8 Mei °P in Londen bijeen HET ROTTERDAMSCH PAROOL >A Pantserauto met boter tot staan gebracht Overeenstemming over Atlantische verdediging Labour handhaaft zijn loon- en prijspolitiek Devèze mobiliseert de bankiers tegen de CVP Marshallhulp besnoeid Churchill; Zonder Duitsland Wij zijn tegen Duitse geen verenigd Europa j herbewapening Spannende achtervolging van smokkelaars in het nachtelijk duister Nee toch... Heus! Militair Comité maakt snelle vorderingen1 Motto blijft: hard werken en zelfbeperking Medewerker" dienst Hacke in vrijheid Canadees aanbod wordt aanvaard Dakota bij Ottawa neergestort Katholieken nog niet van plan water in Leopoldistische wijn te doen Ontslag Capitol-orkest twee maanden uitgesteld Vrij koud 1 10e Jaargang, no. 75 Red. en Adm. Lange Haven 141, Schiedam Tel- 69300 Abonn.prljs: per week 0.32 per kwartaal 4.10, losse nummers ƒ0.09 Opgericht door de Stichting „Het Parool" DE ^Woensdag 29 Maart 1950 Uitgave N.V. De Nieuwe Pers Postgiro 398644 Bankier; Amsterdamsche Bank te Rotterdam Directeur: B. de Vries Hoofdredacteur: W, B. F- Schaper - Voorgesteld bedrag met 250 millioen dollar verminderd WASHINGTON. Het Amerikaanse Huis van Afge- vaardigden heeft met 165 te gen 163 stemmen besloten het bedrag van 2.950.00Ö.000 dol lar dat president Truman ver zocht had hem ter beschikking te stellen voor het Europese herstelprogram met 250 mil lioen dollar te verminderen. Tevoren whs een Republikeins amendement, waarin vermindering met 500 millioen dollar werd voorge steld. met 152 tegen 137 stemmen verworpen. Een voorstel om 1 mil liard dollar van het contante bedrag af te trekken en dit te vervangen door een gelijk bedrag aan Ameri kaanse overtollige landbouwproduc ten werd eveneens door het Huis verworpen met 178 tegen 87' stem men. De commissie voor Buitenland se Zaken van het Huis had dit voor- stel aanvaard. Directeur van BBC door Nederland onderscheiden LONDEN. Sir William Haley, directeur-generaal van de BBC, heeft uit handen van de Neder landse ambassadeur te Londen, jhr] mr. E. F. M. J. Michiels van Verduynen, de versierselen van groot-officier in de orde van OranjeTNassau ontvangen 'als er kenning voor zijn tijdens de oorlog aan de Nederlandse zaak bewezen diensten. (Van onze correspondent' LONDEN. - Minister Bevin besloot gisteravond zijn rede in het debat over buitenlandse zaken met de mededeling, dat hjj de Noord-Atlantische Raad tegen 8 Mei in Londen had bijeengeroepen (Bevin is daar voorzitter, van) en dat Dean Acheson de uitnodiging had aangenomen. Tevens deelde Bevin mede, dat hjj Acheson en Schuman had voorgesteld, om die gelegenheid te gebruiken tot het houden van besprekingen onder elkaar en dat zy beiden met dat voorstel accoord waren gegaan. Voordat deze ontmoeting plaats vindt, zullen er bijeen komsten van de ministers van Defensie en van Financiën zijn. Bevin legde sterk de nadruk op wat hjj noemde een groeiend verlangen om het Atlantische Pact niet alleen als een defensie- aangelegeiiheid te zien, maar ook met artikel II te gaan opere ren, dat economische en politieke problemen omsluit. Eerder in zijn: rede had Bevin, wien men het de laatste tijd maar al te goed kan aanzien, dat zijn ge zondheid niet meer te best is, Chur chill's opnieuw te berde gebrachte suggestie, om West-Duitsland in de West-Europese defensie in te scha kelen, ten enenmale van de hand gewezen. Bevin verklaarde, dat de Verenigde Staten, Frankrijk en En geland tegen herbewapening van Duitsland waren gekant Churchill kwam toen tussenbeide en zeicte, dat hij nooit de woorden „herbewa penen" of „herbewapening van Duitsland" had gebruikt. Maar Be vin meende, dat aan de Duitsers wapens geven betekende, hen te herbewapenen. Churchill betoogde toen opnieuw, EERSEL. Douane-ambtenaren van de post Eerael in Noord Brabant *jjn gisterenmorgen omstreeks vijf nur, na een spannende achlervol- 1\m, in geslaagd op drie meter afstand van de grens een pantserauto tot stilstand te brengen, die geladen bleek met drieduizend kilo boter, die clandestien naar België zou worden uitgevoerd. De smokkelaars hebben zich door de vlucht in veiligheid weten te stellen. L De beide ambtsnaren bevonden even doorrijden. De bestuurder" zich op 2 >4 kilometer van de grens, toen hun aandacht werd getrokken door motorgeronk, Een van hen ging met een vlag op de weg staan om het naderend voertuig aan te houden. Het bleek een pantser auto te zijn, die aan de sommatie te stoppen geen. gehoor gaf. De douanier moest opzij springen om niet fe worden overreden. Zijn col lega opende toen het vuur op de wagen en slaagde er daarbij m het oliereservoir ktuk 't-' schieten, als- mede de rechter koplamp. De ambtenaar met de vlag, we tend dat de weg verderop slecht was, sprong op zijn fiets en slaagde; er in het voertuig in ie halen. Hij sprong op de treeplank en schoot door een kier tussen deur en- kap in. de ca bine een stuk van het stuurwiel af. Dij kon zien, dat zich twee perso nen in de cabine bevonden. Door vlak langs de bomen aan de kant van de weg te rijden, pro beerde de bestuurder de douane man te dwingen van de tree plank af te gaan. Die manoeuvre lukte en de- pantserauto kon nog ro]^RiDRii!!KPL'f5iinRinire)n!mni)iiiiiiiBiuii:i!m:i!fira:aiinBnraRBBiiiininiiisia:iiJ- BEIGIE Nog slechts keus uit kwaden ER'is' geen goede oplossing meer", - heeft ex-premier In bet zoeklicht Spaak dezer dagen in een mismoe dige bui verklaard. Zelfs de groot-, ste optimist zal moeilijk kunnen beweren, dat de socialistische poli ticus de situatie, waarin de ko ningskwestie België heeft gebracht, te donker inziet. Misschien zou een homogeen katholiek kabinet, zoals door de extreme Leopoldisten ge wenst wordt, koning Leopold op de troon terug kunnen brengen, maar de C.V.P. zóu dan verder moeten regeren met een meerderheid, zo Iclein. dat-die van de Laboürpartii in Engeland daarmede vergeleken overweldigend te noemen zou zijn. terwijl er geen twijfel aan bestaat. dat in dat geval Belg ie in 'n uiterst gevaarlijke, niet aflatende politieke en industriële striid zou worden gestort. Parlementsontbinding en nieuwe verkiezingen, die boe lan ger hoe waarschijnlijker worden, kunnen al evenmin een uitweg openen. De verkiezingsstrijd moet noodgedwongen geheel Tondom de koningskwestie worden - uitgevoch ten; het .kan niet anders, of de stemming zal nog bitterder wor den; en' een beslissend resultaat is van de verkiezingen nauwelijks te. verwachten. Natuurlijk zou de ko ning nog altiid.ten gunste van zijn zoon afstand kunnen doen. Maar wat onmiddellijk na de volksraad pleging met gratie had kunnen worden gedaan, is -nu aanzienlijk moeilijker geworden en zou" de aanhangers van de koning boos en vernederd in een eeuwige oppositie dwingen. België heeft nog slechts de keus.uit kwaden en wat de ko ning.-de katholieken, de liberalen of de socialisten ook mogen doen. het land gaat in ieder geval een periode van uiterste spanning en' tweespalt tegemoet. werd echter gehinderd door de slechte weg, door het •gemis van zijn koplamp en doordat hij door een spleetje van vijftien centimeter lang en drie centimeter breed in de bepantsering aan de voorkant maar een zeer beperkt uitzicht had. Op een gegeven ogenblik ramde de auto aan de rechterkant een boom, waardoor een chassisbalk zodanig werd verbogen, dat de bestuurder niet ineer naar rechts kan. Boven dien. was inmiddels de olietank leeggelopen. Toen gaven, de smok-, keiaars de strijd op. Het aantal echtscheidingen in de V.S. was in gezinnen, zon der kinderen ander de 18 jaar 15.3 procent, in gezinnen met l kind 11.6 procent, met twee kin deren 7.6 pet., met drie kinderen 6.5 pet., en met vier of meer kinderen 4.6 pet. Tot dusuerre vlogen-de vlie gende schotels in of naar het westen. Thans vloog er ook een over Wenen.naar het Oosten,.of zoals een'Weense Schwerenöter zei„Schotel terug naar de keu ken!" fjLk ben een bescheiden man; doch als het mijn vaderland betreft kennen mijn ambities geen grenzen" FrancocaitdiUo van Spanje, tot een boerencon- gres). - De Franse Tykssfcerrentnticm te Meudon schertst: Vliegen de schotels zijn oil oud, In tuin- ter 1900'01 was er een boven het Kanaal. In allerijl, steeg een luchtballon op, om hem te pak ken. Het liep op een teleurstel ling uitwant net bleek de van ouds bekende planeet-Venus te zijn!'* dat al wat hij had voorgesteld was, dat Duitsland een bijdrage zou le veren aan de Europese defensie, dat Duitsers te samen met Amerika nen, Fransen en Engelsen op eer volle termen dienst zouden doen. Bevin zeïde'toen,, zijn verontschul diging te maken, als hij Churchill's denkbeelden verkeerd ha.d voorge steld het merendeel der Labour- banken vond kennelijk, dat hij dat niet had gedaan doch hield vol, dat als men verlangde, om Frankrijk en Duitsland tot elkaar te brengen, alle gepraat over de herbewapening van Duitssland de klok voor geruime tijd achteruit zou zetten en hij was niét van plan dat te doen. De rede, waarmee.Churchill'smid dags het debat had- geopend, werd allerWege begroet als een der beste, die hij sinds' de oorlog heeft gehou den. Terwijl het hele Huis in vol komen aandacht luisterde zette Churchill nog eens met soberheid van woordenkeus en onontkoombare kracht van overtuiging zijn thema uiteen, dat er geen hóóp was voor een Verenigd Europa zonder Duits land en dat er geen' hoop voor Duits land was, behalve in een vrij en ver enigd Europa. Het pleit voor Frans-' Duitse toenadering, dat Churchill daarbij aansluit, gaat echter bij hem gepaard met de voorwaarde, dat het Engeland eh. Frankrijk samen moe ten zün, die aan Duitsland de hand reiken. Frankrijk en Engeland, zo zeide hij, konden zich aaneensluiten en met- hun superieure macht Duits land opheffen tot gelijke rang en •blijvende associatie- en Churchill-zag: een verschiet, waarin „deze drie Tan den, elkaar helpend, zich bewust van hun toekomstige eenheid en groot heid, oude veten en tragedies verge tend, zich kunnen verenigen, om een kern te vorihen xond waar al de an dere beschaafde democratieën zich eens zouden kunnen verenigen". Churchill bracht natuurlijk ook de verhouding me.t Rusland ter sprake en meende, dat'er geen dreigend ge vaar van oorlog was, noch dat een oorlog onvermijdelijk was. Een nieu we wereldoorlog zou beginnen, met dat beide partijen, te'verduren kre gen, wat zij het meest vreesden. Wést-Europa zou onder de voet wor den gelopen en worden „gecommuni- seerd", waarbij de liquidatie hoort van alle leidende niet-communisti- sche elementen. Aan de andere kant zouden terzelfdertijd de steden, lucht- havens en spqorwegknooppunten der Scwjets vernietigd worden, gepaard gaande met een'volkomen gebroken worden van de controle, die het Kremlin over de enorme bevolkin gen vanuit Moskou uitoefent, Churchill, kwam in dit verband ook weer op zijn vroegere suggestie terug/ datmen deze adempauze van wederzijds schaakmat moest gebrui- en, om te trachten, toch een rege ling tot stand te brengen en hij her haalde zijn'tijdens de verkiezings campagne in een rede té Edinburg aan de hand gedaan voorstel, dat het verstandig zou zijn, om opnieuw op het hoogste niveau met de Rus sen te gaan praten. Volgens Bevin kwamen Churchill's denkbeelden echter neer op het pleiten voor een preventieve oorlog, hetgeen Churchill hoofdschuddend ontkende. Bevin wijzigde zijn woor den toen in „preventieve actie". Wat betreft de waterstofbom. Bevin herhaalde hierbij slechts het bekende Engelse regeringsstand punt, dat deze nieuwe bom niet meer dan eèn gradueel verschil van de problemen van de atoombom met zich brengt en dat men geen veilig heid kon bereiken, zonder een vigoureus stelsel van Internationale controle en inspectie. l» - DEN HAjAG. Het Noord-Atlantische Militaire Comité is gisteren in Den Haag unaniem tot overeenstemming gekomen ten aanzien van het gezamenlijke plan voor de verdediging van het Noord-Atlantisch ge bied. Dit plan zal worden voorgelegd aan de ministers van Defensie in hun vergadering op 1 April en is gebaseerd op de door de landen van het Noorö-Atlantlsch-Fact aanvaarde strategische opzet. Het,brengtde verantwoordelijk heid tot uitdrukking, die door elk deelnemend,.land is aanvaard, om met. de sterkste krijgsmacht, welke het kan opleveren, in coördinatie' mét de: legers - 'der partners,- de voortdurende- veiligheid' - van. het No or dr Atlantische gebied te ver zekeren. De chefs van staven onderzochten de specifieke mogelijkheden van ieder land. Bij het vaststellen van het algemene plan wérd rekening gehouden met de waarde van zulke mogelijkheden. De noodzakelijke coördinatie van het werk van het militair comité met dat van andere organen van het Noord-Atlantisch Pact, 'werk zaam op het gebied van de finan ciële-, economische- en bevoorra dingsaspecten van. het plan, wórdt thans tot stand gebracht. Ket militair, comité heeft bij Het voorbereidende werk eën snellere vooruitgang gemaakt dan was ver wacht. Boottrein „Surriento" heden te Amsterdam DEN HAAG. Het Italiaanse s.s. „Surriento" is met 376 Neder landse en Indonesische passagiers aan boord te Marseille aangeko men, De passagiers,' repatriërende militairen en burgers zullen heden avond om vier minuten voor half acht met de .boottrein te Amster dam aankomen. /Van onze correspondent) LONDEN. Het „Economisch Overzicht voor 1950," het Witboek, waar in de regering voor de vierde maal de grote lijnen, van haar economisch beleid uiteenzet, komt tot dé conclusie, dat het van vitaal belang is, dat de economische en financiële politiek der laatste drie jaar, wordt voortge zet. Een redelijke beperking In de persoonlijke aanspraken op het pro duct, verhoogde efficiency en lagere kosten in bet bedrijfsleven, eliminatie van alle verspilling, zowel in de publieke als In de private sector van de hufshouding, noemt het Witboek de noodzakelijke prijs om de doeleinden van economische onafhankelijkheid en een verhoogde levensstandaard te bereiken. Het Witboek is van mening, dat uit de cüfers blijkt, dat de Engelss huishouding er in de grond veel beter voorstaat dan in 1947.. Het voornaamste probleem is en blijft de. kwestie van de betalingsbalans, doch de devaluatie.schept hier In Utrecht werd' Dinsdag in het kader van de Kon. Ned. Jaarbeurs een textieldag gehouden. Spre-. kers uit België en Nederland.be- lichtten de situatie op de inter nationale markt en van de productie. De dag-werd besloten met een modeshow in Esplanade, waartoe de „Bedrijfsgroep Kle dingindustrie", de- „Nederlandse Textieljaafbeürs",en de Neder landse' onfegtie-ïndustrie samen- icerkten. Een- groep mannequins in fleurige-zomertoiletjes. kansen, die benut moeten worden. Het „Economisch Overzicht" van vorig jaar toonde reeds aan, aldus redeneert het Witboek, dat er een redelijke kans is om een algemeen evenwicht in de betalingsbalans, te bereiken en goede voortgang te ma ken met het dichtenvan het dol-, largat, wanneer dé omvang van de: wereldhandel .blijft, wat zij nu. is en; het Marshall plan op de wijze, zoals het oorspronkelijk was opge-< zet, wordt volvoerd. Als doeleinden, die.'in lS50 bereikbaar zijn somt het Witboek op: Een zekere'ver meerdering in de dollarverdieristen, verhoogde verkoop naar andere; harde valuta-landen. Het verdienen van goud uit Zuid-Afrika, grótere Inkomsten uit scheepvaart, aanzien lijke verhoging in.de uitgaven voor een feeks van dollargoedexen en hun vervanging door goederen uit niet-dollarlanden. De regering blijft dus bij haar politiek van loon- en prijsstabilisa- tie, die op het ogenblik steeds moeilijker wordt door voeren. Vervoerverbod pluimyee uitgebreid AMSTERDAM. Het vervoer verbod van pluimvee, dat is inge steld in verband met het optreden van de pseudo-vogelpest in enkele provincies is uitgebreid met het grondgebied gelegen ten zuiden van dc Rijn, stroomafwaarts-tot de> splitsing van Merwede en Nieuwe Merwede, het Hollands .Diep en vervolgens de stromen, gelegen tussen de provincies Zuid-Holland enerzijds, Noord-Brabant en Zee land anderzijds. - (Eigen bericht) DEN HAAG. Gisteravond is de agent van politie uit Den Haag A. Verhoef, die begin Februari van dit jaar was gearresteerd in ver band met hef verstrekken van ambtelijke gegevens aan de parti culiere inlichtingendicnst-Hackc op last van de officier van justitie in vrijheid gesteld. Geruime- tijd circuleerden be richten, dat Verhoef in de bezet tingstijd deel zou hebben uitge maakt van de documentatiedienst der Haagse politie. Deze berichten zijn volmaakt onjuist. Verhoef is integendeel in 1944 door de-Duit sers gearresteerd en heeft geruime tijd in het kamp-Amersfoort door gebracht. Chinese nationalisten bereid hongergebied te helpen TAJPEH. De- Chinese natio nalistische autoriteiten zün bereid de blokkade voor het Communisti sche China op te heffen voor goe deren, die bestemd zijn voer de door hongersnood - geteisterde ge bieden. Tsjiang-Kai-Sjek wil van Formosa af de hulpverlening voor deze gebieden organiseren. Ook warden er op grote schaal* voorbe reidingen" getroffen om door vlieg tuigen levensmiddelen boven de getroffen gebieden te' doen uitwer pen. Hij stelt het communistische regiem, voor de hongersnood ver antwoordelijk. DEN HAAG. De minister van oorlog en marine, mr W- F- Schok king, heeft de Canadese regering doen weten, dat hij met grote dankbaarheid het Canadese aan bod aanvaardt om een aantal Ne derlandse militairen een kosteloze opleiding- te geven op bepaalde specialistencursussen In Canada. Er is nóg niet bepaald, hoeveel Nederlandse militairen de 'cursus- j sen in Canada zullen volgen. Het is echter wel zeker, dat zowel van de landmacht als van de lucht macht en de zeemacht militairen zullen worden uitgezonden. Voor wat de zeemacht betreft zullen zij voornamelijk bestaan uit vertegen woordigers van de marine-lucht vaartdienst. Jn Nederlandse militaire krin gen wordt het Canadese aanbod ten zeerste gewaardeerd. Men ziet het als een van de bewijzen van de groeiende samenwerking tus sen de landen van het Atlantisch pact. Amerikaanse ambassadeur in Canada omgekomen. OTTAWA Een .Dakota van -de Amerikaanse luchtmacht is met zes personen aan boord in de buurt van Ottawa brandend neergestort en ontploft. Vijf inzittenden, onder de Amerikaanse ambassadeur Canada, Laurence Steinhardt, kwamen hiérbij om het leven. - De enige overlevende, een ser geant van de Amerikaanse lucht macht, die met zijn valscherm uit het toestel is gesprongen, heeft ver klaard, dat één van de motoren in brand is geraakt. Het vliegtuig was op weg naar. Washington, Zij is 19 jaar, deze kleine Franse parachutiste. Zij heet Monique Gouvercnet en zy' behoort tot een corps onversaagde meisjes, die onder leiding van markiezin Ma deleine Claire de Villeroy toorden afgerichttot springende nurses. Bij de Porie dc Chotsy, Parijs, staatde. oefensprong-toren, waar qnze fotograaf Monique knipte. Motie tot erkenning van China en Vietminh in parlement van RIS DJAKARTA. Bil de Indone- sische volksvertegenwoordiging is een door 15 leden ondertekende motie ingediend, waarin er bij de regering op wordt aangedrongen de communistische regering van China en rie regering van Viet minh in Indó-China te erkennen. In de motie-wordt gezegd,, dat de strijd, dié het Chinese volk en het volk van Vietminh. voeren in prin cipe dezelfde is als. de Indonesische revolutie, nl. zelfbeschikking en bevrijding van het koloniale stel sel.^- ...'-C (Van onze correspondent) BRUSSEL. Kabinetsformateur Devèze, de ongeduldige Leopoldis ten tartend, wijdt zich als een hardnekkig schaakspeler aan zijn op dracht om een nationale oplossing voor de koningskwestie te vinden. Hij heeft daarom zün consultaties tot ver buiten de politieke milieu's uitgebreid. Gisteren voerde hij besprekingen met vooraanstaande per sonen uit economische en financiële kringen, onder wie de heren Frère» gouverneur van -de Nationale Bank, Collin, directeur van de Krediet bank, Blaise, gouverneur van de Société Générale, baron Delaunoit, president van de Brunfina en Banque de Bruxelles-groep en andere vertegenwoordigers van het bedrijfsleven. Ook raadpleegde hij de voor zitter van het Algemeen ChristelijkVakverbond en de secretaris-gene raal van het Algemeen Belgisch Vakverbond, daarmee bliik gevende de kansen van zijn formule van nationale verzoening aan alle groepen van de samenleving te willen toetsen. Devèze deelde mee, er nu meer dan ooit van overtuigd te zijn, dat het belang van het 'land het tot stand brengen van de eendracht voorschreef en .dat kij het zijn plicht achtte tot het .uiterste te gaan bij.het zoeken van een natio nale oplossing voor de. huidige moeilijkheden. Eventueel zal hij zich in het begin' van de volgende week. na de bijeenkomst van mi nisters van Defensie in.Den Haag te hebben bijgewoond, zijn- conclu sies trekken uit het zo omvang rijke overleg. Devèze zei het de (Eigenbericht) Het ontslag van de leden van het Capitol-orkest, dat 1 April zou ingaan,' vindt voorlopig geen doorgang. Wij vernemen, dat de musici Dinsdag een contract ter tekening aangeboden kregen, dat hun dienstverband voor twee maanden verlengt. De bioscoop directie is tot deze stap bereid rc- hleken, toen - bekend werd dat voor 12 April door de Stichting van de Arbeid een conferentie, is georganiseerd, waaraan zullen deelnemen vertegenwoordigers van het ministerie van Financiën, dc gemeentebesturen van Rotterdam, Den Haag. Amsterdam, van artis-* ten-organisaties en bioscoopdirec ties. Deze bespreking heeft als voor naamste programmapunt „een soe peler toepassing van de restitutie van- een deel der. 35 vermake lijkheidsbelasting door de o.ver- heid .aan de bioscopen". Het ge meentebestuur -van ..Rotterdam schijnt inderdaad' tot grotere tege moetkomendheid geneigd te zijn;' of dit ook met de besturen van de andere steden het geval zal zijn, dient te worden afgewacht. Han- gende deze besprekingen en ook om de sfeer waarin de. onderhan delingen worden gevoerd, niet te vertroebelen, is..thans besloten de contracten van de musici te ver lengen voor twee maanden. Dan zal uitgemaakt worden of de Rot terdamse .musici, evenals die van de bioscooporkesten in Den Haag en Amsterdam een zesmaands contract zullen krijgen. Het Capitól-orkest is dus I April niét tot zwijgen* gedoemd, maar in het theater aan de Binnenweg zal men het de eerste week van de nieuwe maand toch niet horen. Het speelt in het Lutusca-theater, welks musici dan" vacantie heb ben. Of het orkest dan weer in Capitol terugkomt. 5s nog niet be kend. Welke betekenis deze ver huizing precies heeft, kon men ons niet uitleggen; wij tekenen hierbij aan dat de prijzen der plaatsen van het Capitol-theater met: ingang van 1 April cok ver laagd worden en dat de bedrijfs leiding van het Arena-theater naar hét:- Capitol-theater ;overgaat en omgekeerd. aangewezen weg te achten koning Leopold door een nieuwe delegatie te doen voorlichten, indien een na tionale oplossing in het zicht is. Van enige tegemoetkomendheid der katholieken is allerminst sprake. De Kamer- en .Senaats fracties van de Christelijke Vólks partij, die gisteren vergaderden, lieten weten, dat geen van hun parlementsleden zal deelnemen aan een regering, die niet de ver enigde Kamers zich 2al laten uit spreken over het beëindigen van het regentschap en dat de. huidige besprekingen maar tijdsverlies zijn, omdat de verzoeningsformule van de formateur niet deze stap beoogt. De aankondiging van een onmiddellijke parlementsontbin ding voor het geval Devèze niet in zijn opdracht zou slagen, was vol gens de katholieke parlementa riërs een ernstige miskenning der parlementaire tradities. Het opzienbarende Amerikaanse besluit om geen militair materieel naar België zenden, zolang het parlement het accoord van weder zijdse bijstand nog niet heeft ge ratificeerd, noemde Devèze op zijn persconferentie een hoogst ern stige kwestie. Eerst na zijn. Ame rikaanse collega Johnson in Den Haag te hebben gesproken, zal hij kumien beslissen of alsnog het parlement iri een speciale zitting moet worden bijeengeroepen ter behandeling van dé defensie-over eenkomst. ^iiiiii;uii<raiii!iiiiiiiHi::!!n!i!Jii!iniK3!ii}:niiiiR[i!iiin!iis;iiiii;DEi9igtiiï^^ - g Weersverwachting geldig van H Woensdagavond tot Donder- dagavond: Wisselende bewolking met enkele verspreid ontredende buitjeri Meest matige wind tussen Noord-West en Noord. Vrii koud. doch slechts op enkele plaatsen lichte nacht vorst. 30 Maart Zon op 6.21 onder 19.09 Maan op 14.34 onder 8.25. ^^lilllfBIUflfilililHIinUtilRIptXIIISillllIlllillKtïIiilllllSISIflEBltllllllflClMI^^^

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1950 | | pagina 1