Engelse sportmensen komen in Schiedam demonstreren C.A.B. weer op reis met haar pupillen Beschieting van kano door jachtopziener juud de Jonge vertelt haar angstig avontuur STRODE.® omane steelt snoer vén patiënte ENGELS Eigen gymnastiek werkt mee aan sportavond in Passage Ouderavond van de W, Bronwerschool Yerloor U iets? AGENDA Cabaretavond in de Passage Vlaardïngen J DE A VONTUREN VAN KAPITEIN ROB ADVOCAAT Taft en Kefauver leiden in Illinois Oriëntexpress uit de railg: vijf gewonden BROEKEN Officier vraagt ontslag van rechtsvervolging Dierenmishandeling te Schalkwijk Hoge straffen tegen inbrekers geëist Kistje met f 1000 gestolen Opwinding in. Blijdorp Hardlopend de weg overgestoken C SCHIEDAM; Koeriersters L. TANIS nette boodschappenjongen 2 Woensdag 9 JAjpril 1952 Tgdens het officiële bezoek, dat de burgemeester van Wandsworth en tal van officials vorig jaar aan Schiedam brachten,* zijn plannen besproken voor een grootscheepse uitwisseling:, die zich meer dan tot dusver zon be wegen buiten de grenzen, die door de meest populaire sporten werd aan gegeven. De mogelijkheden hierbij bleken echter niet al te groot. Het mag daarom dan ook tot verheugenis stemmen dat men er toch In is geslaagd te komen tot de organisatie van een gezamenlijke sport demonstratie, waarbij van Schiedamse zijde de gymnastiek naar voren wordt gebracht. Deze sportavond zal plaatsvinden op Donderdag 17 April in het Passage-theater. Onder auspiciën van de Schie- I Passage-toneel. Een in onze stad darase E.N.S.O. en de A.N.S.C.A. uit Wandsworth werd reeds ge ruime tijd geleden de organisatie van dit sportfestijn in onze stad zowel als in de voorstad van Londen ter hand genomen. Hier kwam men voor dit doel tot een verheugende samenwerking tussen de zes gymnastiekverenigingen, t.w, Arma, D.OK., Excelsior, Hygiëa, OD.O. en TU.OR. Wat enkele jaren geleden nog moest afspringen op punten van onder geschikt belang, bleek nu moge lijk te zijn. Het grote struikelblok was voor enkele groepen de kle ding geweest. Nadat men hier over nog eens van gedachten had gewisseld, werd gekomen tot een compromis, dat de alleruitersten enigszins besnoeide. Van. Engelse zijde zal worden deelgenomen door een gemengde groep, die een wel zeer gevarieerd programma brengt Zo vangt het programma van de gasten, dat eerst zal worden afgewerkt, aan met Schotse dansen, welke wor den begeleid door een doedelzak speler, die hiervoor mee naar Schiedam komt. Ook Engelse volksdansen worden gedemon streerd, evenals balzaal-dansen. Op welk peil het tafeltennis aan de overzijde van de Noordzee staat, wordt getoond met een de monstratie van dit spelop het De heer Lutik. voorzitter van de Oudercommissie van de W. Brou- werschool kon Dinsdagavond in een volle zaal van het "Volksgebouw een hartelijk woord van welkom richten tot de ouders van de leer lingen. De kinderen van de klassen Vijf en zes brachten >tijdens deze ouderavond op vlotte wijze zang spelen. toneel en gymnastiek. Pree- "tig was het te zien, hoe zij met de meest eenvoudige middelen rijke afwisseling in costuums en décors wisten te suggereren, zodat steeds een effectvol geheel werd verkre gen. Dat hier het fantasieleven van de leerlingen zelf eert grote rol in speelde, bleek wel uit het laatste spel Aladdin en de wonderlamp", dat door de deelnemende leerlingen zelf in elkaar was 'gezet. De on- vermijdelij kekleedpauzes werden opgevuld door enkele leerlingen, die met zang en mondharmomca- spel da aandacht vsa het publiek vroegen en kregen. Terecht kon het hoofd van de school, de heer W: C. Rijnsdorp, gewagen van een uitnemend ge slaagde avond, Hij hoopte, dat de ouderavonden, die in het najaar In de school zelf gehouden zullen ■worden, en waar onderwerpen be sproken zullen worden, die voor de opvoeding van de kinderen van belang zijn, niet minder belangstel ling zouden krijgen. De heer Van der Knapen, voor zitter van de' Schiedamse Ouder raad heeft.nog' ia het kort het ■werk van de Ouderraad en de Oudercommissie belicht. Gedeponeerd aan het Hoofdbureau van Politie: -- Pendel van lampekap, bruin étui met 3 sleutels, ring met 2 llpssleutels, gekleurde das. bruin glacé heren hand schoen, damesparaplntë,- l paar bruine herenhandschoenen, wollen kinder- ■wantjes, lipssieutel aan ring. geruite capuchon, gekleurde sjaal, -oude arte tas met intu,.paarlen ketting Vorenstaande voorwerpen kunnen dedere werkdag tussen 2 en 4 uur aan het Hoofdbureau van Politie worden afgehaald. Te bBvxa&*n bij de vinders: Bood-bruine portenaonnaie. De VHe- -gere, Boerhavelaan 109b. zilverbon van f 1.— Maarleveldt, Aleidastraat "62e. bankbiljet van f 10.-—, v. d. Heuvel, Slachthuislaan 29b. bankbiljet van f 10.— Quartel, Westpc!derstraat 15b. wit kindertasje. Van Beek, W. Brou wer straat 7a. rode autoped met luchtbanden. De Kening, Nw Maasstr. 41. linker overschoen, Haul, Rotter- damescJhk 52c paar gymschoenen Klute, Jan Vermeerstraat 6b. speel goedauto. v. d. Bout. Tan ge Nieuw- straat 51. overschoen Jocke. Broers- vest 5B. 3 jute kolênzakken. Veen, Lange Singelstraat klein bruin hondje, v d. Burg, Rotterdamsedijk 262c gekruiste herder. Donker. Sin gel 165 Jlpssleutel, Nagtzaam. Vlaar dinger dijk 287. handschoenen- klem, Feelders, jvjewtawnstraat 54a. geel gefer. want SchuïÜng, Bosboom laan 3. bruine glacé herenhand schoen, De Bruin, Frans Halsplein 28b. alpinomuts. Visser, Wegtfrankenland- setraat 96hs. paar bruine kinder wantjes Nels. Bilderdijkstraat 18. gehaakte handschoen, Ligthart, Veen- lantstraat 25b. paar wollen dames handschoenen, Storm, Maasdijk IPS. grijze herenhandschoen. FJgee, Sneuius- singel 22 b. lipssleutel. Postkantoor Schiedam. sleutel, Pieterse. Archtmé- desstraat 15a. busje benzine met olie vermengd. Van. Loon Hoogstraat 182. wieldop. Donkersloot, Stationsstraat 12b stalenboekJe meubelstoffen. Reéibergen PKQlaan 94 handwa gen, Van Velzen, Groenelaan 66, zwarte glacé dameshandschoen, v. d- Meer en Schoep. Passage no. 2/ zil veren broche, Kouwenhoven. Bosboom- laan 6b rood lederen portem., Voo rrad, p! Potterstraat 24b, vulpenhou der ..Hoever de Luxe", De Koning, Warande 153, act'etas inh. muziek stukken. Van Pelt. Kobelstraat 19 te Botterdam shatél. PÓMerdijk, Pot- gicterstr - pr glacé herathandscboe- nen, Groenewegen, BKlaar» 256a, blauw kinderbroekje, Kouwenhcven, Bosboom] aan 6. padvin dersrlem, de Haan PKOlsaa 85 a. blauwe baret, Schuytvlot Prins Maurltsstraat 14a. bruin met want. Offerman. West- vest 73a. blauw fcinderwantie, Ber nard, Vlaardingefdijk 233 grijs groe. r.e handschoen. Ridder. Boerhavelaan 317. grijze shawl, DingenbaaB Bil- derdökstraat 33. paar wollen kinder- 'wahtjes, Eikenbroelt BKlaan 202b, bruin kinderwantje, Gatnaato, Van EJJcksti-aat 23, Ha afbhling van voorwerpen bij 'de 'vinders gelieve, men bet Hoofdbureau van Pojitie biervsra, to kennis te stel len. Tel. 69333, onbekende sport is bet schermen, met floret en sabeL Volgende weck Donderdag zal ook dat te zien zijn. Meer in de turn-sector liggen de bewegingsstudie, trai ningsoefeningen en lichaamsoefe ningen. Na de pauze zullen 150 Schie damse gymnasten laten zien wat zij kunnen piesteren. In verschil lende groepen en gemengd wordt door de leden van de zes vereni gingen gedemonstreerd. Ter inleiding van deze sport avond heeft de technisch leider van het geheel, de heer Brand, een kort toneel ontworpen, waar in de bezoeker vanuit Londen naar Schiedam wordt gevoerd. De toegangsbewijzen voor het veelbelovend gebeuren bevinden zich momenteel bij de sportorga nisaties. Zaterdagmiddag vindt tussen drie en vijf uur in het Gemeenschapsgebomv aan de Ger- rit Vcrboonstraat de plaatsbespre king plaats. Aldaar zullen dan ook nog kaarlen verkrijgbaar worden gesteld, In de loop van Woensdag arri veren de Engelse gasten, 57 in getal, met de boot in Ostende (België). Zij komen naar Schie dam per bus en worden 's avonds omstreeks half acht ontvangen in het Stedelijk Museum, waar de gastheren en -vrouwen ter be groeting aanwezig zullen zijn, Het gezelschap, dat ook nu weer bij particulieren wordt ondergebracht, zal Donderdagmiddag nog een be zoek brengen aan de Coca Cola- fabriek. Vrijdag wordt een excur sie naar de bollenvelden en Am sterdam gemaakt Zondagmorgen vertrekt men weer naar huis. Onvolledig HBSS ontmoet Zuidland Voor de zoveelste maal is de ontmoeting tussen HBSS en Zuid- land vastgesteld. Mogelijk vindt de ontmoeting nu doorgang. Ora 4.16 uur wordt begonnen, terwijl GTB 3 een voorwedstrijd speelt tegen Unicum 3, welke strijd om 2.30 uur begint. Gezien de ongevallen welke- zich tijdens de wedstrijd tegen Bolnes voordeden, zal HBSS met een on volledig elftal moeten verschijnen, zodat het nog valt te bezien of een gunstig resultaat tegen de kam pioenen behaald zal worden. Het verdere programma luidt: HBSS 3The Red Stars 2 4.15 uur, Spieringshoek; HVO 4HBSS 4, 4.15 uur, VIaardingen; Fcrtuna a 2 HBSS a2r 4 uur, Vlaaxdingen; HBSS b 2Unicum b 2, 2.15 uur, Spier'hoek: RKWIK c 1—HBSS c, 2.30 uur, Vlaardïngen. Jaarvergadering „Mercurins" De plaatselijke afdeling van'de Algemene Bond van Handels- en Kantoorbedienden en Handelsrei zigers „Mercurius" houdt Woens dagavond haar jaarvergadering in het Volksgebouw. Na het afwerken van de agenda zal de nieuwe dis trictsbestuurder J. van der Ham spreken over het onderwerp „Iroonkwesties". Geboren: Carita. d. v. H- R, ten Dam en C- A. Ris; Jacobus W. J., z. v. j. w. J. van Steenoven en M. J. van Well; Dirk, z. v. D. Eijsberg en N. M. van Wijnen; Jacobus J., z. v. H. Th. De La Rambeljp en Th. J. Gerritse; Gert p., z. v. E. A. Overdelinde en P. van Dijk; Lade- wijk A. M-, z. v. H. E. Mooren en K. M. Otjers; Jan C., z, v. G. C. Mee use en M. F. Brandenburg-, Jo hanna M. L-, d. v. G. A. van Vliet en E. M- van Beurden- Gerritje Th., d. v.'D. van Touw en F. Ham mer; levenl kind van T. van 't Hoen en W. J. Schippers. Overleden; E. B. van Hattem, 70 3r E- A. Zoetmulder, 63 3,* H. P. Verhoeven, 52 j., vr. van C. Fase. Wat men m oe t weten Apothekers-nachtdienst: A Gouka, Hoogstraat 20, Bellen bij ongeval: G.G- en GJ>. Tuinlaan 89. Telefoon 69290. Films; Passage, 2 en 8 uur: De poorten van de nacht (18 jr.). Monopole, 2, 7, 9 uur: Silver River U4 jr.). Bijeenkomsten: 10 April, RX Volksbond (Zaal 6), 7.30- uur: Sectie Toneel V. Schied. Gemeenschap. Testavond i.v.m. wagenspelen o.l.v. Thom Ros. „Dé Gong" speelt voor Katholieke Kring De Katholieke Kring hervat Donderdag 24 April haar toneel voorstellingen in het Passage theater met een opvoering van het bekende ,41e mooiste ogen ven de wereld". Dit toneelstuk wordt ge bracht door een gezelschap, dat nog een naam in de Nederlandse schouwburg heeft te veroveren nL „De Gong". Als jeugdtoneel kwam deze toneelgroep vorig jaar naar het Passage-theater om hier in de Vacadtieweek „Jan Klaassen en de zieke koning" te brengen. De regie van „De mooiste ogen van de wereld" is in handen van Jan Retèl. Uitstekende opbrengst Simavi-collecte Erkentelijk voor de van zovele zijden ontvangen geldelijke- en persoonlijke medewerking, deelt het plaatselijke Simavi-Comité r/u- de, dat de in de week van 31 Maart5 April gehouden collecte heeft opgebracht 5360. Gemeente-publicatie StUIHNO gemeente-bureau Ter algemene kennis wordt ge bracht, dat de gemeente-bureaux op Vrijdag, 11 April a.s. (Goede Vrijdag) voor bet publiek zullen zijn gesloten. Het bureau voor de Burgerlijke Stand, Nieuwstraat 26 (kamer 7) zal op die dag van 9-00 tot 9.30 uur zijn geopend, evenwel uitslui tend va op het doen van geboorte- en overlijdens aangiften. De dienst in het Openbaar Slachthuis zal op genoemde dag worden waargenomen als op Zon en feestdagen. Johannes-Passion van -JrS.-Bach Nog slechts lyttele weken na de uitvoering Jftandels's Messias hééft de Christelijke Oratorium Ver eniging onder leidmg van Jacq. F. Beckers onze gr otefwaar dering -we ten te wekken met de vertolking Van Bach's Jopanbes-Passicn. Het was, aiéof het- rechtstreeks gecon fronteerd worden met een der aan grijpendste gedeelten van de bijbel: het lijdensverhaal,' de koorleden inspireerde om het beste tc geven, dat in hen. fsj1 Tenoren en bassen moeten even oppassen, niet te for ceren. Zij rijn-*vatije weinig in ge tal en willen fÖaaMoor soms meer klank geven dai? wenselijk is. Ove rigens echter niets-dan goeds. Er was technische zekerheid en er was de bezieling, die deze muziek le vend maakt". V' Van de solisten nam mevrouw Hoogland de' eerste plaats in. Haar stem is van nature warm van tim bre. De zuiverheid van intonatie wordt echter door -een teveel .aan vibrato hier en daar belemmerd. Evangelist was Jan Dankaarts. Hij zong zijn partij niet meer dan ver dienstelijk evenals de alt mevrouw Gephart. Meine Pot', wist met de baspartijen wel iets meer te doen, vooral in de recitatieven. In de aria's schiet zijn expressie tekort. Frans Stam. heeft het de solisten met zijn incorrecte orgelbegeleiding behoorlijk lastig gemaakt en het Haags Kamer Symphonie Orkest was wat klein, maar had vele goe de momenten. Als 'geheel is het toch een avnnd geweest, die de vele bezoekers van de Julianakerk goed zal hebben gedaan. E. S. GOUDA De burgemeester heeft in een vergadering van de gemeen teraad medegedeeld, dat Koningin Juliana op 18 Juli a.s. een bezoek aan Gouda zal brengen om het ge restaureerde Gothis'che stadhuis te openen Het Comité voor auto- en boot tochtjes voor lichamelijk gebrekki- gen hier ter stede heeft voor dit jaar weer een viertal tochten voor bereid. De eerste tocht wordt gemaakt op Dinsdag, 29 April Dan wordt een trip gemaakt naar de bloem- bollenvelden, met Noordwijk als rustplaats. Op Donderdag, 12 Juni zal de tweede tocht leiden naar Oisterwijk; op 10 Juli wordt een reis gemaakt naar Zeist. Het reis doel van de laatste tocht op 11 September staat nog niet geheel vast. Op Donderdag, 5 Juni organi seert de CAB weer een cabaret avond in het Passage theater. Het theaterbureau Minerva zal het pro- framma verzorgen. De CAB rekent et mede tot de voornaamste ta ken,invalide wagentjes aan te ko pen voor daarvoor in aanmerking komende pupillen en de baten van deze cabaret-avond zullen - daar voor worden besteed. Er zijn ui. pog heel wat pupillen, die voor zo'n wagentje in aanmerking komen en het bestuur hoopt, "door de op brengst van de cabaretavond, en door giften, weer verscheidene pu pillen gelukkig te kunnen maken met een in valide wagentje. PADVINDERIJ BETROK NIEUW TROEPHUIS De Prins Mauritsgroep van de Vlaardmgse Padvinderij heeft Za terdag een nieuw tehuis gekregen. Men heeft n.l de beschikking ge kregen over een zolder in de Van Leyden Gaels traat- en er wa ren niet minder dan 235 man uren nodig om hiervan bet keuri ge troephuis te maken, waarin men deze zolder heeft omgetoverd. Het zal deze actieve jongelui niet meevallen om de schandalig hoge huurprijs op te brengen, maar men is vol goede moed en het zal het hopman Van Katwijk zeker gelukken cm van dit troephuis een oord te maken, waar de véle ■welpen en verkenners graag heen gaan. 1864. En nog komt er geen erid aan de tegen in Vooiai de hove nier, Boom, Is wanho pig. Wat moet er van de uitgezaaide planten te recht. komen, nu de lang verwachte regens uitblij- ue boei verdroogt. Ook Van R:eb*-eck twij- •elt r n het welsla gen van zijn onderoe- mmg. Gelukkig weet Ma. ria, zijn vrouw, hem ovt. buien heen te„ helpen en hem steeds nieuwe moed m te spre ken. Om aan voedsel te bomen trekken de Hol landers meermalen het mSÏ." rilMen°te ÏSn iagen. Zij volgen dan olifant neer te leggen, Ein keer lukte het de het land is rijk genoeg, maar zal Van Eiebeeck mïesta! de oevers van de „Soete Rivier" en met jagers zelfs een rhinoceros te vangen, toen deze inet de weinigen, die hem zun meegegeven, er zelden stegen zij er in een .jenoster" of een in gevecht vras met een reusachtige olifant. O, I in stegen cr iets goeds van te maken? (Van onze correspondent ZUTPHEN, „Stel je voor, zo maar in volle vredestijd beginnen ze daar op de IJssel op je te schietenzegt de zeventienjarige Juud de Jonge uit Zutphen. die angstige ogenblikken heeft beleefdtoen een jachtopziener enige schoten op haar afvuurde en met een kogel, vlak voor haar voeten, haar kano doorboorde. Zoals wij dezer dopen hebben gemeld was het meisje met twee vriendjes in kano's op de overstroomde uiterwaarden van de IJssel gaan varen. Op een noper stuk grond, dat nog droog lag. waren ze uitgestapt om het water uü de kano's te laten lopen. Het meisje was doorgevarende Jongens ble ven op hef eilandje met nop een paar andere jongens, die een hond bij zich hadden. Voorts waren daar eett aantal voor het water ge vluchte konijnen. „In de verte," zo vertelde Juud, naderde een roeibootje met twee mannen er In. Zij nepen dat ik moest stoppen en dat deed ik. IK zag de jongens op het eiland lopen. De hond zat achter een haas aan, maar ging direct terug toen zijn baas hem riep. Toen hoorde ik in eens schieten. De haas liep er nog en ik meende, dat de man in de hoot had misgeschoten. Toen ik mij omdraaide zag ik de boot op een. kleine honderd meter afstand en ik echrok geweldig, want een van de mannen hield zijn geweer op mij gericht. Ik er vandoor natuurlijk. Had ik deze zomer in de wedstrij den zo gesprint, ik zou de eerste prjjs hebben gewonnen, maar nu hielp het niet veel" „Ik hoorde een schot en de kogel ging op nog geen dertig centimeter van. mijn voet door de voorplecht van de kano. Ik ging nog sneller varen. Tegen de jongens, die nog op het eiland stonden, riep ik: Spring in je kano jongens, die twee kerels schieten. En wij er van' door. De twee jongens met de hond ble ven ophet eiland achter. Maar weer werd _er geschoten. En. toen durfden we niet verder en gïngen terug. 'v By het eilandle- zeV.eert. van de jachtopzieners tegen myt' je dichterbij geweest was had ik nog meer gaten in je kano geschoten. Ik mag schieten, lees het Wetboek van Strafrecht maar eens na. Arti kel zo en zoveel." Dat Wetboek van Strafrecht in teresseerde de jongelui echter niet en nadat zij een bekeuring hadden gekregen, omdat zij op verboden ter rein liepen, gingen zij maar gauw naar Zutphen terug. Juud in haar lekke kano, half vol water. „Ieder zijn", vak; meneer." zei de jachtopziener Sangers uit Ëmpe, die Zondag met zijn collega Brinkman uit Brummen bezig was, om hazen en konijnen, dia voor het water ge vlucht "waren,naar veiliger plaat sen te brengen. De jacht moet ten slotte verzekerd blijven. „Ikzelf had op zo'n afstand nooit op de kano durven vuren," geeft Sangers toe, „maar hoe het precies gebeurd is weet ik niet. Ik roeide en zat met dé rug naar de kano's toe. Wel hoorde een schot uit onze boot." Advertentie (l M CHICAGO In de Amerikaan se staat Illinois zijn Dinsdag ver kiezingen voor can didaats telling voor het presidentschap gehouden. Toen ongeveer een derde der stemmen was geteld, leidde sena tor Robert Taft met 74% bij de Republikeinen. Stassen kreeg 12,4 en generaal Eisenhower, die niet officieel candidaat stond maar door de kiezers kon werden in geschreven bijna tien procent Men verwacht een grote overwin ning van Taft Bij de Democraten verkreeg se nator Estes Kefauver 99 procent van de tot nog toe getelde stem- MILAAN Vijf Italianen wer den ernstig gewond, toen de Oriënt express Dinsdagavond bij Rho 14 km ten Noordwesten van Milaan ontspoorde en de woning van een ljjnwerker vernielde. Vier van de ernstig gewonden rijn gezinsleden van de Italiaanse lijnwérker. Een aantal treinreizigers liep lichte verwondingen op De twee electrische locomotieven, de bagagewagen en twee slaapwa gens vap de trein, die van de Bal kan op weg was near Parijs, ont spoorden bij het passeren" van een wisseL Toen de anderen echter nog steeds wegvluchtten schoot Brinkman nog eens. En toen kwamen ze terug. Ik was wel erg teleurgesteld te zien, dat het maar kinderen waren. Dat 2e aan het stropen waren staat ech ter voor mij vast. Wie er uit trekt om te gaan roeien gaat niet op een eilandje lopen. Als je gaat vissen ga je daarbü toch ook niet zwem men?" Advertentie (l. M.) Zuiver Kamgaran en Ga bardine Sr» de fijnste mode- Urtlan als: Reebruin, Zee- groen, Petrol,. Midnight Blue enz. VIER AMBACHTSSTR.129 BEUERIANDSELAAN 11 BERGWEG 63 (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG „Dit is een zaak met een zielig aspect," zei Dinsdag middag voor de Haagse rechtbank de Officier van Justitie in «|jn requisitoir tegen de 30-jarige leer lingverpleegster K. P. van die terecht stond, omdat zü to Decem ber in «en ziekenhuis hjer ter stede van een patiënte een parel snoer ter waarde van honderddui zend gulden had gestolen. Geheel meegaand met het psy chiatrisch rapport, dat verdachte een kleptomane noemt, meende de officier, dat hier ontslag van rechtsvervolging de enige straf rechterlijke oplossing is. Hij eiste echter ter bescherming van de maatschappij en tot steun van de vrouw zelf ter beschikking stelling van de regenng. Reeds verscheide ne andere diefstallen had deze leerling-verpleegster op haar straf lijst staan. Wegens kleptomanïe had zij tijdelijk onder psychiatrisch toezicht gestaan. De verdediger bepleitte een straf, gelijk aan het voorarrest en toe zicht van een psychiater. Hij meen de. dat door ter. beschikkingstelling alle toekomstmogelijkheden voor deze vrouw werden afgesneden, i. Wegena heling stond daarna te recht de 34-jarige verpleegster M. van A-, een vriendin van de eerste verdachte. Niet, omdat zij het ge stolen parelsnoer in bewaring had genomen, maar omdat zij een lap stof had geaccepteerd, die gekocht was van een güt, weike een patiënt voor de afdelingsverpleegsters, on der wie ook de eerste verdachte, bad bestemd. De kleptomane had zich het geld alleen toegeeigend. Als getuige verklaarde de vrouw met nadruk, dat haar vriendin niet wist, waarvan het geld afkomstig was. Wegens gebrek aan bewijs vroeg de officier vrijspraak, echter niet, voordat hij verdachte ernstig had gelaakt, omdat zij, inplaats van een steun voor de kleptomane geweest te rijn. erg onvoorzichtig met haar was omgesprongen. Uitspraken op 22 April. Gouverneur Struycken wil geen burgemeester van Breda worden WILLEMSTAD (Curacaol. Gou. verneur Struycken is gisteren uit Nederland teruggekeerd. Hij gaf toe, dat hij gepolst was voor een benoe ming tot burgemeester van Breda. Hij Is echter niet van plan om een dergelijke benoeming te aanvaar den. omdat hii het niet juist acht om in de Antillen wederpm een wis seling van gouverneur te doen plaats hebben, Mr, Struycken volgde de tegenwoordige minister Peters een jaar geleden op. (Van onze correspondent) AMSTERDAM. De advocaat- generaal bij het Amsterdamse Ge rechtshof, ra- J. Hoeffelman, eiste vanmiddag bevestiging van het von nis van zes weken gevangenisstraf van de Haarlemse politierechter te gen een 35-jarige landbouwer uit Schalkwijk. In zijn requisitoir sprak mr. HoeKeiman over „een wel bij zonder ergerlijk geval van dieren mishandeling". Verdachte had enige maanden ge leden een bond, die niet aan hem toebehoorde, op afschuwelijke wij ze afgemaakt. Hij' had verscheidene malen geprobeerd het dier met ste nen om de nek te verdrinken en toen dit alles hem niet hielp ten slotte de hond levend begraven. Drie Schalkwijkse jongetjes van 12 en 13 jaar gaven, ter zitting hun getuigenis over wat zich op het erf had afgespeeld. De verdediger, mr Van Ravens- waay, vroeg het Hof om clementie voor deze verdachte, die rijn aan vankelijk ontkennende houding in middels verbeterd had door een schuldhewuste bekentenis. Uitspraak 22 April. ARNHEM Drie en een half jaar en vier en een half jaar ge vangenisstraf eiste de officier van justitie bil de Arnhemse rechtbank tegen twee inbrekers, die Dinsdag terecht stonden. Van beiden had de 38-jarige J. P., een Arnhemse te gelzetter, al achttien veroordelin gen achter de rug. Daarom was de eis tegen hem hoger dan tegen de 30-jange Arnhemse schilder W. G. Beiden hadden zich schuldig ge maakt aan verscheidene inbraken te Arnhem en te Amsterdam. Vol gens de verdediger van G. was deze tot inbreken gedreven door moeilij ke financiële omstandigheden. Daar om vroeg hij clementie. De verde diger van P, noemde ziln cliënt het slachtoffer van zyn milieu en van zijn reputatie. Wapenstilstandsbespreking in Korea vordert niet TOKIO De onderhandelaars over de kwestie van toezicht op naleving van een wapenstilstand in~ Korea hebben ook Woensdag geen vorderingen gemaakt: Beide partijen bleven op hun standpunt' staan wat betreft de kwesties van Sowjetrussïsche vertegenwoordi ging in een neutrale inspectiecom- missie tijdens een wapenstilstand en herstel van vliegvelden. Aan het front was het in het algemeen rustig. Schepen der ver bondenen gingen voort met hun beschieting van doelen. Begrafenis slachtoffers mijnontploffing EINDHOVEN. Dinsdag rijn hier onder grote belangstelling drie van vier slachtoffers van de mijnont ploffing in de Oirsebotse hel de 2R- jariga C, Pruymboom en zijn twee dochtertjes op het St. Catharina- kerkhof ter aarde besteld. Honder den bewoners van de woonwagen kampen te Eindhoven en Veldho ven, zowel mannen als vrouwen, vergezelden het stoffelijk overschot der omgekomenen van het binnen- ziekenhuis naar het kerkhof. Advertentie (I.M.) ROTTERDAM Maandagavond heeft men zich door middel wan inklimming toe gangverschaft tot de womng van de familie B. op de Stadhouders- weg. De indringer verdween met een geldkistje-waarin rich een- be drag van f 10QO en enige papieren bevonden. Er" heerste gistermorgen nogal wat opwinding; een maand gele den t wercT ongeveer aan dezelfde Wég ingebroken. - - gil MJathenesserweg stak C,-T..^g-~de 13-jarige Johan nes 'TLVA. A. die aan die weg woont ,-h'ardlopend over voor een raderende - auto. Hij zag niet dat deze, auto ingehaald werd door een-andere1 aptD die hem raakte. Ïq het Sint^franciscusgasthuis is het slachtoffer, opgenomen met hoofdwonden';, -vermoedelijk -een gebroken, linkersleutelbeen, een gebroken onderbeen en kneuzin gen aan beide benen. r W/S cheffer's bedrijf gemoderniseerd Naar een ontwerp van architect J- D. NL Joosen heeft de aannemer J. de Groot de zaak vah. het gas installatie- én loodgietersbednjf Scheffer aan de Bergweg 339 geheel gemoderniseerd. De doel treffende verlichting en het fraaie schilderwerk werden resp. ver zorgd dooc *Couzy eb schildersbe drijf Bergweg. <.Dcoj- het verschei den van de heer, W. Scbeffer-heeft de heropening in alle stilte plaats gehad. Ondertrouwd: CAKLA MELCHERS en ANDRË SWAGEIHAKERS De huwelijksinzegening zal plaats hebben op Dinsdag 6 Mei a.s. te 10.30 uur in de parochiekerk van de H. Lid- wina, Nieuwe Haven 117 tc Schiedam, Receptie: Na de H. Mis in de pastorie. Dr, Noletstraat 12. Schiedam Bredaseweg 301, Tilburg. Toek. adres: Reinier de Graafstraat 3, Tilburg ïa rtef t 1—15 woorden f 0.65 Elke 5 woorden meer f 0.20 Speciale Paasreclame. Een prima smakendekwalltcits koffie, thans''nog voor re clame f 1.70 per Y* Kg. Kramers De Groot, Dam 2 Tel, 67617. Geen kortingen, geen toegift-artikelen, maar de allerlaagste prijzen. Speciale Faasreclame. Een prima smakende geurige, krachtige tnee, thans voor reclame: 1.25 per Vi Kg. Kramers De Groot, Dam 21 Tel. 67617. Geen "kortingen, geen toegift-artikelen, maar de allerlaagste prijzen. Opl. examens; conservatie Leraar Engels M.O A en B Beëdigd vertaler Juliana laan 74 a, Schiedam Tel. 67212 Te koop gevr- opvouwbare kinderwagen o£ waridelwa- gen met kap. Nassau Dillen- burgstr. 20. tel. 67476. Goed kosthuis aangeb. voor nette jongeman. Br. nr. S 403 bur. v. d blad. GEVRAAGD Leeft. 16—17 jaar. J. D. VAN MEURS, Oranjegalerij. Te koop: Engelse kinderwa gen. Prof. Kamerlbigh On- neslaan 109 ÏJ. bovenste bel. Te koop 1-pers. opklapbed met ombouw en prima ka- pokbed 3-d. 80.—. BK. Laan 257 a. Een blijvende herinnering zijn die prachtige foto's, ge maakt op onze trouwdag door rotoreportagedienst B. V. d. Mast, Te3 39518. Rrachtig werk, recommandatie waardt Bruidspaar Ewijk—Romijn. ADVEBTEER REGELMATIG

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 2