C Uit overblijfkias van vroeger groeide nieuwe onderwijsvorm Arts hielp broer wit ondraaglijk lijden Raad toont zich tevreden en heeft weinig „kwesties55 In een verlaten streek ligt atoomstad Woomera In Schiedamse VGLO-scholen toont men het dagelijks DE A VONTUREN VAN KAPITEIN ROB AGENDA BEGROTING IN VLAARDINGSE RAAD Zorg voor grond Huizen voor trouw lustigen Canadezen sturen meer straaljagers naar Europa Mr G. v. Baren overleden Het Wilde Westen in Monopole Inboorlingen worden zorgvuldig '>n een afstand gehouden Jaar gevangenisstraf geëist in uitzonderlijke strafzaak SCHIEDAM aankomend Bediende (mnl.) en een Bediende (vrl.) Koeriersters 2 Woensdag 27 Februari 1952 Van vroeger uit de zesde klasse van de lagere school kennen wij ze nog maar al te goed. de jongens, die altijd met schriften mochten rondgaan, die de boodschappen buiten de school voor de meester afwerkten en de meisjes, die tijdens de lessen van ons zo heerlijk openlijk zaten te luieren en te luisteren. Voor ons waren zij in het schoolstadium terecht gekomen, waarin we desnoods ons hele verdere leven zcuden willen slijten. De ze vende klasse, daarin waren deze van vele taken vrijgestelden geseten. Dat ze bij ons mee de klasse bevolkten, was meer een gevolg van de toen ook blijkbaar al nijpende plaatsruimte, want met het lesrooster was er kennelijk niet al te zeer op hen gerekend. Aan die zevende klasse, die er maar zo'n beetje voor spek en bonen bij zat, hebben we moeten denken toen we in de V.G-L-O.-school aan de oude Sint Aunazusterstraat rond wandelden en er een indruk kregen hoe de opvolgers van onze oudere klassegenoten tegenwoordig worden opgeleid. Scholen voor voortgezet lager onderwijs zijn er in onze stad te vinden in de St. Annazusterstraat en in de Lange Nieuwstraat onder leiding van de heren C- p. van Huiten en A. A. J. Mets. In de school van de heer Van Huiten zijn we geweest om er iets meer te weten te komen over deze vorm van tussen-onderwijs, die voor de kinderen. Welke vaak niet verder leren, de overgang betekent tussen school en maatschappij. De kin deren uit onze school van vroeger zullen het node hebben gemist. Hun meester in de klas had wel andere dingen aan zijn hoofd dan zich ook nóg bezig te houden met de lastposten, die aan zijn zorg waren toevertrouwd om geen an dere reden dan da* de xvet kun werkzaamheid in het grote leven niet voor het veertiende jaar toe. stond. Op de V.G.L.O.-scholen is dat allemaal zo heel andets, In twee klassen per school wordrn hie- de jongens en meisjes opgevangen en onderwezen door leerkrachten, die voor dit doel in het bijzonder ge schikt zijn. Er komt nog iets an ders bij te pas dan schoolmeester of -juffrouw alleen te zijn op een dergelijke school. De taak is zwaar, vereist bijzondere toewij ding en aandacht voor het indi vidu. vooral omdat deze kinderen in de grond van de zaak minder aan parate kennis dan aan erva ring hebben. Vandaar dat er irt het leerpro gramma van de meisjes vijf uren per week staan aangetekend, waarin zij eenvoudig huisboud- onderwjjs krijgen in een var» de lokalen van de Huishoud, en In dustrieschool aan de Prins Mau ri tsstraat Vanuit de St. Annazus- terstraat trekken zij dan met juf frouw Van der Kort naar de om geving. waarin ze veel vinden dat ook in hun latere leven weer te voorschijn zal komen in woon kamer en keuken, de plaats die hen meestal wacht, zy het dan vaak na atelier of werkplaats. De jonge huisvrouwen van straks ste ken niet alleen meerdere wijsheid uit de boeken en van de juffrouw op, maar zij leren ook iets van eenvoudige babyverzorging en we ten na het verlaten van de school tenminste w-at de grondbeginselen zijn van hygiëne in het gezin. Vrouwelijke bezigheden van straks, zoals stof versieren, naaien e.d. prikkelen niet alleen de fan tasie en brengen de vreugde van het eigen werk. maar de werpen ook practische resultaten af. Me nig werkstuk uit de V.G.L.O.* school pronkt aan de Schiedamse wanden als een dierbaar herinne ringsstuk aan een prettige school tijd. En met alleen de meisjes weten daarvan mee te praten mej. Van der Kort vertelde ons er heel wat over maar ook de jongens zal de twee jaar in St. Annazuster straat of Lange Nieuwstraat vaak onvergetelijk blijven. Zelfwerk zaamheid en het afstemmen van de leerstof op wat straks voor bij- ra allen zal komen; het werk in de maatschappij, is ook hier de basis. De klassen van de jongens en hun werklokaal zijn gescheiden van die van de meisjes omdat de en riviergebied, worden zowel aan jongens als meisjes onderwe zen. Vervlakking en gemakzucht zijn in onze wereld waarschijnlijk een. groter gevaar dan de constan te politieke dreiging waarin men ons wel wil laten leven. Tegen deze twee menselijke ondeugden vecht men vooral ook in de V.G.1^ O.-scholen. Vandaar het wekken van belangstelling voor dc ge beurtenissen van gisteren, van daag cn morgen, die zich illustreert in dikke schriften, welke uitpuilen van knipsels en foto's. - waarin Schiedam en de wereld zich weer spiegelen en die als zeldzame tropheeën nog lang na de school tijd worden bewaard. Zowel de meisjes als de jongens, maar vooral de eersten, houden toch nog lang de band met de school, „hun" school vast. Geen wonder want zou er in het onder wijs één plaats zijn aan te wijzer», of het moest het B.L O.-onderwijs zijn, waar zoveel wordt gedaan om het contact tussen leerling en school en ook tiz; gezin van de leerling en v ijzer of onderwijzeres zo ma ken en zo stevig te b« i»? Dat contact van de meester of de juf frouw met thuis maakt dat er eer vertrouwelijke sfeer ontstaat, waar. in vaak ook nog wel heel andere problemen tot een onderwerp van discussie komen en worden op gelost. Zoiets vergeet men niet licht en geen wonder dus dat er nog heel wat inmiddels volwassen geworden Schiedammers rondlo pen. die in moeilijke ogenblikken de weg naar die vertrouwde plek van vroeger nog niet zijn verge ten. Het V.G.L.-Onderwijs is nog steed- groeiende en er zal dus nog heel wat kunnen veranderen. Van één ding kan men echter over tuigd zijn: hoe het ook mag gaan en welke nieuwe elementen bij dit onderwijs ook zullen worden in gevoerd. nooit zal men de V.G.L. O.-scholen behoeven te zien als dc bewaarplaats voor kinderen, waar mee men eigenlijk geen raad meer weet. In de St. Annazusterstraat en in de Lange Nieuwstraat be grijpt men z'ntaak terdege. Wan neer er onzerzijds nog wat tc wen sen zou zijn, dan is het wel nieu we schoolgebouwen opdat men deze jeugd naast practische weten schap ook kan bijbrengen wat een aesthelische en gezonde omgeving voor invloed op de mens kan heb ben. Men. is daar nu nog -aller minst aan toe. Voor de meisjes t*«n de V.G.L.O.- scholen vit St. Annazusterstraat en Lange IVietuosfraat zal er ze ker geen prettiger schooltijd zijn dan die in dc huishoudschool. Dan wordt er gekookt en gebak ken dat het een lieve £ust is en welke toekomstige huisvrouw zou daar niet het volle plezier - van beteven? 1828. Wanneer Jan van Ricbeek aan boord van. „Het Hof van Holland" komt, heerst daar aan dek een drukte van be lang. Levensmiddelen en munlue worden aan boord gebracht en moe ten nog gestuwd worden. En naar het uiterlijk der matrozen te oordelen zijn het niet bepaald de bes te zeelieden, die gemon sterd hebben.... De stuurman, Robert Jans zoon. heet de onderchi- rurgijn hartelijk welkom en hij brengt hem naar zijn hut. een kleine, on gezellige ruimte van twee bij twee.en-een- halve meter, die hij bo vendien nog moet delen met de constabel. Maar» minder dan dié van een matroos. ja, een chirurgijn wordt ook niet als een zo be. iangrijk persoon beschouwd. Zijn gage is zelfs Riebeek schikt zich gemakkelijk; de Oost om carrière te maken en zó lang zal de reis tach niet duren.,.. men moet 'eten: Handenarbeid is een voornaam onderdeel van hef V.G.L.O.-pro gramma. Wie <fe resultaten pan het werk, dat onder leiding van de heer de Rcot tot stand komt, ziet, zal tot de overtuiging ko men dat vete van deze kinderen een vaardigheid bezittendie hun in het verdere leven zeker te pas zal komen, lesroosters fezeer vanelkaar af wijken om combineren mogelijk te maken. Wat een jongen, een jonge man. al niet weten van het maat schappelijk verkeer waarvan hij zo'n klein radertje wordt. Hij kan met velerlei problemen in aanra king komen, problemen, die hem zodanig kunnen pakken dat hij er niet meer bovenuit zal groeien- Teveel jonge mensen waren het reeds, die in het verwerken hier van zün blijven hangen of eerst na ontzaglijke moeite deze achter zich lieten. Voor een jongen kan het zeker geen kwaad dat hij han dig is. Vandaar meneer De Regt, die op d« beide V-G-.L.O.-scholen, les geeft in handenarbeid. We 23- gen nu slechts werkstukken van hout, maar het Hgt de bedoeling hieraan in de toekomst zodanige •uitbreiding te geven dat ook me taalarbeid en schilderen kan wor den toegevoegd. De eerste beginselen van Engel se taal, zo belangrijk in dit zee- De raad der gemeente is gisteravond begonnen met de openbare behan deling van de begroting en de fractievoorzitters hebben er in eerste instan tie het hunne van gezegd. Men toonde zich algemeen dankbaar jegens B. en W. voor het gevoerde beleid en ..zware kwesties" waren er niet, al had men bijzondere aandacht voor de woningbouw, het kleuteronderwijs, de kwestie „Rotterdam" en enkele andere onderwerpen. De fractievoorzitter van de P.v. d.A. drong aan op aandacht voor ontsluiting van Westelijk gelegen gronden. Vlaardingen heeft reeds veel gemak gehad van dc bouw rijpe gronden, die steeds beschik baar waren en hij hoopte, dat meer voorstellen dienaangaande de raad zouden bereiken. Spreker bepleitte een spoedige voortzetting van de bouw van het stadhuis, had veel aandacht voor de nieuwe brug over de haven cn vond bet prettig, dat Vlaardingen in verge lijking tot andere gemeenten geen moeite had met het aantrekken van gelden (gelach...). De heer Weststrate (A.R.) hield een fel en goed gefundeerd plei dooi voor de subsidiëring van het kleuteronderwijs en het bleek, dat hij hierin niet alleen stond. De heer Weststrate ging verder vrij uitvoerig in op de kwestie „Rot terdam." en hij wees op het feit, dat Rotterdam in Vlaardingen grond bezit, die door Vlaardin gen wel kan worden gekocht, ech ter op voorwaarde, dat op die ter reinen geen havens en nieuwe in dustrieën zullen komen. Spreker vroeg zich af of dit getuigt van de wil tot samenwerking om het Waterweggebied omhoog te stu wen; Hij hoopte op een goede sa- memvekring tussen deze twee ste den. Sprekend over het woning vraagstuk drong de spreker aan op vervanging van dc huisves tingscommissie, vroeg aandacht voor de architectuur van nieuwe woningen cn dacht aan het invoe ren van een spaarsysteem om be woners de mogelijkheid te geven e'genaar te worden van een wo ning. De trouwlustigen in Vlaardingen kunnen de heer Van der Veen (C.H.) dankbaar zijn, want hij heeft een ernstig woordje gespro ken over de moeilijkheden, die deze mensen ontmoeten bij het zoeken naar een woning en hij heeft aangedrongen op het ver lagen van de gezamenlijke leef- tijd en op het bouwen van duplex- wonlngen. Hij zag graag voorstel len betreffende het saneringsplan en maakte zich zorgen over hel feit dat Vlaardingen straks geen gronden meer bezit langs groot vaarwater. De abnormale groei der gemeen te stelt ook abnormale eisen aan de kerk, aldus de heer v. d. Knaap (K.V.P.) en hij meende, dat een subsidie voor de bouw van kerken op zlln plaats was. Hij pleitte voor 1 gezinstarieven bij het gas-, water- en electriciteitsbedrijf en had geen vrede met de school geldregeling van het lager onderwijs. Laten we voorzichtig zijn, ver zocht de heer Den Admirant (S.G.). Wc leven in een tijd van neergaande conjunctuur cn wijzi gingen in de begroting zijn niet ondenkbaar. Hij ploitte voor de openbare Zondagsrust, dc stads bussen en dc woningbouw. De heer Van Toor (V.V.D.) sprak o.m. over de Stadsgehoor zaal en vroeg zich met enige zorg af grijpen we nu niet te hoog?". Hij pleitte voor aantrekking van schepen in de Nieuwe Haven en verzocht ook voorzichtig le zijn ten aanzien van de industrialisatie, waarbij hij de zeer moeilijke situa tie releveerde, waarin tal van. be drijven momenteel verkeren. Boilers in BPM-woningen Naar wij vernemen zullen een 300-tal boilers worden geplaatst in BPM-woningen in de Indische buurt Reeds lang was deze maatschappij van plan tot plaatsing van deze warmwater-apparaten over te gaan cn heeft hiertoe een enquête gehou den onder de bewoners. Slechts 27 gezinnen gaven er de voorkeur aan geen boiler te krijgen. Zoals be kend wordt het water in deze boi lers. die 50 liter water kunnen be vatten. *s nachts verwarmd. Hier door wordt gebruik gemaakt van het nachtstroomtaricf. Men verkoos boilers boven geysers in verband met de technische en, economische voordelen. De VI. 79 H. van Koon is met een lading haring haar Ffankrijk vertrokken- OTTAWA, De Canadese mi nister van Defensie, Claxton, heeft Dinsdag verklaard, dat Canada zyn toegezegde bijdrage aan de luchtmacht voor de Europese ver dediging heeft verhoogd van elf tot twaalf escadrilles straaljagers. Deze formaties zouden alle tegen 19b4 in Europa zijn. Twae esca drilles zijn reeds in Engeland. Volgens Claxton zouden de twaalf escadrilles gereed zijn voordat voldoende vliegvelden ervoor in Europa zouden zijn. Het besluit van de Canadese regering is al genomen vóór de Nato-conferentie in Lissabon, naar eerBt thans ha kend gemaakt. W a t Apothekers-nachtdienst; Van Westendorp, Singel 81. Bellen bU ongeval: G.G. en G.D. Tuinlaan 89. Telefoon 69390. Concert: 27 Februari, Jullanakerlc, 8 uur: „De Messias" van Handel, uitge voerd door Chr. Ofat. Vereni ging en solisten. Toneel: 1 Maart, Musis Sacrum. 8 uur; Tot Steun in de Strijd met „Een schip vaart uit". Films: Passage. Da. 2 en 8 uur: De man in het zwart £18 jr.). Monopole. Da. 2, 7, 9 uur: „Drie musketiers v. h. Westen" en „Vliegende Vuisten" <H jr.). Bijeenkomsten: 27 Februari, Passage-theater, 4.30 uur: Uitreiking eerste insig nes Jeugd-natuurwacht door burgemeester Peek. 27, 28. 29 Februari Clubhuis „St Joris", Doele. 7.30 uur: Bonte avond t.g.v. 3-jarig bestaan. Sport: 28 Februari, Passage-theater, 8 u: Uitv. gymnast.ver. O.D.O. in Prov. Staten notaris A. Hoek zijn opvolger Enkele dagen na zyn 70ste ver jaardag is in Delft overleden mr. G van Baren, oud-burgemeester van Delft. Voordat hij eerste bur ger van de stad Delft werd, was nr. Van Baren in Schiedam geves tigd als advocaat. In 1917 werd hij raadslid voor de Anti-Revoluticn- naire Party en in 191B wethouder van Financiën. Dit ambt vervulde hij tot 1920, in welk jaar hij naai Delft- verhuisde. Naast vele. voor. aanstaande functies in het openbare leven, was mr. Van Baren sinds 1916 lid van de Provinciale Staten van Zuid-Holland. Als zijn opvolger in de Prov. Sta ten is benoemd een Schiedammer cn wel notaris A. Hoek. thans frac tie-voorzitter voor de A.R.-Partij in de Gemeenteraad. De heer Hoek, die 18 April 1896 m Wonseradeol (ïr.) werd geboren, deed voor het eerst zijn intreden in de Raad in 1931. Al leen met onderbreking gedurenoc de oorlogsjaren hield hij hierin zit ting tot heden. Advertentie I. M.) Aan de Hoogstraat vechten en schieten de drie musketiers van het Westen zich weer eens met mannenmoed door het leven. In „De strijd om het recht" weten ze hun vriend, die beschuldigd wordt van moord, maar hiervan niets af weet, uit handen van de justitie te halen en in ruil hiervoor de bandiet achter slot en grendel te zetten. Spanning is verzekerd. In „Vliegende vuisten", de twee de film, die t.e.m. Donderdag avond gedraaid wordt, is het weer het Wilde Westen dat de stof voor een boeiend verhaal aandraagt. Ook hier wordt het kwaad met succes bestreden dnor een grote en een kleine cowboy, die aller sympathie zullen weten te winnen. Van trottoir gevallen Dinsdagavond om zes uur kwam mevr. de W.-D., wonende aan de Vlaardingerdijk, op de hoek van de Jan Vermeerstraat en van Osta- delaan te vallen toen zij van het trottoir stapte. Zij brak. een lin keronderbeen en moeet door de G.G.G.D. naar de Dr Noletstich- ting worden vervoerd. Bertus Üonke hersteld Naar wij vernemen is de bekende Schiedamse amateur-bokser Bertus Donks geheel hersteld. Hij zal mor genavond weer in de ring komen. Dit wordt zijn eerste gevecht In Schiedam en tevens zijn 30ste wed strijd. Zyn tegenstander is de be kende Hagenaar De Vos. Burgerlijke Stand Geboren: Karollna J., d- van H. G. Ouboter en C. M. M-Uvogel; Rudolf, Z. van J. Flgee en W. M. Schippers- Hen- drieus A. z. van C. H. Lansbergen en W, C- J. M. Borsboom: Jetske. d. van M. J. Vuijk en D, J. Jansma: Dirkje W.. d. van P. M. Zegers en D. W. Spron- kers: Hendrikus J.. z, .van C. Slaemo- len en T. Lustenburg; Paulus B. F., z. van J. Dries en M. Buy». Overleden: J. Cartler. 31 j.t H. J. Blommcndal, «2 Jr.; J. van EUk. 70 jr„ vr. van G. Groenewegen. Acht maanden voor boer, die brand stichtte LEEUWARDEN. De jonge boer J. K. uit Goënga is tot acht maanden veroordeeld, omdat hij veestallen in brond had gestoken. Zün vader, die dit misdrijf uitlok te, is een Jaar opgelegd. Zaterdag g Maart geeft de Rotter damse studenten Muziek- cn Toneel vereniging in de ama van Museum Boy mans een concert ter gelegenheid van het 7e lustrum. Het programma begint om 8 uur. De handelsagent J, S. S. uit de Breitnerstraat Jiet gistermiddag zijn koffer even onbeheerd staan in de hal van het DP. station. De koffer werd gestolen en daarmede was de handels agent de inhoud, bestaande ujt lijfgoe deren ter waarde van 350.- kwijt. SYDNEY. De Australische inboorlingen, die nog 2iceren bij htm. speren, stokken en boemerangs, zullen waarschijnlijk niet veel merken. van dc eerste Britse atoomontploffing, die waarschijnlijk zal plaats vinden in hun eeuwenoude stamland, ergens in het verlaten gebied van Centraal-Australië. De zwerjstammen worden zorgvuldig op een afstand gehouden van het Tttirn, 150 kilonieter grote Woomera-proefterrein, dat door Enge land en Australië in de afgelopen vier jaar met grote zorg in gereed heid werd gebracht. Er bevindt zich thans geen enkele levende ziel meer in het gebied, behalve een paar adelaars, haviken, kangeroe's, konijnen en cmae's. Hoewel het nog niet zeker is. zal de Britse atoomproef waarschijnlijk tegen het eind van dit jaar in Woomera plaats vinden. Het hele gebied is ingericht als proefterrein. (Advertentie LM.) Gf" SLA MEUBELEN KARPETTEN - BEDDEN SLAAPBANKEN.SLAAPFAUÏEUIXS enz'. VI Witte de Withstr. 17 tel. 22399 UTRECHT. Heeft een dokter, heeft een mens het recht In een geval van ernstig Ijfdcn de verlossende dood te hulp te roepen als de enige die nog tverkeJtfk uitkomst brengen kan? Dat was de vraag, waarmee dc Utrechtse rechtbank zich Dinsdagmorgen bezig hield bi) de behandeling van een strafzaak, die uniek is in de Nederlandse rechtspraak. De officier van Justitie meende, dat het ook bij ernstig en ongeneeslijk lijden niet kon worden getolereerd, dat een arts zijn patiënt een zachte dood Het sterven. Maar de verdachte, de 50-jarige Eindhovense arts A. J. B. verklaarde: „Alle menselijke wetten moeten wijken voor de stem van het geweten!" Gedurende de laatste vier jaren zijn. er millioenen ponden aan deze inrichting gespendeerd. Op het proefterrein zijn reeds tal van testen uitgevoerd met raketten en automatisch, bestuurbare straal vliegtuigen, maar nog nooit zyn er proeven genomen met atoomwa pens. Op het terrein zijn reeds de ver schillende noodzakelijke meetin strumenten en andere technische installaties aanwezig om de uit werking van een atoomproef te controleren. Voorts Is er een vlieg veld met drie landingsbanen. En tenslotte Is er de nieuwe stad Woomera, waar geleerden en tech nici gehuisvest kunnen worden, Woomera ligt 1.75 luchtmijlen ten Noordwesten van Adelaide en is de meest geheimzinnige stad van het Britse Gemenebest. Vandaar af loopt het proefterrein ruim 150 kilometer in Noordelijke richting en' bijna vijfhonderd kilometer in. Westelijke richting. Voor bestuur bare projectielen is in Noordwes telijke richting nog ongeveer vijf tien honderd kilometer plaats en als het nodig mocht blijken zal het schietterrein uitgebreid worden over zee naar Christmas Island, zodat er nog eens een vijf en twintig hon derd kilometer aan toegevoegd wordt. 'I Woomera Is in de laatste paar jaar midden in dc woestenij uit de grond gerezen. De grond bestaat er uit roodachtig zand en het Is er zeer onvruchtbaar. Bij de proeven met het atoomwapen zullen duizen den geleerden, waarnemers, solda ten en vliegers betrokken worden. De dokter moest terecht staan, on-.dat hij op 10 Februari van het vorige jaar aan zijn broer, die in een inrichting te Soest werd ver pleegd, op diens nadrukkelijk ver- zoik z.g. codinovo-tabletten en drie morphine-injecties had gegeven, waarop de dood van de zieke was gevolgd. „Hao ik de laatste wens van mijn broer mogen weigeren?", zo riep verdachte uit, toen hij nog vóór rijn raadsman aan het woord kwam. „Ik kon dat niet en ik ge voel geen spijt over wat ik deed. ik beschouw het als een voorrecht, dat ik mijn broer, waarvan ik veel öield, heb kunnen bijstaan!" Ter zitting bleek, dat deze broer sinds acht jaar aan «en zeer ernstige longziekte leed. In het begin van 1931 had hij volgens verdachte misschien nog slechts enkele weken te leven. Reeds enige maanden voor zvtn dood had de zieke zijn broer gesmeekt hem behulpzaam te willen zijn. hem Uit zyn moeilijk te dragen lijden te verlossen. Tot twee keer toe ontving verdachte van z<jn broer een schriftelijk verzoek tn deze geest. Toen de dokter OP fi Fe bruari zelf in Soe«t was. herhaalde de patiënt zijn wens. Nadat de arts ztfn broer drie injecties en een doosje met de tabletten had ge geven, raakte de zieke bewusteloos. Binnen «en uur tüds wes hij overleden. „Het besluit, waartoe u bent ge komen, zal u wet niet gemakkelijk zijn gevallen", merkte de president van de rechtbank op. Verdachte gal een' bevestigend antwoord, „Was verlichting van het lijden met andere middelen niet moge lijk?", vroeg de president. Verdachte: „Die andere middelen kreeg hij reeds, doch ze waren on toereikend om de ontzettende be nauwdheden afdoende te verlich ten". De Officier van Justitie zei, dat de Nederlandse strafrechtspraak geen precedent kent van een feit, als in dit geval is gepleegd. „Het is", zo betoogde hij. „een merkwaar dig geval, dat vele vragen oproept. Deze verdachte heeft een ernstig gemeend verzoek ingewilligd en daardoor gehandeld in strijd met zifn plicht als arts. die de eed heeft afgelegd het leven te behouden. Door een dergelijke stap komt men op een hellend vlak. Rekening hou dend met de bijzondere omstandig heden én de generale preventie, eiste hij e-zn jaar gevangenisstraf. De raadsman, mr CammeJbeeck, die meende, dat de mens niet het recht heeft over het leven te be schikken, betoogde, dat juridisch niet was vast te stellen dat ver dachte schuldig is aan het hem ten laste gelegde misdrijf. Had ver dachte zelf op ontslag van rechts vervolging aangedrongen, de verde diger drong aan op de uiterste cle mentie. De rechtbank zal 11 Maart uitspraak doen. Prof. dr B. Schendstok gewoon hoogleraar te Rotterdam ROTTERDAM, Prof. dr B, Schendstok. tot nu toe buitenge woon hoogleraar voor het belas tingrecht aan de Nederlandse Eco nomische Hogeschool te Rotterdam, is benoemd tot gewoon hoogleraar aldaar voor het belastingrecht cn de leer der openbare financiën. ZES MARECHAUSSEES de eersten van hun wapen zijn gisteren met het troepenschip General McRaynaar Korea vertrokken. In Nederlands ver band zullen de zes mannen, po litiediensten verrichten. Op de zelfde dag, dat deze mannen crxj land verlieten, zijn op Schiphol, gezond cn wel, elf Korea-vrij- urilligers in Nederland terugge keerd. Ten kantore van de fa. Visser «Sc Co,Distilleerderij de Vink, Lange Haven 52 te Schiedam, worden gevraagd voor direct of later leeftijd 20 jaar leeftijd 20—25 Jaar goed kunnende machineschrijven. Sollicitaties mondeling of schrift, aan bovenstaand adres. HUISHOUDING. Gevraagd voor de huishou ding een MEISJE voor hele dagen v.g.g.v., In klein gezin. Zondags vrij. Mevrouw Janssen, Hoogstr. 157a (Janssen's Modemag.) Kinderwagens, kappen over trekken, spuiten, bekleden, enz 2en«ft briefkaart, wordt afgehaald. Etl. Bogert, Heer Gillisstraat A zijstraat Vliet, laan. R'dam-O.; Tel. 83438. Verloren: Een linker beign damesschoen met crèp. zool, omg. Leeuwenhoekstraat. Gelieve terug te bezorgen Schoenmakerij Pascalstr. 2. Schiedam. Tarief; 1—15 woorden 0.65 Elke 5 woorden meer 020 Ruilen voor Motorrijwiel kleine draaibank met voet. Motor, 3 klauw, wisselwie- len en stelplaat ook te koop. Lange Haven 73 Tel. 67480. Kosthuis aan get», voor eea net persoon met huiselijk verkeer. Bevragen: Hoofd straat 145 (2 hoog). Pfaff naaimachines. Nieuw® Binnenweg 213, Rotterdam. West Hillevllet 61. Rotter- dam-ZuId. Een Pfaff is af! Iedereen is enthousiast over die foto's van v. d. Mast, Fotoreportaged lenst B. v. d. Mast, Hudsonplein 5 b. Tel. 39518, of P.K. Onneslaan 153 Speciaal voor bruiloften en huwelij ksr eporta ge®. Secretaresse zoekt goed ge- meub. zlt-alupk. (liefst met pension). Br. no. S 349 bureau van dit "blad.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 2