3 C KOI! KREUGER STADSNIEUWS Geen vliegende vaandels en slaande trommen FILMS IN SCHIEDAM Het Groene Kruis Met Vacantie UNIQUE- TAX A. WITTKAMPF BETAAL NOOIT TEVEEL 2 i - ^gss/s/^ Arbeider krijgt plank op hoofd h SPECIALE AANBIEDING OVERHEMDEN WAL» NAAR DE BETUWE AGENDA B en W op bedoek bij Oranjebazar DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB d Excelsior '20 speelt laatste wedstrijd voor competitie Vier ontmoetingen voor de KNVB-beker Ursus ontmoet Zondag ADO Gruwelijk ongeluk kost arbeider het leven Vlaardings Amateurtoneel doet van zich spreken De wielrenners reden; de stoelen op het feestterrein bleven leeg Opium in beslag genomen Beethoven-Cyclus in Konmginnekerk VOOR UW TUIN Koeriersters Zaterdag 6 Mei 1950 „De feesten op Boshoek kunnen niet doorgaan". Dit was de conclusie, die na lang wikken en wegen genomen werd door het bestuur van de Oranje- vereniging;, toen de Brabantse vendelzwaaicrs in de raadszaal van het stad huis na de officiële ontvangst zaten te genieten van een glaasje onvervalste Oranje-bitter. Maar niets is ook niets, en zo kwam het, dat op een bepaald moment elf vcndelrwaaiers met hun reeds kletsnatte vlaggen naar buiten, trokken en tot verbazing en verheugenis van toeschouwers cn voorbij gangers een demonstratie op dc Grote Markt gaven. Die enige demonstratie van de Brabantse gasten kón met dit re genachtige weer niet uitgegroeien tot een kleurrijk schouwspel, maar betgeen men kon aanschouwen was zo meeslepend, dat een hartelijk applaus de deelnemers aan het slot dankte. Gedurende de tijd. dat de met regenjassen omklede jongens cn meisjes zich bezig hielden met de volksdans, hokten de gasten wat samen in de gang van het stadhuis, waar de waterschade aan de ge verfde vendels werd opgenomen. Afgelasten is iets, dat .dringend nodig kan zijn zoals ook Vrijdag middag weer bleek. Het schept echter steeds bijzondere proble men, omdat men dan vooral is aan gewezen op verpozing van de gas ten, Be moeilijkheid lag hier ech ter niet 20 diep.- want had niet een plaatselijke drankhandelaar in Beek en Donk zijn Schiedamse le- verander geattendeerd op dit be- zoek en terwille van. de goede klandizie een excursie aangeraden? kHet werd, voorzover de vendel- zwaaiers betreft, dè oplossing en zij is dan ook met beide banden aangenomen. j' Nadat in de R.K. Volksbond de maag weer wat was gevuld, trok i' men naar de Raam, waar Daal- meyers tehuis is te vinden. Wat er in de middaguren door onze Zuidlijke landgenoten aan teleur stelling was opgedaan, is hier spoe dig vergeten. De zakelijke Sehie- damse V.V.V. deed uitstekend I werk. BURGEMEESTER PEEK Ir DANKTE DE O.V, i-Als oud-koning van het Pan- nerdse Sdhuttersgüde „Claudius Civilis" was burgemeester Peek dé aangewezen man om de kleurrijke Brabantse stoet van vendelzwaai- ers toe te spreken bij huh komst. Mr. Peek wees op de schone tra- ditie en de culturele waarde van de schuttergilden in de Brabantse gemeenschap. Met enige i weemoed herinnerde hij zich de prachtige schutterstoet, die hem in 1930 als burgemeester van de ge meente Pannerden, op de rivierdijk opwachtte. Als olie op de ruwe golven van het gemoed der O. V.-bestuurders Beurijdinps/eest 1950 volks dansen in 6c regen met de jassen aan moet het geweest zjjn. toen burge meester Peek hen dankte voor al les, wat ook nu weer was gepres teerd om de Nationale Feestdagen tot een feest voor de gemeenschap te maken. „Ondanks het gebrek aan geldmiddelen en aan voldoen de medewerking weet ge het toch steeds weer voor elkaar te bren gen", sprak hij. Sprekende over vijf jaren na oorlogs Sch*Ddam meende de bur gemeester, dat wij ondanks vele teleurstellingen over het niet- bereikte toch kunnen constateren op de goede weg te zijn. Bij de Gist- en Spiritusfabriek waren Donderdagochtend twee arbeiders bezig met werkzaam heden aan het dak van de sto kerij. Waarschijnlijk doordat met hot aangeven van een plank door de man op het dak de stelling werd geraakt, viel hiervan een plank naar beneden en kwam terecht op het hoofd van de 24-jsrige Rotter dammer V. Met een schedelbasis- fractuur is hij naar het Gemeente ziekenhuis overgebracht. Advertentie (l.M.l met vast boord 7.90 9.90 10.90 OVERHEMDEN met 2 boorden 10.90 12.90 14.90 ZIE DE ETALAGES KEKKUJENSTEN Ned. Herv. Gemeentes Grote Kerk, 10 puur: ds, W, J, Schouten, VI a ar dingen; 5uur: ds. A. Hoffman (Doop). Nieuwe 1 Kerk, 10 uur: ds. K. de Bel; 5 uur: ds. H. van Keken, Overschie. Weeterkerk, S en 10.30 uur: dr. L. J, Cazemier. Vredeskerk, 0 en 10-30 uur: ds. J- Gras, Jeugdkerk. Verenigingslokaal. Nieuwe i Haven 155. 10 uur: de heer H. IJssel- stein. Ned. Frot. Bond, kerk Westvest, 10,30 uur: mej. da H. Meyer. Evans.* Lutli. Gemeente: kerk Lange j Nieuwst ra at, 10 uur: ds. J. van Leeuwen. 1 Cbr. Gerei. Gemeente: kerk Warande. 30 en 5 uur: ds. A. Zwiep. Oud-Kath, Kerk: kerk Dam, 10 uur: i Hoogmis v. d. 4e Zondag na Pasen, V Nefl. Herv, (Geref.J Evangelisatie: gc- bouw Tlvoii, 10 en 4 uur: ds. Lekker- I kerker v. Amsterdam. i Christ. Geref, Gemeente: gebouw Fle- terman, Westvest, 10 en 4 uur: de heer Middelkoop. Leger des Hells: gebouw Lange Haven, 1 30 uur: Hei) 1 gingsdienst6.30 uur: Opett- Juchtpred, G. Verboomstraat; 7.30 uur: Bijzondere openbare samenkomst. Evang. Gem,; gebouw Broersvcst, 10 en 7 uur: de heer J. Sega ar. Oud Geref. Gem.: Jeugdhuis, Lange Haven, 10 en 5 uur: ds. Roos. Kerk van Jezus Christus van de Hei ligen der laatste dagen, 10.40 uur Zon dagsschool. Stadsevang. Jeruel: 10 uur: samen komst. schiedammers komen naar HUIS Aan boord van het troepen transportschip „General W. M, Black" vermoedelijke aankomst te Amsterdam op19 _Mei, bevinden zich de volgende militairen: A. H. Bakker, Stadhouderslaan 8b; H. Bijloo, Voórnesestraat 30a; H. J. Goudzwaard, Ridderkerkse- straat 27a; B. Hoek, IV. de Zwijger laan 46; J. A. C. Keijzer, Kerkweg 87; T. C- Snikkers, Bosboomlaan 10c; G. van Tricht, Spinhuispad 9; F. w. Verhoeven, Broersvest 14c III; H» Vroon, Koningin Emmaflat 39. Slotvoorstelling Kunstkring Tot slot van het seizoen brengt de Stichting A'dams Toneelgezel schap 11 Mei a.s. voor de leden van de SKK het blijspel „Zij kre gen wat zij wilden" van Louis d'Alton, dat in vertaling van Dfi- Iresne wordt gebracht onder regie van Louis Saalboxn. „Hier vindt men de ontmoeting van de oudere en. jongere toneel spelersgeneratie op de planken in een geschiedenis, die fantasie en werkelijkheid in. elkaar laat over vloeien. Hoewel de geschiedenis, in Ierland afspeelt kan men haar zich zo in het Hollandse gezinsmilieu overgeplant denken. Dat gezin; vader, moeder en vijf al volwassen, geworden kinderen heeft de schrij ver getekend zonder psychologi sche opdringerigheid. Zij zijn men sen, deze Mumaghams, levende mensen met alledaagse vreugden en zorgen. De enige, wezenlijk bij zondere figuur is vader Mumogham (Louis Saalbom). Hij is de filosoof van het dagelijks leven, de wijze en bedachtzame. Hij heeft van Shake speare veel geleerd en hij heeft de kunst verstaan diens levensopvat tingen praktisch toe te passen, „Morgen is morgen en overmorgen duurt nog zo lang," vindt hij als zijn vrouw hem in de oren toetert dat zij met Shakespeare niet, maar met een beurs met geld wel bij de kruidenier terecht kan." Het is een familiestuk dat de toe hoorders ongetwijfeld veel genoe gen zal schenken. Van Zaterdagmiddag 3 uur tot Zondagavond 12 uur wordt de medi sche dienst waargenomen door dr L. H. Geerdes, Veenlantstraat 2. tel. 68357; dr. G. D. Maas, Nieuwe Ha ven. 147, tel. 68067; dr W. A. de Rid der, Stadhouderslaan 46. tel. 67590. Geopend is apotheek Gouka, Hoog straat 29. Advertentie (LM.) c BI 6EEH «HQOft TEL tWli Wat men moet weten: Apothekers-nachtdienst: A, Goulen, Hoogstraat 29. Bellen bij ongeval; G.G. en G,D, Tuinlaan 80, Telefoon 69290. Clubhuis Ongeorgan. Jeugd: Doele-Gebouw. Da. (beh. Do.) 1617.30 uur: 8—13 jarigen; 19.30—21.30 u: (Dl 19.15—20.45): 14—21 jarigen. Toneel: 6 Mei, Volksgebouw, 8 uur: Tot Steun Ld. Strijd met „Marjatta" Films: Passage. Da. 2. 7, 9.15, Zo, 1.45, 4.15, 7, 9.15 u. (Do. geen voorstel ling); De heldhaftige stormloop (14 jr.). Monopole. Da. 2, 7, 9, Za. 2, 5, 7, 9, Zo. 3, 5. 7, 9 u: Moederlied (14 jr.). Onder de zestienhonderd bezoe kers van de Oranjebazar bevonden zich Vrijdagmiddag o.a. ook burge meester Peek en de wethouders Sa bel en van Bochove. Deze autoritei, ten maakten een rondgang over de bazar en bezichtigden de Oranje galerij en foto-tentoonstelling, In totaal bezochten deze zo ge slaagde bazar ca 13200 personen. Donderdag niet meegerekend, mag dit aantal wel het hoogste zijn, dat ooit op een bazar in Schiedam werd gehaald. De bazur sluit hedenavond de deuren, zodat men nog enkele uren gelegenheid heeft, er een kijkje te gaan nemen. Het is best de moeite waard. Vijftig jaar Huishoud school Het 5fl-jarig bestaan van de Huis houd- en Industrieschool voor Schie dam en omstreken zal Dinsdag 23 Mei officieel worden herdacht. Ir de hal van het schoolgebouw wordt in de ochtenduren van die dag een aan mevrouw Castendijk-Jansen aange boden gebrandschilderd raam ont huld en is 's avonds een reünie van oud-leerlingen. Gedurende 3 dagen zal in de school een tentoonstelling worden ingericht, waar een halve eeuw huishoudschool wordt uitge beeld. De viering van het 50-jarig bestaan zal samenvallen met de ope ning van de verbouwde en vergrote school. Deze opening geschiedt door de inspecteur-generaal van het Nij verheidsonderwijs, de heer Hofstede de Groot. Voorlichting bij beroepskeuze Ouders van kinderen, hoofden van. scholen, en belanghebbenden worden eraan herinnerd, dat iedere Dinsdagmiddag (behalve de 5e Dinsdag der maand), de afdeling Beroepskeuzevoorlichting van 14 16 uur zitting houdt in het Arbeids bureau Schiedam, Lange Nieuw- straat 135, De aandacht wordt erop geves tigd, dat de beroepskeuze- en stu dieadviezen niet meer gratis wor den verstrekt, doch hiervoor beta ling moet geschieden. Het verschul digde bedrag wordt berekend naar het jaarinkomen van het gezins hoofd, dan wel naar dat van de persoon die het advies wenst in te winnen. Voor hen, die als werkloos bij het Arbeidsbureau staan inge schreven, is geen betaling verschul digd. DWS ontmoet morgen Agressive Het kampioenselftal van D.W.S. speelt Zondag om 2 uur op Boshoek tegen Agressive uit Eindhoven de eerste promotie-wedstrijd voor de hoofdklasse. De Schiedamse hand- balploeg is als volgt samengesteld: doel: W. de Ronde; achter: G. Voogt, J. van Noort; midden: P. Keurling, A. Mout, K. van Geene; voor; B. Goedhart, J. van Lint, A. Sigmand, H. Wessel, T. ten Bosch. Scheidsrechter is de heer J. Hooy- mans uit Den Haag. Na deze wedstrijd vindt nog een damesontmoeting plaats tussen twee combinasties van D.W.S. en. Agressive. Burgerlijke Stand Geboren: "vïartinus L., i. v. B. K. Brons en S. Barzilafj; Aaltje C, d. v. J Zeeuw en C Rodenburg; Jan netje, d. v. P. L. Bovenlander en A. Olofsen; Jannetje, d. v. A L. de Bruin en J. E. v. d. Brink; Marinus, z. v. C. Poot en K. P. v. d. Berg. Overleden: G. v. d. Kleij, 84 j, we duwe van C. v. d, Kleij, 1272. Maar de vierde dag ziet Larry in de iiïjze sneeuwvlakte tan warle stip. Het blijkt ei wrak te zijn van het vliegtuig, dat Rob en GkuJa indertijd tot tij- te lijk verblijf diende. Jan geeft even later de ladar-operateur te ken nen, dat hij iets bijzon ders op het scherm .arneemt. Vermoede lijk een bergrug, zegt hij. Maar het beeld wordt gestoord. „Daar oet iemand aan het seinen zijn", zegt de ra dar-operateur en hij schakelt over op geluid. ra, daar praat iemand. Larry zet de koptelefoon op en springt bijna roept hij, „hier is Larry. Kun je mij verstaan? Even later komt Robs stem weer door. Ja, hij overeind van zijn stoel van blijdschap, want hij 1 We zijn onderweg met een vliegtuig. Kun je zal het vliegtuig met behulp van zijn, zendertje heeft de stem van Rob herkend. „Hallo. Rob'" ons de^ weg wijzen? Over!" I wel in de juiste koers houden. Nog slechts één ontmoeting en dan hebben alle Schiedamse K.N.V.B.- clubs de competitie-wedstrijden weer achter de rug. Zes verenigingen heb ben het in het afgelopen seizoen wel zwaar te verantwoorden gehad. Schiedam, S.F.C., D.R.Z. en Ursus zyn dragers van de rode lantaarn en zullen dus degradatie-wedstrijden moeten spelen. D.H.S. kan zich alleen door een beslissingswedstrijd redden. Excelsior '20 krQgt Zondag de laatste uitwedstrijd te verwerken in een uitbeurt tegen Puttershoek, de strijd aan te binden tegen dö sterke tweede klasser Elinkwijk, welkevereniging zich Zondag 1.L op de tweede plaats nestelde, door een fikse 72 overwinning op het toch heus met zwakke Amster damse AFC. Dit is voor de geel zwarten. een zeer zware, mis schien wel te zware opgave, We rekenen er echter op, dat zü hun huid zo duur mogelijk zullen ver kopen. Wanneer dit het geval is, dan.Enfin, het voordeel dat bij een gelijk spel de bezoekende club zich in de volgende ronde plaatst, is aan hun kant. Op het ogenblik is de stand voor Excelsior '2D 15 punten uit 19 wed strijden. Na de Excelsioranen volgt D.R.Z. met evenveel punten uit twintig wedstrijden en Puttershoek verga ar dde 14 punten uit 19 wed strijden, Nu de twee laagstgeplaatsten degradatie-wedstrijden moeten spelen, valt hier {hoe de uitslag ook zal zijn) m ieder geval de be slissing, terwijl er voor het uitge speelde DRZ geen mogelijkheden meer zijn. Aan een gelijk spel heeft Excelsior '20 reeds genoeg, mar zij zullen er goed aan doen daarop niet al te veel te rekenen. De thuiswedstrijd werd door onze stadgenoten met 21 verloren en het is voldoende bekend, dat het op de Eilanden moeilijk is een wedstrijd te winnen. In ieder geval hebben de zwart-witten een rede lijke kans. Vier clubs komen a.s. Zondag uit voor de vierde ronde om de KNVB-beker. HDVS speelt thuis tegen het Rot terdamse Exselsior en SVV gaat in Zaandam bij de tweede klasser ZFC op bezoek. Het aardige van de wedstrijden om de KNVB-be ker is echter dat derde en vierde klassers door hun prestaties in de voorronden, kunnen uitkomen te gen hoger geklasseerde clubs, Zo speelt Ursus a.s. Zondag om half drie aan de Havendijk tegen de eerste klasser ADO. De Hagenaars zullen daarbij geheel volledig in het veld verschijnen, hetgeen be tekent, dat dus ook de internatio naal Clavan van de partij'zal zijn. Voor onze stadgenoten zal dit een leerzame wedstrijd kunnen wor den, waarbij zij niettemin alles in het werk zullen stellen om een zo goed mogelijk resultaat te ver krijgen, DHS gaat naar Zuilen om aldaar Passage ,De heldhaftige stormloop' Schiedams grootste theater draait een première! Voor het eerst sedert lange tijd wordt in Passage weer eens een film vertoond, die in Rot terdam nog niet is uitgedraaid. „Heldhaftige stormloop" is de titel cn John Wayne speelt er de hoofd rol in. Het is een van de hoogte punten uit de geschiedenis van de Amerikaanse cavalerie, WBarbij een kapitein tegen zijn pensionnering aan. zit en het in de laatste uren, of misschien beter gezegd, minuten, nog klaarspeelt in z'n eentje ervoor te zorgen, dat het grote gevaar van een beheersen van de prairie door de Indianen, wordt verijdeld. De oorspronkelijke titel „She wore a Yellow Ribbon" is al evenmin erg toepasselijk als die, welke de Neder landse filmverhuurders ervoor ko zen, want dat gele strikje dient hoogstens om de aanwezigheid van het leuke liedje bij de ladmg te dek ken. Alleen om dat liedje zo nu en dan te horen, behoeft men echter niet te gaan, want ook het spel is zeer appetijtelijk. De regie v?as in handen van John Ford en de toeschouwer krijgt dan ook de volle maat wanneer er Iets massaals zoals dë vlucht der dulzen-, den paarden, op het 'witte doek'te voorschijn komt. Boven John Ford uit rijst in deze film echter de fi guur van John Wayne omhoog, maar dan een. bijna onherkenbare Wayne met grijs haar en een hangsnor, die nergens de trefkracht- van zijn vuist demonstreert en daardoor (in onze ogen althans) heel wat aan waarde won. De oude Victor McLaglen zorgt tussen al die strijd tussen goede blanken en door slechte blanken op gezweepte indianen voor wat we ge meenlijk „de vrolijke noot" plegen te noemen, Monopole „Moederlied" Het trieste weer van de laatste dagen werkt precies in de kaart van Benjamino Gigli in Monopole, waar hij het ondertussen als wat verjaar de „Moederlied" staat te zingen. Het is nog net als vroeger, de zanger en de zangeres zijn er nog, de oude ge liefde komt weer opduikelen ep als de vrouw van deze man vindt, dat er genoeg geminnekoosd is met de zangeres, gaat de man prompt naar de andere wereld. Ook hieraan is niets, maar dan ook niets veranderd. Hoogtepunt van het opera-achtige drama is dan tenslotte dat Moeder lied, waarmee de dader es van de moord zich bekend maakt en de toe schouwer naar huis egat. Wellicht ook-nu nog niet voor net laatst Concert in de aula Woensdag 10 Mei 's avonds om 8 uur vindt er een concert plaats in de aula van het Stedelijk Museum. Me dewerking hieraan verlenen Bea Mackenzie, sopraan, Pieter Cuperus, orgel en piano en dra C. H, Schmit, viool. Uitgevoerd worden werken van Bach en Mozart. Dit conceri staat onder auspiciën van het Stede lijk Museum. GEMEENTE-PUBLICATIES ONDERBREKING WATERTOE VOER In verband met werkzaamheden aan de waterleiding naar vra. Ke- thel, zal de watertoevoer Maandag avond 8 Mei a s. na 19 uur naar de Noordvestsingel, Vellevestsingei, Damlaan, Oude Dijk en v.m- Kethel voor enige uren worden onderbro ken. SPREEKUUR WETHOUDER VAN GEMEENTEWERKEN De wethouder van Gemeentewer ken is a.s. Maandag verhinderd zijn wekelijks spreekuur te houden. Een ongeval op een drijvende bok In de Scheepmakershaven heeft van ochtend om half zeven het leven ge kost van J, Witte uit de Rasespoor straat De man gleed van een trom mel, waar hij op stond. Een kabel, die hij in de hand hield, viel op een handle, die de machine in werking steld. W. werd tussen twee trom mels geperst en viel tussen de kam raderen. Hij werd deerlijk verminkt en was vrijwel op slag dood. Het stoffelijk overschot is naar het Cool- singelzïekenhuis overgebracht. Vrijdagmorgen werd op het Haringvliet de 17-jarige H. L. R. door een wielrijder aangereden. De politie van het bureau Haagse Veer verzoekt getuigen van dit ongeval zich te willen melden op het bu reau, kamer 71. Barandow: Excellentie! Fjödor Petrow IS Czaar Alexander! Hij is niet dood. Hij is teruggekomen, omdat overal in Rusland geweld, cor ruptie en slavernij heerstEr is echter maar één antwoord mogelijk voor deze opstandeling: „Kapitein Barandow, U staat onder arrest. Uw sabel!" En dan trekt deze kapitein de sabel uit de schede en geeft hem met strak gelaat aan zijn commandant, die hem arresteert, omdat h\ï een volgeling Is geworden van de duizenden, die niet geloven, dat de gearresteerde Petrow de Czaar is... „De gendarm van Europa" £nvaf !£aden;.fa dit dan 1,1 ieder een prachtig stuk Ben van Eysselsteyn heeft van dit gegeven een prachtig drama gemaakt. Een stuk, dat wfj zouden willen noemen: een dramatische fantasie o» een legendarisch mo tief. Fantasie zijn de figuren Pe trow en gouverneur Iwailowski. Maar problemen, en onderdruk king, het gehele tijdsbeeld is his torisch. Een strijd van het volk tegen een overmachtige heerser. Een strijd van enkelen uit dit volk, die willen praten met de czaar, doch tevergeefs.En wie dit stuk ziet, wie de geest voelt die in dat tijdperk heerste in Rusland, die kan zich voorstellen, dat het stuk zich in 1950 zou afspelen. Bezield spel "Wij hebben, een repetitie mee gemaakt van de samenwerkende Vlaardingse amateurs, die dit stuk instuderen onder leiding van nie mand minder dan Willem van der Loos. Na afloop zijn wij onder de indruk naar buis gegaan. Wij heb ben gezien, dat de Vlaardingse amateur toneelspelers met hun gehele wezen trachten te brengen, wat Willem van der Loos zich voorstelt. Wij hebben ook de over tuiging gekregen, dat dit zal ge lukken en dat het Vlaardingse publiek hier spel kxygt te zien, zoals zij dat zelden in Vlaardlngen. hebben gezien en waarbij iedere amateur toneelspeler,' die de kans kreeg mee te spelen, véél en véél meer zal presteren, dan men van hem gewend is. Dar zorgt Willem van der Loos voor! In enkele maanden rijd heeft hij deze opvoe ring op een zo hoog peil gebracht, dat wü een ieder, die ook maar enige belangstelling heeft voor to ned, voor goed toneel, zouden wil- VLAARDINGEN Dat een goed wielrenner keihard moet zijn, dat wisten we, maar dat zij gisteren de moed hadden om onder stromende regen te starten voor 80 ronden van 560 meter, nu, dat was toch eigenlijk meer dan keihard. Niet minder dan 120 jonge renners hebben gisteren een felle strijd geleverd, ten aanschouwe van honderden belangstellenden, die geïnspireerd door de doortastend heid van de renners het buitenge woon slechte weer trotseerden. Van de juniores B waren de eerstbin- nenkoraenden M. Vink (14.12), G. Oelen, P. Ver brugge en De Tiéter. Bij de juniores A waren het A. Berkhout, G. van DrieL C. J. Schlee, J. Leeflang en J. Bakker, die zich het eerst aan de finish meldden. De tweede en de laatste van deze viyf renners zijn leden van „De Coureur". Hierna kwamen de nieuwelingen aan de beurt, die met 60 man niet minder dan 80 ronden hadden af te leggen. Het werd een aardige afwisselende strijd, die ten slotte werd gewon nen door J. Werwers in de tijd 1.7.20. Vervolgens kwamen binnen A. Warmenhoven, W. Bregogne, A, Bachetti, G. Tumenburg en als zes de de Vlaardingse renner P. Du- pon, In het Volksgebouw werden de prijzen uitgedeeld en dankte de voorzitter van „De Coureur" de politie, de E.H.B.O, en last but not least het Comité tot Voering van Nat. Gedenkdagen die het organise ren van deze ronde mogelijk ge maakt had. En toen werd 't avond! En toen vroeg men zich in de huis kamer af: zou het op het feestter rein nu doorgaan of niet? En men trok zijn jas aan en wandelde naar de Broekweg. En of men nu al grote groepen terugkomende men sen tegenkwam, men wilde persé zelf het papiertje zien, waarop ge schreven stond: „Uitgesteld tot na der te bepalen datum!" Jammer, maar niets aan te doen. Zo vierde men dan in Vlaardlngen de Bevrij dingsdag. GEMEENTERAADSVER GADERING Op Donderdag II Mei a.s. zal de Raad der geméente Vlaardingen in openbare vergadering bijeenkomen, Bij de 25 voorstellen, die de raads leden te behandelen krijgen lezen we o.m. een voorstel van B. en W; inzake verplaatsingskosten van pa- li tie-personeel, een voorstel voor de bijbouw van 2 lokalen aan de Mr. J. Terpstraschool. Dan lezen we, dat aan de vereniging tot het ver-' strekken van christelijk nijverheids onderwijs aan meisjes een perceel grona zal worden verkocht aan da Schledamsedijk en dat er een wij ziging van de salarisregeling voor de ambtenaren zal worden voorge steld. In een winkel op Katenflrecht toe behorende aan de 61-jarige Chinees C. G. die reeds jaren in Nederland woont, werd Donderdag vijf pond ruwe opium in staafvorm in beslag genomen, Hij had de opium in zijn winkel verstopt. Er werd proces-verbaal tegen hem. opgemaakt en na onderzoek is G. weer op vrije voeten gesteld. Wapenschip vertrokken "Het Amerikaanse wapenschip .Em pire State" is gistermiddag omstreeks half zes weer uit Rotterdam vertrok ken. Naar men ons thans mededeelt zijn uit het schip 125 ton afweerge schut en munitie gelost. Wegens de aanhoudende regen moest de lossing enige tijd worden gestaakt, waardoor enige vertraging ontstond. Aan de stakingsoproep van het „Havenvredescomlté" hebben de ar beiders, naar men ons van de zijde van Thomsen's Havenbedrijf roede- deelt, geen gevolg gegeven, ook met de bij de E.V.C. aangesloten arbei ders. Het zou zelfs eert communist zijn geweest, die het eerste kanon had aangeslagen. Aan de pers is geen gelegenheid gegeven een en ander persoonlijk waar te nemen. Journa listen zijn van de betrokken terrei nen geweerd. Ook een gezelschap Amerikaanse journalisten en film operateurs werd toegang tot de ter reinen geweigerd. Het programma van het derde concert der Beethoven-cyclus be vatte de vierde en vijfde Sympho- nie en het vioolconcert. Tussen de derde en de vijfde neemt de vierde symphonie een typische plaats in. Ze mist het sub jectivisme, het strijdende moment dat deze beide andere symphonieëti zo sterk tonen en bezit een zekere overeenkomst met de eerste en tweede, in de vierde musiceert Beethoven er als het ware onge dwongen op los. Problemen worden, er niet in gesteld. Ze ademt een al leen maar muzikanteske geest. Dit werk bleek Flipse en zijn or kest beter te liggen dan bijvoor beeld de derde Symphonie, Er wa ren vele momenten van spontaan musiceren in de vertolking, die behoudens enige minder geslaagde passages over het geheel genomen zeker kon boeien. De violist Herman Krebbers toonde zich een waardig plaatsver vanger van Jan Damen die wegens indispositie niet kon optreden. Krebber's voordracht van het con cert muntte vooral uit door baar zuiver en. ongedwongen violistische inslag en grote technische vaardig heid, Dat enkele onzuiverheden niet uitbleven kan als gevolg wor den beschouwd van de nog al schommelende stemming van het orkest, dat overigens wel volgzaam begeleidde. De geheel bezette Konmginne kerk heeft solist en dirigent lang durige bijval geschonken. HERMAN VAN BORN Onbevoegd uitoefenen van geneeskunde Twee zusters, de 46-jarige P. S. v. P. en de 44-jarige M. L, v. P, hiel den er een bijzondere methode van geneeskunst op na. Ten hutze van de oudste aanLde Vredennoordlaan wer den de paüênten behandeld door de „zieke plaatsen" te bestrijken. Een groot aantal mensen is van deze on bevoegde uitoefening van de genees kunde de dupe geworden. De beide zusters leken als twee druppels wa ter op elkaar, zodat de-meesten niet wisten, dat er twee magnetiseuses aan het werk waren. Wanneer de ene niet thuis was, nam de andere de practijk waar. OUDERKERK a. IJSSEL Van Woensdag 10 Mei af zal „Het Groene Kruis1' een moeder cursus houden in de O.L. School a.d. Kerkweg Vrouwen en meisjes boven 18 jaar kunnen zich opgeven, bij het bestuur of bij de wijkzuster mej. C. de Booij, Kerkweg 75. SCHIEDAM Hiermede betuig ik mijn hartelijke dank voor de be langstelling ondervonden van vrienden, buren en ken nissen bij mijn terugkeer uit Indonesië. P. VAN HEEST, Eendrachtstraat 64a Wijkverpleegster Zr. Jeu- ring is verhuisd naar Flat Nieuwland Nr. 77. Telefoon aanvragen voorlopig 68013. 7 pers, auto's met geslo ten aanhangwagen TeL 68817. B.g.g. 68828. TELEFOON: 67168 VLA A R D i N G E R D IJK 35 9 Prima voorwiel 6.25 remnaaf achterwiel 16.80 spatborden per stel 2.39 kettingkast 3.75, 4.75 Jasschermen 1.25 D. en H. zadels 4.95 sDonsmbber zadeldek 3.65 rijwiel bel 6.85, 3.Ö5 Kom *ns kijken naar onze mooie V.H.S.-r|jwielen v.a. f 108 ALLéén WAAR DAT WIEL DRAAIT HOOGSTRAAT 67—69 TELEFOON 68436 sturen 4.S5 voorvarken 5-35 buitenbanden 3.60 binnenband 1.35 handpomp 0.69 voetpomp 2.27 pedalen 3.35 solutie 0.16 bagagedrager 1.39 B.z.a. Jonge vrouw voor de morgenuren, ook kan toor of was. Kan flink wer ken, v.g.g.v. Br. nr. S 399, bur..v. d. blad. "Witters be drijf Gebr. Kley- heeg, Hoofdstraat 23B Schie dam. Tel. 68353. Wij kunnen u direct helpen. Wegens verhuizing te koop: eikenh. boekenkast, mahonie linnenkast, wa- penblanke haard E. M. Jaarsma. fauteuil, kapstok, vloerbedekking, gordijnen, gr. spiegel. Te'zlèn Dinsdag 9 Mei 7—-10 uur. Woensdag 10 Mei 2—10 -uuri-, A. Ger ritsen^ Burg. Knappertlaan 223 a, Schiedam. Gevr. door secretaresse on- geta. zit-slaapkamrr.metged. of z.pi W. van Schiedam. Br. no. S 400 bur. v, d. blad. Bruikbare Meubelen, zolder- opruimingen enz. te koop gevraagd. Het Verkoophuis, Kreupelstr. 6 .Schiedam. Tel. S7882. - Glasplaten v. ronde tafels en theemeubelen, glas -in lood, verzilveren v. ver weerde spiegels en moder niseren. Autoruiten enz, Ad vies gratis, v- Loopik's Glas industrie, Boterstraat 30, Schiedam. Tel. 68945. Gevraagd net werkmeisje zelfstandig kunnende wer ken. Ongehuwd. Aanmelden Restauratie Station Schie dam.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1950 | | pagina 4