SHOBB Sport en spel in het jeugdwerk Kitty Janssen verrassend in „Eens in de 100 jaar" m Met fanfare-klanken het volle leven ingeblazen SHY (nieuw geüniformeerd) vierde 35-jarig bestaan „Het Domein der Vrouw" werd no. 2 op Boekenmarkt 7. - NEDERLANDSE COMEDIE Rotterdams Opera Koor in Riviëra-Hal DRUK, GEZELLIG, GESLAAGD Euive schaakte met z'n klanten De familie uit de Doodloopsteeg Maandag 3 Maart 1952 TifEN moet wel geruime tijd in de herinnering teruggaan om een Zater- 1*1 dag-première-avond te vinden, waarop de Rotterdamsche Schouw burg door zó'n weldadige opgetogenheid, zó'n feestelijk plezier beheerst werd, als dit weekend. Het was ook niet de gebruikelijke b«speelster, die voor deze avond zorgde, maar de Nederlandse Comedie, waarvan A leden zich met éclatant succes waagden aan een luchtige, hoogst amusante bellenblazerijwaarvoor de Amerikaan F. Hugh Herbert met „The Moon is Blue" bet fonkelend schuimend sop bereidde. EENS IN DE HONDERD JAAR, zoals het stuk in de Nederlandse versie van Anna Koopman heet, is eigenlijk niet meer dan een door weinig opzienbarende gebeurtenis- ten onderbroken discussie over de problemen en kansen van liefde, ui hoofdzaak die met een kleine 1, hoe wel het voor iedereen al bij t begin zonneklaar is, dat 't echte gevoel met een zeer grote grote hoofdlet ter in deze hele conversatie met moeite weggedrongen het laatste woord zal hebben, Deelnemers aan de uitermate speelse en gewaagde discussie, die zo weinig doekjes om de dingen windt, dat de toeschouwers aanvan kelijk even tijd nodig hadden om al deze openhartigheid te verwerken, zijn: een jong, onbedorven, maar beei bijdehand meisje, dat op de charmantste manier de meest ge durfde dingen zegt; 'n aardige, wat snel op z'n tenen getrapte architect een 'n lichtelijk gedegenereerde bon- vivant, die door zijn eerlijke zelf kennis en een zekere practische le venswijsheid toch de nodige sympa thie weet te veroveren. Naar inhoud en vorm heeft Her bert stellig geen ongewoon stuk ge schreven en de zaken, die hij aan de orde stelt, kunnen bepaald geen aanleiding vormen tot zwaarwichtig debat, maar hij doet zich in dit zo aangenaam frisse, geestige stuk met heel spitse dialoog en aardige ka raktertekening kennen als een schrij ver, die wéét wat toneel nodig heeft. Die laatste begaafdheid hebben ook de spelers zeer overtuigend getoond. Kitty Janssen, wier debuut in „Een engeltje van niets" nog niet /alle kans tot zuivere appreciatie bood, heeft als het naïeve, charmante meis je verrassend talent en zeer gaaf, technisch reeds bijzonder verzorgd spel te zien gegeven. Zonder over drijving mogen we haar een veel belovende actrice noemen, een ver frissende aanwist voor het Neder lands toneel. Henk Rigters was prachtig als de ervaren nonchalante levensgenieter en de derde in dit wel volkomen aan eikaar gewaagde drietal, Guus Oster, speelde de architect, in wiens modern ingerichte flat (goed. dat décor van Jan Prent!) deze strijd om de ware liefde woedt, met bewon derenswaardige natuurlijkheid. Pier re Myin maakte van de weinige mi nuten die hem als^de heetgebakerde vader van 't meisje gegeven waren, een allerkostelijkst moment. Een belangrijk deel van het grote succes, dat het stuk in de uitver kochte Schouwburg oogstte, moet men ook toeschrijven aan de regie van Jan Teulmgs. die de vertoning precies de benodigde spannende en geestige effecten en vooralook de vaart heeft meegegeven, Het publiek was heel enthousiast. Volkomen terecht. H. F. REEDIJK Mattheus Passion te Schiedam en Delft Evenals vorig jaar zal het Botter- damsch Philharmomseh Koor cn Orkest een uitvoering geven van Bach's Mat thews Passion in de Grote ot St. Jans- kerk te Schiedam en wel op 2& Maart a swaarna een herhaling volgt op 25 Maart m de Nieuwe Kerk te Delft De dag voorafgaande aan genoemde uitvoe ringen reizen koor en orkest met sa il slen naar Zeeuws Vlaanderen waar de Mattheus Passion zal worden uitgevoerd In de basiliek te Hulst. De K.R O. zal deze uitvoering, dus op 23 Rfaart, op platen vastleggen en op een later tijd stip in de Jijdenstijd uitzenden. Uiterste zorg is besteed aan de bezetting, waar bij naast dp bekende Nederlandse solis ten Corry Bijster, Annie Hermes. Lbu- rens Bogtman, John van Resteren en Deo Ketelaars, de evangelislenpartfl zal worden verzorgd door de Duitse orato riumzanger Heinz Marlen. Een vJoerbrand In een woonhuis aan de Beverstraat werd gistermiddag omstreeks t uur geblust met de rubber slang. Twee schepen, die wekenlang in hef middelpunt van de be langstelling hebben gestaande Engelse „Radmar" en de Pana mese „Marjory'', liggen momen teel -naast elkaar in dok bij de werf „De Nieuwe "Waterwegin Schtedarn, waar de opgelopen averij iuardt hersteld. Kozakkenkoor in Koninginnekerk Het Don Kozakkenkoor vond voor zijn heroptreden weer een geheel bezette Koninginnekerk, die blijkens het klaterend applaus ten zeerste bleek ingenomen te zijn, met het geen de kozakken onder hun diri gent Serge Ja,off ten beste gaven. De raeer critische toehoorder zal het echter niet ontgaan zijn. dat dit zingen nogal wat gebreken toont. In het forte bijvoorbeeld is de klank bepaald ruw en ook lang niet altijd zuiver, Bovendien zijn weeë senti- mentaliteiten en theatrale foefjes schering en inslag en om de muziek zelf, die trouwens meestal niet veel om het lijf heeft, bekommert men zich in het geheel niet. Imponerend zijn ten slotte alleen maar de ijzeren discipline, de orgelende bassen en de overgave waarmee gezongen, wordt; hoewel deze schijnbaar ook niet al tijd vrij blijkt te zijn van een zekere gemaniëreerdheid. VAN BORN Eerste werk voor Dijkzigt ziekenhuis B. en W, stellen aan de raad voor ten behoeve van het in 1952 uit te voeren gedeelte van het grond-, hei- en funderingswerk voor het Dijkzigt ziekenhuis uit het industrie- en bouwfonds een bedrag van. f 1.500.000 beschikbaar te stellen, onder bepaling dat de over het opgenomen bedrag te be rekenen bouwrente ten goede van genoemd fonds zal worden ge bracht. rogramma DINSDAG 4 Maart 1953 HILVERSUM L 402 m. AVRO: 7.00 Nieuw*. 7.A» Grwuni». VPRO: 7;59 Dagopening. AVSO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gram.muz. 9-00 MorgenwjJ- ding. 9.15 Gcam.muz, 925 Voor de huis vrouw. 9-30 Waterstanden. 9.35 Gram. muz. 10.50 Voor de-kleuters. 11,00 Voor de zieken. 11.30 Pianorecital. 12,00 Pia no-trio. 12.30 I-and- en tuinbomwnede- delingen. 32.33 Voor het platteland. 12.40 Gram-muz- 13 00 Nieuws. 13.15 Mede delingen of gr am,muziek. 13.20 Prome nade orkest. 14,00 Voor de vrouw, 14.30 Gramanuz. 14.40 Schoolradio. 35 00 Gra- mofoonmuz. 15.30 Onze Amerikaanse Buren. J6.00 Zang en piano. 16.30 Voor de kleuters. 16.50 Kinderkoor. 17.15 Graro-rauz. 17.30 Pianorecital. 18 00 Nieuws. 18.15 Amusementsmuziek. 18S5 Voor de kinderen. '9.00 Pianospel. 19,15 „Paris vous parle". JS.20 fanfare orkest. 19.45 „Het korps Luchtmacht- dienst", causerie. 20 00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.15 Gevarieerd progr, 21.35 „Ik weet, ik weet, wat U niet is eet". 21.30 Lichte muziek. 21.50 A.VRO- Allerlei. 21.55 Rhythmische muziek. 22.30 .Jjiseogram". 22.45 Buitenlands over zicht. 23.ÖÖ Nieuws. 23.15—24.00 Gram. muziek, HILVERSUM II. 298 m. KRO: 7-00 Nieuws. 7.15 Ochtendgym nastiek. 7-30 Gram.muz, 7.45 Morgen gebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. B.1S Gram. muz. 8-40 Idem. 0 00 Voor de hulsvrouw. 9 35 Gram-muz. 10.00 Voor de kleuters. 30.15 Concertgebouworkest. 1(1.40 School radio. ll.OO Voor de vrouw. 11.30 School radio. 12.0C Angelus, 12.03 Gram.muz, 12.30—12/33 Land- en tulnbouwmede- dehngen, 12.55 Zonnewijzer- 13.00 Nieuws en "Katholiek nieuws. 13 20 Ac tualiteiten. 1355 Gram muz, 14.00 Idem. 14.30 Moderne Franse muziek. 15 00 Schoolradio. 15.30 „Ben je zestig?" 16,00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Schoolradio, 17.15 Felicitaties voor de jeugd. 17.45 Regeribgsultzending: Tekst van ir F. C. van Lonnen: „De grond vaa Nlemv-Gumea", 18-0O Nieuws. 18J5 Ac tualiteiten. 18-20 Sportpraatje. 18,30 Lichte muziek. 18.45 Pianoduo. 13.00 Gram.muz. 1930 Idem, 19 40 „Dit is le ven". causerie, 19.50 Gram-muz, 20.00 Nieuws en weerber. 20,0B De gewone man zegt er 't zijne van. 20.15 Blaas- kwfntet. 20.30 Lijdensmeditatie. 21.30 Omroeporkest en solisten, {Om dï 22.00 Actualiteiten). 22.45 Avondgebed en Li turgische kalender. 230o Nieuws. 23-15 „Gezond gezin", causerie. 23.2524.00 Gram.muziek. BRUSSEL. 324 Itl. 11,45 Gramm uz. 12.30 Weerbericht. 12.34 Gram.muz, 12.50 Koersen. 12.55 Gram.muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Lichte muziek. 13.45 Gram.muziek, 14.00—15^0 Schoolradio. 37-00 Nieuws. 17,10 Gram. muz, 17.15 Voor de kleuters. 17.30 Pro gramma over de UNO, 17.40 Gramunuz. 17.80 Boekbespreking, 18.00 en 18.15 Gram-muz. 18-30 Voor de so]daten. 19JM Nieuws. 19.30 Bariton en piano, 19.50 Syndicale kroniek. 20.00 Hoorspel. 21.30 Gram.mu?,, 21.45 Actualiteiten. 22.00 Nieuws. 22.15 Lichte muziek, 22.45 Gra- mofoonmuz. 22 55—23.00 Nieuws. ENGELAP D BBC Light Programma, 1500 en 247 m. 12 00 Mrs. Dale's Dagboek. 12.15 Ar beidersorkest. 12.45 Voordracht. 13.09 Parlementeaverzicht. 13.15 Dansmuziek. 13.45 Orkestconcert. 14.45 Voor de kinde ren. 15.00 Voor de vrouw. 15.55 Sport. 16.10 Gevarieerde muziek. 16,30 Voor de soldaten. 16.45 Lichte muziek. 17.15 Mrs. Dale's Dagboek. 17,30 Gevarieerde mu ziek. 18.15 Orgelspel. 18.30 Revue orkest «t solisten. 19.00 Pianorecital. 19.15 Woordenspel. 19.43 Hoorspell. 20.00 Nieuws en radiojournaal. 20.25 Sport. 20.30 VercoekproKramma, 21.00 Opera- orkest en -koor. 22.90 Gevarieerd progr. 22.30 Discussie. 23.00 Nieuws. 23.15 Ac tualiteiten. 23.20 Lichte muziek. 24.00 Voordracht. 0,15 Gevarieerde muziek. 0.561.00 Nieuws. Televisie-programma Dinsdag 4 Maart Experimenteel televisie-programma van da K.B.C.: 20.15—21.45 1. Marionettentheater; 2.. weeroverzicht. Pauze. 3. „Baatien et Bastienne" zangspel. Vrijdag 7 Maait Experimenteel televisie-programma van de A.V.R.G.: 20,15—21.45- 1. Demonstratie en wed strijden tafeltennis; 2. Tele vizier Pauze. 3. TurademonstraUes. Circa 275 leerlingen van de technische scholen ontvingen einddiploma's STREEKCONFERENTIE NUSO „De hedendaagse sport bestaat uit heldenverering en een reeks excessen; deze gang van zaken wordt m de hand gewerkt door de uitgebreide krantenverslagen en de journaals in de bioscopen". Tot deze drastische conclusie kwam de heer N. G. Vlot, direc teur van de stichting „Sport en spel in het jeugdwerk", in een inleiding die hij hield op de streekconferentie van de Ned, Unie van Speeltuinorganisaties in het DoofstommeninstituTit. De heer Vlot zeide verder o.m., dat men rekening houden met de speciale kenmerken van sport en spel de sport een plaats kan laten innemen in het speeltuin werk. De heer P. G. Spronkers sprak hierna over de verhouding van. het kind tot gezin, school en speel tuin, Spreker, die medewerker is van" het Instituut voor Individuele Ontwikkeling te Amsterdam be toogde dat naast het gezin als eerste milieu, en de school als tweede milieu in zijn moderne be tekenis van „opvoedingsinstituut" en niet als „leer", een derde om geving voor bet kind onontbeer lijk is. Het kind moet een speel- mogelijkheid hebben in gezin en stad van vandaag met hun respec tievelijke in wonïngs- en verkeers moeilijkheden. De speeltuin is hier van grote betekenis. Circa 275 vertrekkende leerlin gen van de Technische scholen aan de Tamboerstraat en de Hille- vliet zijn Zaterdagmiddag in. Pa lace met fanfare-klanken het schoolleven uit- en het volle leven ingeblazen. De feestelijke uitrei king van de eindgetuigschriften door de voorzitter van de vereni ging „De Ambachtsschool", ir K. van der Pols, werd namelijk op geluisterd door het pittige fanfare corps van de Tamboerschool. De nog korte bestaan periode van het orkest in aanmerking genomen kan worden gezegd, dat het corps het cr uistekend afbracht. Wan neer de vertrekkende echolieren (Advertentie l. MJuhetealA in het leven even goed zullen sla gen als het initiatief voor dit or kest. ziet de toekomst er voor hen rooskleurig uit. Ir K. van der Pols wenste ds scheidende leerlingen alle geluk en wees er op, dat sinds de oprichting van de vereni ging De Ambachtsschool 22.000 diploma's waren uitgereikt. De di recteuren van de beide scholen overhandigden hierna aan elke leerling persoonlijk het getuig schrift. Vier leerlingen ontvingen wegens bijzondere prestaties een prijs. Het waren A H Engelse. J. M. van Lith. F. Hoftijzer en D. Taapken Twee scholieren spraken mede namens de andere leerlingen woorden van dank jegens de do centen en dan was er ook rog een verrassing voor het fanfare-corps. Mej. mr A. R. Werner, secretares se van de stichting Gemeentelijke Kunslcommisfie voor de Jeugd, kondiede namelijk aan, dat de fir ma ph. Hak kort Jr een wissel be ker voor het fanfare-orkest be schikbaar hnd gesteld. Deze /al in de toekomst moeten worden verde digd tegen de Christelijke Am bachtsschool aan de Gordel weg, waar ook een fanfare-orkest is op gericht. Nederlandse Opera met Samson et Dalila De Nederlandse Opera geeft Woensdagavond in -de Rotterdamse Schouwburg de eerste vetorstelling te Rotterdam van Saint Saëns ope ra „Ssmson et Dalila". De choreo grafie werd verzorgd door Francoi- Se -Adrefc en Abdelkader Farrah ontwierp décors en costuums. Helens Boiivier van de Opéra te Parijs vervult de rol van Dalila, Jan Mantgem die van Samson. De Italiaanse bariton Sejipio Colombo is de hogepriester, Siemen Jongsma Abimelech. Voorts werken mee Ge rard Groot. Chris Taverne. Chris Zwiep, Gé Gcnemans en Marguérite Goton. Bij deaanvang van de ennferen- tie werd nog medegedeeld dat de NUSO er in geslaagd is met het auteursrechten-bureau Buma te Amsterdam een. contract af te sluiten waarbij elk der 350 aan gesloten verenigingen een geringe contributie betaalt maar verder vrijgesteld is van het betalen van auteursrechten op uitgevoerde mu ziek. Er staat een grote prijsvraag op stapel waarvan de opbrengst bestemd is voor het NUSO en het plaatselijk speeltuinwerk. Circa 1400 mensen woonden feestprogramma in de Rivièrahal bij De Harmonie SHY van de Steenkolenhandeïsverenlgmg had voor de het Zaterdagavond ter gelegenheid van 't 35-jarig bestaan gegeven feestpro gramma op 1260 bezoekers gerekend. Zo groot was echter de belangstelling: voor dit populaire Rotterdamse Harmoniecorps da; niet minder dan. 1405 mensen de Rivièrahal bevolkten. Op deze avond werd voor het eerst in de nieuwe uniformen opgetreden zodat behalve het oor ook het oog tijdens het optreden van het corps werd gestreeld. Met tromgeroffel van de drum band van de harmonie werd de avond ingezet, waarna de „Ober-gurl kapel" in Geurige Tiroler pakjes en met de traditionele veer op de hoed er met Beierse klanken meteen de feeststemming in wist te brengen. Mia del Hora boekte hierbij veel succes met jodelliedjes. De heer A. Paardekoper, die reeds 17 jaar voorzitter van de harmonie vereniging is, opende hierna officieel de avond, noemde het een bijzon der genoegen dat zovele ouden van dagen van de SHV aanwezig waren. Het hoogtepunt van de opening brak aan toen de voorzitter de heer A, Petersen voor het voetlicht haal de en hem wegens het feit dat hij Voetballer raakte bewusteloos Op het sportterrein aan het Langepad kreeg gistermiddag een speler van H.O.V., de 22-jange chauffeur J. Dekker uit de Eerste Wandeloordstraat, van korte af stand een bal tegen het hoofd. Hij raakte gewusteloos en moest ïn het Bcrgwegzickenhuis worden op. genomen. Ook gisteravond weergalmda bet daverend applaus telkenmale weer door de geheel bezette Rivièrahal en kwamen de sopraan Sara Scu- deri en de bariton Antenore Reali ei niet zonder de nodige toegiften af. En inderdaad; deze Italianen hebben iets hart veroverende, be schikken over de gave om bet bel canto volkomen te brengen; on danks het feit, dat ze zich moeten tevreden stellen met een piano begeleiding. Hët is dan ook de al gehele overgave, de onbegrensde liefde voor de zoetvloeiende melo dieën en de ontroering van de menselijke stem, die hun magische Uitwerking op het opera-publiek nimmer missen. Ket toch niet beknopte program ma, bleek niet voldoen.de te zijn om de dorst naar het bel canto te lessen. En de?e zangers „hun" pu bliek kennende, speelden dan ook hun hoogste troef op het laatst uit; Reaii met-„de" aria uit Ib Bar diere van Rossini en, Sara Scuderi met een aria uit Tosca. Ook het Rotterdams Opera Koor, onder zijn dirigent Nico Ringels, liet zich niet onbetuigd en het Kerkkoor uit Cavalleria Rusficana en de triomfmars nit AMa waren ook thans weer de hoogtepunten van deze avond. Trouwens het openingskoor uit Nabucco verwierf al zo'n bijval, dat een toetje volgen moest Terecht vergat men niet de pia nisten Herman van Hooq en Cor van der Hulst—Ringels in het suc ces ruimschoots te laten delen, want zy kweten zich van hun meer .dan ondankbare taak voortreffelijk. HERMAN VAN BORN 25 jaar lid van de harmonie is, een decoratie op de borst speldde. Een en ander werd vanzelfsprekend onder streept door een daverend applaus. Hierna liet het corps zich horen met een pittige mars. Onder de be kwame leiding van dirigent Joh. P. Koch werd daarna op zeer goeda wijze „Lofzang aan de natuur" ten gehore gebracht. Na de lieflijke bal letmuziek uit Faust, een tango en een mars uit de opera „Traviata" be sloot de harmonie het optreden met de KMK-mars. Het tweede deel van het programma werd verzorgd door div.erse rsdio-artisten die het pu bliek lieten genieten van een caba ret-programma. Tot slot was er een. groot bal. De heer A. Paardekoper over handigde de heer A. Petersen in verband met diens 25-jarig lidmaatschap van het Harmonie- corps een decoratie. De heer Petersen is vaandeldrager pan het corps. (Advertentie l.M R.A.I. Stand Nr. 39 da goedkoopste - automobiel IMPORT N.V. AÜTOPAIACE *S GRAVENHAGE DEALER VOOR ROTTERDAM EN OMGEVING: Goosens' Automobielbedrijf, Nw. Binnenweg 311, Tc!. 33544 DEALER VOOR VLAARDINGEN, SCHIEDAM, WESTLAND EN* OMGEV. Garage B. Heyes, Km maatraat 224, Gaardingen, TeL 3714 De belangstelling van het Rotterdamse publiek heeft onze stoutste verwachtingen overtroffen, verklaarde de heer H. Isaac, lid van de Bijen korf-directie Zaterdagavond na afloop van. de Boekenmarkt tijdens het ge zellige onthaal vsn de tevreden auteurs-boekverkopers m de lunchroom. Dat van alle stands, Reizen en trekken", beheerd door Jan Brus- se en Anthony van Kampen, de grootste omzet boekte, was eigen- door EVE GARNETT De Rugglesen hadden nauwelijks nog genoeg adem om perron vijf tien te bereiken en elke wagon van de trein bleek voL Maar ze holden maar door, het hele perron langs. „Hier hier zitten er maar 42 „Er is een reden voor de meeste dingen, als je 2e maar weet." dacht Roos bij zichzelf en ze lachte schaapachtig naar tante Mélie en zet dat eten buitenshuis een leuke verandering voor Leslie moest zjjn..,. Maar wat deed oom Karei noul Oom Karei wandelde tussen de tafels door naa- het orkest. „Ik geloof, dat hij werkelijk mee gaat spelen." riep tante Ina, want haar man sprak met de dirigent. Maar nee, hij kwam terug en da dirigent, boog in hun richting en een mi nuut later speelde het orkest „Ro zen zo rood". „Oora Karei," riep i.,«, - tussen hen in terwijl meneer Rugg- tante Mélle, toei^ hij weer zat, „hoe }es heia(ten met jassen en tassen n/,1. ia wol, kam tTdnflsn fffi. - heb je dat' van hem gedaan ge kregen?" Oom Karei keek wijs gerig. „Ik denk, dat de dirigent mij een aardige vent vond. Of mis schien vond hij jou aardig, Mélie. Ik vertelde hem, dat het voor die dame was met die bruine hoed op." En tante Mélie bloosde en lachte. hemeltje, we halen het nooit meer. En we moeten hem halen, want onze kaartjes zijn alleen daarvoor geldig. Vlug, VlugHoe konden ze dat vergeten, hoe konden ze, en dat met kaartjes, die maar een bepaalde tijd geldig waren. „Jullie twee," riep oom Karei ten laatste, kunnen het beste allemaal hier trok de deur open van op één na blijven," zei oom Karei tot zijn de laatste cottpé. „Gauw er ïn," vrouw en de perkinsen. „Dan ga riep hy en duwde het ene kind na ik ze naar het station brengen. Ik het andere de trein in. „Nu jij ben binnen het uu terug. Kalm, Roos" Roos roet Willem in haar we halen het," riep hij tegen de armen zakte ademloos in, een boek. Rugglesen, die helemaal overstuur Een seconde later stond ze weer bun tassen en pakjes bij elkaar rechtop, want vlak tegenover haar, grabbelden, goedendag eu dank je met een banaan in de hand, de wel tegen iedereen riepen. Toen mond open om er een stuk af te kropen ze allemaal in de lift en, by'ten, maar nu wijd open van na een afschuwelijke tijd van verbazing, zat mevrouw Parker, wachten op straat, in een stamp- en in de andere hoek, zijn ogen volle bus. „We halen het wel." zei uitpuilend boven een krant, zat oom Kare! zo nu en dan, maar hij haar man. En het was geen door- betwijfelde het „Houd de kaartjes loop-coupé zoals Roos in een oog klaar." zei hij tegen zijn broer, opslag zag. „dan kunnen we op het eind nog In de tussentijd leunde meneer even gaan hollen. Ik neem twee Ruggles uit bet raampje en mom- kinderen." pelde iets tegen zyn broer. Roos En ze moesten hollen. Oom Ka- Willem neer en ging naast rel met Greetje onder de ene arm h?ar üeve Karei," en Jo onder de andere. Roos met r*eP ze en s*a^ haar hand naar Willem (die blèrde), L«i Roos, hem uit. Maar oom Karei was druk Kaatje en de tweelingen bolden hezig met rijn mondharmonica Hij bracht het instrument naar zijn lippen en verzamelde het beetje adem, dat hij over had en begon ie spelen toen de trein, zich in beweging zette. Roos boorde de zachte klanken van een oud liedje. „Wat is het? Wat probeert hij te spelen?" vroeg meneer Ruggles, toen oom Karei, die hard met de bewegende trein meeliep, nog po- die er uit zag zoals oom Karei nog even tijd vond om op te mer ken, als een wandelend uitver- koopstalletje achteraan kwam. „Te laat." zei de controleur en sloeg het hek van het perron on- beschoft voor hen dicht. En jö, en het üon haar niet schelen, dat daar reed hun trein net het sta- gingen deed om het ifedje uit te dat een beetje verdacht leek. tion uit. Willem gaf aan de gevoe- spelen. Maar de trein meerderde „Nou," zei ze toen het Laatste ac- lens van de hele familie uiting snelheid, oom Karei bleef stil coord verklonken was en een ge- door heel hard_ te gaan schreeu- staan. Mevrouw Ruggles hing uit weldig applaus volgde („Rode Ro- wen. „Welke trein moet u hebben?" het raam voor een laatste groet, zen" schenen erg populair te rijn), vroeg een beleefdere controleur, Toen antwoordde ze haar man: „Dat was waf noem werkelijk die er vlak bij stond, „O, dan is „Het eind van een volmaakte feest- prachtig." Maar ze werd onderbro- het goed Er gaat nog een andere dag. schat," en kuste hem op zijn ken door een plotselinge kreet van trein. Ja, die kaartjes kunt u daar- neus. Roos. „Jo, Jo," riep lc, „kijk eens voor nog gebruiken. Perron vijf- hoa laat bet is. Onze trein.,.. O tien... Gaat over vijf minuten..." EINDE li.'k minder verrassend dan de tweede plaats, behaald door „Het Domein der Vrouw", waarm de da mes Henderson, Callenbach en Toors zich geweerd hebben. En „Rotterdam" (met L. W. Schmidt en mr W. F. Lichtenaucr) sloeg als derde in dit gezelschap een goed figuur. No. 4 werd „godsdienst" en „geschiedenis" was een goede vijf de. Omstreeks vier uur bereikte de drukte baar toppunt. Eén van de liften onderhield een speciale sr.el- dienst parterre—3e étage. Max Euwe ging in zijn klanten-service zelfs zó ver, dat by onder zijn han del door iedere schaakliefhebber, die er de moed toe had, partij bood. Vaak gaf hij enkele opge legde kansen royaal weg, want het kwam voor. dat zijn tegen standers na 4 of 5 zetten mat stonden. Kees Molkenboer vereeuwigde het moment, dat Bertus Schmidt rfe heer J. Hasper. de nieitwe ecretaris, het bock „De Erasmus" verkocht. Anatole Fistoulari dirigent R.PH.O. Op het Vrijdagavondconcert van het Rotterdamsch Philharmomseh Orkest op 7 Maart in de Rotter damsche Schouwburg en op het Zondagmiddagconcert in de Rot terdamsche Schouwburg op 9 Maart aA zal als gastdingen* op treden Anatole Fistoulari. Deze dirigent is Rus van geboorte. Hu dirigeerde reeds op 7-jarige leef tijd Tschaikowsky's Pathétique in de opera te Kiev zij'n geboorte plaats. Hij vormde in 194B het. London International Orchestra. Fistoulari is nu Brits onderdaan. Rotterdams Kamerorkest Het Rotterdams Kamerorkest seeft op het 5e abonnementsconcert Dins dagavond 4 Maart in de Rotterdam se Schouwburg een eerste uitvoe ring voor Rotterdam van het Glo ria van Vivaldï, voor koor, soli en orkest Aan het concert werken-mee Vera Doruska. sopraan. Cora Canne- meyer, alt. Lilly van Spengen. sem- balo en het Rooterdams Kamer koor. Gerard Henseveld is solist in Beethovens Concerto no. 2 voor piano en orkest. Kaleidoscoop stelt zich voor Het Rotterdams kunstensemble ..De Kaleidoscoop" onder leiding van Willem van der Loos, geeft op Zondag 9 Maart in „Ons Huis" de gevarieerde kunstavond met toneel, voordracht en muziek, die wegens ziekte van. de leider geruime tijd uitgesteld moest worden. De an dere medewerkers zijn Riek Sprong, Jan Langeweg en Add Slootmaker. Met hoofdwonden is de 23-jarige chauffeur-monteur A. v, d 7,. uit <Je Polawenstraat naar hèt Eergwegzieken- hms vervoerd Hij reed tn de nacht van Zaterdag op Zondag met een personen wagen legen een bestelwagen, die onder I .,52 Schakels'' De Magische Liga goochelde en gros op eerste lustrum Een ei-vol'e Palace-xaal iverdt gisteravond aan alle kanten bedot en voor de mal gehouden toen d» Magische Liga „S2 Schakels" daar rijn eerste lustrum vierde; Twaalf goochelaars, o.w. de illu sionist Crochet, die als gast op trad, losten elkaar af met uitge breide series goocheltoeren in al lerlei genres. Tientallen zakdoeken verschenen uit holle kokers, pa pieren guldens gingen in vlammen op en kwamen toch onbeschadigd weer in de handen van de eige naars, uit een karaf water klater de zowel oude klare, limonade, cognac als bier en het getover met ping-pongballen en vingerhoeden nam bijna geen emd. Dc 80-jarig» nestor van de Nederlandse gooche laars, de heer J. C. Eurgcrsdijk, werd onder daverend, applaus het ere-lidmaatschap van de Liga aan geboden, zodat er thans drie eu dertig leden zijn. Natuurlijk ont kwam de bejaarde heer met aan een kort optreden, dat van grot« routine getuigde. Geen wonder, de ze pionnier goochelt al meer dan zestig jaar voor zijn plezier. "Willy Albert, de goocbelsperia- list voor kinderen, Het zijn vinger vlugheid gepaard gaan met het parlando met andere woorden, het praten is voor hem een grote steun om de toeschouwers af te leiden van de manipulaties. Ook de die renarts uit Woerden, Aranto, wist het publiek op zeer geestige wijz® by de neus to nemen. De voorzit ter. Avara, vertolkdc „the drun ken magican" op een voortreffe lijke wijze, waarbij de borrels bij legio uit de lucht werden geplukt. Martin Vinjé bracht eerst schrik door het consumeren van een aan tal scheermesjes en daarna zenu wen door rijn watervlugge mani pulaties. De bekende onderwater- goocheaar vkn Ahoy, Eddy Schuy- er, gaat nog steeds vooruit en hij was wel de meest allround man uit deze keurgroep. Bewonderens waardig was zijr, gevuld bierglas, waarvan de inhoud door óver schenken in steeds kleinere glazen zonder morsen uiteindelijk terecht kwam in een likeurglaasje. Maup van Embden nam het pu bliek er flink tussen tijdens eea stunt met een zwevende tafel. Dr Koopmans liet een geïmproviseer de blindedarmoperatie rien in dt vorm van een fietsband, waarbij de afleidingsmanoeuvre met het springveren doosje iets te door zichtig was. Willy Vcrvoort goo chelde met woorden de nummert aan elkaar. Tot slot v&n het bijzonder ge slaagde goochelprogramma, waarin amateurs en profs eensgezind sa menwerkten, volgde een genoeg lijk bal waarbij aan de tafeltje! nog danig gedemonstreerd werd, dat goochelen ook niet te doorzien is wanneer het nieuwsgierige pu bliek er met de neus op ztt.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 7