r een pier Rotterdammer bouwt eigen race-auto Oud-Rotterdam: sféér. geen imitatie P. Groen, man van de zeemanspot is veertig jaar kapitein Wnikelpromeriade in het hart van Rotterdam DE ZEE IN HET PARK Waarom de Ahoy-brug eigenlijk IS Tollens krijgt twee banken Komend avontuur Havendienst krijgt nieuwe schepen Nieuwe woningen in Zuid Van der Tuyn streeft naar nieuw product Geschenk voor Prins van 7-December- divisie Hevige heidebrand bedreigt tehuis Na Stockholm en Helsinki... toch 1-0 voor Nederland .Verlichte Park sal stralen van schoonheid Jacht in nood op Oostersehelde J JJinsdag 13 Juni-1950 3 DE AHOY1 BRUG over de Westzeedijk is een heel bijzonder geval. Bijzonder duur, zegt de één en hij denkt aan de halve ton, die dat bosje trampalen met wat planken ertussen zou kosten. Bijzonder nuttig, vindt de ander, want het verkeers probleem is nu met één slag opgelost en de verbinding tussen de beide delen van de tentoonstelling is nu practisch en aange naam voor het oog gemarkeerd. Een bijzondere brug dus in ieder geval. Temeer omdat deze brug helemaal, geen brug is. Het is namelijk een pier. Een pier in de Zee van het Park. Daar boven die Westzeedijk wan delend, wordt u al een beetje voor- bereid op het avontuur, dat nu ko men gaat, „Rotterdm's levensbron is de Zee", zegt een groot bord. en over een hele serie enorme foto's van branding op de kust, wordt steeds dat woord „Zee" herhaald. En dat die „Brug" eigenlijk maar oplichterij is, wordt u wel goed dui delijk bij de ingang van het Park zelf. Men stapt daar niet op de vaste vertrouwde grond van ons goede Park, zoals .men bij een rechtgeaarde brug zou mogen verwachten, maar wordt meteen ondergedompeld in de zilten golven van een onmeteliike zee. „De Zee is ein deloos" staat er in grote letters aan eind'van de „pier"; dat maakt de .illu sie compleet en het is alleen maar jam mer, dat men dt* tocht niet zwem mend kan voort zetten.- Hoewel zwemmen lijkt hier niet zon der gevaar, want mammaeth-foto's van 5x9 meter to nen gevaarlijke, barre, rotskusten, verraderlijke zand banken, een tropi sche zee, waarover juist een woeste typhoon komt ja gen. Veiliger is het nu bakboord to houden. Daar staat ec-a vuurtoren .op het grasveld. Het hulp- licht van de toren te Huisduinen, een bescheiden lichtje zo te zien, dat ech ter nog altijd, een half millioen kaars geeft Des avonds, zal mendat wel merken- Elke drie seconden geeft de toren dan een „blink". Een sector van het licht aan 'fle kant van de Parkingang., zal, ..p.oJf.yerduisterd moeten worden cmde automobilis ten op de Westzeedijk niet te vér- 'hlinden. 1 Opgepast voor de periscoop Dit is" de afdeling van de veilig heid voor de zeeman," buitengaats en aan de wal. Het loods- en beton- nïngswezen, de kustwacht, hebben er hun attributen en, 09k kan men er 'zien, hoe voor de lichamelijke en geestelijke veiligheid van de zeeman, wordt gezorgd: GGD» „havenhigiëne, quarantainedienst ennatuurlijk ook de Internationale Christelijke Bond voor zee- en- binnenvaart te Rotter dam zijn. er vertegenwoordigd. De Marine, moest cr vanzelfspre kend ook aan te pas komen; zij be schermt onze koopvaardij in oor logstijd. Kikvorsmannen demonstre ren ar' maal per dag -,011 een duik-- tank plexi-glas.riwerken onder water ,,ei lasapparaten en voor hun luchtvoorzienïngzorgt een pomp, die door twee man -wordt' bediend. Duizend mensen kunnen de show in een als amphitheater bedoelde ruimte volgen, en per luidspreker wordt er commentaar bij gegeven.. Allergekste sensaties krijgt men bij het kijken in de 10 meter lange periscoop van de oude. duikboot „Dolfijn". Men staat vóór een. groot boom, maar in de periscoop ziet men precies wat erachter gebeurt. Men zij dus gewaarschuwd. Het red- dingewezen is er natuurlijk ook. Met «n heel grote kaart, die de positie gwft van de stations langs de kust, de vuurtorens, boeien en bakens. Onder een soort terft staat een le vensgrote reddingboot achter een Zeepaard-tractor. Men komt hier al onder de rook van het vermaaks centrum, merkt men, want wie een beetje durf heeft en geen. luchtvrees, kan eeu glijtochtje maken in 'de broek van een Wipper-toestel, dat normaal gebruikt wordt om schip breukelingen naar dc 'kant te bren gen. Wel dertig meter is de afstand en de route voert over een echte singel met echt water. Was de walvis ziek? Toch moet men nog even een ern stig gezicht zetten bij de walvis- stanu. Die is zeer de moeite waard. Foto's van de vroegerE walvisvaart, gravures van oude scheper, een re portage van de tocht van de ..Wil- lom Barendsz" en dan het geweldige op dezelfde; wijze aan het wiel zwoegt als zijn vermaarde voorgan ger in een blauwgeruite kiel. „Zo begon Holland's grootste admiraal", zegt de tekst en het knaapje kan met die spreuk misschien zijn voor deel doen. En hg mag zich altijd troosten met de gedachte, dat zijn taak na twee maanden ten einde'is. Tenzij bij natuurlijk in het vak is of gaat. De „Nova Zembla"-show wordt ook een attractieve geschie denis met o.a. een diorama van 't Behouden Huys en de eindtekst van het gedicht van Tollens, die hier misschie-.i voor het eerst zijn practisch nut bewijst door ais kant en klaar beeld de aanleiding en het „centrum te zijn van een leuke Ahoy'-hoek". En verblijdend nieuws: er komen hier heel veel banken te staan, waarop de moedë bezoeker nieuwe tentoonstellingsmoed kan vergaren. Britse Hoge Commissie in OoEtenrijk wordt vervangen LONDEN. Engeland zal ziin militaire Hoge Commissie in Oosten rijk met ingang van 1 Augustus ver vangen door eên burgerlijke autori teit. Verwacht wordt, dat Frankrijk en de Verenigde Staten een derge lijke stap zullen do 1. De maatregel maakt deel uit van het streven der dne westelijke geallieerden om de bezettingskosten van Oostenrijk te drukken. De vïoot van de Rotterdamse havendienst is verouderd, want be halve drie motorvletten is er sinds 1932 niets vernieuwd. Daarom stel len B. en W. de raad voor een be drag van f 74.0CO beschikbaar te stellen voor de aankoop van een nieuwe boot. Om de vloot weer vol komen op peil te brengen en te laten beantwoorden aan de eisen die men eraan mag stellen delen B. en W. de raad mede dat er een aan- schaffingssehema is opgesteld dat inhoudt dat het volgend jaar een brandblusboot aangekocht zal wor den. In 1953 is men voornemens nog een gewone boot aan te schaffen. Daarom stellen B. en W. de raad voor een bedrag van f 74.000 be schikbaar te stellen voor de aankoop van eeu gewone nieuwe boot. Deze week wordt een aanvang ge maakt met de bouw van 80 wonin gen, 5 winkels met woning en. vier dagwinkels aan dc Dorpsweg. Stern-, Fazant- en Buizerdstraat. Dc bouw wordt voor eigen risico uitgevoerd door het Aannemingsbedrijf Gebr. Kwaaitaal te Rotterdam. Rotterdamse ,2e klassers tegen Haagse collega's Vanavond om half acht speelt een elftal samengesteld uit spelers van Rotterdamse tweede .klassers tegen een elftal van de 'Haagse tweede klassers op het Excelsior-terrein op Woudenstein. f Boksen in Odeon In de gisteravond door- Theo Huizenaar georganiseerde boks-, wedstrijden voor amateurs in Odeon, had de Rotterdammer Leen Jansen het verre van gefnakkelijk tegen de Amsterdammer P. v. d. TVaard. Jansen bekend om- z'n har de rechtse, gebruikte dezespora disch. Dit kwam omdat v. cE, "Waard hem niet veel kans 'gaf en door-hangen en duiken de party er? ontsierde. Scheidsrechter Lose- h°Pt, die niet voor z'n taak bere kend ^as, nam enkele foutieve be slissingen in het nadeel van de Rotterdammer, doch desondanks verklaarde de jliry Leen Jansen zeer verdiend tot winnaar op pun- ten. Na de pauze boektewederom pupil van Huizenaar succes. Het was Giel Snoek, die z'n Am sterdamse rivaal In den Berken ■iter goed partij gaf en tot winnaar ^erd verklaard. De overige uitslagen zijn: J. Ver touw1 oübeslist met J. de Rooy; J. ^kkelman verliest Jop punten van >«inkelman; F. - Kopwijzer onbesl. TOet Chr. Schaap; W. Doof wint goor 'opgeven van Mareveld; L. t n$?? w.o.p.. van P. v. d. Waard; ■!7- Muller w.o.p. van E. Ooms; ^nelmg wint door k.o. van J. v. d. b vrees -w.o.p. van ;Mazurel; ito Mohr w.o.p. van J. de 'Jong; G. oncek w.o.p. var In den. Berken; Pinkelman wint door, opgeven £l~alle; .Rademaker wmt door'k.o. ■Ê?a N, v. 'd, Murmik, om de cirie seconde» een „blink" vari 5ÖO.ÖOO' kaars.'..1 (Eigen foto) skelet, zes tonwegend, vande wal vis, die In 1914, na op eèn mijn. ge zwommen te zijn, bij Wissekerke aanspoelde. De architecten 'Komke de Vries, die verantwoordelijk is voor deze hele Zee-afdeling, en zün assistent Derk. J. Dijk, die. de uit voering van.„de. stano's ter plaatse leidt, hebben met de opstelling van 'deze kolos wel' heel raak 'geschoten. Het skelet; dat al die tijd in het Natuurhistorisch Museum in Leiden in losse delen lag opgeslagen, moest hiervoor het eerst gemonteerd.-wor den. De vaklieden van, het museum zijn daar een hele tijd mee bezig geweest en vooral de schedel, die niet minder dan 1200 kg weegt, gal heel wat moeilijkheden- Zware bou ten en staaldraden, houden hét ge-' raam te bijeen. Het arme dier heeft kennelijk een bekkenziekte gehad. Of was het een aanvaring? Sommige ruggegraatswervels zijn namelijk aan. elkaargegroeid met grote knobbels. Het skelet is vrij opgehangen on der'een soort schuinstaande,, houten overhuiving vanbruingeteerde, overnaads getimmerde planken, die samen een groot vlak van-Moeiende lijnen vormen. Zó komt dit object wel bijzonder goeduit! Tollens is toch nuttig Vóór men het tafereel van de „Overwintering op Nova Zembla" bereikt, is er. een echte lijnbaan te zien, waarin een 14-jarig knaapje De walvisstand: zes ton botten Hangen in de lucht (Van een onzer verslaggevers) In de kranten van 'gisteren hebben we kunnen lezen, dat de Rotterdam mer Van der. Tuijn met zijn zelf ge bouwde BMV-racer m Zandvoort na een puike start het zand opzocht en, helaas, daarbij een EHBO-er een ge broken been bezorgde. Men zal licht begrijpen, dat een dergelijke pech ontzettend teleurstellend.is. De heer Van der Tuijn heeft een garagebe drijf in de drukke Jozefstraat en toen we daar gisteren even om het hoekje keken zagen we hem al staan, de wagen. En de baas ook; De wagen is het ergst beschadigde De neus heeft een. flinke.kreukel gekre gen en op verschillende plaatsen is de oorspronkelijke vorm van de allumi- nium carrosserie ver te .zoeken, maar.... er wordt al weer 'aan ge werkt. „Volgende week is 'ie weer de oude" zei. v. d. Tuijn's assistent. De baas zelf heeft twee littekens op zijn voorhoofd en nogal de pé in. De gehele winter hebben ze aan twee wagens gebouwd.' De zes-cylinder motorvan de1998Cc favoriet werd opgefokt en is nu garant voor meer dan 200 km per uur. "Hier werd 1 verbeterd en daar wat versteld alles met alles kregen 2e er bij training dik 25 km meer uit dan het lichte ding eerst liep. En alles wat in maanden van echt hard, moei zaam zwoegen, proberen én tobben was klaargestoomd ging in één se conde verloren. Het ongeluk, dat el ke racer kan treffen. En' waar het hoogstwaarschijnlijk aan gelegen heeft? Dat zijn de banden geweest, of liever de bandenspanning. Van der Tuijn's grootste concurrent, de Antwerpenaar Roosdorp, die heel luxe en kennelijk rijk voorzien, van 't aardse slijk, een Fërrari berijdt van f 50.000, had die Rotterdammer dit jaar flink op de korrel. Roosdorp heeft al eens eerder kennis gemaakt met de zeer goede prestaties van een Cotura en kwam niet onbesla gen op" het ijs. Twee fabrieksmon- teurs vormden het escorte van hem Souvenirhal onder Gouds Stadhuis Op onofficiële wijze Is onder, het ge deeltelijk gerestaureerde' stadhui® te Gouda een hal geopend, dien men een schatkamer van Nederlandse cultuur zou kunnen noemen. In deze gewelven heeft de stichting „Edele Vorm", waar van Otto van Neijenhoff directeur is, een collectie voorwerpen bijeengebracht, die beantwoorden aan artistieke eisen en typisch Nederlands zijn. Het betreft voornamelijk aardewerkproducten, pij pen, kaaTsen. producten alle uit Gouda zelf, verder zilver uit Schoonhoven tin nen voorwerpen uit onze aloude tin- werkplaatsen en tot slot de Goudse kaas. Het ligt in de bedoeling, om in verschillende plaatsen van ons land dergelijke collecties "bijeen te brengen. De souveoirhal onder het stadhuis zal voorlopig alleen op de kaasmarktdagen (d, i. Donderdag) geopend zii.n. en van de teder behandelde Ferrari. Lieve mensen, wat - had Van der Tuijn er Zondag een zin in. En door een kwestie van nog te weinig race- routine, het juist op spanning bren gen van de banden in overeenstem ming met de zonnehite, deed hem en zijn Cotura de das om. In de bocht begon, het" even te veel te trillen en de ellende was al gebeurd. Niks'aan te doen en volgende keer beter. Dat is de stemming in de kleine maar enthousiaste renstal in de Jozefstraat- De heer Van der Tuijn bouwt maar aiet zo voor de vuist weg, omdat -het zo leuk is om hard te gaan. Net zoals bij Lex Beels en Gatsonides hoopt ook deze Rotterdammer door proberen, racen en trainen,een product te brengen, dat goed. is, en voor een niet ai te gekke prijs (genoemd werd een. be drag van f 10.000) verfijnd sport- en racegenot kan verschaffen. We zul len nog wel eens van hem horen. De grote races in het buitenland hebben zijn aandacht allang getrok- ken! „Renstal' {Van onze correspondent) HILVERSUM. Gistermorgen heeft een deputatie van de 7 Decem- ber-Divisie, in bet hoofdkwartier van 2.K.H. Prins Bernhard, op de Zwaluwenberg, aar» de prins een speciaal exemplaar van het boek over de 7 Decernber-Divisië ..Wij werden geroepen", geschreven door Alfred van Strang, aangeboden. De deputatie bestond uit de oud-com mandanten van de divisie. Genwa.al- Majoor Dtirst Britt en Generaal- Majoor Engels, de luitenant Epke en korporaal de Bruyn, De laatste twee zijn ook dragers van de Militaire Willemsorde. Het aan prins Bernhard aangebo den boek is voorzien van de hand tekeningen van de leden van het be stuur van de Bond van Oud- Strijders van de 7 December-Dïvisie Generaal-Majoor DilrSt Britt bood de prins het boekwerk aan. die dit dankbaar accepteerde. Er zal ook een exemplaar aan H.M. de Konin gin en aan H.K.H. Prinses Withel- mina worden aangeboden. VELDHOVEN Een hevige bos- en heidebrand heeft Maandagmiddag gewoed onder de gemeente Veldho ven tussen de dorpen Veldhoven en Steensel. Tientallen ha bos en hei zijn in vlammen opgegaan. De Eind- hovense brandweer moest te hulp worden geroepen, omdat een tehuis, waar ongeveer honderd kinderen verblijven gevaar liep. Ook de brandweer van Eersel rukte uit. Omstreeks hall acht 's avonds was men de brand meestér. Hoéwei em-, stige brandhaarden op ongeveer 800 meter van het tehuis lagen, is dit gespaard gebleven- Men maakte bij het blussings .verk gebruik van z.g. nevelblussers. De brandweerautori teiten zijn van mening, dat de ver spreid liggende brandhaarden, opzet telijk waren veroorzaakt. Belgische verzetslieden demonstreren tegen amnestie BRUSSEL. Belgische oudgedien den, vroegere krijgseevangenen, po litieke gevangenen en leden van het verzet zullen 25 Juni te Brussel de monstreren tegen een mogelijke am nestie voor collaborateurs, die nog gevangenisstraffen uitzitten. Het „Nationale Actiecomité voor Waak zaamheid", heeft tot deze demonstra tie opgeroepen, naar aanleiding van een congres van de „Vlaamse con centratie" tch gunste van amnestie op 30 Juli." o. Tuurt (Eigen foto) STTKKER Oud-Rotterdam, de pretbuurt van Ahoy' - vermaakscentrum heet zoiets officieel pretendeert niet een historie-getrouwe recon structie van de binnenstad van weleer te zijn. We hebben dat al eerder opgemerkt en nu het werk van de kunstenaars Elenbaas, de Ruiter, v. d. Weerdt, die het ont werp van de architect Bakker uit voeren, zijn definitieve vorm na genoeg heeft gekregen, blijkt dat ook een heel gezond principe ge weest te zijn. Zo'r» hele- onderneming staat of valt immers met de sfeer, die er van uitgaat-en niet met de min ol meer geslaagde copiëring van oude huizen, winkels of straten. Welnu, voorzover we gisteravond konden constateren, biedt deze inrichting van Oud-Rotterdam alle kans op een gemoedelijk-romantische sfeer waar ieder zich zonder forceren in thuis kan voelen. Zoals te verwachten was, zijn ook de pandjes, die „nét echt" wil len zijn en niet. onder de verant woordelijkheid van de genoemde schilders vallen, het minst geslaagd Die rieken een beetje Oriënta-als, De commissie uit de burgerij voor Oud-Rotterdam, voorzitter de heer D. J. Bokhoven heeft ons een driebladige folder verstrekt, waar in niet minder dan 119 attracties, gerangschikt in zes rubrieken, op gesomd worden: huisjes en winkel tjes, vitrines, café's, marktkramen, straattypen en een veelbelovende categorie „diversen". Ach, hoe ge zellig het allemaal wordt, hoe vól en bont, zal elke bezoeker zelf. wel "VEERE Het uit Haarlem af komstige jacht „Zeewolf" is in het Krabbegat in de Oosterseheldein moeilijkheden komen te verkeren. Het scheepje, dat geenszins zeewaar dig is. was Zondag met de drie ge broeders Van Duyn uit Haarlem aan boord, van IJmuidèn naar Vlïssingen vertrokken, Zondagavond waren de broers dermate vermoeid, dat zij probeerden de kust te bereiken. By hun pogingen cm 'in een haven te komen zijn zij aan de grond gelo pen, waarbij hun jacht een groot lek kreeg. De reddingboot „Maria C. Blankenheïm" uit Veere is Dinsdag avond uitgevaren en heeft bet vaar tuig met de uitgeputte bemanning om ongeveer een uur 's nachts de haven van Veere binnengesleept. Een feest tan een heel bijzonder karakter wacht kapitein J- P. Groen van het weerschip Cumulus: hij is nL-40 jaar gezagvoerder en dat dwingt respect af. Wat echter gróte erkentelijkheid en genegen heid te zijnen opzichte afdwingt is, dat hij tijdens de oorlog weigerde voor de Duitsers te varen en de Zeemanspot beheerde, waaruit alle betrekkingen van wie voor de ge allieerden voeren, onderhouden werden. De zwijgzame kapitein wil ook hierover niet graag iets horen hij is „moeilijk" voor de krant. „Of het waar is, dat hij de Cyrnts uit Amerika haalde„Ja^ en dat is niets bijzonders." ,Of hij „de grote klok" schuwt en er niet van houdt in het Urne light te worden gezet? juist: zó is hét. Toch zal het een grote feestelijke receptie worden, de 21ste Juni als hij (natuurlijk te Rotterdambin nenvalt, Zijn keurige staat van dienst zal dan coram publico wor den opgehaald en dan zal men weer. vernemen, hoe kapitein J. P. Groen in oorlogstijd van Amerika §§H naar Archangel ■:M*M<hien en Groen mm Kapitein Groen 40 jaar baas op eigen schip voer langs Jan Magen, en Groenland, noordelijk- om. Weer zal hij brommen: „Dat was niets bijzonders.'", maar hij zal een kaor van protesten horen; hei was wel degelijk een grote, kranig-voï- brachte prestatie en de koninklijke onderscheiding, daarvoor verleend., draagt de 67-jarige kapitein J. P. Groe» met ere. Uit de jaren, dat hij voor de re- dcrij Ehrhardt en Dekkers voer zuilen de nodige herinneringen worden opgediept in 40 jaar zeeleven als gezagvoerder verza melt men een kostelijk decumenta- rium aan herinneringen.Daar om zulten de laatste uren.van de receptie op 21 Juni de gezelligste en de leerzaamste zijn; in zulke laatste uren komen de tongen lost Het jubileum van kapitein J. P. Groen is dan altocer enkele' dagen oud, daar de feitelijke datum 13 Juni is. Jubilaris Groen viert de gedenkwaardige datum dus, zoals hem het liefst is, op zee. Op zijn (Van een onzer verslaggevers) Evenwijdig met de Coolsingcl tussen Binnenweg en Kruiskade komt een wfnkelpromcnade, waarvan door de Dienst van Stadsontwikkeling en Wederopbouw een maquette is gemaakt. De directeur van de dienst, de heer »r. C. v. Traa, die op deze maquette een toelichting gaf, vertelde, dat rijverkecr tussen de winkels niet mogelijk zal zyn. Uitsluitend en alleen voetgangers zullen dns tussen de winkels kunnen wandelen. De breedte van dc promenade is 18 meter. Hierop zgh bankjes geprojecteerd,zodat zij, die aan bet winkelen zgn. daar gerieflijk kunnen uitrusten. Ook is er ge dacht aan een stalling voor kinderwagens en fietsen, alsmede aan kiosken en telefooncellen. Een bomcngalrc'ü, die op verscheidene plaatsen onder broken wordt om het oversteken te vergemakkelijken, zal het geheel een fleurig aanzien geven. nu bovendien nog met een nood- winkelfront kampt van 4 km., dan ligt het in de lijn der verwachtin gen, dat voor deze eerste 600 m. winkelfront bij de Rotterdamse winkeliers wel de nodige belang stelling zal bestaan. Met de bouw van de winkelpromenade hoopt men nog dit jaar te beginnen. Bij deze toelichting was o.a. aan wezig wethouder. J. Meertens, ter wijl in de loop van de middag de nieuw benoemde ambassadeur in Canada, de heer H, Lovink, de ma quette bezichtigde. Deze winkelpromenade maakt deel uit van het winkelcentrum, dat in het stadsplan is geprojec teerd rond de Coolsingel. Iri tegen stelling tot vroeger zullen deze winkels laag en modern gehouden worden, zodat zoveel mogelijk licht on lucht kan toetreden. Deze win kelpromenade zal op twee plaatsen worden doorsneden, door de Aert van Nesstraat en de v. Oldénbar- neveltstraat, waardoor;de prome nade, die een totale lengte heeft van 300 m. uit drie delen van elk 100 m. zal komen te bestaan. De winkels worden 8 m, hoog en de pandbreedte varieert tussen 8.8Ö of 8.80 m. en de bouwdiepte bedraagt 15 m. Aangezien Rotterdam vroe ger in totaal een .winkelstraat lengte van 22 km. én mén Zo mordt de nieutac winkelprome nade tussen de Binnenweg en de Kruiskade CEifcn. foto) merken en als het zover is, zullen wij daar stellig ook meer dan" één keer een duik in nemen. Gisteravond was het er al zo knus; de gaslantaarns brandden en de jasmsjnstruiken staken faun takken door een decoratieve schut ting, Op het marktplein klonk draaiorgelmuziek, maar Het Hof van "Weena was nog leeg. Daarin zal het stadsbestuur zetelen en-zon digende Ahoy-bezoekers tot de schandpaal, die hier. eveneens is opgericht veroordelen. Er zijn onnoemelijk 'veel plannen voor het creëren van adle denkbare soorten vermaak;, er. komen streek- dagen, heel veel muziek, acrobaten, enz., enz., maar die. worden nog nader bekend gemaakt. Wel staat vast, dat burgemeester Oud hier Donderdagavond om half elf ont vangen zal worden door het stads bestuur van Oud-Rotterdam en mr. Oud zal dan ook de verlichting van het Park ontsteken. ~^,?EEN.FILM Het park is'Vavonds-een-techni- color-paradijs, dat .zelfs de jxii- chendste pennen van de meest door gewinterde filmslagzinnen-schrij - vers niet naar behoren kunnen be schrijven! De dienst Openbare Ver lichting heeft zich zelf onder lei ding van de heer'J. "Evyan der Straatenin vergelijking met-het feeërieke festijn van de kronings- weken verre overtroffen. Het prachtigste V uitzicht heeft men op de grotevyvergartijen, waarin bloemen eilanden zyh 'aan gelegd, het geheel heeft daar zohi diepte, .dat men zich in eeii onme telijk. sprookjesbos waant. -Men ■wandelt hier gewoon"— of liever ongewoon in een film rond, een onwezenlijk mooi land. Deze illu minatie is stellig nog grootser, in tensiever en geralfinecrder dan de vorige maal. Eigenlijk begint de verlichting al bij de ingang Rochussenstraat Op Dïjkzigt staan tien masten (13 me ter hoog), die elk aan zes armen vier TL-buizen een Nederlands novum dragen. Repatriëring F-brigade begonnen DEN HAAG- Met het troepen schip „Hellenic Prince", dat om streeks Zaterdag 17 Juni te Amster dam wordt verwacht, repatrieert als eerste onderdeel van de K-brigade de 41e huipverbandplaats afdeling. Een deel van het personeel van Al Hupva keert met de „Grote Beer" huiswaarts. V.S.I. bij Internationale Arbeidsorganisatie GENèVE. De jaarlijkse confe rentie van de ILO, de Internationa le Arbeidsorganisatie heeft de.. Ver enigde Staten van Indonesië als lid dezer organisatie gekozen. Indone sië is het 61sle bij da ILO aangeslo ten'land. v j, ""V>VV DEN HAAG. Bij KH! is be noemd tot kamerheer in ibuitenge- wone dienst van H.M. de Koningin, mr. W. A Offerhaus te Groningen. S/'MÖb-isx'

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1950 | | pagina 3