j KEEUWaK -000 «u»5J Oud-Schiedam leeft in een ansichten-alhum Minister acht verlaging van bouwkosten nodig r*b ROTTERDAM BANKETBAKKERIJ JET WESTEN" fc'' STADSNIEUWS De heer Krabbendam spaarde zijn leven lang stadsgezichten 8^ TAXI AGENDA DE AVONTUREN .VAN KAPITEIN ROB Bebouwde oppervlakte in ons land over dertig jaar verdubbeld Nieuwe pannen op de Beurs Jubileumtournooi van S.F.C. S.F.C.-Rogal op Boshoek Koningin en Prins danken Gelderland VRUDAG I4JU1I Ruim 20.000 kinderen tijdens vaeantiefestijn verwacht Dertig poppenkasten, drie buitendagen. een feestkrant en nog meer Admiraal Willinge weer Commandant Zeemacht Hengelaars, op naar dc Biesbos! J Twee formateurs in Suriname SCHIEDAM Koevievstevs m ■pi MONOPOLE is» ABBOTT en COSTELLO in HOLLYWOOD ONZE WEEKRECLAME Donderdag 13 Juli 1950 Oud© prenten van Schiedaminteressant. Wie heelt nooit eens iets ï?n ,°,Vcr "hoc de Broersvest vroeger was", de Hoogstraat. Brocrsveld. aet^ioofd en de Singel? Oude Schiedammers herinneren het zich nog als Advertentie (LM.) v* de heer Krabbendam van de Rottcrdamsedjjk 67 „"5 situaties nog zo voor zich halen. In letterlijke zin- Hoe hÖ dat klaar speelt. Doodeenvoudig. We zjjn eens bjj hem op bezoek geweest en zo- Tvïunheer Krabbendam grijpt een hoek. Een heel dik en oud boek met dikke bladen van zacht carton. Het komt t© voorschijn uit een antieke kast. Als het mot een plechtig ge baar opengeslagen wordt, bbjkt het geen boek te zyn, maar een album, vol oude prenten. ..Allemaal oude ansichtkaarten" vertelt de eigenaar Hy heeft er als jongen een hobby van gemaakt, Jater werd hij ver woed verzamelaar. Hy bleef maar doorgaan met kaarten -vergaren. Nu is zijn verzameling oude Sckiedam- se stadsgezichten welhaast compleet en vast eti zeker uniek. Zyn hoofd- oael wij altijd er later zijn kinde ren en kleinkinderen van te laten genieten. Thans zou het zover kun- nenzytu doch hij vindt zelf dat het in dit opzicht ruet zo'n succes is ge- worden. ..Och", zofti mevrouw, „ze hebben de oude stad niet zo goed gekend en als ze zo'n plaat zien van zwart-Schiedam zeggen se: wat een rommeltje, geef mij maar liever de moderne buizen van tegenwoordig. Dat is te begrijpen, tnaar de oude- ren die hier wel eens kosnen, en mijn man ook nog steeds, vinden het prachtig om naar de paardentram, het water van Kreupel- en Lange Kerkstraat en de Oude Koemarkt- brug te kijken." We beamen het Blad no. 1 van de dikke album ligt open voor ons. De heer Krabbendam vertelt over het oude station dat bo venaan staat Houterig en recht hoekig. „Dat zullen er nog maar weinigen gekend hebben", lacht hy. De „nieuwe" staatsie ligt er vlak on der. Zo was het voor de oorlog ook nog met de zware bomen en hekken. Behalve dan de paardentram-voor- het-Hoofdplein en de dikke conduc teur met de zwarte snor en halfhoge pet We gaan een reis maken, niet via. het perron en de trein, nee de ande re ksnt op: de stad in. Eerst de denkbeeldige Singel af, alleen maar grasland, een kaart verder al enkele villa's en weer een kaart verder een Singel vol villa's en huizen. (Villa- straatn De spitse toren van de Sin gelkerk blijft de omgeving beheer sen- De Broersvest van nu is hele maal onherkenbaar aan die van vroeger. Molens en Verenigingslo kaal en geen Passage. BroersvelX en Kreupelstr, bergen nog water en in de Buitenhaven (weg) vieren Sche- veningse vissers vlaggetjesdag. „Het Hoofd" is rijkelijk beplant en be bouwd en had ook de Paardentram. Het meest wonderbaarlijk vinden we de oude Koemarktbrug en het plein met het Volksbadhuis en het tramhuisje in het midden en dan blijkt ons, dat ook zo'n kleine veer tig jaar geleden lijn 8 al over de Rotterdamsedijk (Rntterdamdijk zeg gen oude stadgenoten) reed. Zo gaat ook voor ons, jongere generatie, het oude stadsbeeld weer leven dank zij het kaartenboek van de heer Krab bendam. bijeen gekregen door noes te verzamelvlijt en verjaarsgiften van tantes, ooms, achterneven en nichten. Ook de nieuwste kranten foto's en ansichtkaarten zitten er in, het boek is helemaal by. De heer Krabbendam houdt zich tevens be zig met het bijhouden van een fa milie-stamboom. Als deze opgesla gen wordt blijkt dat de verzamelaar en uw verslaggever nog familie van elkaar zijn, Het wordt zoals het in dergelijke gevallen meestal pleegt te gaan, een lang verhaal, dat echter buiten het bestek van ons bezoek viel i n zodoende gerust ongeschre ven k, a blijven. D.O.K.-aspirantcn naar Delft Zatercajrmiddas om half twee ,ui- Jen de adspiraaten van de Chr. Gymnastiekvereniging D.O.K. zich in grote getale voor het Stations plein verzamelen voor een treinreis naar Delft. Daar doen ze mee aan de grootscheeps opgezette adspiran- tendag, die jaarlijks wordt gehou den. Wat men moet weten: Apothekers-nachtdienst; Apotheek ..Rembrandt", KetnbrandUaan 5b. Bellen by ongeval: G.G. en G.D Tuinlaan 80. Telefoon 69290. Clubhuis Ongeorgan. Jeugd: Doele-Gebouw. Da. (Beh. Do,} 18—-17.30 uur; S13 jarigen* 19 30—2130 u: (Di. 19.1520.45) 14—21 jarigen. Films: Passage. Da. 2, 7. 9.15. 2a. en Zo 2, 4.13, 7, 9 u: De man op de Eiffel tor en (18 jr.). Monopole. Da. 2, 7. 9, Za. 3, 5, 7, 9, Zo. 3, 5, 7. 9 u: „De zwarte bandiet" en „De grote trewroof" (14 jr.). 1323- Inderdaad blijkt de volgende morgen, dat de „IsabeUe" haar achtervolgers van zich af heeft geschud. Robert zit nu wel in een eigen aardige positie, maar hij heeft ten minste het le ven van enkele honder den mannen gered. De Slavenlord is erg tevre den over zijn nieuwe kapitein en wijst hem het doel van de reis op de kaart aan. Dat is een der eenzame eilandjes voor de kust van Cuba. Ja, Robert weet wel, dat dit nog altijd centra zyn van een welige slaven handel. Maar onwille keurig glimlacht hij toch. Want het eilandje i kent hij heel goed en hjj heeft daar uitstekende i relaties, die hem wel verder zullen willen helpen, de kaart staat,1 j H. B. S.—ZWALUWEN" Het Vlaardmgse „Zwaluwen" is Zaterdag aan de Hsvendyk de gapt van HRS. Voor H.B.S. is dit een zeer sterke tegenstander, zodat er aangepakt dient te worden om uit d>ze vriendschappelijke ontmoeting winst te halen. Aanvang 4 uur. Verder wordt gesp-eld op het ter rein van S.VP.S.: G.S.S. II—HJB.S. II. 3.30 uur. pe Koemarktbrug in de tijd, dat er nog geen Hav-Sank. maar teel een school naast het begin ran de Plantage stond „Nova Majorca", zoals het op ARNHEM. Op hel congres van de Vereniging van Nederlandse Ge meenten hield drs AL A. M. Heivoort, burgemeester van Boxtel, een pleidooi voor een grotere investering in de woningbouw, die hy, de bedragen van het nationaal inkomen in aanmerking nemend, zeer wel mogelijk achtte. Deze zienswijze werd bestreden door de minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting, mr dr J. in 't Veld, die Integendeel betoogde, dat een zo zuinig mogelijke bouw geboden was en dat elke mogelijkheid tot ver laging van de bouwkosten diende te worden aangegrepen. Ernstige critiek liet De oude Koopmansbeurs op de Dam is in restauratie. Het werk wordt uitgevoerd door de firma Kuypers, de supervisie heeft Ge meentewerken. Het herstel verkeert nog in een eerste stadium. Van bin nen is de Beurs een woud van stet- lingpalen en dwarsbalken met hier en daar een lange ladder voor de werklieden. Van de oude sfeer die altyd in de koele stille hal ging, is hoegenaamd niets meer te beken nen. Aan de buitenkant is bet al niet veel minder met de stellingen en ladders. De hele dag rijden krui wagens vol puin langs het groene hek van de Korte Haven. Het dak ziet er echter weer als niéuw-oud uit. Daar is juist Woensdag de pan nen belegging klaar gekomen. Maar zoals overal is het ook hier weer de schijn die bedriegt, want o wee als men van binnen kijkt direct onder het nieuwe dakbeschot. Hier liggen nog totaal verrotte balken op ver nieuwing te wachten. Wel erg dui delijk blijkt hieruit, dat restauratie van dit stukje oud-Schïedam heel hard nodig was. Nieuwe turnleidiug bij D.O.K. Door het bedanken van de dames Tanïs-Hettïnga en Westerveld-Aaï- dijk kwam de Chr. Gymnastiekver. D.O.K. plotseling voor de moei hike taak te staan om voor zeven meis jesafdelingen andere leiding te zoe ken. Daarbij kwam nog dat de afde ling kleine meisjes West gesplitst moest worden. Voor al deze proble men is thans een oplossing gevon den. Voorlopig is men verzekerd van de hulp van de dames De Rooy en Winkelman, de heer v. d- Berg uil Dordrecht (de secretaris van de turnkring Rotterdam-Dordt) de heer Koelman en de oud-leider de heer W. Verhoekx. Tienduizendste film- bezoeker gratis naar Rome „Parket no. 4257"; toen de heer G. A. van Amerongen, .be drijfsdirecteur van bet Capitol- theater dit nummer bekend maak te klonk er een juichkreet door de zaal, want de houder van dit plaatsbewijs was de tienduizend ste bezoeker, die naar de Italiaan- film „Maria Goretti" kwam kij ken Namens de N.V, „Tuschins- £j»„Rio Film" en de directie van het Captfoltheater kreeg de geluk kige, de 25-jarige A. Th. Kustner uit Schiedam, een tiendaagse reis naar Rome aangeboden- Deze jonge onderwijzer repatri eerde onlangs uit Indonesië. SVV 2 ontmoet Hollandiaan Door de voetbalvereniging S. F. C. wordt Vrijdagavond op het Boshoek- terrern bet jubüeiim-tDumooi ter gelegenheid van het dertigjarig be staan geopénd- Om kwart over ze ven vangt dan de wedstrijd aan tus sen het tweede elftal van S.V.V. en De Hollandlaan uit Vlaardingen. Het S.V.V.-elftail is als volgt sa mengesteld: doel: W. v. d. Haan; achter; G. Baas, C, van Dijk; mid den: J. Buss c her, Th. van Pelt, A. van Kampen; voor: A. v, d, Wamer, G. van Pelt, H. Meidam, J. Maltha, A_ v. d, Horst. Zaterdagavond zeven nor speelt de Schledamse vierde klasser SFC op Boshoek zijn beslissingswedstrijd tegen het Rotterdamse Roga. Ge woonlijk vindt een dergelijke ont moeting op neutraal terrein plaats, doch op uitdrukkelijk verzoek van de Rotterdammers speelt men op het terrein van SFC. ROTTERDAM Geboren"Willem L. S.. z. v. H. L. Schou ten en M. T. J. Heydeman; Hermanus, x. V- P- J. van der Most en M. M. Gijsen; Alida A., d. v. J. A. van Delden en MT. A. 't Hart; Johannes G., z. v, J. C. Blonk en C. Dankervoort; Hendrik M„ z. v. E. de Lange en S. K. Hadderaan; Martin X.., z. v. L. Verweel en A. W. van Hamburg; Bernardus. z- v. A. van den Broek en J. M. van der Zee; Willem P., z. v. W. P. van Rijswijk en J. van der Spoel; Johanna L., d. v. M. Geerlings en H. C, Seewald; Johannes M.. z. v. M. Geerlings en H, C. Seewald; Joost, z. v, M. de Bruyne en J. de Rooij. Overleden: G. van Diejcn, oud 69 wed. v. J. A, Bergmans: J. E. van Pop- pelen, oud 34 j.. echtg. v, H. T. Koever- mans; levenloos kind van H. J_ Jongejan: levenloos kind van H. J. Jongejan. Mastklimmen op het Marktplein Vanavond (Donderdag) zal er op set Marktplein in Oud-Rotterdam voor de bezoekers een wedstrijd worden gehouden in het mastklim men. Tal van mooie prijzen 2ijn be schikbaar gesteld. Nieuw variété in Oud-Rotterdam Donderdagavond nemen de Ryber- to's en het Trio Smit en Co. welke yarléténumrners zoveel succes heb ben geoogst op het Martkplein van Oud-Rotterdam afscheid. Vrijdag maken de Ostendy's rijwiel-lucht acrobaten en de 3e Zeeuwse boertjes parterre-acrobaten hun entree op dit Marktplein. Iedere middag en iedere avond geven beide nummers twee zeer verschillende voorstellingen. Afscheidsavond ULO „Willem Ruys" Jn Ons Huis namen de leerlingen van de 4e klasse van de ULO-schooI „Willem Ruys" afscheid van hun schooljaren. Door leerlingen van de school werd een bijzonder aardig programma afgewerkt en zo konden de aanwezigen na het openings woord van de heer G. J. Nesselaar. voorzitter van de oudercommissie, genieten van rhytmische gymna stiek. paardoefemngen. declamatie, liedjes bij de gitaar en zelfs een danspaar dat onder meer „het bal let" uit .Faust' ten beste gaf. Ver der waren er aardige schetsjes, waar het publiek hartelijk om heeft ge lachen. De „heer A. Looy. hoofd.der schooi, reikte de zo zeer begeerde schooIdiploma"s met een toepasselijk speech je uit. Aan het slot van de avond werd de scheidende voorzit ter van de oudercommissie gehul digd. de minister horen over het feit, dat de bouw verordeningen der verschillende ge meenten zo veel nodeloze verschil len vertonen. Het is noodzakelijk, dat men hier tot unificatie komt Mr dr In 't Veld deelde voorts mede. dat overwogen wordt de ge meentebesturen meer vrijheid te verlenen, evenals dit geschieden zal bij de verdeling van het woningcan- tigent. Maar geen enkele gemeente zal bevoorrecht worden om eerdér uit de woningnood te raken dan een andere. Spreker meende, dat het een hele toer zou worden de vast gestelde hoeveelheid van 55.000 wo ningen per jaar te bouwen en vrees de. dat hij die tot nu toe door de gemeenten was opgejaagd over twee jaar de gemeenten zou moeten opjagen. Hy beschouwde namelijk de sterke bevolkingsaanwas als het meest benauwende probleem van het huidige woningvraagstuk en meende, dat deze er de oorzaak van zou zijn. dat over dertig jaar de bebouwde oppervlakte van Neder- Dakota van Prins Bernhard naar Nederland terug DEN HAAG De particuliere Dakota van Prins Bernhard werd tijdens het bezoek aan de West vry ernstig beschadigd. Hierdoor kon het toestel niet langer gebruikt worden en moest worden gereviseerd.' Het is nu weer gerepareerd en zal door de privé-piloot van Prins Bernhard, Gerben Sonderman, naar Nederland worden gevlogen. land zou zijn verdubbeld. Vooral de ontwikkeling in de zogenaamde „Randstad-Holland" bezorgde hem koude rillingen. Hij sprak van een „tragisch vraagstuk", waarvoor Ge deputeerde, cn gemeentebesturen uit de betrokken streek thans een op lossing zoeken. Wat de grote macht betreft, die in de nieuwe Wederopbouw wet aan de minister wordt toegekend, mr dr In "t Veld betoogde, dat geen machts wellust bij hem had voorgezeten bij de samenstelling er van. doch dat in een overgangstijd als deze iets dergelijks nu eenmaal noodzakelijk Eilanden in de monding van de Jangtse bezet HONGKONG. Radio-Peking meldt, dat ruim 80 eilanden in de monding van de Jangtse op 8 Juli door het leger en de marine van het communistische China bezet waren. Deze eilanden zijn gelegen ten Oosten van Sjanghai en ten Noorden van het eiland Tsjoesan. De radio voegt er aan toe, dat de meeste nationalistische soldaten die zich op deze eilanden bevonden, zijn. vernietigd. Nijmegen beeft 102-jarige NIJMEGEN, Gistermiddag bracht de zangvereniging „Keizer ■Karei" een aubade aan de 102-jaiige mej. E. Schulz, die sedert 16 jaar ver blijf houdt op huize „Levensavond". Mej. Schulz, een Poolse, was in vroeger jaren gouvernante. Als zo danig bezocht zy bijpa de halve we reld. Zij is nog zeer monter en stalde nog bijzonder veel belangstelling in het bezoek van de Koningin. ARNHEM. Jfar. dr. C. G. C. Quarles van Ufford, commissaris der Koningin in de provincie Gelder land deelde ons mede; „H.M. de Koningin en ZK.H. de Prins der Nederlanden hebben mij opgedragen bun. erkentelijkheid je gens de bevolking van Gelderland over te brengen voor de hartelijke ontvangst, welke hen jl. Maandag en Dinsdag in de provincie werd bereid. De koningin en, prins Bernhard zeg gen dank aan allen, die hetzij door hun medewerking, hetzij langs de wegen en straten van de tocht hun aanhankelijkheid tot uiting brach- fen." Advertentie (LM.) VoO*0' .OUDE" BINNENWEG Dertig poppenkast-voorstellingen zullen er op diverse speelvelden in de stad worden gegeven tijdens het veertiendaagse vaeantiefestijn, dat de Rotterdamse Gemeenschap organiseert en dat op 29 Juli min of meer offi cieel op de Coolsingel zal worden geopend, waarschijnlijk door burge meester Oud. Talrijke verdere attracties zullen de Rotterdamse jcagd aan genaam bezig houden. Het aardigst hiervan achten wij wel de drie buiten- dag'in, die op 4, 1 en 11 Augustus op Plaswyck worden georganiseerd en waaraan telkens 500 kinderen deel zullen kunnen nemen. De deelucmcisprijs voor deze bui tendagen is zeer miniem, t.w„ 50 cent, waarin is inbegrepen bet ritje heen en terug met de tram, een. toegangs bewijs voor Plaswijck en zelfs nog een consumptie voor de kinderen. Dat deze buitendagen konden wor den georganiseerd is dan ook gro tendeels te danken aan de offervaar digheid van de leiders en leidsters, wier belangeloos werken getuigt van prachtige burgerzin. Voor jongens en meisjes van 12 tot 14 jaar zijn er voorts speciale fietstochten, wandeltochten en zo veel meer, In Delfsbaven is er een speciale Sport en Spel-dag en.... natuur lijk de traditionele en populaire zwemwedstrijden in de Debshavense Schie. Dit overigens meer voor de ouderen. Ook de andere wijken organiseren diverse festiviteiten, waarover men alle bijzonderheden kan vinden in een dezer dagen uitgegeven speciale feestkrant van de Rotterdamse Ge meenschap. Deze feestkrant is op diverse adressen in de stad gratis verkrijg baar, o.a. bij het gebouw van de Rot terdamse Gemeenschap, Mathenes- serlaan 408. De demonstraties van de Veluwse Boercndansers, waarover wij reeds eerder schreven, zullen op 29 Juli om 4 uur op het Pijnackerplein en om 7 uur op de Valkeniersweg wor den gegeven, 's Avonds zullen de boercndansers op de Coolsingel op treden. Hoogtepunten, van het vaeantie festijn zullen de voorstellingen van „De Gouden. Papegaai" door het Ne derlands Jeugdtoneel o.Lv. Rob Ge- raerds zijn. Deze voorstellingen wor den gegeven in het openluchttheater op Dijkzigt, in de Perehof op Kralin gen en in het RK. Verenigingsge bouw in Zuid. Men verwacht, dat in totaal ruim 20.000 kinderen aan de vacantie-festiviteiten van de Rotter damse Gemeenschap zullen deelne men. Uitstel bijeenkomst kabinetten R.I.S, en Republiek Indonesië DJAKARTA. Het kabinet van de republiek Indonesië heeft in zyn vergaderingen van 11 en 12 dezer besloten, om de gezamenlijke bij eenkomst van de kabinetten der R- I. en. van de R.I.S. uit te stellen tot 19 dezer. Wanneer straks de bijeenkomst tussen de kabinetten van de R.L en van da R.I.S. zal hebben geleid tot een volledige overeenstemming, dan zullen de resultaten van dit overleg, voornamelijk bestaande uit een ont werp voor de voorlopige grondwet voor de eenheidsstaat, worden voor gelegd aan het parlement der R.I.S. en aan het werkcomité van het K.N.I.P. Zowel dit werkcomité als het parlement der R.I.S. kunnen op de voorlopige grondwet geen amen* dementen indienen, zij kunnen" haa: alleen aanvaarden of vérwerpen. Wie wordt premier van de eenheidsstaat? DJAKARTA. Jodlen hst kabi- net van de nieuwe Indonesische een heidsstaat een presidentieel kabinet wordt, zal, volgens neutrale politie ke kringen in Djokja, Moh. Hatta aan het hoofd staan. In het andere geval geeft men dr Sukiman (con servatief Masjuml), Moh. Natsir (vooruitstrevend Masjumï) of Sutan Sjahrir een kans. De Fartal Kom- munis Indonesia, de Partai Murba, de Partai Buruh Indonesia en de Partai Sodalis zullen niet in het ka binet zijn vertegenwoordigd omdat zij niet mee willen werken aan uit voering van de overeenkomsten der R.T.C Samenzwering ontdekt tegen Bao üai SAIGON, De Vietnamese po litie heeft gisteren medegedeeld, dat speciale corpsen een samen zwering hebben ontdekt om Bao Dal, het hoofd van de Vietnamese staat, zijn kabinet en hoge rege ringsfunctionarissen uit de weg te ruimen. De chef van politie zeïde, dat de voornaamste leiders van de Vietminh in Saigon allen waren gearresteerd. De politiecorpsen voerden een overval uit in het hart van Saigon op „een aanvals- eenheid" van de Vietminh. Er zou den foto's gevonden zyn op het hoofdkwartier van de groep van degenen, die uit de weg geruimd zouden moeten worden. Kindje gedood onder een opklapbed AMSTERDAM. Gistermiddag is in een woning aan de Jan van Ga lenstraat een tragisch ongeluk ge beurd. Een drie en een half jarig zoontje was naar bed gebracht, maar er weer uitgekomen. Het kind ging hangen aan een twee-persoons op klapbed, dat zich ook in de kamer bevond. Dit klapte naar boneden en raakte het jongetje, dat op slag dood was. Oorlogsmuseum Overloon is uitgebreid (Van onze correspondent) HEERLEN Het oorlogsmuseum te Overloon, dat een rijke collectie oorlogstuig bezit, is uitgebreid en opnieuw ingericht. Op 22 Juli zal het officieel worden heropend. DEN HAAG Op Maandag 17 Juli a s. zal schout by nacht I. W. Reijmerse te Den Helder het com mando der Zeemacht in Nederland overdragen aan vice-admiraal J. J. L. Willinge, die dus, na een half jaar met het oefensmaldeel Neder landse Antillen en tijdens de oefe ning „activity" de Atlantische Oceaan on de zeeën in West-Europa en Midden-Amerika te hebben beva ren, op zijn oude post terugkeert. De plechtigheid heeft plaats aan boord van Hr Ms wachtschip Willemsoord om 11 uur des ochtends. Rijles met noodlottige gevolgen DORDRECHT. Voor de arron dissementsrechtbank te Dordrecht hebben terecht gestaan de Gor- cumse dierenarts K. C, van der W. en zijn echtgenote, die op 23 Mei in Gorinchem een aanrijding ver oorzaakten, dis de dood van de 72- jaxige mejuffrouw L. Meuienberg ten gevolge had. De heer Van der W. had zijn vrouw rijles gegeven en tijdens de ze les nam zij een bocht te ruim. De officier van justitie eiste voor het veroorzaken van dood door schuld tegen de dierenarts f 1000 boete of 2 maanden hechtenis •en tegen zijn echtgenote f 500 boste of 1 maand hechtenis. Uitspraak over 14 dagen. Commissies Garantiewet nog niet samengesteld DEN HAAG. In antwoord op schriftelijke vragen van het Tweede Kamerlid Van de Wetering (CHU), heelt minister Götzen medegedeeld, dat bij K.B. twee commissies van beoordeling in zake de Garantiewet Ned. Ambtenaren in Indonesië zyn ingesteld. Tot benoe ming van voorzitters en leden dier commissies zal op zeer korte termijn worden overgegaan. Dagtocht mar mooi viswater „Het Rotterdamsch Parool" or ganiseert in samenwerking met de Stichting Watertransport een unieke dagtocht voor hengelaars en wel op 18 en 19 Juli Op Dinsdag 18 Juli 's middags zes uur wordt met een moderne motorboot gevaren naar de Bies bos, -waar men 's avonds onge- veer tien Uur arriveert. In de vroege morgenuren van. "Woens dag kan met het vissen worden begonnen. Omstreeks twaalf uur wordt de terugreis aanvaard, zo dat de deelnemers Woensdagmid dag vier uur weer jn Rotterdam zullen zijn. De prijs van deze hengelaars- tocht bedraagt f 3.50 per persoon. Aan boord wordt gratis thee geschonken. Bovendien stelt „Het Rotterdamsch Parool" voor de held van de dag een prijs be schikbaar. Goedé slaap- en was gelegenheden enz. zijn aanwezig. Aanmeldingen en nadere in lichtingen van Vrijdag 9 uur al aan ons bureau Lange Kaven 141, Schiedam. PARAMARIBO. De gouverneur van Suriname, mr. J. J. Klaaszes, heeft aan J. Drielsma, minister van financien, en J. Buiskool, president van het hof van justitie, opdracht gegeven een kabinet te vormen. Bei den hebben de opdracht nog in be raad. De gouverneur heeft nog in beraad gehouden, of hij de ontslag aanvrage van het kabinet zal aan vaarden. Er is besloten niet tot ont- i binding van de staten over te gaan- Heden overleed onze lie ve Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootva der ADRIAN US KOPER wcd.ru van Geertruida WUma, oud-gemeerste-ontvanger te Schiedam, in de ouderdom van 86 j. 's-Gravenhage: J. A. M. "EXEL KOPER, Rotterdam: A. G. v. d. EB— KOPER, A. C. v. d. EB. Klein- en. Achter kleinkinderen.' 's-Gravenhage. 11 Juli '50. Oranjeplein 78. Geen bezoek. Geen bloemen. De verassing zal plaats hebben Zaterdag as. in het crematorium te Vel- sen na aankomst van trein 10.58 uur. Halte Driehuis-Westerveld. Aan allen, die blijken van belangstelling hebben Jjc- toond bij de teraardebestel ling van onze lieve Moeder, Behuwd-, Groot- en Over grootmoeder, Mevrouw tjitske bok Wed. van Antonie Coraelus van Vtersendaal betuigen wij onze hartelijke dank. Namens de gehele familie T. G. SPRTJUT— v. VERSENDAAL Te koop voor zelfbewoning of belegging huisje te Schie dam, mooi, ruim uitzicht. Prijs 4000.—. Br. no. S 461 bureau van dit blad. Flinke sterke kuikens met ons opfokvoer. Met ons krachtig schoon kippenvoer raapt U grote eieren. Blanke Bloem, Zemelen. "Walvis- molen, Westvest 29. Tandarts zoekt huls of praktyk-ruimte. Br. onder no, S 459 bur. v. d- blad. Gevraagd op handelskan toor jongeman. Enigszins be kend met de Engelse taaL Leeftijd ongeveer 16 jaar» Brieven onder no. S 460 bur. van dit blad. Gezin (vrouw met 3 gr. kin deren) zoekt op nette stand gemeubileerde of gestoffeer de kamers met keuken. Aan biedingen met prijsopgaaf onder no. S 462 bur. v. d. bl. Te koop van particu!.: Opel captain 1940, gereviseerd in. prima staat met nat bewijs. Tel. 69884. Na 6 uur. Te koop damesfiest. Te be vragen: Kooiman, Boyle- straat 82 A. deze kranï wordt gelezen in sfad en land Vrijdag 14 t/m Maandag 17 Juli Twee d\vaz©n zetten Hollywood op stelten. Liefde, misdaad en dolle streken. Toegang alle leeftijden. I WIJ VERWACHTEN: BITTERE RIJST Dinsdag geheel nieuw programma. VOOR HET ALLERBESTE STEEDS NAAR 250 Gram COCOSSPRITS 55 cent 150 Gram CRêME-HOORNTJËS 50 cent 4 GEMBER CARRê'S 50 cent Bestellingen worden door de gehele stad gratis thuisbezorgd W. VAN NOORTWIJK ZN. St. LIDUINASTKAAT 49 - TELEFOON 67586 Bekroond te 's-Gravenhage W -

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1950 | | pagina 2