C Schaakresultaten ESS De huwelijksvoorwaarden van Jan v. Riebeeck en z'n vrouw J „Hollandia" recipieert in Vlaardmgen Handballend DWS viert koperen feest "f6 a Herdenking in fabrieken Verloor U iets? Scliatten-film in Monopole AGENDA DE A VONTUREN VAN KAPITEIN ROB Na bijna dertien jaar zal men straks het ideale speelterrein mogen betreden - j - lev Vlaardingen Arrestant sprong uit politie-auto Knaapjes gooiden met stenen Richtingaanwijzing aan trams Kantonrechters klanten Beroering onder Amsterdamse postduivenliouders SCHIEDAM BENEDEN-en BOVENHUIS Koeriersters Dinsdag 5 Februari 1952 De herdenking van het zeventig- Jarig bestaan van de „Hollandia"- Jabrieken ving Maandagochtend san met een bijeenkomst van het voltallige personeel in de tien be drijven, die over het gehele land zijn verspreid. Tegelijkertijd, om tien uur, hielden daar de fabrieks* directeuren van „Hollandia" een korte herdenkingsrede. In het Vlaardingse bedrijf was 'i de heer van Seben, die zich van deze taak kweet. Namens het gezamenlijke perso neel van de HoJlandia-bedrijven was de expeditiechef van de fa briek te Scharsterbrug (Friesland) in Vlaardingen aanwezig om de directie als geschenk aan te bieden zes gebrandschilderde ramen met de wapens van de gemeenten waar Hollandia-fabrieken zijn gevestigd. Behalve deze ramen, die een plaats hebben gekregen in de commissa- rissenzaal, schonk het personeel ook nog een fraai schilderij van de kunstschilder Van der Meide, voor stellende een zonsondergang op de Westeinderplas. Eveneens voor de commissaris- senzaa] was een zonneklok be stemd, die ir A, van Buysen over droeg namens hoofdambtenaren en directeuren. De personeelsvereni gingen schonken een zilveren rook- garoituur, dat de heer Klinkenberg aanbood. Het was een bijzonder drukke receptie, die in de namiddag vele relaties gelegenheid gaf hun ge lukwensen te komen aanbieden aan de heren H. Sparrius, direc teur, P. J. van Ommeren, presi dent-commissaris, G. van Dussel- dorp en prof. B. H. Slotemaker, Gedeponeerd aan het hoofdbureau van politie: ring met drie sleutels, huissleu tel roet dub. sluiting, lipssleutel. zaklan taarn, luchtfilter yan bromfiets, over schoen. portcmonnaie, bruine vulpen, grijze wollen handschoen, bruine ge voerde herenhandschoenen, zeildoeken werkpak, hoes van paraplu, paarse ba ret. padvindersricrn, portem.. Vorenstaande voorwerpen kunnen iedere werkdag tussen 2 en 4 uur aan het hoofdbureau van politie worden af gehaald. Te bevragen bi,j de vinders: psar blau we kinderwanten, Harlaar. P.potterstr. 49 a: groen-grijze wollen sjaal. Boer, RMamsedljk 193; rode wollen kinder- want. Boer, H'damsedijk 193; linker he renhandschoen, v. d. Marei Huysman- straat 37; brume handschoen. De Bruyti, Nieuwe Haven 71c; brume stoffen da- meshandschoen. Landman. J, Maasstraat 14; herenhandschoen, Maarleveld. Wete ringstraat .is te Vlaardmgen; zwart glacé dsmeshandschocn, Leenders, Schie no. 32 h; geel-bruine wollen want, Santina, Lacge Haven 75 c: blauw met witte want, Gundlaeh. Grofbaan log; blauwe jongenspet. gebouw Q.G. en G.D., Tuln- laan 80; damesparaplute. Van Touw, Overschiesestraat 66 a; bankbiljet van 10.—. Zollner, Kleiweg, Rotterdam; paarlen halsketting, Van Hooüdonk. R'damsedyk 271 b; zwarte damesportem, met Inh,. Meijer. Van 's-Cravensande- straat 2e a: gouden ring met steen. Van Deurscn. Archimedesstraat 4 a; zwarte damesportem., Van Katwijk. Gallleistraat 33 a: beige herenportem. met inh.. Van Kemensde, Singel lil c: 3 papieren gul dens, Groothof, P.K.O. Laan 185 a; „Par ker" vulpen. Gravestcin Dordselaan 214 c, Rotterdam, tel. 73297; bruine por tem.. Both, Lcibmtzstraat 25: souvenir ..Venesla". Van Hij, Futtershoeksestraat 24; brume hersnportem., Rerjmus. R.K. Weeshuis. Hoogstraat ito. 44; „Parker" vulpen. Langeveld, Deensestraat 51c, Rotterdam; gladde ring, Vermaas, Boer- haavelaan 54: grijze vutoen. De Lange, Fr. Havcrschmidtlaan 17; tas, inh, o.a, toiletartikelen. Klejjzcn, Lourens Cost er- straat 26 h: peel lederen étui, Zwaan, R'damseditk 158 a; étui inh. passerdoos, Baerveldt, Daltonstraat 43 a, na 18 uur; rood geruit kindertasjc, Gavvelmg, Sneliiussingel 24; grijze damesportem,. Dijkshoorn, Den Bornmelsestraat 31; 1 slede. Simmers. Van Swindenstraat 52; 3 staaf ijzer, Opslagplaats: var. gemeente werken Schiedam; rode autostep. De Veld. P.K.0.1aan 82 b; 3 tegenpennen, Florijn. Nieuwe Haven 277; «lede, Wlcse. Stationsstraat 59 a; een bal, Mo- lenveld, Jullanalaan no. 74: school schrift, Vogelaar, P, Potterstraat no, 52 h: zwarte gymschoenen. Van Velzen, Villastraat no. 101; rode pantoffel, Schruier, Van 't Holfplem 13 a: sleutel bos Jansen. J. A. Alb. Thymstraat 24; ring met drie sleutels, Van Oudenhoven, Marconistraat 61 a; rozenkrans, van Kat wijk, Marconistraat 71 b; nng roet 2 sleu tels. Haas. B.K. Laan 212: koperen huis sleutel, Van Wok, p. Potterstraat 55 b; Ting met sleutel en loper, Moerman. EdL sonstraat 27 b; huissleutel. Ten Hope, Leibniizstraat 9b. Na afhaling van voorwerpen bij de vinders gelieve men het hoofdbureau vair politie hiervan in kennis te steuen. Tel. 69333. Advertentie (l.M.) G0UDSBINGU63.TELZB&6» PLE1NWEG 208 TEL 76379 Gebr. De Jong's kluit geh. gevit. T> 250 f»r. nu 9.42 Oude zeer pikante volvette kaas p, 500 gr. nu 1.70 Oude belegen volvette kaas p. 500 er. nu 15ö Belegen komijnekaas p. 500 gr. nu 1-10 Grote kippeneieren p. 10 st. nu 1-49 Llterpot zoetzuur van Q.9B nu 0-59 Grootste fles Advocaat bereid met verse kippen eieren en brandewijn van 4-60 nu 3.23 Literfles nieuwe Bessenjenever van 5*20 nu i 3.90 Llterpot Boerenjongens op brandewijn van f 5.20 nu S 3.28 Grootste fles Mehviin van 1.89 nu f 0.89 Echte Sachs. Leverworst van 0,88 p 250 er. nu 0.73 Fijnste Lunchworst van 0.88 p. 250 gr. nu f 0.73 Brede Leverworst met veel spek van f 0.70 p. 250 Sr. nu 0.49 Vette Ham van 3.05 p. 250 gr. nu f 0.75 Coroedbeef p. 250 gr. nu 0.73 Heerlik Rookvlees van 0.48 p, 100 gr. nu 0,42 porki PorM. ons succes van 0.42 p. 100 gr nu .f 0.35 Gekookte Rookworsten 400 gr. van 0.40 p. 100 gr. nu 0.30 commissarissen, Tot de bezoekers behoorden o.a. de burgemeester van Gaardingen, mr J. Heusdens en de wethouders H. K. van Min nen en «F. L. Jonker, de voorzitter en secretaris van de Kamer van Koophandel voor de Beneden-Maas de heren ir C. H. Buschmann en A. van Minnen en dc voorzitter van het Bedrijfsschap voor Zuivel, de heer B. van Dam. Met „De schat in dc Sierra Madre" heeft het theater aan de Hoogstraat een uitstekende keus gedaan, die wel niet afwijkt van de weg. welke op filmgebied in Mo nopole wordt bewandeld, maar die toch wel zoveel kwaliteiten bezit, dat we er met genoegen heel vee! pretentieuzer producten van Holly wood voor zouden inruilen. Humphrey Bogart, Walter Hus ton en Tim Holt zijn de hoofdfigu ren in deze affaire, die zich af speelt in het Wilde Westen, waar nog genoeg goud aanwezig is om er het barre avontuur te zoeken. Zij vormen, ook het middelpunt van een vaak opmerkelijke fotografie van de cameraman. Het verhaal is doorspekt met veel traditioneels en in zoverre moet men in deze film de hoogtepunten dan ook niet zoe ken, De sterkste kant is wel de opmerkelijke frisheid, die bjj het verwerken van al de geroutineerde greepjes van de super-Wild "West toch is bewaard. Dat het goed gaat met de muziek vereniging van. dc Gusto-werken, blykt wel uit het feit dat Donderdag het jaar feest zal plaats vinden In het Passage theater voor leden, donateurs en geno digden, waaronder een groep militaire oorlogsslachtoffers. Een aantrekkelijk programma staat hen te wachten. Voor de pauze vindt het optreden der mu ziekvereniging plaats terwijl daarna ca baret komt. waaraan door tal van be kende aruaten zal worden medegewerkt. Wat men moet weten; Apo thekers-n acMdienst M. M. H. Evers, Lange Haven 81. Bellen bjj ongeval: G.G. en G.D. Tuinlaan 89. Telefoon 69290, Concert; 7 Februari. R.K. Volksbond, 8 u: R.K, mannenkoor St. Caecilia. Films: Passage. Da. 2 en 8 uur: De man in duplo (18 jr.). Monopole. Da. 2, 7, 9 uur: Actie in de Stille Zuidzee (14 jr.). Sport; 7 Februari. Musis Sacrum, 8 uur: Bokswedstrij den. Byeenkomstcn: 6 Februari, Irene, 35 uur: Schied. Gemeenschap. Postzegel ruilbeurs v. d. schooljeugd. 6 Februari, Musis Sacrum, 8 uur: Kath. Kring. Mr Jan Derks spr. over „Hoe rijmt de leer met het leven". Burgerlijke stand Geboren: Johanna W„ d. van G. Bo gen! en H. Gijbeis; Johanna H. M., d. V. A. Gordijn en M. J. Ebbelïnghaus ook wel genaamd Wïrxel; Johannes G. J., z. van F. L. den Hertog en C. H, W- Beu man; Gerrit c., z. van G. C. Schreij en L, A. Verdonk: Teuntje. W„ d. van h. M. van Dommelen en A. C. van £iJk; Janna, d. van I. ouwens en A. van Vie ringen: Catharina L. M.. d, van F. J. J, Verspeek en A. den Boer; Hendrieka, d- van T. van Weelie en c. A. Geers; Anna M., d. van H. L. SCbwagermann en J. Anker. Johanna A., d. van W, van Leeuwen en M. Breederveld. Overleden; N. Kroone, 10 maanden; M. Staat, 7S jaar. STA DSK RON1EK De brandweer rukte Maandag om 10 uur 's morgens en 7 uur 's avonds uit voor een schoor steenbrand. De eerste keer was het bij N. aan de Vlaardingerdijk 341, waar een houten lat uit de schoorsteen moest worden verwij derd. In het pand van S., Groe- neweegje 63, moest de ramraon- neur er ook al aan te pas ko men om overbodig vuur te ver wijderen. Gisteravond even na 8 uu; •werd een sterke brandlucht waargenomen in de winkel van de fa. Van der H. aan de Broers vest. Bij een onderzoek bleek, dat over verhitting van de kachel van de centrale verwarming in de winkel een en ander liet schroeien. Na het doven van het vuur was ook hier de narigheid spoedig achter de rug. Maandagmorgen omstreeks half tien wilde mej. v. d. H, in de B.KXaan stoppen voor de auto van v, d, M, die de St. Liduina- straat wilde inrijden. Door de gladheid slipte haar fiets echter en zü kwam te vallen. Met een gebroken been is zij door de G.G. G.D. naar het gemeentezieken huis gebracht. De 38-jarige H. reed met zijn rijwiel met hulpmotor op de Rot~ terdamsedijk, by de zgn. Rode Hek, toen hij door een toeval werd getroffen. Na de val heeft de G.G.GJ). hem via het gemeen teziekenhuis naar huis gebracht. 1809. Als de „Maria** ter hoogte van Albany is gekomen, verwekt de plotselinge dood van één der matrozen onder de bemanning grote con sternatie. Heeft de ge vreesde ziekte zich dan inderdaad reeds onder hen verspreid? De eei- ste stuurman heeft een lang en ernstig ander- houd met kapitein Van Noort. „De bemanning dringt er op aan zo spcc. dig mogelijk een hauen binnen te lopen, kapi tein" zegt hij, ..en eerlijk gezegd, ik ben dezelfde mening toegedaan. Het schip is besmet. Wat van- daag die ene arme matroos is overkomen, kan 1 Wanneer de stuurman de hut verlaat draait nij morgen ons 'aller lot zijn." Maar Van Noort de deur achter zich in het slot. Hij is van plan denkt er niet aan dit verzoek in te willigen. I met de andere opvarenden zo snel mogelijk de Maria" te verlaten. De eerste helft van de huishoude lijke wintercompetitie van de schaak vereniging E.S.S. is thans geëindigd. Op de bovenste plaatsen hebben be slag gelegd: In groep i; Domselaar en Not. Meyer: groep 2: lEering en. Ben- sers: groep 3: Ruber én j, Winger den; groep 4: v Dijk en Mulder; groep 5: Betten er» Parmet. Zij pro moveren resp. naar groep l, 2. 3 en 4. De volgende spelers bezetten de onderste plaatsen: In groep 1: Spruit en v. Heiningen: groep 2: Smit en C'. v. Wingerden: groep 3: Ahrens en Sla venburggroep 4; Voogt en v. Dalen; groep 5; v. Batenburg, Marbus en Akkeren Zij degraderen resp. naar groep 2, 3, 4 en 5 Had du deel van het programma enigszins het karakter van een oefen wedstrijd de definitieve plaats op dc ranglijst zal bepaald worden in het tweede gedeelte van de strijd, dat \-anavond begint. Gestart wordt in de volgende combinaties: Groep 1: Dom- selaar, Meyer, Malkus. Visser, v. Eden. Penning. JEermg. Bongers; groep 2: Spruit, v. Heiningen. Janssens. Klsy- heee Donkhorst, Geurtsen, Hiiber, J. v. Wingerden; groep 3* Smit. C. van Wingerden. Brouwer. Snoep. Semeyn. Verburg, v. Dijk, Mulder: groep 4; Slavenburg, Ahrens. Smits, Mager. Schweinsberg, v. Leerdam. Betten, Parmet; groep 5: Voogt, v. Dalen, Verhulsdonk, Roozenbeek. v, Akkeren, Marbus, v Batenburg, Polderman en v. -d. Zee. Voor de competitie van de Rotterd. Schaakbond hebben alle teams van E.S.S. weer een wedstrijd gespeeld. Van twee dezer ontmoetingen is nog geen eindresultaat te vermelden, maar wel Is de afgebroken stand gunstig voor de Schiedammers. Het eerste tiental speelde in S'dam tegen Krallngen 4 en kwam naar huis roet een voorlopig resultaat van 4Vs— Yi. De winstpunten werden geboekt door Domselaar, v. Eden Penning en C. v Wingerden, tèrwbl J. v. Winger den remise bereikte, tlit de afgebro ken partijen kan zeker nog l'/j punt verwacht worden voor E.S.S. Het derde tiental staat eveneens ge wonnen in zijn thuiswedstrijd togen Vlaardmgen 2 (de sterkste tegenstan der in deze afdeling). De voorlopige uitslag is 4'/a—2Y». Het tweede tiental is aan het afzak ken naar de achterhoede. Ditmaal ver loor het (mede door onvolledig opko men der Schiedammers) met 23 van het Rotterdamse Pion 3. Be Schiedamse Handbal Vereniging „Boor Wilskracht Sterk" (D.W.S.) herdenkt dit jaar haar 1214-jarig bestaan. Dat D.W.S. haar naam eer aan doet is in de jarea van haar bestaan wel bewezen. Al direct na de oprich ting begonnen dc moeilijkheden. Waar vond men een terrein om op te spelen? De sportcommissie stond op het standpunt dat jonge sportvereni gingen eerst hun levensvatbaarheid moesten bewijzen. Voorlopig werd in Vlaardmgen een veld gebnurd, een soort knollentuin met doelpalen. .Na ongeveer een half jaar kregen de D.W.S.-ers bü Martinit een onderdak. Eenmaal in Schiedam beland, zijn ze aan het zwerven gegaan, en cr zijn niet veel velden In Schiedam waar geen D.W.S.-ers op speelden. En niet alleen door heren, in Mei 1942 werd ook een damesafdeling opgericht, welke al spoedig in grootte de heren overtrof. Vooral de twee laatste oorlogsja ren brachten D.W.S. een ongeken de bloei. En vele zeer vele Schie dammers vonden bij' D.W.S. de ge zonde ontspanning en goede kame raadschap welke zij in die benarde tijden zo zeer nodig hadden. Op het Boshoekterrein werden vele gezel lige uren doorgebracht met trainen, onderlinge wedstrijden en tournooi- en. En hoe blij de D.W.S.-ers ook zijn met de twee prachtige nieuwe terreinen die zij binnenkort in ge. bruik hopen, te nemen, toch zal vooral de oude garde node afscheid nemen van „hun Boshoek". In die jaren ontstond ook. het terreinfonds. Bij het eerste lustrum schonken donateurs een bedrag van f 150.de eerste stoot in de rich ting van een eigen „home", een harte wens van .bestuur en leden. Dat het de leden van D.W.S. niet aan offervaardigheid ontbreekt, blijkt wel uit het feit, dat door gif ten met verjaardagen enz, het fonds nu ruim f 5200.rijk isl Toen na de oorlogsjaren het le denaantal enigszins daalde zat het bestuur niet bij de pakken neer, daar dit een algemeen verschijnsel was en bijna in iedere sportvereni ging voorkwam. Een flinke kern bleef D.W'S. trouw, en thans heelt zij weer een flink aantal: actieve dames-en herenleden. tfOff, elftallen nemen alle weer een behoorlijke plaats op de ranglijst van de com petitie in. En wat zeer belangrijk is, zij heeft ook een groot aantal jeugdleden, die enthousiast de handbalsport beoefenen. Het be stuur gaat dan ook vol moed verder Oecumenische jeugd komt bijeen Het Oecumenisch Jeugdeomité voor Schiedam, Maassluis en Vlaardingen., houdt^ Woensdag avond weer een bijeenkomst in de pastorie van de Oud-Katholie ke Kerk aan de Dam. Mej. M. Poot houdt daar een inleiding over het onderwerp: „Eén Kerk of geen". Srï>t, '-!>}'• -frL-; ...tl- '*.1*' /•'V -l-.vtw '.t .h J 1 «ft 1 - fi'(Wirmhc 'h^infitrp „Op huyden den Xle Martii Ano. XVIc Negenenveertïch Compareer- Zo is te lezen in de acte, waarin de huwelijksvoorwaarden van Jan De gemeente-archivaris, de heer d. Poest Clement, houdt 23ch mo den voor mij Maerten Kouwenhove van Riebeeck, de latere stichter menteel bezig met een onderzoek Gpenbaer Notaris bij den Ed. Hove van de Kaapkolonie en zijn aanstaan- naar eventuele meerdere gegeven», Provinciael van Hollandt geadmit- de vrouw Maria de la Queillerie, welke zich tussen het vele nog on- ----- dochter van de predikant der Waal. uitgezochte archiefmateriaal zou- se Gemeente te Rotterdam, werden den kunnen bevinden. Vrijdag werd vastgelegd en waarin zü met hun nog een acte ontdekt, waarin de handtekening (zie foto) bekrachtig- stiefmoeder van Jan van Riebeeck den „desen ten wedersjjden onver- tijdens een reis van diens vader als breeckeüjok te sullen presteren en- scheepsarts naar West-Indïë in 1637 de naertecomen, oock met publique het huis van de familie in de Lan- trouwe te bevestigen." ge Kerkstraat verkoopt. Waar deze De acte bevindt zich met nog woning precies heeft gestaan, kon andere documenten, die op het lot dusver nog niet worden vastge- Marla La Queillerie wonende alhier veeljarige verblijf van Jan van Rie- steld. toecomende Bruyt geassisteerfc met beeck in Schiedam na 1623 betrek- De Hr. Cornelis Hoogeveen Ontfati- king hebben, in het gemeente-ar- Het is vrij'wel zeker, dat ook de ger van des gemeenelandls mïdde- chief aan het Oude Kerkhof. De Schiedamse documenten over Jan len binnen de Stadt Dordrecht haer namen van de jonggehuwden wer- van Riebeeck en diens familie bio- cosijn Noach du Boijs ende Abraham den door de koster ook ingeschre- nenkort een plaats zullen krijgen Ia Queillerie hare broeders ter an- ven in het giftbcek van de Grote op de grote Zuid-Afrikaanse berden- dere sïjde." Kerk. kingstentoonstelling. teert, residerende binnen der stede Schiedam 1ter presentie van de ondergenomin eerde getuygen, Sr Johan van Riebeeck wonende tot Amsterdam taecomenden Bruy- degom geadsisteert met de Hr. Go vert Anthonisz Out Burgemeester der Stadt Cuïjlenburgh sijn Groot vader ende Gerrit van Ham, sïjne Oom ter eenre, mitsgaders Juïfi op het pad dat voert naar het zil veren feest. De opening der festiviteiten zal plaats vinden op 9 Februari met een feestavond voor leden, dona teurs en genodigden in Musis Sa crum. Hier treden op het cabaret gezelschap Koos Koets, De Borïko's, het duo Diana en Durantï, The Co- rita's, The Ostani's enz. Een en an der onder de titel „Zo gaat het nu eenmaal". Vooraf gaat de huldiging van de vier leden die mede hielpen de ver eniging op te richten en groot tc maken. Na afloop van het programma is er een gezellig bal, met muziek van de „Wika's" o.Lv, balleider de heer H, C. de Graat Natuurlijk wordt ook door ver» schillende sportevenementen het heugelijke feit herdacht. Bij de voorlopige samenstelling van dit programma is rekening gehouden met de mogelijkheid dat het sport complex aan de Oude dijk deze zo mer in gebruik zal worden genomen. Voor de jeugd ooll dit jaar declamatiewedstrijden Voor de derde maal zullen in Vlaardingen declamatiewedstrijden worden georganiseerd voor de jeugd. Dit had de twee keren, dat men dit organiseerde, zoveel suc ces, dat men niet heeft geaarzeld ook thans tot dit zo belangrijke opvoedende werk over te gaan- Er zullen weer twee groepen zijn n.l. deelnemers van 16 tot en met 19 jaar en van 20 tot en met 23 jaar. Men kan zich hiervoor vóór 1 April opgeven aan de afdeling Onder wijs der gemeentesecretarie. Markt 14, waarbij dan tevens moet wor den verteld, wat men zal voordra gen. Dit kan zowel een gedicht als een stukje proza zijn- De wedstrijd zal worden gehouden op Woensdag 23 ApHl in de zaal Harmonie, die dan geheel gerestaureerd zal zijn. De commissie declamatiewedstrij den verwacht van de vlaardingse jeugd weer uitstekende resultaten, zoals ook verleden jaar. toon de jury bewondering bad voor het peil van het voorgedragen werk- Politiedossier 301 Men kan moeilijk^ zeggen, dat de gangsterfilm „Politie dossier 301" niet «en uitstekende film is, on danks de misdaden, waarvan men getuige is als men dezer dagen Lu xor in Vlaardingen bezoekt- Het is een film, waarin knap spel wordt vertoond (o.m. Steve Cochran) en de film is voor de liefhebbers van de gangsterfilm, doch ook voor hen, die oog hebben voor het spel der acteurs, zeker de moeite waard. Met naald en draad alweer gesloten De tentoonstelling „Met naald en draad" heeft bijzonder grote belang stelling gehad van het Vlaardingse vrouwelijke publiek. Ruim 600 per sonen per dag maakten de wande ling naar het Handelsgebouw. De medaille van H.M. dc Koningin ging naar mej. Verboon en die van de gemeente Vlaardingen was voor mevr. Boerdam. Er werden voorts prijzen uitgereikt aan de dames Si- rag, De Ronde, De Keizer en Trion. ROTTERDAM Een 49-jarige electricien, D. H. H. uit Gouda, veroorzaakte gister avond overlast bij zijn broer in de Dr. De Visserstraat, die ziek te bed lag. De Gouwenaar probeer de de deur in te trappen toen men hem buiten liet staan en werd prompt door een politiewa gen opgehaald om in eenzaamheid af te koelen. Onderweg probeerde hij uit de wagen te springen, bleef achter de bumper hangen en viel met volle kracht op straat, waardoor zijn linkerenkel brak- Na eerste hulp in het Coolstingel ligt de druktemaker nu in een Gouds ziekenhuis. Op de Willemsbrug is gistermiddag de 31-jarige slijper J. M. wonende Eerste Wandeloorddwarsstraat. met zijn carrier door een hus van lijn A aangereden. De carrier werd zwaar beschadigd. De be stuurder moest met Inwendige kneuzin gen naar het Caolslngelziekenhuls wor den vervoerd. Vijfjarig ventje in oog geraakt Vijfjarige Berfcus van V., wonende Woensdrechtstraat, bekogelde gister avond zijn vriendje met stenen. De laatste liet zich ook niet onbetuigd en gooide terug. Hij raakte het eer ste knaapje met een steen boven het linkeroog. Bertus moest in het Oog ziekenhuis worden opgenomen. Op het Ministerie van Verkeer en Waterstaat is de kwestie van de richtingaanwijzers voor trams be spraken. De gezamenlijke trammaat- schappijen hebben de minister ge adviseerd voor dit doel seinlampen te gebruiken die aan de motorwagens van de trams zullen worden beves tigd- Indien dit voorstel wordt aan genomen zullen de trams in Rotter dam, Den Haag en Amsterdam ge lijktijdig met deze seinlampen wor den uitgerust. Het zal echter nog geruime tijd duren voor dit het geval zal zijn, aangezien de aanmaak van deze lampen veel tijd vergt. Pre- einse datum van ingang zal door de minister worden bepaald. Zaken-jubileum J. P. C. Ries De heer J. P. C. Ries is van daag 25 jaar in dienst bij de be hangselpapierhandel F. Hunten- burg, Jonker Fransstraat 31. Als jongste bediende begonnen, klom de heer Ries na enkele jaren op tot de positie van filiaal-houder in het magazijn aan de Beyer- landselaan. De oorlogsvernielin gen, waardoor dit magazijn ver loren ging brachten hem terug naar de zaak in de Jonker Frans straat, waar hij thans werkt als le verkoper. In April viert de heer J. van Buuren verbonden aan dezelfde zaak eveneens zijn 25-jarig ju bileum en volgend jaar, zelfde maand jubileert zyn collega de heer J.' van Staveren ook al met een kwart eeuw dienst achter de rug. Drie dergelijke jubilea bij een firma binnen vijftien maan den mag zeker een bijzonderheid worden genoemd. A De tandtechnicus "W. C. R. trok, boorde of vulde tanden en kiezen bij vier personen ofschoon hjj niet tot het beroep van arts, tandarts of tandheelkundige toegelaten was. De Rotterdamse kantonrechter veroordeelde hem tot vier boeten van 100 elk, subs, viermaal 1 maand hechtenis. De opkoper L. N. kreeg twee weken voorwaardelijk en een geld boete van 25 omdat hij iri zijn opkopersregister niet onverwijld aantekening had gehouden van een lederen jas die hij gekocht had. Tot zeven dagen voorwaardelijk en een geldboete van 40 werd de radiohandelaar L. F. S. veroor deeld, die eveneens nagelaten had de door hem opgekochte gramo- foon- en radio-onderdelen in zijn op- en verkoopregister te boeken. De koopman H. W. M. V. gaf, on der invloed van alcohol. 2ijn zoon een klap. Daarvoor gaf de kan tonrechter hem nu zes dagen voor waardelijk en een boete van f 75, Tweemaal reeds was de dakbe- dekker C. S. veroordeeld omdat hij zich in kenlijke staat van dron kenschap op de openbare weg had bevonden. Thans kreeg hij een hechtenisstraf van drie dagen en plaatsing in een Rijkswerkinrich ting voor de duur van 1 jaar. Hetzelfde was het geval met de bouwkundige K. V. die tot zes dagen voorwaardelijk werd ver oordeeld, De automonteur G. A. M. v. d. B-, die ook al tweemaal voor de kantonrechter had moeten ver schijnen wegens dronkenschap kreeg drie dagen voorwaardelijk en 25 boete, omdat hij in de Duivenvoordestraat in een dron ken bui de orde had verstoord. Gaslucht aan de Rechter Rottekade In de omgeving van de panden 49 tot en met 53 aan de Rechter Rotte kade hing vannacht een sterke gas lucht. Een onderzoek bracht aan het Licht dat een leiding waarmede een koekfabriek van gas wordt voorzien, lek was, AI de bewoners van de bo ven de fabriek gelegen panden zijn, voorzover zij niet uit eigen beweging reeds waren opgestaan, gewekt door de politie. Het Gemeentelijk Gasbe drijf herstelde het euveL AMSTERDAM. Een geschil tussen postduivenhoudera, dat door de president van de rechtbank mr C. Brlet een half Jaar geleden betiteld werd met „een misverstand" en by minnelijke schikking scheen te ztfn bijgelegd, is opnieuw opgevlamd en gisteren ten tweede male in kort geding behandeld. Op 27 Mei lieten leden van de Amsterdamse postduivenvereniging „De Postiljon" voor een bepaalde vlucht hun klokken „afslaan". Toen dit geschied was, kwam een bonds- controleor het lokaal binnen, die eiste, dat de klokken in het bonds- lckaal zouden worden afgesteld. De meeste leden gaven hieraan morrend gevolg, doch de vier be stuursleden achtten deze eis een belediging, omdat zij er wantrou wen in zagen, en weigerden. Zij werden daarop door het afdelings bestuur van Amsterdam geroyeerd, hetgeen later werd bekrachtigd door de Algemene Bond van Ne derlandse Postduivenbouders. In hoeverre een geval van fraude.dat zich omstreeks diezelfde tijd in de gelederen van „De Postiljon" had voorgedaan, bij genoemde controle een rol heeft gespeeld, werd ter zitting niet duidelijk. Dit betrof een lid, dat er in geslaagd was door een gaatje in het glas de klok terug te zetten, nadat deze was „afgeslagen". Het bestuur van de vereniging zelf ontmaskerde dit oneerlijke lid, In het eerste korte geding kwa men partijen tot elkaar. De vier geroyeerde bestuursleden eisten van het bestuur van de Afdeling Amsterdam volledige rehabilitatie. Dit gedaagde bestuur verklaarde zeker niet de bedoeling te hebben gehad de bestuursleden te beledi gen. De kosten van het geding werden over de beide partijen in een minnelijke schikking verdeeld. In November j.l. flikkerde de oude tegenstelling op een afdelings vergadering weer op. Er werden harde woorden gezegd en het af delingsbestuur eiste van de vier bestuursleden van „De Postiljon", dat zij hun excuses zouden aanbie den voor het aanhangig maken van het korte geding en dit tevens ge heel zouden betalen. Deze vier vonden, dat daarmede de zaak Op zijn kop werd gezet, achtten zien nog steeds niet gerehabiliteerd, trachtten steun te zoeken bij het hoofdbestuur van de bond en toen dit alles weinig resultaat had lieten zij als eisende party, met als raadsman mr B. Stoppelsteen, opnieuw hat afdelingsbestuur in kort geding dagvaarden. De ge daagde partij werd verdedigd door mr Aïondria. Ds eis is ongeveer dezelfde ge bleven: de president werd gevraagd het afdelingsbestuur de verplichting op te leggen thans op duidelijke wijze de vier bestuursleden volle dig te rehabiliteren. De president heeft de uitspraak bepaald op Vrijdagmiddag. Te koop een prima gebouwd op goede stand, waarvan In korte tijd ben.huis vrij komt. Ruime hypotheek desge wenst aanwezig. Br. nr. S 319 bur. v. d. blad. Tarief; 1—15 woorden 0.65 Elke 5 woorden meer 0.20 Te koop aangeb. wit gelakt «Iaapk.-ameublement 100.-. Keukenbuffet 75.—, heren- ulster m. 48 50.— Van Os- tadelaan 21 B, clStSten C?nzC0 bjf nj. Blomstee1. Kreupelstraat 6, Tel. 66016 of zendt brief kaart. "Wordt ook aan huis afgehaald. Bakkerij de Lange, Kreupel straat 28, vraagt banketbak- kersleerling, leeftijd 14 jaar. Meubelbeurs-Nieuws. Met een nieuw behang zult U uw kamer niet meer herkennen. De voorjaarscollectïe is nu aangekomen en uitgepakt en U vindt bij ons behangsels te kust en te keur tegen uiterst laag gestelde prüzen. „De Meubelbeurs", Groene- laan 109. Heer zoekt vrije zit-slaapk» met teL; zonder pension. Br. nr. S 317 bur. v. d. blad- Aangeb. mooie blank eiken boekenkist, lang 1.70, hoog 1.10, in prima staat. Rotter dams dijk 272 b. Mevrouw Herfst, Langa Nieuwstraat 171, vraagt een werkster voor enkele mor gens per week. Te huur aangeb. grote ge- stoff. kamer met stookgeler- genheid, voor dame of heer b.bdih, Br. no. S 318 bur. v. d. blad. A.s. echtpaar zoekt kamers of gedeelte van woning. Man vaste betrekking. J. O. Kapel, Havendijk 150 B.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 2