*-■ Atlantisch Pact is innigste alliantie, ooit gesloten" Industrie-terrein zonder luxe in de Spaansepolder De Zottin van Ghaillot Een voor allen, allen een Lange sigaren aanleiding tot gefingeerde inbraak Hoge straffen geëist Belangstelling voor volière neemt toe Zilveren brandspuitje prijkt weer bij de „Vrijwillige" Geestig, knap en poëtisch spel Griekenland krijgt liberale regering Een „vernuftige" oplossing J"" 12 ct. Moskou bereid tot onderhandelingen Halve dag staking bij de R.T.M. Stichting „KrimpenePwaar d" vraagt aandacht voor de oudjes yrijdag-24 Maart-1950 1 3 EXCLUSIEF MET HUBERT E. HOWARD' ^,*Van cen onzer redacteuren) DEN HAAG. Gisteravond is met de Harwkhboot dï zestigjarige' voorzitter van de Productie- en Bevoorradtagsraad van het Atlantisch Pact, de Amerikaan Hubert E. Howard, In Nederland aangekomen. Een breed gerande, heel lichtgrijze hoed onderscheidde hem van de vele Engelse deelnemers aan de vandaag begonnen conferentie, die met hem van boord gingen. Onder die hoed ging een diepbruin verbrand met spaarzame witte haren bekroond, hoofd schuil; onder die witte haren, dé diepste geheimen van de Atlantische defensie „Ja. het is thans Inderdaad zo1 zei Hubert: Howard, in' een exclu sief interview, dat hij ons Jn zijn hotel toestond, „dat de. landen van het Atlantisch .Pact .aanf de - Pro ductie- ènv Bevóorra'dingsraad hun 'teerste militaire geheimen wegge ven. Er zijn innige bondgenoot schappen in het verleden geweest. Maar ik geloof niet, dat ooit enig bondgenootschap zover is gegaan, j '..t? '-keten er van elkaar in vre destijd vertelden, wat zij aan mili taire zaken produceerden eri konden produceren De deelnemers, aan het Atlantisch Pact nu vertellen dit openhartig aan onze raad. Dit. stelt ons in staat in vredestijd de mid delen,. die ieder voor.zich kan om brengen, op-de meest efficiënte, wij ze, om te,zetten-in defensieve kracht. Men kan moeilijk de ".betekenis van een zover gaande samenwerking overwaarderen. Er zijn onder de twaalf deelnemers in dit pact een aantal landen, die productie-midde len voor militaire doeleinden heb ben, welke aanzienlijk meei> kunnen opleveren, dan nodigis voor de eigen behoefte. Van die productie mogelijkheden - moeten dè :;andere Advertentie (LM.) aansporing om Uw voor- Jaarsgarderob» in orde Ie maken heeft U van ons niet nodig! Wal U wèi van ons verwacht zijn voorstellen daar voor, Hier os "er aén,^ en nog'niet «ens* zo'n dure! Plastic visitetasje, met zijde gevoerd, en een keurige beugel. In ..verschil lende modeflen en do kleuren zwart, T jVQ en grip; bruin Herenportemonnale, met portefeuille-afdeling als troostprijs voor da heren. Er kan héél veel in C 075 en hij kost slechts J Als U per omgaande be stelt nemen wij graag Uw postorders aan. Ukunt ons ook bellen onder no-,31215. V Vroom Dreesmann j Gisteravond Svealand gelost 'De lossing van het Zweedse motorschip Svealand, dat gister morgen met 20.00 0 .ton ertsvan Narvik ;in de Waalhaven te Rotter dam arriveerde, was gisteravond om kwart over elf gereed. Aan deze lossingen hebben deelgeno men vier laadbruggen. van de N.V. Corns Swarttouw's Stuwadoors Maatschappij en twee van Thom- sen's Havenbedrijf 'N.V, Vanmor- gep' om 6 uur was. de Svealand al weèr in zee'op weg naar Narvik. Bestuur Havenvereniging Rotterdam gewijzigd Op de jaarvergadering van de Ha- vènvérèniging Rotterdam, welke gisteravond in de Blauwe Zaal is ge houden :njn in de af- treaende bestuursleden Pleyte, Schalk en Smeding gekozen de he ren P. de Vries, K. Staap en F. Riet dijk, Buiten laatstgenoemde:drie be ren bestaat, het bestuur van dè ver eniging dus op het ogenblik uit: mr..- H. Willem se, mr. J.' Dutilh jr. J. L. C, Dijkers," A. B. Ml. Schak- mann, C. van Woerden :em S.'-Zydcr- houdv;; y Advertentie (I M.) kunnen profiteren. Zó nódig zal. het ene land zich moeten gaan toeleggen óp..de productie van een bepaald stuk vöor allen, terwijlhet de pro ductie van êen ander .stuk aan - een der bondgenoten móet'overlaten". De Productie- en Voorzienings- raad van het Atlantisch Pact. de eerste, van de drie raden, die ïn'.deze periode in Den. Haag bijeenkomen, zal,, naar Howard meent, ón een of twee Hagen gereed zijn. Aan het eindevan deze vergadering 'moet het. program gereed zijn, dat volgen de week aan de ministers van De fensie, die in. Den-Haag, en aan de ministers van Finahciën, die in Hon den bijeenkomen, zal'worden voor gelegd. Met. dit program zullen we, naar ik venvacht, kunnen demonstreren wat vrije landen met gemeenschap pelijke idealen in vredestijd tezamen kunnen, doeri voor 'onze gemeen schappelijke defensie'', zei Howard. „Wij hebben de situatie onder zocht; we. kénnen haar en nu* gaan we dus rapporteren, .Het zou goed zijn, indien we hierover straks iets zoudenmogen, mededelen, datonze volken duidelijk zou kunnen maken, wat we doen". - Maar in dit opzicht toonde "'Ho ward zich minder .optimistisch.- Op voorlichtingsgebied ontbreekt er naar zijn oordeel aan de organisatie van het Atlantisch,Pact nog wel iéts; meer, naar hij meent, dan met in achtneming van de nu eenmaal noodzakelijke „security", nodig lijkt. Het zijn de lange sigaren ge weest, die een sigarenfabriek tn de Willem Beukelszstraat de das om hebben gedaan. Want in die geu rige knotsen van sigaren moest een macht tabak warden verwerkt, wat de kosten te hoog opjoeg en bovendien tot gevolg had, dat de firma -plotseling voor het feit kwam te staan dat alle tabakstoe wijzingen waren verbruikt. Er was geen kruimel tabak meer in huis... Het personeel werd ontslagen en het faillissement stond voor de deur. Met behulp van de koopman C. P. B. hebben de beide firman ten, de 34-jarige H. F. B. en da 38-jarige P. E. :M. C. B. toen een plannetje in elkaar gezet voor een gefingeerde inbraak in de fabriek. Het plan werd uitgevoerd in de nacht van 17 op 18 Juli 1948. Toen brak de hiervoor aangeklampte kellner S. uit Schiedam bij-de fir ma in en stal een grote partij tabak, die er niet was. De volgen de dag werd de inbraak „ontdekt" en de firmanten deden aangifte bij de politie enontboden, dever ze 7 keringsagent van de maatschappij, bij wie zij tegen inbraak waren verzekerd. Als vermist werd opge geven een partij van 8 a 9 pakken tabak ter waarde van f 4700, Het bedrag der verzekeringsgelden werd uitbetaaldaan een bankin stelling hiér ter-stede. Gistermiddag stonden de beide firmanten voor de rechtbank te Rotterdam terecht. Behalve de op lichting en de valse aangifte bij de politie werd hun nóg ten laste gelegd het feit, dat zy het polis- bedrag hadden overgemaakt aan de bewuste bankinstelling; op een ogenblik dat hun faillissement al vaststond, waardoor zij hun ande re crediteuren .hébben benadeeld. De Officier van Justitie eiste tegen H. F. B.- een gevangenisstraf van één jaar met aftrek en- tegen P. -E.-M. C. B. een gevangenisstraf ,.van vier maanden mét .aftrek, r Uitspraken 6 April, Vogelliefhebbers bijeen Staande voor-een origineel décor van fraai opgemaakte raimatuur- volières, bevolkt door springende én tjilpende vogeltjes; uitstekend boven een stemmig groen laken, -hield de heer J.: H; Noordzij, voorzitter van de Ned. Bond. van Vogelliefhebbers, Donderdagavond in de óntspannihgs- zaal van het Doofstommen Instituut aan de Ammanstraat, een interes sant propaganda-betoog over het on derwerp „Wat schenkt ons het vogel- ieven". - De heer Noordzij hield zijn cause rie .op, uitnodiging van de ver.' van Vogelvrienden en vogelkwekers ..Kanaria- Rotterdam". Het meest treffende van deze avond was wel de'uiteenzetting aan het slot van de toespraak over de noodzaak van het houden van dergelijke avonden. De vogelliefhebbers worden' namelijk bedreigd in de uitoefening van hun Ontspanningsbezigheid. Er valt na tuurlijk. te twisten over de "vraag „Is het houden van vogels in gevangen schap wreedaardig?", doch wie de ware liefde voor het dier en het en thousiaste beoefenen van de liefheb berij kent, die beide zo duidelijk -uit de speech van ride hr. Noordzij 'spra ken, zal de kwestie volmondig moe ten beantwoorden met:, .-.nee De bei an gs telling voor de volière,: hetzij inkamerf tuin, plat, balkon of schuur, is nog éteeds stijgende. Een:.Neder- lands stndaardwerk, dat ia de maak is, zal de kenner nog meer vreugde van zijn fraai geschapen troetelkinderen doen beleven. In dè pauze bewonderden de talrijke aan wezigen de tentoongestelde collectie, en tot slot beantwoordde de spreker een aantal vragen. J. H, W. van Koeverden lid der Tweede Kamer DEN HAAG De voorzitter van het centraal stembureau heeft in de vacature, ontstaan door het ontslagnemen van mr J. M.-L. Th. Cals,-benoemd verklaard tot lid der Tweede Kamer de heer J, H. W. van Koeverden te. Buren lid der K.V.P. Er waren verschillende oude bekenden aanwezig op dei vergadering, die de Onderlinge Brandweer Club van de Vrijwillige Brandweer gisteravond in een der zalen van het Raadhuis heeft gehouden. Daar was-in de eerste plaats het zilveren brandweerspuitje, een trofee, die 15 jaar geleden is zoek geraakt, doch enige tyd geleden weer is gevonden en nu trots op de bestuurstafel prijkte. Daar was voorts de heer VV. Poortman, een der oprichters eii oud-president Van de OJS.C. En behalve de vele andere oud gedienden was daar dan nog de 73-jarige, maar vieve heerA. J. Kruis, oud-hoofdman der Vrijwillige Brandweer en ere-voorzitter wn ie O.B.C. Deze vertélde op vlotte, sympathieke wij re van rijn belevenissen gedu rende zjjn langdurige, brandweerloopbaan. De heer Kruis ging in zyn cau serie' terug tot 'omstreeks 1890, toon de Q.B.C. werd opgericht. In die oude tijd maaktè by .constatering van brand de politie een alarm, dat de hele stad omvatte en dat. werd ge- „At -weer zobi scooter", zult u zeggen-. Inderdaad, doch wij von- den dit geesteskind van de Rot terdamse sport- en zakenman Ben Maltha zo interessant, dat we de plaat ondanks hét tu?ee-in- een-week-bezwaar toch plaatsen. Zag u Woensdag het ontwerp van een kundig Rotterdams knutse laar, dit is het product dat bin nenkort aan de markt zal ver schijnen en waarmee de verkoper meent 't hart van de zaïzenman- met-eigen-besteldienst te zullen stelen. Speciaal voor die bestel lingen werd het zijspan gecon strueerd, dat in diuerse vormen en. maten te leveren zal zijn. Een half jaar is er aan gewerkt, èlk. vr\i avonduurtje werd aan deze motorscooter: opgeofferd en velé tentoonstellingen - bezocht voor vergelijkingsmateriaal. Over veer tien dagen zullen de eerste se ries van de fabriek komen. Bema heet de nieuwe scooter. De voor delen zijn als 'die van iedere scooter, doch daarbij komt de be stekbak, prachtig geschikt voor reclome, terwijl de onderdelen, die na verloop van tijd nodig mochten zijn, niét uit het buiten land behoeven te komen. Een to tale revisie kan dus eveneens ge makkelijk en zonder at te hoge kosten wórden toegepast. Het aantrekkelijke wagentje loopt 55 km, 1 40, heeft een gemakkelijk Ieren zitbankje, een yüliers-125 cc-motor en een bandenmaat van 16x4. Advertentie (I.M.) ESDERS voor onberispelijke maatkleding Een uitgelezen collectie Engelse bmgaren stol len in een^rote variatie van dessins Voor de Sieren: KAMGAREN COSTUUMS naar maal 2-delig vanaf 147.75 3-d«lïg vanaf 174.75 D E Ml- SAiSO.NS naar naai, zuiver wollen stoffen vanaf 99.75 Voor de Dairies: Kamgarer» MANTELCOSTU UMS naar maat V8naf 136.00 Zuivar wollen ZOMERMANTELS naar maat vanaf 106.25 Maatkleding tctn ESDÈRS betekent prima kleermaker shandteerk ROTTERDAM: STATENWEG 184 .WINKEISTAD.BLUDORP- .Wie in een hedendaags stuk de zielloze geldwolven en over lijken gaande uitbuiters wil stellen tegen over de vrije levenskunstenaars, de lieden, die zich niet voor het karre tje van de het leven negerende en verstikkende winstmakers laten spannen, moet, wil'zijn werk te ge nieten zijn,-zich wel Van. de satire bedienen en op speelse wijze zyn zegje zeggen. Jean Giraudoux doet dat in zijn De Zottin van Chaillot zeer veroverend en knap, geestig en poëtisch. De zui veren: een buurtgekkin en haar ge schifte vriendinnen, een vodden raper, een. liedjeszanger, een straat venter, een bloemenmeisje, en der gelijke figuren laat hij in een half symbolische strijd de boeven-in-het- groot, de destructieven, verslaan, al dus de ..wereld zuiverend van de be lagers der menselijke waardigheid. Zo gezegd klinkt het ai veel te gewichtig voor 't charmante, veder lichte spelletje, dat de auteur met deze gegevens speelt, de dialoog meesterlijk behoedend voor onver teerbaar gemoraliseer of tractaatjes- wijsheid. Bij de voorstelling die het Am sterdams Toneelgezelschap gister avond onder auspiciën van de Volks universiteit hier gaf, ondervond men voor een eerlijke waardering van het stuk de tegenwerking van twee handicaps. In de eerste plaats deed de wel zeer ongeschikte vertaling, die de er barmelijkste boekentaal niet had ge schuwd (er werd zelfs van „tenein de", gesproken,') veel afbreuk aan de poëzie van de oorspronkelijke tekst. En dan. schoot de vrij zwakke be zetting doorgaans hngal te kórt in lichtheid van toon. Met'veel te veel nadruk werden de fantastische per sonages getypeerd,.in het algemeen tenminste, want-er waren gunstige uitzonderingen. Charlotte Köhler, bijvoorbeeld creëerde .de Zottin, vooral in het eerste deel; treffend. Prachtig suggereerde - zij het lichte land van de halfwaan, waaruit deels gave, deels beschadigde merkwaar dige woorden haar over de lippen vloeiden. Ook mevrouw; Roy aards Sandberg speelde prachtig-een inde- re getikte oude dime.;-"* Vfin de 25 spelers-ihbetén dari ze ker nog genoemd worden Jo Stern- heim Cde voddenraper, een mooi ty- peij Elise Homans, eeneveneens ge schifte dame en Mies Hagens. Zeer mooi waren de naar ont werpen van Chr. Bérard door Wim Vesseur vervaardigde décors (prach tig dat Parijse café-terras met de ijle voorgevel van een huis); volkomen Menu te Rome: 3 dagen koude oorlog - ROME. De zes voornaamste Amerikaanse ambassadeurs in Euro- ,pa kwamen Donderdag voor de tweede achtereenvolgende maalop dé Amerikaanse ambassade in Ro me bijeen om wederom 'zeven uur lang te vergaderen. De besprekingen zijn geheim. Zij zullen met vandaag mee in totaal drie dagen duren. Toch weet men, dat de koude oor log de hoofdschotel heeft gevormd- ATHENE De liberale leider Venizélos heeft een coalitieregering gevormd, die gisteren door koning Paul. beëdigd is. Zli bestaat uit ne gen leden. De meeste posten wor den door liberalen bezet, maar de functie van plaatsvervangend mi nister-president berust bij Panayo- tis Kanellöpo el os. die" tevens als minister van Oorlog optreedt. Ka- nellopoelos. die minister vati'Oor log was in het laatste Griekse.'ka binet, behoort tof.de nationale unionisten., Venizélos zal zowel het nremier- schap als de post van. minister van Buitenlandse Zaken op zich nemen. Weduwe Knickerbocker eist schadevergoeding van KLM NEW YORK, De weduwe van de Amerikaanse journalist H; R. Knickerbocker, die bij het ongeluk met de „Franeker" om het, léven is gekomen, zou het plan hebben opgevat een eis tot. schadevergoe ding tegen de'K-L.M. in te stellen. Zy zou een bedrag van 250.000 dollar verlangen, aanvoerend dat de dood van haar echtgenoot te wijten zou z|jn aan „fouten in de technische werking van het toe stel". ROTTERDAMSE GEMEENTERAAD Zo snel als gisterenmiddag de voorstellen onder de hamer door gingen, hebben wij In lange tijd niet gezien. Het is dan ook een zéér kor te zitting "geworden. Voorzover er nog over belangrijke onderwerpen is gepraat, betrof het de financiële deelneming in de N.V: Maatschapnif tot bouw en exploitatie van het Industriepark Spaansepolder. Het heeft ook wel nitemiBte lang ge duurd voor deze kwestie in orde was, zelfs zo lang. dat vele fabri- kanten, die om nieuwe bedrijfs ruimte zitten springen en die buit ogen hoopvol op de Spaansepolder hadden gevestigd, mismoedig zijn geworden. De-heer Bavinck (A.R.Xheeft daar nog eens de aandacht op gevestigd en hij heèft zich afgevraagd hóe het kan bestaan, dat by een zo eenvou dige, puzzle als de financiering, veer tien maanden zijn. nodig geweest om deze „vernuftige" oplossing te vin den. Ook wilde hij (weten, hoe nu de verhouding is; tussen aandeelhoud- ster D en dè Herstelbank en tenslotte heeft hij de betrokken wethouder op het hart gedrukt tdch vooral so ber te zijn en in; het; bijzonder te letten op solide, practlsohe' fabrieks hallen. Wethouder .Méértens heeffcv in '".ijn antwoord'gewezen op de velé onder handelingen,' die (nodig zijn, geweest om "tot deze oplossing te komen. Zowel het Rijk als de gemeente ne- men nu ieder 1714 van het aan delenkapitaal voor hun rekening en de particulieren 10 Dit ïs. intus sen een landelijke regeling gewor den; Helaas heeft de bereidheid tot deelneming geleden door de lange duur. Naar de smaak 'van de,-, wet houder wordt dé Spaansepoidér een industrie-terrein;dat aan-alle eisen-' voldoet. Van luxe Is geen sprake. En wat het aandeel D betreft, hier mede wil de Herstelbank invloed uitoefenen. Verder stond'deze ritting wel in het teken van de V.V;D.-fractie. De heer Géstel becritiseerde het aan vaarden van aanvullende bouw- voorschotten ten behoeve van de Bouwvereniging „Patrimonium". Deze - woningen zyn'reeds in 1943-in gebruik genomen, zo zei hij, en de bouwrekening is dus al geruime tijd afgesloten. Wel is destijds met slech te materialen gewérkt, maar als men eenmaal met aanvullende voorschot, ten, gaat beginnen,- hebben de par ticuliere bouwers ook recht van spreken. En hij stelde de vraag of deze kosten niet uit de post ónder- houd kunnen worden bestreden. Wetftv Meertens merkte op,'dat een dergelijk voorschot niet voor de eerste maal wordt verstrekt De ge meente beoordeelt e^n aanvrage van geval tof geval. Hy achtte deze methode beter dan wanneer de re gering de jaarlijkse bijdrage gaat verbogen. Er ontstaat nu een ver hoogd annuïteit Bij het voorstel betreffende her bouw van woningen aan de Jan Ko- ballstraat e.o. toonde dè heer v, d. Linden zich verbaasd. Toen hij de fundamenten wilde bekijken, bleek hem. dat de huizen zo'goed al5 klaar waren. Traditionele bouw was dus nog niet zo gek. Hijplèitte vervol gens voor winkels met woning en informeerde naar het verschil in huurprijs tussen dagwinkels en win kels met woning. Van wefh. Meertens kreeg hij ten antwoord, dat een dagwinkel een veel grotere ruimte beslaat. Aange zien bij een winkel met'woning de woning apart wordt berekend, komt daarvan de huurprijs nog ongeveer een gulden hoger dan die van een dagwinkel. 'Mevr. -v. d.'.Pols heeft - bij het voorstel^tófr'het-toestaan van een cre- diet voor het stichten van een ge maal aan de Oud-Pèmisseweg haar bezorgdheid uitgesproken over hét zwembad, dat Pernis tengevolge van de havenuitbreiding heeft ver loren, Het nieuwe zwembad zou in de onmiddellijke nabijheid van het gemaal komen te liggen. Zij vroeg •of zwemmen nog deze zomer moge lijk: is. Het gemaal gaat voor. zei weth. Meertens, en een beslissing t.a.v. het z\vemhad kan spoedig worden verwacht Bij het laatste punt van de agen da, voorstel tot verlenen van een nader crediét aan de Radarcommig- si e voor de'Nieuwe Waterweg, heeft de heer F, J. Kranenburg (Arb.) gevraagd of door bedoelde commis sie bij het ontwerp van wet ook de verkeersregeling ónder het oog wordt gezien. Weth. J. v. Tilburg antwoordde, dat de Radercommissie alleen de onderdelen bekijkt; Ten slotte betreft het hier een proef. Een Staatscommissie zal dit vraagstuk zeker moeten bezien. De interpellatie van drj Oudkerk over het bouwskelei van de Amster- damsche Bonk aan dé Coolsingel zal over veertien dagen worden gehou den; Kaïnermuziekavond In „Het- Charloise Volkshuis" ga ven gisteravond Willy Ytsma. viool, Ina Schuhmacher. cello.en Nico Tim mer, piano, een kamermuziekavond met werken van Bach, Haydn, Mo zart, Schubert Grieg. Er werd gemusiceerd op een wijze, die getuigde van veel liefde voor.de muziek en de niet zeer talrijke doch aandachtige luisterendetoehoorders hebben met een hartelijk applaus blijk gegeven het gebodene zeer bp prijs te stellen. De heer Nico Timmer Jheeft het programma mét kennis van zaken toegelicht. in de geest, van het .stuk., Had de regie van A;: Defresne deze sfeer maar half -zo ;.goed' weten op te- roe pen, dan zou 'noen. van een gebeurte nis hebben kunnen, spreken-. Langdurig applaus en mooie bloe men voor mevrouw Köhler. V 'j Advertentie {LM.) Onze eigen tassenfabriek die lot heden ons voorzag van lederen boodschappentassen (U kent-z© wel met 10 jaar garantie) heeft een nieuwe afdeling geopend. Speciaal ingericht voor het v maken van damestassen van Amerikaans kaifs plastic. De eerste aflevering hebben wij ontvanger -en zij heeft de verwachtingen verre over troffen. Die eerste zending bestaat 'uit een partij tasséri,"gemaakt naar een Amerikaans model met tweedelige beugel, prima afgewerkt en met- moiré zijde gevoerd, die in onze eigen collectie voor f 10.50 beslist een succes zouden zijn Maar nu komt het voordeel ven eigen fabricage, waar door deze: tassen zonder extra kosten in één ruk uit de fabriek op de toonbank komen. Zaterdagmorgen om 9 uur begint de verkoop van deze tassen In bruin, zwari en grijs en U betaalt geen f 10.50 Bovondlon In ledera tas grails een zeksp/ege/. W/s< U dei U da baken- de Cepri Eau de Cologne 90ö/o ook los kunt kó pen Toch botaell U. per 10 c. e, niet mear MATHENESSERlAAN (DIJK2ICHT) geven op brandhooms. De heer Kruis demonstreerde persoonlijk mét zo'n ouderwetse hoorn de ma nier waarop dit gebeurde en prompt werd hij vanuit de zaal beantwoord door een oud-gediende, die eveneens in het bezit van een dergelijke hoorn wes, Waarop verschrikt iemand,, uit het raadhuis kwam informeren waar de brand was. Uitvoerig ging de^heer Kruis in op de concurrentiezucht van de ver schillende spuiter, onderling. Wan neer er in: het vroegere Kralingen b.v. brand was mocht officieel spuit 13 van het Oostplein in Rotterdam helpen om de. brand te blussen. Doch er kwam narigheid uit voort wan néér spuit, 13 in zo'n -geval eerder water gaf'dan de Kralingse Brand weer. Want het was hun brand en op te vroege inmenging waren zij met Eén spuit in Rotterdam had hogere wielen aan de andere, kon daardoor vlugger rijden en had dus meer kans dan de andere dm de eerste premie in de wacht te slepen. Deze spuit heeft men maar büitên gebruik ge bruik gèsteld De indienststelling van de alarm centrale, waardoor het oude politie- alarmverviel, releveerde de heer Kruis als een enorme dienst a&n <ic Rotterdamse burgerij. Verschillende grote branden uit de vroegere tijd liet de heer Kruis nog eens de revue passeren. Een der grootste was de brand bij de firma v. d, Lugt op Feijenoord in 1899. Ver dere grote branden waren die van het Gebouw voor K. en W. aan de Schiedamsesingel, de brand op het vroegere complex van Allan, en de grote brand in het oude Arena theater aan het Stationsplein. LAKE SUCCES. -—'De Sowjet- Unie is „niet ongeneigd" een spe ciale bijeenkomst van de Veilig heidsraad te houden om het bijleg gen van dc geschillen tussen Oost en West te bespreken, aldus heeft Trygve Lfe, de algemene secretaris der V.N., aan de zes ntet-penna- nente leden van de raad mee gedeeld, - Volgens gewoonlijk welingelich te kringen heeft Die deze verkla ring gisteren, op een .lunch ;afge legd, waaraan afgevaardigden vaU Egypte, Cuba, Ecuador, Noorwe gen, India, en Zuid-Slavië aan zaten, Op deze lunch' werd bespro ken. hoe men uit de impasse kon geraken, die'ontstond ten gevolge van de Sowjetrussische boycot, van de raad. Lie drong èr op aan een weg te zoeken ter oplossing van de kwestie der Chinese vertegen woordigers in de raad* daar. an ders geen spéciale bijeenkomst ge hóuden zou kunnen worden. ROTTERDAM. Donderdag morgen weigerden ongeveer; hon derd man van de werkplaats van. de Rotterdamse Tramwegmaat- schappij Kromme Zandweg te Rotterdam aan het werk te gaan. Deze actip ging buiten de bonden om. Dc directie had aangekondigd, dat de tarieven, die nooit officieel goedgekeurd zijn geweest, op ad vies van het ministerie vansociale zaken zouden verdwijnen/ Eerst na het opheffen, van de tariefrege ling, aldus de aankondiging der directie, zou. zij bereid gevonden kunnen worden de vijf procent loonsverhoging toe te staan. Bij besprekingen tussen de Unie van Spoor- en Tramwegpersoneel der R.T.M. werd een voorlopige rege ling getroffen, met het- gevolg dat Donderdagmiddag het werk wérd hervat. •-'V-,- Waterman" brengt ruim 1600 militairen ROTTERDAM. Vele auteri- teitenwaren hedenmorgen aan wezig bij de ontscheping van 1634 militairen, die mèt - het - troepen transportschip „Waterman." naar Nederland repatrieerden. -Gedu rende de reis ...is'aan boord-een kermis gehouden. De opbrengst hiervan is als volgt verdeeld: 1000,voor het Margrietfonds,- 1000.— voor 'het Jeugd Rode Kruis en 242,70 vöor de. nage laten betrekkingen van ,in Indone sië gesneuvelde militairen, In een rapport ovet* haar onder zoek naar de huisvesting van. Ouden van Dag on in de Krimpe- nerwaard, heeft de speciaal daar toe door de Stichting Krimpener- wiaard ingesteld commissie de ge meentebesturen in deze streek aangeraden, bij .de; verdere wo ningbouw rekening, te hóuden met de behoefte die.bestaat aan ge makkelijke en gunstig gelegen wo ningen voor bejaarden, Met een totaal inwoners-aantal van' 38774, heeft deKrimpëherwaard 4441 be jaarden boven, 65 jaar. Dit aantal zal als gévolg van geleidelijke ver-, oudering van bns volk in de loop der jaren nog stijgen en (daarom menen de Icafen van de commis sie, dat in de toekomst, enkele te huizen voor ouden vandagen nó dig zullen zijn. Buiten hei tehuis in Schoonhoven;' waar móhiènteel ruim dertig personen worden ver zorgd, zoudenin Krimpen aan de IJssel en in Stolwijk.nog inrichtin gen kunnen wórden gesticht, die plaats, bieden aan ongèveèr 30 tot 40 oudjes "en volgens de'nieuwste methoden zijn gebouwd. Hét .zou den complexen van een twintigtal huisjes moeten wprden, met èeï» klein gebouwtje, vanwaar uit .de verzorging cn eventuele verpleging van invaliden kan* wórden ,ter hand genomen. Deze gesepareerde verzorging zal vel^ "bezwaren, die door de oudjes tegen tehuizen- .ia het algemeen worden - gebraakt, voorkomen. .Hierdoor., .wordt .im mers de zelfstandigheid, waaraan, de ouden van dagen' zo zeer ge hecht zijn, op de Juiste wijze' oht- zièn,. v Voor allesblijven 1 de meeste oudèrèn echter liever in. de plaats hunner inwoning, -zodat; slechts door plaatselijke woningtióuw; :het gros der KrimpErierwaardse'oud jes'tevreden geèteld kan worden.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1950 | | pagina 3