Van de fijne glimlach af tot het gieren en brullen toe Cricket-evenement aan de Damlaan wms& Plannen voor uitbreiding van het Plaswijckpark r TIEN JAREN DIERGAARDE BLIJ-DORP Ondanks moeilijkheden nu 500 lieren bij elkaar y ert/ey/U<? Een misslag van Walt Disney Aan de Rotterdamse jongens van 11 tot en met 15 jaar Zaterdag 5 Augustus 1950 Hel pluisje en de zwaartekracht *k Zit in de trein. Tegenover me zit een moeder met een meisje van een jaar of vijf. Vader zit naast mij geperst in de wat te volle eoupé. Het kind heeft kennelijk een dag fami lie-bezoek achter de rug, en zit moe en lusteloos, zo'n beetje drenzerig. Maar ineens veert het op. Door hst open raam komt statig een zaadpluis naar binnen gezweefd, een minia tuur parachute die haar kostbare la ding voorzichtig verder schuift door het onmetelijk ruim. Het kind heeft de pluis gezien, de moeheid verge ten, het spel begonnen. Ze blaast de pluis van zich weg. Die zeilt tussen de twee hoofden van fluisterende gelieven door. Ze kijken op, lachen en blazen terug. In een ogenblik is de hele coupé in het spel van het kind betrokken. Ieder verliest er iets van de eigen moeheid door. en is blij om het sier li ik zweven van dat wonder lichte ding. Totdat het bij de vader komt Die steekt z'n hand uit, grijpt de pluis, verkreu kelt die tussen z'n vingers tot een zielig stukje vuil en werpt dat op de grond. Het kind zakt teeen moeder aan, en jengelt, of ze d'r nog niet zijn. De mensen zijn zich ineens be wust. dat het al donker begint te worden. Wij mensen geloven onvoorwaar delijk aan dc oppermacht van de zwaartekracht. Daarom kunnen we niet meer spelen met wat mooi en licht en teer is, verkreukelen het in ons grijpend begrijpen tot een sier loos vod. Wij vernielen de vreugde en zijn bang om eigen kwetsbaar heid. Wc ontnemen het kind z'n pluisje en geven het snoepgoed, op dat het niet lastig zal zijn. wij stelen een mens zijn zelfstandigheid, zijn arbeidsvreugd, en betalen het ver lies met dom geld. We vermoorden het beste in ons leven, om vooruit te komen, we jagen naar die éne zekerheid van de alles verkreuke lende dood. Maar God heeft oog voor het kleine en onbelangrijke. Zijn paratroopers brengen bloemen aan, kunstig verpakt aan miniatuur vai- schermpjes, Hij getuigt, dat slechts zij. die als kinderen geworden zijn, Zijn Rijk kunnen zien. Wedstrijd Hermes-A.C.C. beslissend voor kampioenschap Zo zal dan morgen aan de Damlaan de grote strijd gestreden worden tussen HermesD.Y.S. eii A.C.C., een strijd, die beslissen zal, wie cricket- kampioen 1950 wordt. Er is veel over de kansen gepraat, alles is al lang tegen elkaar afgewogen, maar niemand kan met zekerheid de uitslag voorspellen. Hermes kan winnen, maar kan ook verliezen, ziehier de algemene conclusie, lopen elkaar niet veel. Hermes, in volle eindspurt, zal proberen de Amsterdammers voor de tweede keer m djt seizoen te slaan. Of het zo gemakkelijk zal gaan als in Amsterdam, toen A.C.C. voor 68 runs aan de kant zat, wij betwij felen het. De ACC-bowler Piet Sanders is er de laatste weken wel buitengewoon in, getuige zijn cij fers van 10 wickets voor 16 runs tegen Rood en Wit en 7 voor 22 tegen VVV j.I. Zondag. Het bat ting-team van Hermes zal zeer ekcr een zware beproeving te doorstaan krijgen. Zal de ACC- crack Wally van Weelde weer met een century uit de bus komen, net als jJ. Zondag tegen VVV? En wat Hermes kan presteren, weten alle Schiedamse cricket-liefhebbers. Alle factoren zijn aanwezig voor een fraaie en spannende strijd, een strijd, die ongetwijfeld dat zal brengen- wat velen ervan verwach ten. Een mooie blauwe hemel zal dit cncket-festijn intussen toch nog kunr-n opvrolijken. D'" de Nederlandse Cricket Bon zijn als umpires voor deze belangrijke wedstrijd aangesteld de heren Mr A. V. Slingeberg en J. W. A. Visee, die hun sporen op het gebied van het rechtspreken reeds ten volle hebben verdiend. Ook voor deze belangrijke wed strijd is het Hermes-elftal ongewij zigd en ziet er dus als volgt uit: H. Stolk (captain), J. Keuzen kamp (wicketkeeper), C. Tette- laar. A. Scheepmaker, J. Scheffer, A. Melief, A. Rui terman, A. v. d. Ende, W. v. d. Sloot, H. van Meurs en E. v. d. Pol. De officiële aanvangstijd van de match is half elf. Grote drukte verwacht Dat er voor deze wedstrijd grote belangstelling bestaat en de Dam laan morgen een record-aantal toeschouwers zal trekken, staat nu reeds vast. Wat nog nooit in de cricket-geschiedenis van Kermes DVS is voorgevallen, is voor deze titanenstrijd geschied. Voorver koop voor een cricketwedstrijd. Een groot aantal kaarten ging naar Amsterdam, vele kaarten naar Den Haag en andere steden. Ook vele Schiedammers hebben reeds ge zorgd, dat zij een toegangsbewijs in hun zak heboen. Het bestuur van HermesD.V.S, heeft reeds maatregelen getroffen om alle be langstellenden een goede plaats te verzekeren. Zo zullen bijv. de ju niores van Kermes slechts toegang hebben tot de lage tribune aan de Noord west-zij d e. Ook de vele toeschouwers zullen moeten meden erken, om alles zo vlot mogelijk te den verlopen. Een speciaal verzoek wordt gedaan aan de toeschouwers op de overdekte tribune om tijdens een over hun jilaats te begeven. Indien zij dit doen, bevinden zij zich namelijk in het speelveld, heter is het te wachten tot hel einde van een over. DE KANSEN Voor beide elftallen bestaat de kans op de overwinning. Zij ont- ZOO£ (Van een onzer ver slaggevers) Rotterdam kan trots zjjn op zijn mooie die rentuin. In' December bestaat Diergaarde Blij- Dorp tien jaar en wat de directie in deze tien jaar heeft bereikt grenst aan het onge looflijke. Ondanks de vele moeilijkheden van de laatste jaren is het aantal beesten uitge groeid tot ruim 500 zoogdieren en honder den vogels. En nog is men doende dit aantal uit te breiden en zijn de (berenvangers van Diergaarde Blij-Dorp bezig om te trachten in Abessinië, Suriname, Oost-Af rika en nog' vele andere streken nieuwe aanwinsten voor onze dierentuin te verkrijgen." Alles heetf men er op gezet om dieren uit alle delen van de we reld bijeen te krijgen. Niet alleen, om het die- renaantal te vergroten, maar ook om te trach ten door middel van ruilingen met andere dierentuinen in Europa zeldzame beesten te verkrijgen. Niet minder dan 1080 brieven zijn er het vórig jaar door de directie van Diergaarde Blij-Dorp geschreven met als onderwerp: dierenruil. En hét lukt goed, dat ziet u aan de zeldzame exemplaren, waarover de Diergaarde de beschikking heeft. Ook door geboortes in de dier gaarde wordt het dierental zeer uit gebreid. Overal ziet men jonge bees ten in de tuin en het heeft zelfs de verbazing gewekt van buitenlandse directies van dierentuinen, dat de vele geboortes in Diergaarde Blij- Dorp zo vlot verlopen. Zo is er kort geleden een jonge Banteng-stier ge boren, een zeldzaam feit, dat prac- tisch niet voorkomt in Europese dierentuinen. Klaarblijkelijk voelen de dieren zich op hun gemak en hebben zy het er naar hun zin. Wellicht komt dit doordat men hen zoveel moge lijk de ruimte geeft en bovendien zoveel als dat kan in kleine kudden laat leven. Want het ergste, dat men een dier kan aandoen, is ver veling, zegt de directie, en daarom zorgen we dat de dieren als het enigszins kan gezelschap hebben. Deze opzet is geheel nieuw en wordt in de meeste tuinen, waar men doorgaans van ieder soort dier slechts één of twee exemplaren heeft, niet toegepast. Dat het gevolgde systeem eoed is bewijst wel het drukke bezoek aan de Diergaarde. Ieder jaar komen er gemiddeld 650.000 mensen (dat is ongeveer zoveel mensen als er in Rotterdam wonen) de capriolen van de apen, de logge lijven van de nijl paarden én wat al niet in de Dier gaarde bekijken. Tot verleden jaar toe kon de Diergaarde het zonder subsidie stellen - een van de zeer weinige tuinen in Europa doch dit jaar heeft zij bij de gemeente om steun moeten aankloppen in ver band met de zeer hoog gestegen kosten van dieren. Hoe het dan ook zij, onze Dier gaarde In Rotterdam is een juweel tje onder de Diergaarden en daar om verdient zij in ere te worden gehouden! Klaverjascompetitie vangt weer aan Op de onlangs gehouden algeme ne vergadering van de Schiedamse Klaverjasbond is besloten de com petitie aan te vangen op Donderdag 7 September. De verenigingen, die aan deze competitie wensen deel te nemen, kunnen dit vóór 15 Augus tus doen bij het secretariaat Brug manstra at 29a. In het bestuur hebben zich enkele wijzigingen voorgedaan. Het is thans als volgt samengesteld: K. van Beek. voorzitter; Z. H. Schikhof, secretaris; J. Leenhart, penningmeester. Plaats vervangers voor deze functies zijn de heren B. van Doom, J. v. d. Pijl en J. v, d. Bosch. Als wedstrijdleider treedt op de heer K. van Oers, Medische Zondagsdienst Van Zaterdagmiddag 3 uur tot Zondagavond 12 uur woTdt de me dische dienst waargenomen door dr- J. van Buren, Buys Ballotsingel 16, tel. 69661; dr. H. W. Casteren van Cattenburch, B.K.-Laan 41, tel 69952; dr. A. Hoogendijk, Tuinlaan 74, tel. 68785. Geopend is apotheek Centrum. Hoogstraat 118. Advertentie (LM.) WALDO BU 6EEH GEHOOR fEL WIS ■vp-'. Alle mensen zien tegen He. grote Desidecr op al is het maar van de tegels van het pleintje bij het Etas- mushuis af. Zelfs zij die op hem neet kijken van de hem omringende zvolkenktabbers uitzien tegen hem op en terechtj want Erasmus' Lof der Zotheid staat torenhoog boven menig modern letteikvndig product en blijft actueel al is het meer dan 400 jaar oud. Maar nu onze fotograaf: ook hij vereert Eras mus, al is hij cp een ladder geklommen om de huma nist torens ster te Rotterdam rees om le Bazel onder te gaan", in de nek te kijken. Bovendien zei hij na de afdaling voldaan: „Zie je zzel: hij is niet goed ge schoren en dat zeilde ik op een plaatje vastleggen." Laat ons hopen dat dat „bezcijs" bij de dickering zichtbaar is gebleven, anders is Gerrit Gerritsen voor niets in de nek gekeken en dat zou juist iets voor hèm zijn: „alweer een zotheid je!" Robinson Crusoë en het Marshall-plan Robinson Crusoë van Rotter- dam-Ahoy' heeft zijn weg naar de Amerikaanse pers gevonden. De information officer van EC A-missie in Nederland heeft een bericht naar de kranten in de Verenigde Staten gestuurd over deze man, die thans op een eiland je m een meertje op de tentoon stelling Rotterdam-Ahoy* woont en gekleed m Jompen in 2ijn ko ninkrijkje rondwandelt, af en toe wat vist en zijn maaitijden bereidt op een open vuur, gezelschap ge houden door zijn twee vrienden, een papegaai en een geit. Het Amerikaanse bericht weet te melden, dat men hem dezer da gen een aantal brochures aan gaande het Plan-Marshall ter be studering heeft doen toekomen om hem zijn verblijf in eenzaam heid wat nuttiger te maken, zo mede een met een ECA-prijs be kroonde affiche, om zijn leven wat meer kleur te geven. Robinson heeft dc affiche aan stonds aan de muur van zijn hut bevestigd en hij heeft beloofd, dat hy aan de stukken over het Plan- Marshall ernstige aandacht zal schenken. Ook de geit toonde belangstel ling voor de brochures, zo besluit het bericht; zij at er onmiddellijk een op. Limburgse £jroet Zondag zal de Harmonievereni ging Kunst en Vriendschap uit Brunsum met 'n groot aantal sup porters een bezoek brengen aan Ahoy'. Het gezelschap zal eerst de expositie bezichtigen en daarna 'n boottocht door de havens maken, 's Middags omstreeks zes uur zal het muziekkorps zich opstellen op de Parkkade nabij 't ronde plant soen. Vandaar gaat het een muzi kale rondwandeling door het park maken, die zal eindigen op het marktplein van Oud-Rotterdam. Hier zullen bij wijze van vrolijke groet uit Zuid-Ldmburg nog enke le marsen ten gehore worden ge bracht, Simson komt springen De bekende gymnastiek- en at letiekvereniging Simson uit Am sterdam zal Zondagmiddag en -avond een aantal demonstraties tafelspringen ten beste komen ge- ven op het marktplein van Oud- i Rotterdam in het Park. Deze ver eniging munt in deze zo spectacu laire demonstraties bijzonder uit. Voor de bezoekers van Oud-Rct- terdam betekent het optreden van Simson een attractie, waarvan het publiek op de Olympische dag m het Amsterdamse stadion ook zeer heeft genoten. Flamingo ontsnapt uit de Diergaarde Dezer dagen is uit Diergaarde Blij-dotp een flamingo ontsnapt. Het is best mogelijk, dat het dier in of buiten Rotterdam ergens een visje staat te verschalken. Aange zien de steltloper een waarde van enkele honderden guldens verte genwoordigt, zal de directie van de Diergaarde het zeer op prijs stellen, een seintje te krijgen wan neer iemand de vogel opmerkt, te lefoon 82365. Janus de chimpansé drinkt met veel genoegen ztjn speciaal ge zette thee VACANTIETOCHTEN ook met aanhangwagen De tentoonstelling ..120 beroemde schil derijen uit het Kaiser Friednch Mu seum te Berlijn" die in het Buksmu seum te Amsterdam wordt gehouden heeft een stijgende belangstelling. Za terdag 5 Augustus wordt de 50.000ste bezoeker verwacht I In verband hier mede dnngt de hoofddirectie er op aan een bezoek aan de tentoonstelling met tot het laatste ogenblik uit te stellen. De tentoonstelling sluit 17 September a.<r. Zn wordt dan overgebracht naar Brussel, Ruim een kwart millioen mensen bezoeken ieder jaar Plaswijck Er zijn plannen om het bekende, aan de Hillegersbergse plassen gelegen Plaswijckpark uit te breiden. Aan het thans ongeveer twaalf hectare omvattende park ligt nog een strook grond, V/2 hectare groot, dat dc Stichting Plaswijckpark van de gemeente Rotterdam heeft gehuurd. Dit stuk grond wil men in het najaar b|j het park trekken. Er zullen fraaie beplantingen op worden aangelegd, wat rotspartijen en singels zullen er verschijnen en misschien komt er wel een strandbad, hoewei dit laatste nog niet zeker is. Boek over Diergaarde Blij-Dorp In October zal bij de Bezige Bij een boek over Diergaarde Blijdorp verschijnen. Het boek is getiteld „Diêrén van nabij" geschreven door J. M, Moerkerk en. verlucht met honderden foto's. Weer vrijwel alle schimmen, die deze week op de bioscoopschermen bewegen, doen hun best om U te laten lachen: van de fijne glimlach tot het gieren en brullen toe op te wekken, De sprekende muilezel Francis treedt voor de tweede week op in Capitol, en hij zal stel lig weer du'zenden vrienden erbij maken, 't Venster tapt nu al voor de vijfde weck Whiskey Galore, een best merk, waar men hoogvro- lijk van wordt en dat gean kater bezorgt- Prinses tracteert U nog- eens op het zwsmfenomeen Esther Williams met haar Bathing Beau ty's. Getekende fabels Met hoge verwachtingen gingen wy naar ARENA, waar voor de eerste maal in Nederland het nieuwste werk van Walt Disney draait, weer een Techni color gedeeltelijk gespeeld door acteurs, gedeeltelijk tekenfilm van het vernuf tige procédé der vermenging van leven de en getekende personage's, zoals u dat kent uit Salutos Amigo's, een vorige productie van Disney. Van de speelsheid en humor, die dat wérk kenmerkten, is helaas m Li' het Zuiden vrijwel niets terug te s Enigszins verwonderd volgt mei volwassenen noch kinderen te ouderwets sentimentele en starde verhaal, steeds maar wa en hopend op wat Disney-geest, tevergeefs, zelfs in de getekende laoeis, die een oude wijze neger. Uncle Remus (Jannes Basket), aan een jongetje, zo weggelopen uit een versje van de goede Van Alphen (Bobby Driscoll). vertelt, mist men de zwier en de speelse fanta sie waarmee Disney de ganse wereld vroeger aan zich verplichtte. Dat er Nederlands gesproken wordt in de film een op zichzelf prijzenswaar dige concessie aan een jeugdig publiek doet er helaas ditmaal ook al geen goed aan Gauw vergeten maar, deze misslag en gehoopt op een revanche. Schotse historie In LUTUSCA doet Davld Nlven als Bonnie Prince Charley (de laatste der Stuarts) een poging om de troon zijner vaderen, te heroveren, een wellicht voor de Engelsen interessante historie, maar wij zijn bang dat het de Rotterdammers niet bizonder zal enerveren. Er is véél werk gemaakt van. deze historische ccstuumfilm en bizonder fraai van kleur zijn de opnemingen der Schotse, prach tige landschappen. Boeiend vertelt regis seur Anthony Kimmms hoe Prmee Charley in 1Ï45 in het geheim aan de Schotse kust landde, die hy nog nooit gezien had. In enkele dagen weet hu zich de steun van bijna alle oude Schot se geslachten te verwerven, maar na een aanvankelijke zegetocht van het leger der Schotse Hooglanders, keren de kan sen en het verhaal bereikt het toppunt aan spanning als Charlie vogelvrij ver klaard wordt en dank zy de liefde van zhn volk én de hulpe van een schone telg van een oude Schotse familie per schip kan ontkomen. David Niven en Margaret Leighton spelen de hoofdrollen uitstekend in deze voor de liefhebbers van historie, buitengewoon geslaagde film. Zweedse Chaplin „Soldaat Boem", i3 de titel van de (Zweedse) film, die deze week m CINEAC, COLOSSEUM en VICTORIA wordt vertoond, en als wij daar ter nadere aanduiding aan toevoegen, dat deze rolprent u de wonderlyke avon turen van een modelsoldaat laat zien, weet u meteen waar u aan toe bent. Kils Poppe moge dan slechts de Charley I Chaplin van het hogé Noorden zun, een 1 feit is, dat hij én als de plichtsgetrouwe stationschef van een dorpje èn als dra' ger van de wapenrok (uit liefde voor de nicht van zijn beste vriend) voorai de jeugd tot geestdrift weet te brengen- Wanneer uw kinderen in deze herfst achtige zomerdagen lastig zun, kunt u ze in bovengenoemde theaters een ple zierige middag bezorgen en als bege* leider en passant zelf ook even uw ergernis over het slechte weer vergeten. De mens eii het paard oftewel „Oom Willie wint de Derby" wil een boeiend getuigenis zijn van de affecten, die tussen mens en dier, i.c het „junior mus'je Terry Moore en het paard October, dat de reïncarnatie heet te 2un van de diepbetreurde overleden hippomane oom Willy, kunnen optreden. Mej. Moore, hoewel enigszins klagelijk ui stem en heetgebakerd van gedrag, belijdt m deze technicolor haar intense liefde voor de edele viervoeter en slaagt er bovendien in een blijkbaar nog met voorgelichte professor in de dierenpsy chologe wegwys te maken op de paden der praktische liefde. Glenn Ford. deze laat ontwaakte puber, wint én net proces tegen de onstuimige jongedame én haar hart. hetgeen gezien de onstui mige aard van het meisje, geen bijzon der prestatie hoeft te zun. Een vermake lijke him met bijzonder spannende paarden-wedren-episodes, van de hand 'an Joseph H. Lewis. Hachelijk? situatie voor Langoor in Disney*& Lied wan het Zuiden De Stichting Plaswijckpark, die tot doel heeft het natuurreservaat en recreatie-oord Plaswijck in stand te houden, kan deze uitbreiding tofr stand brengen door de grote belang stelling, welke het publiek steeds voor Plaswijck toont. Ieder jaar be zoeken niet minder dan 250.000 a 300.000 mensen dit prachtige recrea tie-oord, waaronder vele buitenlan ders. Vanzelfsprekend is in de zomer de belangstelling het grootst, hoewel het park het gehele 3aai" door is ge opend. Op zomerse hoogtijdag' brengen soms 12.000 a 13.000 mensi pet* dag een bezoek aan het park. Het Plaswijckpark is niet alleen, voor de goed-gesitueerden een ide aal oord, integendeel, ook de kleine man kan er met zijn gezin een kos telijke dag doorbrengen. Want de entree is zeer laag en bedraagt slechts 15 cent voor ouderen cn een dubbeltje voor kinderen tot twaalf jaar. Bovendien zijn er talrijke at tracties, waarvan in het bijzonder de speeltuinen, de apen. papegaaien herten en vogels en het paardje- rijdèn bij de kinderen in de smaak vallen, terwijl er voor de ouderen de rondvaarten op de plas, de uitkijk toren en nog zoveel meer attracties zijn. Een vermelding apart verdient het prachtige rosarium, waar oude ren temidden van een ideale omge ving een rustig zitje vinden. Hoe de buitenlanders over Plas wijck denken blijkt wei uit de vol gende anecdote. Een portier van een hotel hier ter stede verwees eens een rijke Amerikaanse gast, die amuse ment zocht in Rotterdam, naar het Plaswijckpark, De Amerikaan heeft het toen in Plaswijck zo naar zijn zin gehad, dat hij de portier ..de bos te portier ter wereld" noemde;; Monument voor gevallenen in Terneuzen TERNEUZEN. Ter nagedachte nis van de burgers, die in de Sep temberdagen van 1944 vielen bij een poging om vernieling van de zeesluis door de duitsers te voor komen, zal op 20 September a.s. bij de Westsluis te Terneuzen een monument worden onthuld, dat kon worden opgericht door middel van door dg burgerij van Terneuzen. bijeen gebrachte gelden. Belgïsclie treincontrole van 8 October af ROOSENDAAL Op 8 October s. zullen de Belgische grensbeamb ten, die op het station te Roosendaal, werkzaam zijn, het goede gebruik var» hun Nederlandse collega's over nemen en een gedeelte van de con trole reeds tijdens het laatste deel van de treinreis voor de grens verrichten. Hierdoor zal het wachten, ap het station te Hoosendaal voor de reizigers opnieuw bekort worden van 30 op 12 minuten. Duizenden kinderen vermaken zich iedere zomer in de speel tuinen van het Plaswijckpark. Kletsende vuisten Vrolijk kletsen de vuisten en ketsen de revolvers -weer in HEX, waar deze week het eerste dee! van de actiefilm Dp spookhaven draait. Nou. het is raak dit keer. want de nieuwe vondsten op sensatiegebied bestaan dit keer uit vlieg tuigen, die recht op blokhutten taxiën, een lawine, die een op de rotsen ge lopen schip verpletieren en griezelig uit de golven opduikende afzichtelijke mon sters. En dan zun er de traditionele gierende autobanden en smerende knok partijen, die de film voor de liefhebbers om van te watertanden maakt. „De ondergang van de Dolfun" heet dit eer ste deel en het breekt natuurlijk af op het spannendste moment. Enfin, volgen de week weer wat voor de lekker bekken. Doorgewinterd komiek Joe Brown doet het nog steeds. Ook in deze vooroorlogse film Op de Planken, waarin men hem kan zien als de komiek van een klein gezelschap, die tegeluk met een iijke erfgename, die haar milieu is ontvlucht om op de planken haar geluk te beproeven, door een publi- citeits-agent wordt ontdekt en op Broadway de kans van zfon leven krijgt. Een film van en voor Joe Brown, de man met de kolossale mimische gaven, die hier volop ge legenheid krijgt te bewijzen, dat hij een doorgewinterde artist is en een veelzijdige clown. Alleen al om de manier waarop hi] de van het hele kleine muisjes vertelt, is deze film al een bezoek waard. Met zijn „yell" is hij* deze keer erg zuinig. Enkele weken geleden hebben wij jullie aandacht gevestigd op het feit. dat op Zaterdag 26 Augustus in Rotterdam een zeepkistenrace zal orden gehouden, waaraan jullie met een wagentje, .fiat je zelf hebt gebouwd, kunt meedoen. Inmiddels hebben zich al heel wat liefhebbers aangemeld en wij heb ben al verschillende wagentjes kun nen bewonderen, die zeer eenvoudig zijn gemaakt en juist daardoor aan de eisen voldoen. W« hebben ook gemerkt, dat er nog tal van jongens zijn, die er zwaar over piekeren, hoe zo'n karretje nu wel in elkaar geknutseld moet worden, maar met een beetje handigheid, een dosis volharding en geduld zijn die moei lijkheden heus wel op te lossen. En troost jc ma or, jullie hebt niet aLleen met problemen te maken. Ook de commissie, die de wedstrijd organiseert, heeft haar beslomme ringen en zij zit zelfs met een heel groot probleem. Het gaat er name lijk om een goede afrit te vinden, want Rotterdam heeft slechts wei nig straten, die zo s1erk hellen, dat ze voor de race geschikt zün. Het komt echter voor elkaar. Het plan bestaat om eenHlink hellend plan kier te bouwen om op die wijze de aanvangssnelhcid te vergroten. Waarschijnlijk gaat het zelfs zo, dat, indien de baan een lengte van 250 meter heeft, de eerste 150 meter op eigen kracht moet worden ge reden en dat voor de resterende 100 meter een vriend van jullie, die hard kan lopen en stevig kan duwen, jullie in de eindspurt naar de finish mag brengen. Jongens, die zin hebben om mee te doen, kunnen nog een aanmel dingsformulier bij HET ROTTER- DAMSCH PAROOL, Schiedamsèvest 42, afhalen, maar dat moet dan vóór 15 Augustus gebeuren! Wanneer je nu gauw aan 't bou wen gaat, krijg je het wagentje nog wel op tijd klaar voor de officiële keuring, die een paar dagen vóór de 28ste plaats heeft. Er zijn aar dige prijzen voor de beste prestaties en iedere deelnemer krijgt een fraai speldje. Doe je mee? Dan gauw nog een aanmeldingsformulier gehaald bij Het Rotterdamsch Parool. Nadere bijzonderheden, zullen zo spoedig mogelijk hekend worden gemaakt.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1950 | | pagina 3