De Schiedammer Beschamende nederlaag van Hoofdnummer Varsity glorieus en dramatisch tegelijk Van Swol-Rinkel verzachten Daviscup-nederlaag Ajax in Heerenveen 1 Blauw-Wit toont weinig pit tegen Maurits (3-4) SPORTBIJLAGE Njord breekt Triton's kracht r - de laatste meters A op Vijf overwinningen voor Leiden Toeschouwers vergeten de tennisetiquette Friezen werken 1-5 achterstand weg enwinnen Elf doelpunten in één wedstrijd SCORES EN STANDEN V. Wedstrijdverloop sensationeel Maandag 8 Mei Ï95C 3 WEKELIJKSE Geestdriftig werd de zegevie rende Nford-ploeg (links) toe gejuicht. Met het roeibootje vist ■men een enthousiast supporter uit het water. Midden in ket kanaal drijft de Oude Vier van Triton. Tot boven op de boog van de brug stonden studenten. '/Si (Van onze sportredacteur) UTRECHT. Glorieus en dramatisch tegelyk is de strijd in het hoofd nummer (oude vier) van de „Varsity", verlopen. Glorieus voor Njord, dramatisch voor Triton Tot 200 meter voor de finish hadden de Utrech ters nog- een bootlengte voorsprong. Toen zetten de Leïdcnaren zulk een weergaloze eindspurt in. dat de ploeg, die byna de volle 30WJ meter de leiding had gehad, als bij toverslag zijn- krachten voelde weg-ebben en met niet veel meer dan dertig centimeter werd geslagen. Deze zenuw slopende laatste 200 meters maakten de Varsity van gisteren tot de span nendste na de oorlog. De tijd van Njord, 10.43.6, (Triton (10.43 8) was een record op de baan van het Amsterdam-Rijnkanaal. Evenals verleden jaar werd dus het Varsity-overwxnningsfeest in Leiden gevierd. Daar was des te meer reden toe, omdat de Leidse vereniging in nog vier van de zeven overige nummers triomfeerde. Tot dusver hebben Njord en Triton elk dertien maal het hoofdnummer van de thans 63 keer gehouden Var sity gewonnen. vochten door de Leidse Lichte Vier, die na enkele tientallen slagen al zeer nadrukkelijk afstand, nam en die voortdurend groter maakte. Tweede werd Triton, drie Nereus. De Overnaadse Twee van Njord had slechts rekening te honden met die van Nereus. Triton kwam er niet aan te pas. Njord won met anderhal ve lengte. Ruina een half uur hadden de zes ploegen by gure wind. en-stromende regen, in hun boten op het start signaal zitten wachten. Maar deze zeer onplezierige afkoeling bleek, toen de laatste sleep kolenboten voorbij was, het strijdvuur niet te hebben aangetast. En de dwars op het kanaal staande wind en de voort durende plensbuien deden dat 'ook tijdens de race niet. Veeleer wakker den zij de geestdrift aan! Tot dui zend meter was er nog sprake van een fel strijdend veld, waarin de „krachtploeg" Triton een taftlengte voor lag op het stijlvoller roeiende Njord Daarna volgden respectieve lijk. niet ver van elkaar verwijderd Nereus, Laga Aegir en Axgo. In de beide eeiste boten werd tempo 33 ge roeid. Centimeter voor centimeter begon nen die twee uit te lopen. Triton met kracht en bravour, Njord door beleidvol roeien, zowel binnen- als buitenwerks. Na de tweede duizend meter lagen de andere üoten op meer dan een lengte en men constateerde toen duidelijk het verschil in klasse tussen de beide aanvallers en de ove rige ploegen. Het onderlinge verschil tussen de twee eersten, had zich ech ter no'g geen duimbreed gewijzigd. Pas bij de brug, op 800 meter van de finish, kon Triton het als het ware aan zijn boorden klevende Njord van zich afschudden. Een volle lengte -wisten de Utrechtse zwaargewichten hun boot vóór de achtervolgers uit te trekken. Maar op 200 meter voor de finishtoren spreidde de Leidse slag, Dutry van Haeften, zijn kracht en kunnen en zijn routine ten toon. Explosief- was zijn tegenaanval. Van 33 tot 37 voerde hij in luttele secon den het tempo van zijn roeiers op. En de Leidse techniek faalde daarbij niet! Jolst daardoor was het Schijn baar onmogelijke tóch mogelijk. Op tie laatste twee meters voltrok zich bet drama aan de vier moedige de butanten in de Utrechtse boot- On danks hun wanhopig rukken aan de riemen kwamen zij en halve meter te kart. Een seconde later zwom de Leidse praeses gekleed ïp het kanaaL De Utrechtse supporters moesten de randen van hun stro hoeden héél laten. Alleen de bol Wel mochten ze er later de bol uit scheuren. Dat was vanwege de fraaie overwinning van Triton by de Jouge Achten, welke strijd bijna een dou blure dreigde te worden van het hoofdnummer. In een imponerende opmars waren de achten tot bij'na duizend meter boord aar boord op geroeid. De boeg van d ritonboot gleed slechts enkele mc s vooruit. By de brug <1200 m) was aeze ploeg, nu alleen met Nereus vlakbij, de rest definitief kwijt. Een halve boot lengte had Triton veroverd op 200 m vóór de finish, toen Nereus onstui mig attaqueerde. Ditmaal wist de Tri ton-ploeg, waarvan enkele roeiers te voren al de jonge vier hadden ge roeid, zich evenwel te handhaven. De wedstrijden waren begonnen met het nummer Jonge Vier, dat on danks hinderlijk sturen van Njord, door Triton werd gewonnen. De ploeg lag van meet af vooraan, werd aanvankelijk ernstig bedreigd door Nereus, doch won met een volle lengte, zjj het zonder veel balans. Ook hier werd Nereus tweede. Nog een derde bij nummer was voor de organiserende vereniging het nummer jonge twee Rhythmiseh werd uitstekend geroeid en ondanks de grote kracht van de Laga-twee Cde slag had echter een in-efïiciente „knik") won -Triton met ruim een lengte. Njord zakte af doordat Enden burg zijn bankje verloor. Uitslagen Oude Vier (hoofdnummer)1. Njord, 10 nun. 43.6 sec. met Aigie (boeg). Van 01 den. Geuns, Dutry van Haeften (slag) en Van Ligten (stuurman). 2. Triton. 10.43.8. mei Kuntze (boeg), Hooghiem- stra. Brinkhorst, Wit (slag) en Gan Ho Siang (stuurman). 3. Nereus, 4. Laga. 5. Argo, 6. Aegir. Jonge Vier: 1. Triton 7 min. 19.2 sec., 2, Nereus 7 min. 22.4 sec., 3. Aegir, 4. Njord, 5. Laga. Skiff: I. Van der Plas (Njord) 8 mfn. 4 sec.. 2. Fuhri Snethlage (Triton) ge- diskualificeerd wegens verkeerd sturen. Lichte vier: 1. Njord 7 min. 18.6 sec,, 2. Triton 7 min. 35.4 sec., 3. Nereus, 4, Aegir. 5. Argo. 6. Laga. Overnaadse twee: 1. Njord 8 min. 38.4 sec., 2. Nereus 8 min, 42.8 sec., 3. Tri ton. Jonge twee: 1. Triton 8 min, 38.4 sec., 2. Laga 8 mm, 43.2 sec., 3. Njord, 4. Argo. Overnaadse vier: 1. Njord 7 min. 43.4 sec.. 2. Argo. 3. Laga, 4. Nereus, 5, Tri ton, 6. Aegir, Jonge aent: 1. Triton 5 min. 31.4 sec., 2. Nereus, 3. Laga. Rest voor Njord! Alle overige nummers waren glansrijk voor Njord. Het begon bij de skiffs, waar Van der Plas zijn concurrent Fuhri Snethlage (Triton) een straatlengte achter zich liet, na dat beide roeiers elkaar op haast on begrijpelijke wijze bijna onderstebo ven hadden gevaren. De volgende Njord-zege werd be- NIET 0—5, MAAR 1—4 VOOR ZWEDEN (Van onze sportredacteur) SCHEVENINGEN. Neen, het is -geen 05 geworden, de Daviacup- otitmoeting Nederland—Zweden. Zij, die zelfs wanhoopten aan een ge wonnen set hadden buiten Hans van Swol en Ivo Rinkel gerekend, die het centrecourt van de Mets Zaterdagmiddag hebben doen lyken op een voet balstation. We zyn van dit Nederlandse duo na de oorlog wel wat gewend, maar deze middag hebben zU de anders zo rustig beheerste toeschouwers de strenge tennis-etiquettc doen vergeten. Het bleef niet bij applaus, het werd keer op keer gejuich en tot slot een ovatie. En dat alles niet omdat onze landgenoten wonnen, immers, het kon de nederlaag slechts een dag uitstellen. Maar het was de wijze waarop dit ene punt op de Zweden de totaaluitslag werd 14 werd bemachtigd- Een prachtig dubbelspel, daar was iedereen het na afloop over eens. Ook de gentleman-captain der Zweden, Galin, al keek hy erg boos onder zijn lichtgrijze Eden-hoed. Vrijdag hondenweer (voor tennis noodweer) Zaterdagmiddag volop sfeer in het Scheveningse tenmssta- dïon. Een kurkdroge baan ligt om 3 uur te wachten hoewel onder een dreigende lucht op de beslissing in deze landenwedstryd. Althans zo denken Bergelin en Johansson er on getwijfeld over als zij tussen de tri bunes stappen, waarop ongezellige open gaten gapen (het ongezelligst voor de Mets-kas). Twee—nul achter, het publiek vindt het de moeite niet meer waard. Jawel, wij hebben Vrijdagavond ook zo gedacht, maar Zaterdag om 5 uur even anders. Toen was het 21, waardoor de ontknoping toch nog naar de Zondag werd verschoven, al liet deze toen niet lang op zich wach ten. Twee uur heeft het dubbelspel In beslag genomen om tot de volgen- Nederlandse tennissers naar Parijs (Eigen bericht) Nel Hermsen, Van Meegeren en Lïnck zullen deelnemen aan de in ternationale tenniskampioenschap pen van Frankrijk, welke 24 Mei in Parijs beginnen. Wagfmans wint te Vlijmen DEN BOSCH. Wout Wagtmans uit Breda won Zondag de ronde van Vlijmen <100 km) voor Amateurs in 2 uur 49 min.). In de eindsprint klopte hij Van Elderen (Eindhoven) met een halve wiellengte. Beiden waren een ronde uitgelopen op de rest. de cijfers te komen: 63, 57, 2—6. 8—6, 6—1, Onmiddellijk is het Van Swol aan te zien dat lnj het spijtig vindt, dat hij het enkelspel aan Lïnck heeft moeten overlaten, dat het 02 voor de Zweden is. Volkomen geconcen treerd, voorhoofd gefronst, begint hij de strijd, doch hij vindt bij Hinkel he laas weinig steun. Van Swol passeert de koel beginnende Zweden scherp, lobt me tangstig overleg, maar kan voorlopig niet meer doen dan de fou ten van zijn partner opruimen: 2-2. 3—3.4—3. Onze landgenoten zoe ken steeds de netpositie, geven volle vaart. Dit brengt risico mee: 1540 achter op 5—3, maar zij krijgen de eerste set niettemin binnen met 6—3. Een set gewonnen tegen deze sterke Zweden. De Zweden trekken er hun truien bij uit. Van Swol en Rinkel zeiten hun offensief voort: 41. Vooral Jo hansson kan de juiste feeling niet krijgen, steunt op Bergelin. De Zwe den gaan het gevaar inzien en snel-, len meer naar voren, (4—4). Het maatgevoel bij Rinkel is vooralsnog ver te zoeken. Veel gaat in het net, vooral met de backhand, waaraan hij deze winter heeft gedokterd. Zijn forehand is te hoog, zijn. lobs te kort of te diep. Het is dan ook hoofdzake lijk door foutieve slagen dat deze set verloren gaat en niet door het beste spel der tegenstanders. Van Swol en Rinkel beraadslagen even, fel gaat de strijd voort in de derde set en het publiek „vergeet" zich hoe langer hoe meer. Een- drie voor de Zweden! Van Swol ser veert, maar verliest ondanks 40—15 voor, hoofdzakelijk door zwak spel van 'Rinkel: 14. Iedereen voelt dat deze game voor deze set beslissend was. Inderdaad: 26. Rinkel weer de oude Bij 11 in de vierde set vindt Rin kel plotseling zijn oude spel terug. Hij grypt terug op zijn oude, gesne den backhand. Drieeenge- juich.. vier—een.... bravo-geroep. Van Swol slaat service-aces en dat tegen spelers, die tot de beste van Europa behoren. De Zweden halen op. tot 44, waarna Van Swol ser veert, Na acht keer deuce gaat de game verloren. Het wordt een lange set en onze landgenoten gaan de fout begaan steeds alles door het midden te geven, zodat Bergelin en Johans son er bepaald op raken ingespeeld. Niettemin winnen zij de set met 86, hetgeen Rinkel zyn racket in de lucht doet werpen. Hij heeft er reden voor, want Van Swol tikte hem niet voor niets steeds goedkeurend met zijn racket op het hoofd, In de laatste set is het spoedig ge beurd. Johansson verliest zijn servi ce, evenals Bergelin (na. love-forty); de Zweden hebben innerlijk reeds gecapituleerd. Flitsend zijn de pas- seerslagen vau Rinkel, goed geplaatst die van Van Swol. Vijfeen en Van Swol serveert. Bergelin cn Johans son komen niet verder dan 15. Ne derland bezit nog steeds een dubbel van internationale klasse, Lïnck heeft Zondag de erfenis van Van Swol en Rinkel niet goed be heerd. Beslist teleurstellend was zyn verrichting tegen Johansson: 26, 26, 4—6. De Hagenaar heeft nog niet de juiste mentaliteit voor grote wedstrijden vooral nu deze van zo groot gewicht was. Hij begint de partij in te laag tempo, haalt daarmee de spirit uit zijn spel en verliest er ook nog de fantasie door. Johansson heeft er weinig hinder van. toont zich weer beangstigend vast en bestookt voort durend de backhand van zijn tegen stander. Hoe Linck de Zweed ook uit positie speelt.,deze haalt onmogelijk ste ballen. Dit alles slaat het laatste zelfvertrouwen van Linck was, zodat hij in. de tweede set een zware inzin king krijgt en 2ijn racket soms als een beginneling hanteert. Zijn drives zijn veel te kort, zodat Johansson, naar voren kan komen wanneer hij dit verkiest. De „kiepende" forehand van de Nederlander is een te gemak kelijke prooi voor de Zweed, die zich linea recta naar de overwinning slaat, hoewel hij nog diverse gemak kelijke missers weggeeft. Niet veel beter Van Meegeren vergaat het niet veel beter tegen Bergelin, die de Ha genaar weinig in de kaart speelt, (Van een onzer verslaggevers) HEERENVEEN, Zondagmiddag. Een afgrond van vier doelpunten is vanmiddag voor Heerenveen niet te diep geweest om Ajax te achter volgen, le grijpen en neer te schieten. De Friezen liepen namelijk een half uur voor tijd bij een 1—5 score met een blinde wil die afgrond in, wierpen lange passes naar voren, renden, vochten en schoten net zo lang tot zü de Amsterdammers hij de keel hadden (5—5) en gingen toen zo ontembaar door, dat Brandsma er in de laatste vijf minuten met een ziedend schot een Friese nationale feestdag van kou maken. Zes VU^.Et--n griezelige score, want Ajax had die 5—1 voorsprong met ge- makkiijk uitgevoerd routine-werk op een krampachtig bewegend Hee- renyeen genomen dat ijyji scheen voor dubbele cijfers. Heerenveen blijkt echter pas rijp voor een nederlaag, als de anderhalf uur helemaal vol zijn. Een goede eigenschap. tie had kunnen bewegen. (12). Twee Hofma-hoekschoppen en een vau Ploegh hielden Ajax nog even bij de zestien meter-lijn vast, maar daarna braken de Amsterdammers het middenveld toch definitief open. Heerenveen werd weggespeeld. De Jong had weer eens een bal fout' teruggespeeld, ditmaal op Fischer en diens boogbal die Michels op springend niet onder controle kon krijgen, kwam wel op maat voor Bruins. Het werd een schot van vier meter (13). Omdat Ajax's speelse manoeuvres tot de rust slechts een maal door een hels schot van Len stra (oven te hoog) werden gestoord en Michels in de eerste minuut van de tweede heift een zoemende KristBruins combinatie met een. diagonaal schot had doorgetrokken (1—4) werden 20.000 Friezen akelig stil. Het gaf Michels de rust om er tien minuten later 15 van te ma kenvijf-een, na een uur. De terugslag. Als Heerenveen zich vervolgens gebroken de schietschijf had aange boden, zou er niets vreemds zijn ge beurd. Heerenveen bood een half uur voor tjjd iets anders aan. Een treffer van Lenstra na een hoek schop van Hofma (2—5). Molenaar ging rechtsachter. Jan Lenstra linkshalf staan, Brandsma rechtsbuiten, Ploegh rechtsbinnen. Jonkman middenvoor. Een geheel nieuwe 'make-up waar Ajax zeer Gemakkelijk uitgevoerd routine werk dus van Ajax, Het liep de eerste vijf minuten met laaggehou den driehoekscombinaties die nu cn dan met passes naar Fischer of Drager verlengd werden, dwaas door Heerenveen heen, maar verloor steeds het laatste beslissende duel met J. Lenstra, Van der Laan of doelman Koolstra. Abe Lenstra bleef liever wat achter, joeg een paar maal met lange ballen Brandsma in de richting van Leentvaart, maar dat was toch niet voldoende. Ajax bleef rustig. Stoffelen, v. d- Hoe ven en BruinsKrist verloren geen moment contact met elkaar en scho ven door de links en rechts naast spil de Jong vallende openingen koel de bal naar Heerenveens kwetsbare zone. Een Krist—Michels Fischer-combinatie mondde in de zevende minuut tenslotte bij Dra ger uit,_ die alle tyd voor een pass naar Krist nam en. Krist schoot. Van Koolstra sprong de bal snel in het veld terug, tussen Stoffelen en De Jong, Stoffelen won de sprint, ging door en toucheerde met een enorm schot het net (01). Binnen het kwartier dreef Drager op een doorloopbal van Bruins de score tot 0—-2 op. Heerenveen vocht systeemloos terug, maar niet zonder gevaar. De ernstige kwaal van de Friezen was het (onverzorgde) plaatsen. Ajax gaf Lenstra twee meter vrij heid en liep toen bleekjes naar de middenlijn, omdat diens 18 meter schot Leentvaart niet tot enige reac- Anderlecht kampioen van België BRUSSEL, Uitslagen Belgi sche eredivisie: F. C. Luik—Char leroi S, C. 20; Standard C. L.— Berchem Sport 8—2; La Gantoise F. C.Brugge 12: Olympic CharleroiS. C. Anderlecht 25: F. C. MechelenTilleur F. C. 20; Stade LeuveAntwerpen F. C, 1—4; Racing C. B.Rac. Mechelen 13; Beerschot A. C. Lyra 2—0, Door de overwinning van An derlecht en de nederlagen van Berchem Sport en La Ganfcoise, respectievelijk 2e en 3e op de rang lijst, is Anderlecht kampioen van België geworden De ploeg heeft 43 punten uit 28 wedstrijden. Berchem Sport en La Gantoise resp 38 en 37, eveneens uit 28 wedstrijden. moeilijk aan kon wennen. Elke Heerenveen-speler begon nu op elke bal te lopen, die maar even bereikbaar leek. Abe Lenstra werd meer en meer door Van der Hoe ven en Stoffelen losgelaten. De Ajax-voorhoede werd losgeslagen van de rest. Toen scoorde Brandsma twintig minuten voor het einde kop pend omdat Lentvaart te laat en struikelend reageerde (3-—5). Drie minuten verder liep Van der Horst Abe Lenstra in het strafschop gebied onregelmatig omver. Elf me- terschop. Jonkman wreekte Lenstra (4—5). Heerenveen dacht niet meer aan een nederlaag. Het smeet achter el kaar hoge ballen in het centrum voor Leentvaart. Het liep, schoot, kwam op 5—5 door Hofma na een. nieuwe fout van Leentvaart en sloeg vijf minuten voor het einde toe na een Brandsma—Lenstra combinatie, die Brandsma met dat ziedende schot besloot (8—5). Toen de bal van het net op de grond terugsloeg, beefden de tribu nes reeds. Lenstra liep schreeuwend terug en hielp de laatste minuten In de achterhoede mee om iets zeer onwaarschijnlijks waar te helpen maken. door hoofdzakelijk van de baseline af te opereren. De Zweed heeft weinig zwakke plekken, want ook zyn vol leren is subliem, ondanks de nu en dan uitschietende backhand van Van Meegeren. Het wordt 16, 2—6, 2—6 voor Zweden, maar de tegenstand van onze landgenoot was ongetwij feld groter dan die van Linck. Van Meegeren had veel meer scorende slagen, zijn lengte van slagen was beter, maar hij kan het netspel niet aan, zeker niet tegen een speler van deze klasse. Van Meegeren had een stille hoop gehad dat Davidsson in de Zweedse ploeg was uitgekomen, omdat dit een uitgesproken netspeler is, zonder het baseline-spel volkomen te beheersen. Alleen dan heeft onze landgenoot een kans. Wjj hebben dit gezien te gen Borotra, Nielsen, Bcrnhard. Dit spel ging hem boven zijn macht. De strijd tussen BergelinJo- hansson en Van SwolRinkel is zojuist begonnen. Johansson (meest linies) heeft een lob afge gevenwaarop Rinkel en Van Swol (geheel rechts) beiden lo pen. Steeds probeerden de Zwe den op deze wijze onze landgeno ten in de verdediging te drin gen, maar het mocht hun niet baten. (Eigen foto) Limburgia speelt slecht maar wint (41) BRUNSSUM. In een van bei de kanten matig gespeelde wed strijd heeft Limburgia met 41 van Enschedese Boys gewonnen. De overwinning is daarmede bij de ploeg gekomen, die er het meest aanspraak op mocht maken. Van intelligent voetbal was in deze ontmoeting bijna geen sprake. De thuisclub liet slechts bij vlagen spel zien, dat aaft. de vorige kam pioenswedstrijden herinnerde. In de 24e minuut nam Limbur gia de leiding door Cox. Acht mi nuten later omspeelde "Van Luback de uitgelopen doelman Koper 20. Aan de andere kant moest de Lim- burgia-keeper Jacobs tweemaal een schot van Nysirik uit een hoek grabbelen. Een schot van Albers was hem te machtig (21), In de tweede helft bleef op een through-pass van De Graaf, de Enschedese achterhoede staan en het kostte C. van Lubeck geen moeite. Koper voor de derde maal te passeren. Het vierde doelpunt van Limburgia, negen minuten voor het einde, maakte Bruist met een kopbal (41). OM DE TITEL WEST II Heetenvecn—Ajax BlauwwitMaurits LimburgiaEnsch. boys 4—1 Blauw» wit (1) 4 2 1 1 5 11—8 Limburgia (3) 4 2 1 1 5 12—9 Heerenveen (4) 5 2 1 2 5 13- Maurits (5) 5 2 1 2 5 12- Ajax (2) 4 2 0 2 4 9—8 Enschedese Boys (6) 4 1 0 3 2 S—IQ PROMOTIE Zeeburgla— Zeeburéia o.s.v, D.W.V. 6—5 Emma—Neptunus 1—2 3—4 Neptunus (1) 2 2 0 0 4 6—1 Emma (3) 2 0 X 1 1 2—3 U.V.S. (2) 2 0 1 1 1 1—s OOST Kheden—Quick (N) l—i JoJ A O n n 5 Tubantla—Vitesse 1—3 Quick (N.) (1) 4 2 2 0 6 7—3 Vitesse (3)4 2 1'15 7—7 Tubantia (2> 4 1 1 2 2 5—5 Rheden (4> 4 0 2 2 2 5—9 ZUID I De ValkKerkrade 1—^5 De Baronie (l)'l I'0'(F2 5—0 Kerkrade (1) 1 O 2 5—1 1 1 0 0 2 1—0 1 0 0 1 0 0—1 o o o o o o—o 3—1 AMSTERDAM. Nog maar twintig minuten waren er te spelen In het Olympisch Stadion, waar iedereen zich al had verzoend met een nederlaag van Blauw Wit, dat met 20 achterstond en er met het korte spel maar niet in slaagde een bres in de stugge Maurits-verdedigïng te slaan, toen stopperspil Van Muiken een grove fout maakte en daarmede een ommekeer In de wedstrijd veroorzaakte. Hij veroorloofde zich veel te zelfgenoegzaam bij de penalty-stip een wandeling met de bal, die hem prompt door Laken- berg voor de voeten werd weggehaald cn in cén veeg onhoudbaar langs Mol in het net werd gedeponeerd. Dit doelpunt inspireerde Blauw Wit, dat gedurende de eerste helft weinig pit had getoond cn er ogen schijnlijk op uit was de Limburgers eens te tonen hoe men in het su prème Westen met kort samenspel de tegenstander zijn wil oplegt. Het ge volg was geweest, dat de mannen uit de Oranje Nassaumyn reeds in dc zesde minuut, dank zij een uitval, de leiding namen. Van 't Hooft scoorde 01. Ondanks een voortdu rend overwicht van de Amsterdam mers, kwam met die stand de rust, De middenvoor maakte (13 minuten na de hervatting) ook het tweede doelpunt voor Maurits. Toen echter beging, spil Van Muiken zijn geme moreerde blunder en van dat moment af was er in de Mauritsverdediging nog slechts sprake van paniekvoetbal. Na acht minuten deed de Blauw.Wit- midvoor Heffels zijn collega aan de andere kant diens kunststukje na en via zijn kuif verdween de gelijk maker achter Mol (22). Nog ston den de 35.000 toeschouwers te jui chen. toen de bal ten derde male in het Zuidelijke doel verdween. Koeke- balcker had eon schot gelost, dat de nog voor zijn doel liggende Mol slechts met zijn vingertoppen kon be roeren. Het zag cr, met nog slechts elf minuten te spelen, naar uit, dat de Amsterdammers een schijnbaar verloren match nog uit het vuur had den gesleept. Vijf minuten later liet de fortuin de hoofdstedelingen ech ter in de steek. Maurits was weer iels meer naar voren gekomen en "bij een aanval maakte Wimmers hands. Df>dóor scheidsrechter Roosdorp toe gekende strafschop zette Van 't Hooft in een doelpunt om (3—3). Met nog zes minuten te spelen begon de strijd opnieuw en zowaar slaagde Maurits er in wederom, dc leiding te nemen. Een slap schot van Kleintjes kon tot ieders verbazing de slecht op gestelde Van Raalte niet keren (4—3). Blauw Wit was te gedepri meerd voor een tweede bliksem- offensxef.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1950 | | pagina 3