I. UL citizen Europees leger krijgt langzaam vorm Belgisch dokter vliegt naar VS om meisje te redden Nieuwe verkiezingen in strijd met grondwet Bestraffing van AYRO doet vragen rijzen In kerk van Wemeldinge zang bij bazuinen Oudste tweeling wordt 90 GELEZEN—, Over gemeenschappelijk budget is men het vrijwel eens ABDIJSIROOP Spa Gibraltar moet weer aans worden, vindt Franco ADENAUER GEEFT COLLEGE: RECLAME IN DE AETHER Waar liggen de criteria? Wat zijn de maatstaven voor ingrijpen? Vijf maanden tegen Haags tandarts geëist DOBBELMANN....lekker man! Noorse kotter op een klip Testament van 1787 verbiedt plaatsing van orgel in Hervormde Kerk Stormloop op bank te Paramaribo W atersportcentrum voor Luchtmacht Hereniging Lutherse Kerken 3EEEÏSZ1 en gewogen .Vrijdag 23 Januari 1952 (Vau onze reisredacteur) PARIJS. Zaterdagmiddag: begint in Parijs de conferentie der zes mi nisters over bet Europese leger. De heer Stikker kotnt Vrijdag om op de hoogte te worden gebracht van de gemaakte vorderingen. Die vorderingen zftn niet gering. De experts, die nu al maanden lang met elkaar aan het werk zfln, hebben In de zuiver technische discussies de kloof, die de ver schillende landen scheidde, gestadig aan vernauwd. Indien de ministers het werk van deze functionarissen bekrachtigen, wordt de komende confe rentie een der meest geslaagde. De belangrijkste kwestie, die van bet ge meenschappelijk budget, komt misschien niet aan de orde, niet omdat tij te netelig is, maar omgekeerd. Wij vernamen dat op dit terrein de experts elkaar al zo ver genaderd zijn, dat men hoopt in de komende weken dat Is vóór Lissabon de laatste meningsverschillen bijna te overbruggen. De experts zouden dan de minis ters voor het voldongen feit van de vrijwel gelukte overeenstemming plaatsen, hetgeen de discussies in deze zaak aanmerkelijk zou verge makkelijken en verkorten. Ziehier nu de richting, waarin de overeenstemming zich beweegt: het totale volume van het gemeenschap pelijk budget zal door dc Raad van Ministers worden vastgesteld en wel met eenstemmigheid. De bijdrage van elk land wordt op dezelfde wijze beslist. Het 9ldus voor elk land bepaalde bedrag moet daarna door het parlement van dal land in zijn geheel gevoteerd worden. De nationale parlementen kunnen niet meer meepraten over de besteding dier gelden en daarom kunnen zij ook niet de onderverdeling van dit bedrag in discussies brengen. De controle op de gelden geschiedt la ter door twee Europese organen, allereerst natuurlijk het Europese parlement, waarvan de samenstel ling de verdeling van het aantal leden nog besproken moet wor den en achteraf door de Europese rekenkamer, die nu ook in Parijs ter sprake komt. Voor Nederland ligt het voor de hand het Europese parlement samen te stellen als het parlement voor het plan-Schuman: Advertentie ft M Als er sprake ïs van een dure tijd en van gebrek aan geld, dan moet de verkoop van luxe artikelen het altijd bet meest ontgelden. Nu willen wij allerminst be weren dat damestassen ge heel luxe artikelen zijn (want er is geen dame die zonder tas de deur uitgaat) maar bij het aanschaffen wordt toch méér naar de prijs ge keken dan voorheen. Het heeft voor ons weinig zin om met die wetenschap onze duurdere modellen on verkocht te bewaren, neen, dan is juist deze „opruiming van betere kwaliteiten" de gelegenheid ook deze duur dere serie metterdaad op te ruimen. DIVERSE KLEUREN MET MODERNE BEUGEL ■C LEUREN AMERIKAANSE BEUGEL IN ZWART. GRIJS, BRUIN Zaterdagmorgen om 9 uur begint de verkoop van deze serie modellen import dames tassen van kalfsplastic in zwart, bruin, grijs en met zijde gevoerd en U koopt ze door elkaar voor nog geen vijf gulden. Uw dure Nylons zijn toch heus wel de moeite waard om na gebruik zorgvuldig bewaard te worden. De handige kousenetui's met 5 vakken, uitgevoerd In effen en gebloemd plastic, in diverse kleu ren, verkopen wij nu voor 'j^ÖO WINKELCENTRUM BINNENWEG achttien leden voor elk der groten, tien voor Nederland en voor Bel gië,^ vier voor Luxemburg. Italië schy'nt een groter aantal leden voor zijn land en dus voor de drie grote op te eisen, .Het gemeenschappelijk budget zou dus tot stand komen. De nationale belangen (of de gevoeligheden) worden beschermd door de regel van unanimiteit. Elk land zou de voorgestelde regeling kunnen afwij zen. in de Raad van Ministers, Ach teraf kan dan nog het nationale parlement zijn brok van het Euro pese budget weigeren. Maar daar mee schept het dan een conflict van de eerste orde in de Europese sa menleving, waardoor die samenwer king tot op de grond zou worden aangetast. Men moet wei hopen, dat de parlementen het recht om hun aandeel te voteren, meer en meer als een eervolle formaliteit gaan be schouwen. Er zal nog over de samenstelling der hoge autoriteit gesproken war den. Nederland, gesteund door zijn Benelux-partners, wij een college, groot genoeg om uit elk land een lid van supra-nationaie gezind heid te benoemen. Frankrijk wil een kleiner college, want daardoor wordt het supranationale op drin gender wijze tot uitdrukking ge bracht. Advertentie MJ beginnen soms ernstige aandoeningen der lucht wegen. Bestrijdt het voortwoekeren van de besmetting met de zui verende, siijmopiossen- de en geneeskrachtige AKKER'S -"j Wertldi bette hoestsiroop - BRUSSEL. De Brusselse dokter Haentges is per vliegtuig naar San Antorno m de Amerikaanse staat Texas vertrokken, om te pro beren het leven te redden van een meisjedat met een gezwel in de hersenen tn een ziekenhuis ligt.- De dokter nam kennis van dit geval door een bericht in de Bel gische kranten, dat als volgt luid de: „John Ford, wiens zes jaar oude dochter Sue Ford, in een zieken huis te San Antonio (Texas) we gens een gezwel in de hersenen in levensgevaar verkeert, zendt 'n dringende oproep aan doktoren in de gehele wereld om hun te vra. gen zijn kind te redden. „De geneesheren, die het meisje behandelen, zijn van mening, dat haar nog twee maanden resten. „De ouders van Sue Ford hopen, dat er ergens op de wereld, mis schien in Europa, een dokter is, iedden. die een nieuwe behandelingswijze weet. Waar hij zich ook bevindt, de ouders zijn bereid de vliegkos ten voor overkomst naar hun doch ter te betalen." De dokter belde het bureau van het Amerikaanse persbureau Ass. Press op, met de mededeling, dat hij een manier wist om hersenge- zweilen te genezen en dat hij be reid was naar Amerika te gaan, indien het een ernstig geval was. Met het wisselen van telegram men is heel veel tijd verloren ge gaan, maar nu is de dokter onder weg ten einde een poging te doen om bet leven van Sue Ford te NEW YORK, Deneraal Franco heeft de „New York Times" in een interview medegedeeld, dat de Britse kolonie Gibraltar, die in i 1704 op Spanje werd veroverd, on vermijdelijk weer onder Spaanse souvcrcinltelt moet komen. Spanje zou echter bereid zijn om voor korte tijd een basis te Gibraltar aan Engeland te verpachten „om de politieke moeilijkheid om de overdracht uit te. voeren te ver zachten". Spanje zou het stationneren van Amerikaanse militaire missies in het land goedkeuren, indien de overeenkomst over Amerikaanse steun aan Spanje van kracht wordt. Spanje zou volgens de generaal bereid 2ijn om de voorwaarden van de wederzijdse hulpverlening (M.S.A.) te aanvaarden. Hiertoe behoort o.a.; erkenning van de be ginselen van vrije vakvereniging. Jongeman besteelt zijn patroon voor 1200 (Van onze correspondent) BUSSUM. De politie heeft een 19-jarige jongeman J. K. aan gehouden, die van zijn patroon f 1200 heeft gestolen. Als de werkgever er niet was verschafte de jongeman zich toegang tot zijn huis, want hij wist waar de sleu tels hingen. Steeds nam hy dan geld weg. De laatste maal f 600 in eens, maar daardoor liep hij toch tegen de lamp. Hij heeft een volledige bekentenis afgelegd. (Van onze correspondent) BONN. Bondskanselier Adenauer wees gisteren een aantal eisen, die de socialistische oppositie in verband met de kwestie van de Duitse bij drage tot de Europese verdediging had gesteld, van de hand. Om te be ginnen verklaarde Adenauer de gedachte van het houden van nieuwe ver kiezingen in strijd met de grondwet. Ook bet betoog, dat voor een beslissing inzake de „Wehrbelirag" twee-derde meerderheid in de Bondsdag gevonden zou moeten worden, verklaarde hy onaanvaardbaar. Wat het eerste punt, nieuwe verkiezingen, aangaat hadden de socialisten gesteld, dat over "n zo gewichtige vraag, als die van Duitse deelneming aan de Europese defensie gemeenschap, de Bondsdag zoals die thans is samengesteld, niet zou mogen oordelen. Hü was ni, onder geheel andere omstandigheden dan dc huidige gekozen. Hier tegenover stelde de Bonds kanselier m een thee-uurtj'e met een aantal buitenlandse journalis ten, dat de grondwet van de Bonds republiek naar aanleiding van de ervaringen tussen 1918 en 1933, de stabiliteit en de continuïteit van de regering zoveel mogelijk heeft willen bevorderen. Zo kan b.v. de Bondskanselier alleen tot aftreden worden gedwongen, als de meer- Advertenlie (L M.) DE BALLPOINT die even goed is als hij er uitziet! Houders naar keure: rood, èlauw, grijs, zwart of gevlamd. Vullingen met rode, groene, blauwe of zwarte inkt. Koop *r één bJj Uw vulpen-leverancier. PRIJS COMPLEET LOSSE YULUMfl EEN «#l« V FABRIKAAT MET WERELD-SER VICE (Van onze radiomedewerker) HILVERSUM. Het verbod door de regeringscommissaris voor de omroep aan twee medewerkers van de AVRO, on gedurende aebt da gen voor de microfoon te komen, werpt wel enige vragen op. Bij voor beeld de vraag hoe na eigen lijk in het Jgemcen de positie van de regeringscommissaris is op stuk van dit soort censuur. Immers nr Kcsper is kennelijk als censor op getreden. Een censor met een aan persoonlijk inzicht alle ruimte la tende Invloed Wij welen, waaraan de bedoelde Avro-medewerkers hun straf te dan ken hebben. Dat is aan een op nieuwjaarsdag gegeven directe uit zending uit Amsterdam, waarin door een actrice het stuk en het theater van haar werkzaamheden aanbeve lend zijn genoemd, de heer Wutt- nïnk zijn theater Carré heeft be sproken,. de rederij, die voor de reportage een speciale rondvaart boot afstond, is vermeld en uit een r pst aura nt een sfeerbeeld is gege ven, waarbij de naam van de ge legenheid tot uiting kwam. De beslissing door de heer Kesp er, dat dit alles reclame ia geweest en dat de Avro dus de wet heeft over treden, kan. als vrucht van per soonlijk inzicht van de regerings commissaris. op zichzelf zeer juist zijn. Maar waar ligt de grens der rechtsprekende bevoegdheden van mr Kesper? Waar ligt het criterium voor reclame in de aether? Waar is de strafmaat te vinden waaraan de termijn van 8 dagen werd ontleend? Het gaat ons niet om enigerlei per soon. Het gaat ons om het feit, dat het oordeel van één man, gecom bineerd met het ontbreken van een uniforme prccedurevorm, kan lei den tot het bestrafifen van journa listen, gelijk men radio-reporters moet beschouwen. En waar blijft de verantwoordelijkheid van hun directie? Hoe moeilijk deze zaak ligt, blijkt uit het feit. dat alle reclame-ten- denzen, die de regeringscommissaris in de Avro-uitzending aantrof, cn die zonder twijfel met reden als zodanig kunnen worden uitgelegd, al jaren lang regelmatig in de pro gramma's opduiken. Wjj herinneren ons uitzendingen met reclame voor bier, groente, ge ne vc-r. Wij herinneren ons cabaret- uitzendingen waarin een bekend Amsterdam s restaurateur met naam en toenaam werd bezongen. Er zijn iedere week rubrieken in de ra dio-programma's die overzichten ge ven van lopende films, toneelstuk ken, concerten, rubrieken, waarin het publick wordt opgewekt der gelijke manifestaties te gaan zien en horen. Er ziin cchooluitzendinpcn. waar aan industrieën zo gul faciliteiten verschaffen, dat het belachelijk zou ziin die industrieën niet even te noemen. Som? weken achter elkaar wordt voor de microfoon reclame gemaakt voor revuegezelschsppen, die be paalde, met propaganda de boer opgaande omroepveren igin sen een serie voorstellingen in uitkoop le veren. Nog nooit eerder is er van de regeringscommissaris Cc t reactie op gekomen. Daarom vragen wij ons naar aan leiding van da nu ineens bestrafte Nieuwjaarsuitzending ssf, waar toch de maatstaven liggen voor de re gering, Volgens de - wet mag deze uitzending te laken ziin geweest, maar zy heeft al zo lang zovele voorgangsters. Wij hopen, dat nu mr Kesper gemeend heeft te moeten ingrijpen, dit eer. aanleiding zal zün om ook op enkele van de hier boven gestelde vragen een duidelijk antwoord te geven. Dan weet ten minste ieder, waa hij aan. toe is. derheid, die hem wegstemde, in staat is. een nieuwe Bondskanse lier aan te wijzen. En zo kan ook de Bondspresident alleen dan tot Kamerontbinding (en dus nieuwe verkiezingen) be sluiten, wanneer de Bondskanselier de vertrouwenskwestie stelt, het gevraagde vertrouwen niet krijgt en vervolgens tot ontbinding advi- seert. f „Maar stelt u zich dat eens voor in de huidige omstandigheden," zei Adenauer, „Ik zou dus, als ik de kant van nieuwe verkiezingen uit wilde, de meerderheid, waarop myn regering berust, moeten vra gen mij op een door mij te stel len vertrouwenskwestie naar ver trouwen te weigeren. Dat zou na tuurlijk een absurde procedure zijn." Verder -wees de Bondskanselier er nog op. dat het Handvest van de VN. uitdrukkelijk het recht tot zelfverdediging der naties erkent en deze erkenning was op zichzelf weer niet anders dan de vastleg ging van een algemeen aanvaard beginsel van volkenrecht. Dit waren de belangrijkste, maar bepaald niet de enige argumenten waarover de regering in dit ver band beschikt. Er blijkt in ieder geval uit. dat Adenauer's coalitie alle, zo nodig ook juridische, zei len zal bijzetten om de kwestie van de Wehrbeitrag zo goed moge lijk door het as. Kamerdebat, dat voorlopig op 7 Februari is vast gesteld, heen te loodsen. Valse opgave aan schade- enquêtecommissie DEN HAAG De Officier van Justitie bij de Haagse Rechtbank heeft Donderdag een gevangenis straf van vijf maanden met aftrek van voorarrest geelst tegen de 47- jarige Haagse tandarts W. H. Hen driks. die !n November in Curasao is gearresteerd en per schip over gebracht naar Nederland H„ wiens naam herhaaldelijk werd genoemd in verband met nooit opgehelderde moorden uit de bezettingstijd, stond terecht, omdat hij een aanvraag voor schadevergoeding tot een be drag van 30900.had ingediend bij de Sehade-Enquète-commissie, welke aanvrage, naar later bleek, vals was. Toen dat aan het licht kwam, nam H. de wijk naar België en zwierf geruime tijd door Amerika, Brazilië en Australië. Aan boord van een Noors schip, dat bij Cura sao aan de grond liep, werd hij gearresteerd. Enkele vragen van dc verdediger, die betrekking had den op de moordzaken, waarbij H. volgens geruchten betrokken zou zijn, werden door de president af gesneden. (Advertentie l.M.) DEN HAAG. Het aantal sterfgevallen tengevolge van het mond- en klauwzeer bedroes in de week van 613 Januari 1952: runderen: 27, kalveren 15, var kens 16, biggen 74, lammeren 7. Overal in ons land neemt de vraag naar IBIS met de dag toe. Natuurlijk! Wie éénmaal IBIS heeft geproefd blijft bij IBIS! Hebt U nog geen kennis gemaakt met de favoriet van alle shag-kenners, haal dan vandaag nog een pakje IBIS bij Uw winkelier. Dan geniet U van Virginia even puur als de natuur- Drie man omgekomenvijf vermistelf gered OSLO Donderdagavond om half acht is de uit Stokksund af komstige kotter „Linesoey", aan boord waarvan zich negentien man bevonden, voor de Noorse kust tijdens sneeuwval en ruwe zee in de buurt van Fosnavaag op een klip gelopen. Drie op varenden zijn omgekomen, eif zijn gered cn over het lot van vfjjf mannen verkeert men nog in het onzekere. De „Linesoey" zonk vrjj spoe dig. Het wordt mogelijk geacht dat de opvarenden, die zich be- nedendeks bevonden, niet meer tijdig naar boven konden komen. Sneeuw en duisternis bemoei lijken het reddingswerk. Grote schepen verlichten met hun, schijnwerpers de eilandjes en klippen in de omgeving, waarop zich mogelijk vermisten bevinden. Advertentie l. M.J MUZIEKLOOS TIJD PERK TEN EINDE GOES. Dinsdag breekt voor de Hervormde kerkgangers Wemeldinge een historische dag aan. Voor het eerst na 165 jaar zal dart in een bijzondere dienst in de oude Hervormde Kerk wor den gezongen met begeleiding van muziek en wel van bazuinen. Al die tijd zongen de gemeenteleden alleenslechts aangevoerd door een voorzanger Honderd vier en zestig jaar leden overleed de ambachtgvrouwe Maria Coomans, zij liet aan da kerk al haar bezittingen na, maar be paalde er bij, dat geen orgel mocht worden „gemaakt of opgericht". Vele pogingen zijn sindsdien aan gewend om aan het orgelloos tijd perk een einde te maken. Thans is eindelijk het besluit gevallen, dat bazuïngeklank de gemeentezang zal ondersteunen. Destijds maakte geen enkel lid van de kerk bezwaar om de be palingen aan het legaat verbonden tg ondertekenen. Wat gaf men om orgelmuziek in de kerk? Maar veer tig jaar geleden vroeg er iemand: „Waarom hebben wij eigenlijk geen orgel?". Toen lag de knuppel in het hoenderhok. Men organiseerde een actie, er kwamen giften binnen, tot bleek, dat de beoaliogen van het België onderscheidt DEN HAAG. De Nederland se letterkundige Leonard Rogge veen. is door de Belgische rege ring onderscheiden met het rid derkruis in dc Orde van de Kroon voor het vele werk dat hij heeft verricht ter verspreiding van de Vlaamse jeugdboeken in Neder land. Donderdagmorgen is op de Belgische ambassade te Den Haasr de onderscheiding uitgereikt. Nog kras en.. [VJederlaNDS oudste twee- ling wij kennen er al thans geen die ouder is wordt Dinsdag negentig. Mogen wij u voorstellen: links mevrouw Dirk je Thijssen-Koops. Kreelseweg 78, Ede en rechts mevrouw Maria Meilink-Koops, Proostdijweg S. Ede. Vooral Dirkje is nog aardig kras. Zij leest nog en hoort uit stekend. Zij is zeventien jaar we duwe en woont samen met twee van haar dochters. Maria, die bij een van haar zoons woont cn die vorig jaar nog in het zon netje zat, komt nu weinig meer uit bed. Ziek is zij niet. maar het is< de ouderdom, die weegt Maar zij is evenals haar zuster nog bü de pinken en zo gezegd niet van ..„jct vm gutenn testament niet te omzeilen waren. Er zijn tientallen rechtskundige ad viezen uitgebracht. Vergeefs. Men heeft al aan een Hammond-orgel gedacht, maar óók dat bleek niet te gaan omdat er staat „een orgel ten dienste van het gesang". Directeur in hechtenis PARAMARIBO Donderdag zijn de loketten van Vervuuris Bank te Paramaribo gesloten, nadat "Woens dag een stormloop op de bank had piaat5 gevonden en grote bedragen waren opgevraagd, in verband met geruchten, dat er een tekort zou zijn geconstateerd, Volgens persberichten zou de Surinaamse regering zich be reid hebben verklaard tot een ga rantiestelling, doch de Staten zou den zich in een nachtelijke vergade ring hiertegen hebben uitgesproken. De directeur van de bank, de heer Vervuurt, is Donderdag in verzeker de bewaring gesteld. DEN HAAG De stichting „Welzijnszorg Militaire Luchtmacht Nederland-Indonesië" destijds mede op initiatief van de hoogste luchtmachtchefs opgericht heeft een stuk grond aan de Vinkeveen- se plassen, naast restaurant „Meer zicht" aangekocht, waar op korte termijn een watersportcentrum voor de Luchtmacht zal werden in gericht. Men zal trachten reeds komende zomer het centrum open te stellen voor officieren, onder officieren en overige militairen, tegen een vergoeding, die de draag kracht niet te boven gaat. Onder het oog wordt gezien of het mogelijk zal zijn, het walersporteen- trum ook in internationaal verband te gebruiken, in dien zin, dat bijv, personeel van de Franse Luchtmacht in Vinkeveen komt en Nederlan ders een poosje in het ski-centrum van de Franse Luchtmacht verblij ven. gisteren. De laatste tijd hebben de zusters I is te ver en te vermoeiend. Maar elkaar niet gezien en ook op haar natuurlijk zullen er die dag in beide negentigste verj'aardag zal men de huisjes wel herinneringen worden tweeling niet tezamen zien. Do weg opgehaald. Bediende en chauffeur werkten te goed samen ROOSENDAAL. Een maga zijnbediende van een handels onderneming die de bestellingen voor klanten buiten Roosendaal inpakte, had de gewoonte in som- mice pakketten meer goederen te I doen dan besteld waren, waarna hij ze merkte,,De chauffeur open de dan buiten Roosendaal de ge merkte pakken en haalde er de goederen uit. Samen met de ma gazijnbediende bood hij ze te koop aan als „speciale on goedkope aanbiedingen". De knoeierijen kwamen aan het licht toen som mige klanten de firma opbelden om hierop nabestellingen te doen De onbetrouwbare employe's heb ben een. 'bekentenis afgelegd en zijn te Breda opgesloten. De synode der Evang. Lutherse kerk in - het Koninkryk der Ne derlanden is in voltallige ver gadering te Amsterdam bijeen geweest en heeft met algemene stemmen besloten tot hereniging met het Herst. Evang. Luthers kerkgen ootseh ap. Daar het Herst. Evang. Luthers kerkgenootschap reads op 12 Jan. het besluit tot hereniging met de Evang. Luth- kerk heeft genomen, kan nu worden vastgesteld, dat deze hereniging officieel tot stand zal komen in de extra ver gadering, die de Evang. Luth. sy node zal houden op 31 Jan. a^. Oneerlijke secretaris van Armenraad ohort jaar tegen zich eisen ARNHEM De procureur-gene raal bij het Arnhemse Gerechtshof, mr Hoekstra eiste. Donderdag in hoger beroep een gevangenis straf van êen jaar. waarvan vier maanden voorwaardelijk, tegen de 35-jarige, geschorste, secretaris van. de Armenraad te Apeldoorn W. 33. wegens verduistering in overheids dienst meermalen gepleegd. Het vonnis van de Zutfense rechtbank luidde: één jaar en zes maanden gevangenisstraf en ontzegging van net recht tot het bekleden van enig ambt in overheidsdienst voor de tijd van vijf jaar. Laatstge noemde bijkomende straf werd ook door mr Hoekstra geeist. B. had zich in de jaren 1950 en 1951 vele malen, gelden, in totaal f 16 000. toegeeigend uit hem toe vertrouwde kassen. Uitspraak over veertien dagen. Adoerrencfe ff. MJ Men hoort Sn deze donkere dagen Herhaaldelijk naar „Tip van Bootz" vragen In Cafe, Restaurant, Waar men. komt In ons land: Voor „TIP" kan men overal slagen. Inz. B. v E„ Leidsehend, ontv. i fl, Tip Tj^^wn'pretügZcUmax^r^ [L oe boekje van de Noorse schrijf ster. Cora San del. Mijn Dieren en lk Uitgever; Veenman en zonen Wa- gemnRen. Is het eerste verhaal over verse)nïlende lievelingsdieren uit haar jcugü nog ivat stroef en hier en daar een beetje langdradig, in het volgende, dal over Lorre gaat. tintelt reeds veel meer leven. Verder komen nog Me vrouwtje Eekhoorn aan de beurt. Mads en Mette. het ksnanepaar, dat zich he lemaal niet gedraagt zoals zij volgens het vogelboekje moesten leven de drie typische 'poesen uit Parijs en Florenca en. tot besluit, Allie, de kleine vieva Schot „zwart en ruig als een penne- wissertje". Cora Sandel is er volkomen In geslaagd om ai die dieren voor cma te doen [even en zo langs haar neus weg meteen nog heel wijze lessen uit te delen: geeft nooit peterselie aan een papegaal; het Is zijn dood! Denk er aan om de poes elke morgen te borstelen: aat fs gezond en goed voor zijn huid en het voorkomt stoelen vol haren In uw kamer! Als u een dier. waaraan u ge hecht bent moet achterlaten, geel het dan een snelle. pijnloze dood, maar breng het piet bij vreemden, Wan» zo'n dier is ook a3n u gewend en het gaat riem slecht als hu u niet meer kan vinden. Het door mevrouw Quanjer- Steltman vlot vertaalde boekje zal oud en jong beiden boeien.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 3