Hl HEROPENING DE GOEDKOPE WINKELS STADSNIEUWS DE KLERKeZN heöen flinke Jongen Kosten en huren van de flats voor bejaarden Bouwsom meer dan twee millioen AGENDA De kathedralen van Frankrijk Om de Cup van Schiedam Parool-wisselprijs voor DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB Vlaardingen 4.90 NU... 11,90 SCHIEDAM 41.50 J HOOGSTRAAT 145 mmtmïsM HjgHgl Koeriersters .m 2 Woensdag 29 Blaart ,1950 AduertHTtfie fIJVt.j Volgens een uitvoerig schrijven aan de gemeenteraad, bedragen de bouwkosten van de twee flats voor bejaarden in Nieuw land meer dan twee millioen gulden, om precies te zjjn 2.078,109,25. Hierbij komt nog een crediet van 31.500— Voor de tuinaanleg rondom de NJeuwland- en Koningin Em ma fia t. Vier dienstwoningen zyn bij de bouwkosten in begrepen. Twee hiervan rullen voorlopig voor ge wone verhuring in aanmerking ko men, zolang de bouw van de derde flat nog op zich laat wachten. Het blijkt, dat de lift installatie en de aanleg van centrale verwarming, warmwatervoorziening en brand- blusleióing aanzienlijk meer kosten met zich mee hebben gebracht, dan uit het gunningsbedrag viel af te leiden. De liftmstallatie werd ge gund voor f 79 000.-: de werkelijke kosten bedroegen f S3915-. De ove rige installaties werden gegund voor f 222222-, Uiteindelijk komen zij voor met een bedrag var» f 234.911*. Voor stenen moest nog eens een bedrag van f 50 000.- wor den opgeteld. De indirecte bouw kosten, o,a prchitecten-honoraria. renteverlies en kosten van toezicht, bedroegen t 128.109 15 In de Koningin Emmaflat, waarin de bewoners uitzicht hebben over de Ylaardmgerdyk, zijn de slaap kamers iets groter gemaakt door de buitenmuur meer naar buiten te plaatsen- Het-gevolg was» wei een kleiner balcort. maar men verkreeg een slaapkamer, waarin desnoods ook nog een linnenkast kan werden geplaatst. Deze muren-verplaatserij Vroeg nog eens f 317410 De Minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting heeft goed gevon den, dat de gemiddelde huurprijs van de woningen f 5 50 per week bedraagt, exclusief de kosten voor waterverbruik. Hierbij komt dan een vergoeding voor de centrale voorzieningen zoals verwarmmgrin- staBatie, liften, warmwaterleiding. Buiten f 2.- per week hiervoor, wordt nog f 1.40 berekend voor kol en verbruik, In verband met de ligging van de woningen hebben B. en W, enige differentiatie noodzakelijk geacht Bureau Huisvesting ontwierp daar toe in overleg met de Gemeentelij ke Woningdienst een schema, Cen trale voorzieningen en kolenvergoe- ding inbegrepen, varieert de huur voor het Koningin Emmaflat van f 9.15 tot i 10 20, voor de Nieuw- landflat van f 5.15 tot f 9.20. De huur van de twee dienstwo ningen. die momenteel voor het personeel van de flats niet gebruikt behoeven te worden, zouden B. en W. willen bepalen op f 9,- per week, vermeerderd met f 4.- per week voor verwarming en warm water, (exclusief "water), de huur van de twee andere dienstwonin gen op f S.75 per week verwarming inbegrepen, (exclusief water). De laatste woningen zullen worden be trokken door het bedienend perso neel. Nog een afwijzende beschikking ïn een aan cle Baad gericht schrijven, wordt door üe Bond van Nederlands Overheidspersoneel verzocht in de rege ling van de arbeidsvoorwaarden voor de ambtenaren, in dienst der gemeente voor hen, die een Z.g- „slijtende betrek king" vervullen, een bepaling op te ne tten. inhoudende, dat. boven bet ge wone verlof, tenminste zeven werkda gen extra-verlof wordt toegekend, zulks tenemde bet lichaam e.q. de geest dier ambtenaren de gelegenheid te geven zich te herstellen van de- slopende In vloeden, die daarpp werkzaam zijn. Met betrekking tot dit verzoek bren gen B. en W" onder deïaandacht van de Baad, dat in bet ontwero-ambtenaren- reglement van het Centraal Orgaan in zake gemeenschappelijke behandeling van gemeentelijke personeelsaangele genheden de toekenning van extra-ver lof aan personeel, werkzaam in afwisse lende dienst en aan personeel, werk zaam in continu- «f daarmede door Burgemeester en Wethouders geluk te stellen arbeid, is geregeld, terwijl bo vendien m bedoeld .-ontwerp is bepaald, dat ten aanzien van bepaalde ambten of ambtenaren door Burgemeester en Wethouders ten voordele van de ambte naar een afwijkende regeling kan wor den getroffen. De aanspraken op verlof van de ar- bcidscontractanten zijn geregeld in de ontwerp Arbeidsovereenkomstenverox- denine van bedoeld Centraal Orgaan. B. en W. staan op het standpunt dat verdergaande maatregelen met betrek king tot verlof en extra-verlof voor het personeel Jn dienst van de gemeente den die. to bovenstaande bepalingen op genomen,,niet moeten worden genomen, zodat zrf de Baad in overweging menen te moeten geven op het verzoek van de Bond van Nederlands Overheidsperso neel een afwijkende beschikking te ne- Wat men moet wetens Apothekers-nachtdienst: Van Westendorp, Singel 81. Bellen by ongeval: G G. en G, D. Tuin laan 80, Telef. 69290. Clobhnis Ongeorgan. Jeugd: Doele-Gebouw. Da. (beh. Do.) 161730 uur: 8—13 jarigen; 19,3021 30 u. (Di. 19.15—20.45): 14—21 jarigen. Teutoons tellingen: Tem. 9 April. Sted. Museum, Hoogstraat. 300 Schiedamse stadsgezichten. Concert: 30 Maart Passage-theater, 8 uur: Jubileum-concert O.BK. 31 Maart, Grote Kerk, 8 uur; Uitvoering Maitbaeus-Passion door Rott, Philh, Orkest en koor. Films; Passage. Da- 2, 7, 930. Zo. 1.45, 4.15 7, 9.30 u; (Do. geen voor stelling); Leve de Samba (elke leeft.). Konopole. Da 2, 7, 9. Za. 2, 5, 7, 9, Zo. 3, 5, 7, 9 u: Black Bart de Vrijbuiter (14 jr.). Bijeenkomsten: 29 Maart, Musis Sacrum. 8 uur: Kath. Kring Herd. H. Jaar. 30 Maart, Volksgebouw, 8 uur: Ouderavond Wan Brouwerschool. 31 Maart. Ver. lokaal 8 uur: Wijk II v. d. Ned. Herv, Gemeen te. Wijk-famiïieavond. Hogenbanweg wordt nu werkelijk weg Nu aangevangen wordt met de bouw van nieuwe woningen aan de Hogenbanweg, zal het nodig zijn om deze weg ook op Schiedams ge bied te realiseren- Er komt gedu rende de woningbouw eerst een noodbestrating, die dan later wordt vervangen voor een definitieve be strating. Heel deze stratenleggerii en het aanleggen van de nodige rio lering vergen het sommetje van t 260.000.- Vrijdagavond mag de Raad zeggen of het mag. die weg maken van de Hogenbanweg. Tijdelijke leerkrachten aan het Gymnasium Op de agenda van de komende raadsvergadering komt o.a. voor een aanbeveling van het College van Curatoren van het Stedelijk Gymnasium om mei- E. G. Caspers en mevr J. C E Toose te beaoe- men tot tijdelijk lerares in de Fran se taal aar» deze school. Ziekenauto-vloog in brand Waarschijnlijk ten gevolge van kortsluiting vloog Maandagmiddag omstreeks half zes de motor van een ziekenauto van de firma P. aan de Sijjgel. in brand toen men de wagen uit de garage wilde rijden. Te blussen viel er direct niet, zodat men het raadzaam oordeelde de nieuwe ziekenauto en een perso nenauto naar buiten te rijden. De brandweer moest er aan te pas ko men om de brandende motor vuur vrij te maken. De schade bedraagt ruim duizend gulden. SCHEED. BESTUURDERSBOND Door de Schiedamse Bestuurders- bond wordt op Donderdag 6 April, in het Passage-theater een gro te propaganda-feestavond belegd, waaraan meewerkt de theatergroep „De Korte Golf" onder leiding van jan Lemaire. De artisten. die deze avond, welke ook voor niet-leden toegankelijk is, op het toneel ver schijnen naast Jan Lemaire. zijn Celine de Vries, Willy Rex, Men- no Grondsma en Eddy Canzonf. Schiedam-vollevbal had - minder goede start Natuurlijk bestond er nog al wat belangstelling voor de eerste vol- leyball-wedstrijd, die de sportclub ..Schiedam" speelde in bet gymna stieklokaal aan het Oude Kerkhof. De strijd ging tegen het Rotterdam se Libanon. Met 152, 159. 15 12 en 15—1 moest Schiedam in Li banon ziin meerdere erkennen. De tweede wedstrijd van deze nieuwe sport in Schiedam wordt Maandagavond om half negen ge speeld tegen M.T.S, en vindt in het zelfde gebouw plaats. Vorig jaar werd in het clublo kaal van de klaverjasvereniging .,De Spil" aan de Vlaardingerdijk voor de eerste maal gestreden om de Cup van Schiedam, de door De Schiedammer" en de heer H. A de J ong beschikbaar gestelde Vrisselpnjs Door De Spil wordt ter gele genheid van het 875-jarig bestaan van Schiedam nu weer een groot k Laven asconcouxs georganiseerd, waaraan door de verenigingen met zes spelers kan worden deelgeno men. Gespeeld wordt op de Zon dagen 30 April. 7, 14 en 21 Mei, op de Woensdagen 3, 10, 17 en 24 Mei en cp de Vrijdagen 23 April, 12. 19 en 26 Mei. De prijzen zijn dagprijzen. Op Tweede Pinksterdag beginnen om elf uur *s ochtends de wedstrijden tussen de dagwinnaars, waarbij de Cup van Schiedam de ereprijs i$« De leden van het winnende team ontvangen ook zes herinnerings speldjes, zodat bij verlies van de Cup ir. een volgend concours driemaal achtereen of vijfmaal in totaal moet men winnaar zijn om deze ereprijs definitief in z'n bezit te krijgen toch nog iets tast baars overblijft, De uitnodigingen voor dit con cours zün reeds verzonden. Moch ten er echter nog verenigingen. znnr die deze uitnodiging niet ont vingen, dan kunnen zij dit even opgeven bij het clublokaal van De Spil, Fabristraat 92, tel. 67890. Nieuwe regent voor St. Jacobsgasthuis Voor de vacatures in het College van Regenten van het St. Jacobs gasthuis, ontstaan door de perio dieke aftreding van de heren P. v. d. Vlies en F. Bovenberg Jzn., wor den als nummer een aanbevolen de heren P. v, d. Vlies (aftredend) en C. Kemp. Rotterdamsediik 280. VOORDRACHTAVOND COR VAN BEEK De afdeling Schiedam van de Ned. Ver. tot afschaffing van alco- holh. dranken en afd. Schiedam Vlaardingen van het Humanistisch Verbond beleggen op Woensdag 5 April een gezamenlijke Voordracht avond in het Volksgebouw- De de clamator Cor van Beek uit Amster dam draagt voor „De Gouden Re aal" van Jan Mens. GEMEENTE—PUBLICATIE AFSLUITING AFRIT S OTTERD AMSEDUK In verband met het uitvoeren van werkzaamheden,zal de afrit van de Rotterdamsedijk in het tijdvak van 28 Maart—8 April 1950 gedurende 24 uur, of zoveel langer of korter als nodig zal blijken, voor alle ver keer worden afgesloten. Het juist® tijdstip van de afslui ting zal daags te voren ter plaatse worden aangegeven. DAMCLUB „SCHIEDAM" De uitslagen van de bordenwed- stnjden, gespeeld voor de huishou delijke competitie van de damclub „Schiedam" luiden: W. Verhaal—B. v. d. Huil 2—0; J. P. v. d. Watering—J. v. Tilborg 1—1 A. Verberk—p. v. Noordennen 0—2. T. VisserM. v. Noor dennen 0—2; I- Visser—J. C. Onink 0—2; D. Mast— J. de Wilde 0'2; J. Lening—G. H. Mast 0—2; K. de Blois—J. Levering 0—2. EEN FEtOT. CKIL AMB. SCHOOL De vereniging tot oprichting en instandhouding van christelij'ke nijverheidsscholen te Schiedam en omstreken heeft enige weken gele den bij het gemeentebestuur een verzoek ingediend om subsidie te verlenen aan een op te richten christelijke dag-nijverheidsschool. Om misverstand te voorkomen verzoekt het bestuur van deze ver eniging, waarin opgenomen zijn het Christelijk Nationaal Vakver bond, de Christelijke Midden standsvereniging en het Christelijk Werkgeversverbond, ons mee te delen, dat de vereniging geheel buiten de aanvraag van een neu trale school staat. Het door haar ingediende verzoek aan burge meester en wethouders behelst een eigen school. Door het Kath. Cultureel Ge nootschap werd Dinsdag in de bo venzaal van Musis Sacrum een Franse avond gegeven. Voor de tal rijke belangstellenden is een serie documentaire films vertoond, die het Frankrijk van de kathedralen, de kloosters en de kastelen tot on derwerp hadden. Pater Michael Hetisen O.P. trad op als inleider van elke film en hij deed dit als groot bewonderaar van Frankryk op een buitengemeen boeiende wijze. Van de dichter Charles Peguy (1873—1914)die ir» vele verzen de schoonheid van de kathedraal van Chartges bezong, las de inleider enkele gedichten voor ter illustratie, voor zover dit nog nodig was by de film, die de verre bezoeker liet zien, de indruk wekkende monumentaliteit van dit bouwwerk. Over de in 1914 gesneu velde Peguy vertelde pater Hensen nog, hoe diens verering van Char- tres velen naar de stad en de kathe draal heeft getrokken om er mede 'onder de indruk te komen van het vele schoons in steen en glas. De Loire, die Peguy bezong al? de koningin, die door alle koningen uit alle eeuwen werd bemind, liet in de tweede film zien, hoe in z'n mooie oeverland met de vele oude kastelen de middeleeuwen nog zo dichtbij schijnen. Een documentaire over de kloos ters in de Provence gmg nog vooraf aan ds film, die het hoogtepunt van de avond mocht heten, „l'Evan- gile de la Pierre" (Het Evangelie in steen). De makers hiervan hebben de camera gericht op talloze frag menten van beeldhouwwerken in het Franse land en erin weten te vinden het leven van Christus, van zijn geboorte tot zijn dood. Het werd een epos van de kunstenaars, die de eeuwen door hieraan hun beste krachten gaven. VAN DE DUIVENTIL De Postduif houdt voor de dui ven van de leden een wedvlucht vanuit Zevenbergen atsfand, 34 km Inkcrven Zaterdag van 16.30 uur tot 18,30 uur. Klokken brengen Vrijdagavond van 8 tot 9 uur De klokken moeten zijn opgewonden en voorzien zijn van platen. Dit is tevens de eerste vlucht in bonds- verband. Zondag hield bovengenoemde vereniging een wedvlucht vanaf de Mtrerdlikbrug afstand 27 km. De eerste 10 prijswinnaars waren als volgt; 1. K. Brouwer; 2, C. A, Verhae- ren; 3. Th. Stieber; 4. C. v. d. Grijp Co,; 5, 6. J Trey Co; 7, 8, 10. W- Poort en Zn,; 9. K. Muilwijk. In concours waren 205 duiven. klaverjassers 1241. Maar de mam- mouth doodt Rob met, doch draagt hem voor zichtig verder. En on danks zijn benarde po sitie kijkt Rob toch nieuwsgierig rond, want in welk een vreemde wereld is hij nu toch terecht gekomen? Hij bevindt zich dicht bij de Noordpool en kijk, daar groeien bomen en heesters. In de verte ziet hij bossen en wei den. Maar het gekste ts wel dat het er alles grys-grauw uitziet Niets heeft hier kleur! En de hemel straalt een eigenaardig violet-achtig Hebt uit. Wat kan. vracht verder. Dan stopt het dier en zet Robt mouth heeft alleen maar een pcar keer op dit alles toch te betekenen hebben? Wel csn voorzichtig op de grond neer. Kijk, daar staat de grond gestampt. Maar de aarde dreunt en uur loopt de mammouth met zijn lichte' eer. hut. Maar wat gebeurt er nu? O, de main-1 trilt onder zijn zware poot Burgerlijke stand Geboren: Gerardus GJivL J Heydra en A. C. Janssen; Herman z v T Ouwerkerk en H M Verhoef: Emma E d v J Bunt en N Rijnaard; Arie z v J Smit en M Vtijenfroek; Henry L z v J Th Krowmkel en M J L Koning; Johannes z v J Ejjs. berg en A P v Leeuwen. Overleden: L. W. No wee 80 j. Aduertenlie (l.M.) POLITIE-EL FT AL WON MET 5-0 Het elftal van de Vlaardingse politie heeft gistermiddag voor de vierde maal ui successie een over winning geboekt. Ditmaal was het de Dordtse ploeg, die een nederlaag te slikken kreeg van onze stadge noten. Al dadelijk na het begin bleek, dat de Vlaardingers de wed strijd zouden gaan winnen. Er werd beter gevoetbald, het tempo was hoger, maar dit alles bracht geen doelpunten. De rust ging zelfs in met een blanco stand. Na de rust lukte het beter met de goals. Koole gaf het voorbeeld met een wat eigenaardig doelpunt, en Poot deed kort daarop tweemaal achter elkaar de bal in het net verdwijnen. De vierde goal werd gescoord door Van Os, terwijl Poot het vijftal vol maakte. Vlaardingen gaat volgende week Dinsdagnaar BloemendaaL waar dan de tweede ronde wordt begonnen om de beker, die door de Politie Sportbond beschikbaar is gesteld. DOELTREFFENDE T.B.C.-BESTRIJDING Dat de grote verbeteringen op ge neeskundig gebied, vooral voor de tuberculoselijders, van enorme be tekenis zijn, is een vaststaand feit. De vooruitgang in de behandeling van deze zo zeer gevreesde volks ziekte moet dan ook een daling van het aantal ziektedagen in sanatoria en ziekenhuizen ten gevolge heb ben. Verontrustend blijft echter het grote aantal „verse gevallen", het geen wel blijkt uit de meldingen van de colsultatiebureaux. Er is nog steeds een tekort aan verpleegruim- te, al verwacht minister Joekes, dat dit tekort de eerstvolgende jaren met 1.200 bedden zal verminderen. Het aantal van ca. 18.000 nieuws t-b.c. gevallen per jaar zal z.i„ voor lopig echter nog stijgen, doch an derzijds verwacht de minister door een. effectieve bestrijding een ver mindering van de morbiditeit. Naast de doorlichting is voor de nog niet geïnfecteerde mens de inenting of vaccinatie het meest doeltreffende voorbehoedsmiddel. Deze metho de inenting met B.C.G. trekt sterk de aandacht, omdat hiermede kan worden bereikt, dat een vrij grote immuniteit wordt veroorzaakt, zo schrijft het plaatselijk/-comité Tuberova in dit bericht. Naast het Rbnigen-onderzoek, dat begin Mei in Vlaardingen zal plaats hebben, zal ook deze vaccinatie worden toe gepast. Mede daardoor kan de tu berculose op doeltreffende wijze worden bestreden en zal het sterf tecijfer zeker verder in dalende lijn gaan. Wanneer we sterftecijfers van de laatste twjntig jaar zien, dan zien we, dat het van 1930 tot 1940 daalde van 7.43 tot 4.10 per 10.000 inwoners om dan in 1945 tot 8.60 te stijgen. Na de oorlog .wijzigde de toestand zich dadelijk ten goede en in 1949 (cijfers tot en met Septem ber) bedroeg het aantal'Sterfgeval len op de 10.000 inwoners slechts 2.50. Niettegenstaande nel mooie weer eo bat vooruitzicht Op de naderende zomer moet U NU een deken durven kopen. Morgen 9 uur begint de verkoop van een ceperkle partij prachtige dekens waarop wij als enige In Nederland beslag hebben weten te leggen, 150 x 200, werkelijke prijs1>£0 Onder deze special» partij dekens bevon den zich eveneens aantal wollen KINDER. DEKENS 90 130 voor de ongekend lag» prijs BIJEENKOMST ALG. NED. INVALID ENBO ND In de .zaal De Oude Markt waren gisteravond talrijke mensen bijeen, die allen min of meer te maken WALENBURGERWEG (Winkelstad-Slijdorp; BEUERLANDSELA AN hebben met het lot van de invaliden onder ons volk. Er waren, doktoren, leden van het Rode Kruis, leden van verplegend personeel en ver tegenwoordigers van gemeentebe stuur en gemeentelijke instellingen. Het doel van deze avond, die was georganiseerd door het hoofdbe stuur van de Algemene Nederlandse Invalïdenbond, was uit een te zet ten, wat de Bond wil en men wilde langs deze weg belangstelling wek ken voor het invalidenvraagstuk. Behalve enkele culturele films wer den de Engelse zg. Rehabilitation- films „Back to Normal" en „Life begins again" vertoond. VOLKSTUINDERS OPGEPAST In verband met de wet op de aardappelmoeheid is het een ieder verboden meer dan een derde van zijn tuin met 'aardappelen te bete len. Tevens Is het verboden, zo schrijft de burgemeester van Vlaar dingen, meer dan eenmaal in de drie jaren op dezelfde grend aard appelen te telen. Op de tuinen zal controle worden uitgeoefend, waar na bij overtreding van deze wet de teveel beplante oppervlakte ont ruimd dient te worden, terwijl te vens proces-verbaal zal worden op gemaakt. In het belang van de ex port van aardappelen en siergewas sen, wordt een ieder verzocht bo venstaande maatregelen in acht te nemen. Sporton geval Gistermiddag heeft de 14-jarlge J. J. van de Statensingel op het sportterrein Laag Zeetienhoveri bij een hockey-wed- strijd een bal tegen het achterhoofd ge kregen. Met een lichte hersenschudding is hij naar het Bergwegziekenhuis over gebracht Gevaarlijk speelgoed Gisteravond kwam het 10-jange zoon- ije van een bewoner van de Jan Por- cellistraat thuis met brandwonden aan de benen en wondjes aan gelaat en ogen. Hij wilde niet vertellen hoe het v/as gekomen maar de vader, die dit alles heel verdacht vond. hield aan en kreeg tenslotte het volgende verhaal te horen. Met een fl-jarig vriendje uit de Mid- dellandstraat was zoonlief op het station D.P. terecht gekomen, waar ze In een bagagewagen zes doosjes met setn- patronen vonden. Op het open teraem bij de Diergaardesingel probeerden ze een van de -doosjes te openen en toen dat niet met de handen gelukte, trapten ze er op. Het busje ontplofte, waarbij de knapen brandwonden en enkele scherfwondjes opliepen. Na behandeling in het Coolsingelziekenhuis en het Oog ziekenhuis zijn de Jongens naar huls gebracht. Pop maakte jaloers Gedachtig asn de traditionele lente-vernieuwing heeft de 70-ja- rige'A. W. M., zonder vaste woon plaats, de financiële zijde van dit vernieuwingsproces willen passe ren door doodleuk een ecstuur uit een étalage te stelen. Hij wierp een steen door de étalageruit van het kledingmagazijn Kreymborg aan de Binnenweg en trok een van de 'taïage-poppen, die met zijn ulas- tic-ogen in de ruimte staarde, maar het gat in de ruit. De oude ijdel tuit was juist druk bezig het pa pieren lichaam te ontdoen van het begeerde colbertje, toen een agent hem stoorde. De man is opgesloten in het hoofdbureau. FILMACTEUR WEL, daar hadden we vriend Frits, de acteur. Hele tyd niet gezien, kom binnen Frits, gezellig. Thee? of iets pittigers, toch thee? O, ja natuurlijk, straks iets koppi- gers. Frits had een poosje voor de film gewerkt, een vrij belangrijke rol. Leuk, Frits, wat lijkt me dat inte ressant: voor de film werken, is het niet aardiger dan gewoon op de planken staan? Geef mij het toneel maar, zei Frits, dat filmen is een merkwaar dige bezigheid, je moet er van hou den. Vertel er eens wat van, Frits, hoe ging dat dan? Nou, ik had de hele rol natuurlijk goed bestudeerd en toen ik de eer ste morgen in de studio kwam, dacht ik bij het begin te beginnen. Ja, ja, dat denk je dan. Gaat u daar maar in die stoel zitten, zei de regisseur, toen ik gekleed en ge schminkt was. Nu goed opgelet: straks komt er een dame binnen, u staat opr geeft haar een hand en zegt; hoe maakt u het? Nou, ik begroette de dame en vroeg minzaam hoe zij het maakte. Toen was de scène afgelopen en de dame ging weer weg, vlak nadat ze in" de stoel tegenover me had plaats genomen. Niettemin moest ik even later kalm doorgaan met mijn ge sprek tegen die dame, die er niet meer was en ik moest vooral be wonderend kijken, want ze maak ten een close-up van mijn gezicht, waarop de plots ontluikende ver liefdheid duidelijk te lezen moest zijn. Die dame was daarbij niet meer nodig, want waar zij gezeten had stond nu de camera vlakbij te zoemen en ik maar boetseren aan die verliefde trekken van me. In de volgende scène moest ik al doodgeschoten worden, dat kwam zo het beste uit, ofschoon ik nog weken aan de opnemingen moest werken daarna. Ik moest trachten mijn moordenaars te ontvluchten door in het water te springen, We gingen dus naar het water. Spring er hier maar in, zei de regisseur. Nou, ik ploempte in het water, maar tegelijkertijd klonk er een schot. Het was niet precies naar de zin van de regisseur gegaan, dus nog eens in het water gedoken, weer een schot Weer niet goed, en fin, zeven maal moest ik springen eer ik de filmdood gestorven was. De volgende dag het was prachtig zomerweer en snikheet, riepen ze me voor een scène, die op een gure herfstmiddag speelde. Ik stikte zowat in mijn jasje. Trek het maar uit, zei de regisseur, het is een beetje benauwd vandaag. Jamaar, sprak ik, bet moet toch een gure herfstdag voorstellen, dat gaat toch niet, zonder jasje. Geeft niet, zei de regisseur, ik heb vandaag alleen je onderbenen en ie voeten maar nodig. Kijk zie je, zo gaat dat bij de filmja, nu wel graag iets uit die kruik DESIDERÏUS Plotseling overleden In de Blankenburgstraat Is gistermid dag de 64-jarigo N. S. uit de Camisse- straat plotseling onwel geworden en in elkaar gezakt. Bij aankomst in het Zuiderziekenhui» bleek de man te zijn overleden, ver moedelijk tengevolge van hartverlam ming. DANKBETUIGING Mede namens mij'n ouders zeg ik hartelijk dank aan familie, vrienden en buren voor de belangstelling, bloe men en cadeaux bij mijn terugkeer uit Indonesië. JAN SORBER Nie, Beetsstraat 26 A Schiedam EEN MODERNE LEUKE WIEG met Brabants bont garnering. geheel bekleed. Rotan uitvoering COöP. „D.E-S." vraagt: leeftijd 21 jaar, voor bezorg- werk, afdeling Melk. Aan melden: Kantoor Kethel- straat 10, Schiedam A.s. Donderdagmiddag 2 uur van onze speciale confeetie- en stoffenafdelingen Ons NIEUW Verkoopsysteem is thans NOG GOEDKOPER te zijn en dit is ons gelukt/ Oordeelt' U zelfl Witte -a OR Cotton D. Bloot je, O.'"] Leuk gebloemd zijden VIS TRA D. Japonnen A OQ 1 (zie tekening) Grote' maten D. Japonnen tot maat 5&-I A Ofl Nu reeds vanaf Gebloemd zyden 4 QO Ztfden Linnen in 15 a oq 1 Bemberg Waazüde, J QQ 1 Leuke ruitjes voor m ge 130 cm. Breed Wollen a yn I kinderjurken, In flanel 1 v Japonstoffen O. Ook bijzondere aanbieding Kraagjes, Ceintuurs en Sjaals HOOGSTRAAT 145 Confectie en Stoffen HOOGSTRAAT 149 De bekende goedkope Manufacturenzaak Te koop aangeb.: zeer mooi linoleum, zo goed als iiteuw, met viltpapier, 3%x3& m. Adres BK Laan 227 b. Goedkoper dan vlees. Vanaf heden weer verkrijgbaar: prima zware wilde konijnen, a 2.50 per stuk. Aanb.: Ch. van Dijke, poelier, Lange Kerkstraat II, Schiedam, te lefoon 69884. Een goede schoen, groot of klein, behoort goed hersteld te werden. Dit woidt gedaan door -H. C. v. Anen, Rijks- gediplomecrd schoenherstel ler, Boylestraat 23. Wordt afgehaald en thuisbezorgd. Telefoon 66610. Te koop aangeb.: Frome- thetis-gaskachel, breed 85 cm en hoog 125 cm. Te be vragen bij Kon Ned. Boek drukkerij H A. M. Roelants, Lange Haven 141, Schiedam. Wie ruilt een vrij ben.huis kamer en suite, 2 slaapk., badk.. keuken en mooie gr. tuin, alleen voor omgeving Koemarkt. Ie of 2e et. of Rotterd.dijk Br. no. S 349 bur, van dit blad. ADVERTEER REGELMATIG iiiiiiMiiiiiiiiiiiiiEiiiaiiiiiiiiMi

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1950 | | pagina 2