m i karrö H8NBM Hermes bestormt met succes de Geitenberg Plaatst Koeriersters! Plaatst Koeriersters! Excelsior—Fluks (1-1) werd de wedstrijd van Wim Hardenbol BBBSli Coal behoudt kans door grote zege op VUC (6-1) Schiedammers lopen vlot naar 7-1 score tegen Chèvremont Benauwde PSV-zege(3-2) op HBS w.'kA —i HHPS9I Wrkrlijksr spnrtbyiaijr Si II IK DAM SI EB Seriewedstrijden van de RKB Rotterdammers schoten slecht; spil Vermeer zorgde voor gelijkmaker Voor Overmaas is er plotseling weer enige hoop Hagenaars staan twee maal voor UVS-Overmaas 0-1 VUC-Coal 1-6 Neptunus-VCS 1-0 Velox-RFC 0-5 PAASBEST Spana overspeelt Feijenoord (5-1) Om „De Vlaggemart" mm Dinsdag IS April 1951 3 (Van onze sportredacteur) CHEVREMONT, Maandagmiddag. Een gulle lach sierde het gelaat van Coen Poulus, aanvoerder van Hermes DVS, toen hij, ge volgd door nog tien verheugde Schiedammers, aan de afdaling van de Geitenberg begon. Een grote last was van de schouders gegleden. Met een ietwat bezorgd hart waren de blauw- v/itten de expeditie naar dit verre en schone oord begonnen. Daar was eerst de destijds ge leden nederlaag die de benen wat zwaarder maakte, maar ook de lange reis, waarvan het laatste deel bijzonder gevaarlijk is voor voet ballers. Het kleine boemeltreintje dat zich wat amechtig en met veel gesteun door het zon-overgoten mijn- en heuvellandschap wrong, had een vacantiestemming kunnen wekken, die, hoe aantrekkelijk ook, niet be veel vaart legde Hermes in de start Een StolkHeijster combina tie bracht de bal bij Cock v. d. Tuyn. Een pass naar de zich vrij kopende Les Jansen volgde, daarna een goed gericht schot. Hermes leidde met 1-0. Chèvremont veerde fel terug door een actie van de uitstekend spelende Hanneman. Een hoogopspringende Poulus ontnam deze aanval aile gevaar met een felle kopstoot naar zijn imddenlinie. Toch kwamen de Limburgers terug. Nu over rechts. Hetspel van Schenk was nogal pover. Hij kon Pöttgens voorlopig niet houden. Een goede pass van Stqlk, die ook in deze Wedstrijd vóór een goed deel achter de voorhoede opereer de veroorzaakte verwarring in de Chevremont-defensie. Nogal fors ontdeed Frissen zich. van Heijster. Hermes kreeg daarvoor een vrije trap te nemen, waaruit de bal bij Janse kwam die met een klimmend twintigmeter-schot doelman v. d. Heijden verraste (2-0). Onverklaar baar was de inzinking van de Schiedammers die daarna volgde. Chevremont ging steeds harder terug-vechten en won minuut minuut terrein. De voorhoede liet echter te weinig goed gerichte schoten los om Van Diest te kun nen verontrusten en de opbouw van de aanvallen was iets te naief voor routines als Poulus en Van Buytenen, die voor goede afweer zorgden. Toch konden zij Schleijper niet beletten om tenslotte na vele vruchteloze pogingen raak te schieten. Voordat dit succes Chèvre mont de nodige moed kon ver schaffen om ook eens te denken aan de gelijkmaker priemde Cock v. d, Tuyn met oen narde kopstoot het derde gat in de Chevremont- defensie. Eerst in de tweede helft werd het verschil goed zichtbaar. Riet rappe passes en gladde combinaties speelde Hermes de Chevremont- defensielyn uiteen. Voorlopig wilde doelman v. d. Heijden niet door de knieën. Met veel bravour wierp hij zich op harde schuivers van Stolk en v, a. Tuyn. Zwierig drukte hij enige klimmende schoten van Heijster en Jansen tegen da borst. Van de Tuyn vond het eerste gat. Daarna Jacques en toen Joop Heyster. Van de Tuyn sloot de rij. Het werd 7-1. Chevremont nam de nederlaag moe1- dig en trachtte zelfs zo nu en dan om die zo klein mogelijk te doen laten uitvallen. Bijna lukte dat. De kopstoot van Hanneman kwam nog net in het bereik van Van Biest, vorderlijk zou zijn geweest voor een bestor ming van de Geitenberg. Die vacantiestem ming is niet gekomen, wel de bestorming. Zenuwslopend is het duel met Chèvremont niet geworden. De wapens van Hermes DVS waren te scherp. De strijd was te snel beslist. Eigenlijk hebben de Schiedammers de groot- - ste tegenstand ondervonden van het slechte terrein waaraan door de felle zon nog meer schade werd toegebracht. Toen deze tegen stand voor het grootste deel was overwonnen leidde Hermes reeds met 31. Daarna is het tik-tak naar 7—1 gelopen. Het bewaarde daar mede eigen illusies en verstoorde de illusies van Chèvremont dat nog enige hoop koester de om het eersteklasserschap te behouden. De Rotterdamse Korfbalbond nrgani-1 seerde op het terrein aan het Langepacl zijn jaarlijkse senewedstrgden, waar-1 aan 50 twaalftallen deelnamen. Alle ploegen deden hun inschrijving gestand en van half tien tot half zes stond het grote terrein in het teken van korfbal. De uitslagen van de eerste afdeling luiden: De Overkanters—Velox 2—0. Acttef— Rozenburg 1—0. Het Zuiden—'Wion 0—0. Actief—De Overkanters 1—0 Wion Velos: 21. Het ZuidenRozenburg 1l. De OverkantersWion l. Het Zuiden —Actief 0—1. Velox—Rozenburg ft—0. De Overkanters—Het Zuiden 1—0. Rozen- j burgWion 4J. Velox—Actief 0—0. i Rozenburg—De Overkanters 2—2. Velox —Het Zuiden 1. Wion—Actief 0—3. Afd.' 2: eerste prijs: Eureka. Afd. 3. eerste prijs: De Spartaan. Afd. eerste prijs: Het Zuiden 7. Afd. 7. eerste prijs: Killesluis. Afd. 8, eerste pnjs. Trekvogels 3. Afd. 9, eerste prijs: Trekvogels. LANGE TIJD heeft het er naar uitgezien alsof Excelsior de 01 achterstand tegen Fluks niet meer in zou kunnen lopen. Ten slotte lukte het Vermeer om Hardenhal te passeren {Van een onzer verslaggevers) WOÜDESTEYN. Zondagmiddag. Zeg my hoe Ut naam is en Ik zal TJ zeggen of Gij een goede doelverdediger zijt! Deze variatie op een bekend gezegde permitteren we ons te maken btf het ordenen van onze indrukken van de hier gespeelde wedstrijd tussen de kampioenscatuiidaat Excelsior en de runner-up, het Dordtse Fluks. Evenals Wim Landman veertien dagen «rieden zolk een belangrijk aandeel had in de overwinning van zyn ver eniging onder de rook van de mijn Hendrik, heeft vandaag een andere Wim, de Fluks-doriman Wim Hardenbol, een nederlaag voor xjjn vereni ging voorkomen. Fantastisch, wat die doelman heeft gestopt. Excelsior heeft zelfs, overigens geheel tegen de krachtsverhouding in, bijna een kwartier nodig gehad om de 10 achterstand te nivelleren. De rust was met blanke stand in gegaan. Zulks in flagrante tegen stelling met de bladen, van ons no titieboekje. Daarop komt vooral in de eerste helft de naam Miedema herhaaldelijk voor. Zijn kogels gin gen evenwel voor het merendeel naast. Evenals „de, door de andere voorhoedespelers afgevuurde scho ten. En door de spil Vermeer, Ver meer is geen stopper-spil. Aanvan kelijk bleef hij desondanks tame lijk achter. Het schieten was bij Excelsior in deze speelhelft slecht verzorgd. Na tie thee was het spelbeeld vrywel hetzelfde. Dorr probeerde het eens. Weer enkele prachtige combinaties Bak—Miedema. Toen daarna Bak, na prachtig voorberei- Dit tcerd een t>an. de zeven doelpunten die Hennes op de Geitenherg tegen Chèvremont scoorde. Softbalcompelitie start 15 Mei DEN HAAG. De competitie softball (voor dames) in de dis tricten. HaarlemAmsterdam, Den Haag, Utrecht en Amersfoort't Gooi zal 15 Mei beginnen. De districtskampioenen ontmoeten el kaar op 31 Augustus a.s. op Klein Zwitserland te Den Haag om in een tournooi uit te maken, wie zich kampioen van Nederland mag noemen. Op hetzelfde terrein wor den op 22 Juni stedenwedstrijden gehouden tussen Haarlem, Am sterdam, Den Haag en Utrecht. Advertentie (l m 06 OSAEFFSTRAAT 4, JELEF. 47400 (ftll/CORP) (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG. In een wedstrijd, waarin PSV vrijwel doorlopend de loon heeft aangegeven, hebben de Eindhovenaren gisteren toch maar net, met 32, van HBS kunnen winnen. Dat de score niet hoger kon worden opgevoerd ligt, naast het stugge verdedigen van de Hagenaars, voor een groot deel aan het onzuivere schieten van de PSV-voorhoede. Wy zeggen met opzet niet, „slordige" schieten, want zo er met wat meer overleg te werk was gegaan esi men het niet altyd even hard had willen doen, zonden er stellig meer gaten in het Haagse doel zijn gevallen. PSV beeft een goede ploeg; er wordt dikwijls aardig gecombineerd, doeh de afwer king is te onbesuisd. De gevaarlijke man Is natuurlijk middenvoor Frans- een. Wij geloven echter niet dat h(j Terlouw zo gemakkelijk zal kunnen passeren als hij enkele malen de Haagse spil deed, betgeen de Hagenaars tot tweemaal toe noodlottig werd. moe3t h... van de Eindhovenaren, hoofdzake lijk hebben van uitvallen via de vleugels Vanaf de aftrap zitten de Kraaien fel pp de bal. Uit een cor ner geeft rechtsbuiten Jasperse na zeven minuten goed voor; een PSV-er kopt weg, maar da toestor mende linksbuiten Röhrig kogelt via de lat in, 10, Dat is voor PSV het sein om ob volle toeren te gaan draaien. Steeds zitten de Eindhove naren op de Haagse speelhelft, doch de harde schoten, welke op doel man Van der Land worden afge vuurd, gaan of net naast of hij "weet ze te stoppen. Zo niet echter na een half uur. De bal komt van links, via Franssen gaat hij naar rechtsbuiten Dille, die, zij het nog al onbekookt, heel hard in het Haagse net schiet 1—1. Dat HBS net tot de thee zo kan houden is meer dan de Kraaien-aanhang verwacht. Bij het begin van de tweede helft juist hetzelfde beeld als bij de aanvang. Weer is het HBS dat fel begint en weer met succes. Nu is het een mooie pass van v. d. Vegt, welke Küneman van vlakbij rustig benut, 21. Echter maar korte vreugde voor de Hage naars, want even daarna weet Frans sen de Haagse spil van zich af te schudden en mede doordat de Haag se doelman het uitzicht wordt be lemmerd is zijn schot raak, 22. Bijna nemen de Hagenaars weer de leiding, doch het schot van Lange- laan. voor open doel gaat naast Zijn collega aan de overzijde doet het echter als hij vijf minuten voor tijd wederom langs de Haagse spil slipt; Van der Land kan het schot onmogelijk houden 2—3. Heel PSV trekt zich hierop terug en wat de Kraaien ook doen, de Eindhovena ren geven hen geen kans meer. Kralingen heeft het feest uit moeten stellen. Excelsior is niet tot een overwinning kunnen komen en zelfs al was deze behaald dan hadden de Woudenstelners zich geen kampioen kunnen noemen, omdat Coal met grof geschat VUC te lijf is gegaan. De cijfers spreken hier erg duidelijke taaJ. De Overkanters wonnen met liefst 61 en verlengden hun kans een week. Die kans is zelfs aanzienlijk groter geworden. Excelsior moet volgende week tot volle winst komen in de uitwedstrijd tegen Gouda, Een opdracht, die de nodige zorgen nog kan geven. Een andere belangrijke uitslag is onge twijfeld de geheel onverwachte overwinning van Overmaas op UVS, Door deze prestatie bestaat er voor de groen-witten plotseling nog zo iets als hoop. Leerdam verloor. De laatste wedstrijd zal hier moge'jjk de beslissing brengen. Voor Neptuous Is het gevaar definitief geweken. Door de 2—1 zege op VCS zijn de bewoners van de Abraham van Stnlkweg volkomen veilig. Dat RFC van Velox uit met 50 won was niet zo belangrijk meer. geluk spreken dat er niet gedoel punt werd. Hun eigen aanvallen hadden in deze periode niet veel te betekenen, en leverden derhal ve voor de Haagse achterhoede niet veel moeilijkheden op. Gelei delijk aan kwam Coal er echter beter in, en toen na ruim twintig minuten spelen De Geus op on geoorloofde wijze in het straf schopgebied werd aangevallen, kon de Rotterdamse aanvoerder Henk de Bruyn, die "Hn 400ste wed- cclde, uit een straf-" de score openen, tii. Er volgden nog enige gevaarlijke ogenblikken voor beide doelen, doch de stand bleef tot de rust 01. Direct na de rust scheen VUC celiik te zullen maken, want de doelman was reeds gepasseerd, doch Wouters wist op de doellijn staande nog juist redding te bren gen. Na achttien minuten ver hoogde Coal de score, toen Jacobs een fraai door De Geus aange geven bal hard inschoot, waarbij de Haagse achterhoede vergeefs trachtte in te grijpen, D2. Van Os werd even later unfair aange vallen, doch hij bleef in het be zit van de bal. De scheidsrechter had echter reeds gefloten, en de toegekende vrije schop leverde niets op. Bakker ging er daarna alleen van door en hij gaf doelman Rosbergen geen kans. 03. Wel maakte VUC daarna een tegen- punt, waarbij de Rotterdamse achterhoede niet vrijuit ging, 13, doch daarna was het met de Haagse ploeg gedaan. Coal was heer en meester van het terrein Van Rossum en Van Os (2 Voor de rust speelde Overmaas een zeer goede wedstrijd, en in die periode waren de bezoekers duide lijk de meerderen. Er was ongeveer 20 minuten gespeeld, toen De Greef zich keurig vry speelde en met een prachtig diagonaal schot de stand op o—l bracht. Even daarna pas seerde Tabbers over rechts de ge hele verdediging van UVS en hij bood aan Van Til een schier niet te missen kans, doch deze schoot van een meter afstand over. Vermel denswaardig is nog een prachtige safe van doelman Ras, die ook deze wedstrijd weer uitblonk, toen hij een keibard schot van T. Kante been uit de uiterste hoek werkte. Na de rust was het gDed te be merken dat Overmaas in grote nood verkeert. Geheel onnodig trokken de middenlinie en enige voorhoedespelers zich terug om de voorsprong te consolideren. UVS kwam hierdoor sterk in de meer derheid. Zeer spannende momen ten kwamen er voor het doel van Overmaas, maar steeds weer kwam doelman Ras als overwinnaar uit 't strijdperk. Enkele seconden later veroorzaakte Ras een vrije schop door meer dan drie stappen met de bal te doen. Kantebeen plaatste zich achter de bal, hij schoot keihard in, maar de teruggekomen De Greef was wel de gelukkigste Overmaas speler van deze middag, daar hij de bal nog juist op de doellijn kon stoppen. Direct daarop kionk het eindsignaal, Het begin van de strijd was voor VUC, dat direct flink aan pakte en de achterhoede van Coal volop werk verschafte. De Rot terdammers mochten dan ook van Het is geen fraaie wedstrijd ge weest aan de Abraham van Stolkweg aangezien beide partijen te veel met zenuwen waren geladen, en zich hiervan niet wisten te ontdoen. Het begin van de wedstrijd is onsamen hangend en het is VCS dat het eerst wat los komt. De snelle Altena op de rechtsbuitenplaats geeft goede voorzetten welke niet benut worden, zodat hij het tenslotte zelf probeert en een zijner schoten rakelings langs gaat. Toch komt onverwacht het succes en het enige doelpunt aan de andere kant, als van de Burgh een scherpe voorzet geeft die Luyten keurig opvangt, daarna hard inschiet. Het zit VCS niet mee, als Van Es alleen voor doel staande naast schiet en even later Altena de bal juist over kopt. Met 10 gaat de rust in. In de tweede helft wordt het spel nog korter gehouden dan voor de rust, en laat VCS zich. geleidelijk te rugdringen. Aangegeven ballen kon den hierdoor niet benut worden en werden prompt naar het VCS-doel geretourneerd. Als v. d. Burg de uit gelopen doelverdediger is gepasseerd schiet hij alleen voor doel staande tegen de paal waardoor een zeker doelpunt voorkomen" wordt. Tegen het einde komt Krul van VCS ongelukkig vallend op het hoofd terecht en wordt met ver meende hersenschudding van het veld gedragen. Personeel van de G.G. en GJ>. stel de vast daat van hersenschudding geen sprake was cn dat hij met de overige spelers naar Deit Haag terug kon, In de stand kwam geen ver andering meer. Voor de wedstrijd te Utrecht te gen Velox bracht RFC een ge wijzigde opstelling in het veld, waarin Griese middenvoor speel de. Hij deed dit zeer productief en nam vier van de vijf doelpun ten voor zijn rekening. Dat aan deze wedstrijd geen belangen meer verbonden waren, was vooral aan het spel van Ve lox te zien. De Utrechtenaren speelden met weinig energie en RFC was over alle unies sterker. Reeds na tien minuten nam RFC de leiding door Scherpenhuizen cn Griese voegde na snel door zetten op ver uitgetrapte ballen van doelman Mussert voor de rust nog twee doelpunten aan de sco re toe, zodat met de stand 0—3 van doel werd verwisseld. Kort na de rust kreeg Velox een strafschop te nemen, maar doelman Mussert. die in uitzon derlijk goede vorm was, stopte het schot, waarna de bal nog eens werd ingeschoten en andermaal door Mussert gestopt. Door nog twee prachtige doelpunten van den werk Van Braams, de kans van de dag kreeg, doch vanaf 5 m voor open doel nog de mogelijkheid zag de bal hoog over te knallen, bleek duidelijk, waar vanmiddag de schoen bij Excelsior wrong Even. later probeerde Bak zijn fout goed te maken; Zijn kogel van een 30 m afstand werd half vallend door Hardenbol gestopt. Onmiddellijk daarop scoorde:... Fluks. De aan val, die direct na deze wonderlijke safe werd opgezet, stichtte enige verwarring in de Excelsïor-defeo- sie. Op de rand van het strafschop gebied zwermden een aantal Excel sior en Fluks-mensen, terwijl de bal in niemands bezit was. Rechts buiten Ten Oever snelde toe en gaf met een strak schot zijn club de leiding. Onmiddellijk zette Excel sior de tanden op elkaar om in de eerste plaats de stand weer gelijk te maken. Dan begint de Harden- bol-periode. Schoten van Van der Stoep, dito van Miedema, een kop bal van Braams, nu ineens had den de Excelsior-schutters wel de goede richting waren alle zijn prooi. Vermeer geeft ook het voor beeld en -wij zien hem meer in de onmiddellijke omgeving van de Fluks'-veste dan op zijn eigen speelhelft. Met nog een klein kwar tier te spelen is er even onenigheid in de Fluks-geïederen. Spil v. d. Water wordt berispt door de scheidsrechter. De hoekschop moet overgenomen worden. Den Hartog speelt listig naar v. d. Stoep, Deze schuift het leder in de richting van de Fluks* deelmand. Waar Vermeer vanaf enkele meters voor eenmaal Hardenbol laat vissen. Want verder zorgde hij, dat het net achter hem niet meer trilde, trots alle pogin gen van Excelsior qm een beslissing te forceren. 2e klasse A EBOH RFC DFC Vr'schaar Fortune ONA cw Velox Neptunus HW VCS 2e klasse B 29 29 Coal 20 28 Excelsior 19 23 Fluks 19 23 VUC 18 18 'UVS 19 18 Gouda 19 lï Scheven. IS 25 Quick 19 15 Unitas 29 13 Leerdam 19 21 Overmaas 20 27 19 26 19 22 13 22 19 21 19 17 19 16 13 16 19 16 19 14 Dat nog ereis een Fasen van de meest riante geest, voor het leger ijscobazen feitelijk nog 1oei liet meest: Zon gleed langs 'n wijde hemel die zijn. weerga nimmer vond en over het Paasgewemel staag te schaterlachen stond.' Velen trokken naar de bollen Met de bus, de tram, de fiets en met treinen (Paas-ei- vollel) autoped, tja noem maar iets. Op de voorjaarsgroene velden was de Sport geducht in tel, daarvan moge ik vermelden nou, het was je Paasfeest wel! Iedereen was in zijn nopjes en men zei dit elke keer met intieme schouderklopjes Tjonge-jonge, wat een weer! Zou 't nti tock zomer warden? inderdaad, dat is niet mal; Tante Stien riep: »'t Is in orde, zomer is het immers al. Lente was in "t land gekomen, met de krullen in heur haar had ze vlot bezit genomen can de aard, en hier en daar leek 't een Paasfeest ohne Ende door de laaünp van de Zon, die in een schier ongekende weelde aan haar Paos begon. Wat Is af en toe het leven echt en fijn te leven waard, met een Paas als thans gegeven raken zorgen van de kaart. Sport en spel en zonneglorie brachten uitkomst en soulaes, 'n gouden blad in de historie met een headline (pro memorie) en als slotzin: ..WATTUNPAASr PHIDA WOLFF Jr. (Nadruk verboden) ^siiTiföMih^iiiiirayrTOHjEiisiaiMajwl Vrumdscha ppelijk In een niet onverdienstelijke oefenwedstrijd heeft Sparta, tegen de verhouding in. een sprekende zege op Feyenooxd behaald. In de eerste helft zag daar zeker niet naar uit, want al gauw nam Feijen oord het offensief en zijn spel stond technisch ongetwijfeld hoger dan dat van Sparta. De voorhoede van de Stadionmensen zette vaak knap pe aanvallen op, die paniekvoetbal in de Spartaanse verdediging, die uit drie invallers bestoni ten ge volge had. maar door een volkomen gemis aan scbotvaardïgbeid geen succes opleverde. In de Spartaanse voorhoede moest het vooral van Van Ede komen, die Bol meestal te snel af was, maar ook aan deze kant kon de verdediging het nog af. Totdat haar kort voor de pauze een combinatie tussen Van Male en Benningshof te machtig werd en laatstgenoemde kon scoren, #Na de rust scheen het aanvanke lijk een kwestie van tyd voor Feijenoord om de achterstand in te lopen. Verscheidene aanvallen on dernam de voorhoede, maar meer dan. een serie hoekschoppen, lever den zij niet op. Twee snelle uitval len van Sparta, waarbij Feijenoords defensie ondoeltreffend ingreep, brachten door Van Ede de stand op 03. Een strafschop joeg Van de Korput onfeilbaar langs Landman, maar toen het verder in deze voor hoede niet vlotte, zakte het spel aan die kant af en in de verder meer gelijk opgaande strijd profi teerde Van Ede kort voor het ein de van fouten van Van der Bijl. die de bal in eigen doel sloeg ea van Blankemeijer, zodat het ten slotte 1—5 werd. De uitslagen van de ap Tweede Paasdag gespeelde wedstrijden om de Zilveren Houtzaagmolen „De Vlaggeman" luiden als volgt: le afd.: NHSGLZ 1—1, USC— Luno 2—0, PechvogelsSaturnus 01, VoorwaartsActivitas 02. 2e afd.: Dindua 2Voorwaarts 2 maal) brachten de stand op 16. i Griese werd de eindstand 0—5.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 3