Captain-innings van Stolk maken eerste overwinning van Hermes - Grote overwinning van DRZ In strijd met hoge totalen scoren Stolk en Gallois een century WALDO Interregionale athletiek op de Wilton-sintelbaan Ook wegwedstrijd over 30 km Vloeibaar Sruit Schiedam verslaat öiympiaan en plaatst zich uitstekend Belgisch bezoek aan Succes D.H.S. en S.F. C. behalen door gelijk spel een punt Mysterie in Maandag 5 j aai 195t 5 CRICKET AAN DEDAMLAAN Stralend crïcketweer heeft Hennes gisteren de eerste overwinning van het seizoen gebracht en wel op het sterke H.C.C. I. De traditie van hoge scores tussen deze heide tegenstanders aan de Danxlaan is dus weer met een jaar verlengd. De cricketllefhcbbers, die gisteren, aangelokt door het stralende weer, zee en strand hebben opgezocht, zullen bij het vernemen van de uitslag wel spijt gehad hebben dat zjj deze match niet hebben ge zien. Er Is dan ook wel reden voor. Niet, omdat de Schiedammers in dcee wedstrijd hun eerste overwinning hebben behaald, Maar meer nog om hel vertoonde spel. Het was werkelijk hoogstaand cricket, dat gisteren aan de Damlaan te genieten viel. En het hoogtepunt van de dag vormden wel de twee centuries, die door captain Stolk van Hermes-DVS en de HCC'er W. H. Gallois gescoord werden. Zonder deze twee honderden tegen elkaar af te willen wegen, slaan wy die van Stolk toch Iets hoger aan. In de eerste plaats wel, omdat zyn century volkomen kansloos was. Gaillois gaf een paar, soms moeilyke kansjes, weg. Daartegenover staat weer, dat Gallois zijn honderd "sneller te pakken had dan Stolk. Uit het scoren van de beide hon derden zou men de gevolgtrekking kunnen maken, dat de aanval aan beide zijden wel heel zwakjes i? ge weest Niets is minder waar. Daarbij kwam bovendien nog, dat de pitch nog verre van betrouwbaar bleek- Heel dikwijls zag men de bal ineens laag langs de grond doorschieten en slechts voor volkomen ingespeelde batsmen was liet mogelijk deze bal len uit hun wicket te houden. Bo vendien liet de bowlery van HCC helemaal niet toe, dat er in een vlug tempo gescoord kon worden. Vooral na de lunch changde de HCC-cap- tain de Beus zo veelvuldig, dat het voor de batsmen uiterst moeilijk was vat op de bowlers te krijgen. Stolk bijvoorbeeld, die met de lunch reeds in de buurt van de zestig runs was, voltooide eerst om tien minuten over drie zijn century, dus na ruim 3 uur batten. Wat dit betekent, meer dan drie uur volkomen geconcentreerd op de mat te staan in een moorden de warmte, kan iedere cricketkenner zich. indenken. Nadat hij zijn 90 runs te pakken had. duurde het tergend langzaam voor het publiek luid kon applaudiseren voor zijn honderd- Zijn innings werd door geen enkele kans ontsierd, zijn honderd bevatte o.a- zeven vieren en drie zessen- Hieruït blijkt ook wel weer, dat hij er niet voor schroomde de bowlery op gezette tijden eens flink onder nanden te nemen. Het pleit voor zijn inzicht, dat hij daartoe alleen de slechte ballen uitpikte. Volkomen beheerst heeft Stolk ervoor gezorgd, dat Hermes dit seizoen haar eerste totaal van boven de 200 runs in de wacht kon slepen en daarmede hielp hij tevens zijn vereniging aan haar eerste overwinning. Hij speelde een ware captain-innings. De HCC-er Gallois smaakte ook het genoegen in deze match zijn eerste century van dit seizoen te scoren. Ook zijn innings was zeer mooi. Als nummer 1 ingegaan zijnde, droeg Galloois zijn bat door de in nings en bleef met 101 not out. Kij is het geweest, die HCC voor een collapse heeft behoed- Zd goed ais geen steun ontving hij van zijn mede-batsmen. Op zeker ogenblik waren er namelijk reeds 7 HCC- wickets neer voor slechts 52 runs! Het is toen de grote verdienste van vdeze uitstekende batsman geweest, dat hij hierna het bowlen bijna vol komen aan zichzelf heeft gehouden i en, op deze manier niet alleen zijn honderd te pakken kreeg, maar bo vendien zijn club nog het zeer goede totaal van 164 runs bezorgde. Het is een feit, dat hy af en toe niet over geluk te klagen had en nok een paar keertjes gemist werd. Dit doet echter Ad.verleni.it> WsrflUCTEUDï-DlPtOHjl X.MJLC AUT0RIISCH001 Schiedam krijgt minder dan het verdient Ondanks het zeer warme weer heeft het Schiedamse DWS de beste wedstrijd in deze promotiecompetltie gespeeld. De handballers hebben het echter met tot een overwinning weten te brengen. Hoe- we] de warmte natuurlek grote invloed op het spe] had. Is er toch aan belde 2ijden hard voor de overwinning ge streden. De DWS-ers zijn In deze pro motie-competitie er steeds beter in ge komen. Deze wedstrijd was stukken beter «Is b.v. de eerste thuiswedstrijd tegen Agresstve uit Eindhoven. Het is daarom dan ook zeer te betreuren, dat DWS niet kroeg hetgeen het door goed spel toekwam. Na het begmsignaal was het eerste succes voor Quick, dat een veel te zwaar gestrafte dertien meter worp toegewezen kreeg, en het eerste doelpunt wist te scoren (0—1). DWS, door deze tegenslag even ontmoedigd, wist zich er dapper door te slaan en met goed open aanvajsspel was de gelijk maker spoedig geboren (11). Hierna kwam een periode waarin het spel gelijk opging. Toch wist DWS door haar ge- vaarlyker aanvaisspe! enkele doelpunten te scoren, die echter door scheidsrechter Mulhaus, wegens het betreden der cirkel werden afgekeurd. DWS bleef aanvallen en smaakte inderdaad het genoegen de tweede helft met een 21 voorsprong in te laten gaan. Na de thee was het weer het Groningse elftal dat als eerste het doel wist te vinden (2—2). Wederom Sakte DWS de zaken energiek aan en at was Jan van Lint die zijn derde doelpunt wist te scoren en DWS hier mede een ?zkei schijnende overwinning bezorgde Dit gebeurde d: 5 min. voor het einde, zotfat DWS een prachtige kans had om haar laatste wedstryd. xn «en overwinning om te zetten. Doch Quick dacht er anders over. Toen de gasten in de laatste minuten eon vrije worp toegewezen kregen, maakten de Groningers hiervan dankbaar gebruik, zodat alsnog de gelijkmaker uit de bus kwam. Hierna kwam spoedig het eind signaal, van een door DWS goed ge speelde wedstrijd, waarin doelman Wim de Sonde en spil Jaap ten Bosch bijzon der goed in vorm waren. Ook Jan van Lint met zijn drie doelpunten en rechts half Piet Reurling waren er ditmaal ook heel wat beter in dan in de voorgaande wedstrijden. HVOGXB 4—3 Zaterdag speelde GTB in Het VFC- Sportpark een vriendschappelijke wed strijd tegen HVO. Na een kwartier spelen nam GTB de leiding, welke zij kort daarna vergrootte. HVO werkte zich los en dat werd met een doelpunt be loond. Door een fout van een van d« achterspelers van GTB werd de midvoor van HVO in staat gesteld de gelijkmaker te scoren. Na de rust wist HVO de lei ding tc nemen, doch nu maakte GTB gelijk. Met een beetje meet geluk dan onze stadgenoten kwam HVO als over winnaar uit de strijd tevoorschijn. GTB 3 is nog ongeslagen, doch had veel moeite om op DVO de overwinning te behalen, Met een 2—0 nederlaag werd DVo '32 3 naar Vlaardlngen terugge zonden. Voor Woensdagavond staafde returnmatch op het program. GTB 3 gaat naar Vlaardingen en speelt daar om 7 uur in de Vettenoordsepolder tegen DVO, niets af aan het grandiose van zijn innings, die voor iedere cricketer een genot was om aan te zien. Hermes, dat thee ging drinken bij een stand van 52 runs voor 7 wickets, scheen een klinkende overwinning tegemoet te gaan. Gallois heeft echter na de thee iedere Hermes-aanhanger nog de stuipen op het lijf gejaagd. Zeer snel joeg hij de score omhoog, kreeg goede steun van zijn captain en la ter van de jeugdige Vriens, maar kon het toch ook alleen niet bolwerken. Deze twee centuries hebben zo goed als de gehele wedstrijd bcheerst. Het is voor andere batsmen altijd moeilijk, om in de schaduw van zul ke uitblinkers tot opmerkelijke pres taties te komen. Toch was er nog iemand, die gisteren heeft getoond, grote batting-capaciteiten te bezit ten- Het was de Hermes-DVS'er A. v. d. Ende. Nadat v. d. Sloot, die met Stolk de Hermes-innings geopend had. na een zeer lange tijd van uit sluitend verdedigend batten, hetgeen zeer zeker nut heeft afgeworpen, door Rekkers gestumped werd, kreeg Stolk gezelschap van v. d. Ende. Met zeer mooie slagen heeft deze batsmen kans gezien in een aantrekkelijk tempo 44 runs te sco ren. Geen onbeheerste stag ontsierde zijn innings, drie slechte ballen joeg bij volkomen beheerst voor even zo vele zessen op de Damlaan. Met Stolk samen zorgde hy voor een lunchstand van 100 runs voor het verlies van slechts 1 wicket. Toen hij na de lunch met het totaal op 118 aan de houdary gevangen, werd, vielen er na zijn heengaan snel eni ge wickets. Keuzenkamp werd voor 0 door Vriens gebowled, Tettelaar sloeg een vier en een enorme zes en werd gevangen, van Mcurs scoor de niet, v. d. Schouw en Scheepma ker kwamen niet boven de tien runs uit. Toch bleven deze beide laatste batsmen enige tijd aan het wicket en daar Stolk nog steeds in was en volkomen was ingespeeld, bleef de telegraaf draalen. Ruiterman zorgde op het laatst van de innings nog voor enige hilariteit onder het publiek, Hij Het batten zien, dat het Schie- damse publiek zo ligt- Brutaalweg snoeide hij achter elkaar enige bal len voor vier en had in een mini mum van tijd 20 runs gescoord. Daar Hermes niet te veel tijd meer mocht gebruiken, had dit aantal snel ge scoorde runs zeer zeker waarde. Stolk had inmiddels zijn honderd te pakken en op het totaal van 211 runs werd hy toch nog voor 109 runs in de slips zeer goed door Gallois uit- gevangen. Hierna was het spoedig gebeurd en stoot de innings van de Sichedammers op 215 runs. HCC had 6 bowlen gebruikt, waarvan de 17- jarige Vriens veruit de beste was. In 9 overs veroverde deze jongeman 5 wickets voor slechts 29 runs. Op een totaal van 215 runs een zeer goede prestatie. Om 10 minuten over half vier trokken Gallois en, Niks voor HCC naar de mat Zoals hierboven reeds werd vermeld, is de geheie HCC-in- nïngs hoofdzakelijk gedragen door Gallois. De andere batsmen sneuvel den in een beangstigend tempo. Toen er om half vijf voor de thee gestopt werd, had Kermes de overwinning al binnen, dacht men. Na de thee is echter deze overwinning door het uitstekende spel van de century-ma ker nog danig in de knel gekomen. Het fielden van Hermes verslapte, het werd minder keen. Ook de bow lers gingen teveel losse ballen gooien waarmede Gallois wel raad wist. Hoewel Tettelaar een zeer goede lengte onderhield en ook iets met de bal deed, werd zijn bowlen toch te kostbaar. Het komt ons voor, dat Stolk in de periode na de thee wel wat meer een beroep had kunnen doen op zijn stockoowlers. vooral op Melief. Deze bowler toch had in zijn eerste spell" met enige zeer goede ballen een drietal wickets genomen, maar werd na de thee niet meer in de aanval betrokken. Toen hij na een lange rustpauze, die nooit be vorderlijk kan zUn voor soepele spieren, twee overs op Gallois bowl de, waren zijn ballen te kort en kostten deze twee overs Hermes 12 runs. Tenslotte smaakte van Meurs het genoegen de ketste man Vriens te bowlen, zodat onze stadgenoten nog een ruime overwinning ten fieel viel. V. d Sloot verving Keeuzenkamp achter het wicket. Hoewel hij dc snelle ballen aardig stopte, is hij toch niet de aangewezen wicketkcc- per. Nu Keuzenkamp er ook een beetje uit is, zal Hermes in de eerste plaats moeten trachten een goede wicketkeeper te kweken. De gedetailleerde cijfers waren: Hermes-DVS 215 runs, waarvan H. Stolk 109, A. v. d. Ende 44, C. Tette laar 12 en A. Ruiterman 20. Bowlingcijfers HCC I: W. v. d. Bosch 0—9, C. W. V. Bak ker 1—38, A. M. J, de Beus 3—58, E- Vriens 5—29!M. v. d. Hoeven 1—47 en H. Rietdijk 0—21, Val det wickets: 1—42, 2—UB, 3—118, 4-138, 5—144, b—175, 7—178, 8—204, 9—211, 10—215. HCC I 164 runs waarvan W. H. Gal lois 101 not out en A. M. J. de Beus 17. Bowlingcijfers Hermes-DVS: A. Melief 3—36, J. Scheffer 1—18, C. Tettelaar 253, H. van Meurs 2— 23, J Keuzenkamp 121. Val der wickets: 1—15, 2—21, 3—32. 4—32, 5—38, 6— 44, 7—52, 8—121, 9—142, 10—164. Coach van roeivereniging verongelukt HILVERSUM Tijdens een oefe ning van de damesploeg der roei vereniging Cornells Tromp te Hil versum, is Zaterdag de 23-jarige coach van de ploeg, mej. Puck Smits, die op de fiets de roeisters volgde, door een auto» aangereden Zy werd op slag gedood. Door de athletiekafdeling van SVV worden Zondag 11 Juni atle tiekwedstrijden georganiseerd op de sintelbaan van de werf Wilton- Pijenoord aan de Vlaardmgerdijk. Om twaalf uur 's middags vangen de wedstrijden aan voor deelnemers uit de provincies Zuid-Holland, Noord-Holland en Utrecht. Er is een omvangrijk programma samen gesteld, dat de volgende nummers omvat: Heren: 100 m.; 200 m., 400 m.; 800 m.; 1500 m.; 3000 m.: 4 x 400 m.. verspringen, polsstokhoogsprin ger discuswerpen en kogelstoten. Dames: 100 m.; hoogspringen; ko gelstoten. en relay (200 m.; 100 m.; 80 m. en 60 m.). Juniores: 100 m.; 200 m.; 300 m.; kogelstoten cn 4 x 100 ,m.; Meisjes: 80 m.; hoogsprin gen; 60 m,; verspringen; 4 x 80 m. Het ligt in de verwachting, dat 's middags om twee uur een aan vang zal kunnen worden gemaakt met de finales. Ook zullen om streeks die tijd de hoofdnummers aan de beurt komen. Behalve deze wedstrijden op de sintelbaan, is er deze maand ook nog een grote wegwedstrijd over 30 km. Athleten uit heel ons land verschijnen hier Zondag 25 Juni aan de start. Deze wedstrijd krijgt een bijzonder cachet door het feit, dat het de laatste wedstrijd op de lange afstand is vóór de Marathon- race te Rotterdam in Juli. Alle be kende Nederlandse lange afstands lopers worden dan ook verwacht. Van SVV-zJjle stelt men het voor al op prijs, dat Frans de Groot, die de laatste tyd veel van zich deed spreken, de kans krijgt om in eigen stad op een bekend parcours, te "la ten zien wat hij waard is. Advertentie (IM.) In een door de warmte gedrukte, maar niettemin enthousiast gespeelde wedstrijd, heeft Schiedam het bestaan het Haagse Öiympiaan met 54 te verslaan. De raadzwarten hebben met dit resultaat misschien iet» meer gekregen dan hun toekwam, een gelyk spel zou naar unze mening de ver houding beter hebben weergegeven. Gelukkig voor onze stadgenoten, is hun echter nu de spanning van het nemen van straf worpen bespaard gebleven en uit dat oogpunt gezien, is het maar goed, dat zij kans hebben gezien de schaal in hun voordeel te doen overslaan. Maar het heeft er om gespannen! De Hagenaars openden de score, i feestelijk aanzicht. De wedstrijden gevolgd door een doelpunt van mej. 1 zelf hadden een uiterst geanimeerd R. Blazer (11) Öiympiaan nam verloop. De scholierenwedstnjd werd daarop wederom de leiding, die A.verdiend gewonnen, door de Succes- Groeneweg nog voor de rust onge- i sers met 10 Gonme Bressers was daan maakte (22) Na de pauze dc gelukkige maakster van het doel- was het de beurt aan Schiedam om j punt terwijl de seniorenwedstrijd het eerst te doelpunten. Mej. R. i eveneens verdiend werd gewonnen Bockhove noteerde 32 maar spoe- door de beter spelende Belgische dig daarop was het 3—3 en zelfs ploeg met 01. Bij de blauw-witten 3—4, tot A. Groene weg kans zag faalde in hoofdzaak de aanval, ter- te maken. In de laatste minuten wij]ook het plaatsen vaak te wen- smaakte C. Friednchs de voldoening de overwinning voor zijn club uit het vuur te slepen door het winnen de punt dooi' de mand te werpen. Al met al een fraaie prestatie van Schie dam, waarmee zij heeft bewezen niot zo heel ver van het tweede klasse- spel af te staan. Öiympiaan is ten slotte een 2e klasser en zeker niet de minste. Door deze overwinning heb ben de roodzwarten zich in de halve finale om de Zilveren Nieuws van de DagbaL geplaatst. Zondag gaat de reis naar Amsterdam en het doel er van betekent op zich zelf al een on derscheiding. De Belgische verkiezingen waren er schuld aan, dat het bezoek van Fidelio aan Succes een gejaagd ver loop heeft gehad. De Belgen hadden gehoopt omstreeks 11 uur m on2e stad aan te komen, maar het "werd ruim een uur' laterDe gevolgen hiervan waren, dat alles heeJ haastig in zijn werk moest gaan. wilde men nog op tijd in Den Haag komen voor de interlandwedstrijd. Toch is er met veel animo en in alle vriend schap gespeeld en daar was het ten slotte om begonnen. De blauw-witten hadden hun veld aardig versierd met vlaggen waaronder de beide natio nale driekleuren. Het geheel gaf een sen overliet. Het moet beide vereni gingen echter voldoening hebben ge schonken, dat het puntentotaal broe derlijk is gedeeld. De Successors kunnen op een goed weekend terugzien, want ook dc B- adspiranten hebben Zaterdagmiddag een overwinning weten te boeken Met 1—0 Werd van Sperwers b te Rotterdam gewonnen. Hedenavond HILVERSUM 1. 18.05 Verkeer 5- praatje 18.20 Gemengd koor 18.35 Fluit, clavecinmbel en gamba 10.00 Nieuws en weerberichten 1915 Engelse les 19-30 Gramofoonmuziek J9.40 Radiokrant 20.00 Nieuws 20.05 Omroeporkest en so liste 20.55 ..Het verlaten huis", hoor spel 21.40 Gramofoonmuziek 22 00 In ternationaal Evangelisch commentaar 22.10 Koor en piano 22.45 Avondov r- denklng 23 9o Nieuws 23,15—24.00 Gra mofoonmuziek. HILVERSUM 2. 18 00 Nteuws 18 15 Gramofoonmuziek 18.30 Voor strijd krachten 19 00 Radio filmkrant 19 30 Muzikale causerie 18.45 Regeringsuit- zending 20.00 Nieuws 20 05 Gramofoon muziek 20 10 „Radioseoop" 23 00 Nieuws 23.15—24.00 Gramofoonmuziek. Dinsdag HILVERSUM 1 402 ra. 7,00—24 OQ KRO 7 00 Nieuws 7J5 GramofoonmusleK 7.45 Morgengebed en liturgische kalen der 8 00 Nieuws en weerbenenten 8.15 Gramofoonmuziek 9 30 Waterstanden 9.35 ..Lichtbaken" 10.00 Voor de kinde ren 10.15 Gramofoonmuziek 13.40 Schoolradio 11.00 Voor de vrouw 11.30 Pht1 harmonisch onkest 1150 Godsdien stige causerie 12,00 Angelus 12 03 Politie kapel 12.30 Mededelingen 12 33 Lichte muziek 12 55 Zonnewijzer 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws 13.20 Lunchcon cert 14.00 Viooi en plano 14.30 Gramo foonmuziek 15.00 Schoolradio 15 30 Gramofoonmuziek 16.00 Voor de zie- ken 1630 Zfekenlof 17 00 Voorde kin deren 1745 Amusementsorkest. HILVERSUM l. 18 20 Sportp-walje. 18.30 Radio Volksuniversiteit 19 00 Nw» 17.15 Actualiteiten 19.25 „Dit is leven" causerie 19 40 Gram-foonmuzlek 20.0fl Nieuws 20 05 De gewone man zegt er 't zone van 2012 Haarlemse orkestver eniging koor en solisten 2135 Kamer orkest 21.55 „Kampvuren langs de evenaa*»" 2210 Pianovoordracht 22.40 Godsdienstige causerie cn avondgebed 23.00 Nieuws. HILVERSUM 2 298 m 7 00 AVRO 7.50 VPRO 8 00—24 00 AVRO 7.00 Nieuws 7.15 Ochtendgymnastiek 7.30 Gramofoonmuziek 750 Dagope ning 8 00 Nieuws en weekberichten 8-15 Gramofoonmuziek 8 35 Voor de vrouw 9.00 GramofoonmuEiek 10.00 Morgen wijding 10.15 Populair concert 10.50 Voor de kinderen 11.00 Sopraan en piano 1130 Voor de zieken 12.00 Zuid- Amerikaans orkest 12-30 Mededelingen 12.33 Voor het platteland 12.40 Piano spel 13 00 Nieuws 1315 Financieel weekoverzicht 13.25 Accordeonorkest 14.00 Voor de vrouw 14,30 Gramofoon muziek 1B.30 Voor de jeugd 17JJQ Gra- rnofoonmumek i7.45 Regerlngsuitzen- dlng. HILVERSUM 2. 18 00 Nieuws 18.12 Ptanospeï 18 30 Voor de strijdkrachten 19.00 Causerie over ..Het Holland Fes tival 1950" 19.20 Gramofoonmuziek 19.30 Een goed begin is het halve werk. Zo ongeveer moeten de mensen van DRZ cr over hebben gedacht, toen zy hun strijd begonnen tegen de mensen van Het Witte Dorp. Wellicht vonden SFC en DHS het halve ei ook beter dan de lege dop. Beide clubs brachten het tot een gelijk spel. Aldus bleven nederlagen uit cn dat betekent in degradatie-wedstrijden al heel wat. Frankrijke deelneming in Rio twijfelachtig PAKIJS De 29ste Jtrni is aan gewezen als datum voor dc wed strijd Bolivia-Frankrijk, te spelen te Recife, vier dagen nadat de Fransen te Porto Alegre tegen Uruguay zul len zijn uitgekomen. Aangezien de Franse voetbalbond twee belangrij ke wedstrijden in vier dagen te zwaar acht, is telegrafisch bij de organisatoren van het tournooi om de wereldbeker geprotesteerd. In dien geen bevredigend antwoord wordt ontvangen, zal het hondsbe- stuur 5 Juni bijeenkomen, teneinde tr beslissen of Frankrijk al dan niet aan de eindronden te Rio de Janeiro zal deelnemen. Van Stolk cn Neumeier naar Henley LONDEN Voor de roelwed- strijden van de Henley RéiyU Regat ta, die op 5, 6, 7,en Juli worden gehouden, hebben ingeschreven de Nederlandse skiffcurs Van Stolk en Neumeier, die in de races om de Diamond Sculls o.a. zullen uitkomen tegen McÜreesh (Ver. St.), Stephen- s n (Nieuw Zeeland) en Piessens (België). Njord heeft ingeschreven met een acht. Het aantal van 24 buitenlandse inschrijvingen betekent een record. FEUILLETON -door Nicholas Blake 17 „Dat zou mogelijk zijn. Maar zou zo iemand wel zo'n briefje schrij ven over die lieve geitjes, eon tos speling maken op de tekst van een sprookje?" zei mijnheer Disteldoorn. Paul keek hem plotseling scherp aan, terwijl hy "vervolgde: „Ook de tijd is een interessante factor. Het grootste deel der gasten blijft niet langer dan een week. Zouden de wandaden dus langer dan één week duren, dan zouden hierdoor alleen de leden van de staf en die paar gasten, die langer bleven, onder verdenking komen." „U hebt de zaak ernstig bestu deerd, merk ik," zei Paul. „Ik heb er enige aandacht aan be steed, mijnheer. Als amateur-crimi noloog, „Wat hebt U daar op Uw nagel?" vroeg Paul plotseling, en. wees naar de middelvinger van mijnheer Dis- teldcorn. die nog altijd maar op en neer wreef over de vouw van zijn pantalon. „Stroop, vermoed ik," zei mijn heer Disteldoorn, zonder uit het veld geslagen te zijn. „Toevallig was ik in de nabijheid, toen de jonge dame In kwestie de tennisballen vond, en ik heb er een afgekrabd om te kunnen constateren, met wel ke substantie ze bedekt waren." „O, juist," zei Paul, en voelde zich als een leeggelopen ballon. „Dus zo wist U ook van dat briefje?" „Inderdaad." Op het sombere hondengezicht van mijnheer Distel- doorn verscheen een verwijtende trek. „U hebt mij toch niet ver dacht, mijnheer, van enige mede plichtigheid aan deze gebeurte nissen?" „Nee, nee, natuurlijk niet. Ik dacht alleen. „Jawel, Paul Wijsneus, probeer je er maar niet uit te redden, je krijgt een kleur." Sally was echt boos. Haar grijze ogen kregen een koude schittering. „Ja, je loopt overal te snuffelen, je schrijft van allerlei op in een notitieboekje als je denkt dat niemand het ziet. En jij waagt het om paps ervan te beschuldi genwat, jij bent zelf precies het soort vent, dat zulke gemene din gen uit zou halen- En je eigen na gels zijn. ook zo schoon 'niet." „Over stroop gesproken." zei mijn heer Disteldoorn tactvol. „Ik her inner me een aardig voorval, toen ik nog leerling was in Oxford. Nie mand minder dan Zijne Majesteit Koning Edward VII was er de hoofdpersoon in. Een edele geest, toonaangevend in de herenmode. Naar aanleiding van een wedden schap tussen de Koning en de her tog van Hamilton, ging de hertog een kruidenierszaak binnen, en vroeg cm «en pond stroop. Toen de bediende zijn voorname klant vroeg, of hij een pot voor de stroop bij zich had, antwoordde de Hertog: „Doe het maar in mijn hoed". De bediende deed dit, waarop de Her tog zijn hoed op het hoofd van de bediende zette, een geldstuk op de toonbank wierp en verdween. Ja, Zijne Majesteit was .steeds vol kos telijke invallen." I „Inderdaad een vorstelijke grap," zei Paul zuur. „Waarom hadden ze geen sUoop in een bus ik bedoel, m een pot. In die winkel, bedoel ik," zei Al- bert Morley. „Twijfelt U aan de Juistheid van deze anecdote, mijnheer?" „O, nee. Ik verbaasde me er al leen maar over." Paul staarde naar zijn. hand, die Satly zo net had gegrepen om tc la ten zien dat zyn nagels niot schoon waren: en dat wekte zulke hevige gevoelens in hem op. dat hij plot seling opstond cn zonder een woord van het tennisveld weg liep. In het directie-kantoor, hoog bo ven de kalme zee, sprak kapitein Wijs met zyn broer. .vZo staan de zaken, Teddy. Laten we nog eens nagaan wat we lot nu toe gevonden hebben. Wilt U dit op nemen, juffrouw Jansen? Dat kan te pas komen voor als we de politie In dc zaak gaan mengen." Juffrouw Jansen kneep haar lip pen even opeen, maar dat was dan ook het enige bewiis van haar ver bazing en afkeuring. Maar Teddy barstte los: „Nee, kerel, dat meen je niet, de smerissen"' Dat zou toch al tc Nou, dan kunnen we met twes we ken wel sluiten." „M'n beste jongen, als die grap penmaker niet ophoudt, moeten we met één week sluiten. Ik zal de po litie er niet bijhalen voordat dc gasten me er toe dw.ngen, maar als we die Boze Wolf met gauw v&nqen komt het er werkelijk van. Nu dan. Die aankondiging door de micro foon. Niemand heeft zich hier ge meld om Inlichtingen te geven. Hij kan uit het publiek gekomen zyn. of van uit de gang door een van dc deuren op het podium, of het kan ook een lid van de band geweest zijn. Als je het goed bekijkt, kan Iedereen het gedaan hebben, zelfs Jij of ik of juffrouw Jansen." (Wordt vervolgd) DRZHWD 40 Do uitslag zou doen vermoeden, dat onze stadgenoten het ditmaal gemak kelijk hebben gehad- Het tegendeel is echter waar. Vooral voor de rust speelden de Rotterdammers een vlot, fors, maar eerlijk spelletje. Gebrek aan schotvaardighcid verhinderde evenwel hét maken van doelpunten. De DRZ-uitvalIen droegpn een veel gevaarlijker karakter cn bij een dezer scoorde Kolmeijer na goed doorgeven van mid voor Vos met een hard schot het eerste doelpunt, 1—0, Na de hervatting bleek aldra dat HWD het tempo niet kon volhouden, waardoor DRZ wal meer in de aan val kwam. Met een kopbal en teter met een goed schot maakte Kol- meyer cr 30 van en toen midvoor Vos daar nog een vierde doelpunt aan toevoegde was het pleit be slecht. Kansen kwamen cr nog we! voor de HWD-ers, maar het ontbre ken van het beslissende schot werd ten overvloede gedemonstreerd, toon een wegens hands aan de Rotter dammers toegekende strafschop werd naast geschoten. DUSDirksland 1—1 Dc wedstrijd DHSDirksland hracht wel spanning, maar toch weinig goed spel. Hoewel de DHS-ers wet hun best deden om de bal laag te houden, zorgden de bezoekers door hun en thousiast spel dat het leder meer in do lucht vertoefde dan onze stadge noot lief was. want het kop werk van de Dirkslanders was beslist beter. Door een aan DHS toegekende straf schop werd na. 20 min. de stand 1—0 toen Blom steel deze benutte. Na de rust ging dc strijd aanvan kelijk gelijk op en het ging ci' naar uit zien, dat de beide punten in Schiedam zouden blijven. Men had daarbij niet gerekend op de DHS- ^echtsback die door een moment van onoplettendheid zich door de Dirks- land-linksbuiten het verschalken. Diens voorzet werd prompt door de midvoor in het Schiedamsc doel ge deponeerd, I—1. Daarbij bleef het. SFCOud Beverland 1-1 Ondanks een duidelijke veld meer derheid heeft ook SFC het niet tot een overwinning kunnen brengen. De eindstanad 1—1 was bij de rust reeds verkregen. Oud-Beijerland scoorde op wel zeer merkwaardige wijze het eerste doelpunt. Een ver naar voren getrapte bai stuitte van een oneffenheid tn hel terrein langs de verraste SFC-doelman in het net (01). Kort voor de rust onderna men enze stadgenoten een goed op gezette aanval, waaruit G. Meister de gelijkmaker scoorde. Hoe stadge noten ook probeerden de beide pun ten alsnog in de wacht te slepen, niets hielp, waardoor zonder dat er verandering in de stand kwam de partijen het kleedlokaal weer kon den opzoeken. Goede thermiek o|> Teriet TERLET. Op de vierde wed strijddag van de nationale zweef- vliegwedslrijden te Teriet van de K. N. V. v. L. is dc eerste ploeg van de Zuidhollandse vliegclub, die Vrij dag nog 20 punten voorstond op vliegclub Teuge, door deze club in gehaald. Beide clubs hebben thans 690 punten. Dit kwam voorname lijk door een mooie vlucht van Ulttenboogaard van vijf uur en 47 minuten. Deze was 35 minuten lan ger dan de vlucht van Aalmoes van de Zuidhollandse vliegclub. Van Van Staaden van Zuid-Hol landse vloog in drie uur lijds naar Vleuten, eer» afstand van 60 kilo meter. Twee leden van „Teuge" vlogen naar hun tbuisveld. Er was goede thermiek. Enkele deelnemers aan de wedstrijden* kwamen tot 2400 meter hoogte. Het weer was zo goed, dat tot acht uur 'savonds kon worden doorgevlogen. Kampioenschap afd R'dam Roga heeft gistermiddag haar wed- stnjd tegen Nieuwenhoorn om het kampioenschap afd. Rotterdam van de KKVB op eigen terrein met 2—1 gewonnen. De Rotterdammers wa ren over het algemeen sterk :n de meerderheid, doch hun voorhoede was schotloos. Na ongeveer 20 mi nuten spelen slaagde de rechtsbuiten van Roga, VV Brons er in zijn ver eniging de leiding te bezorgen, doch verder aan dit ene doelpunt kwam het in de eerste helft niet. Een kwartier na het begin van de tweede helft ontstond er verwarring voor het doel van Roga en de scheidsrechter was van. oordcel, dat een van de spelers van de thuisclub de bal met de hand had bewerkt. Met de daarvoor toegestane straf schop werden de partijen op gelijke voet gebracht. <1—J). Roga behield het nodige overwicht, doch het duur de toch nog tot J0 minuten voor het einde eer Zwart, Roga's linksbin nen. het tweede doelpunt voor Roga .produceerde, dat tevens de overwin ning van de Rotterdammers bete kende. Weliswaar tekende Nietiwcn- lioom nog protest aan wegens bet niet toekennen van een strafschop, doch deze na afloop genomen, werd naast geschoten. Zwart Wit-DiUetant: 30 Nu Zwart Wit een tweede over winning heeft behaald op Dilettant, is de kans groot, dat onze stadgeno ten voor de eerste klas van de af deling Rotterdam van de KNVB be houden blijven. De wedstryd stond zeker niet op hoog peil. Voor de rust opende Boelhmiwers voor de Zwart- Witten de score, tl—0). In. de tweede helft was Zwart Wit. evenals voor de rust, vrij we) voortdurend In dc meerderheid, zo dat Dilettant maar weinig gelegen heid kreeg zich aan zijn aanvallende taak te wijden. Derksema was de maker van het tweede doelpunt van ae Rotterdammers en Verburg. die no. drie voor zyn tekening nam, deed de ploeg van Dilettant geheel in elkaar zakken. Miss Blanche plaquette dammen Voornamclyk als gevolg1 van ver hinderingen in verband met het Da- mas-werelddamtournooi, zijn or nog al enkele uitgestelde partijen in dit door ft.D.G,, Den Haag, georgani seerde prachtige tournooi. De wj$- aelprijshDuder, F. Gordijn, heeft zich na zijn nederlaag prachtig hersteld. Ook dr Venema weert zich geducht Daarentegen blijkt De Kluyver ztfn hoofd nog te zeer verdiept te heb ben in organisatorische aangelegen heden; tegen Venema liet hfê de winst lopen en tegen Hulsman over zag hij in betera stelling een een voudige combinatie. De Delftcnaar J. J. Roozenburg blijft teleurstellen. Uitslagen: Gordijn 0—2 Venema, Ham 2ORoozenburg, Huisman 1 Van Rooy, v. MUI 1—1 Privé, Roo zenburg 02 Gordijn, v. Rooy 11 Ham, Rennes 20 Huisman, Privé 11 De Kluyver, Venema 11 v. Mill, Hulsman 11 Privé, Rennes 0—2 Gordijn, v. Mill 11 Huisman, Venema 11 De Kluyver, v. Rooy 2—0 Roozenburg, Gordijn 20 Pri vé, Ham 02 v. Mill, Huisman 2—0 De Kluyver, Venema 20 v. Rooy. Toneelbeschouwing 19.45 Gramofoon muziek 19.55 Paris vous parie" 20.00 Nieuws 20.05 Actualiteiten 20.15 Gra mofoonmuziek 21.00 „Zondag", hoor spel 21.20 Populair concert 22.00 Bui tenlands overzicht 22J5 Kamerkoor en -orkest" 22 45 Reportage 23.00 Nieuws 23.15—24.00 Gramofoonmuziek. RADIOCENTRALES Programma 3 7.00 Nvvs 7.05 Verzoekprog. 7.30 Kro niek v. d. dag 7 40 Ocntendgymnastiek 7.5U V erzne k progra mma 8 05 Lichte gram. muz. 8.00 Nws 9.10 Verznekpreg. 1O.00 Orgelspel 10.30 Owen Walters en ork. ll.OO Mrs Dale's Dagboek 11.15 Ar- beidersork 12.00 Cabaretmuz. 12 S0 Weerber. 12 32 ork. Pot Beam 12.00 Nwb 13 15 Gevar. gram muz 14 00 Zangpla ten 14.40 „Don Juan" v. Richard Strauss 15,OÓ Syu Dean en ork. 15 30 Voor de soldaten !5.4t Eric Wmstone en ens 16 15 Gevar gram. muz. 17.00 Be richten en interview 17.10 Voor de zie ken 3 8.00 Voor de soldaten 18.30 Voor de soldaten 19.00 Nws 19.30 Chanaons 19.45 Nieuv.s 20.00 Ömroepork. 20 30 Gevar gram muz. 21.00 Volksliederen 21.15 Ömroepork. 21.45 Actualiteiten 22 00 Nws 2215 Ork. Albert de Cock 22.45 Lyrische suite v. Grieg 23.00 Nws 23.05 Casmoprog. Programma 4 7.00 Nws 7 15 Gevar. g^am. muz. 7 50 Lift up your hearts 7.55 Weerber. 8 00 Nws s lo Ochtendeonc gOO Nvvs 9.05 Casinoprng. 10 00 Le ménage en rousl- que li D0 Fantasie-orgcirecUal 11.30 Zangrecital 12 00 Gram muz. 12.30 Voor de arbeiders (2 55 Weerber 1300 BBC Shots ork. 13 41» Voor de kinderen 14 OO Uitz. voor dames 15.00 cabaret-ork. 16.00 The Montmsrtre P!as*crs 1630 The Masqueraders 17 30 Verzoekprog 18 00 Bobbel Howell orch, lp 0g Ceraldo en ork. 39 30 Hound the halls 20.00 Gevar. DToe. 20.30 Vcrzoekprog 2135 Violoncel en piano 22 00 Nws 22,15 Topic for to night 22.20 Said Philips en ork, 23.00 Dansmuz. 23 55 Nws ENGELAND 330 m 18.00 Nieuws 18.15 Sport 1820 Gevar. programma 19 00 Populair concert 19 30 Gevar. programma 20 00 Klankbeeld 2100 Nieuws 21.15 Actuele vraagstuk ken 2130 Hoorspel 22 00 Strijkkwartet 22.43 Causerie 23.00—23.02 Nieuws. ENGELAND 1500 en 247 ra. 38 00 Lichte muziek 18 30 Dansmuziek 19oo Nieuws 19 25 Sport 19.30 Gevar. programma 20 oh Idem 20.30 Verzoek- prngramma 21 30 Hoorsoet 22.00 Nieuws 22.15 Causerie 22 20 Dansmuziek 23 00 Voordracht 23 15 Populaire muziek 23.56 —24.00 Nieuws NORDWESTD EUT8 CHER RUNDFUNK 309 m. 18.00 Volksmelodieën 19 45 Nieuws 20 00 Gevar, programma 21.45 Nieuws 22 45 Lichte muziek 23.15 Braziliaanse muziek 0.00 Nieuws 0.05—1 00 Berlljnse uitzending BRUSSEL 324 en 4S4 ra. 324 m.: 1B00 Zang en piano 18 25 Boekbespreking 18 30 Voor de soldaten 19 00 Nieuws 19.30 Gramofoonmuziek !9,5o Voordracht 2O.Q0 Hoorspel 21 00 Cramofoomnuziek 21 15 Omroeporkest 21.45 ."ictualiteften 22 00 Nieuws 2215 Populair concert 22 45 Gramofoonmu ziek 2300 Nieuws 23,05—2+00 Gramo foonmuziek 464 m.: 18.00 Voor de soldaten 18.30 Gramofoonmuziek 19.00 Omroeporkest 19 30 Gramofoonmuziek 1945 Nieuws 29 00 Omroeporkest 20.30 Gramofoon muziek 213,0 Hoorspel 22,00 Nieuws 22.15 Gramofoonmuziek 22,55 Nieuws 23.00 Dansmuziek 23.55 Nieuws. FRANKRIJK 235, 249 eo 372 m. 18 30 Amerikaanse uitzending 19 05 ..Bagatelle", opera 20.00 „Le Financier et tc savetier". operette 20.85 Gramo foonmuziek 21.00 Hoorspel 23 3D Ka mermuziek 23,45—24.00 Nieuws. Post voor overzee tNDONESlA Zeepost: s.s. Roepat, yertr. 8 Junt van A'dam. aank. Diakar- ta 5 Jmu s.s, Groote Beer, vertr. 28 Jum van A'dam. aank. Djakarta 22 Juli. Luchtpost: vertr. 7. 8. 9 en 10 Juni, aank. Djakarta 10, 11, 12 en 13 Juni. NlBUtV GUINEA Zeepost: s.s. Roe- P®'. v®rtsl- J"hl Yan A'dam, aank. Djakarta 5 Juli. Verder naar Hollandia cn Sprong per eerste gelegenheid NEDERLANDSE ANTIllffl? Zee post: m.s. Somervttle. vertr. 16 Juni van Adam, aank. Willemstad 7 Julf. aank. Oranjestad 10 Juli. ,*rn,ucht!,3°it:.,yc?r- 8 9 J""1, aank. Willemstad 10 Juni, aank. Oranjestad 10 Jum. Suriname Zeepost: m.s. Helena, vertr. 9 Juni van A'dsm. aank, Parama ribo 3 Juni; s s. Cotlica. vertr. 23 Juni van A dam. aank. Paramaribo 15 Juli. Luchtpost: vertr. fl Juni. aank. Para maribo 10 Juni. Afrika Zeepost: Saparoes, vertr. van A'dam 7 Juni, aank. Dakar, Sene gal 24 Juni; aank. Freetown, Sierra Leo ne 27 Jum; aank. Monrovia Liberia 28 Juni: aank. Port Bouet, Ivoorkust 1 Ju li; aank. Takoradt. Goudkust 2 Juli; aank. Lomé. Togo 9 Julj; aai.k. Lagos. Nigerie )l Juli; aank. Port Gerttü, Fr. Eq Afr. Ifi Juli; aank. Loanda, Port. W, Afr, 26 Juli: aank. Lobiia. Port. w. Afr, 30 Juli. ZUIP AFRIKA zeepost; m s. Car narvon Castle, vertr. It Juni van Southampton, aank. Kaapstad 29 Juni. U.S.A. Zeepost: m.s. Westerdam. vertr. 10 Juni van H'dam. nank. New York 19 Juni; s.s. Choctaw, vertr, 17 Juni van R'dam aank. New York 28 Juni. CANADA, NEW FOUNDLAND Zeepost: m.s. Westerdam. vortr. 10 Ju ni van R'dam. aank. New York 19 Juni, Vei der per trein naar Montreal in plm. 2 dagen. s.a Choctaw, vertr. 17 Juni van R'dam. aank. New York 26 Juni. Verder per trein naar Montreal in plm. 2 dagen, MEXICO Zeepost; ss Andljk, vertr, ^-0 Juni van K dam. aank. Vera Cruz B Juli. CUBA Zeepost: m.B. Westerdam, vertr, 10 Juni van R'dam, aank. New York IS Juni. Verder tiaar Havana per eerste gelegenheid. s.e, Andljk, vertr. 20 Jum van R'dam. aank. Havana 4 Juli. Venezuela m.s. Somervülö, vertr. 16 Juni van A'dsnj. «ank, La Guaira 4 Juli. BRITS GUYANA Zeepost: m.s. He lena. vertr. .9 Juni van A'dam, aank. Georgetown 8 Juli, ss. Cotüca, vertr. 23 Junt van A'dam. aank. Georgetown 10 Juli COLUMBIA Zeepost; m.s. Somex- ville, vertr. 13 Juni van A'dam. aank, Barianquilla 16 Juli. ARGENTlNife Zeepost; m.s. Tarno, vertr. 10 Juni van R'dam, aank. Buenos Aires 2 Juli. s.s. Alcyone, vertr. 15 Junt van R'dam. aank Buenos Aires 11 Juli, URUGUAY Zeepost: m.s. Tarno, vertr. 10 Juni van R'dam, nank. Monte video 30 Juni. 543. Alcyone, vertr. 15 Ju ni var» R'dam, aank, Montevideo 9 Juli. BRAZlLlé Zeepost: ss. Rijnland, vertr. 15 Juni van A'dam. aank. Rio da Jancfro 9 Juli. CHILI Zeepost: m.s. Tamo vertr, 10 Juni van R'dam, aank. Buenos Aires 2 Juli. Verder per trein naar Santiago in plm. 3 dagen, s.s. Alcyone, vertr. 15 Juni van R'dam. aank. Buenos Aires It Juli. Verder per trein naar Santiago in plm, 3 dagen. BOLIVIA. PARACUAY Zeepost; als Argentinië. AUSTRALïe Zeepost: 13 Juni via Engeland. PKILIPFIJNSE STATENBOND Zeepost; m.s. Westerdam. vertr, 19 Ju ni van R'dam. aank. New York 19 Juni. Verder naar Manilla per eerste gelegen heid. bj, Choctaw, vertr, 17 Junt van R'dam. aank. New York 20 Junt. Ver der naar Manilla per eerste gelegenheid, ndlandx UjEFou LUCHTPOST VOOR DE SCHEPEN s.s, Amarapoora voor Port Said 10 Juni, 7 Juni 10 uur. m.s. Tabintó. voor Port Said 12 Juni, 9 Juni 10 uur, voor Djakarta 29 Tunl. 24 Juni 10 uur. m.s. Dorsetshire, ior Port Said 14 Jimi, 9 Juni 22 uur. m.s. Willem Rtiys, voor Colombo 1G Juni. 10 Juni 10 uur. voar Port said 24 Juni. 21 Jum 10 uur. voor Southampton 30 Juni. 27 Juni 20 uur. s.s. Zuiderkruis, voor Djakarta 17 Juni. 10 Juni 18 uur.m.s, Johjm van Oldcn- parnevelt, voor de Walvisbaai 23 Juni, 17 Juni 9 uur, voor Kaapstad ZB Juni, 21 Juni, 9 uur.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1950 | | pagina 5