mmm m^ÈSmÊÊI ■i niet... Nederlands vlaggeschip in trek bij verwende Amerikanen I liiïSS Nederlandse kastelen een waardevol bezit Uitvoeringsorgaan der sociale verzekering GELEZEN-a Chglarine A Musici en artisten hebben critiek op omroepen Met wat extra toeren toch op tijd ■«W Een bont gezelschap aan boord van de Nieuw-Amsterdam Britse thuisvloot naar Malta Wenst regering commerciële televisie laat HEM een SIGAAR opsteken! is ioch maar je ware Overheid maakt bewoning voor eigenaars bijzonder moeilijk f cp.prGioet i i Af ff t/ gf Regering en oppositie dichter bij elkaar na verzoenend Kamerdebat PUISTJES Engelse sleepboot verliest sleep I en ge wogen Friedrich und Wolfgang Vier bondgenoten tegen pijnen en griep Motie tegen tournee 's en laten optreden van amateurs Donderdag 31 Jaiviari 1932 (Van een onzer verslaggevers) LE HAVRE. Aan boord „Nieaw Amsterdam", Woensdagmiddag. „Ii's all in the game", zei commodore P. G. H. Verhoog, toen hfi met een vertraging van acht nur, veroorzaakt door dikke mist. de „Nieuw Amster dam" veilig en wel meerde aan de kade van Le Havre, die nog zwaar be schadigd is van de geallieerde bombardementen uit de laatste wereldoorlog. „Het ligt hier vol met wrakken en zodoende dorst ik het vanmorgen niet aan, die olifant binnen de pieren te draaien. Het weer was veel te vuil en aangezien de havendienst me rapporteerde, dat Le Havre ook potdicht zat, zijn we maar ten anker gegaan. Het was vanmiddag wat beter zicht en op de radar ben ik binnengelopen. Met een paar extra „klappies" van de Schroef halen we de vertraging naar Southampton gemakkelijk weer in." Als kapitein Verboog dit zo stellig "beweert, dan staan die extra „schroefklappies" van de „Nieuw Amsterdam" ook in het schema. En dan is Neerlands vlaggeschip op tijd in de States, waar Amerikaanse tou- risten staan te popelen om met de trots van de Holland—Amerika Lijn cruises te gaan maken in de Caraïbische Zee. Want ondank» zijn dertien jaren en ondanks het feit, dat dit schip iets langzamer vaart dan de bekende Engelse schepen „Queen Mary" en „Queen Eliza beth", doet Nederland met de H.A.L. schepen verwoed mee in de concur rentiestrijd om ma3r een zo'n groot mogelijke deviezenpot bijeen te ga ren. Omdat de HAi.-scbepen wat snelheid en grootte betreft, de eer aan de Engelsen'moeten laten, heeft de directie de nadruk op andere punten moeten leggen, n.l. de servi ce en de gerenommeerde keuken, En aangezien de Amerikanen heel erg van hun gemak en van lokker eten houden, daarom zijn deze sche pen zo populair. Voor de cruises beeft de „Nieuw Amsterdam" een extra voorraad pioviand ingeslagen. De juiste cij fers kwamen we te weten, diep in de buik van het schip, waar de pro viandmeester in. zijn kantoortje uit dikke boeken een stroom cijfers op lepelde, Hier 2ijn er een paar: 28.000 kg vlees, 6.000 kg worst. 130 kg caviaar, 13.000 kg gevogelte, 4.000 flessen champagne, 1600 flessen ge- never, 30.000 flesjes sodawater, 33.000 liter bier en zo ging hij nog (Advertentie LM., LONDEN. Vijftien Maart zul len 30 schepen van de Britse thuisvloot voor gecombineerde oefeningen met de Middellandse Zee-vloot bij Malta aankomen. Op het ogenblik oefenen deze schepen bij Gibraltar. Normaal stoomt de Middellandse Zee-vloot voor de oefeningen naar Gibraltar. Vol gens een leidende marine-corres pondent is de nieuwe regeling een gevolg van de toestand in Egypte. een bele tijd door. Het totaalge wicht van de eet- en drinkwaren is 300.000 kg. A musement Gezelligheid is er tijdens de reis voldoende te vinden. Iedere dag is er een ander amusementsprogram ma. Vrijwel elke dag een concert en een filmvoorstelling en in alle salons 's avonds dansen. Voorts de bars, het solarium voor hen, die van rust houden, rookkamers, bi bliotheek, heerlijke zitjes op de pro menadedekken en niet te vergeten de trots van het schip, de geheel verbouwde en gemoderniseerde „grand hall". Deze door de binnenhuis-archi tect J. Schuil ontworpen hall doet geenszins protserig aan,integendeel, zij is voornaam en ademt "toch een genoeglijke en gezellige sfeer. Dat bemerkten we wel toen we in de gemakkelijke clubs de vroegere ge zagvoerders van de „Nieuw Amster dam". de beren Dekema en Klein zagen zitten. „Zoiets vind je op de brug niet", was hun commentaar. In de hall ontmoetten we ook m- j. Visser, chef van het protocol van H.M, de Kom-"*in, die naar de Verenigde Staten gaat om daar en in Canada het koninkliik bezoek voor te be reiden. De danser Indra Kamadjo- jo, die in de U.SA. o.a. voor de televisie Indonesische dansen zal uitvoeren, was eveneens vol lof over de „grand hall". Al te echt Een zelfde geluid liet Philip Dom (Frits van Dongen) horen, die op een van de sofa's zat uit te rusten. Frits vertelde, dat hij enkele dagen geleden gereed was gekomen raefc een film, die is opgenomen in oude kloosters nabij Mdnchen en Salz burg Hij speelt in de rolprent, die geheel „stom" is opgenomen en in Amerika zal worden nagesynchro niseerd, de rol van een „displaced person", „in een van de scènes moet ik dan door drie politie-agen- ten uit het verlaten en tot een puinhoop geschoten klooster wor den gezet, omdat de vroegere be- bewoonsters het zelf weer in gebruik willen nemen. Die poïïtïe-agenten zijn figuran ten en daarvoor heeft de regisseur echte Duitse agenten genomen. De ze mannen gingen zo in hun werk op, dat ze me vast grepen en me een eind weg slingerden, waardoor ik een grote schram over m'n ge zicht kreeg, mijn been openhaalde en nu nog met een gezwollen knie loop. Maar dat gaat wel weer over. Ik ben blij na een verblijf van zes maanden in Europa weer naar huis te gaan". Een van. de hutten blijft toch de gehele reis leeg. Dat is die van de Brusselse kleermaker John di Vincenzo, de man die eind vorig jaar nog juist, toen de loopplank werd binnengehaald van de „Nieuw Amsterdam" kwam stormen, omdat hij zijn Micheline niet alleen wilde laten. Deze John had daarna voor de „Rijndam" massage geboekt, maar kort voor het vertrek werd hij „ziek". Nu zou hij met de „Nieuw Amsterdam" meegaan, doch een paar uur voor dat het schip zee zou kiezen kwam er een telefoon tje van John uit Brussel, waarin hij heel laconiek vertelde: ,Jk ga toch maap niet mee. U begrijpt nu wel waarom Sanatorium Heliendoorn bestaat 50 jaar ALMELO. Het Volkssanato rium te Heliendoorn bestaat 6 Mei a.s. 50 jaar. Het sanatorium is een der oudste in ons land, in deze 50 jaar zijn in dit sanatorium meer dan 15.000 personen opgenomen geweest. Vervolg van pag. 1 gulden werkkapitaal nodig te heb ben. Besprekingen met Economische Zaken leidden tot een verzoek aan de stichting om een rapport, waarin op verschillende, door het ministe rie gestelde practische vragen ant woord zou worden gegeven. Dit antwoord is tot op heden niet gekomen. De Rotterdamse groep verflauwde in activiteit. Heeft men de toevoeging aan het project van televisie wellicht toch nog als een te zware aanvulling gezien, terwijl de regering juist in de eerste plaats voor de televisie naar oplossingen zoekt? In een commentaar op haar ont hullingen geeft „Ariadne" nog eens een opsomming van argumenten, die, naar bet blad meent, voor in voering van commerciële televisie in. Nederland pleiten. Met sprekende voorbeelden radio-uitzendingen i voor Avifauna, KLM, Jaarbeurs, Hotel Hamdorff, Van Houten toont zij aan, dat de streng princi piële houding der omroepen tegen over reclame in de aether zonder ling is. Hilversum biedt taL van in stellingen al publiciteit, al is deze dan gratis. Voorts duikt het recla mevakblad in de historie der Neder landse radio. De Hil ver sums e draad loze omroep besloot reeds in 1925, bij monde van de heer Vbgt, uit zendingen door het Concertgebouw orkest met de mededeling: „Dit con cert kwam tot stand, dank zij de medewerking der N.V. Philips". Tenslotte bepleit het blad, naar wij menen terecht, een toevoeging aan de televisieraad van reclamedeskundigen en zakenlieden in bet algemeen om over de cijfers, verbonden aan het vraagstuk der reclame In de televisie te adviseren. De commissie, die ihans voor de tele visie het probleem bestudeert, bevat geen enkele recLamodeskundige. In het .Nederlandse bedrijfsleven staat men, zo als ons is gebleken, over het algemeen op het standpunt, dat televisie als re clame-medium wel kansen heeft, doch nooit ter vervanging van bestaande tnedia kan dienen. De televisie zou er voor bet zakenleven een. medium bij zijn. Net als Klein Duimpje Nonchalante dieven lieten spoor na VENLO. Dezer dagen is des nachts ingebroken in een café te Venlo. De indringers vonden de geldla leeg. Zij namen daarom maar een portie eieren en worstjes mee, die zij onderweg naar huis oppeu zelden. De eierschalen lieten zij op de weg achter. De politie kon met behulp van een politiehond de inbrekers, drie Venlonaren, gemak kelijk vinden. fAdvertentie Lfi Is Uw goede man in de laatste tijd opvlie gend? Vak hij uit tegen dc kindeten, de hood, dc kat, dc regering? Dan zal hij wel het slachtoffer zijn van INHALOSE, - gevoig van inhaleren en kettingroken. Verlies Uw hoofd nier, Mevrouw, maar zet sigaren voor hem nèer. Die worden niet geïnhaleerd, of ketttngsgewijs verslonden. U zuk zien, hoe bedaard en hoe intens hij van zijn sigaartje geniet, als U hem er maar aan went 5 (Van een onzer redacteuren) DEN HAAG. „Kastelen behoren tot de interessantste gebouwen voor touristen. In de oude burchten zit veel grote schoonheid verbor- gen men vindt er vele factoren, die tot het gemoed spreken, ook al kent men de historische betekenis niet. Toch hebben deze bolwerken van gewestelijke, soms zelfs nationale geschiedenis een rijk verleden. Het is dan ook van het grootste belang, dat deze bouwwerken ge spaard worden. Helaas is de wijze, waarop dit geschiedt niet altijd even gelukkig." Jhr dr E. van Nispen tot Sevenaer. directeur van het Rijksbureau voor de Monumentenzorgsprak deze woorden, toen hij hét bij ,JDe Bezige Bij" verschenen boek „Het versterkte huis kas te ten in Nederland" introduceerde. De geschiedenis toont aan, aldus deze deskundige, dat de bouwers destijds een daad hebben willen stellen voor het nageslacht. En vele van de huidige bewoners voe len zich verplicht dit cultuurbezit voor Nederland te bewaren. De overheid springt er echter wel vreemd mee om,. De belastingen, bijvoorbeeld, redeneren: een kas teel is een gebouw met vijftig ka mers, dat is tien maal een nor maal huis. De huurwaarde van een gewoon huis moet dus met IQ ver menigvuldigd worden om de huur waarde van een kasteel te krijgen. De huidige bewoners hebben ech ter die grote aantallen kamers niet nodig, evenmin als de vele bij gebouwen, die enkele eeuwen ge leden, toen de pacht in natura be taald werd. bijzonder belangrijk waren. Maar iedereen zou moord en brand roepen als de bewoner ter wille van de belasting de voormalige logeerkamers of de bij gebouwen zou gaan slopen. Bij wederopbouw iets dergelijks: Bij de taxatie wegens ondervonden oorlogsschade werd rekening ge houden met een afschrijving we gens ouderdom „Laten we blij zijn," aldus deze deskundige, „dat er nog mensen zijn, die kastelen in stand willen houden. Wanneer het hun onmoge lijk gemaakt wordt op het land goed te blijven moet 't rijk meest al met tonnen bijspringen om de kastelen voor verval te behoeden. Met een beetje redelijkheid ten aanzien van de belastingheffing van de eigenaren kan men dikwijls veel overheidskosten besparen. Waarbij nog komt, dat de traditie en het behoud meer gebaat zijn bij normale bewoning dan bij een ge bruik als kostschool, klooster, ge meentehuis of museum." Het boek „Het versterkte huis" wil een oriëntering geven over de weerbare edelmanshuizen, wier be woners de geschiedenis van ons land hebben helpen maken. Bel la Haasse combineerde hierin haar gevoel voor romantiek, haar histo rische kennis en haar literaire ta- tenten; zij voert de geboeide lezei mee naar die merkwaardige tijd, naar het dagelijkse leven en de zeden van de oude burchtbewo ners. Nico Jesse vervaardigde een serie interessante foto's, zowel ex terieurs als interieurs, die de sfeer van verleden en heden laten spre ken. A. L J. M. Schellart, een be kend kastelenkenner, geeft in een afzonderlijk deel van het boek een beknopte historische beschrijving van de kastelen, waarbij hij met behulp van plattegronden en gra vures de oude en nieuwe situaties tegenover elkaar plaatst. (Advertentie l. M.) èJ £j £f Vleescentral* - Rotterdam. Fabrieken en Bedrijven te Akkrum, Assert, Enschede, TweJIo, Utrecht «n Wierden (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG. Op de tweede dag van het debat over de herziening van de uitvoeringsorganisatie der sociale verzekering zgn de strijdende par tijen wel iets nader tot elkander gekomen. Het meningsverschil over de vraag of het administratiekantoor waaraan de vakb edr (j f s v erenig in gen die hun administratie niet zelf wensen te voeren, zich kunnen verbinden door de Sociale Verzekeringsraad dan wel door het georganiseerde be drijfsleven zal worden opgericht en beheerd, lükt niet meer onoverbrugbaar. Bij 't begin van de middagver gadering van Woensdag bestreed staatssecretaris Va a Rhijn het amendement-Stapelkamp, dat het Gemeenschappelijk Administratie kantoor door het bedrijfsleven wil laten beheren, nog krachtig. Hij meende, dat het in de eerste plaats een miskenning betekende voor5 de aard van de Sociale Ver zekeringsraad. Dit is immers over wegend een bedrijfsorgaan. De res terende overheidsinvloed geheel te doen verdwijnen, achtte hij te veel gevergd, aangezien de staat bijv. garant blijft voor de uitkeringen uit bepaalde sociale verzekerings wetten. Zijn belangrijkste bezwaar tegen het amendement was -echter, dat het de positie van het personeel van de Raden van Arbeid en de Rijksverzekeringsbank m gevaar zou brengen. Zijn conclusie luidde derhalve, dat het amendement-Stapelkamp in plaats van het unificatie-pro bleem op te lossen een nieuw zou scheppen, dus indruiste tegen de bedoeling van het wetsontwerp. Wellicht aangemoedigd door hei feit, dat hij noen minister Joekes een dodelijk veto hadden uitge sproken, beijverden de voorstan ders van, het amendement zich, om aan te tonen, dat zij geenszins be doelden, de overheidscontrole ge heel ie weren. De belangrijkste j bijdrage tot verzoening leverde wellicht de heer v. Th iel (K.V. P.) door een amendement in te dienen, dat de regering wil mach tigen aan de vakbedrijfsverenigin gen en 't Gemeenschappelijk Ad ministratiekantoor voorschriften te geven met betrekking tot hei overnemen van het personeel en de apparatuur van de Raden van Arbeid en de Rijksverzekerings bank. Het hielp de kloof over bruggen. De heer v. a. Born (P.v.d.A.) voor wie het amendement-Stapel kamp een ware steen des aan stoots is, toonde zich niet on geneigd tot nader overleg. Hij wilde opnieuw aan de conferen tie-tafel plaats nemen als de voorstanders van dit amendement er toe konden besluiten één Ge meenschappelijk Administratie kantoor te belasten met de admi nistratie van 20vecl mogelijk .be- drijfverenigingen. Hij wilde m.a.w, de oprichting van dit kantoor door het georganiseerde bedrijfsleven f Advertentie l. Rl.) ontsieren Uw gelaat, juist als U er goed will uitzien Ze verdwijnen dikwijls jn 24 uur door de ontsmet-1 7"1 /falende en genezende(gewu^.i •nel diepte- ""•rkfnfl ROTTERDAM. Woensdag om middernacht heeft de Britse sleep boot „Enforcer" geseind, dat zij haar sleep, een motortorpedoboot, in positie 53.28 graden Noord en 4,24 graden West, (ten Noordwes ten van Texel) heeft verloren. De sleepboot waarschuwde alle schepen, dat de motortorpedoboot geen lichten voert. De „Enforcer" tracht de boot op te sporen en verzoekt alle schepen .goed uit te zien. aanvaarden, mits dit het centrale administratieve apparaat zou wor den. Het ziet er echter niet naar uit, dat dc heer Stapelkamp c.s. die de administratie nog liever aan de bedrijfsverenigingen dan aan het Gemeenschappelijke Ad ministratiekantoor willen opdra gen, voor de2e gedachte zullen voelen. Uit deze replieken trok minis ter Joekes evenwel de conclusie, dat er winstpunten te noteren vielen. VAN de hand van dr. a. J. Cronin (De Citadel, Robert Shannon's jonge jaren, dr. Robert Shannon) verscheen nu „Doktersroeping" bij a. W. Sljt- holf's Uitgeversmaatschappij tc Leiden. Prijs 4.95. Het is de roman van een chirurg, vu rig, idealistisch en met een grote helde voor wat hij ziet a!s de pSïent van een. arts: mensen te genezen en te bevrijden van hun kwalen. Hij krijgt een prachti ge kans om ccn zeer eervolle positie in de wetenschappelijke wereld te verove ren. maar in laatste instantie blijft ky trouw aan zijn doktersroeping. AANKONDIGINGEN Dc uitgeverij II. F. Leopold te Den Haag verblijdt de liefhebbers van öe boeiende en meeslepende verteltrant van Johan Fahriclus met twee herdrukken, 2n de eerste plaats met een vierde druk 8 90) van zijn Mario Ferraro's IJdele liefde", het levendige en kleurrijke ver haal over een Italiaanse jongeman. Voorts met een derde druk m de Leeu wen-serie goedkope 2.aO per deel) maar desniettemin uitstekend vei zorgde j boeken van Fabricius „Venetiaans Avon- tuur", een luchtige vertelling, die ons enkele genoegelijke uren verschafte. Nemen wij deze gelegenheid te baat om tevens de aandacht te vragen voor nog twee delen, die zeer onlangs her- verschenen m de Leeuwen-serie. Name lijk K. II. U. de Josselln de Jong's „Waar en met waar" (tweede drukt een bundel, bevattende een negental goede korte verhalen. Voorts A. Marja's „Snippers op de Rivier", een derde druk. Op deze herdruk van naar onze mening, een der best geslaagde romans van. de jongere Nederlandse schrijvers generatie. willen wij graag in het bij zonder de aandacht vestigen. ONLANGE mocht ik een stukje schrijven in onze vrouwenru briek een hele eer, want man nen zijn daar even populair als Russen in de Verenigde Naties. Daar ik mijn kans schoon zag, sleep ik een fijn puntje aan mijn vulpen en tekende in een halve kolom naar het leven hoe mijn vrouw zich in winkels en magazijnen pleegt te ge dragen. Nu is het de gewoonte van het huis, dat ik haar altijd mijn kopij laat zien voor ze naar de zet terij gaat (geen bezoek, geen bloe men). Ze neemt het dichtbetypte velletje dan in de hand en leest het door met de ambitie van iemand die een waslijst controleert. Terwijl ze er mee bezig is, bekijk ik aan dachtig haar profiel, want wit de daarop zichtbare emoties heb ik leren afleiden hoeveel centimeter ik naast de roos schoot. Soms zegt ze; „Dat kan niet" en dan moet het gehéél overnet als op school. Maar meestal laat ze mijn proza passeren en schuift het nadenkend in de enveloppe. Het stukje voor de vrouwenrubriek verzond ik echter ongecensureerd, zodat ik kaar die avond de krant kon toeschuiven met een achteloos „Hier lees eens even...." Terwijl ze er mee in de leunstoel ging zitten, bekeek ik haar met nog groter belarigstelling dan gewoon lijk, maar zij verried onder het le zen niet de geringste verrassing of ontsteltenis. Toen ze het uit had legde zij de courant op tafel en sprak: „Je citeert Goethe in dit stukje ,Da werden Weiber zu Hyanen". Interesseert het je te weten, dat die regel van Schiller is?" „Hoe kom je er bij?" riep ik kribbig, want het was niet het suc ces, dat ik me had voorgesteld Zwijgend, klom ze op een stoel, haalde „Das Lied von der G-tocke uit de boekenkast e» reciteerde „Da werden Weiber zu Hyanen, Und f rei bert mit Entsetzen Scherz". „Tjé...." zei ik verslagen. „Maar wat zegt de duivel dan, als-ie met Faust by die schreeuwende wijfjes is... „Diesz ist die Art mit Hexen um- zugehen", sprak ze zonder aarzelen. „O, ja, dat was het", riep ik. »t Is net zoiets eigenlijk...." „Het is tenminste óók Duits", be aamde ze. Enige tijd bleef ik bedroefd zwij gend aan mijn bureau zitten. Toen haalde ik mijn schouders op en riep optimistisch: „Misschien merkt niemand het." Maar dat bleek een misvatting. Geen geletter der gezelschap dan de lezeressen van onze vrouwenrubriek. De volgende morgen begon een doordringende regen van violette zeegroene en rose brieven op mijn bureau neer te daten die allemaal ten doel hadden mij het onderscheid tussen Goethe en. Schiller duidelijk te maken. Ook telefonisch werd de affaire aangesneden, terwijl in trams, badinrichtingen, of tapperijen ureem- de personen mij aanstootten en zei den: „Zeg als je wéér eens ci teert...." „Of U euen bij de redactiechef komt", zei de loopjongen. Ik ging er bekommerd heen. „Ik weet niet of het tot je door gedrongen is...." begon Jiy. „Schiller...." zei ik. „Hef spyt me." Dat hoeft niet", sprak hij, met de klinische koelte van een afgestu deerde socioloog. „Het zal je mis schien opgevallen zijn dat het alle briefschrijfsters oprecht genoegen heeft gedaan je op die stommiteit te betrappen. Begrijpelijk want zo'n krant komt elke dag maar weer jc huis binnen met een buik val parmantige meningen en zekerhe den, waarin je, als gekwelde lezer, dolgraag eens een gaatje prikken zou. Hoe ontspannend moet het dan ook zijn te kunnen schrijven: „Hó meneer daar ben je lelijk naast.'" Daarom dacht, ik eigenlijk: doe het voortaan maar geregeld „Wat?" vroeg ik. Fout citeren", zei hij. „Als je eens begon „te zijn of niet te zijn" aan Staring toe te schnjyen? Daar voorspel ik je een gigantische post op." Maar ik moet er eerst eens over nadenken. Geen enkel misdrijf is door de rede gewettigdzei Livius immers. Ja Livius spaar de moei te, ik heb hei opgezocht. KRONKEL Advertentie (l. M.) De 4 bestanddelen van Chefarme „4" tezamen in één tablet ver enigd vermen hei beroemde ge neesmiddel, dat vaak uitkomst bcengi, waar andere middelen (alen. 'n dflje doet wonderen.' AMSTERDAM, De Nederlandse Organisatie van Musici cn Artisten (Noma) heelt de reg-cringscommissaris voor de radio en de minister van Onderwijs. Kunsten en Wetenschappen een motie doen toekomen, waarin aangedrongen wordt op het nemen van maatregelen tegen dc vol gende verrichtingen van omroepverenigingen; a) het reclame maken voor tournees, die door de omroepverenigingen worden georganiseerd; b) het regelmatig laten optreden van amateurmnsici en -artisten; c) het reclame maken voor enige vakcentrales of vakverenigingen. In een begeleidend schrijven zegt de Noma, dat de exploitanten van inrichtingen van vermaak ernstig worden gedupeerd door de oneer lijke concurrentie, welke door de om roen verenigingen wordt bedre ven. in hoofdzaak door de grote mogelijkheden tot het maken van reclame, die de omroepverenigin gen uitbuiten bij het organiseren van hun tournees. Over het optreden van amateurs voor de omroepverenigingen schrijft de Noma: ..Dit neemt hand over hand toe. Ging dit aanvanke lijk onder het motto, dat de om roepverenigingen jonge- opkomende krachten de gelegenheid wilden ge ven te debuteren, het gehalte van de laatste speciale amateuravonden sterkt ons in onze zienswijze, dat deze gelegenheid slechts wordt aan gegrepen om zo goedkoop mogelijk te exploiteren, waarbij de grootse taak. welke de omroepverenigingen als cultureel opvoedend lichaam hebben, totaal uit het oog wordt verloren" Verder worden vakorganisaties, welke geen relaties hebben met om roepverenigingen. volgens de Noma ernstig benadeeld. Indien omroepen reclame maken vopr hun na aan het hart liggende vakverenigingen d

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 3