J.v.'tHaff Plaatst Koeriersters! Hermes te veel in waan van zege speelt gelijk (2-2) Na rust drukte Sparta door en nam met 3-1 winst op Longa Spangen verliest van Deetos Xerxes maakt gebruik van Groen-Geel is kampioen; Aeolus veilig SYV (in goede vorm) loopt ver van DHC weg (5-1) 3 '■'A- Wrkrlijksr sportbijlage WE M IIIKUAMMDII verslapping der Schiedammers Damkampioenschap van Rotterdam De Kleine greep ongeslagen de titel Xerxes kreeg toch de helft Sportavond voor het NOC op Katendrecht Henk Metz vervangt Piet van de Pol BW behaalt 2-0 zege op Feijenoord Van de Engel kopt in' eigen doel 'ÊÊMmÊÊÈÊËl Tilburgers bereiktenaanvankelijk zelfs een voorsprong ivlaandag 17 Maart 1952 i.A/VAAK RIJWIIIBIV met dubbele trom me! rem men voor heren f 16650 voor dames f 17150 Met extra 3-versn.naaf i lft.20 meer Bergweg 65 Tel 40044 (Van onze sportredacteur) ROTTERDAM, Zondagmiddag, Luid Honk de roep om goed voetbal aan het Paadje van Duizend Treden, toen de wed strijd XerxesHermes DVS ongeveer een kwartier oud was. Het was Manus Stolk, rechtsbinnen van Hermes, die hem produ ceerde en zijn wens kracht bijzette met een gaaf doelpunt en een ragfijne pass waaruit uiteindelijk zijn middenvoor, Jansen, de twee de treffer kon laten volgen. Helaas, zijn roep klonk tevergeefs en versmoorde in een grove en bar onaantrekkelijke wedstrijd. Beide elf tallen zijn zwaar vermoeid ep hier en daar beschadigd de grasmat afgestapt, een 2—2 score achterlatend. Xerxes slaagde er dus ge deeltelijk in om als reuzendoder op te treden. Dat kon, omdat Hermes dit toestond. De Schiedammers voelden zich bij de snel ver kregen 2—0 voorsprong te veilig en profiteer den in de eerste helft te weinig van de tech nische meerderheid. De start toonde dit beduidend verschil in kwaliteit. Vlot waren de combinaties waarmede Hermes de buitenspel-val van Xerxes de gradeerde tot een naïef en primi tief wapen. Stolk had daarin een groot aandeel. Met soepele wen dingen trok hij steeds een groot aantal spelers naar zich toe. Hij besloot die acties meestal met lis tige, rijk gevarieerde passes, die de bal of naar rechtsbuiten Joop of naar linksbuiten Jacques Hey- ster droegen. Het werd duidelijk dat de tegenstand van de Xerx es- defensielij n niet lang kon duren. Stolk schoot de eerste nul van het scoringsbord weg. Indrukwekkend Indrukwekkend was de wijze waarop hij dat deed. Joop Heij- ster maakte van een van de vele bereikte hoekschoppen een lage tien meter-trap. Stolk begreep de bedoeling daarvan en stond op de juiste plaats. Hard en zuiver joeg hij de bal langs de verbaasde Muhring. Om wat meer aceent te geven aan het overwicht produ ceerde Hermes kort daarop een tweede treffer. Stolk ontving in zeer moeilijke positie de bal. Dit keer leek het bijna onmogelijk om aan de buitènspelval te ontkomen. Het lukte hem toch. Met verbluf fend gemak maakte hij een eind aan de dreiging en bezorgde de vrijstaande Joop Heijster de bal. De sprint cn de voorzet van de vleugelman waren goed en de af werking was voor Janse niet moei lijk (0—2). Plotseling verslapte Hermes dat zo fal in de start was gegaan. De dekking werd slordig verzorgd en aan de combinatie werd te weinig aandacht gegeven. De Schiedam mers speelden te veel met dc ge dachte dat de wedstrijd reeds was gewonnen. Xerxcs voelde dat er nog iets viel te bereiken, vooral toen Da me in de sprint sterker bleek dan "Poulus.JMet een hard schot ver sloeg bij Van Diest, die weer voor het eerst na zijn beenbreuk het Hermes-doel verdedigde en een goede indruk achterliet. Bijna was het toch weer op een doelpunt voor Hermes uitgelopen. Dat Cammeraad toch nog op de doel lijn opdook kon Jacques Heijster die zuiver had ingeschoten niet weten. Van Diest voorkwam de gelijkmaker door een priemend schot van Coenraaös tot hoek schop te stompen. In de tweede helft werd de druk van Xerxes groter. KwaLi- j v ?n stemmin£ daalden inmid dels beneden peil. Het beeld van de strijd ging zich steeds meer be palen tot een troep wild schop pende en koppende spelers. Het zwaartepunt lag in het doelgebied van Hermes. Coenraads maakte tenslotte de gelijkmaker toen hij kon profiteren van een van de, vele mistrappen di'e Schenk deze middag beging. Hermes veerde daarna even terug. Niet krachtig genoeg. Het kwam niet verder. Xerxes ook niet. Tegelijk met het tournool om het na tionaal kampioenschap, speelden Kus- tersr en Van Leeuwen de laatste partij van de herkamp. Deze werd remise. De stand werd daardoor: 1/2 Kusters en Van Leeuwen 3 pnt,. 3. Geerlmg 0 pnt. In de strijd om de derde plaats Is Geer lmg derhalve- afgevallen en strijden de andere Con&tantenaar en de ZBC-er verder. Ondertussen zijn de voorbereidingen voor de tournooien in alle klassen van het seizoen 1952/1953 reeds in een ge vorderd stadium. In totaal kwamen 87 inschrijvingen binnen, verdeeld over de hoofdklasse 21. Ie klasse 22. 2e klasse 12 en 3e klasse 32. In diverse groepen beginnen op 24.3. de voorwedstryden. Turnvereniging Schiebroek vierde 20-jarig bestaan Zaterdag j.l. heeft de Gymn. Ver. „Schiebroek" ter gelegenheid van haar 20-jarig bestaan een zeer geslaagde uitvoering gegeven in de grote zaal van Lommernjk- Nadat de voorzitter de heer Lngen met een kort woord tie avond geopend had, waren als eerste de dames jr. met een Vrije oef. Deze ongetwijfeld goede oefe ning werd nogal eens ontaard door het volkomen gelijk wen? Het zou ons te ver voeren alle nummers afzonderlijk te bespre ken. Toch willen wij een uitzon dering maken voor de Baloefemng van de dames, Dit was een prachtige oefening die door alle dames correct en volkomen gelijk uitgevoerd werd Het succes van de avond va wel het Hmgenzwaaien van de da mes. Aan dit toestel werd de hoog opgevoerde oefenstof prachtig ei beheerst door de dames uitge voerd. Kampioenschap 38/2 tweede klas (Van onze correspondent) SCHAGEN, Zondagmiddag. Luid klonk het applaus toen de laatste carambole in de laatste wedstrijd om het kampioenschap van Neder land 38/2 tweede klas werd gemaakt. Dit applaus gold in de eerste plaats De Kleine uit Zwolle. Zonder een keer te zijn geslagen heeft deze jon ge Zwollenaar de titel gegrepen. De concurrentie was erg groot en daar om gold waarschijnlijk ook het ap plaus in even grote mate voor Jan sen die na een zwakke start in de eerste ronde steeds meer ging groei en en op deze laatste dag nog een goede kans op de titel maakte. Zover heeft De Kleine het echter niet la ten komen. Met grote koelbloedig heid heeft hij de aanval van Jansen afgeslagen. Wessels en Lankhof moesten voor dit geweld buigen. De eindstand van het tournooi luidde: De Kleine (Zwolle) 12 2100 na 119 18.54 Jansen (Helmond) 11 2076 109 124 19.05 Lankhof (Hilversum) 9 1918 10B 119 17.76 Wessel (Alkmsar) g 1776 133 93 13.35 Bakker fA'dam) S 1715 124 126 13.83 Heuts (Kerforade) 5 1459 131 65 11.14 Barztlay (R"dam) 2 1397 117 fiS 11.85 Hiemstra (M'stnchtj 2 1382 133 69 1C.39 De Kleine, Lankhof en Jansen pro moveren naar de eerste klas. Bedrijfsvoetbal Uitslagen; afdeling ie klasse: O ving— Americano 1 1—5: Ravero—Galak 2-2- VWB—Masc. l 2—4. Afdeling 2e klaise; RobaverÜamcn 23; NOMRijswijk 1—5; CMC—SVH gestaakt bij 2—0: Blikman—HAF 0—6Americano 2— Masc. 2 0—1- Ook Katendrecht heeft zijn steenIje bijgedragen voor gelden voor het N.OC. om de uitzending van Nederlandse deel neemsters en deelnemers naar Helsinki te financieren. Een Katendrechts comité organiseerde daartoe Zaterdagavond een N.OC.-sportavond. die prachtig geslaagd mag heten. Huizenaar was er met nie mand minder dan Jan de Brum cn Frits van Kempen en twee jeugdige boksers uit zijn school, het judo werd door Van der Velde en zijn jongens gedemon- streeid. de K.S. Olympia toonde het ge wichtheffen cn wot stelen, terwijl ook de pohtiesportvereniging Hermandad met achter bleef met hsar schermers. Het was de eerste maai, dat al deze takken van sport op Katendrecht wer den gedemonstreerd en zeer velen za gen deze dan ook voor de eerste maal in hun leven. Alle deelnemers ontvin gen uit erkentelijkheid als aandenken het sportjaarboek van Het Kotterdamsch Parool. (Van onze hockeymedewerker) De hockeywedstrijden van gisteren, waarvan enkele zeer interessant waren, hebben, voor wat betreft de promotieklasse B, eindelijk de kampioen opgeleverd: Groen Geel, Met 21, das dezelfde uitslag als het eerste treffen, wonnen de Hagenaars van Rijswijk. Groen Geel mag nu met de kampioenen van de 3 ove rige promotieklassen en Gooi en HDM om 2 plaatsen kampen in de Westelijke hoofdklasse. Hierdoor is eveneens vast komen te staan, dat Victoria definitief nummer 2 is en derhalve een gooi mag doen naar een plaats in 1 B. De andere wedstrijd in de B- j je te destilleren, geen. onmogelijke Jan Everse schermt zijn doel man Muhring af. (Eigen bericht) In het kampioenschap van Neder land bandstoten zal de Hagenaar Henk Metz de wegens ziekte ver hinderde Rotterdammer Piet van de Pol vervangen. Te Hilversum zal de titel derhalve verspeeld worden tus sen Sweermg (titelhouder), Eichels- heim. Kruithof en Metz. De voor het Zuiden „klassiek" ge worden strijd tussen BW en Feije noord is dank zij een doelpunt dat Feijenoord's rechtshalf v. d. Engel kort voor rust aan BW cadeau deed I door de bal in eigen doel te koppen geëindigd in een 20 overwinning voor de thuisclub. Aanvankelijk moest BW buigen voor de handige aanvallen van Feijenoord dat zich met grote geest drift over het gras bewoog. In deze periode maakte de reserve BW- doelman Wjttens zoveel fouten, dat een doelpunt elk ogenblik verwacht kon warden. Maar de stoere BW- verdediging, waarin stopperspil Utermark en linksachter Sehrover uitblonken wist geleidelijk aan de Feijenoord aanvallers de baas te worden. Bij tegenstoten, die voort vloeiden uit knappe combinaties van Quaadvliet, Van Overbeek en Van Beurden hield de Feijenoord spil Blankemeijer de beweeglijke BVV- midvoor v. Overbeek goed in be dwang, Kort voor rust werd een kopbal van v. d. Engel Feijenoord noodlottig. Deze Feijenoord speler wilde de bal welke door Heijmans was voorgezet naar doelman Bijl koppen. Deze liep gelijkertijd uit om de bal te vangen en zodoende kwam BW op voor Ferenoord wel heel ongelukkige wijze aan de leiding. In de tweede helft werd BW weer snel teruggeworpen. Feijenoord kreeg in korte tijd 5 hoekschoppen te nemen. Zonder resultaat. Toen sloeg Quaad- vliet, die naa- de linkervleugel was gelopen, toe. Snel naar binnen bui gend gaf hij een voorzet waarna van Beurden met een laag hard schot er voor zorgde dat deze zege veilig was, 2—0. afdeling van de promotieklasse, die tussen Asvion en Aeolus, is geëindigd in een zege voor de Rotterdammers. Inderdaad was er een zeer miniem verschil tussen beide ploegen, dat bovendien in de eerste en tweede helft de eerste twintig minuten waren voor Asvion nogal eens wisselde. Oort, Asvions linksbuiten, gaf zijn ploeg al na enige minuten de lei ding, die pas vlak voor rust door Th. Adriaanseng werd teniet ge daan. Na rust ontstonden aan bei de zijden nog enkele goede kan sen, waarvan Aeolus alleen ten slotte profijt trok. Kersten, een van de beste spelers van het veld, bood een goede voorzet, die be nut werd door Verbeek (12). •Aeolus heeft thans met 9 punten uit 13 wedstrijden niets meer te vrezen. Asvion dient uit de res terende 2 wedstrijden nog 1 punt- (Van e«n onzer verslaggevers) SCHIEDAM, Zondag, SW heet* met het zwakke DHC weinig moeite gehad, betgeen overtuigend blükt uit de 5—1 zege. De Schiedamse voor hoede, dikwijls het zo verguisde deel van de ploeg, draaide nu (in. ouder wetse vorm) op volle toeren en vooral "middenvoor Köneman had er zin in. want drie van de vUf doelpunten nam bij voor zijn rekening, terwijl hij In het laatste ook een zeer groot aandeel bad. In bet middenveld was spil van Schtindel weer de grote man, die de DHC-voorwaaxtsen tot wanhoop bracht. Want die Delftse voorhoede was het beste deel van het elftal. De tech nisch zeer bekwame linksbinnen Voilebregt, de uiterst gevaarlijke linksbuiten y, d. Klooster, de be weeglijke middenvoor v. Ditmars en de hard zwoegende rechtsbinnen A. de Wit wisten heus wel hoe er ge voetbald moest worden, hetgeen het Schiedamse duo Steenbergen en Baas (die Corveleyn zeer behoorlijk ver ving) heeft kunnen bemerken. Voor al voor de rust had het de handen vol aan de zeker niet van gevaar ontblootte Delftse aanvallen. Hoewel de eerste minuten, die DHC twee hoekschoppen brachten, hoopvol voor de bezoekers waren, maakte Sehrumpf na een goede twintig mi nuten aan alle onzekerheid een ein de door van dichtbij doelman Van Schalk geen kans te geven (I—0), Dat gaf SW het nodige zelfvertrou wen, hetgeen voor de pauze nog cul mineerde m twee goede doelpunten van middenvoor Köneman. In de tweede helft leek het er event op of het enthousiasme DHC tot grote dingen zou inspireren. Fel wer den de voorwaartsen naar de SW- veste gezonden. Maar mannen als v. Schijndel, Steenbergen en Baas wis ten wel raad met de hun voorge schotelde problemen. Eén maai lie ten zij zich verrassen. Dat was in de 17e minuut, toen middenvoor v. Dit mars van verre een hard schot in zond, dat doelman v. d. Poel alleen maar langs zich hoorde suizen (31). Hoewel kort daarna Ditmars weder om een kans kreeg om van te water tanden, bleek deze ene goal toch het hele doelpuntenarsenaal van DHC te zijn. SW had nog wat in voorraad en het waren Köneman en Maltha, die er 5—1 van maakten taak. In de promotieklasse Afzijn in zoverre resultaten, bereikt ten aanzien van de bezetting van de bovenste plaats, dat nu bekend is wie daarom zullen spelen. Be Fair 2 won namelijk gedecideerd van B.N.C. (62) en heeft zich dus terzijde van Hilversum 2 en Delftse Studenten geplaatst. Het wachten is hier op de uitslagen van de twee beslissingswedstrij den, doch in elk geval zullen de beide reserve elftallen niet In de hoofdklasse komen, eventueel (een van beide) rechtstreeks in 1 B. In de 2e klasse stelde Victoria 'J niet teleur en zegevierde met 41 over Dordt. De lucht klaart daar wel op. R.B.C. noteerde de hoogste doelcijfers van net sei- zoen in. de overwinning op V.C.L., dat met 30 verder naar onderen werd verwezen. Tempo 2 won verdiend van Aeolug 2 met 21. Dit heeft ten gevolge dat Aeolus 2 zijn kans verspeeld heeft. Door de 21 zege van Ring Pass op S.V. '35 heeft eerstgenoemde in deze afdeling een mooie gelegenheid al leen aan de kop te eindigen. De ontmoeting tussen Zuidwjjfc en Tempo '34 werd uitgesteld in ver band met een vliegongeluk aan een der spelers van Zuidwlj'k vo rige week overkomen. Mogelijk weet Terlaak waar de bel is. IVe vermoeden in de kenden van de Longa-doelman, (Van een onier verslaggevers) ROTTERDAM, Zondag. Opgewekter dan de gezichten van de Sparta- spelers glunderden de gezichten van de het veld opstormende Sparta- juniores. Zij telden waarschijnlijk alleen het resultaat, de 3—1 overwin ning op Longa, waardoor Sparta zün kans op de eerste plaats behoudt, terwfjl de spelers het blijkbaar zelf wel wat bar vonden, dat Longa een uur lang, zjj het dan dikwijls met de rug tegen de muur, stand had kunnen houden tegen hun ontegenzeglijk betere spelkwaliteit Ja, zelfs voor de rust de leiding nog had weten te nemen. Spangen dat tegen Deetos den in de sleutelstad van weer bestaat. Deetos 2 de kans op een kampioen- verloor kwam er feitelijk Kluks winnen en ook hier speelde met Regenboog ge- schap der Rotterdammers tegen de roodwitten maar waren de doelcijfers 9—1. lijk (4—4). In B werd Het is vergroot. In B sloegen weinig aan te pas. Wede- In de tweede klas A liet Zuiden 2 kampioen door de leidende twaalftallen, meyer en Den Hartigh De Overkanters en Blauw konden hun twaalftal een Wit '51, hun tegenstanders, 0—3-voorsprong geven. En zodat het wel op een be nadat Eyselendoorn een 1|§ I |||PS §P$||||| stissingswedstrijd tussen tegenpunt had weten te I I J I I i fill t i kW I W li deze ploegen zal uitlopen, maken, vergrootten mevr. HKV 2 bleef winnen, maar Groen en De Waal de Poortugaal, nummer twee, voorsprong zelfs tot 15. verspeelde een punt aan Na de rust kon Spangen Quick een steek vallen te- met 83 van Ready te het zwakke ALÖ. de stormloop der gasten gen OSCR, dat na de over- winnen. De strijd gaat nu In Amsterdam werd de keren, maar toch gelukte winning op Zwervers be- om de tweede plaats. Al- tweede wedstrijd om het het eerst nog aan Wede- lust was ook deze Dordtsc gemene, een der gegadig- kampioenschap van Neder- meyer in te schieten. Me), ploeg twee punten afhan- den, won met 64 van land gespeeld tussen Wes- Vissers en mevr. Eyselen- dig te maken. Dat gelukte Gymnasiasten 2. terkwartier en Deto. De doorn haalden daarna tot niet; het werd 22. Ve- In de derde klas A viel Amsterdammers waren de 3—6 op. lox, dat er niet zo best een belangrijke beslissing. Eindhovenaren te sterk af. Eibernest Won met 9J voorstaat, wist met 85 Het gelukte nl. san Sper- maar deze gaven toch wei van HKV, van Deetos 3 te winnen, wers Deetos 5, waarin Seïts zoveel partij, dat er een Zoals ook wel te ver- waardoor de kans op ent- meespeelt, met 3—2 er on- goede strijd te genieten wachten viel, kon Het Zui- snapping aan de degradatie der te houden, waardoor vieL De uitslag werd 13—4. De strijd tussen deze beide ploe gen waarvan de thuisclub moest winnen om de kans op het kam pioenschap te behouden en de be zoekers, die een zeer precaire posi tie op de ranglijst innemen, had meer het element spanning, dan goed spel in zich. Reeds in de eer ste periode toonde Sparta zich dui delijk de betere ploeg en vooral het goede werk van rechtsbuiten Van Ede stichtte verwarring voor het Brabantse doeL Het binnen trio en rechtsbuiten Van Male die wel de zwakste indruk maakte kon zijn hoogte niet benaderen. Benningshof deed individueel ver dienstelijk werk, maar tot resul taten leidde dit niet. Zo schoot Oerlemans tot tweemaal toe alleen, voor doelman Luytelaar mis. Luyte- laar had hiervoor evenals voor een schot van Benningshof een hoek schop moeten weggeven, maar ook dezen resulteerden niet in het ge wenste succes. De verdediging van LONGA liet zich gedurende dit of fensief van haar beste zijde zien, al had de overigens wel wat stug maar goed spelende stopperspil Veldhui- v.wv„ „1t,- zen geluk, toen hij in arren moede illusies vervliegen. een bal buiten het bereik van zrn doelman terugspeelde, en tot zim geluk de lat als redder in de nood zag fungeren. Aan de andere kant leverden de weinige aanvallen van de dxïemans- voorhoede van LONGA niet al te veel moeilijkheden voor Terlouw en c.s. Toch zou de balans voor de ruststand nog in het voordeel van LONGA doorslaan. Een aanval van LONGA over rechts opgezet deed de bal bij linksbinnen L, de Kort belanden, deze glipte langs Tiebout, die hierbij niet vrij uit ging en de verkeerd opgestelde Landman kon de bal neg wel met zün vingertop pen beroeren, maar het was L Een kwartier in de tweede helft kon het zich rapper verwerende LONGA nog stand houden, maar de druk werd te hevig. "Wanneer de bal al eens bij de verdediging van Sparta terecht kwam, leek het wel een lange-afstand bombardement op het LONGA-doelgebied waar de meeste spelers waren geconcen treerd. Hej doelpunt van Oerlemans dat in deze periode ontstond, deed de weerstand van LONGA vermin deren om na het tweede doelpunt, ditmaal door Terlaak gescoord, dia na een voorzet van Benningshof via het hoofd van Van Ede de bal voo* zijn voeten kreeg, werkelijk te bre ken. De resterende minuten speelde LONGA een verloren wedstrijd en het derde Sparta-dcelpunt door Oerlemans in de laatste minuut ge scoord. deed alle nog mogelijke

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 3