IÉ m LVOOGT J.v.'tHoff Landman mist laatste kans en ~ST— Sparta verliest met 1-0 van NEC Feijenoord drukt DHC naar 3-1 nederlaag SVV overmeestert ADO in tweede helft en wint met 3-1 Het Zuiden rekent af met Eibers en staat voor het kampioenschap Rond de korf Wekelijkse sportbijlage UI) MIIIE»,tMMEK Xerxes zet 3-0 achterstand om in 3-4 zege Misvatting van Terlouw komt Rotterdammers duur te staan HBS-Hermes blijft staan op 1-1 v. tl. Tuijn mist strafschop MET VEEL WILSKRACHT Drie doelpunten werden afgekeurd en strafschop gemist Richard Bergmann start in Rotterdam tot wijziging van inhoud Zege voor Du Buy in Parijs feïtkSrnncn van Hpiima,m .Van Pelt, in uitstekende vorm, scoort twee keer Milazzo-Van Dam uitgesteld Maandag 7 Januari 1952 3 UAZELLE RIJWIELEN met dubbele trommelremmen voor heren f 166.50 voor dames f 171.50 Met extra 3-vcrsn.naaf 18.20 meer, Bergweg 65 - Tel. 40044 Radio's Stofzuigers Gramofoons Rywielen Meubelen Wasmachines Eventueel betaling in overleg SCHIEKADE 123 Telefoon 42414 Ook PSV ging door de knieën I Van onze sportcorrespondent) EINDHOVEN, Zondagmiddag. Ook PSV werd de bittere pil van de kampioendoder Xerxes, met de be kende gracieuze royaliteit van de Rotterdammers toegediend. De Eind- hovcnaren verloren niet alleen een 3o voorsprong maar ook de over winning. Xerxes haalde het stoute stukje nft door zich de laatste 25 minuten van deze ontmoeting over het geest dodende uitzicht van een dreigende nederlaag heen te spelen. Met doelpunten van een vlugge Coenraads en een bedryvige Dame in een paar minuten gescoord was de stand na het eerste kwartier toch nog op 32 gebracht. Het eerste doelpunt van Quick was een gevolg van samenspel tussen de imker- en de rechtervleugelman, het tweede van individueel werk van Fransen en het derde direct na rust uit een dieptepass van Fransen waar op Brusselers doorliep. Na het derde Eindhovense doel punt werd bij Xerxes met de open aanval geschermd. De druk werd zo groot dat na de beide eerste Rotter damse doelpunten. Bakers, de beste PSV-verdediger, m eigen doel schoot. Bij de volgende gesloten aanval ging de thuisclub door de knieen. Coen raads scoorde uit een bal van de andere vleugel de overwinnings- cijfers op het bord 3—4, Het is voor het doel van DHC, in tegenstelling tot de tweede helft, erg druk. Van de Hoek probeert met een felle kopstoot tot een doelpunt te koteen. Dat lukte, maar de scheidsrechter vond de treffer niet geldig {Van onze sportcorrespondent) DEN HAAG. - Cock van der TuUtt zal deze weck ongetwijfeld nog wel eens terugdenken aan die minuut, zo kort na het begin van de wedstrijd op Houtrust tegen HBS. In die minuut immers kreeg de HDVS-er met het nemen van een strafschop de kans zijn club een voorspoedige 10 voorsprong tc geven. Maar Van der Tuijn faalde. Hard suisde de bal langs het doel van de juichende Van der Land. Toen de Kraaien hieruit de moed putten om de leiding te nemen, begreep Van der Tuijn, dat hij iets goed te maken bad. In een fantastische dribble sloeg hij vier Hagenaars, doelman Van der Land incluis. Sensatie kregen de vele duizenden gistermiddag op Houtrust genoeg. Het begon al na enkele minuten, toen Dutrieux Jacq. Keijster in het straf schopgebied bruut, tegen de grond werkte. De strafschop werd, zoals vermeld, geen doelpunt. Middenvoor Langelaan wilde het nieuwe jaar blijkbaar goed beginnen, want van zeker dertig mete. zette hij zijn rechterbeen zo vervaarlijk hard ach ter de bal, dat doelman Tap al ge slagen was, voor hij besefte, dat de kogel doel kox treffen. Eén-nul voor HBS. Hermes liet het er niet bij zitten. De voorhoede gleed enkele malen door de Haagse achterhoede en kwam gevaarlijk dicht by Van der Land, maar de Haagse keeper weerde zich deze middag uitstekend. Talrijke voorzetten en schoten plukte hij achteloos uit de lucht. Totdat Cock van<( der Tuijn met ingewikkelde schijnbewegingen zich tussen drie HBS-ers doorslingerde en zijn ren besloot met een.arde schuiver waar naar v. d. Land vergeefs dook (11). Tot de rust bleef het gelijk en ook daarna gelukte het Hermes niet het begeerde doelpunt te scoren. Het zag er integendeel, het eerste kwartier na rust. niet zo bijster hoopvol voor de Hermes-manner uit. Kuneman, v. d. Vegt en Köhrig brachten de Schiedammers meermalen, in ernstige moeilijkheden maar het beslissende schot was ver te zoeken. Langzamer hand werkte Hermes zich los. Van Buijtenen en zijn makkers bezetten abrupt het middenveld en HBS werd toen danig in het nauw gebracht. Zeven Kraaien trokken zich in het strafschopgebied terug en dit. bleek voor de Schiedamse aanval te veel. Schoten van de Heijsters cn Lex Janse troffen wel HBS-ers, maar geen doel. I (Van een onzer verslaggevers) Waarvan men deze „jcugdploeg*' van Feijenoord ook mag betichten, zeer zeker niet van gebrek aan goede wil. Zes maai moesten zij de bal ach ter de DHC-doeiman plaatsen om een 3—1 overwinning te behalen (drie doelpunten konden in de ogen van de scheidsrechter geen genade vinden). Komt nog bij een door Van Hoek ge miste strafschop, toegekend omdat rechtsback Bavclaar wel wat al te letterlijk de taak van keeper Van Scha ik overnam en op werkelijk; keurige wyze een hard schot van Mansbergen met de handen stopte. Het moreel van deze jeugdige Feyen- oordploeg werd dus wel op de proef gesteld. Opportunistisch schoven in de eerste minuten de Feijeuoord-aan- vallen op het DHC-doel af. maar ge brek aan tempo stelde de Delftsc defensie m staat tijdig in te grijpen. Aan. de andere kant liet het achter trio van Feyenoord na dit eerste Feijenoord-o ver wicht enkele steekjes vallen en v. d. Bijl moest zijn talent én geluk prijzen, dat de gevaarlijk doorgebroken A. de Wit en even la ter v. Ditmars hern met wisten te passeren of m laatste instantie de staander de weg naar succes blok keerde. Na een half uur had Feijenoord succes. Rechtsbuiten Van Hoek. die zonder grote dingen te doen in ieder geva] beter voldeed dan v. d. Bijl vorige week, plaatste van de zijlijn de bal voor de doelmond, Mijnsber gen bukte listig en de achter hem (Adverrerttp t M.) staande v. d. Velde gaf doelman Van Schaik geen kans 0). Na vijf minuten spelen in de twee de helft deed zich de sensatie van de gemiste strafschop voor en Feijen oord was even dc kluts kwijt. DHC profiteerde hiervan en door een serie overrompelende aanvallen werd Feyenoord met de rug tegen de muur gedrukt, totdat een slecht afgewerk te aanval de bal bij Vollebregt deed belanden en uit zijn voorzet Borsje er met een verrassend schot 1I van maakte. Deze nu werkelijk tastbare tegenvaller er waren inmiddels reeds twee doelpunten om verschil lende redenen afgekeurd inspireer de Feijenoord tot een. fel offensief. Nogmaals werd een uit een scrim mage ontstaan doelpunt afgekeurd, maar even later was het raak. De actieve middenvoor v. d. Hoek gaf een partijtje solovoetbai weg en gaf op het juiste moment de bal aar. v d. Heide over, die doelman v. Schaik sloeg, 21. Bepaald veilig werd de zege gesteld, toen weer v. d. Heide, nu naar de rechtsbuitenplaats afge zwenkt een ren langs de lijn met een voorzet besloot, die door Mijnsber gen m een doelpunt werd omgezet (3—1). Richard Bergmann, de tafeltennis ser die reeds enkele keren beslag wist te leggen op het wereldkam pioenschap, zal zijn aangekondigde demonstratie-tournee in Nederland beginnen in Rotterdam. Hij zal daar met zijn sparring-partner Borros spe len tegen de Rotterdammers Boel en Jaap Willemstein, Jan Boomsma en Henk Mosterd. De demonstratie vindt plaats in de grote zaal van het industrie-flat aan de Goudse Singel. ROTTERDAM, Zondagmiddag. Het slot van de wedstrijd SpartaNEC is voor beide elftallen alles vergend geworden. Wim Land man had daaronder het meest te lijden. Pope lend van verlangen mee te doen aan de pogïug van de andere Spartanen om de opgelopen 01 achterstand weg te werken, heeft hij werkeloos moeten toezien dat in het laatste kwartier zich steeds meer spelers wierpen over de zestien meter-lijn, waarvan 'n zich fel verdedigend NEC was weggedrukt, dat eerst op de doellijn het volgende rustpunt vond. De laatste minuten was het aantal spelers dat zich daar op enige vierkante meters bewoog gestegen tot eenentwintig. Er zou er nog een bijkomen. Wim was stap voor stap de mid denlijn genaderd. Daar aangekomen wierp hij zich plotseling in een sprint, die zijn eind vond bij de elfmeter-stip. Cuyter, de linksachter van NEC had n.l. een strafschop veroorzaakt en Landman voelde er alles voor om deze te nemen. Hjj deed dit enthousiast en energiek als hij is. Zyn schot was helaas slordig en slap en werd gretig door doelman Jansen ge stopt. Een volgend fluitsignaal van Koos van Gelder maakte een einde aan deze wedstrijd en Sparta had dus de laatste kans gemist. De laatste maar niet de enige. Kansen zijn er volop geweest. Ter- laak, Borrani en Van Male kunnen ervan meespreken. We zullen de ge miste kansen niet alle vermelden, dat zou de beschrijving van deze matige vertoning wat al te lang ma ken en bovendien die lieden die deze wedstrijd bijwoonden voor ae tweede keer onnodig het water oir. de tanden brengen. NEC had het eerste woord. Een diepte-pass van Qerlemans deed vleugelman van Heijnen in bewe ging komen. Zijn schot was bijzon der slecht gericht en belandde bij de hoek vlag. Precisie-werk werd geleverd door het duo Borrani—Van Male dat door een gladde combina tie voor Jansen kwam, zonder dat de NEC-defensie daar iets tegen had kunnen doen. De kopstoot waarmede Van Male dit goede werk afmaakte was echter niet goed en de bai ging over. Van Ede pas seerde in het middenveld handig enige spelers en liet voor Terlaak een doelrijpe kans liggen. Het schot van deze jongeman klom echter te hoog. Met steeds groter koelbloedig heid ging NEC deze Spartaanse aan vallen afslaan en de Nijmegenaren trachtten met goede combinaties, waarby de bal slechts zeer 2elden het gras verliet tot een tegenoffen sief te komen. Deze pogingen leverden voor Terlouw c.s. nogal moeilijkheden op, die men dacht op te lossen door de buitenspelval. Dat is de Rotter dammers erg duur komen te staan. Bij een van die voorwaartsen be wegingen van NEC bleef Terlouw staan, omdat hü meende dat de naar de lijn uit gezworven Oerle- mans dc bal in buitenspel-positie ontving. Oerlemans maakte na tuurlijk gebruik van deze misvat ting en sprintte op Landman af. Zijn strakke sehot was raak (0I). Kort daarop juichte de aanhang van Sparta tevergeefs. Het doelpunt door Borrani gescoord was ongeldig. In de tweede helft heeft Spana alles geprobeerd om tot succes te komen. De drukte in het strafschop gebied van NEC werd zo hevig, dat het Spartanen voor ging duizelen. Tenminste dat moeten we aanne men, want een andere reden voor het missen van de meest eenvoudi- ge kansen kunnen we niet opgeven, alhoewel we toe moeten geven dat er met veel wilde lukken. Het har de. goede gerichte schot van Van. Ede dat doelman. Jansen sloeg en tenslotte op de lat afketste had ze ker een beter lot verdiend. De Nij megenaren bepaalden zich hoofdza kelijk tot verdedigen van hun voor sprong. Een enkele keer trachtten zij met snelle aanvallen, die lang niet ongevaarlijk waren, het accent te verleggen. Met deze uitvallen hadden zij bijna succes. Een prie mend schot van Van Reijnen kon met de grootste moeite door Land man tot hoekschop worden weg gewerkt. Toch werd de druk die Doelman Jansen non NEC tverd in de westrijd- tegen Sparta da nig op de proef gesteld. Soms bewogen er zich. ticintig spelers in zijn doelgebied. Hij heeftzo als hiersteeds met succes inge grepen en had een groot aandeel in de ouerujinning van NEC. Sparta uitoefende steeds sterker. Het was moeilijk om de bewegin gen van zo'n groot aantal spelers op een kluitje goed te onderschei den. Ruim zich kwam er toen de Rotterdammers de strafschop kre gen toegewezen. De aanhef vertel de reeds wat daarna is geschied. AMSTERDAM Zoals bekend heeft destijds een commissie een. onderzoek ingesteld naar de doods oorzaak van de bokser Jan Remïe, die een dag na het gevecht tegen Jan Nicolaas in de zomer van 1950 kwam te overlijden. De ringarïs bij deze wedstrijden, de heer F. J. Thoolen, heeft enige maanden geleden geprotesteerd tegen de inhoud en de conclusies van dit rapport, waardoor hij zich in zijn eer en goede naam ais arts aangetast achtte. Hy legde zijn protest neer in een bezwaarschrift. Het hoofdbestuur van de NBB deelt ons thans mede. dat het. na kennis te hebben genomen van de inhoud van het bezwaarschrift van. de heer Thoolen, geen termen aan wezig acht om ook maar iets af te doen aan de inhoud en de conclu sies van het rapport van de com missie. noch aanleiding vmdt daar in correcties aan te brengen. Het hoofdbestuur is van mening, dat het rapport met de meeste grondigheid en objectiviteit Is sa mengesteld, waardoor het hoofd bestuur aan de leden, der commis sie 2ïjn lof betuigt en zyn erkente lijkheid doet toekomen. Voorts constateert het hoofdbe stuur, dat het noch aan de com missie. noch san het hoofdbestuur te wijten is, dat mogelijk in publi caties m de pers een scherper ac cent op het optreden van de heer Thoolen is gelegd, dat m overeen stemming is met de conclusies van. het rapport. Het hoofdbestuur tenslotte be treurt het. dat de heer Thoolea. zich in zijn goede eer en naam als ars voelt aangetast en stelt er prijs op ter algemene kennis te bren gen, dat het m de bevindingen en de conclusies van het rapport van. de commissie geen aanleiding heeft gevonden enige maatregel ten aan zien van de heer Thoolen. te nemen. Aanmelding voor O.S. door USSR bevestigd HELSINKI. In een brief aan het organisatie-comité van de Olympi sche Zomerspelen te Helsinki, geda teerd 26 December en ondertekend door de voorzitter van het Russisch Olympisch Comité, K. Adrianov, heeft Sovjet-Rusland zijn inschrij ving voor deelneming aan de Olym pische Spelen bevestigd. PARIJS In de eerste ronde heren enkelspel van de internatio nale kampioenschappen van Frank rijk heer Cor du Buy (N.) met CBr Geiser werd in de eerste ronde uitgeschakeld door de ook in ons land bekende Franse speler Koothocft. De uitslag werd 3—2 voor dc Fransman. Richard Berg mann versloeg de Spanjaard Ramon met 3—1 sets, In het gemengd dubbelspel wer den Cor du Buy en zijn partner mej. L. Giraud (Frankrijk) na Spannende strijd In drie sets ver slagen door de Engelse combinatie mevr. D. Rowe en Johnny Leach. De cyfcrs waren 21—17, 21—16 21 —15 ten gunste van de Engelsen. Het Zuiden heeft kans gezien van zijn enige concurrent, Ons Eiber nest, te winnen, waardoor ook deze tegenstander uitgeschakeld is voor do strijd om de titel. De Rotterdammers hebben nu nog vier wedstrijden voor dc boeg die naar onze mening geen bezwa ren meer behoeven op te leveren. Het is een aar dige, snelle cn faire par tij geworden, die door de schotvaardigste ploeg is gewonnen. In het veld Heden de twaalftallen niet voor elkaar onder, maar als het op schieten aan kwam, bleek het Zuiden iets beter te zijn. De 64 is dan ook verdiend. Na enig verkennen aan beide zijden trof mevr. Merk op fraaie wijze doel, maar kort daarop wist Buurman gelijk te ma ken. Een kwartier voor de rust werd het 21 door Den Hartigh. Schoon hoven zag zijn fel door zetten beloond met een doelpunt, maar dadelijk was het weer 32 door Teigeler. Schijf zorgde, dat met 33 gewisseld werd. In de beginopstel ling was het Zuiden iets gevaarlijker en de dames Merk cn Kindt gaven haar twaalftal een 53 voorsprong. Schitterend werd het door Schoonho ven 54. Toen Den Har tigh de stand op 6—4 had gebracht, was het voor Het Zuiden bekeken. was alle gevaar geweken. Achilles moest toezien, dat HKV in een kwartier tijd door mej. Schmitz, Bos en mej. Vaneveld een voorsprong van 0-3 nam. Een strafworp door Broers ingeschoten stopte de HKV-stormloop. Na de rust haalden de zwart- witten door Mulder tot Gymnasiasten Fluks Spangen heeft in Lei den twee punten binnen gehaald door Vicus Orientis met 5—2 te slaan. De ploegen ontlie pen elkaar ook hier niet veel, maar de Rotterdam mers waren voor de korf de beteren. Van Eek schoot tweemaal in en na de rust kon Eyselendoorn twee keer zyn tegenstan der passeren 04. V. d. Water en Broekhof plaat sten daarna twee tegen- punten en het begon er donker voor Spangen uit te zien. Toen v. d. Jagt de stand op 25 bracht, 23 op, maar toen kwam HKV weer aan bod en door mej, De Groot en Bos werd het weer 25. Cam mei en Broers schoten voor elke partij in on tegen het eind, toen Achilles kansen kreeg om gelijk te maken, kon Ratsma HKV in veilig heid brengen: 46. De stand luidt thans: Het Zuiden Spangen Ons Eibernest Deetos Vicus Orientis HKV Achilles 12 23 10 16 10 15 10 14 11 10 11 7 11 6 Doordat Zwervers vrij af had, kon Quick door Olympiaan met 43 te slaan de achterstand wat inlopen. Velox verbaasde door Ons Eibernest 2 een 63 nederlaag toe te brengen. In B naderde Het Zuiden 2 het kam pioenschap door met 4l van Vicus Orientis 2 te winnen. KSV is met Al gemene gelijk gekomen door een 96 zege op Ready. Sperwers bleef in III A aan de kop door een 30 tegen Spangen 3 en Hex Zuiden 3 klopte met moeite ODO uit Dor drecht (31). Blauw Wit '51 blijft Overkanters op de voet volgen. Met 43 werd van Zwervers 2 ge wonnen. TOV bracht Ve lox 2 een 72 nederlaag toe. In C doet Actief 2 het niet kwaad. Ditmaal moest Schiedam er met 73 aan geloven. DKC verbeterde zijn kans op het kampioenschap door met 7—1 van Unicum te ■winnen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM. Zondag. Met 31 heeft SW het Haagse ADO naar een stevige nederlaag gedreven. Een volkomen verdiende zege voor de Schie dammers, die in dit gelijkwaardig treffen over ccn tikkeltje meer geluk beschikten, dan hun tegenstanders. Want als Steenbergen niet tot twee maal oe een zeker schijnend doelpunt had voorkomen, dan zouden met een ge lijke stand beide partijen tevreden kunnen zijn. Het superieure spel, dat na dc pauze SVV haar tegenstanders oplegde, was voor de rust, ondanks het Schiedamse overwicht, van ADO uitgegaan. Dc start was voor SW. Nadat doelman Kok nauwelijks eeu verra derlijk schot van linksbuiten Van Pelt had kunnen verwerken, ontlast te zich een regen van hoekschoppen voor de Haagse veste. Het trio De Jong. Jans cn Rosmalen liet zich niet van de wijs brengen, hetgeen ook niet nodig was. omdat dc Schiedamse voorhoede niet bepaald van intelli gentie overliep. Steeds weer speelde SVV de bal hoog in het midden voor het ADO- doel, waar spil Jans slechts „ja"' had te knikken om de aanval tc onder breken. Aan de andere kant miste linksachter Corvclcyn enkele malen, hetgeen tot gevolg had, dat na zeven minuten Clavan een scherpe pass naar rechts kon lanceren. Snel zwenkte Vreeken naar binnen, pas seerde enkele tegenstanders cn met een listig likje verdween de bal ach- ter doelman De Haan (01). En even later was het bijna weer prijs, toen Vreeken een voorzet aan links buiten Jansen gaf. wiens schot rechts achter Steenbergen slechts op de doellijn kon stoppen. In de Schiedamse voorhoede moest het gevaar komen van linksbuiten Van Pelt, die. nadat hij uit een vrjje schop de bal at langs de lat had laten glijden, een minuut voor de rust de goede richting vond. Hoog verdween zijn schot in de touwen (1—1). Was SVV voor de rust overwegend in de meerderheid geweest, doch had ADO, wat techniek en afwerking be treft, beter spel laten zien; na de pauze waren de Schiedammers in alle onderdelen hun tegenstanders de baas. De tot voor kort zo soepel com binerende vlugge Haagse voorwaart, sen liepen elkaar nu steeds in de weg. Bovendien had Corveleyn zich volledig hersteld en ook Steenber gen. Van Kan en Van Schijnde] kwa men er beter in. Bepaald pech had ADO, dat zijn kittige rechtshalf Van Met een forse zwaai van Tiet rechterbeen redt Corveleyn op de doellijn. Beek, die voor de rust in botsing met Koneman was geweest, op halve kracht moest spelen, waardoor voor SVV van die zijde geen gevaar meer i te duchten was. En aangezien Clavan by Van Schijndel met veel kans kreeg, was de stootkracht er bij ADO uit. SW rook zijn zesde zege, waar voor Koneman na twaalf minuten met een keurige omhaal tijdens een. crimmage voor het Haagse doel de basis legde (21). Toen Van Pelt met een davernde knal tien minuten later voor de derde maal het Haagse net deed opbollen (31), probeerde ADO er van te maken, wat er van te maken was. Wel werd doelman De Haan nog gepasseerd, doch de bal ontmoette Steenbergen op de doel lijn, die er niets voor voelde de stand enige wijziging te laten ondergaan PARIJS. De Tunesische midden- gewicht Claude Milazzo. tegenstan der van Luc van Dam in een 19 Jan, in het Pèrijse sportpaleis te houden wedstrijd, heeft een ooroperatie ondergaan, waarna hem 14 dagen rust werd voorgeschreven. Zijn partij tegen Van Dam zal derhalve niet op de oorspronkelijk bepaalde datum kunnen doorgaan. Men spreekt van een uitstel tot 23 Januari,

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 3