Tuinbouw-delegatie op bezoek bij V.A.M. m W} (vM „ALS IK KONING WAS Muzikant vond zijn geluk op straat Overweg verdiende een fortuin met zijn accordeon Jan Dieptepunt woningnood is thans bijna bereikt „Rotterdamse Comedie' heet de nieuwe troep C Enso-avond in de Passage Adverteer m WONINGRUfL hulp in de huishouding Er is grote belangstelling voor het Schiedamse experiment AGENDA BE A VONTUREN VAN KAPITEIN ROB Verloor U iets? DE VLAARDINGSE BEGROTING Ziekenhuistarieven worden hoger Alleen het „betere genre SCHIEDAM Koeriersters Woensdag 5 MaarÉ Ï9S2 Schiedam, en Wandsivorth met sportdemonstratie Burgerlijke stand Groene Kruis-Kethel gaat vergaderen i^Si Vti I AiïJ- Hoogtepunten Een dezer dagen heeft een' delegatie van de hoofdafdeling Tuinbouw van de Stichting voor de Landbouw een bezoek gebracht aan de compostfabriek aan de Schie. waar het Schiedamse huisvuil door de Vuil Afvoer Maat schappij wordt verwerkt volgens een nieuw procédé. Zoals men weet, is dit vuilverwerkingsbedrijf hier speciaal opgericht met het oog op de West- landse tuinbouw. Vandaar dat aan deze compost hoge eisen worden gesteld. Scherpe voorwerpen, zoals glasscherven e.d. mogen hierin niet voorkomen- Dat de gehele productie in Schie dam op het leveren van scherf vrije compost is ingesteld, daarvan kon de delegatie zich bij het bezoea overtuigen, in grote hopen lag de compost op het terrein opgeslagen, om gedurende 2 a 3 maanden te broeien. Het bleek inderdaad dat deze compost glas- en scherfvrij was. Het risico was niet groter dan bij andere soorten, waarin ook voor toevallige omstandigheden wel eens een splinter terecht kan kamen. Daar de Schiedamse compost van tuinbouwkwaliteit is en derhalve een meer zorgvuldige en kostbare bewerking vordert, is deze betrek kelijk duur. Deze kost f 10.per ton af fabriek. De in Wyster gepro duceerde landbouwcompost, waar voor dus niet de garanties van glas- en scherfvrij te zijn geldt, kost f 2.75 per ton af fabriek. Naast de com post produceert Schiedam ook nog broeimest, die vrijwel geheel scherf vrij is- In Schiedam kan thans jaarlijks 10.000 a 11.000 ton compost gefabri ceerd worden. Naar schatting ge bruikt het Westland ongeveer 300.000 ton organische mest per jaar, waarvan ongeveer 1/3 als broei mest. Hieruit blijkt dan welj dat er voldoende vraag kan. zijn naar het Schiedamse product, wanneer dit aan alle eiien voldoet. Momenteel worden er in de proeftuin te Naald wijk en bij verschillende tuinders praktijkproeven genomen met deze compost. "Wanneer de Schiedamse proei slaagt, dan is het niet uitgesloten te achten, dat er meer fabrieken zullen verrijzen. Voorts wordt over wogen broeimest ook te fabriceren in de zomermaanden, wanneer er geen vraag Is, teneinde dan broei mest, eventueel in balen geperst, te bewaren tot de vraag-perioden. Ook zou door dit persen aan de ver voersmogelijkheden in belangrijke mate tegemoet gekomen kunnen worden. Nu de compost- en broeimest- voorziening in het brandpunt van de belangstelling staat, ziet de Ne derlandse Tuinbouw de verdere Volgens plannen, die vorig jaar tijdens het bezoek van een groep Engelse officials aan Schiedam reeds werden uitgewerkt, zal Donderdag 17 April een Nederlands-Engelse sportavond worden gehouden in het Eaasage-ltheater, Behalve Schiedam se aportorganlsatlea zullen hieraan vertegenwoordigen van de bU de Anzo in Wandsworth aangesloten verenigingen deelnemen. In totaal telt deze groep zestig deelnemers. Waarschijnlijk zal de Engelse sportgroep, die bij particulieren wordt ondergebracht. Woensdag 16 April in Schiedam arriveren en hier bijna een week lang verblijven. De ontvangst van deze groep en de eerste kennismaking met gastheren en -vrouwen zal ditmaal plaats vin den in het gymnastieklokaal van de Rijks-HBS. Met de oefeningen voor deze avond is door de, Schiedamse sport verenigingen inmiddels al een aan vang gemaakt. Het programma dat de Engelsen in het Passage-theater ten beste" zulleri geven,' werd tot dusver nog niét bekend gemaakt. Voorzover ons bekend zal kunnen worden .gesproken van een algeme ne Schiedamse manifestatie, daar alle gymnastiekverenigingen hun medewerking reeds hebben toege zegd. ontwikkeling van de compost-pro- ductie uit huisvuil met belangstel ling tegemoet. Geboren; Ferdinand A., z. v. F. A. Schlarinann en W. J. S. Weber: Maria P.. d. v. G. W. Penders en G. Heilker; Egbert A., z. v. J. F. Erdtsieck en J. Lagerweij: Dirk. z. v. J. C. Krabbendam en G. Meijer. Overleden: J. P. Seip. 67 J. vr. vanJ. F. Seip; J. Schippers, 88 j. weduwe van. A, Ouwéns; C. C. van de Werken, 65 J. vr. van W. Lemmen; p, Koudijzer 59 Zondag trekt de supportersvereniging van SVV „Door Weer en Wind", naar Maastricht. Voor deze tocht, die met autobussen zai gaan, houdt het bestuur van D.W.E.W. Vrijdagavond van acht uur af zitting in „De Sluis" in de Lek straat. In heel de stad zal men gister avond gegist hebben naar de oor zaak van een monotoon gedreun, dat tot omstreeks tien uur duide lijk hoorbaar was voor alle Schie dammers. De oorzaak van dit ge dreun was te zoeken bij de werf Wilton-Fijenoord, waar men een aldaar gebouwde zescylinder Dox- fordmotor van bijna 8000 P.K. liet proefdraaien. Wat men mvetweten: Apothekers-nachtdienst: C. I. Jansen, - Swammerdamsingel 41. Bellen bij ongeval: G.G. en G.D. Tuinlaan 89. Telefoon 69290. Films: - - Passage, Da. 2 en 8 uur: Artikel 251bis,: Wetb. van Strafrecht (18 jr.). Monopole. Da. 2, 7, 3 uur: Malle molen (14 jr.). Bijeenkomsten: 5 Maart, Pastorie Oud Kath. Kerk, Dam, ft uur: Oecumenisch Jeugdcomité. Pastoor C. Tol en ds N. v. d. Veen over „Maria verering". 6 Maart, Passage-theater, 8 uur: VARA, Propaganda-feestavond. 6 Maart. Musis Sacrum. 8 uur: Kath, Kring. Dr. A. v. d. Wey, O. Carm. spr. over „Massa- en elïte- mens in onze tijd". 8 Maart, Irene, 7.30 uur: Jaar feest C.J-M.V.-jongensclub „Gi- deon". Vergaderingen: 7, Maart, Beijersbergen.:- 8 uur: Jaarvergadering Schied; Bond v. Lich. Opvoeding. 7 Maart. Zaal „De Vriendschap", Groene Kruis, afdeling Kethel. Kethel, 7.30 uur: Jaarvergadering Groene Kruis, afdeling Kethel. In zaal „De Vriendschap" in Ke thel zal Vrijdagavond de jaarverga dering van de plaatselijke afdeling van de Zuid-Hollandse Vereniging „Het Groene Kruis" wordengehou den. Aan de beurt van aftreden zijn de bestuursleden J. Korpel en Jac. Bijl. Laatstgenoemde stelt zich niet herkiesbaar. Tijdens de vergadering zal ook de jubileum-film van het Groene Kruis te Rotterdam worden vertoond. De heer W. P. Droog, lid van het hoofdbestuur, geeft hier bij een toelichting. Gedeponeerd aan het Hoofdbureau van Politie: zakagenda, electriciéns- tang, atuk touw, 2 koffersleuteltjes, Lipssleutel, paarlen ketting, blauw kin derwantje, grijze kinderwant, licht bruine herenglace. paar zwarte dames handschoenen (glacé). Bovenstaande voorwerpen kunnen •iedere werkdag tussen 2 en 4 uur wor den afgehaald aan het Hoofdbureau van Politie. Te bevragen bij de vinders: beide dameshandschoenen. Snijders, Schiet baanlaan 9 v.m. Kethel bruine cein tuur. Rap. Van Ostadelaan 51b brui ne kinderwant. Krabbendam, Jan Steenstraat 6a grijze ceintuur, Klan- zijn Geert Heinderstraat 12 groene sjaal Hagesteln. Leliestraat 39 wol len ltlrlderhandschoen, grijs, v, d. Poot. Broersveld 163 rood-wltte kinder handschoen. Harte. Rotterdamscdijk 288b grijze sjaal, Van Mil, Schie- damseweg 215 bruin zeildoeken iietstas. Kramer Preher. Van 's Gra- vesandestraat 56 blauw kinderwant je, Schouwenburg. Westfrankelandse- straat 77c bruine heren glacé. Sterk, Breestraat II te Vlaardingen grijze herenwant. Knol, Broersveld 15 brui ne glacé, Lankamp, Geervlietsestraat 27 padcindersricm, Van Buitenen, Geervlietsestraat 35b donkerblauwe kinderwant. Troost, Alexander Numan- straat 14b witte wollen dameswan ten. Mes, Hotterdamsedtjk 249a zwart glacé dameshandschoen, Drop. Wattstraat 56b zwart lederen porte- monnaie. Touw, Mariastraat 40a doublé polshorloge (heren), Midden dorp Hoofdstraat 105a, na 19 uur groene vulpen in étui. Zandbergen. Alexander Numanstraat 24a bruine damesportem., De Bruin, Strijensestraat 13 zilveren kettinkje. Monster, Boer- haavelaan 96a kihderportemonnale, Bïstiaan. PJf.O.-laan 165a ring met sleutels. Schenk, Damlaan 48/3 ring met sleutels. Van der Berg. Lange Achterweg no 50 ring met 2 sleu tels Stam, 'Archtmédesstraat Sb •driewieJig kinderfietsje, Huisens. Ab- benbroeksestraat 24b zakagenda, Beineveen, Broersveld 88 autobui tenband, Gemeente-Heinlglng, Buiten havenweg das-clip, Kouwenoord, Goereesestraat 5a 6 vacantiezegels. Burger, Broersveld 118 een slee. De Bidder, Fabriastraat 52 dop van een benzinetank, Nijhof, Lorentzlaan 38b grijze handschoen. Datsenberg, Bel- lampstraat 57 te Rotterdam, tel. 38524. Na afhaling van voorwerpen bij de vinders gelieve men hét Hoofdbureau van Politie hiervan in kennis te stel len. Tei. 89333.. j 'i-: 1834. Dagenlang lopen de mannen onder een brandend hete zon door haast 'onbegaanbare oer wouden, dan weer over eindeloze vlakten, heu vel op, heuvel af. De streek is hier onbe woond, maar overdag loeren panters en lui paarden op een gemak kelijke prooi en's nachts horen zij in de rivieren, waarlangs zij trekken, kaaimannen rondzwem men. De schipper waar schuwt zijd mannen goed uit te kijken en niet on eigen houtje de wilder nis te gaan verkenneD Enkele zieken bezwijken onderweg Zij krijgen een eenvoudige begrafe nis. de schipper spreekt een kort gebed uit en dan trekt de stoet verder. Jan van Riebeeck komt onwillekeurig toch onder de bekoring van dit i woeste, eenzame land. 's Avonds, bij het kamp-\ - i-- 1 vuur, schrijft hij telkens zijn bevindingen van die dag op. (Van een onzer verslaggevers) Konden wij Dinsdag vanuit de hoogte het moderne gezicht van de Rotterdamsedijk laten zien. van daag gunnen we U een blik op de Broersvest, die er nocr heel wat onajgewerkter uitziet. Hier sléchts aan één kant een (voor het oog onzichtbare) nieuwe be bouwing. Aan de overzijde van de weg Clinks) bleef het pand van Bervoets al te lang een voorpost van de toekomstige Broersvest. Wanneer straks de nieuwe Prove- niersbrug de toegang tot de pol der Nieuwland zal hebben vrijge maakt, mogen we bok hier ingrij pende veranderingen tegemoet zien. Misschien zelfs met de tram lijnen 4 en 8, gaande naar én ko mende van het plein dat t.z.t. de plaats van het nu nog zq groene Singelplantsoen moet gaan ia- nemen? - 7» Het ia half één geworden gister avond, maar men is in Vlaardin gen dan toch klaar gekomen met de behandeling van de gemeente begroting 1952. Dat de tarieven van het ziekenhuis hoger moeten worden heeft vele tongen aan het spreken gebracht. Wethouder Buis deed verheugende mededelingen over de huisvesting. De plannen van de Viaardingse Jeugdgemeen schap zullen nader worden onder zocht. Het dieptepunt van de woning nood nadert thans, zo zei de wet houder Buis gisteravond. Voor ve len,' die het zonnetje nog niet za gen, zal dit wellicht in 1952 én 1953 doorbreken. Met het idee van de heer Weststrate. om regelmatig nieuw bloed te brengen in de Huisvestingscommissie was de heer Buis het niet erg eens en hij was er alleen maar verbaasd over. TARIEVEN ZIEKENHUIS De heer Knoester (P. v. d. A.) was het niet met B. en W. eens over het subsidiebedrag voor het ziekenhuis en hij hield hierover een lange redevoering om ten slotte voor te stellen de subsidie te verhogen van f 96.000.tot f 134.000.waarmee het-gehele vermoedelijke tekort van 1952 ge dekt zou zjjn. Een-verhoging van dé tarieven achtte de heer Knoes ter niet op zijn plaats. Hij infor meerde tevens naar de stand van zaken, wat de bouw van een nieuw ziekenhuis betreft en hij wees op de urgentie hiervan. De burgemeester, mr J. Heus- dens, was het helemaal niet eens met "deze spreker, en bij de dis cussie over het voorstel van de heer Knoester bleek, d<at er wei nig raadsleden het mét hem eens waren. Op advies van de heer Buis trok hij zijn voorstel in. De burgemeester vergeleek de nieu we tarieven met die van andere gemeenten en kwam tot de con clusie, dat de Viaardingse tarie ven zeker niet hoger waren. B. en W. zullen niets achterwege laten om de bouw van het nieuwe zie kenhuis te bespoedigen. PLANNEN V.J.G. De Viaardingse Jeugdgemeen schap heeft grote plannen en B. en W. zullen deze plannen in na dere beschouwing nemen. Men kan het Zeemanshuis in huur ver krijgen en men wil hiervan een jeugdcentrum maken, waarbij vooral wordt gedacht aan de on georganiseerde jeugd, In de be nedenzaal - wil. men een instuif maken én bóven vergader- en filmlokalen. Men zal dit streven, dat, naar de mening van wethou der VanMinnen aller sympathie verdient, op korte termijn tot een oplossing trachten te brengen: De heer Van Toor. (V.V.D.) voegde het college en de Raad toe: „La ten we het hoofd koel houden in de komende jaren, want we zou den elkaar wel eens geducht no dig kunnen hebben". Het. is een klacht van velen in de Raad, dat de voorstellen van B. en W. vaak te ver voorbereid ter tafel komen, zodat er in feite door de Raad niets meer aan kan worden ver anderd. „Roep ons wat vroeger", zei de heer Hoorweg (P. v. d. A.) tot het college. De kwestie „brandladder" werd SI j'étais rol „Als ik koning was": Omstreeks 1920 vormde deze ouverture een der glansnuminers uit het repertoire van een bekend Amsterdams straatmuzikant, en die titel wilde hem eigenlijk nooit meer uit het hoofd. Jan Overweg speelde het vaak met.zijn accordeon, op stille zomeravonden op het Spui, op de Munt of in het Vondelpark, voor een aandachtig gehoor van honderden luisteraars. Hij had een groot repertoire. Speciaal dit nummer vérgat hü nimmer. Misschien is het wel voor een deel d« oorzaak geworden, dat Overweg nu, als een forse vijftiger, op zijn lauweren kan zitten rnsten In een grotevilla in Soestdijk, vlak bij het Koninklijk Paleis. Hij is dan wel geen koning geworden, maar heeft het toch een heel eind gebracht. Er lag geld op straat in Amsterdam en hij heeft bet bij elkaar weten te spelen op de harmonica: hij kocht er een paar muziekwinkels, een aantal herenhuizen en een auto voor en ging naast een paleis wonen. Met een flinke bankrekening en de koning te rijk. dan werden de agenten afgelost en hadden we tien minuten vrij spel." Inderdaad verdrongen zich hon derden mensen om de twee knapen met één harmonica, en de „heer" was er ook' altijd. Tot het publiek hem betrapte, bij het zakkenrollen. Broer Evert trok zich enkele jaren later terug en ging in het schildersvak: Jan hield het bij de harmonica en verdiende een rede lijke boterham. Hij ging o.a. voor de studenten spelen en werd door Max Tak aangezocht om op de accordeon het dubbelmannenkwar- tet te begeleiden,-dat in Tuschinski koorwerken Zee-angelus zong bij de stomme film „Op hoop van zegen". Hij reisde met een kwar tet cello, viool, drum en accor deon Nederland af en speelde voor de gramofoon werken van Mendelssohn, Strausz en Waldteu- fel. Maar de grote dag kwam voor hem toch pas in 1927: de vergun ning van de burgemeester "om op straat te spelen, .Daar had ik op gewacht," zegt Overweg met iets van triomf in zijn stem. „Toen be gon het te draaien, ik liet al het andere schieten, behalve de stu denten, en ging de straat op. Eerst stond ik in de Kalverstr'aat". Hij koos zorgvuldig de tijd uit: vooral 's avonds tegen de scheme ring als het verkeer geen lawaai maakte. Soms had hij vijftienhon derd, mensen om zich heen verza meld,V die stil stonden te luisteren, en.... hun geld mee brachten. Het record heeft Jan in die dagen opge haald op de Munt: ,88.in drie kwartier! „Toen had ik ook een extra mooie meid gehuurd, om met de mans te lopen", zegt hij eerlijk. Hoogtepunten uit zijn loopbaan noemt Jan het optreden voor Prins Hendrik in de Stadsschouwburg, waar 'hij de danseres Lpistikow be geleidde, en hét spelen voor minis ters en Kamerleden op een boot tocht langs dé Züiderzee-werken. In die dagen, op het toppunt van, zijn roem, kwam. een belangrijk man, een miliionriair uit Indië, 'on der Overweg's bewonderaars en be loonde hem met gouden tientjes.' voor zijn concerten. Later verzocht .hij hem, eens ,op kantoor te komen praten. Deze 72- jarige Maecenas vond het zonde, dat hij zijn muziek op straat bracht en stuurde hem in 1928 met een procuratiehouder naar Italië om in strumenten te kopen. Het geld voor de zaken werd meegegeven, de winst van de verkoop in Holland was Jan Overweg drukte de vingers al vroeg op het klavier. Hij was vijf jaar, toen een goedhartig oom hem en zijn drie jaar oudere broer Evert een oude accordeon gaf. Zijn vader verdiende negen gulden voor een gezin van zes kinderen. die stuk voor stuk de muzikale aanleg van de moeder meekregen. De twee broertjes kibbelden hevig over het ene instrument, dat later geruild werd voor een- grotere „achttien-basser". Maar uit de nood werd een deugd geboren. Jan en Evert gingen achter elkaar staan en speelden samen op de ene har monica. Dat klonk zo prachtig, dat zij het een jaar hebben volgehou den, op uitvoeringen en feesten. Zij werden bekend en er kwamen zelfs gramofoonplaten van het jonge duo in de handel. Op veertienjarige leeftijd zochten zij de straat als arbeidsterrein; iedere gulden was er één. Ze hadden geen vergun ning, daarom werd het de stille Vossiusstraat waar de ouvertures en operafragmenten klonken, want het was altijd muziek van het be tere genre, dat zij brachten. Jan Overweg zegt dit met nadruk, ter wijl hij-onder het vértellen pein zend de rook van een dikke sigaar nakijkt. „Alleen het betere genre spelen, heb ik altijd gezegd, dan pak je het betere publiek." Toch was -het een, Als, heer ver momde, zakkenroller, die deweg naar verder succes opende. „Op een middag kwam er' een heer naar ons toe, die vertelde, dat we in de zijstraat van de Kalverstraat moes ten gaan staan» daar was het druk ker. Als we "om vijf minuten voor de even uren gingen spelen, dan kraaide er geen haan naar, want nog onder de loiipe genomen en algemeen was men van oordeel, dat spoedig tot de aanschaffing van een nieuwe ladder moest worden overgegaan. Men wilde spoedig verlichting van het weg gedeelte EmmakadeWestlandse- weg en de heer Knoester bepaal de het college bij de gevaarlijke verkeerssituatie op het kruispunt Van Leyden Gaelstraat/tunnel. Hij verzocht hier een stopverbod aan te brengen, zoals op het punt Kórte DijkWestlandseweg. Het was half één, toen men met de behandeling van deze begro ting klaar was. En zoals gebrui kelijk bleef de Raad nog evén bij een, waarbij de burgemeester zijn dank uitsprak voor de prettige be handeling van dit belangrijk stuk werk. 60 JAAR VOLKSBOND Gisteren bestond de afdeling Vlaardingen van dé Volksbond te gen Drankmisbruik 60 jaar. Men heeft dit feit niet feestelijk wil len herdenken, doch velen waren het toch niet vergeten en 'stuur den bloemen en telegrammen. De Volksbond exploiteert, zoals men zal weten, het gebouw Excelsior, waarvan de grote zaal onlangs werd gerestaureerd. Het is thans een zeer gezellige en aantrekke lijke zaal geworden met een be hoorlek toneeL MEER DAN 209 LEDEN Het ViaardingseKunstcentrum heeft dezer dagen het 2000e lid ingeschreven. In verband hiermee komt men Donderdagavond in Excelsior bijeen én als we het goed hebben gehoord zal hierbij ook dat 2000e lid' aanwezig zijn. ONGEVAL m MEUBELFABRIEK De heer Vermaas Sr. van W. Vermaas' Meubelfabrieken is gis teren döor het luik van een ver dieping gevallen. Hij werd waarschijnlijk mét inwendige kneuzingen en gebroken ribben naar het ziekenhuis té Vlaardin gen overgebracht. voor Overweg. Na een jaar stierf de. millionnair, maar Overweg had het kunstje goed afgekeken en ves tigde zijn eerste muziekwinkel in 1934 in de Utrechtsestraat, het jaar daarop een tweede op de Nieuwen- dijk. Toen gaf hij in 1936 het straat werk er aan en werd muziekhande laar. Na de oorlog opende hij in Utrecht „De Gouden Harp", op de Amsterdamse straatweg, en in 1950 nog een filiaal in de Domstad. Hij was er, hij kocht acht huizen en ging-in het mooiste wonen. Er han gen grote schilderijen, er is centrale verwarming, een ingebouwd bad, te lefoon en in de garage staat een auto, om 's middags met de vrouw een eindje te gaan rijden en zijn winkels te gaan bezoeken. Vier keer per jaar reist hij naar Italië om ac cordeons te kopen. En hij spreekt dan Italiaans, of het Amsterdams was. Maar nog altijd staat ln de hoek van de kamer een kleine harmo nica op de kast. „Kom, moeder, pak 'm- es effe!" riep hij aan het einde van de middag, waarop wij hem bezochten. „Wat zal het we zen?" Wij kozen: „Si j'étais roi", en Jan Overweg speelde het nog feilloos. Met bet tevreden gezicht van een man, die zijn zin heeft gekregen. NIET OP DE MUNT of in de Kal verstraat, -maar op een luxueuze bank in zijn grote villa te Soestdijk toonde Jan Overweg ons zijn accordeon. JAN EN EVERT gingen achter el kaar staan en speelden samen op 4$ eite accordeon. De naam van het nieuwetoneel gezelschap, dat onder, leiding staat van Kees Brosse en Richard Flink, Is „De Rotterdamse Comedie". De kern van het gezelschap staat vast: Kees Brusse, Richard Flink, Frits Butselaar, Hans Culeman, Wim Hoddes, Jan van der Linden, Elly van Stekelenburg en Mieke Verstraete (Rotterdams Toneel heeft dus, als men dit lijstje overziet, wel een belangrijke bijdrage geleverd tot het nieuwe ensemble. Red,). Met enige andere artisten worden nog onderhandelingen gevoerd. Naast moderne stukken zal „De Rotterdamse Comedie" ook enkel? klassieke spelen, terwijl er zeker ruimte opengelaten wordt voor enige experimenten, Anna Blaman is dramaturge, Maurits Parser za kelijk medewerker van het gezel schap. „De Rotterdamse Comedie" zal de toneelzaal van „Ons Huis" (400 zitplaatsen) bespelen op Dinsdag-, Woensdag- en Donderdagavond en de Aula van de HBS aan het Afri- kaanderplein, die 480 zitplaatsen bevat, op Zaterdag- en zondag avond. De zaal - van „Ons Huis" wordt door het- architectenbureau prof. ir J. H. van den Broek ver bouwd tot een modern en Intiem theater. Deze betrekkelijk kleine theaters, aldus deelt men ons mee, zijn bij zonder geschikt in verband met de artistieke doelstellingen van het nieuwe toneel, dat dan ook niet meer dan 11 12 acteurs en actrices telt, die zo meent men met elkaar echter een homogeen ensem ble zullen vormen. Van notaris Meyer ontvingen wij bericht, dat bij hem nog veel ver rassingen voor Schiedammers liggen ft tc wachten. Het zijn talrijke prijzen van de verloting, die kortgeleden door de Schiedamse Gezondheids- koloniék op touw werd gezet ter versteviging van de financiële po sitie vandeze instelling. Heden fs in vrede ont slapen, onze lieve Man, Vader,Behuwd. en Grootvader, Broeder, Be. huwd-Broeder en Oom, JACOB MALTHA Echtgenoot- van Johanna EUgendaal in de ouderdom van 76 j. J. Maltha—Eijgendaal N. Münstermann Maltha F. Münstermann W, Maltha. A. MalthaVan Dijk en Kleinkinderen Schiedam, 4 Maart 1952 Broersvest 5 b De teraardebestelling zal plaats hebben op de Al gemene Begraafplaats te Schiedam op Vrijdag 7 Maart a.s. Vertrek vanaf het sterfhuis 's nam. 2 u. Aangeb.: MODERNE FLAT, Rotterd.d/jk, centr. verw., 4 kamers, fc juken, badkam., 2 baleons, in ruil voor be nedenhuis met tuin of le etage,op - goede stand, 3 tot 4 kamers, badkamer (douchecel) - Br. nó."1S,3èi-b{ir.\v,'d. blad" Wegens ziekte dér tegen woordige, gevr. in kl. gezin voor hele of halve dagea; niet beneden dé 16 jaar Zich melden; 's avonds tus sen 6—8 uur, Mevr. Jonker Roelants, Tuinlaan 106 Tarief: 1—15 woorden 0.65 Elke 5, woorden «neer f 0.20 Chroom horlogebanden van af 2.75, ijzerstérk H. A- Dieterich, P.K. Onneslaan 98. Horlogemaker, goudsmid. Te koop gevraagd: een Jazz- guitaar. Moet beslist prima instrument zijn. Tussen 6 en 7-uur: C. M. den Boer, Nié. Beetsstraat 64 a, Schiedam. Ter overname: compl. blank eiken slaapk.ameublement, best, uit: lits-jumeaux met staaldraad matrassen en nwe kapokbedden, S-deurs hang-legkast, 2 nachtkastjes, 1 - toilettafel, gewone tafel, 2 stoelen. Vaste prijs I 800.=. v» Niel, Oranjestraat 61II. Te huur: gem. kamer, z. P- voor 1 of 2 d. of h." b.b.h.h. Stookgel., str. w„ centr. desgew. m.-xjjkam. Br. ond. no. S 360 bur. v. d/blad. Net méiaje gevr. van 8—4 uur,- leeft. ca. ,18. jr. Aanm.: tussen 7—8 U.. -.L. Haven 89. Gevr.: een nette kostganger. Hoogstad,. S. Stevinstr. 13 b. Te- koopi- klndéiwageii, - goed chroomiiTollënastraat 40 a.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 2