Ut SI-V itf/TGOfV* Opbouw St-Laurenskerk zal in drie pbasen geschieden Situatie Nederlandse Rijnvaart is nog niets verbeterd ItlEUWUK Paramaribo heeft nieuws ziekenhuis nodig 8 Men hoopt spoedig een begin te kunnen maken met het herstellingswerk Schiedam gaat flesjes Cola leveren; 9000 per uur Kleine schippers in spanning over Haagse besprekingen op onze Ingewikkeld en somber Ir. Viergever over zijn réis naar Suriname Vrijdag 19 Mei 19S0 Advertentie (LM.) Reeds kort na de ramp stond vast, dat de Groote- of St. Laurenskcrk zon worden herbouwd. Vele jaren zjjn reeds besteed aan bet omvangrijke onderzoek naar bodem en funderingen, aan consolidatie werkzaamheden, aan opmetingen enz. enz. Het zal duidelijk zijn dat de verwezenlijking der opbonwplannen van de St. Laurenskerk niet in één keer kan geschieden, mede in verband met de onderhanden zijnde restauratie van de toren, waarvan de steigers gedeeltelijk binnen de kerk staan. Het opgemaakte werkprogramma voorziet dan ook in een drietal phasen,' die op elkaar aansluiten en zo lelden tot het volledig herstel. Wachten is nog op een financiële regeling Het beherend college van dé Ned- Herv. Gemeente van Rotterdam had zich voorgestéld om op de. Opbouw dag op feestelijke wijze een aan vang met het. herstel der St. Lau renskerk te hebben kunnen maken. Door verschillende omstandigheden.' hoofdzakelijk .van financiële .aard. is dit voornemen verijdeld, hetgeen ongetwijfeld, voor velen, wien het lot van dit voor Rotterdam zo be tekenisvolle monument ter harte gaat, een teleurstelling is, - De aanvang van het grote werk toch zou een zichtbaar einde heb ben gemaakt aan deonzekerheid omtrent de toekomst van dit in on ze stad zo vertrouwd gebouw. De bedrijvigheid van een bouwwerk van de omvang als de St. Laurens kerk en -toren op een zo centraal, gelegen punt kan niet anders dan stimulerend werken en moed ge ven aan de gehele bevolking, die al sedert verscheidene jaren heeft uitgezien naar de herrijzenis van het met het stadsbeeld 'vergroeide bedehuis. Vóór tóestemming kan worden verleend tot _het uitreiken vaa de bouwvergunningen moet nog wor den gewacht op de financiële rege ling van het geheel. Met de rijks commissie en het Rijksbureau voor de Monumentenzorg hebben nog voortdurend besprekingen plaats omtrent de uitwerking der opbouw - plannen. Het ontwerp voor het her stel van dé kerk is van de archi-. tecten J- C.' Meischke en ir. A. van der Steur, die, waar het de aanslui ting van de toren betreft, in nauw overleg hebben samengewerkt met hoofdarchiïéct- der gemeente J. Poot, aan wie de restauratie der to ren is opgedragen. Het is de bedoeling de St. Lau renskerk te herstellen overeenkom stig de vroegere toestand. De oor spronkelijke hoofdtoegang wordt weer in ere hersteld en. via het hoge torenportaal door de toren ge leid- Deze rijzige ruimte zal een in drukwekkende entree tot de :kerk vormen. Het grote kerkorgel, dat zich Voorheen voor het merendeel" in deze voorruimte bevond, wordt Prachtige sortering SPORT- COLBERTS spade medetien exclusieve desrini va «al 35.40 PANTALONS fn Tweed vanaf 18.75 in Kamgaren vanaf 27.75 Heren PLUSFOUR-COSTUUMS vanaf 44.75 ESDERS KLEDING betekent: eigen fabrikaat, prima kleer- makerswerk, betere pasvorm, langere levensduur en voordeliger in prijs. STATENWEG 184 WINKELSTADBLUDORP Kees Manders in Odeon De titel van de revue „Hé zeg........ perstoade "t", die gisteravond In „Odeon-*" ten tonele gebracht werd, is feen holle1 phrase geweest. Want on danks, dat de meeste artisten uit,' het Belgenland kwamen en dus metren Hink Vlaams accent hun liedjes "zon gen en schetsjes opvoerden, heeft het publiek ditmaal heel goed kunnen ver staan en er braaf om gelachen. Vooral Kees Manders had een flink aandeel m het programma. Hij werd dapper ter- rijde gestaan door Rudi Bert, Pol a Cor- tez, Octi Furnelli en George Rodgers. tn de Spelbrekers, terwijl Joop' Schreu- Ser op de piano het geheel accompag neerde. Deze avond was ten bate van de arme kinderen en stond on-far auspiciën van öe Rotterdamse Jeugd Ver. „De Trek vogels" In samenwerking met de Ne derlandse vriendenkring van Radio Luxemburg. Het danaorkest van de Luxemburgse Radio verzorgde op het bal de dansmuziek, dat te vroeg naar ieders zin beëindigd moest worden. De „Beurs van Schiedam" opent nieuw filiaal De reeds jaren bestaande wijn handel de „Beurs van Schiedam" aan de chieweg heeft "Woensdag middag een filiaal geopend aan de Vierambachtsstraat 65. De winkel die geheel is gemoderniseerd, biedt Dok hier een grote verscheidenheid aan wijnen en gdistilleera. Tal van Zakenrelaties waren bij de opening tegenwoordig en er was een-groot aantal bloamen van hen, die het goed rnet de „Beurs van Schidam" menen. Van Ï2 tot 24 Juni a.s. zal np de Volkshogeschool „Oleartsduyn" te Roekan je een algemene cursus worden gehouden, gewijd Aan het probleem Van de industrialisatie in Nederland. Bovendien wordt In een aantal an dere inleidingen een drietal onderwer pen van culturele aard behandeld. Voor technici. MTS-ers enz. en ook Voor gedemobiliseerde^ is deze cursus' ongetwijfeld een unieke gelegenheid fcieh grondtg van het belangrijke vraagstuk van de Industrialisatie op de hoogte te stellen. Internationaal damtour- nopr in pen Haag begonnen (Van onze dammedewerker) Een merkwaardige tegenstelling tussen de openingsavond (Woens dag in Pulchri, Den Haag) en de' eerste op Hemelvaartsdag aldaar gespeelde ronde: de' sluizen der welsprekendheid waren verdwe nen. Alleen wérd ér gefluisterd en dat was zo nu en dan zelfs storend voor de in diep gepeins verzonken deelnemers. De loting had uitgewezen, dat de representanten van Italië en Enge land, de 2 landen, die voor de eer ste maal ïn een internationaal tour- nooi uitkomen, elkander reeds ont moeten. De Engelsman Haxrold bleek slagvaardiger, hetwelk Bot- ta, reeds voor de 2e controle tot op geven dwong. Bonnard, grootmeester sedert 1912, speelde tegen Van Dijk de langste party, tevens de fraaiste van deze ronde. Na een kalme ope ning. ontstond via ean fraaie flankaanval, een geheel onregel matige stelling, waarvan het moei lijk te zeggen was, wie nu eigen lijk beter stond. Dit bleef zo tot in het eindspel, waarin het lichte voordeel voor Van- Dijk niet vol doende bleek om te winnen. Keiler, Boozenburg en Verpoest boekten regelmatige overwinnin gen op resp. Post, Guinard en King. In het jninor'-toumooi waren de resultaten: Ansems 1—1 Noome, Slaby 02 Brandstra, Causse 20 Havaert, de Jong 1—1 den Hartcgh. en Verse 02 Ham. eu geheel in de kerk ondergebracht tegen de torenwand. Inwendig blijft het aspect vrijwel onveranderd. De kansel echter zal worden verplaatst, De praalgraven zullen na de restauratie weer op hun oude plaats worden, opgesteld. De tegenwoordige kerkmeesters hopen, dat'spoedig de bezwaren, die thans nog dé uitvoering van hun plannen belemmeren, opgeheven zullen zijn, zodat kort na deze op bouwdag de eerste werkzaamheden een aanvang kunnen nemen. Zweedse trammannen op bezoek bij de RET De Zweedse vlag sierde gisteravond het podium van Lommerrijk. De man nen van deGötenburgse tram hebben namelijk een tweedaags bezoek ge bracht aan hun Rotterdamse collega's van de RET en in Lommerrijk bood bet muziekkorps van de Zweedse bezoekers aan de RET-mannen en verdere be langstellenden een concert aan. Blijkens het hartelijk applaus van het publiek Is het optreden van de Götehurgs.Soar- vSgpersonals Musikkar oJ.viriCarl Zak 'een groot succes geworden. Hun re pertoire, dat naast veel. operette-werk van Lehar è.d. ook eigen composities van de dirigent omvatte, werd met'en thousiasme uitgevoerd door het korps, dat een. uitstekende kopergroen zowel als een prima groep houtblazers beeft, Een groot deel van het succes viel ook toe aan de Zweedse operazanger Knut Olof Strandberg. Aan het begin van de avond hebben de besturen van het Zweedse korps en het korps van dé RET geschenken uit gewisseld: De "avond .werd besloten met een gezellig bal verzorgd door de RET- Harmomsten o.I.v. P, Neerings- Veertien winkelhuizen aan de Schiedamseweg De Gebr. Spindler. aannemers, gaan deze maand beginnen met de bouw van veertien winkelhuizen met bovenhuis In het verwoeste gedeelte van de Schie damseweg. Voorts heeft deze firma een begin gemaakt met de bouw vaneen nieuwe fabriek voor de Ferro Enamels, en wel aan de Van Helmondstraat. Ook zullen de Gebrs. Spindler de kistenfa briek van de Fa. Ntjman en Co. aan Voorhaven gaan verbouwen. De firma is reeds bezig met de bouw van twee landhuizen in het Prinses Beatrixplantsoen te HiUigers'oerg er van zes herenhulzen aan de Roerdomp- Vleugel stadstimmerhuis aanbesteed Bij de Woensdag gehouden aanbe steding voor bet maken van de paal- fundering en de gewapend-betonnen onderbouw met bijkomende werken voor een vleugel van het Stadstim- merhuls aan de Meent was laagste inschrijver J. C. van der Vorm te Rotterdam met 103.900 en. hoogste Pons ens Aannemersbedrijf te IJssel- monde met f 162.300,—. In totaal wa ren 41 biljetten ingediend. De gunning werd aangehouden. De havenmeester van Rotter dam maakt bekend, dat in verband met de nieuw te maken brug over de boezem by de Barakkenbrug de doorvaarthoogte ter plaatse met in gang van 30 Mei 1950 tot eind Augus tus 1950 of zoveel korter of langer dan nodig zal blijken, niet meer zal bedragen dan. 2 meter. Rondeel viert 20-jarig bestaan Woensdagavond heeft de Rotterdamse, biljartvereniging Rondeel haar twintig-. jarigjarig bestaan gevierd in café Klëtó Odeon ln Rotterdam Zuid. Door de-goe de zorgen van de heer Blomers, voor-: zitter, is de avond in een allergenoeg lijkste stemming verlopen. Verschillende leden van de vereniging hebben op ori ginele wfjze bijgedragen tot.het welsla gen van de 'avond. Zo gaf de tenor Ge rard van Dal verdienstelijke aria's ten beste en de heer Kieinsmit geslaagde imitaties, o.a. van Lou Bandy. Tijdens een gezellig bal. dat tot drie uur);duur de, hebben de aanwezigen zich ook ver der uitstekend'geamuseerd. Ook de eigenaar van Klein-Odeon, die speciaal voor de vereniging een nieuw biljart had aangeschaft, kan op een prettige avond terugzien. -v Nog toont de Sint Laurens een I een begin worden gemaakt met troosteloze aanblik. Moge spoedig I het herstel N.V. Botteio i.o. bouwt nieuwe fabriek (Van een onzer verslaggevers) Vandaag zal de uit Rotterdams initiatief geboren N. V. Bottelp i.o. in Schiedam op de grens bij Rot terdam beginnen met de bouw van een Nederlandse Co ja Coïa fabriek. In September hoopt men de fa briek geheel gereed te hebben en de productie van Coca Cola ter hand te nemen. De fabriek is op gericht met het doel de behoefte aan Coca Cola in het rayon tussen Rotterdam en Hoek van Holland en omgeving te dekken. De N-V. Botteio i.o. is' een geheel Neder landse industrie met een maat schappelijk kapitaal, dat door Ne derlandse beleggers is bijeenge bracht. Alleen de smaakstof met het Amerikaanse bereidingsgeheim van Coca Cola wordt geïmporteerd. Er zjjn sinds de ontdekking van Coca Cola, zestig jaar geleden reeds heel wat flesjes met het verfrissen de bruingekleurde drankje geleegd in dorstige kelen. Momenteel wor den er door de gehele wereld niet minder dan vyftigmillioen flesjes per dag leeggedronken. Ook in Ne derland vindt Coca Cola gretig af trek. Er zijn reeds drie Coca Cola fabrieken in ons land en de thans op stapel staande fabriek wordt derhalve de vierde. De fabriek zal in utiliteïtshouw.,.. worden opgetrok ken. De staalconstructie wordt uit gevoerd door Gusto Schiedam, de funderingswerkzaamheden zullen worden verricht door de N.V. Kan. Rotterdamse Beton- en Aanne- mingsmij, v.h. Van Waning en Co, Het architectenbureau ir. A. H. van Rood ontwierp de plannen voor.de fabriek. Wanneer de fabriek klaar is zul len er zestig- mensen werk vinden, die de flesjes Coca Cola met een capaciteit van 9000 per uur langs een ingenieus - rolbanensysteem naar de opslagplaats zullen doen bewegen. Een aardige bijzonder heid van de nieuwe fabriek, die in de Van Deventerstraat zal worden opgetrokken, is dat het gehele be reidingsproces van de Coca Cola van buiten af door de ramen van de fabriek zal kunnen worden ge volgd. ROTTERDAM. Hoewel; gezien een slechte gang van zaken, deove rtuiging groeiende is, dat gezamenlijk vastgestelde tarie ven op de Rijn noodzakelijk zyn, bespeurt men nog weinig toenadering tussen de Particuliere Rynvaartcentrale (de orga nisatie der onafhankelijke schippers) en het centraal bureau der rederyen op dit punt. Ingewyden betwijfelen of deze organisaties ooit tot overeenstemming over de tarieven zullen komen. Men acht de stracturele verschillen tussen beide lichamen te groot. Advertentie (l.M.) GRASUNNEN LAKENS Uitjlafcenda kwiteert. ijzenterk «nrfer opmaak, één-pflf». 150 x 240 B.75.7.B5 twee-pms 130x245 10.^5 'rfopeo 62x72 2.95 Jacquard 1 grot, m». 2.05] Ruime «ollecfie Oebord. Lakens Fijne, geffcöngeafdn deuint venei 9.ÓO Bljpeoende Jofxn vanaf 3,95 r MUrsHimi MMWdimanntnTK VAN jmesasim Aan de step by Lobith zijn al di verse schepen aangehouden, dia niet, volgens overheidsvoorschrift, bij een der organisaties zijn aange sloten^ Voorlopig beperkt de over heid zich er toe waarschuwingen uit te delen, opdat mén zich binnen een bepaalde tijd bij een organisatie zal aansluiten. Over enige ty'd zal geen schip zonder de vereiste papieren de gtens mogen passeren. Zoals men weet, is de controle bij Lobith krachtens overheidsvoorschrift op 2 Mei laatstleden begonnen, De Rijn vaart had het effectueren van deze reeds lang geleden genomen maat regel reeds veel eerder verwacht. Vooral in de organisatie van de kleine schippers (de particuliere centrale) wacht men gespannen op het verloop der Nederlands-Duitse besprekingen, die op het ogenblik in Den Haag worden gevoerd. Deze conferentie vindt plaats krachtens het Nederlands-Duitse handelsver drag en is bedoeld ter ontwikkeling hiervan. Bij eerdere besprekingen is vastgelegd, dat bestudeerd zou wor den, in hoeverre Nederlandse Rijn schippers weer gelegenheid zouden krijgen om aan de scheepvaart in Duitsland, voornamelijk op de Rijn en zijn stroomgebied, deel te nemen. Voor de laatste oorlog verdienden deze schippers als „Rijntaxi's" hun kost goeddeels in deze sector van de Rijnvaart. Ondanks de'conventie van Mannheim, die sinds jaar en dag de vrije vaart op de Rijn moet waar borgen, werden Nederlandse schip pers uit het genoemde interne ver keer geweerd door velerlei maatre gelen, welke recent slechts zeer wei nig werden verzacht Aanvankelijk bleef het rechtstreekse verkeer van Nederland naar Duitsland, voor zo ver het de vaart op Duitse Rijnha vens betrof, voor hén open: De be perkende maatregelen te dien aan zien zijn thans iets minder stringent. Verwachtingen verdeeld „Zullen als gevolg van de thans lopende besprekingen deze beper kende maatregelen voor Nederland se schippers verder worden ver zacht?" zo vraagt men zich af. De verwachtingen hierover zijn ver deeld. Er wordt gewezen op de vrij - slechte gang van zaken bij de Duit- se rederijen en vrije schippers. j Voorts wordt in het geding gebracht, dat het do Duitsers nog altijd dwars zit, dat zij na de oorlog hun vrij aanzienlijke participatie ln sommige Nederlandse Rijnvaartrederijenver loren. Van Nederlandse zijde hoort men in toenemende mate beweren, dat herstel op enigerlei wijze van de vroegere financiële verhouding in die rederijen de gang van zaken op de Rijn. met nauw daaraan verbon den de Nederlands- Duitse verstand houding, aanzienlijk zou kunnen verbeteren. Ten aanzien van de thans nog lo pende besprekingen wordt - voorts opgemerkt, dat de door Nederland reeds in het begin van dit jaar aan genomen houding ten aanzien van de vrijere import van Duitse indus triële producten zeker een goede in vloed zal kunnen uitoefenen op een liberaler houding van Duitse zijde ten aanzien van de Rijnvaart. Hoe- wel hier tegenover- staat, dat op Ne- derlandse groenten, fruit en produc ten van agrarisch-industriële aard in April zonder voorafgaand overleg „vereveningheffingen" (Ausgleich- betrage) van toepassing werden ver klaard, hetgeen zou wijzen op een geringe Duitse geneigdheid tot waar- lijke liberalisatie, wordt hiertegen aangevoerd, dat deze beffingen on-, der druk van Duitse landbouworga nisaties tot stand kwamen. Indien, 20 redeneert men, Nederlandse en Duit se landbouworganisaties tot een ver gelijk komen over verzorgingsgebie den in Duitsland met groenten en fruit omdat de Duitse productie im mers niet voldoende is voor een to tale voorziening, dan zou dit.geschil punt uit de, wereld geholpen kun nen worden. (Zoals men weet. wordt ook over de vereveningsheffingen op het ogenblik, in Den Haag ge confereerd.) Naar mening van vele Rijnvaart- deskundigen heeft dit conflict wei nig of geen aanknopingspunten met het al of niet toestaan van groter vrijheid voor Nederlanders in de Duitse Rijnvaart, De meest pessimis tisch gestemden echter beweren.dat de belemmering van de Nederlandse groentenexport kpnschetsenl is voor de gehele Duitse' houding ten aan zien van de Nederlandse bedrijvig heid. Tal van Rijnaken liggen werke loos in de Rotterdamse havens. ln de Rijnvaart gaat het bar slacht en dn vooruitzichten zyu zeer somber. (Eigen foto). Décors voor Paul Storm (Van een onzer verslaggevers) Ir A. Viergever, hoofdarchitect van. Gemeentewerken, dr P. J. v, d, Schaar, geneesheer-directeur van het Coolsingelziekenhuls en dr S. van Praag, medisch adviseur van het commissariaat van Suriname in Nederland, zijn Woensdagochtend met een K.L,M.-vliegtuig terugge keerd van een bezoek aan Surina me, dat ten doel had bestudering van en advies uitbrengen over vraag stukken van volksgezondheids-orga- nisatie en ziekenhuisbouw. Aanleiding tot. deze studiereis was de beschikbaarstelling door het Wilhelminafonds van een belang rijke som voor de tb.c.-bestrijding in Suriname. Hieraan werd toen door de regering van Suriname een uitnodiging vastgekoppeld de mo gelijkheden van ziekenhuisbouw en reorganisatie van de medische ver zorging in Suriname te. bestuderen. Ir Viergever vertelde ons, dat hij voor zijn bezoek aan Suriname, dat ongeveer vier weken geduurd heeft, enkele dagen op Curasao heeft doorgebracht om zich te oriënte ren in de tropische ziekenhuis bouw. Curagao is op dit gebied uit stekend toegerust; het bezit voor treffelijke poliklinieken en ook hét ziekenhuis voldoet aan moderne eisen. De situatie in Suriname is minder rooskleurig. Het ziekenhuis in Paramaribo, dat 400 bedden telt, is totaal verouderd en het kan on mogelijk verbouwd worden. De dienst ter bestrijding van volks, en besmettelijke ziekten verricht zijn taak met energie, maar hij strekt zich niet over het gehele land uit; dit zijn ook de grootste problemen: de concentratie van bevolking in de kuststreek, met name in het ge bied Paramaribo, haar heterogeni teit en haar grote spreiding in het achterland (Bosnegers). De organi satie van de medische diensten wordt in de eerste plaats gehandi capt door de slechte communica ties. Een andere vraag was: moet men ïn de kleine bevolkingscentra (Nickerie, Mariënberg, Albani) pre ventief te werk gaan, dus polikli nieken oprichten, of curatief, dat wil zeggen: inrichting van kleine ziekenhuizen? Wat Paramaribo be treft, daar heeft men de bouw van een nieuw ziekenhuis geadviseerd. Dit object zou een ziekenhuis, spe- calistenafdelingen, een sanatorium en een consultatiebureau van het Sur. Rode Kruis moeten omvatten, De grond voor dit project is reeds aangewezen, maar de grote moei lijkheid is, dat Suriname een der- lijk object onmogelijk zelf met eigen krachten en materialen kan uitvoeren. Die mist men ginds ten enenmale. Het driemanschap, dat thans in Nederland ie teruggekeerd, heeft van de Surinaamse regeling - op dracht. gekregen mogelijkheden te vinden, om het land aan dit project te hel pen innauw contact .met eetr door de regering rh te stellen com missie, waarin o.a. 'een'arts, een verpleegster een econoom, een bouwkundige zitting hebben. Ook alp decorontwerper heeft ir Viergever zich nog moeten laten gelden. De acteuriregisseur Paul Storm, die met een culturele op dracht in de West vertoeft, bereidt met een groep amateurspelers de opvoering van het bekende blij spel van Kaufmann en Moss Hart „Je kunt 't toch niet meenemen" (Vou cant take it with you), ook verfilmd, voor. Hij -verzocht ir Viergever een vrij décor te' ont werpen. Dat was natuurlijk wel een beetje ander werk dan voor het Rotterdams Toneel, maar Storm krijgt z'n décors en Paramaribo een voorstelling, die stellig een aangename verandering zal beteke- nen in hét tot dusverre vertoonde repertoire. Advertentie (LM.) Een bruid kwam op bezoek "Woensdagavond bracht de jonge Rotterdamse Toneelver. „De Stads- vlag" ten bate van de Centenver. van hulpbehoevende blinden in Odeon „Een bruid kwam op be zoek" op de planken, een klucht met een vrij onwaarschijnlijke, doch eveneens behoorlijke zotte in houd, die de spelers ruim 'gelegen heid schonk het er af en toe flink dik op te leggen. In drie bedrijven werd het enthousiast meelevende publiek uit de doeken gedaan hoe twee verharde vrouwenhaters hhls over. kop in een amoureus getinte detective-affaire kunnen belanden, hun rustig huis in opstand wordt gebracht en alles per slot toch nog in een gelukkige wending zijn goe de verloop hervindt. Het spel was niet steeds vlekkeloos, al slaagden vooral Cor van Dèlders, als politie- inspecteur made in U.S.A., en Meiske de Vries, als gedienstige, er steeds op gunstige wijze in "het spelpeil bij hun opkomst aanmerke lijk te verlevendigen. 4§§Ék Wij zouden er evenmin als iemand anders aan gedacht hebben om. voordat het rels- seizoen begonnen Is een partij koffers le kopen waar van de iseries niet compleet zijn! Maar deze koffers zijn van eên dusdanige prima kwa liteit en de prijs is zo laag, zo abnormaal laag, dat wij ze tocb maar gekocht heb ban. Koffers, niet de kleinste maat, ook niet de daaropvolgende, maar een 55 cm. met fibre- Hoeken, houten raam, prima slot en fibre handvaL Zo'r koffer die voor 12 gul den nog spotgoedkoop zou zijn, koopt U nu vooreen prijs waar U nauwelijks een behoorlijke boodscbaptas voor kunt kopen. Zaterdagmorgen om .9 uur begint de verkoop van deze koffers en zij die van deze voor-verkoop willen profite ren kopen hem nu, .niet; voor 12 gul den, maar Wij onMngen nog oen zending fuxe kaffspfaslic vlsrtolasson in bruin, grijs en wil vgn 6.98 I MMXCaCSIEMA*» (OUKZiCHD 1 Dixieland en New-Orleans in Parkzicht Allerlei klanken op het gebied van moderne muziek waren er te beluiste ren van allerlei orkesten, die zelfs uit Haarlem en andere steden waren Acko* men om deel te nemen aan het Jazz. festijn, dat de Rotterdamse Jazc-Soclë- teit Woensdagavond in Parkzicht had, georganiseerd. Niet minder dan negen orkesten lieten horen wat tij zoal presteren. Met alle waardering, die wij hebben voor de moderne vormen der Jazzmuziek, moet het ons toch van het hart. dat wff van de goede oud® Dixieland- en. New-Orlears-stijl het meest hebben genoten. Wat bijvoorbeeld de pas opgerichte New Orleons Rhythm- club van Robbie de Krleger uit Den Daag liet horen was misschien technisch lang zo volmaakt niet als wat andere combinaties presteerden, maar het be naderde o.i. toch het meest de door deze jongelui gepropageerde ..real Jazz". Het zelfde geldt voor het lang niet onver- dicnsteli.ike huisorkest van de Rotter damse Jazz-socleteil. Wil kunnen het niet helpen, maar wy zweren bij de „azzrr.uziek van vroeger, met banjo en blaasbas in de r'hyüungrocn en cornet, clarinet en trombone in de melodv- sectie. Johan de Graaffschoot bestaat 45 jaar De maatschappelijke betekenis van het werk der B.L.O.-seholen in Neder- landI is zeer groot. Niet alleen brengt zy die geestelijk, riet geheel volwaar- dlgen kennis bij, zij maakt deze mensen ook in practisch opzicht geschikt voor het leven. De Joh. de Graafisehool in de Vnvcr- •D0iSrtSat' een Christelijke School voor t,_L. o uugaaiide van de samenwerken de besturen der Christelijke Scholen (Hervormd zowel als Gereformeerd) £2-5 w '9:*ajan Hechter Maasoever, herdenkt dit jaar haar 45-jarig bestaan. Op het ogenblik is de financiële positie der school echter heel moeilijk, terwijl bovendien voor de inrichting van een nieuwe Chr. School voor in het Westen der stad en voor dé nazorg der leerlingen veel geld nodig zai zijn. Het bestuur-van de school beraamt daarom plannen _am, mede tergelegenheid van het jubileum der school, in het najaar- een financiële actie en een bazaar te nou den. Het gevormde comité doet een dringend beroep op .de medewerking van sociaal voelende Christenen cm haar werk mede te dragen en zodoende net Christelijk onderwijs aan eenvoudl- gen van geest te stimuleren.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1950 | | pagina 3