c C BANKWERKERS Driehonderd scholieren doen verkeersexamen J Jaarvergadering BANKETBAKKERIJ „HET WESTEN" STADSNIEUWS Opletten is de boodschap! NETTE MEISJES DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB A G E N I) A Schiedam werkt aan hart5 Cultureel Centrum weer ter sprake Van 21 grote spoorbruggen 6 geheel hersteld heèen j [Vacantievreugd voor de jeugd binnen ieders bereik IN' Vlaardingen Kunsthandelaren tonen hun schatten in Prinsenhof Tweede oude Kunst en Antiekbeurs te Delft Jacht op oplichter SCHIEDAM KAPOK MATRASSEN! Koeriersters Adverteer regelmatig SUPERMAN WEEKRECLAME WEEKRECLAME W. VAM NOORTWIJK ZN. 2 Donderdag 22 Juni 1950 Een lange rjj van fietsen en een verkeersfoutje tussen Iivcp «nt» \Tachtwagens, het was Woensdagmiddag omstreeks twee uur een drukte HSt 1"? ,e de fanse Njeu^"Slraat. Gelukkig was de opstopping snel opgelost en zo konden de drie honderd popelende jongens Si keersexameo.011 startM1 vcor llun Ians vcrivachte practisch ver- Advertentie Zoals men weet organiseert de plaatselijke vereniging van het landelijk Verbond voor Veilig Ver keer ieder jaar deze examens voor de schooljeut u Het theoretische gedeelte wordt altijd in Mei op de scholen gehouden, onder toezicht van de onderwijzers. De uitge werkte opgaven waren gecontro leerd door de Verkeersexamen- oommissie, waarin zitting hebben de heren Kroezeman als vertegen woordiger der politie, de heer Ro zendal namens het onderwijs sn de heer Den Hoed, secretaris namens het Verbond voor Veilig Verkeer. Woensdag was het practische ge deelte. De opgave bestaat uit een rit per fiets over een nauwkeurig uitgezochte route in de stad. Op diverse punten staat politieperso neel gewapend met potlood en keurige lijsten, om elk foutje van de jeugdige deelnemers te registre ren. Na afloop kan dan gemakke lijk worden uitgemaakt of de can- didaat(e) het begerenswaardige diploma toekomt ja of nee. Gisteren ging het parcours van het hoofdbureau aan de Lange Nieuwstraat, via de Westvest tot i aan de Kippenbrug. deze overste- ken en via de Nieuwe Haven, Oranjebrug en Tuinlaan naar fi nish. Met de regelmaat van een klok vertrokken de groepen zelf bewust over de door hen opgedra gen taak. Fietsen van allerlei mo del en - merk kwamen er aan te pas. Oude krakende karretjes en verfnieuwe. Een van de jongens was zo ongelukkig nog voor het zijn beurt was om de Proef te doen, te vallen naast een passerende vrachtauto. Hij moest een kleine voorproef doen en in zenuwen ver gat de knaap alles en kon zelfs niet meer van zijn damesfiets af komen. Voor hem was het al gauw afgelopen natuurlijk. Volgende keer beter. Over het algemeen is alles echter regelmatig verlopen en er zullen dan ook maar weinig deelnemers zijn die hun dioloma niet in het bezit krijgen. Groot was steeds de vreugde ais een van de dames of heren terugkwam en alleen maar meende dat geen en kele fout was gemaakt of gezien De teleurstelling kan echter toch groot zijn, want de controleurs op de weg zorgden er wel voor dat de deelnemers n}et alleen dén aan de regels konden denken als ze al van verre een agent zagen staan, en vooral als je alleen maar denkt dat er geen controle is. is een fou tje gauw gemaakt. Wie het par cours nauwkeurig bekijkt zal ont dekken, dat de2e route vol met kleine „geniepigheidjes" zit, waar bij je zonder opletten een ver keersovertreding begaat. Dan staat het kruisje al op de lijstMaar ja. daar is het nu juist om begon nen; opletten overal op de weg en de geleerde regels niet alleen ken nen maar ook toepassen! Zo tracht men de jeugd een veilig modem verkeer bij te brengen. kunnen een goed lonende werk kring vuidcn Prettig, schoon en licht werk Aanmelden dagelijks van 8-5 uur vr Caramel- en Toffccfabrick KORENAARSTRAAT 45 bij N. Binnenweg 1310. Terwijl Rob de motor stop zet en doet alsof bij aan bet bevel gevolg wil geven, komt Petrus weer te voor schuil door het luik bü de grote mast en snijdt met eën ruk de val los, waardoor het opperhoofd zijn houvast verliest en op het dek tuimelt Ver suft blijft hij liggen en Petrus heett weinig moei te om de man te bin den. Rob heeft inmid dels de motor weer aan geslagen en voort gaat hel weer. de rivier af. Gelukkig heeft hij het tij mee. Er staat een flinke ebstroom en de „Vrijheid wordt als het ware naar zee getrok ken. Rob is van plan naar Dakar te zeilen om de neger en de kostbaarheden daar aan het Franse gouvernement over te leveren. Wat men t eten: Apothekers-nachtdienst; Gouka. Hoogstraat 29. Bellen by ongeval: G G en G D Tuinlaan 80 Telefoon 69280 Clubhuis Dngeorgan. Jeugd; Doele-Gebouw. Da cbeh Do 1617.30 uur: 813 jarigen, 1930—21 30 u: (Dl. 19.15—20.45): 1421 jarigen. Films; Passage. Da. 2. 7, 9.15, Zo. 2, 4.15, 7, 9.15 u: The Blue Lamp (18 jr.ï. Monopole. Da. 3, 7, 9. Za. 2, 5, 7, 9. Zo. 3. 5. 7, 9 u: Bestemming Tokio (14 jr.). In het laatste nummer van „De Schiedam se Gemeenschap" treffen wij een mededeling aan waarin wordt gesproken over het binnen kort weer ter tafel brengen van de plannen Van de Schiedamse Ge meenschap betreffende het veelom- Stredén „Cultureel Centrum". Padvindstersbazar De Toho-groep van „Het Neder lands Padvindstersgilde" organiseert Zaterdag een bazar, waarvan een eventueel batig saldo ten goede van de te houden Zomerkampen zal ko men. De bazar is geopend van 2.30 tot 5 uur en van 7.30 tot 10 uur. UTRECHT Van de een en twin tig spoorbruggen, over de grote rivie ren, die tengevolge van oorlogshan delingen geheel of gedeeltelijk wer den vernield, ztjn er thans zes weer geheel gereed gekomen en met onbe paalde snelheid bereidbaar. Dit zijn de bruggen over de Ko ningshaven en de Nieuwe Maas te Rotterdam, te Buggenum (bij Roer mond) en te Ravestein over de Maas, bij Culemborg over de Lek en te Hattemerbroek bh Zwolle over de TJssêI. Aan de brug bij Dordrecht over de Oude Maas wordt hard gewerkt en men hoopt in het laatste kwartaal van dit jaar gereed te komen. De brug. die daarna voor definitief her stel in aanmerking komt, is die &vex de Waal bij Nijmegen, Hier verwacht men in 1951 met de werkzaamheden gereed te komen. De bruggen over de Rijn bij Oos terbeek, over de Waal bij Zaltbom- mel en over de IJssel bij Zutphen hoopt men in 1952 te voltooien. Voor definitief herstel blijven dan nog over de bruggen bij Mook, Maas tricht, Hedel. Veulo en Gennep over dc Maas. Bij Deventer cn Wester- I voort over de Ï.Tssel, te Baanhoek I over de Merwcde en de Moerdijk- brug over het Hollandsche Diep. Daarmee hebben de Spoorwegen nog een bruggenbouwprogramma i van circa tien jaar voor de boeg. OUD-ROTTERDAM de goede oude tijd, toen men nog geen 60 cent entree moest be talen om zijn dorst te lessen in een der typisch Rotterdamse kroegjes. no Nog te weinig ouders schijnen be kend te zyn met het feit dat dc Commissie Vacantievreugd onderdeel van de Raad voor Lichamelijke Op- - v, ;2-i,I voeding en haar subcommissie aan welker aardige imitaties thans m het de lee£lngen van a31e Rotterdamse park te bewandelen zijn, m die j scholen van gewoon lager onderwijs goede oude tijd wilde het wel eens a£ tot voorbereidend hoger onderwijs In het programma van het jubi- leum-tournooi van S.F.C. is een wij ziging gekomen. In plaats van de wedstrijd R.F.C-—Hollandiaan, wordt Vrijdag a,s. op Boshoek gespeeld HollandiaanS.F.C. VISSERIJ Binnengekomen VI. 132 H. Plugge 95 kantjes, VL 207 B, Hoek 154 kantjes, VL 190 VV. Schaar 207 kan tjes en VL 53 A. Don 237 kantjes. propagandamh>dag volks onderwijs Zaterdag organiseert de plaatse lijke afdeling van Volksonderwijs een propagandamiddag op het feest terrein aan de Broekweg. Om 2 uur komt de jeugd van alle openbare scholen byeen op de Mozartlaan en gezamenlijk marcheert men dan naar het feestterrein, waar zitplaat sen voor de schulp zijn neergezet. Zodra de jeugd gearriveerd is heb ben opk de ouders vrij toegang. Het' programma omvat samenzang een opvoering van „Het betoverde orgel"door de A.J.C. en een opvoe ring van ,jje gestrafte veelvraat" door "VCJC, terwijl ten sLotte een koortje, gevormd uit een aantal leerlingen, liederen ten gehore zal brengen. SCHEVENINGEN, Binnen van de tLaringvisserjj de loggers Sch 353 met 220 kantjes van 7 schepen Sch 87 m 172 kantjes van 3 schepen, Sch 23 met I8Ö kantjes van 5 schepen. Vangstberichten van hedenmorgen ilit zee: Sch 78 geen vangst, Sch 305 met 6 kantjes, Sch 200 met 34 kantjes, Sch 195 met 18 kantjes. Sch 245 met 2 kantjes Sch 246 rnet 8 kantjes, Sch 254 met lkantje, Sch 341 met 34 kantjes, Sch 342 geen vangst. Sch 402 280 mijl afgelegd. Sch 412 met 2 kantjes, Sch 50 met 1 kantje Sch 159 met 3 kantjes, Sch 223 200 mijl afgelegd, Sch 263 met 4 kantjes, Sch 339 meti 7 kantjes Scb 365 met met 2 kantjes. Sch 53 met 60 kantjes, Sch 104 met 25 kantjes thuis- stomend, Sch 39 met 40 kantjes, Sch 201 met 45 kantjes, Sch 4 met 5 kant jes. Sch 75 met myl afgelegd, Sch 77 met 6 kantjes, Sch 8 met S kantjes, Sch 40 geen vangst, Sch 49 met 3 kant jes, Sch 51 130 mül afgelegd, Sch 99 me! 21 kantjes, Sch 132 geen vangst, Scb 133 rnet 25 kantje3 SCh 189 met 28 kantjes, Sch 247 met 2 kantjes, Sch 26z met 1 kantje, Sch 285 met 17 kant jes Sch 39D geen vangst Sch 20 met 2 kantjes Sch 233 met 3 kantjes Sch 225 met 3 kantjes. Sch 79 geen vangst. Sch 141 geen vangst. Sch 186 geen vangst. Sch 284 geen vangst, Sch 361 100 mijl afgelegd, Sch 443 geen vangst, Sch 280 met 13 kantjes Sch 46 met 2 kantjes, Sch 50 met 1 kantje, Sch 63 ir.et 1 kantje, Sch 84 met 25 kantjes, Sch 73 met 2 kantjes, Sch SI met 2 kantjes Sch 88 met 30 kantjes. SCh 116 met 1 kantje, Sch 3 met 3 kantjes, Sch 14 reen vangst, Sch 24 met 1 kantje. Sch 47 geen vangst. Sch 118 geen vangst Sch 20. 145 mijl afgelegd, Sch 325 met 1 kantje, Sch 333 met 17 kant jes. Oud-Schiedam, tussen, de Boter- straat, de Noord vest, Kethelstraat en de Dam, is op het ogenblik een cen trum van herstelwerkzaamheden en vernieuwingen' Dempingen zijn verricht, nieuwe kademuren worden aangebracht en sluisdeuren ingezet. Overal in deze nauwe straatjes en stegen waarschuwen de bordjes: wegomlegging. De Ooievaaxsbrug is verdwenen, een uitloper van de Schie gedempt. Op de foto ziet men pp de voorgrond een 'drijvende bok met stelling voor een nieuw stuk kademuur, er naast ligt een schuit vol sluisdeuren en aan de andere kant op de wal zijn arbeiders bezig met het schaven en pasklaar maken van de eikenbouten kolossen. Weer een eind verder op de Schie, ter hoogte van de Raam. ligt een twee de stelling en tussen al dit nauwe gewriemel in, tracht de beurtschip per zijn weg te vinden. Het valt niet mee, maar het moest nodig gebeu ren. De oude man "bij de auto (wiens eigenaar ook al door de vernieu wingswoede is aangegrepen en zijn wagen een vers lakje laat geven), die oude man begrijpt het. Hij schikt zich in het lot, dat de Schiedamse historie hier moet ondergaan, maar zag toch liever al die orde-versto- ren.de gevaarten en machines weer uit zijn karakteristieke wijk ver trekken. Zover is het evenwel voor lopig nog met. Nog geruime tijd zui len de hamer en het (lichte) heiblok doordringen tot in de huizen en kan toren van de Achter de Teerstoof, de Verbrande Erven, het Spinhuispad, de Nieuwe Sluisstraat. Gedempte Baansloot, Raamsteeg, Kinderbuurt, Vijgensteeg, de Laan, Sint Anna Zusterstraat (wiens oevers zo weg zakken, dat ze elkaar met de boven rand bijna zouden raken als er geen stutten tussen waren gedreven), het Groen weeg je, de Kreupelstraat en het Willemshofje. Maar als alles klaar is, de trilboren, hamers, bok ken en geteerde sluisdeuren verdwe nen, dan is de historie van dit stuk je oud-stadschoon weer voor gerui me tijd verzekerd. Welke rasechte Schiedammer zou er dan bezwaar maken tegen deze „rommel" van en kele maanden? HBS-nieuws Voor de derde ronde van het Pie- terman-tournooi ontvangt H.B.S. Zaterdag S.V.F.S. De Pietermannen bezitten 3 punten uit 2 wedstrijden; H.B.S. daarentegen heeft 4 punten De winnaar kamt er dus goed op te staan. Aanvang 3.30 u-ir, terrein Havendijk. Gemeente-publicaties NIEUWBOUW ROTTERDAMS E- DIJK De gelegenheid tot inschrijving voor de woningen en de flats aan de Rotterdamsedijk staat open tot 1 Juli 1950. De vermoedelijke huurprijs voor de woningen is f 35,tot f 37,50 per maand. Voor de flats is de vermoedelijke huurprijs f 55,tot f 58.per maand, te verhogen voor „service" met f 17.50 tot f 19,50 per maand. NIEUWBOUW KETHEL Voor de woningen in Kethel blijft de inschrijving nog opengesteld tot I Augustus 1950. De huurprijzen zul len ca. f 6,60 per week bedragen, daarbij komt ongeveer f J,voor geyser, water ea onderhoud tuin. Burgerlijke stand Geboren: Juni. Ar ie C., z. v. A. J Menheere en C. C. de Bruin, Pieter z. v. 1. Vink en J. C. van Gemerden Jentje, d. v. J. van Smirren en A. M. P. Vavier. Levensl. kind van P. Corbeau en J. Koedood. Cornells, z. v. C. 't Hart en Th. H. C. Rebers. Marinus, z. v. H. Hamerslag en J. Boele. Jacob, Z. v. J, J. Pappers en A. van der Linden. Anna RL W., d. v. F. Th. Naring en P. M. van Es. Maria P., d. v. J. Etman en W- G. van der Hoek, Overleden: J. Jochems 74 j. W. de Nijs, 43 j. vr. v. W. G. Smits. M. C. Ccnneveld, 71 j- vr. v. A. A. Boer. W. M. van Dijk 83 j. G. van Har- tingsveldt 85 j. Benoemingen water schappen DEN HAAG Bij K.B. zijn be- noemd tot hoogheemraad van het Hoogheemraadschap van den Lekdijk benedendams en van den IJsseldam J. Bosch te Lopik en jhr P. P. de Beaufort, te Driebergen, tot hoog heemraad van het Hoogheemraad schap van den Lekdijk bovendams mr F. J. van Beeck Calkoen te Baarn, ir P. A. van Schermbeek te Ermelo en Ch. F. de Roo van Aldei werelt, te Oudenrijn; tot heemraad van het wa terschap Eemnes jhr mr C. Dedel te 's-Graveland. L. J van Gelder te Eemnes en C. G. Rigter te Blaricum. Fondsverkiezingen in de mijnstreek (Van onze correspondent) HEERLEN In de Zuidlimburg- se mijnstreek vonden Woensdag op de verschillende staats- cn. particu liere mijnondernemingen de fonds verkiezingen voor het Algemeen Mijnwerkers Fonds plaats. De Ka tholieke, Pi-otestants Christelijke en Algemeen Nederlandse Mijnwerkers- bond, die samenwerken in de z.g. Vakunie, behaalden de absolute meerderheid. Zij behaalden 37 ze tels tegenover 29 zetels bij de laatst gehouden verkiezingen in 1946. De Algemene Bond van Werkers in het Mijnbedrijf liep van 31 zetels in 1945 terug op 23. DEN HAAG Het Tweede Ka merlid Reyers (CH) heeft vragen ge steld naar aanleiding van een be richt, dat de Regerirfg een rapport van generaal Buurman van Vreedon over de hachelijke toestand der Ne derlandse burgerbevolking in Indo nesië zou hebben geweigerd. Amsterdam deze winter zonder kunstijsbaan AMSTERDAM. Nog vrij onver wacht is eergisteren in de vergade ring van commissarissen van de N.V. Sportpark en Tentoonstellingsge bouw .Apollo" het besluit genomen in het vervolg geen kunstijsbaan meer in de Amsterdamse Apollohal te exploiteren. Dit betekent dus, dat de hoofdstad de komende winter verstoken zal zijn van een kunstijsbaan en dus practisch geen Ijshockey wedstrijden meer in Amsterdam zullen kunnen worden gehouden. De kunstijsbaan in de Apollohal was de enige in Am sterdam. Ons land had er in totaal twee. die overdekt waren. Thans is dus dc HOKIJ in Den Haag de enige overgebleven overdekte kunstijs baan. Het besluit is genomen op grond van de weinig gunstige financiële resultaten van de vorige winter. Vijftien jachthonden voor Prins Bernhard ROTTERDAM Nauwelijks 'ag het 341 br t metende ras „Bree Belle"', dat in charter vaart voor de Scheep vaart- en Steenkolen-Maatschappij, gisteravond voor de wal van de Der de Merwehaven, of een loopplank werd uitgelegd en vijftien vrolijke passagiers sprongen op de kade, waar ze werden opgevangen en in een... veewagentje gelokt, dat als aanhanger aan een gewone auto was bevestigd. Jhr. Quarles van Ufford was het, die op deze wijze de pas sagiers vijftien jachthonden namens Prins Bernhard in ontvangst kwam nemen. Muziekfestival te Aisc en Provence Van 15 Juli tot 14 Aug. wordt te Aix en Provence het derde In ternationale muziekfestival gehou den. Op 15, 20, 23, 28Juli en 1 Aug, openluchtvoarstellingen van Lo renzo da Ponte's opera: „Cosi fan tutte", waarvoor Mozart de mu ziek schreef. Deze voorstellingen geschieden op de binnenplaats van het oude aarts-bisschoppelijke pa leis, Als tweede opera van dezelfde schrijver en van dezelfde compo nist op 18, 22, 26, 30 .Juli en op 3 Augustus „Don Giovanni". Decors en costuums van A. M, Cassandre. Als solisten werken artisten uit Milaan, Parijs en Wenen mee. Het pleit wel voor het succes van de Kunst- en Antiekbeurs, dat men zowel van de zijde van het publiek als van de organiserende Vereniging van handela ren in audc kunst, de behoefte voelde voor een herhaling van het experiment dat verleden jaar voor het eerst in het Prinsenhof plaats had. Behalve een ar tistieke manifestatie, waarvoor mr L», J. F. Wysenbeels gaarne de ruimte van zijn museum openstelde. Is de Kunst beurs. zoals professor drs G. Brouwers, secretaris-generaal van het Departe ment van Economische Zaken, Donder dagmiddag in zijn openingswoord op merkte, ook een factor van economisch belang, die ons land. door export cn vreemdelingenbezoek, deviezen ople vert. Het serene, dromerige Prinsenhof rvordt door de artistieke Jaarmarkt wel enigszins in sljn rust gestoord en de enorme verscheidenheid van kunstvoor werpen vindt niet altijd eon even pas sende omgeving. Het grootste bezwaar is vooral de overdaad van voorwerpen, want hof 1$ natuurlijk onmogelijk om elk stuk met enige aandacht apart te bekijken. Dit bezwaar kan nu eenmaal met deze opzet niet worden vermeden en aan de andere kant ls het een attrac tie om tussen het vele te snuffelen en er kostelijke ontdekkingen te doen, De liefhebber van porsele5n en aardewerk zal hier zijn gading vinden, zowel als de muntenverzamelaar, de amateur van schilderijen en beelden, kortom teder- ern die houdt van kunst en„objects d'art". Daar het uiteraard hun eigen belang was, heeft ieder van de 31 in zenders gezorgd met een keurcollectie voor de dag te komen. Het zou een boekwerk vergen om al het geëxpo seerde te beschrijven en ik volsta dus met een enkele en vrij willekeurige greep. Hoewel het gehalte van de expositie aan strenge, artistieke maat staven voldoet, zou het onredelijk zijn Slechts de allerzeldzaamste en kost baarste stukken tc verwachten. Zulke stukken zijn zelden in „omloop" en vin den onmiddellijk een plaats in open bare of -particuliere verzamelingen. Vooral voor schilderijen geldt dit in het bijzonder. Niettemin vindt men in Delft interessante stukken en vooral van de kleinere meestors dikwijls mooie voorbeelden. Om er enkele te noemen een Rem brandbek meisjeskopje ven Phil de Koninck (fa. Nijstadt), een brü- larst „Fluimveestuk" van d'Hondecoeter. een stilleven van dan Weenix en een expressief vrouwenportretje van Am- bros. Benson (fa. Hoogend(jk). schilde rijen van Steen, Ruysdael, van Goyen, Kalf en van Beleren enz, enz. Een spe ciale vermelding verdient m.t. de froaie collectie Italiaanse bronzen piastlekjes van de N.V. Bachstitz galerij, die ook enkele zeldzaam mooie Italiaanse antieke meubelen toont. Middeleeuwse houten plastieken vindt men In grote verschei denheid en over het Chinese porselein en aardewerk, het oud-Delfta zou een apart artikel geschreven kunnen woi- den. Moge dit noodzakelijkerwija on volledige overzicht een opwekking zijn om de antiekbeurs te bezoeken, dia tot JuU in Delft geopend blijft, R. E. PENNING wendt voorkomen dat ik jeugdig en onbe zonnen zo'n tentje intippeldc, niet zozeer om cr gelagen te zetten als wel ter observering van dc zoge naamde onderwereld. Van observeren komt echter op de duur verkeren, vooral als er onder die zogenaamde onderwereldmensen zulke fijne jongens en meides zijn als onder die oude Rotterdammers van het echte slag. De naam van het kroegje kan ik me helaas niet yieer herinneren, maar rooie Janus en manke Lena, het aardigste echtpaar dat ik daar ooit ontmoette, kon ik verleden week nog wel voor u uittekenen. En nu helemaal, want laat ik die twee nou gisteravond in Oud-Rotterdam te genkomen in Het Paard in de wieg. Wel. dat was een verrassing, we derzijds. Of we mekaar nog kenden! Rooie Janus was alleen opzij nog rood want hij was er glad bovenop en Lena, ook een aardig daagje ou der geworden, bewoog haar tinker been nog moeizamer dan vroeger. Maar het waren nog dezelfde aardi ge en vrolijke mensen. Weet je nog, zei Janus, en zijn olijke oogjes glin sterden van plezier, weet je nog dat we op de verjaardag van Sien de sproet met z'n allen in de Pamve- steeg terecht gekomen zijn. Of ik het nog wist! Sien de sproet was een beste meid, ze had zoveel sproeten in der gezicht als er ster ren aan het firmament staan en als je nou ruzie met 'r wou krijgen, dan moest je ze met die sproeten jennen. Maar overigens was zij de goedheid zelf, een toffe meid, die wat voor een knul over had. We wa ren die avond gezellig Sientjes ver jaardag aan het vieren, toen er een vreemde gooser binnen kwam. Hij had een glaasje op en dacht leuk te zijn toen hij opmerkte; zo, is Sien jarig, dan heb zc d'r zeker weer een sproetje bij. Voor dat Sien de vent een kat kon geven hadden twee jon gens het al voor haar opgenomen en in twee minuten was het gezellige kroegje in een compleet slagveld veranderd. Het trof die avond slecht dat er, eer de bui uitgewoed had, een. paar smerissen kwamen loeken. Noujdaar ging de hele bubs: naar de Pauwc- steeg en ik mee, met een flinke bloedneus, Heb-ie nog wel es wat van Henk de leugenaar gehoord, vroeg manke Lena, ze zeggen dat-ie, een rijke vrouw getrouwd heb. Weet je nog, die meid van hem, die Sjaan, nou die kon nog harder liegen dan Hen- kie, maar 't was toch een jofele meid en ze heb wat voor die knul gestreje, as-tie mot kreeg. Eigenlijk gemeen om zo'n immese meid in de steek te late. En wat voer jij nou tegenswoordig uit, vroeg Janus, heb-ie goed je bik- ke? Ik vertelde wat nog steeds mij n lot was en toen zei Lena: nou, dan mot je ons maar es in de krant zette as je durf. Doet-ie niet, zei Jsdus, zal je zien, doet-ie niet die link micchel. Doet-ie wel, jonges, kijk maar zelf. DESIDERIUS Het Rijk koopt schilderij van Hendrik Broer Uit een te Groningen gehouden expositie is van Rijkswege aange kocht het schilderij „Het Slijp steen t je" van de fGiethoornse kunstschilder Hendrik Broer, dat voor culturele doeleinden bestemd zal worden. Deze aankoop viel sa men met de 64ste verjaardag van de Giethoornse schilder, die een geheel eigen richting volgt. Gistermiddag heeft een agent van politic in samenwerking met een taxi-chauffeur een verwoede jacht gemaakt op de 28-jarige X. H. G. van H., die al geruimee tijd door de po litie voor een inbraak wordt ge zocht. Deman was in Antwerpen in een taxi gestapt met bestemming Rot terdam. De taxi-chauffeur, die had gezien dat de man o 'er flink wat geld bescnikte, had he' ritje geac cepteerd, doch eenmaal in Rotter dam aangekomen weigerde de passa gier te betalen. Difect stelde de chauffeur zich in verbinding met een suveillerende politie-agent op de West Varkcn.oordsei.veg. pe agent be dacht zich geen ogenblik en stapte direct in de taxi. Samen zetten zjj een achtervolging in. De vluchteling, die bemerkte dat hij achtervolgd werd. klom over het 21/, m. hoge hek van het emplacement Feiien- oard. De man, die een behoorlijke voorsprong had, verdween tenslotte in de straten van de omgeving. Tij dens zijn vlucht had bü een tas met dameskleren en zijn regenjas wegge gooid. Hoewel de agent twee waar schuwingsschoten loste bleef de man onvindbaar. De taxi-chauffeur heeft een.strop van f 258. Generaal-majoor Dorren vandaag zeventig jaar De oud-commandant van de ma riniers te Roterdam, generaal-majoor b.d. C. J. O. Dorren, viert vandaag zijn zeventigste verjaardag. De ge neraal-majoor woont op het ogen blik te Ede, waar hij zijn diensten ten bate van het Rode Kruis aan- toe en zowel van openbare als neu traal-bijzondere protestants-christe lijke en rooms-katholieke richting, de mogelijkheid bieden om tegen een bijdrage, die binnen het bereik van ieders financiële draagkracht ligt cn zich aan deze draagkracht aanpast, een prettige vacantia onder geschooide leiding door te brengen in de kampen te Baarn. Hoek van Holland en Gilze-Rijen. Een aange name tijd in een mooie omgeving is uw kinderen in deze kampen verze kerd. De Commissie Vacantievreugd is een instantie, waarin evenals in de Raad voor de Lichamelijke Opvoe ding de drie voornaamste geestelij ke stromingen in onze stedelijke sa menleving eensgezind samenwerken. Voor nadere inlichtingen omtrent kosten, duur, tijden, leeftijdgrenzen enz. wende men zich. tot het bureau van de Commissie Vacantievreugd hetwelk gevestigd is in het Raad huis te Rotterdam, Kamer 212, tele foon 21380 toestellen 253 en 257 of op Zaterdag 24 Juni, 8 Juli en. 15 Juli des namiddags van 2,30 uur tot 4 uur aan een der navolgende gebou wen: Rechter Maasoever; Bilderdijkstr. 90; Bospolderplein 17; Hooidrift 72; Van Vlooswijkstr. 2; le Pijnacker- str. 38(1); Couwaelstr. 7(1); Keten- str. 20. Linker Maasoever: Oranje- boomstr. 109; Stichtseplein 1; Fran- kendaal 138; Vorkstr. 5; Ericaplein 51, Pernis; Gemeente-secretarie, Overschie (geopend op Maandag van. 16—17 uur); Bergse Dorpsstraat 41, Hillegersberg. der Schiedamse Oranjever eniging, te houden op Maan dag, 26 Juni, *s avonds 8 uur in de bovenzaal „Amstel- bron", Broersvest. HET BESTUUR ZEER BIJZONDERE AANBIEDING. Dat de echte' Javakapok zeer duur is. is U wel licht bekend. 200.— voor een 2-pers bedstcl is op het ogen blik een normale prijs. Wij hebben thans de bekende CLECO-fabriek bereid gevonden een pri ma Kapok Bedstel (3- delig met 2 kussens) spe ciaal voor ons te maken, hetwelk wij, zolang de voorraad strekt, kunnen leveren voor slechts 149.— (1-pers. matras met kus sen 89. CLECO-producten een klasse op zichzelf! Een divanbed met sleepoot en fijn-net- matras, 10 jaar gar. 26.90 't Bedcaen&uis Fa. J, C. KROES BROERSVEST 64—56 SCHIEDAM Gevr. bekwaam chauffeur voor luxe-verhuur. Moet als zodanig werkzaam zijn ge weest, anders onnodig te re flecteren. Wester Garage, Francois Haverschmiat- laan 74 VVoningrui], Gevraagd Ha- vendiik of omgeving bene denhuis met 4 kamers en. tuin, aangeboden -»ry boven huis 6 kamers, keuken en 2 veranda's. Noordzij, van Rijnstraat 5. Flinke sterke kuikens met ons opfok voer. Met ons 'crachtig schoon kippenvoer *"ant U grote eior»'i. Blanke 1 iem. Zemelen, Walvis- nolen. Westvest 29. Hoover wasmachines. De ontdekking van. deze tijd. Vraag demonstratie aan huis. Fa. 'A. v. Woerkom, Broers- veld 137—139. Tel. 67738, Landelijk Erkend Installa teur. Een speciaal adres. Nu Uw haard, haardkachel of kachel moffelen, schoon maken, X'epareren en met nieuwe onderdelen en mica. Fa. A. v. Woerkom, Broers- veld 137—139. Tel. 67736. Een vaKKundig en vlot adres Van Vrijdag 23 t/m Maandag 26 Juni KIRK ALYN en NOEL NEILL in de (De Strijd om de dodende straal) Een fantastische avonturenfilm. Toegang 14 jaar, n DINSDAG NIEUW PROGRAMMA I Ploegstraat 22- Lorentzlaan 64 Telefoon 69695 adres voor BROOD en BANKET (Geldig voor 14 dagen] WILLEMIENTJES ZWITSERTJES RONDO'S ZWITSERS 50 cent per 250 gram 50 cent per 200 gram 2 25 cent 3 a 25 cent Specialiteit in ROOMBOTERKOEKJES. en fijne CAKE. GEVRAAGD ENIGE BEKWAME Aanmelden: N.V. ,„DE KOMEET"', Buitenhavenweg 90. VOOR HET ALLERBESTE STEEDS NAAR 350 gram KLEINGOED 50 cent 200 gram ROOMBOTERSPRITS 55 cent 4 SCHUIM GEBAKJES 50 cent Bestellfngen worden door de cehele stad gratis thuis bezorgd. St UDTJINASTRAAT 49 - TELEFOON 67586 Bekroond te 's-Gravenhage

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1950 | | pagina 2