C D BescKonKen vreemdeling en weer de olielozing HET SMOKKELNEST VAN KID BLAUWNEUS „Klokken voor Amerika" moet succes worden Drievoudig zangf esti jn in Musis Sacrum Geen zorgen om E.S.S. Vorming Duitse divisies eerst over twee jaar Een bediende (vrl.) 2 Hoofdingenieur margarinefabriek door Kantonrechter veroordeeld Barvoets blijft in de running De reigers zijn weer terug Wetk. Van der Kraan naar ziekenhuis AGENDA DE A VONTUREN VAN KAPITEIN ROB <S Beroep op offervaardigheid en medewerking van collectanten' Jan Lucas heeft eer van zijn werk Tussen Pionnen en Raadsheren f HOGE SHAPE- OFFICIER MEENT: Generaal Juin sou stafchef van Europese leger worden Vervoerscijfers der KLM tonen groei in 1951 Nieuw overleg in Egyptische kwestie ASSISTENT-BOEKHOUDSTER Vrl.ADMINISTRATIEVE KRACHT Koeriersters Donderdag 14 Februari 1952 Dat er za nodig snel recht kan geschieden, "bleek Woensdag tvel bil het Kantongerecht, waarvoor de Noorse zeeman H. Karlsen zich had te ver antwoorden wegens dronkenschap en verstoring van de openbare orde. Voor hetzelfde feit had zyn naam ook Zondag het politierapport gesierd. En alweer was tolk Clarijs uit Rotterdam naar de Lange Haven gekomen om ook in deze zaak zyn welkome bemiddeling te verlenen. Uit de behan deling van de affaire bleek, dat deze Noorse gast de zaak in de omgeving van het Rubensplein nogal op stelten had gezet. Volgens de verbaliserende agen- (bevond. Inplaats van de veiïig- ten. was een te groot gebruik aan Iheid in acht te nemen en te stop geestrijk vocht de oorzaak van de pen, gooide hij er nog een schep- herrie geweest, maar Karlsen wist dat anders te vertellen. Via de tolk deelde hij mr. Cos mede „slechts" een achttal glazen bier te hebben geledigd. Hoe goed hem deze hoeveelheid overigens beko men was, leidde hy af uit het feit, dat hij nog xn staat was geweest suikergoed te kopen. „En al die mensen dan, die rond om U een hele menigte vorm den,' wilde mr Cos weten, „kwa men ze zomaar eens kijken wie was?". Het waren er een veertig a vijftig geweest. "Wat ze daar de den was hun zaak, ik had ze niet geroepen, meende Karlsen in z'n beste Noors te moeten aanvoeren. *t Voorkwam niet dat hij zich hoorde veroordelen tot een boete van 25.of 10 dagen hechtenis. i Weer die olie Nauwelijks anderhalf jaar na de noodlottige brand in de Vlaarding- se Kon. Wilhelminabaven, waarbij vijf brandweerlieden het leven lie ten tijdens het blussen van een havenbrand, die was veroorzaakt door op het water drijvende olie, stond de hoofdingenieur J. v. W. van de margarinefabriek „De Zwerver" voor de Schiedamse kantonrechter in verband met olielozing op de zelfde haven- In derdaad moest dit strafbare en wel zeer laakbare feit, worden toegegeven. Tot 2jjn verdediging voerde de hoofdingenieur echter aan dat de oorzaak moest worden gezocht in een ketel, die overkook te tengevolge van een chemische werking. De verantwoordelijke man had dan ook niet anders dan een berisping gekregen. Een ge deelte van de overgekookte olie had men nog weer kunnen op scheppen doch een deel was te rechtgekomen in de Kop. Wilhel minabaven, waaraan deze marga rinefabriek gevestigd is. De Ambtenaar bij het O.M., mr H. H. Lohman, achtte hier on danks de verzachtende omstandig heden een gevoelige straf op zijn plaats. Hij eiste dan ook een boete van 75of 30 dagen hechtenis benevens een. voorwaardelijke ge vangenisstraf van een jaar met een proeftijd van twee jaar- Mr. Cos was echter ditmaal nog lank moedig en maakte er alleen 30.- of 12 dagen van. ,v u Onvoorzichtigheid f werd beboet Regelmatig komen op de onbe waakte overwegen van ons land ongevallen voor, waarbij het weg verkeer maar al te vaaak zware offers te betalen krijgt. Terecht wordt er dan ook van die zijde op aangedrongen dat meer bewa king wordt ingevoerd. Dat het echter niet altijd aan de onbe waakte overweg ligt, liet L. C. B. met zijn auto op de Oudedxjk zien, waai- hij bij het naderen van de spoorlijn naar Hoek van Holland vanuit de lichting Schiedam een trein zag komen, die zich reeds op korte afstand van de overweg BILJARTEN In de Vierspelenkamp van de Koninklijke Nederlandse Biljart bond, district Schiedam, werden Woensdagavond twee partijen ge speeld. Vooral die van Barvoets tegen de teleurstellende v. d. Maa- rel was belangrijk, daar eerstge noemde nog altijd een theoreti sche kans heeft de eerste plaats in zijn groep te bezetten of als de best geplaatste tweede te eindi gen. Deze laatste kans heeft de 29-jarige jongste hoofdklassespe- ler van het Schiedamse biljart district aangegrepen om in ieder geval In de running te blijven, waardoor de spanning in zijn .groep ook gehandhaafd blijft De uitslagen van de gespeelde partijen waren: SegerOostveen 82 Cadre Seger 100 11 .Oostveen 47 11 Libre Seger 150 27 Oostveen 96 27 Eenband Seger 30 23 Oostveen 27 23 Driebanden Oostveen 20 32 Seger 12 32 je op en glipte vlak voor de voor bij snellende trein de rails over. Volgens de verbaliserende agent van der Ham, die tot (later) ver driet van de roekeloze automobi list dit alles zag gebeuren, was de trein zeker niet meer dan zes tig meter van de auto verwijderd toen deze de overweg nog moest passeren. Het mocht dan ook meer geluk dan wijsheid heten dat geen ongelukken plaatsvonden. Volgens zijn verklaring had B. de trein wel zien aankomen, maar de af stand waarschijnlijk te groot ge schat. Hij zal er 30.voor moe ten neertellen of er 12 dagen voor moeten „brommen". Bij verordening is het verbo den in verband met brandgevaar binnen de gemeente Schiedam een grotere voorraad benzine dan tien liter in huis te hebben zonder dat hiertoe een speciale vergunning werd afgegeven. J. A. L. uit de Brugmanstraat hield zich hieraan niet toen hij zijn motor binnen stalde terwij! zich in de tank hier van twaalf liter benzine bevond- Het werd voor hem f 10.— of 4 dagen. Cadre Barvoets 150 26 V. d. Maarel 97 26 Libre v. d. Maarel 150 14 Barvoets 84 14 Eenband Barvoets 30 11 v, d. Maarel 14 11 Driebanden Barvoets 20 39 y. d. Maarel 10 29 27 9.09 12 4.27 24 5.55 11 3.55- 7 1.304 6 1.173 3 Ó.625 3 0.375 1 8 2 24 5.76 19 3.73 56 10.71 40 6.00 12 2.727 6 1.272 3 0.512 2 0.256 bijna De eerste reigers van de kolonie in de Plantage zijn dezer dagen van hun tocht naar Zuidelijke stre ken teruggekeerd. Ovér de be sneeuwde stad laten zij hun schreeuw weer klinken. Zouden we in hun komst een vroege lente bode mogen zien? Gisteravond, na afloop van een vergadering van de Commissie Grondbedrijf, is wethouder v. d. Kraan onwel geworden. Daar de dokter absolute rust heeft voor geschreven, is de wethouder ln het Gemeente-Ziekenhuis opgenomen. Waf men moet weten: Apothekers-nachtdienst: Centrum, Hoogstraat 118. Bellen bij ongeval: G.G. en G.D. Tuinlaan 89. Telefoon 69390. Toneel: 14 Februari, Passage-theater, 8 uur: Kath. .Kring. Johan Kaart met „Potasch en Perlemcer". Concert: 13 Februari, BK. Volksbond, 7.30 uur: Tamboer- en Pijpercorps „Harmonie", Films: Monopole. Da. 2, 7, 9 uur: De keizer van Capri Cl4 jr). Bijeenkomsten: 14 Februari, Irene, 8 uur: Chr. Midd. Ver. Jaarvergadering en toneel. 14 Februari, Chr, Soc. Belangen, 8 u.: Filmavond Lasclub „Schie dam". 17 Februari, Irene, 3 uur: C. J. M.V. Ds. Smids spr. over „Kerk en Jeugdbeweging", Verdeling zaal ruimte Onder auspiciën van de Schie damse Gemeenschap zal Zaterdag 23 Februari weer een bijeenkomst plaatsvinden in de raadszaal van het stadhuis ter verdeling van de beschikbare Passage-avonden in het seizoen 1952-1953. Besturen van be langhebbende organisatoren zijn biertoe uitgenodigd. H.B.6.S.-PRO GRAMMA Hoewel de kans op voetbal Za terdag zeer gering is. volgt hier toch het programma van H.B.S.S. Dit ziet er als volgt uit: RijsoordHBSS. 3.30 uur; HBSS2 Excelsior M 2 3.30 uur, Spie- ringsh.; HVO 5—HBSS 5, 3-15 uur; RKWIK a 3—HBSS a 2. 3.30 uur; RKWIK cl—HBSS c, 2.15 uur. Burgerlijke stand Geboren: Theodorus M. A„ z. v. J. van Meeteren en Th. W. J. Hen driks; Maria, d. v, L. den Houting en A. C, de Jager; Dominicus H. M„ z. van H. J. Ebbelinghaus, ook wel genaamd Wirxel, en G, Th. Gordijn; Petrus z. van N. A. van Leeuwen en M. A. IJdemaCor- rtelis F., z. van F. C. P. Eruinsel en C. M. van Krieken; Hubertus J. A.. z. van IV. Feelders en P. G: Wigmans. Overleden: S. Haugebo. 26 jaar. 1817. In de buurt van de grot kunnen Rob en Olivier niet blijven. Niet alleen omdat hun vlet dan kans loopt verplet terd te worden tegen de rotsen, maar bovendien dreigt bet gevaar, dat het zich in de grot op hopende gas tot ontplof fing kan komen. Daar. voor is maar één onkel vonkje nodig en dan gaat de boel de lucht in. Maar met de vlet de zee op gaan is ook een waag stuk, vooral, omdat de lucht betrekt en er ken nelijk zwaar weer op komst is. Robs enige hoop is gevestigd op de „Gona", die betrekkelijk dicht in de buurt is. Wanneer hy oostelijk aanhoudt heeft hij de za! de tanker niet hetzelfde gevaar lopen om in meeste kans het schip in zicht te krijgen. Maar. de grot te stranden ais de andere schepen, die onder bevel van een Van Noort stonden? DEEL 22 VAN DE AVONTUKEN VAN KAPITEIN ROB, IS VERSCHENEN 7 V.V*'* Verkrijgbaar bij onze Agenten en Bezorgers, bij Boekhandel, Kiosken en onze administratie Prijs nog steeds onveranderd; SLECHTS 75 CENT Volgens programma zou in de loop van vanmiddag het bekende rijdende carillon, dat in verband met de actie „Klokken voor Amerika" momenteel een tocht door het gehele land maakt, ook Schiedam bezoeken. Het ia te vens een hernieuwd beroep op de offervaardigheid van ons allen. Zaterdag Zal een beroep op onze burgerij worden gedaan voor dit waarlijk natio nale geschenk, dat Koningin Juliana bij haar bezoek aan de Verenigde Staten alvast gaat aankondigen. Collectanten en collectrices, die zich voor deze inzameling reeds aanmeldden er kunnen er nog steeds meer bü worden verzocht de collectebussen Vrijdagavond tussen zeven en acht uur te komen afhalen in het V.V.V.-gebouwtje aan de Gerrit Verboonstraai. Ter aanbeveling van de lijsten- collecte bij Schiedamse bedrijven heeft de burgemeester, als voor zitter van het Comité Klokken Toneelavond van de Dr. de Visserschool Gisteravond werd in Irene een toneelavond gegeven, aangeboden door de oud er com missie van de Dr. de Visserschool. De heer Leeuwis opende deze avond en sprak o.a. de wens uit, dat de band tussen ouders cn onderwijzend personeel verstevigd mocht worden. Opgevoerd werd het vrolijk mys terie „Als de klok waarschuwt", in drie bedrijven. Het stuk speelde op een buitcnslot in Friesland, dat was aangekocht door e-sn rustend zee kapitein. Op een oud slot horen nu eenmaal spoken. Zo ook op dit kasteel. De verschillende griezelige momenten werden aardig gespeeld cn de spelers onderwijzend per soneel der school hadden het langdurig applaus zeer zeker ver diend. De voorzitter van de oudercom missie, de heer De Bruyn, bracht aan het einde de dank van de ouders over aan de spelers voor de moeite en opoffering die zulk een toneelstuk met zich brengt en voor het voortreffelijk spel van speelsters en spelers. Gewonde Noor overleden Naar wij vernemen is de 26- jarige Noorse motorman, Svenn HSngebo, die Zondag aan boord van het schip Orion" op de werf "Wilton-Fijenocrd door een steek vlam ernstige brandwonden opliep, in het gemeenteziekenhuis, wear hij direct na het ongeval te zorg wekkende toestand is opgenomen, overleden. Wanneer aan een concert meerde re koren medewerking verlenen, zal men er gemakkelijk, toe overgaan de prestaties van het beste ensem ble als maatstaf aan te nemen. Op het concert dat gisteravond in Musis Sacrum door het Mannenkoor Wil ton Feyenoord en het Schiedams Gemengd Koor „Het Westen" werd gegeven had dirigent Jan Lucas zich verzekerd van de medewerking van het Rotterdams Mannenkoor Apollo, dit om de beide andere ensembles een bereikbaar niveau voor ogen te stellen. Hierin schuilt veel goeds, maar men is gauw geneigd de ver richtingen van de Schiedamse ko ren als teleurstellend te beschou wen, wanneer men ze vergelijkt met de resultaten, tot welke de Rotter dammers na 25 jaar a cappella-zang kwamen. Aprello beschikt over een. behoorlijke techniek, welke behalve in de samenklank der verschillende stemmen ook tot uiting komt in de stemvoering der partijen zelf, waar bij vooral de sublieme kopstemtech- niek der tenoren opvieL Daar bo vendien Apollo's repertoire met zorg was samengesteld (twee knap ge schreven werkjes van de Boheemse expressionist Leos Janacek vorm den. een juist contrast met het ro- mantisch-impressionisme van onze landgenoot Willem Landré) zagen onze stadgenoten zich een goed voorbeeld gesteld. Jan Lucas heeft zich met enthou siasme op zijn taak geworpen, en de resultaten van de intensieve stu-~ die konden we dan ook bewonde ren bij Wilton-Feyenoord en „Het Westen". Echter is men er nog niet in geslaagd zich geheel aan te pas sen. De techniek is nog onvoldoen de om samenklank en stemvoering zonder begeleiding tot hun recht te doen komen. Daar echter de voor dracht reeds op een eanvaardbaar peil is gekomen, klonken de stem- door de competitie ïtet einde van de tafeltenniscompe- titte komt in zicht. Noad 1 kwam tweemaal uit tegen Service 1 waarvan werd gewonnen en tegen het ln punten gelrik staande Kaveka 1. Dit werd na apannende strijd een verdeling der punten. Noad 2 ts bijna kampioen door een overwinning op Kristal 1. Noad 4 verloor van Telefoon 2. Noad 5 won reglementair van RAP l en Noad B won van VBP 2. Ee uitslagen lulden als volgt: Service I—Noad 1 1—9. Noad 1—Kaveka 1 5—S. Kristal 1Noad 2 3— 7, Telefoon 2Noad 4 7—3 Noad 5 RAP 1 10—0. NO ad 6—VBP 2 6—4. Het eerste team van E.S.S. komt uit in dc eerste klasse van de Rot terdamse Schaakbond, in groep b. Nu wil het geval, dat Ib één der interessantste groepen van de ge hele RSB-eompetitie is. In niet ge ringe mate is E.S.S. hieraan ook debet. Zij speelt er een leidende rol in en geen enkele van de an dere ingedeelde zeven tientallen ziet zonder zorgen de ontmoeting met E.S.S, tegemoet. Of E.S.S. 1 kampioen za! worden? Ach, de kans erop is er nog wel, doch dan had de ontmoeting met F.T.T. gewon nen moeten worden...In E.S.S.- kringen rekende men daar al op en. dit was weliswaar met onge grond, doch er blijkt weer uit. dat het altijd gevaarlijk is de huid van een beer te verkopen, voordat deze geschoten is. In casu, er was reeds te zeer op een zege gerekend, voor dat zij op het vier en zestig ruiti- ge bord was behaald. Hot werd 55. Ook die wedstrijd tegen Hil- legersbcrg zit de E.S.S,-mannen nog al dwars: onnodig moesten daarin, enkele kostbare halve bordpuntjes worden afgestaan, Maar hoe het ook loopt: E.S.S. is een gewaar deerd en gevreesd tegenstander en wanneer de beide laatste ontmoe tingen worden gewonnen, is de mogelijkheid, dat het groepskara- pioenschap en mogelijke promotie naar de hoofdklasse van de H.S.B. E.S.S. ten deel vallen nog steeds aanwezig. Met het tweede tiental van E.S.S., dat ingedeeld is in groep d van de tweede klasse, gaat het minder rooskleurig. Het tiental sukkelt nog al eens- met invallers en de resultaten van het verzwakte team zijn navenant. Er dreigt nog wel geen onmiddellijk gevaar voor deze t de laatste plaats groep. Federatief maakt schakend- Schiedam, evenals Vlaardingen en Maassluis, deel uit van het conglomeraat Rotterdam. Alle in de competitie uitkomende teams spelen in R.S,B.-vcrband, want geen enkele club heeft het zover gebracht, dat zij reeds de sterkte voor het landelijk com- ?ctitieverband heeft bereikt, 'erschillende aan de competitie van de Rotterdamse Schaakbond deelnemende teams blijken dit seizoen uitstekend voor de dag te komen, met andere gaat het minder naar wens. Een over zicht hiervan volgt in een scrie- tje korte artikelen, waarvan vandaag het eerste wordt ge plaatst. Daartoe kozen wij de vereniging E.S.S. doch oppassen is toch wel geboden. Dan geeft het tot nu toe door E.S.S. 3 in de derde klasse, groep b. gepresteerde meer reden tot verheugenis. Verleden jaar was het derde het zorgenkindje, nu speelt het in zijn groep dezelfde rol als het eerste in Ib. Over het geheel genomen mag E.S.S. over de prestaties van haar in de competitie uitkomende tien tallen derhalve niet klagen, ook al zou geen enkel kampioenschap worden behaald. Zij is zonder twijfel de sterkste Schiedamse schaakvereniging, het geen ook wel blijkt uit het aantal deelnemers aan de strijd om het persoonlijk schaakkampioenschap van Schiedam, welker namen voor minstens de helft op de ledenlijst vac E.S.S. voorkomen. mige liederen van Bruckner en In ge Queri zeer bevredigend, dit in tegenstelling tot het moeilijke Beati Mortui van Mendelssohn. Liederen van Lukkien en Kools gezongen door „Het Westen" slaagden minder goed, als gevolg van de kleine be zetting der herenpartijen, waar het gemis aan individuele techniek wat te zeer werd gevoeld. In het door beide koren gezongen Naastenliefde van Brandts Buys was dit euvel echter verholpen en dus konden de talrijke toehoorders van een op be hoorlijk peil staande vertolking ge nieten. Al met al zijn we ervan overtuigd dat er door gedegen studie veel be reikt kan worden door beide koren, ■want de liefde voor muziek en zin gen is aanwezig. voor Amerika, de volgende inlei ding op de lijsten geschreven. „Vanaf de oudste tijden hebben in ons land de torenklokken uit drukking gegeven aan de levens ervaringen van ons volk. Hun bronzen stemmen hebben geklon ken bij oorlog en vrede, bij ram pen en op dankdagen, bij geboor te, huwelijk en sterven. Het is daarom een zinvolle ge dachte geweest het Amerikaanse volk een klokkenspel aan te bie den, opdat het vanaf het grote gebouw in Washington tot in lengte van dagen zal getuigen van de gevoelens jegens het volk van Amerika en zijn strijdkrach ten, welke het Nederlandse volk bezielden op het uur der bevrij ding. De tijd Is sindsdien voortge gaan, maar de herinnering aan dat uur is blijven voortleven in ons hart. Laat deze klokken daar om ook Uw tolk zijn; dan zal mede door Uw bijdrage het sym bool, door Hare Majesteit de ko ningin aan te bieden, in korte tijd tot werkelijkheid worden en zullen de Nederlandse klokken hun melodieën doen klinken, over Amerikaanse bodem, aldus een bijdrage leverend aan de ver sterking van de banden tussen Amerika en Nederland." PARUS, De Duitse troepen zullen volgens de verwachtingen ten minste twee Jaar lang geen actieve rol spelen in .dB verdediging van het Westen. Dit verklaarde Woensdag een hoge officier van het hoofdkwartier der geallieerde mogendheden In Europa (SHAPE). De officier, die ano niem moet blijven, zei, dat Duitse gevechtseenheden of divisies pas twee tot twee en een half jaar na de ratificatie van het Europese leger-plan gevormd zullen worden. De eerste stap op de weg naar mobilisatie van Duitse troepen zou zijn, dat 5.000 tot 10.000 Duitse officieren en manschap pen toegevoegd worden aan de bestaande Amerikaanse, Britse en Franse bezettingstroepen In Duitsland, zy zouden de kem gaan vormen van de toekomstige Duitse divisies. Op het Atlantische hoofdkwartier van het SHAPE zouden de functies verdeeld worden tussen Amerikaan se. Britse en „Europese" officieren- Zij zullen ongeveer een half jaar na de ratificatie van het Europese iegerplan onder de wapenen geroe pen worden, zei de officier. Door dit tijdschema zullen de eerste oproepingen in Duitsland te gen het einde van dit jaar in zee gaan. fc Zodra deze Duitse officieren en manschappen opgeroepen, aan de bezettingslegers toegevoegd en ge oefend zijn, zullen de geallieerde cn Duitse autoriteiten een begin maken met de vorming van de 12 Duitse divisies, die een plaats in het verenigde Europese leger zul len krijgen. Het Europese leger zal volgens deze officier zijn eigen generale staf hebben, waarvan hoogstwaar schijnlijk een Franse generaal het hoofd zal zijn. Generaal Juin, com mandant van de Midden-Europese sector van de SHAPE, is voor deze functie genoemd. Generaal Juin zou stafchef van het Europese leger worden en zijn Interpellaties hl de Tweede Kamer DEN HAAG. De Tweede Kamer heeft de heer C. v. d. Heuvel (A.R.) toestemming ver leend tot het houden van een in terpellatie over de onlangs vast gestelde richtlijnen voor de beoor deling van pachtovereenkomsten. Deze interpellatie zal op een na der te bepalen dag plaats vinden Op 21 Februari zullen de heren Stapelkamp (AR.) en Nederhorst (P.v.dJL) hun reeds aangekon digde interpellatie over het werk loosheidsvraagstuk houden. naaste medewerkers zouden Duit. se, Italiaanse. Nederlandse. Bel gische en Luxemburgse officieren worden. DEN HAAG De definitieve ver voerscijfers van de KLM over 1951 zijn als volgt: De tonkilometer-productie bedroeg 225.383.000 (1950: 189.653.000), een stijging van 18 8 procent. De ton- kilometerverkoop was 152.989.000 (1S50: 123.277.OGO), een sty ging van 24.1 procent De beladingsgraad van de vlieg tuigen nam met 2.9 procent toe tot 67.9 procent. Er werden in 1951 vervoerd: 498.516 passagiers, 82.5D9 meer dan in 1050. Het vrachtvervoer nam eveneens toe nL tot 12.869.000 kg (1950: 10.284.000 kg), een stijging van 25.1 procent. Het vervoer van post en extra bagage was resp, acht procent en 17.9 procent meer dan in 1950. Er werd 1.517,000 kg post en 1.079.000 kg extra bagage vervoerd. De gehele vloot der KLM was in het afgelopen jaar 12B.500 uur in de lucht. Zij legde een afstand af van 42.738.000 km. PHILADELPHIA. De zwaarge wicht bokser Rocky Marcrano, die vermaardheid verwierf door zijn k.o.- overwltmtng in 8 ronden op Joe Louis, taesft Woensdagavond Lee 5 avoid ver slagen door een technisch» k.o, in de zevende ronde. hij heeft thaas 39 achtereenvolgende overwinningen geboekt, LONDEN. Een vertrouwde afgezant van Koning Faroek heeft Woensdag een uur en een kwar tier geconfereerd met de Britse minister vaü Buitenlandse Zaken, Eden. Later werd bekend gemaakt, dat in het Anglo-Egyptische ge schil „enige vorderingen" geboekt waren. In de loop van hun ongewoon lange bespreking hebben Eden en Anxr Pasja afgesproken Dinsdag opnieuw te zullen bijeen komen vermoedelijk •om Amr Pasja in staat te stellen 2ijn regering te raadplegen over de voorstellen, die Eden ter tafel gebracht kan hebben en die tot een hervatting van de Anglo-Egyptische onder handelingen zouden kunnen lei den. Nederlandsche Comedie komt terug met „Ds bruiloft van Figaro" De Nederlandsche Comedie her haalt op Dinsdag 26 Februari in de Rotterdamse Schouwburg de zeer feestelijke voorstelling van het blijspel ..De bruiloft van Figaro" van de Beaumarchals. Kwijtschelding van deel van de straf voor Indonesië-deserteurs (Eigen bericht) DEN HAAG. Aan de toezeg ging, die minister Mulderije deed bij de behandeling van de begro ting van Justitie in December 1951 om „enig gunstbetoon" te'be vorderen ten aanzien van de cate gorie der zwaarst gestrafte Indo nesië-deserteurs, wordt thans uit voering gegeven. Op het ministerie van Justitie is men thans bezig lijsten samen, te stellen van de gedetineerden, die onder deze categorie vallen. In bevoegde kringen gaf men ona te kennen, dat een amnestie uit gesloten moet worden geacht. Het „gunstbetoon" zal zich beperken tot het kwijtschelden van een deel van de straf, waarbij ieder geval afzonderlijk zal worden beoor deeld. - Twintig candidaten voor Engels B-elftal LONDEN, Het Engelse B- elftal, dat 26 Maart te? Amsterdam tegen een Nederlandse bondsploeg uitkomt, zal op 3 Maart "worden samengesteld. Aan de clubbesturen van onge veer twintig spelers heeft de F.A. gevraagd of hun paspoorten in. orde waren voor het geval ze in de B-ploeg gekozen zouden worden* SCHIEDAM Lorentzlaan 64 Ploegstraat 224 TeL 65851 AviTdk Tel. 69695 WE EKKEC1AME: 250 gram PRINS ES SEKOEKJES 60 cent 250 gram ORANJESPRITS 60 cent 200 gram KONINGSBROOD 55 cent 2 ORANJEGEBAKJES 39 cent ZATERDAG: 2 SLAGROOMKAPSEL 30 cent N.V. W. A. HOE It's Machine, en Zuuretoffenfabriek HAVENSTRAAT 19 SCHIEDAM vraagt voor haar afdeling rekening-courant leeftijd 16 a 17 jaar (bij voorkeur met Mulo-diploma) Schriftelijke sollicitaties aan bovengenoemd adres. BHOOD- EN BANKETBAKKERIJ M. J, VLUG vraagt voor spoedige Indiensttreding leeft. 18—21 j, M.U.L.O. opl., in het bezit van di ploma boekh. of studerende daarvoor en leeft. 1517 j. voor lichte kantoorwerkzaamheden. Schr. soil, naar Singel 222 Schiedam. Tac let: 1—15 woorden 0.65 Elke 5 woorden meer f 0.20 Tuindersglas in diverse ma ten, uit voorraad leverbaar voor volkstuin, kippenhok, zomerhuisje, etc. Zeer con currerend. Bel op 68735. Van Ondanks sneeuw en regen goedkope vis bij Schiedam's visbedrijf L. Boer. VTaar- dingerstr. 10. Tel. 67045. Kerkstraat 38, Schiedam, Let op juiste adres. Een fiets is een onontbeer lijk iets!! I.D.W.. Buitenha venweg 178, t.o. Politiepost, levert U reeds een splinter nieuwe fiets vanaf 3,50 p. week. Dus op zeer gemak kelijke betalingsvoorwaar den. Komt U eens praten? Deze week bakschol 65 cent per kilo, "Wijting 65 cent p. kilo bij Schiedam's goed koopste visbedrijf L. Boer. Vlaardingerstr. 10. Tel. 07045 Kabeljauwmoten 75 cent per hplf kilo, als extra reclame moten om te stoven 95 cent p. kilo bij Schiedam's goed. koopste visbedrijf L. Boer, Vlaardingerstr. 10, TeL 67045 Siervissen en «vogels. Voe ders, granen en zaden. Aquaria, kooien en beno digdheden. Theo Blom, VlaaröLngerdijk 77. Schie dam, Telefoon 66493. Dit is slechts een greep uit onze prijzen. Alle vis wordt geleverd tegen prijzen la ger dan de laagste markt prijzen en gratis schoonge- Rijwielen compleet m- lamp vanaf 135.Betaling des gewenst in overleg. Frans Waltman, Rotterd.dijk 240 a. Telefoon 68948. goedkoopste visbedrijf Vlaardingerstr. 10- Tel, 67045 Perman ent-Wave, compleet, 6.75. Ook speciaal alia kleuren haarverven. Kap salon „Alida". Grote Visse rijstraat 8 E (hoge stoep). TeL 33762, Rotterdam. Meubelbeurs-Nieuw». Laat thans vast tapijt in uw ka mer leggen! Het Bouclé en Jabo Tapijt van de Ver. Touwfabieken is ijzersterk en mooi en reeds vanaf 6,50 per Meter, verkrijg baar bij „De Meubelbeurs". Lange Haven 95, Filiaal Groenelaan 109. Wie ruilt ons groot bov.huis 2 kamers en suite, zijkamer, 3 slaapk., zoldertje en keu ken. Gevraagd benJiuis, 4 k. met tuin. Lorentzlaan of Hoogenbanweg, de Bruyn, Hcogstr. 76 naast Honden badhuis. Bestellingen, ook telefonisch opgegeven, worden zonder prijsverhoging thuis bezorgd natuurlijk door Banketbak kerij -Ret Westen" St. Li- duinastr. 49, TeL 67583. Kantoorruimte of gêw. ka mer te huur gevr., liefst Schiedam. Br. no. S 331 bur, van dit blad,

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 2