HET ROTTERDAMSCH PAROOL President Truman: „Amerikanen zullen Koreaanse oorlog winnen' Amerikanen slaan eerste aanval op Koemlinie af Generaal MacArthur: Voorlopig doel bereikt met weinig verliezen Pandit Nehroe richt zich rechtstreeks tot Stalin Vuurwerk van moties houdt leven in de brouwerij Europa krijgt wapens in sneller tempo Moskou voert spanning ten top mm. yrijdag 14 Juli 19501 Gevaar van omsingeling nog niet bezworen KOREA De Britse positie Vertrouwensvotum voor Pléven Stakingsdrciging in Rotterdams haven 's Konings zwager veroordeeld WEER EEN DAG LEOPOLD-DEBAT Korea leert militairen een belangrijke les Zuid-Slavië, Perzië en Iran onder scherpe druk gezet Appèl tot verzoening van Stockholm uit r— Nee toch.Heus! ilOe Jaargang, no, 163 Bed en Adm Lanqa Haven 141. Schiedam Tel 69300 Abonn prijsi per week 0.35 pei kwartaal f 4.50 losse nummers f 0.09 Opqericht door de Stichting „Het Parool" DE SCHIEDAMMER Uitgave N.V. De Nieuwe Pers Postgiro 398644 Bankier i Amsterdamsche Baak te Rotterdam Directeur: B. de Vries Hoofdrédacteur:W. B. F, Schaper WASHINGTON. De kansen op Korea zullen keren, de Amerikanen zullen zich niet van Korea laten verdrijven, de communisten uit Noord-Korea zullen worden teruggeslagen tot achter de 38ste breedtegraad. Dit vastbe raden geluid liet president Truman gisteren op zijn persconferentie horen. Op de vraag» of de Amerikaanse troepen bij de 38ste breed tegraad halt zullen houden, antwoordde de president: „Een beslissing daarover zal geno men worden, wanneer de tijd daartoe geko men is." Een andere journalist wilde wéten, of dé Verenigde Staten klaar staan om waar ook ter wereld het hoofd aan agressie te bie den. „Wrj zullen aan deze situatie het hoofd kunnen bieden," zei Truman rustig. Optimisme schemerde ook door in een gisteren uitgegeven speciaal communiqué van generaal MacArthur. Daarin wordt gezegd, dat de Amerikaanse troepen een der be kwaamste en heldhaftigste achterhoedege vechten uit de krijgsgeschiedenis hebben ge leverd. Door déze Amerikaanse actie is.de tfjd gewonnen, die nodig was, om met de grootst mogelijke snelheid versterkingen aan te voe ren naar de linie, die thans het Zuiden van Korea tegen de Noordkoreaanse opmars be schermt. De Amerikaanse verliezen zijn tot nu toe uiterst klein geweest, verklaart het communiqué: 42 doden, 190 gewonden en 250 vermisten. TOKIO. Het versterkte Ameri kaanse leger in Korea slaagde er -gisteren in, de eerste aanval yan de Noordkoreaanse troelen op de Koemlinie, die de Amerikanen ten koste van alles willen verdedigen, af te slaan. Van het Koemfront wordt gemeld, dat een communistische pa trouille, die zwemmend de overzijde van de rivier trachtte te bereiken om op de zuidelijke oever een brug- fcehoofd te vormen, door mortier- en mitrailleurvuur teruggedreven werd. ïle Amerikaanse artillerie legde ge durende de hele nacht een spervuur over de rivier, fcén einde te voorko men, dat de drie Noordkoreaanse di visies die op de Noordelijke oever van deKoem zijn. samengetrokken, gedekt door de duisternis, de rivier zouden oversteken. De posities aan de Koem worden echter ernstiger bedreigd door de flankbewegingen van de Noord- Kor eanen zowel "aan'del rechter als aan de linkerzijde van de Ameri kaanse stellingen. De communisti sche troepen trekken Zuidwaarts langs de Westkust. Ook ten Oosten van de Amerikaanse linie rukken over het schiereiland in Zuidelijke richting op. Generaal MacArthur deelt in zijn laatste communiqué mee, dat de i:isa;n:iuii!niB(»iiBn.irinn[fliiinnmFniimiiniiiaiininmiaHpinnnri!Bii]i!mRflini}» In het zoeklicht |A AT het juist de Britten zijn, die 1hun uiterste best doen om de Sowjets te bewegen, hun invloed tot beëindiging van de strijd in Korea te gebruiken; kan geen verbazing wekken. Het is geen geheim, dat men zich in brede politieke kringen in Londen vérre van gelukkig, voelt óver bepaalde onderdelen van de nieuwste Amerikaanse politiek ten aanzien van het 'Vérre Oosten. On getwijfeld is het waar, dat alle Brit ten .nét' uitzondering van hele en halve communisten natuurlijk zich met overtuiging geschaard heb ben achter het Amerikaanse initia tief om de Zuid-Koreanen mét man nen en wapens bij te staan. Men ziet daarin een even noodzakelijk als rechtvaardig middel tot beveiliging van de wereld tegen agressie. Maar mén heeft, in het bijzonder in de gelederen van Labour, ernstige be denkingen tegen het feit, dat presi dent Truman aan de verdediging van Zuid-Korea- 1 "v, die van Formosa gebonden heeft. Dit .immers- kan een Amerikaan s- Chineseoorlog tot gevolg hébben en het zou de Britse regering moeilijk vallen, in een dergelijke strijd do zijde van de Amerikanen te kiezen. Londen heeft, op grond 'van dé feite lijke toestand, het regiemvanMao Tse-Toeng erkend en Formosa is een Chinees eiland. De omstandigheden liggen daar én voor allé andere léden der Ver. Naties, die het .com munistische China erkend hebben dus geheel anders dan in' Korea. Er moet de Britten, dus veel aan ge legen zijn, de Koreaanse oorlog,, die gemakkelijk in een Amerikaans- Koreaans-Chinese strijd kan ontaar-" den, zo spoedig mogelijk tot een ein de te brengen. Of .zij daarin zullen slagen, hangt helaas waarschijnlijk meer van de verrichtingen, van ge-, neraal MacArthurs strijdkrachten af dan van de overtuigingskracht van de argumenten, die ambassadeur sn David Kelly in Moskou te berde brengt. Worden de Noord Uor'eanen achter de 38ste breedtegraad terug geslagen, dan zal Moskou zich wel licht inschikkelijk tonen. Houden de Amerikanen daarentegen geen stand, dan zal dé Russische prijs voor mede werking hoog, waarschijnlijk te hoog zijn. Vrij koi>l "Weersverwachting geldig van H Vrijdagavond tot Zaterdag- fg avond: Zwaar bewolkt met vooral aanvankelijk nog énkele buien,.: gf later tijdelijke opklaringen, g Meèst matige wind tussen "West S..en Zuidwest. Vrij koel. g 35 Juli, Zon op 4.27, onder 20.54; maan op 4.09.vonder 21.43 ».m. B!PliI(SinBliliE!iIlfflilliaiilli:i!ll0lllillOTBiimi!3Si]IIÏIIi;Bli^ communisten snel oprukken naar Hamtsjang, Yetsjon en Andong, ten Noord-Oosten van de-tijdelijke Tae- jon, ten einde de Amerikaanse ver bindingen met het achterland af te snijden en de troepen aan de Koem te omsingelen. Verder wordt meege deeld dat de N.-Koreaanse eerste di visie uit de frontlinie bij Kongjoe.ge- riomen is, wegens grote verliezen toegebracht door de Amerikaanse artillerie en de luchtmacht. De eer ste divisie werd. vervangen door de zesde. Het communiqué meldt voorts, dat de situatie in het Oosten is gestabi liseerd- De Amerikaanse vloot, pa trouilleert laags de Oostkust, terwijl de Britten de Westkust voor hun re- bening hebben genomen. Een correspondent van United Press, meldt: Naar verluidt staan de communis ten in het Westen thans op 80 km afstand van Taejon.,en zijn de stoot troepen Koénsan ,eén havenstad aan de monding van de rivier de Koem genaderd. De Zuid-Koreanen trach ten 80 km ten Noord-Oosten - van Taejon de communisten tegen te hou den, die langzaam voortschuiven in de richting van de plaatsen Koemts- jon en Taegoe, twee steden die aan de hoofdxveg naar Taejon Liggen, waarlangs de Amerikaanse verbin dingen, in stand worden gehouden, met de havenstad Poesan, waar de Amerikaanse voorraden uit Japan aangevoerd worden. Korea Dinsdag a.s. in de Eerste Kamer DEN HAAG Op de agenda voor de vergadering dér Eerste Kamer, té houden Dinsdag a.s. 's namiddags twee uur, komt als laatste punt voor de bespreking van de Regeringsver klaring inzake Korea. Dat men in.Amerika,.ondanks alle optimisme over de definitieve afloop van de oorlog in Korea niet op een .goedkoop succes rekent, blijkt uit een serie maatregelen, welkereeds genomen zijn of op het ogenblik overwogen worden. Het Amerikaanse departement van Defensie zal volgende week aan het Congres een milliard dollar 'of meer vragen ter bestrijding van de kosten van de oorlog in Korea. President Truman heeft het Con gres gevraagd om 89 millioen dollar voor het beginnen van een „waar heidscampagne" tegen het commu nisme in de gehele wereld. De Verenigde Staten zenden thans manschappen en materieel per vlieg tuig naar Japan en Korea, via een luchtbrug ovet de stille Oceaan. De Amerikaanse luchtmacht heeft me degedeeld, dat zij regelingen heeft getroffen voor het charteren van 63 viermotorige transportvliegtuigen van commerciële luchtlijnen, dis de luchtbrug naar het Verre Oosten mede zullen onderhouden. De Nationale Raad voor de Veilig heid, waarvan president Truman voorzitter is, zal van nu af aan ten minste eenmaal.per week bijeenko men. Senator Tydirigs deelde mede, dat de Senaatscommissie voor de strijdkrachten zal voorstellen, de productievan reeds besteldevlieg tuigen ter waarde van véle milliar- den dollars te. bespOedigeO- OÜIÏÏII!Htfl!ltm;Hlf3UtWt5I1311iI0^!ri!iraLi i) G''!i I'll llii, !1ê' lil! il (Van onze correspondent) PARIJS Met 335-226 stemmen heèft Pléven met zün kabinet geze gevierd In de eerste stemming, die op de interpellatie ter zake van zijn kabinetsformatie volgde. Hij heeft 42 stemmen verloren sinds hjj in zyn kwaliteit van formateur door de Kamer bevestigd werd, de onvermy- delyke prijs voor de samenstelling van zijn kabinet, die zowel bij links als rechts teleurstelling had gewekt. Vooral de keus van de heer Gia- eóbbi, ex-Gaullist en fel anti-socia list, heeft veel kwaad bloed gezet, maar terwijl de socialisten gesloten stemden, viel een aantal MRP-ers af. Het was overigens duidelijk, dat de Kamer genoeg van de crisis had en naar het einde der debatten ver langde.-, Duclos, woordvoerder der commu nisten verweet de socialisten dat zij een verkapte coalitie met het Gaul- Hsme hadden gesloten. De uitslag van de stemming viel. alles tezamen genomen, dan. ook mee. Dé crisismoeheid, de hitte en de aanvallen van Gaullisten en com- munisten>hadden allen in het voor deel van de formateur gewerkt. De O VB. die In deze kwestie mo menteel samenwerkt met de EVC, heeft haar eis van een week extra- loon voor de vaste havenarbeiders en een extra-uitkering van f. 50. voor losse arbeiders van de HAR boven de 2% gratificatie thans ln ultimatieve vorm aan: de Scheep vaartvereniging Zuid gesteld. Bo vendien eist men, dat de arbeiders die na de deze week gehouden sitdownstakïng van een uur voor de verdere duur van die dag van werk zqn uitgesloten geweest door de SVZ, toch loon zullen ontvangen over die dag. Het ultimatum loopt vandaag af. De SVZ heeft, naar v?ü vernemen, niet het voornemen het ultimatum in te willigen. Zondagmorgen om half elf zullen de havenarbeiders zich in Odeon nader beraden welke houding zij aannemen. SOESTDIJK De per 15 Juli af tredende waarnemend algemeen se cretaris van het Koninklijk huls, mr dr I. G. van Maasdijk, is door de Koningin benoemd tot kamerheer in buitengewone dienst. LONDEN. Pandit Nehrae, de premier van India, is de Britten, die via hun ambassadeur in Moskou, sir David Kelly, trachten tot een rege ling van de Koreaanse crisis te komen, te hulp gesneld. Door de ver tegenwoordiger van India in de Russische hoofdstad heeft hü aan Gromyko een voor Stalin bestemd persoonlijk schrijven laten overhan digen. Tegelijk heeft ile vrouwelijke ambassadeur van India In de V.S. een persoonlijke boodschap van 'Nehroe aan de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Dean Acheson, laten afgeven. Waarschijnlijk wordt Acheson In déze boodschap Ingelicht over de inhoud van Nehrae's brief aan Stalin. In diplomatieke kringen te Wash ington wordt nader vernomen, dat Pandit Nehroe in de twee bood schappen, die hij gisteren Ache son en Stalin heeft doen toeko men, de hcop heeft uitgesproken, dat a'. het mogelijke gedaan zal worden om de vijandelijkheden ih Korea een plaatselijk karakter te geven. Over eén eventueel vredesvoor stel van Nehroe wordt niet gerept, maar men herinnert er aan, dat Nehroe van het begin af aan be reid is geweest, om als bemidde laar tussen de V.S. en de Sowjet- Unie op te treden. Het heeft in dit verband ook dc aandacht getrok ken, dat Nehroe. volgens een be richt uit New Delhi, ook „in recht streeks en nauw contact*' is ge weest met Clement Attlee. Te Londen wjjst men er op, dat India de enige belangrijke niet- commuristische. mogendheid met een volledig geaccrediteerde ver tegenwoordiger te Peking is en derhalve in de positie verkeert, als bemiddelaar op te kunnen treden, onder- meer om een uitbreiding van het Koreaanse conflict te voorkomen. In Washington heeft men inmid dels nog eens met nadruk ver klaard, dat „er geen compromis kan worden aanvaard ten aanzien van het fundamentele doel der V.N. om de agressoren uit Zuid- Korea te verdrijven". „Wij zullen Korea niet verlaten, voor toy de agressie de kop heb ben ingedruktheeft president Trumün verklaard en deze foto schijnt de dead bij het woord te voegen. Zij werd genomen tij dens de inscheping vö?t een divi sie mariniers, een Amerikaans keurcorps, in een haven aan de Oostkust ven Amerika. Op het ogenblik varen de troepensche pen op volle kracht naar Korea. BRUSSEL. De Gentel krijgs raad heeft hedenochtend de zwager van koning Leopold, Walter Baels, veroordeeld tot vijf maanden voor waardelijke gevangenisstraf we gens het zich onttrekken aan dienst neming in de vrije Belgische strijd krachten tijdens de oorlog. Baels was oorspronkelijk tot drie jaren gevangenisstraf veroordeeld, doch dit vonnis werd gisteren door de krijgsraad vernietigd. Wel - be sloot de krijgsraad, dat Baels zijn burgerrechten voor dé tijd van drie jaren zal verliezen. (Van onze correspondent) BRUSSEL. De motie van dc dag, waarmee telkens de oppositie in de verenigde zitting van het Belgisch parlement er het leven in de Iraagwerkcnde brouwerij trachtte in te houden, betrof gisteren de po sitie van de echtgenote van Leopold III en van de uit bet tweede hu welijk geboren prins. Twee socialisten en een liberaal verlangden, dat een speciale commissie zou worden gevormd, om verslag uit te bren gen over het statuut van de prinses Réthy, van wie de koning verklaar de, dat zij van de titel en de rang van koningin afstand doet. en van prins Alexander, die van dc troonsopvolging zal worden buitengesloten. Hoewel zowel het een als het ander tegen de bestaande grond wettelijke bepalingen ingaat en ook van Katholieke zijde destijds het opstellen van een dergelijk statuut vóór 's konings terugkeer werd bepleit, schaarde nu de ge hele CVF-groep zich achter voor zitter Van Cauwelaert, die de mo tie onontvankelijk Verklaarde. De 800 passagiers, die eergiste ren aan boord gingen van de 20.000 ton metende „Franconia" van dè Cunard Line om zich van Canada naar Engeland te bege venj zijn nop peen. fctlómefér op NIET ALLEEN won Tonny Eys- vogel in het nummer individuele dressuurproef voor amateurs tij dens het concourshippique te Hoofddorp op Bon Fire de Prins Bernhard-medaille, bovendien smaakte zij het genoegen, dat. de prins haar deze onderscheiding persoonlijk uitreikte. benarde positie te verlossen. hun tocht gevorderd. Vlak bij Quebec liep de oceaan reus op 'n rif en reddingboten moesten de passagiers toèer adh land zetten. Ophet ogenblik trachten sleep boten de Franconiavit haar WASHINGTON. - Zestien Ame- rikaanse schepen, volgeladen met wapens, zijn op het ogenblik naar Europa onderweg. Veertien andere wapenschepen liggen gereed om de Amerikaanse havens met bestem ming Europa te verlaten. Onder de voor dg Westeuropese landèn be stemde uitrustingsstukken bevin den zich ook zware tanks, die in hoofdzaak naar Frankrijk zullen gaan, In Washington wordt gespro ken over een versnelling of zelfs verdubbeling van de Amerikaanse wapenhulp aan de landen van het Atlantische Pact. Daarvoor zal het Congres grote extra-sommen ter beschikking moeten stellen. Mili taire deskundigen noemen in dit si NCi D€ JÉRU&TOEKKING AMERIKAAN* SE TROEP6 VHAAGD DOOR RUSLAND STN iddtK 'Knüïe 4 ^ai nJ $!- mC P S5? ambassadeur sir kaanse adviseurs, die helpen bij de navid Kelly in Moskou en. de pre- ontginning der olievelden, uit het mier van India, Pandlt Nehroe, van land. te zetten. Moskou beweert in New Delhi uit. nog een uiterste po- dit,verband, dat „Perzië aan een treft, waar het buitenland behal- gebieden, die déze vroegere satel- ging doen, om hoi Kremlin te be- vijandige staat (bedoeld is Amerika) ve de Sowjet-Unie. natuurlijk lieten, onder goedkeuring van Mos wegen zyn invloed tot beëindiging gelegenheid geeft, bases tegen de zich niet mee mag bemoeien. kou, na de oorlog aan Zuid-Slavië van de Noordkoreaanse agressie te Sowjet-Unie in te richten." Dit zou Is dit allés al dreigend genoeg, moesten afstaan, gebruiken, verscherpt het intematio- de Sowjets 'het recht geven, hun het valt in het niet tegen de span- In Tsechoslowakye wordt het leger nale communisme zijn druk op an- troepen Perzië te laten binnentrek- ning, welke de communisten weer in snel tempo op Russische leest, ge- flere „weke plekken:* ln Azië en ken. Om haai' „argumenten" kracht eens op de Balkan forceren. Vlak schoeid. In Oost-Duitsland worden Europa. Vanmorgen zijn, volgens bè- bij te zetten, laat de Sowjet-Unie aan dè grenzen van Tito's Zuid-Sla- delen van de „volkspolitie" gereed richten uit betrouwbare bron te noordelijk Perzië infiltreren door vië houden volledig uitgeruste Hon- gemaakt voor transport. Naar Korea Hongkong, 20.000 man van het Chi- voor de guerïllastrijd opgeleide man- gaarse. Bulgaarse en Roemeense of de Balkan? Niemand weet het. nese. communistische leger Tibet schappen uit het Russische deel van legers manoeuvres' onder leiding van Maar de spanning wordt er door ten binnengevallen. Azerbëidsjan. Laten deze liedèn in Russische officieren en met gebruik- top gevoerd en dat is Moskou's doel, Perzisch Azerbéidsjan de geweren making van het modernste Russische want spanning kan misschien ver- Verder naar het Westen heeft knallen, dan kan Rusland verkla- oorlogstuig. Tegelijk worden in deze warring'stichten in het kamp der Moskou zijn diplomatieke druk' hp ren, zoals het in het Koreaanse 'gé- landen de anti-Zuidslayische, gevoe- vrije volken. Voor het Westen be de Perzische regering verhoogd, om val deed, dat het hier een „binnen- lens tot het uiterste geprikkeld door staat daartegen sléchts een recept: deze ertoe te brengen, de Ameri- landse" Perzische aangelegenheid be- csn campagne tot teruggave, van de sterk zijn. verband bedragen tot 2 milliard per jaar. De wapenhulp, welke op het ogenblik verleend, wordt, heeft een waarde van ongeveer 1 mil liard per jaar. Militaire waarnemers in Londen verklaarden gisteren, dat de oor log in Korea het accent nog eer»s extra zal leggen op het belang van een spoedige bewapening van West Eurojja tegen een eventuele Russi sche agressie. De oorlog in Korea heeft .aangetoond, dat het belache lijk is geheel te vertrouwen op een luchtmacht, om de aanvallers legen te houden. De hoop, Üat de nieuwe Amerikaanse antitankwapens af doende* zoüdèn zijn tegen de Russi sche tanks, is ook dé bodem inge slagen. Een ding is bijzonder dui delijk geworden in Korea: dat er niets is opgewassen tegen 'n goed geschoolde, goed .bewapende infan terist. Met het voorbeeld van Korea voor ogen bestuderen de militaire leiders van West-Europa de plan nen, die reeds voor de defensie zijn opgesteld, met min of meer scepti sche gevoelens. Het aantal divisies, dat opgeleid wordt voor de verde diging van het Westen, zal nu waarschijnlijk aanzienlijk vermeer derd moeten worden. De training zal hok zwaarder dienen te worden gemaakt, zoals tijdens de oorlog op de opleidingsscholen in Engeland, waar de soldaten met scherp scho ten tijdens de oefeningen om te verhinderen, dat de pas aan het front komende jongens door paniek bevangen zouden worden en op de vlucht zouden slaan. Van militaire zijdè zal er wel licht ook weer op aangedrongen worden, West-Duitsland te bewa penen, om óp deze wijze in de Westerse gelederen de mannen op te nemen, die meer oorlogservaring hebben dan de soldaten van welk ander land ook. Volgens hen was het -niet de taak van. de Nationale Vergadering dit probleem te behandelen en dus ging ook deze motie onder tafel. Tien van de 26 sprekers, die voor het debat zijn ingeschreven, hebben nu hun beurt gehad, zodat de zitting zeker nog een deel van de volgende week. in beslag zal nemen, want, in verband met de onthulling van het monument, te Eastogne enr.de nationale feestdag van de 21ste, vriend en vijand eigenlijk welkom is. (Van onze Scandinavische correspondent) STOCKHOLM De Noorse mi nister-president Gerhardsen hield gisteren in het internationale arbei ders jeugdkamp in de nabijheid van Stockholm een rede, waarin hij de Seciaal-democratische Jeugd Inter nationale opwekte een nieuw vredes appèl tot ..alle staten en volkeren te richten, in de eerste plaats aan de Sowjet-Unie. Dit appèl zou de vol gende vier punten bevatten: De Sowjet-Unie wordt verzocht er toe mee te wèrkèn, dat aan de oor log in Korea een einde gemaakt wordt en de Noord-Koreanen zich tot dé 38ste breedtegraad terugtrek ken. De Sowjet-Unie wordt verzocht opnieuw aan het werk van de Vere nigde Naties deel té nemen. Voorts wordt aan de Sowjet-Unie gevraagd deel te némen aan eén ef fectieve controle op de atoomener gie. Tenslotte wordt er bij de Sowjet- Unie op aangedrongen mee te wer ken aan de totstandkoming van een vredesverdrag met Oostenrijk, Duits land en andere landen, waarmee nog geen vredesverdrag gesloten is. .2) Zweden erkent Israel r STOCKHOLM. De Zweedse regering heeft aan de minister van Buitenlandse Zaken van. Israel medegedeeld, dat zij besloten heeft Israel de jure te erkennen. Het Zweedse ministerie deelt 'voorts mede, dat Zweden.bereid is diplo matieke betrekkingen, aan te kno pen met Israel. Trein- en autobusgesprekken behoeven nodig enige .verdie ping. .Wyien. Santayana raadt aan het eens te hebben over het onderwérp, dat geschiedenis nog nooit goed géschreven is .en effc jaar opnieuw géschreven zou moeten worden. „Eens bood 'n schrijfster ons een manuscript1 aan," schrijft de Baokreview, „wij vonden haar een paard en het boek ma tig. Haar boek won een prijs, wij vonden haar interessant en. niet onaardig. Wij verkochten 100.000 exemplaren wij von den haar moot. Nu heeft Holly wood haar manuscript »an ons gekocht en wij vinden haar thans een schoonheid." Life Magazine heeft ex-ko- suing EdwaTd VIII (hertog van WindsorJ 250.00.0 dollar be taald voor zijn Levensherinne ringen. het Ritztheater te Milwau kee komt een aparte, snoep- hoék, d.w.z. allen die wensen te etenkauwenen., knauwen, met papier; te ritselen enzovoorts, enzovoortstoordén in een be paald gedeelte van de zaal op een hoop gezet dat is gemak kelijker voor de werkvrouwen..

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1950 | | pagina 1