Minister blijft tegen DÉBRALINI Humanistisch Verbond Mensen worden niet meer als postpakje verstuurd Franse premier verbiedt loonsverhogingen Baanvak in Utrecht nn electrisch beveiligd GELEZEN—, In Maart handelsbalans bijna in evenwicht Oorlogsstrafrecht eist betere regeling Justitie in Eerste Kamer Westerling-kwestie buiten de orde! Opa Klijzing breekt record Eisenhower in Juni naar Denver Acheson in Mei naar Bonn Veiliger vliegen met „Meteors"? Einde van merkwaardige Britse postdienst Handelbare koeien, bijen en bloedzuigers worden nog we! aangenomen Vakbonden, wakker geschrokken, maken zich gereed voor actie 269 TREINEN PER ETMAAL l Treinen kunnen naast elkaar in dezelfde richting rijden en gewogen Dekkingspercen tage bedroeg 97 Europees wetboek van militair strafrecht voor E.D.G.-leger op stapel Geen doodstrat voor gewone delicten Engelse invoernota teleurstellend voor Nederland Vrijdag 18 April 1952 3 DEN HAAG. Minister Mul de rye was Donderdag in de Eerste Kamer kennelijk enigszins kregelig onder de critiek op zyn beleid en over het feit, dat Kamerleden van kun grondwettelijk recht gebruik maakten om zaken in de openbaarheid te brengen, die de minister niet graag In de openbaarheid behandeld zou zien. En tegen de critiek op de trage gang van zaken by zijn departement verweerde hy zich nogal eens met de op merking, dat het heel wat minder eenvoudig was. dan men blijkbaar meende. De minister volhardde in zijn uit sluiting van het Humanistisch Ver bond van de geestelijke verzorging Sn de gevangenissen. Voor hem staat nu eenmaal vast, dat een kerkge nootschap, dat een goddelijke bood schap heeft te brengen, van hoger orde is dan het Humanistisch Ver bond, 21. komt aan de kerkgenoot schappen van nature het recht toe om zich bezig te houder, met de geestelijke verzorging van niet- kerkelijken. omdat het hier een kwestie is van zielszorg. Voor een commissie, waarvoor zijn geloofsgenoot mr Van Wal* s u m (PvdA) gepleit had. voelde hij dan ook niets. Deze was daarover teleurgesteld en zei, dat het gegoo chel met geestelijke" verzorging en zielszorg niet te volgen was. Hij vond het van zijn Christelijk stand punt gezien ten enen male verwer pelijk om voor de Kerken een be voorrechte positie te willen hand haven bij de geestelijke verzorging. Toen de minister zich met de Friese kwestie bezig hield, wrong hij ach in allerlei bochten. Hij voelt er voor de Friezen het recht te geven de eed in het Fries af te leggen. Vervolg van pag. J ren overhandigd. En twee lucifers. Tien minuten kreeg hij de tijd om zijn pijp te stoppen. Toen gingen de schuifdeuren dicht. Vijf over acht was het. Opa rook te. Om de spanning te verdrijven gingen de Dampkringleden in de bovenzaal maar snel over tot de tweede recordpogim» van die avond en wel die om het Nederlandse kampioenschap. Maar die werd met Hollandse horenbaai verrookt. Ern stig dampend zaten de heren om de tafel, zwijgend, turend naar de kop van hun pijp. waaruit geen spiraal tje rook opkringelde. Zuinigjes trek kend, dunne rooksliertjes uitbla zend. De een na de ander vïel af, tot na 77 minuten en 20 seconden de heer Siem de Ridder zijn pup ook moest neerleggen. Hij was kam pioen van Nederland geworden. Geiuich in de bovenzaal. Maar hoe stond het met Opa? Opa rookte. Een uur verstreek. Zeventig minu ten. Opa rookte. Tachtig minuten. Opa rookte. Acht en tachtig mïnu- ter^ en drie seconden! Spaniola's tijd was al overschreden. En Opa rookte door. Negentig minuten een-en-negentig. Een kluit nieuws gierigen verdrong zich voor de schuifdeuren. Binnen bleef het «til. Twee-en-negentigbinnen werd een stoel verschoven. De deuren schoven open. En daar zat Opa, glunderend, opgewekt. Voor hem lag de pijp, opgerookt tot het laat ste snippertje tabak. En de chro nometer wees een tijd aan van 92 minuten 18 seconden! In minder dan geen tijd zat Opa Klijzing ingeklemd tussen de club leden en de verslaggevers. Hij moest tientallen handen tegelijk drukken. Een microfoon werd hem onder de neus geduwd. Blitzlampeh flitsten opnieuw. „Ja", zei hij, „het is gelukt. Dat had ïk al in de gaten bij het eerste trekkie. Dat ging best en ik dacht, zo doorgaan. Maarre.... een waag stuk was het wel, want die tabak is heel anders". „Vond u ze lekker?" „Nee, ik vond die Burleigh niet lekker. De Hollandse herenbaai is veel fijner". „Waar dacht u aan, terwijl u rookte?", wilde een Amerikaanse verslaggever weten. „Nergens aan. Ik heb me volko men geconcentreerd op m'o. pijp". Opnieuw blitzlicht. Een andere microfoon. Ja, want ook Amerika moest de stem van de wereldkam pioen horen en over 162 zenders in de Verenigde Staten zal Opa Klij zing dezer dagen beleend maken, dat hij. de Hollandse herenbaai toch maar je dat van dat vindt, De pijp, waarmee dit schitterende succes werd bereikt, zal „ter eeuwi ge nagedachtenis aan deze prachti ge prestatie", zoals de heer Wesse- ling zei, in het Purmerendse niipen- museum worden bewaard. Met die mededeling was Opa Klijzing erg ingenomen, maar niet minder met het mooie geschenk van een aarde werkfabriek. die hem terstond een mooie tabakspot van Delfts blauw aanbood, versierd met zijn portret! Ja, en toen brak de feestvreugde lo*. Opa Klijzing ging zich even ver treden. Maar hij kwam gauw te rug, want.dat wereldkampioen schap stond nog altijd niet vast. Stel je voor, dat die meneer Spa- niola over de 3,3 gram Burleigh nog langer had gedaan! En het wachten was dus op het telefoontje uit de Ver. Staten. Maar toen dat om half uur doorkwam, kende de vreugde geen grenzen meer. Opa Klijzing is wereldkampioen pijp roken en een knappe man, die zijn record zal breken! maar betoogde tegelijkertijd, dat de rechter uit dient te maken, of de wet zich daartegen bepaald verzet. Hij is ermee doende, een beslissing van de Hoge Baad uit te lokken. Er zal een kleine commissie komen om uit te maken, wat op het gebied van justitie en bestuur inzake het ?ebruik van de Friese taal moet gebeuren. Naar aanleiding van de door de heer Reyers in verband met de zaak-Menten uitgesproken beschul digingen aan het adres van verschil lende rechterlijke functionarissen enz. gispte de minister de lichtvaar digheid. waarmee zulks, naar hij aan dc hand van enige feiten aantoon de. gebeurd was. Ook mej. Tjeenk Willink (PvdA) vond, dat er te veel ge rucht was gemaakt over de zaak-Menten. Zij sprak in dit ver band zelfs van sensatïebuskruit, waarmee gewerkt zou zijn. Tot besluit zij aangetekend, dat 'n posing van de heer Van Santen (CPN), om de minister van Justitie uit zijn tent te lokken naar aanlei ding van de jongste gebeurtenissen met Westerling, terstond afstuitte op het voorzitterlijk bordje met „verboden toegang buiten de orde". Rijk overbrugt tekorten van electriciteitsbedrijven DEN HAAG De regering heeft besloten om de gemeenten en pro vincies te helpen bij het overbrug gen van financieringstekorten bij de electriciteitsbedrijven. Wanneer na het verhogen van de tarieven blijkt dat er nog tekorten zijn, die niet door het aantrekken van gel den op normale wijze, kunnen wor den aangevuld, zal het Rijk steun verlenen. Advertentie l M.) IBIS DENVER. Senator Henry Lod ge, de leider van de verkiezings campagne voor Eisenhower heeft vandaag bekend gemaakt, dat hy bericht ontvangen had, dat de ge neraal en mevrouw Eisenhower in Juni naar Denver zullen komen en daar voorlopig zullen blijven De laatste tijd hebben geruchten de ronde gedaan 'dat de Eisen howers het hoofdkwartier voor bun campagne in Denver zouden op slaan. BONN. De Amerikaanse mi nister van Buitenlandse Zaken, Dean Acheson, zal „vrijwel ze ker" in Mei naar Bonn komen om het geallieerdDuitse „vre- descontraet" te tekenen, zo werd Donderdag door een hooggeplaatst Amerikaans woordvoerder mede gedeeld. Kanselier Adenauer heeft Ache son, de Franse minister van Bui tenlandse Zaken, Robert Schuman, en de Britse minister van Buiten landse Zaken, Anthony Eden, uit genodigd bij de ondertekening aanwezig te zijn. Advertentie (l. MA 20 - Kamerlid wijst minister op vergeten demonstratie '•-GEAVENHAGE. Het Eerste Kamerlid, de heer Wendelaar (VVD) heeft de minister van Oorlo,; schrif telijk vragen gesteld over de uitvin ding van W. B. Smits te Voorburg, De heer Smits vond een laagspan- ningsmotorontsteking uit. wiarmee de ongelukken met straaljagers ten gevolge van het afslaan hunner mo toren zouden kunnen worden voor komen. De heer Wendelaar vraagt, of het de minister bekend is, dat deze uit vinding reeds enige jaren geleden gepubliceerd werd en besproken met de toenmalige Chef Luchtmacht staf, zelfs gedemonstreerd. Vragen steller verbaast zich over een schrij ven van het hoofd van de Lucht- machtvoorlich Ungsdienst, waarin deze mededeelt, dat er van bedoelde demonstratie op de Luchtmachtstaf niets bekend is. zonder daarbii te vermelden, of de uitvinding zelf en dat is volgens vragensteller toch de hoofdzaak bij deze militaire autoriteiten al dan niet bekend was? De heer Wendelaar vraagt de mi nister mede te delen, of hij op grond van het zeer gunstige rapport van de by uitstek deskundige hoogleraar Broeze. die deze „revolutionnaire uitvinding" van enorme betekenis acht, de toepassing of althans de be proeving van deze uitvinding op de straaljagers zal bevelen. DEN HAaO Dr N. A. C. SIo- temaker de Bruine, laatstelijk am bassaderaad te Washington, is be noemd tot consul-generaal te Kaap stad. LONDENBinnenkort kunnen mensen zich in Engeland niet meer ais postpakket laten thuisbezorgen. De posterijen hebben nl. bekend gemaakt, dat een weinig bekende dienst de „bestelling" van mensen door de posterijen zal worden afgeschaft. Et- waren niet veel mensen die het wisten, maar men kon in Enge land een postkantoor binnen stappen, een flinke hoeveelheid postzegels kopen, en zich zelf naar een cf andere bestemming in het Verenigde Koninkrijk laten verzenden. Was de te verzpn.den" persoon voorzien van een zegel voor expresse- bestelling, dan moest de postbeambte hem vlak voor zijn deur brengen en tweemaal bellen. Advertentie (X.M.) Colli oeoisnutteo eta titee IA* Er zijn ook met veel mensen ge weest, die van deze uitzonderlijke dienst gebruik hebben gemaakt, maar nu en dan hebben personen, die ergens waren gestrand, er baat by gevonden. De laatste man, van wie men weet dat hij zichzelf per post heeft ver- Advertentie i M De schoonmaak is weer aan 't regeren. Pa moei nu de witkwast hanteren. Maar hy vindt het Want hu weet: ben ik klaar. Zal Ma m' op een Tip gaan tractoren 'n TIP VAN BOOTZ Inz Hr B. B.. A'dam, ontvangt 1 fï. Tip 1 Lfi. Boots' Oude Gen ever r-o (Van onze reisredactettr) PARIJS. De heer Pinay heeft, behalve Tunis, nog andere zorgen. Na de amnestie voor belastingfraudeurs {die vermoedelijk verantwoordelijk is voor de lichte stüging van de gondwaarde van de franc) beeft hy in structies gegeven aan de prefecten, zich te verzetten tegen iedere loons verhoging. De vakbonden zyn al wakker geschrokken en beginnen zich klaar te maken voor actie. Aan de andere kant schrijft men Pinay allerlei plannen toe, die een nogal paternalistisch karakter dra gen (druk op de patroons door middel van de prefecten, om bui ten alle contracten en vakbonds onderhandelingen om grieven van arbeiders recht te zetten en de prijzen te verlagen). Men beweert, dat de meeste dezer denkbeelden afkomstig 2ijn van de heer Flan- din, ex-collaborateur en zijn buur man aan de Zuidkust, waar Pinay zojuist een paar dagen vacantia heeft doorgebracht. De positie van Pinay blijft dus precair. Aan de ene kant moet het resultaat van de amnestie nog af gewacht worden. Een groot aantal fraudeurs is enigszins teleurgesteld aangezien zy gedacht hadden, dat* amnestie ook betekent, dat zij het frauduleus achtergehouden belas tingbedrag niet meer behoefden te betalen. Aan de andere kant, elk doortastend optreden van Pinay, hetzij tegen de vakbonden, hetzij tegen de patroons, kan een stuk van zijn wankele meerderheid af knabbelen. UTRECHT, In de nacht van 20 op Z1 April zal op de bekende spoor- wcgkrulsing in de omgeving van Blauwkapel het moderne N.X.-bevei- ligingsstelsel worden ingevoerd, waarvan men de voorbereiding reeds ruim een Jaar onder banden heeft. De capaciteit op het baanvak Utrecht Blauwkapel, waar per etmaal 215 reizigers- en 54 goederentreinen in beide richtingen passeren, kon niet meer worden opgevoerd. Verbreding van de spoorbaan en vermeerdering van het aantal sporen werd een te kostbare geschiedenis. Om die redenen en mede omdat de beveiliging langzamer hand verouderd was geworden, heeft de directie van de Nederlandse Spoorwegen besloten hier een combinatie toe te passen van het automa tische blokstelsel en de N.X,-beveiligirg. welke laatste de proef, In Den Bosch sinds twee jaar genomen, glansrijk heeft doorstaan. Door deze combinatie zal het mo gelijk zijn om op het dubbelspoor, waarvan leder spoor normaal dient voor verkeer uit tegengestelde rich tingen, twee treinen, naast elkaar in dezelfde richting te laten ryden. Indien nodig zullen dus uit Utrecht De hoafdstationschef van Utrecht, de heer J. W. H. Ravensbergen bezig met de bediening van het N.X.-tableau in het nieuwe sein huis Blauwkapel. Door middel van dit tableau, waarop men. de treinenloop geheel kan volgen heeft rnen de volledige bediening van missels, seinen en overwegen in de hand. De bedoeling is, dat één inan de beveiliging bedient, terwijl een tweede voor het slui ten van de overwegen aanwezig is. op hetzelfde tijdstip een trein naar Hilversum en een trein naar Amers foort kunnen vertrekken. Ook het binnenkomen van twee treinen kan desgewenst gelijktijdig geschieden. Door het bouwen van een. nieuw seinhuis waarin het tableau voor de N.X.-bediening is ondergebracht, en eveneens de relaïsruimte en de bat terijkamer, is het mogelijk niet minder dan vijf bestaande posten op te heffen, terwijl de overwegen* electrisch zullen worden bediend, sommige met knipperlichtinstaila- ties, andere met een combinatie van Amerikaanse halve sluitbomen en knipperlicht. De beruchte overweg in de Pre sident Rooseveltweg (Blamvkapel- West) zal in de naaste toekomst be langrijk minder aanleiding tot klachten kunnen geven. De over weg zal worden verbreed, terwijl de rijwielpaden links en rechts worden doorgetrokken en elk van afzonderlijke sluitbomen voorzien. Door bovendien gebruik te maken van een automatische knipperllcht- instaloltie, zal tot kortstondige ope ning van de overweg tussen het passeren van twee treinen kunnen worden overgegaan. Dit geschiedt echter alleen, wanneer dc wegge bruiker zelf meewerkt eh niet blijft doorrijden als het knipperlicht in werking komt. Gaandeweg zal het automatische blokstelsel ook op andere electri- scbe trajecten worden, ingevoerd. Om te beginnen op de lijnen AmersfoortMeppol en Zwolle— Deventer—Arnhem. In de laatste gemeente 13 men bezig met het aan brengen van een N.X.-beveiliging. De bedoeling Is deze ook in gebruik te stellen in Eindhoven en in Lei den, Overzicht van de befaamde over weg Blauwkapel, die aanleiding geeft tot zoveel gerechtvaardigde klachten. De verouderde post (het houten huisje rechts) zal evenals de andere houten gebouwtjes wor den opgeruimd. De overweg zelf zal aanzienlijk worden uitgebreid en verbeterd. DEN HAAG. Donderdag avond is een drijvende myn ge signaleerd tussen de route licht boeien Et 10 en Et 11, dat is ten Noorden van Terschelling. f Advertentie t M.} ontsieren Uw gelaat Ze verdwij nen dikwijls in 24 uur,evenals vuile porign en vetwormpjes,door het beroemdehuidgeneesmiddel zonden, deed dit om het Britse leger i te slim af te zijn. Hy bad m 1940 i een bezoek gebracht aan hpt eiland Guernsey en wilde naar huis. Maar hy kwam tot de ontdekking, dat alle plaatsen op de enige boot waren in genomen door soldaten, die voorrang hadden boven alle andere passagiers. Maar deze gentleman k' nde de voor schriften. Hy wist dat in de gege'.en omstandigheden post voorrang had boven de soldaten. Hij frankeerde dus zichzelf en de posterijen moesten hem aan boord brengen. De gehele geschiedenis is in 1917 begonnen, toen een vrouw een baby per post verzond. Men maakte aan merkingen, maar het bleek, dat de voorschriften de verzending van le vende wezens toelieten. Vervolgens verzonden enkele school jongens zichzelf roet de vacantie naar huis en eens het een politiek agitator zich als postpakket afleve ren bij wijlen premier Neville Cham berlain. De premier vond het met leuk en nam zijn toevlucht tot een ander voorschrift, nl. dat hij niet verplicht was een pakket te accep teren uitsluitend omdat de poste ryen bet by hem hadden afgeleverd. Maar gek werd het pas goed, toen een man, die wilde emigreren, de posterijen verzocht, hem als post pakket naar Canada te zenden, om dat de postzegels minder kosten dan een reisbiljet voor de boot. De pos terijen wisten zich hieruit te redden door nog net op tijd te ontdekken, dat de dienst alleen de Britse eilan den omvatte. Thans zijn de voorschriften zó ge wijzigd, dat menselijke wezens van verzending per post uitgesloten zijn. De onderdirecteur der posteryen. David Cammans. hseft Sn het par lement medegedeeld, dat de dienst „helaas" moest worden afgeschaft, maar hij voegde hieraan toe, dat het hoewel kostbaar mogelijk blijft b.v. een koe per .post te verzenden. Die koe moet dan evenwel volgens de voorschriften „een handelbaar beest" zijn en een touw om de nek hebben. Bloedzuigers, bijen en zijde rupsen .worden door de post zander meer geaccepteerd. Belgische oorlogsinvaliden naar ons land AMSTERDAM. In een veertig tal euto's zullen Zaterdag 26 April a.s. 50 Belgische oorlogsinvaliden met een zelfde aantal begeleiders naar ons land komen. De groep zal de gast zijn van de Nederlandse vereniging „Moveo'V hetgeen niet alleen betekent ,.ik beweeg", maar tevens „Meer Ontspanning Voor Ernstige Oorlogsgewonden". De dag zal in Amsterdam en op Schiphol worden doorgebracht en besloten worden met een diner in het Vic toria Hotel. Dierenbeschermers tegen electrisch bedwelmen van slachtdieren MIDDELBURG. Op de ilge- raene vergadering van de Bond van Politieambtenaren in Nederland tot Bescherming van Dieren is besloten actie te voeren tegen het z.g. elec trisch bedwelmen van slachtdieren. Naar de mening van deskundigen zou dit bedwelmen niet pijnloos zyn. De Bond zal zich ook verzet ten tegen concoursen. Mr dr W. Hugenholtz, juridisch Edviseur van debond, werd tot erelid benoemd. Advertentie (l. M. GOÉD, glimlach wat om de Fries of wees al naar Uw aard ge- erge rd door hem, om de verbeten heid, waarmede hij zyn rechten ver dedigt. Maar weest er van doordron gen, dat de bewoners der Hollanden., die van het Sticht die der andere gewesten, hem kunnen benijden om de weidsheid van het Fnese land, om de stille schoonheid van. de Friese steden en dorpen, om zijn meren en plassen, om zijn geest en om de merktekenen van deze geest op stad en land. Wie Friesland, kent. a! is het maar als toerist, ts de uitgever^ Dan kamp en Brinkman in Amsterdam dank ver schuldigd voor het clatenbaek „Zó is Friesland" (f 4.75J Voor wie deze pro vincie niet kent is er nauwelijks een Letere introductie denkbaar dan dit boek. Het toont m 73 overwegend zeer geslaagde foto's de voornaamste aspecten van de schoonheid en de bron nen van welvaren van Friesland, De beknopte inleidende tekst is niet alleen m het Nederlands maar ook in het Fries en het Engels, waardoor de waar de van alt boek aanmerkelijk hoger ■wordt. A du ertentie t. M.) BOGOTA. Columbia heeft Donderdag een verdrag voor mili taire hulp met de V.S. getekend. DEN HAAG. Volgens voorlo pige gegevens van het Centraal Bu reau voor de Statistiek bedroeg de waarde van de invoer in Maart f 774 mïllioen, (Februari f 724 mil- lioen), terwyl voor een waarde van I 751 millioen (Februari f 643 mïl lioen) werd uitgevoerd. Het dek kingspercentage steeg van 89 op 9" pet. en bereikte zodoende weer bij na het evenwichtsniveau. De sly ging van de uitvoerwaarde in Maart (t.o.v. met 108 millioen vindt voornamelijk zijn oorzaak in een grotere uitvoer van planten, bloemen en bloembollen (ƒ7.7 mill.) vetten en oliën 6,1 mill.), mine rale brandstoffen 16,4 mill.), pa rels, edelstenen en edele metalen DEN HAAG. De regering is van oordeel, dat het wenselijk geacht moet worden om de oorlogsmisdrijven te regelen in een internationale code. Er is in opdracht van de tweede Algemene Vergadering der V-N. zulk een regeling opgesteld, doch het blyft twijfelachtig «f een groot aantal staten op korte termyn bereid zal bl'üken deze te aanvaarden. Daarom zullen naar de mening der regering de Nederlandse wetgevers goed doen om te voorzien in de gebleken leemten in de Nederlandse wetgeving. 1 v p litair Strafrecht zal moeten wor- Wat de kwestie betreft van de herziening van het militair tucht- en strafrecht in verband met de internationale samenwerking op militair gebied, merkt de rege ring op, dat het Noord-Atlantisch Verdrag daartoe geen aanleiding geeft. Krachtens dit verdrag blij ven de legers als nationale" legers opereren. Een andere zaak is het, wanneer de Europese Defensie Gemeenschap tot stand komt Europese militairen zijn dan niet meer nationaal van status, doch Europees. De consequentie is, dat voor het Europese leger een eigen Europees Wetboek van Mi- den opgesteld. Reeds tijdens conferentie over de Europese De fensie Gemeenschap is een com missie ingesteld om de samenstel ling van zulk een wetboek ter hand te nemen. De regering meent, dat in be paalde gevallen de doodstraf om haar onmiskenbaar afschrikkende werking noodzakelijk is. Als men op desertie uit een door de vijand aangevallen of met aanval be dreigde plaats of post niet de doodstraf zou stellen, dan zou ge vangenisstraf een premie zyn op het plegen van deze desertie. Wat het gevaar betreft, dat aan vaarding van de doodstraf in het oorlogsstrafrecht zou kunnen lei den tot haar invoering ook in het gewone recht, wordt verzekerd, dat dit niet in het voornemen ligt. 10,8 mill.), electrische machines en toestellen (ƒ7,3 mill.) en vlieg tuigen en schepen 20 mill.) Bij de invoer, welke met 50 milt is toegenomen, traden de vol gende wijzigingen op: een ver meerdering ten opzichte van Fe bruari bij granen 7,5 milL), ert sen, slakken, assen 22,6 mill,), minerale brandstoffen 15 mill.), stoomketels, machines, toestellen 15,2 milL), een vermindering by oliehoudende zaden f 8,8 mill,), papierstoffen 6,1 mill.) en ka toen. katoenen weefsels en garens 10,4 milL) DEN HAAG. Dezer dagen voert een Engelse delegatie hier bespre kingen voor een hanöelsaccoord tussen het Britse Syk en Neder land. Intussen zijn reeds lijsten bekend geworden met invoerquota uit de O.E.E c-landen en de landen bui ten Let Gemenebest en de dollar- zone. Over deze quota kan. blykens alhier ontvangen inlichtingen, met gediscussieerd worden. De omvang dezer „global licen ses" heeft in Nederlandse kringen van handel en industrie teleurstel ling gewekt. Bez'et men de lijst met „voor Ne derland belangrijke producten (zui velproducten. eieren en bloembol len staan hierop o.m. niet vermeld) dan blijkt dat Engeland zijn invoer in het tweede halfjaar 1952 met 7075 percent gemiddeld verminde ren zal in vergelyking tot 1951. Secties RTC-West gereed eerste lezing werkstuk DEN HAAG. De beide secties van de Rende Tafelconferentie met de West zijn thans gereed met de eersfe lezing van het haar ter be spreking toegewezen gedeelte van het „werkstuk" Verscheidene pun ten werden aangehouden voor na der bfcntad in de delegaties, dat Donderdagmiddag en -avond plaats vond. Vanmorgen kwamen de dele gaties weer bijeen ter behandeling van het besprokene in de centrale commissie, waarna *s middags zal worden aangevangen met de twee de lezing In de secties. De Sectie vergaderingen worden morgen voort gezet. Honderden Haarvelours In de normale huiskamer-maat verkochten wij lïjdens onze grote Haarvelours verkoop, maar aan de tientallen ver zoeken om zo'n karpet in een grotere maat tegen de zelfde voordelige condities te leveren konden wij tot onze spijt niet voldoen. Een grote maat kqn alleen geleverd worden voor twee honderd gulden verkoop en de fabrikant was niet van plan het vooreen lagere prijs te laten. Nu is het helemaal geen lijd om klanten teleur te stel len en opnieuw hebben wij op levering aangedrongen. Omdat wij van de gewone maat meer dan driemaal het aantal verkochten dan be steld was heeft de fabrikant ens voor éénmaal een aan tal hoogpolige karpetten ge leverd voor een prij's even voordelig als die van de normale maat Zaterdagmorgen om 9 uur begint de verkooo van deze grote wollen Haarvelours karpetten 225x315 {3V2x4Vz) moderne dessins en U koopt ze nu nïet voor twee honderd gul den maar WINKELCENTRUM BINNENWEG

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 3