijk al terecht op de_ huisves- :v ting, want de mogelijkheid om de jnoeflijkbeden op dit gebied doel treffend te ondervangen, liggen in zesde blos Wat doe je hét eerst, wanneer, je een reis met- de spoorwegen gaat maken? vroeg de heer A. N. Theu- fissen va»-de Nederlandse spoorwe- •- gen vanmorgen In het Verenigings lokaal aan enkele honderden leer lingen uit de zesde klasse van Schie- damse scholen. Er waren er niet zo veel, die het juiste antwoord wisten en nog minder werd hun aantal toen zü.-. moesten vertellen hoe je een spoorboekje raadpleegt Hét is dus zeker niet overbodig dat de N.S.un samenwerking met de scholen in structieve films vertoont, waarbij al lerlei wetenswaardigheden over het bedrijf der spoorwegen worden ver teld. Aan het einde van iedere voor stelling is er een wedstrijd in her sengymnastiek,. waarin van iedere school een jongen en een meisje de opgedane kennis weer kunnen spuien. De eerste voorstelling is van ochtend gedeeltelijk bijgewoond door de rijks- en gemeentelijke inspec teurs van hét onderwijs. iFeéstnummèr: Een Schiedammer, die 'Zaterdag de ware vreugde van het lopen achter een muziekcorps ontdekte, tippelde in dé, avonduren onver moeid bijna de gehele staddoor. Na afloop bleef hij ia .enigszins op- - gewonden stemming nog wat dra len bh' de Lange Haven, maar de plotselinge stilte beviel hem aller minst. Toén jongens hem kwamen vértellen dat zij op nummer 87b met een bakje leut op hem zaten te-wachten,.was hij dan ook direct bereid ter plaatse de be! te laten klinken.- Dé politie is nU- ijverig - aan het uitzoeken hoe hét komt dat onze vrolijke stadgenoot bij het openen van de deur „in plaats van koffie een-trap in, de maag streek kréég'gepresenteerd. waar- schijnlijk is het voorspel van de jongens in dit drama niet vreemd aan :deze koffie-trap-geschiederus. SPIJKENISSE—P.P.S-C. -i; Gezien de laatste resultaten zal hetZaterdagmiddag wel niet aan spanning ontbreken ni Spijkemsse. Leden en supporters, die deze réis willen meemaken per^touring- car, kunnen zichftot uiterlijk Vrij dagavond 8 uur. opgevenbij J- Stehouwer. VI. dijk:23 B. PPSC 2 krijgt Hoogvliet 2 op bezoek; aanvang,, 3.30 uur op de Boshoek. Burgerlijk* Stand Geboren: Aplonia;'dochter van 3. A. van.Mil en j. M.-van Vliet; Hen drik, zoon van C. C. Bijl en.H.W. DotJis; Annemarie, dochter van, J; Visser: én H. v. d. Grijp;,.KathBrma, dochter, van J. van Almen.cn K. A. ••jVt'.de-Bruyn." de eerste plaats in het bijeenbren gen van de ouden van dagen. Schiedam gaf als eerste gemeente in Nederland de stoot in de goede richting door het ontwerpen van de flats voor bejaarden in Nleuw- land, Ideaal mogen deze flats ech ter nog niet worden genoemd om dat men in zekere zin niet verder is gegaan dan het bijeen brengen. Elders zijn plannen in voorberei ding en uitvoering, die verder gaan, zoals b.v. in, Vlaardingen, waar de benedenverdiepingen van dé flatbcuw zullen worden benut voor een rusthuis en woningen voor echtparen en de bovenste etages vrije, woningen voor alleen staande mannen en vrouwen gaan bevatten. Sprekende over *de uit sociaal geneeskundig oogpunt meest ideale vorm van huisvesting van ouden van dagen, pleitte dr. v. d. Berg voor zodanige ruimte, in de wo ningen, dat eventuele hulp slaap gelegenheid zou vinden en ook b-v. de kinderen konden logeren, Ver der dient in een complex wonin gen aanwezig te zijn een eetzaal, van waaruit de gezinnen, die dit door ziekte of anderszins nodig hebben, hun voedsel kunnen be trekken- Het grote aantal zieken onder ouden van dagen eist vooral een afdeling in ieder complex, waar verpleging kan plaats vin den. Men krijgt dan een soort pérision-tehuis, waarop het Vlaar dingse ontwerp reeds gelijkt. Recreatie -ruimte zal hierin ook niet ontbreken, want dat vooral ook hebben de ouden van dagen, wier interesse vaak niet verder gaat dan de eigen kring, nodig. De sociëteiten hebben het bewezen- Als we alles dan zo naar wens hebben ingericht de bouwacb- terstand maakt snelle vervulling van de wensen mogelijk dan zullen we "misschien, aldus besloot dr. v. d. Berg, nog eens verlan gend gaan uitzien naar de oude dag. Nu zijn we er allerminst nog aan toe. - Wat men moet w et e n Ap o thekers-nachtdi enst: A. Gouka. Hoogstraat 29. Bellen bfl ongeval i G-G. en G. D. Tuin laan. 80, Teïef. 69290. Clubhuis Ongeorgan. Jeugd: Doele-Gehouw, Da. (beh. Do:) 16—1730 uur:'' 8—13 jarigen; 1930—21.30 u, (DL 19.15—20.45): 14—21 jarigen- Concert: 24 Maart, Musis Sacrum, 8 uur: piano-recital Jan' de Peinder. -27 Maart, Grote Kerk. 8 uur; Rotfcr. Philb. Orkest en -koor. Voóruitvoering Matthaeus-Pas sion. Films: Passage. :Da. 2, 7, 5.30. Zo. 1.45, .4.15 7, 9.30 u: (Do. geen voor stelling): Casbah (18 jr.). Moncpole. Da. 2, 7, 9, Za. 2, 5, 7, 9, Zó. 3, 5, 7, 9 u: De drie Mus ketiers (14 jr.). Bijeenkomsten: 22 Maart, Volks gebouw. 8 uur: Ouderavond KL de Vriesschool. Dr. J. A. van Haaften spr. over Geneeskundig schooltoezicht. Sport: 25. Maar. Musis Cacruta. 2-6 ti: Ni'Win-bridge drive. Aduertenrie LAL) VLAARDINGEN Er zijn dieven aan 't werk De laatstetijd heeft de politie weer handen vol werk met het uitzoeken van een serie diefstallen, die binnen betrekkelijk korte tijö in de stad gepleegd zijn. Op 19 Februari werd reeds voor de twee de maal ingebroken in de woning van H. aan de Julianalaan. De buit bestond uit geld en sieraden. Toen op 16 Maart de dieven poogden hun slag te. slaan bij K- aan de Julianalaan was dit ook reeds eerder gebeurd. In dezelfde nacht werd een inbraak gemeld.in de fabriek van de VAKO aan de Gustoweg. Hier werd een geld kistje met f 150.- in de wacht ge sleept De dag daarop bleef men dicht'in de buurt, bij de fabriek van de KUNO werden twee pas serdozen vermist. Eveneens in de avond of nacht van .17 Maart werd ingebroken in het huis van ös. K. de B. aan de.'Willem de Zwijger laan, De bewoners waren enkele dagen afwezig. Alles werd over hoop gehaald. Achthonderd gul den een leren jas, een jekker en twee gouden horloges zijn als ver mist opgegeven; De laatste dief stal is gepleegd in de nacht van Zondag op Maandag in een wagon bij het spoorweg-emplacement. Schoenen' en' drijfriemen zijn meegenomen. De ontvreemde schoenen .werden .later terugge vonden op de spoordijk. Het on- Idérzoek van de politie naar de idaders V^m dez^mbr^en os mor 7 menteel nog in volle gang. Voor de politie op pad Een luchthartige Noor sloeg Zondagavond een paar ruitjes in van het benzinestation aan., de Vlaardingerdijk. Dit zag een hoofdagent, $ie echter niet zo maar kans kreeg zijn plicht te ver vullen, want de Noor liep snel. Aan boord van de tanker op de werf Wilton Fyenoord wachtte een erg vriendelijke stuurman, die. wel Engels sprak, doch niet verstaan baar was voor de hoofdagent, dus kwam. er een brigadier bij, die de stuurman tenminste de zaak kon uitleggen, zodat een onderzoek op het schip mogelijk werd, En zodra had de gezochte in het manschap penverblijf lucht van de speur tocht gekregen of hij verdween weer. Nu had hij ook de stuurman tegen en hoe goed hij zich ook verstopte, het was dan toch einde lijk tevergeefs. De ruiten van het benzinestation -zijn nu tenminste betaald. WATERPOLO De afgelopen week was niet on gunstig voor de Vlaardingse water- polozeventallen. Uij de drie ge speelde wedstrijden werden vier punten behaald. Hiervoor zorgden Woensdagavond de beide dames zeventallen in Dordrecht. Aller, eerst speelde VZC 2 tegen Mex- wede 3. Het was aan het spel goed te zien, dat beide zeventallen voornamelijk uit beginnelingen bestonden. De VZC-sters pasten zich het beste aan en wisten een enigszins geflatteerde 4—0 over winning te behalen, waardoor zij de laatste plaats verlieten. De da mes van VZC 1 speelden vervol gens tegen die van Merwede 2. Voer de rust wisten dé VZC-sters een l0 voorsprong te verkrijgen. Na de hervatting slaagden geen der partijen er in om nog een doelpunt te maken, zodat ook VZC 1 een, zij het benauwde, I—0 overwinning behaalde. Hierdoor stegen, zij naar de 4e plaats. VZC 3 (heren) wist Zaterdag avond in Botterdam tegen R, 3 het goede voorbeeld niet na te vol gen. In een van Vlaardingse zijde onsamenhangend gespeelde wed strijd werd met 52 verloren, na dat de rust met een 20 achter stand was ingegaan. Het programma voor deze week luidt: Donderdag, 23 Mrt te Rotterdam: LAC I—VZC 3 <h.); Vrijdag, 24 Mrt aanvang 21.15 uur in het Sportfondsenbad te Schiedam: VZC 2—RDZ 3 (d):. SVC 2—RZFC 1 (h); Zaterdag 25 Mrt te Rotterdam R. 2VZC 2 (h). JAARVERSLAG DEMOBILI SATIE COMITé In 1949 repatrieerden uit Indo nesië 219 militairen, waarvan er in datzelfde jaar 126 werden gedemo biliseerd. Aldus lezen wij in het jaarverslag van het demobilisatie comité. Dit verschil werd veroor zaakt door het feit, dat tussen da tum van aankomst in ons land en datum van demobilisatie een tijd vak van ongeveer 6 weken ligt. De in December gerepatrieerde mili tairen zouden dus eerst in het jaar 1950 gedemobiliseerd worden. Van het aantal gedemobiliseerden kon den er 117 direct na demobilisatie in een burgerwerkkring worden geplaatst Een 6-tal volgde een. cur sus aan de Rijkswerkplaats tot her_ c.q. omscholing, terwijl een drietal wegens het nog niet vinden Van een betrekking een militaire overbruggingsuitkering ontvingen Het verslag schrijft vervolgens over -het huisvestingsprobleem: Bij de aanvang van het verslagjaar waren er nog li huisvestings.ge val len niet afgedaan. Gedurende het jaar werden nog 67 gevallen ter af doening voorgelegd. Van dit totaal van 18 gevallen werden er 48 tot een oplossing gebracht, zodat bij het einde van het jaar. nog 30 ge- vallen op afdoening wachtten. Uit deze cijfers blijkt, dat het probleem van de wederopneming van onze gedemobiliseerde militairen in het arbeidsproces" een gunstig beeld vertoonde in het afgelopen De huisvestingsmoeilijkheden kon den uiteraard niet tot volle tevre denheid worden opgelost, doch ge let op de zeer grote woningnood mag hetgeen 'binnen de grenzen, van het mogelijke werd bereikt, niet onbevredigend worden genoemd. 1235. Ook Kikula Is uit de igïoe gekropen en terwfji Rob nog bezig i» met zijn geweex, sluipt hij behoedzaam achter de beer aan. Hy hèeft een mes meegenomen. Plotseling springt hij overeind, plaatst zich vóór de beer en pro beert toe te stoten. Maar met een woest gegrom heft de beer zich over eind en slaat Kikula neer, vóór deze zijn mes heeft kunnen gebrui ken. Maar op Hetzelfde ogenblik klinkt een da verende. knal: fecb is er toch in geslaagd een ko gel in de kamer te krygen en het schot ac, «e mm ..vt hij neer. Kikula krabbelt vlug overeind; hij-t flinke schade aangericht: twee honden dood meteen raak ook. Nog even staat de beer opj is wel erg geschrokken, maar er mankeert en erger nog!het beest heeft de radio- zijn logge poten te wankelen, maar dan valt' hem gelukkig niets. Toch heeft de beer nogl zender vertrapt iiiifasiMaiMijaiiiraiiiirauiiisiiiniit t? UZIE BIJ DE PADVINDERS W"ij hebben veel voor mogelijk gehouden, behalve dan dat padvin ders ruzie maken 'en dan nog wel onderling! Toen vanmorgen de brochure „Ten einde raradop onze les senaar terecht kwam, gevoelden wij ons toch wel even diep teleur gesteld. Hebben wij in deze wereld nog geen ruzie genoeg en is het nu nodig, dat in een groep mensen, be zield met de padvindersgedachte, zo diepgaande meningsverschillen ontstaan, dat zij niet meer normaal opgelost kunnen worden? Want normaal is het niet om de interne ruzies ^an de buitenwereld prijs te geven. Is het een tijdsbeeld," dat vrij overal waar we zien en nu zelfs b(j de padvinders ruzies en kib belarijen moeten ontdekken? Me ningsverschillen en geharrewar, dié met goede wil van beide zijden toch uit de wereld geholpen moe-: ten kunnen worden. De groep, die tenslotte 'naar de pen heeft gegrepen, uit beschuldi gingen aan het adres van de leiding over totalitair optreden en wfj ne men onmiddellijk aan, dat het de pamflettisten erg hoog moet 2ittén, dat zy tot dit middel zijn overge gaan. Want bun namen geven wel de verzekering, -dat hier niet de lust heeft voorgezeten om het eigen nest te bevuilen. En wanneer-het inderdaad zo zou zyn dat de leiding in gebreke is gebleven en niet vóór rede vatbaar is, dan prijzen wij ons gelukkig in een land te leven, waar men nog iri de gelegenheid is ver- me^mSMtanda, openlijk te ffltTu le/ vol- handelen. Nu het eenmaal zover is geko men, hetgeen - wij diep betreuren omdat het hoe de uitslag ook wordt het bewijs levert van ver lies en verwijdering der oorspron kelijke padvinders-idee, moet het ook grondig worden uitgemaakt wie schuld heeft. Want het is een ern stig feit zulk een ruzie over de hoofden van al die kleine en grote padvindertjes, die ongeschokt ge loof hebben in hun leiders en thans overtuigd zullen worden, dat ook die leiders de fouten, hebben van onze hele ongelukkige samenleving. Advertentie (LM.) Voor het eerst na jaren ont vingen wij weer een grote partij „Crackle Weave"; U herinnert zich nog wel, die leuke frisse craquelé-stof voor keukengor- dijnen, valletjes en tafelkleedjes (De cheffin van de afdeling ver telde ons, dat het ook zo snoezig is voor schortjes, kinderjurkjes en slrandpakjes.) Wij hebben „Crackle Weave" voor U in een grote sortering ruiten, strepen en in de meest uiteenlopende kleuren, p. meter Morgen 9 uur begint de verkoop! En dan de prijs......? Ongekend laag, slechts ROTTERDAMj WALENBÜRGERWEG beuerlandselaan DEN HAAG.' GROTE MARKTSTRAAT 5 PLAATSELIJK COMITé BEVOL KINGSONDERZOEK Het plaatselijk comité voor het bevolkingsonderzoek te. Vlaardingen wordt gevormddaor: mr. J. Heus- dens, voorzitter;. J. Buis, B. Maat, F. de Stoppelaar -(directeur Stichting), F. Stolk, Sweelinckstraat 57. secre taris, tevens:vertegenwoordiger voor het Ned. .Roode Kruis, waarvoor als zodanig.ook de Vlaardmgse.' arts H.v Rasper: zitting in het comité heeft. Voorts hebben nog zitting in dit plaatselijk comité:H. A. Imhoff (arts) voor „Het Groene Kruis". E." G. Nels „Het Wit-Gele Kruis", te vens penningmeester. H. J. Huisman voor de "Kath. Ara. beweging, J. v. d. Pol, arts, voor de Ver. tot be strijding der t.b.c, mevr. G. Mulder- Struis, Vlaard, Best. Bond eh Vrou wenbond NVV, M. Struys, Vlaard. Chr. Best. Bónd, ir. AV. A. den Bak kér, IndustriëleKring, mevr E. de Vette, Kath. Vrouwenbeweging, H. van Munster. Nassaulaan 23, publici teit; mej. M. H. Meyer,. Wm. Beu- k e lszo on straat 73, a ssistënte secreta- xis. (Van een onzer verslaggevers) UTRECHT. De vreugde om het veertigjarig bestaan van de padvinderij in ons land dreigt te worden verstoord door on enigheid in de boezem van de Vereniging „De Nederlandse Pad vinders". Een kleine groep leiders blijkt grote bezwaren te heb. ben tegen wat zij noemen „het autoritair beleid vaa het be stuur," dat het leldersconvent, de vertegenwoordigers der stem gerechtigde leden, tot machteloosheid zou doemen. Hun klach ten hebben zo samengevat in de brochure „Ten eïnde raad", die aan alle commissarissen, leiders, leidsters, voortrekkers en oad- leden van de vereniging Is gezonden. De tegenstelling tussen een aantal leiders van de vereniging en het bestuur bestaat al lange tijd. Het ontslag van de Hoofd- kwartierscommissaris voor Voortrekers door de Raad van de Vereniging, dat aanvankelijk op scbïedde, was enige tijd geleden, voor de Koninklijke Commissaris aanleiding om in een vergadering van Districts-Commissarissen- te laten vaststellen of er in de af delingen inderdaad wantrouwen ten aanzien van het bestuursbeleid bestond. Er werden op deze bij eenkomst door verscheidene com. missarissen grote bezwaren geuit over het functionneren van het verenigings-apparaat. Ten aanzien van de inrichting van het bestuur bleek echter, naar de districts commissarissen lieten blijken..geen ontevredenheid te bestaan. De Ko ninklijke Commissaris sloot daarop het onderzoek en verklaarde, dat de zaak was afgedaan. Niettemin komen vier en twintig leiders in de brochure „Ten einde raad" op nieuw op deze kwestie terug, Zii laken hierin op de eerste olaats de inrichting van het lei derscorps. dat hiërarchisch is Eeo- eaniseerd en -werkt onder een cen trale. in laatste instantie éénhoofdi ge leiding. Men verheelt niet, dat een vrij straffe organisatie in de padvinderij gewenst is. Noodzake lijk acht men het dan. dat het be stuur de bestaande statuten en re gens de schrijvers van de brochure, sedert de bevriiding nog niet het éeval geweest. In. 't geschrift volgt dan een opsomming van „mislei dende publicaties beroeringwek- kendè benoemingen, klachten over grote uitgaven, geheimhouding van het financieel beleid en ontduiking van statutaire voorschriften." Ten slotte wordt opgemerkt dat het lei dersconvent. een grondige statuten wijziging moet opstellen. Het be stuur moet. zo zegt men. werkelijk een bestuurscollege zijn,, waarin besluiten bii meerderheid van stemmen worden genomen De be voegdheden van het leidersconvent dienen te worden vergroot. Het zal voortaan mede verantwoordelijk moeten zijn voor de grote liinen van het gehele bestuursbeleid. De secretaris van het Nationaal Hoofdkwartier van de Nederlandse Padvinders, die wij naar zijn me ning vroegen, zeide bet te betreu ren' dat sommigen hebben gemeend de interne moeilijkheden alsnog aan de buitenwereld te moeten kenbaar maken, nadat de Konink lijke Commissaris zijn uitspraak heeft gedaan. ..Bovendien kozen zij wel een heel ongeschikt ogenblik uit om hun zin dnor te drijven, nu wij voor onze jubileumfeesten staan", zo zei hij. „Overigens: de hiërarchische In deling van ons leïderscarps is voorwaarde voor een goed func- tïonnerend verenigings-apparaat. De democratische beginselen leven in de hordes, troepen en stammen- Men vergeet dat onze organisatie geen vereniging van leiders is maar een corps van jongens, In andere, jongerenorganisaties.' past men hetzelfde systeem van cen trale leiding, toe. Als er eenmaal een bepaalde methodiek is en de eerste chief scout Baden Powell heeft ons die zelf gegeven dan is er immers maar een interpreta- tie> mogelijk. Iedereen die, in onze wijze van uitvoering fouten aan wijst zullen wij graag aanhoren; Tenslotte, de verantwoordelijkheid berust in onze vereniging hij een representatie van het Nederlandse volk, aan -welker goeder trouw niet te twijfelen valt." EEN NIEUWE VLAG VOOR .DE STEM DES VOLKS" Toen Vrijdagavond de heer G. van Vliet het openingswoord sprak voor de feestavond van „Dé Stem' des Volks" was de zaal Haripónie tot de laatste plaats bezet. Het waren de leden en de donateurs van deze grote Vlaardingse vereni ging, die hun jaarlijkse feestavond aangeboden'; kregen. „De Stem des Volks" is een levende vereniging. Zij telt niet minder dan 135 leden, waarvan niét minder dan 95; wekelijks dé repetities bijwoont. Hetconcert, dat de ver eniging aan bood bestond zowel uit liederen voor het mannenkoor en het vrou wenkoor als voor bet gemengd koor. Een verrassing was no. .7 van het programma, dat werd aange duid met een aantal vraagtekens. De leden van de vereniging boden het bestuur namelijk een prachtige nieuwe vlag aan onder hartelijk applaus van het publiek. Na de. pauze zorgde het cabaretgezelschap van Fred Fagel er voor, dat er ge lachen werd. Er was muziek van de Melody Serenaders o.l.v, Cor Goos. onreglementaire wijze ge- .1 LONDEN. Seretse Khama, het 27-jariqe op perhoofd van de Ajnkaan- se negerstam, der Bamang- wató's, die door de Britse regering niet als stam hoofd wordt erkend, om dat hij met een blanke vrouw, Ruth Williams, in het fcutöeiyfe is getreden, maar wie vergunning werd uerleend, een' tfjdeifjk bezoek can. Béfsjoeanc.ïa7id te brengen, omdat een bVjde gebeurtenis aanstaande is, heeft gisteravond onverwacht afgezien van zijn aanvankelijk ge uite voornemen, om het voorstel der Britse regering aan te nemen. In plaats van te vertrekken, begaf Seretse Khama, zich naar het La gerhuis om daar met parlementsleden, die zijn zaak steunen, over leg te plegen. In zijn verzet tegen de regering geniet Serese Krama de volledige steun van zijn echtgenote. Ruth heeft reeds verklaard, dat zij tn geert geval dé hoofdstad van Betsjoeanaland, Serowe, zal verlaten, zöals de Britse regering gaarne zou zien. 'V- \<r :;1 V. steeds nieuwe modellen, op eigen atelier vervaardigd. Zojuist ontvangen:, een fraaie collectie ZOMER-PULLOVERS ■GEVRAAGD voor directe indiensttreding j ±20 jaar, voor ons service-station. In bezit van Rijbewijs A. Aanmelden: Automobielbedrijf „UNIQUE", BJS. Laan 2, Schiedam. LEVENSVERZEKERINGSMAATSCHAPPIJ ANNEX VARIA vraagt een AGENT-INCASSEERDER voor bestaand agentschap te Schiedam—Vlaardingen. Brieven cmder No. 5607 aan Serv. Bur. BRAUN N.V.. Nwe Binnenweg 175, Rotterdam. Voor direct gevraagd: voor kantoor en telefoon. Kennis der Engelse taal strekt tot aanbeveling Brieven met uitv. geg. onder no. .8461 bur. van dit blad Tandarts te Schiedam zoekt Br. no. S 334 bur. v. d. blad. Koeriersters Bronchitesiyders: vraagt in lichtingen aan dankbaar ge. nezen patiënt. Brieven om .der „letter B" aan Boekh. Roza te Pernis. Postzegel van" 0.10 insluiten. Onderwijzeres zoekt zit- slaapkamer mét gedeeltelijk pension. Weekend weg. Br. H. Vergunst, Vieramb.str. -..91B,''Rotterdam; Te koop Eng. led. met spi raal en een léd. toogmodel mét spiraal -f 2 kastjes, Nagtzaam, Th. h Kempis- str. 28 A. Kleermakerij vraagt Enigszins met het meisje, vak be kend. F. W. Bijtel. Groene- laan 83, Schiedam. Builen. Benedenhuis, kamér en suite, gr. keuken, "berg- kelder, voor grotere woning op Rottdijk of Broersvest. liefst flat, huur tot 40.— p, mnd. Boerhaavelaan 70, Schiedam. Gezocht door. net persoon, vrije zolder-slaapkamer m. bed.. Br. no. S 333 bur. v. d.blad. Avondarboid. Beschaafde dame biedt zichaan, ojn. voor oppassen bij kinderen en/of dergelijks, Brieven no, S 332 bur. van-dit blad. Een net dienstmeisje 17 jr. gevraagd, werkster aanwe-: zig.. Mevr. de Bloais, Alelda- s tra at 9. - Te koop aangeb.: grijze kin derwagen. of ter ruiling voor goed wandelwagentje. Graaf Florisstraat 23.L Eèri goede schoen groot of kleinbehoort goed hersteld te worden. Dit wordt-; ge daan door H. C. v. Anen, Rijks-gediplomeerd schoen hersteller, Boylestraat 23. Wordt afgehaald enthuisbe- zorgd. Telef. 6C610. Plano te koop gevraagd. Brieven met omschrijving en prijs onder No. 8454 bureau van dit blad. Gevraagd nette flinke jon gen of halfwas voor aanleg cn onderhoudvan tuinen. Aanm. v. d. Kraan, Rotterd. d(jk. 223.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1950 | | pagina 2