HUI NTER Koningin bij wiegje, waarin kleine Margriet sliep ft ga fen, toch roken! Open teen-en-hiel is overheersend I Tweede Kamer is vóór goedkopere sigaren Volgende week beroep tegen Westerling? CANADA WEKT HERINNERINGEN Hartelijk gesprek met zuster, die Hare Majesteit verpleegde Nieuwe aanval van Republikeinen op Trumans staalactie Examen en diploma's j MODESHOW VAN ZOMERSCHOENEN Leren tas niet veel duurder meer dan die van plastic Straaljagers starter uit vliegtuig voor magnetiseurs? Geen kentekenbewijzen meer nodig voor bromfietsen Nieuwe successen voor Eisenhower Prof. Schermerkorn voelt niets voor „werkstudenten" Vragen over mislukte herhalingsoefeningen Justitie heeft alleen belang in gedrag als burger Sanapirin aoa £2323 YLR. 1 R Land- en tuinbouw profiteren van tegenwaarderekening Kamerleden, behalve CPN, geven uiting aan erkentelijkheid voor de Marshallhulp Ds Nieinölïer niet naar Moskou Reuzenvogel boven Utrecht gezien Straatgevechten in ALberton-Transvaal ïlse Koch houdt levenslang Mevrouw M. Wibaut overleden Nora van Jbsen wordt verfilmd .Woensdag 23 April 1952 3 Advertentie LMJ OTTAWA. Dinsdagmorgen trad Koningin Juliana kamer 333 van het Stadsziekenhuis binnen, waar op 19 Januari 1943 prinses Margriet geboren werd. Er lag in het bed een andere jonge moederde vrouw van een der ziekenhuisdokters, en tn 't wiegjewaarin prinses Margriet eens lag, keek nu een Canadese baby de wereld in. De burgemeester van Ottawamevrouw Charlotte Whitton, bood de Koningin aan om de oude wieg van prinses Margriet naar Nederland te zenden. Maar de Koningin aanvaardde dit aanbod niet. De wieg hoort hier thuis en moet daarom ook hier blijvenzeide zijDe Koningin onderhield zich bijzonder hartelijk met zuster Gladys Moorhead, die haar in 1943 verpleegd had. Een andere herinnering aan haar was voorgesteld, dat de Koningin vijfjarig verblijf in Canada tijdens de oorlog werd opgehaald, toen de Koningin een bezoek bracht aan de Rockcliffe school, waar de oudste prinsessen leerlingen zijn geweest. De directeur, de heer Waterspoon, zei: „Ik heb zo goed begrepen, dat U ook na Uw terugkomst in Neder land Uw kinderen liever naar een gewone school hebt willen sturen dan ze op te sluiten in een paleis. Dit moet wel van groot belang zijn voor de prinsessen, om haar de de mocratische wijze van leven bij te brengen, waarvan Uwe Majesteit zo'n prachtig voorbeeld geeft". Tot besluit van het bezoek plaat ste de Koningin een steen in een in aanbouw zijnde vleugel van de school, die haar naam zal dragen, „lk hoop," zo zeide zij tot de kin deren, dat jullie opleiding hier op deze school van belang moge zijn voor je verdere leven." De Koningin bracht ook een be zoek aan de bloeddonorskliniek, waar zij als prinses Juliana her haalde malen bloed heeft afgestaan, Door enkele Canadese autoriteiten WASHINGTON. Het Repu blikeinse lid van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden, Robert Hale, heeft een resolutie ingediend waarin geëist wordt dat president Truman in staat van beschuldiging wordt gesteld wegens bet inbeslag- nemen van de staalindustrie. Voorts verzocht Hale het Huis te verklaren dat de president de Grondwet heeft geschonden en dat de staalmaatschappijen aan de eigenaars moeten worden terugge geven. De eerste resolutie is naar de ge rechtelijke commissie van het Huis verwezen. Voorlopig wordt geen besluit venvacht zich bij dit bezoek in het openbaar bloed zou laten afnemen, maar H.M. achtte het beter otn hierop niet in te gaan, omdat zij niet op ostenta tieve wijze wenste op te treden. De gebeurtenis van de dag was het bezoek van de Koningin aan de „Superfluity Shop" een winkel, waar giften voor het Rode Kruis ten bate van het Rode Kruis verkocht wor den. Als prinses Juliana werkte zij hier in de oorlogstijd gedurende vier jaai twee dagen in de week. Zij stond achter de toonbank van bet winkeltje en verkocht allerlei artikelen aan het publiek. Dinsdag was het precies twaalf jaar geleden, dat de winkel geopend werd. In deze tiid zijr 300 000 dollar vergaard. De Koningin onderhield zich met de dames en toonde zich verbaasd, dat-zij nog steeds in het zelfde kleine winkeltje werkten. Behalve aan het ophalen van her inneringen was de Dinsdag ook ge wijd aan twee officiële plechtighe den, die echter zonder de gebrui kelijke staatsie geschiedden. Bij het monument voor de Canadezen, die in Nederland gevallen zijn, heeft de Koningin een krans gelegd en daar na in de tuin. van „Government House" een ahorn geplant, waarvan het blad, de „maple leaf" het em bleem van Canada is. DE expOït VIRGINIA FORT WORTH (Texas). De ..Star Telegram" meldde Dinsdag dat de B-36 bommenwerpers thans niet alleen atoombommen maar ook straaljagers in hun bomrekken kunnen vervoeren. De straaljagers kunnen in de lucht losgelaten wor den en ook weer. opgevangen wor den. Volgens het blad werden afgelo pen Vrijdag succesvolle proeven genomen en hebben officiële zegs lieden van het Pentagon per tele foon de resultaten van de2e tot nu toe strikt geheime experimenten aan de- „Star Telegram" meege deeld. UTRECHT. Krijgt de organi satie van paranormaal begaafden, die hun gave beroepsmatig uit buiten, de N.W.P., haar zin, dan komen er gediplomeerde magneti seurs. Door de magnetiseur Harry Lemmen uit Maasniel is aan de organisatie een uitvoerig „regle ment" aangeboden, dat zou voor zien in een wetenschappelijke ver antwoord examen voor paranor maal begaafden (in hoofdzaak zo genaamde magnetiseurs). Dit reglemeiu zou, volgens de or ganisatie, een belangrijke stap be tekenen naai' de oplossing uit de impasse, waarin ons land is ge raakt door de nog steeds geldende wet van 1 Juni 1865 op het onbe voegd uitoefenen der geneeskunst. On het ogenblik tracht de orga nisatie wetenschapsmensen, juris ten en leden van de regering voor het „reglement" te interesseren. Twee predikanten naar Moskouse conferentie DEN HAAG. Twee Neder landse predikanten zullen de „re ligieuze vredesconferentie", die op 9 en 10 Mei in Moskou wordt gehouden, bijxvonen. Het zijn de Ned. Herv. predikanten ds W. S. Hugo van Dalen uit Co- iynsplaat en ds T. W. Dekker uit Memelum. Hun reis draagt een persoonlijk karakter. <Van onze parlementaire redacteur) DEN EAAG. Een middagje parlementair allerhande. De Tweede Kamer aanvaardde Dinsdag het voorstel tot tijdelijke verlaging van de accijns voor sigaren. Van communistische zijde moest minister Lief- tïnck daarbij het verwijt incasseren, dat zijn fiscale politiek voor de sigaren-industrie fataal was geweest. Een „legende" waarvan volgens de bewindsman niets overbleef als men zich maar wilde herinneren, hoe hy deze industrie al eerder door de afschaffing van de omzetbelasting was te gemoetgekomen. Nn wordt een nieuwe belangrijke stap gedaan om deze industrie te helpen. Ook werd het voorstel goedge keurd om de deelneming van het rijk in het uit te breiden kapitaal van de N.V. „Breedband" met 15 mill, te vergroten. Het voorstel om het aandeel in de rijksbelastingen voor het provincie fonds te verminderen, zolang de defensie-heffingen de belastingop brengst beïnvloeden, ondervond ook niet veel tegenstand, omdat de regering, bij de schriftelijke voor bereiding, deze verlaging tot 003% had teruggebracht en tevens vast legde, dat zij slechts tot en met 1954= zou gelden. Uitvoeriger werd gesproken over wijziging van de Wegenver- NEW YORK. Aanhangers van generaal Eisenhower zijn als over winnaar te voorschijn gekomen uit zeven van de elf voorverkiezingen in de staat New York. Dit bete kent, dat de generaal op de repu blikeinse conventie .op zijn minst kan rekenen op 85 a 90 van de 96 stemmen van die staat. Ook in voorverkiezingen in. de staat Pennsylvania had Eisenhower succes. Daar kreeg hij vijf maal zo veel stemmen als Taft en Stassen, zijn naaste concurrenten, samen. DEN HAAG De wetenschappe lijke opleiding en arbeid ondervin den er bepaald schade van als stu denten moeten proberen een karig stukje brood te verdienen om hun studie te betalen. Dit betoogde prof. Schermerborn (P.v.d.A.) Dinsdag in de Eerste Kamer bij behandeling van de begroting voor O. K. en W. Van „werkstudenten" wilde hij du3 niet weten. Zijn gedachte ging in deze richting, dat na enige jaren studie de hoogleraren de studenten zouden moeten schiften in een groep, die waard is verder te stu deren en een met wie dat niet het geval is. Het rijk zou dan de eerste groep moeten maken tot als het ware „benoemde" studenten, wier studie door het Rijk bekostigd wordt. DEN HAAG. Het Tweede Ka merlid Van der Feltz (CH) heeft schriftelijke vragen gericht tot de minister van Oorlog over het mis lukken van de herhalingsoefenin gen van 17 Maart tot en met 3 April in Oirschot. Hij vraagt of het juist is, dat de mislukking te wijten is aan een tekort schieten aan or- fianisatie van he'n, die aldaar de eiding hadden. Indien dit juist is, is de minister dan voornemens de nodige maatregelen te nemen opdat een herhaling worde voorkomen? onderlijk auto-ongeluk op Kruisberg HEERLEN. Dinsdag werd op de top van de Kruisberg, op de weg MaastrichtSIttard, een personen auto, een Skoda, toen deze een wa gen met bomen passeerde, in de flank aangereden door een autobus yan de Hebad. De Skoda brak finaal in twee heliten, achter de zitplaats van de bestuurder, die de heel apar te sensatie beleefde, dat hij met het voorste stuk op twee wielen nog een heel eind doorschoof. Hij liep een kleine verwonding op boven zijn oog en brak een neusbeentje. Na het onderzoek in het St. Annadal- Ziekenhuis in Maastricht kon de man naar huis. In de autobus, die enkele schrammen opliep, werd nie mand gewond. de winning van organische mest- ONDER DE SCHIJNWERPERS nan Hollywood, praatte Koningin Juliana enige ogenblikken met Stewart Granger en Deborah Kerr, die de hoofdrallen verval len in de film ,J>e gevangene van Zenda". Rechts van de Ko ningin de producer Dore Schary. Speciaal TV-programma op Koninginnedag (Van onze correspondent) SOESTDIJK. Op Koninginne dag, Woensdag 30 April, zal de Nederlandse Televisie Stichting 's morgens van kwart over tien tot kwart over elf in een nationaal programma een uitzending geven van het bliemendéfilé voor de ko ninklijke familie langs het bordes van het paleis. Dit défilé begint om half elf 's morgens en is ge schat op een tijdsduur van een uur. Een op of in de nabijheid van het paleis geplaatste linkzen- der zal het beeld direct naar de televisiezendmast te Lopïk door geven, dus niet via Bussum. Bovendien is er op de avond van Koninginnedag nog een extra televisie-uitzending, eveneens in een nationaal programma en wel van kwart over acht tot kwart over negen. In dit avonduur zal een montage worden gegeven van alle televisiereportages over het koninklijk bezoek aan Amerika. DEN HAAG. Er is nog geen datum vastgesteld voor de behan deling van het hoger beroep tegen dc voorwaardelijke in vrijheidstel ling van Westerling. Men ver wacht deze behandeling echter ein de dezer of begin volgende week. I De belangstelling van de Neder landse justitie voor Westerling is uitsluitend gericht op zijn optreden als burger, niet op dat als mrhtair. De beoordeling van zijn activiteit als militair valt, zoals voor de hand ligt, buiten de competentie van de burgerlijke rechter. AdverientK! (I Ml verdrijft loomheid en moeheid en kou en pijn uit het lichaam. De actie in Bandung in Januari 1950, een actie waarbij Westerling zelf afwezig was, wordt hem als burger aangerekend en wel wegens uitlokking tot desertie. De actie werd n.l. volgens de justitie ge pleegd door aanhangers van. Westerling uit het Nederlandse le ger. Geen belangstelling heeft de jus titie daarentegen voor Westerling's optreden in Zuid-Celebes en Bor neo, omdat hy daarbij de status van militair had. Alleen een mili tair rechtscollege heeft de bevoegd heid daarover een oordeel te vel* len. keerswet. waardoor o.a, bromfietsen in zoverre met rijwielen, gelijk wor den gesteld, dat het afgeven van kentekenbewijzen daarvoor achter wege kan blyven, De discussie ging hoofdzakelijk over de vraag of het wenselijk is de afgifte van_ rij' bewijzen bij de provinciale griffies te laten of te centraliseren bij het Bureau, dat de bewijzen van rij vaardigheid afgeeft. De beer Rit meester (V.V.D.) meende, dat centralisatie de zaak veel eenvoudi ger zou maken. Minister Wem- me r s gaf hem gelijk maar wilde geen voorstel in die geest indienen omdat er in de Kamer op dit punt verdeeldheid heerst. .Met name de heren Maenen (K.V.P.) A1 g e r a (A.R.) wensten de taak van de provinciale griffies uitgebreid te zien; het Centraal Bureau kon vol gens de eerste best opgedoekt wor den. Ir. Postumus (P.v.d.A.) koos niet uitdrukkelijk partij. Hij vroeg alleen om de eenvoudigste proce dure. Tenslotte deed ook de Friese kwestie zich bij dit wetsontwerp gelden n.l. in de vraag van mr. AI ge ra om de Friese plaatsna men ook te gebruiken voor de of ficiële plaatsnaamborden. De mi nister schoof die vraag haastig door naar de door minister Mulder ij 2 j aangekondigde commissie. (Van onze correspondent) AMSTERDAM. Het modecen trum voor de schoen- en leder branche hield Dinsdag een show in het „Victoriahotel", waar zomer- schoeisel werd getoond. Een show dus gewijd aan die schoenen, waar van wel spottend wordt opgemerkt, dat ze méér kosten naarmate er minder leer aan zit. De open teen en hieu voerden de boventoon; de gesloten schoenen waren sterk in de minderheid. Ook die hadden een kleur of model, die om warme zonnige dagen vroegen. De mannequins wandelden over een verhoogd podium, dat tot even boven de vloer met iatjes-jalou- zieën was afgesloten, die soms werden opengemaakt, zodat de mannequins a dit er de latjes zicht baar werden. Dit werd speciaal gedaan, wanneer toilet en. schoen een bijzonder geslaagde combinatie vormden. Er waren veel mooie, maar ook minder geslaagde schoenen te zien op deze show. Onder de mooie re kenen wy de van dunne bandjes gevlochten sandaaltjes in allerlei tinten, van lichte pastelkleuren tot zwart lak. met zeer buigzame zool en asymetrische lijn. Mooi waren, ook de luxueuze muiltjes, sommige bestemd om in huis, andere om op straat te worden gedragen. Tot het minder mooie behoren de vele mo dellen met overdreven dikke en hoge kurkzolen, -die dan misschien vrij licht, maar zeker niet buig zaam, èn onelegant zijn. Een nieuwtje waren, strandschoe- nen van badstof, waarvan sommige als een ongelukkige herinnering aan de oorlogstijd een houten zool met hoge hak hadden. Er werden schoenen met ingebouwde steun zool getoond, die elegant van mo del waren, en er werd een model getoond voor de vrouwen met zeer smalle voet, voor wie het altijd zo moeilijk is een passende schoen te vinden. Show van tassen Ook aan oen ander onderdeel van het vrouwelijke toilet, waarbij leer een grote rol speelt, n.l. de tas, werd dezer dagen een mode show gewijd, georganiseerd door de stichting „Lederwarenmode". De prijzen van de tassen zijn de laat ste tijd nogal gedaald, zodat thans ai een leren tas te koop is voor een prijs niet veel hoger dan die van een plastic exemplaar. Het vrij lage, langwerpige model over heerste. Er is een voortdurende stille strijd tussen fabrikanten en tassen- ZOMERSCHOENTJE met open teen en hiel: dé mode van deze zomer. (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG. De Tweede Kamer heeft Dinsdagavond haar goedkeu ring gehecht aan een wetsontwerp, dat gelden uit de z.g. tegemvaardere- kening wil besteden ter bevordering van het productievermogen van land en tuinbouw. Voor het begrotingsjaar 1951 was met de Verenigde Staten overeenstemming bereikt over een besteding van 47.5 mill. In totaal zal het echter gaan om een bedrag van 117 mill. Met uitzondering van de C.P.N., die slechts hoon liet horen, gnven de woordvoerders der politieke partijen evenals minister Mansholt uiting aan erkentelijkheid jegens de Marshal I-organisatie. Aanvankelijk kwam er echter wel critiek los op de wijze waarop de regering zich voorstelde die 47.5 mill, te besteden. Vrijwel alle spre kers betreurden het. dat het borg stellingsfonds voor de landbouw de investeringscredieten van boeren en tuinders slechts voor 50 pet. zou mogen garanderen. Zij vonden dit een achterstelling vergeleken met de middenstandscredieten. Doch mi nister Mansholt achtte zich door die vergelijking niet gebonden. Bedenk, zo poogde hii te troosten, dat 50 pet altijd meer is dan niets, en een ho ger percentage zou naar zijd mening slechts tot lichtvaardigde investe ringen aanleiding geven. Doch de Kamer hield aan En toen beloofde hij dan maar een verhoging nog eens in studie te zullen nemen. Met betrekking tot het bedrag, dat voorlopig uitgetrokken is voor stoffen kwam bij ettelijke sprekers de vrees op, dat aan de V.A.M. (Vuil Afvoer My.) een monopolie positie zou worden geschonken bij de verwerking van huisvuil ten na dele van gemeenteliike diensten. De heer Groen (IC V F.) dreigde zelfs met een motie. De minister begon uit te leggen dat in de V.A.M. be halve de Regering en de Stichting van de Landbouw, ookde Ver eniging van Nederlandse gemeenten en de Ver. van Remigingsdivecteu- ren her voor het zeegen hadden. Hij bezwoer de opkomende storm met de verklaring, dat er ten aanzien van de huiwutl-be werking nog geen enkele beslissing was genomen en dat er geen zou wérden genomen zonder de Kamer. Dat de V A.M m.a.w. alleen maar een onderzoek was opgedragen met betrokking tot de winning van meststoffen uit huisvuil Eerst toen zochten de Ka merleden gerust hun legerstede op. WIESBADEN. Dominee Mar tin Niemötler, president van de Evangelische kerk van Hessen, heeft de patriarch van de Grieks- Orthodoxe kerk medegedeeld, dat hij zich niet naar het „religieuze vredescongres" in Moskou zal be geven. Hij had daarvoor een uit nodiging ontvangen. Huurautobedrijf geen zaak van rijksbemoeiing DEN HAAG Naar aanleiding van schriftelijke vragen van het Tweede Kamerlid Maenen (KVP) over het huurautobedrijf heeft de minister van Verkeer en Waterstaat medegedeeld, dat het niet in de be doeling ligt om aan de gemeente besturen de verplichting op te leg gen deskundig advies in te winnen naar aanleiding van huurautover gunningen. Aan de gemeenten moet worden overgelaten of zy hiervoor adviesorganen willen instellen. De vergunningverlening en tariefvast stelling is een zaak van de gemeen telijke overheid. Joris Diels wint proces tegen toneelspelers AMSTERDAM. Joris Diels, Se Vlaamse toneelspeler en regisseur, heeft zyn proces tegen de Ned. Ver. van Toneelkunstenaars gewonnen. Hij had haar gedagvaard wegens critiek op zijn eedrgg in bezettings tijd. De Ned. Ver. moet een sym bolische schadeloosstelling van 1 betalen. Jaloerse filmregisseur krijgt vier maanden SANTA MONICA. De film- producer Walter Wanger, die het vorige jaar de impresario van zijn echtgenote, de actrice Joan Ben nett met een revolverkogel heeft gewond, is Dinsdag tot vier maan den gevangenisstraf veroordeeld. (Van onze correspondent) UTRECHT. De reuzenvogel, die van de week in de buurt van Barneveld zo'n opschudding ver oorzaakte, is opnieuw gesignaleerd. jVanmorgen zag een aantal Utrech ters hem zeker twintig minuten lang met trage wiekslagen laag over de daken van de binnenstad scheren. Anders dan op de Veluwe zette het dier in Utrecht echter geen poot aan de grond: het ver dween tenslotte in Oostelijke rich ting. „Hij was meters groot", ver zekerde ons de heer Eikelboom, die de geheimzinnige vogel een paar keer van vrij dicht bij had gezien. Van balcons en zelfs van daken hebben tientallen mensen het zil vergrijze dier met zijn bloedrode kop gadegeslagen. Deel van Britse troepen verlaat Egypte ISMAÏLÏA Vierhonderd vijftig officieren en manschappen hebben Dinsdag als eerste contingent Britse troepen Egypte verlaten. Vandaag volgt de rest van het bataljon. Mi litaire zegslieden hebben verklaard dat het bataljon niet onmiddellijk vervangen zal worden. Gewapend met bolhoed en city-bag De Britse Minister van OorlogAn thony Head, in specteert, gewa pend met bolhoed en city-bag, de Engelse troepen in W est-D uitsland. Geen moeite is hem te veel, al moet hij er voor hurken, zoals op bovenstaande foto, bij het bekijken van 'n nieuio type eenmansgat. De Britse troepen houden dezer da- pen hij Soltau, wat voor Anthony Head een goede gelegenheid biedt om. het doen laten van de Tom my's eens van dichtbij te befcy- fcen, soms zelfs van heel dichtbij. Is de bewoner van dit „holletje" geschrokken by de plotselinge ver schijning uan dit „bolletje"? GROENE kalfslederen schouder tas: elegant en niet té duur. gebruiksters: de laatsten willen een tas waar veel in gaat. maar de eersten beweren dat het model door deze eis wordt bedor ven. Intussen bleek wel, dat een compromis mogelijk is, door het aanbrengen van allerlei ingenieuze binnenvakken. De tas met overslag lijkt *fc op het moment te •winnen van de beu geltas, hoewel die in allerlei aar dige variaties wordt gebracht. Zo had een schoudert as een. halve- maan-vormige beugei waardoor de tas tegen het lichaam aansloot. Bij' de witte zomertassen speelde het plastic nog een belangrijke rol. Hoewel er nog verschillende tassen waren met imitatie ieemerf, werd meestal het effect van stro, tex tiel of (als laatste nieuwtje) bam boe nagestreefd. Mode tinten zijn groen, rood van heel licht tot diep bordeaux, beige-bruin en grijs. KAAPSTAD. Zodra de rege- ring-Malan haar wetsontwerp tot beperking van het recht der Zuid- Afrikaanse gerechtshoven, een oor deel te i a len over de grondwet tigheid var bepaalde nieuwe wet ten, heeft ingediend, zal de oppo sitie een veroordeling van dit ont werp door de rechterlijke organen vragen. Dit werd gisteren in het parlement meegedeeld door de lei der der oppositie, Strauss, onder toevoeging van de verklaring: „Wy zullen blijven strijden voor onze grondwet en onze vrijheden, zoals wy deze hebben gekend". Inmiddels hebben de protestver- gadering van de oppositie in het gehele land gisteren tot het eerste geval van gewelddadigheid geleid. Op een bijeenkomst in Alberton in Transvaal werd het parlementslid Robinson door nationalisten met stenen bekogeld. In en buiten de zaal kwam het tot een handge meen, waarbij gewonden vielen. KARLSRUHE. Use Koch's laatste wanhopige poping om on danks haar concentratiekampniis- daden als een vrije vrouw de ge vangenis te verlaten is Dinsdag door het federale Hooggerechts hof teniet gedaan. Het Hof bevestigde het vonnis van een lagere rechtbank, die „de rode tovenares van Buchen- wald"' tot levenslang veroordeeld had. Duitsiands beruchtste vrouw was niet aanwezig. Zij was in de gevangenis gebleven. (Van onze correspondent) AMSTERDAM. Mevr. Mathil- de WibautBerdenis van Berle- manoeuures ^om de weduwe van de beken de Amsterdamse wethouder F. M, Wibaut is gisternacht in de hoge leeftijd van 90 jaar overleden. Vijf en vijftig jaar van haar lan ge leven heeft de thans ontslapene in hechte samenwerking met haar man, een zeer belangrijk aandeel gehad in de opbouw van de socia listische beweging in ons land. Uiteraard had vooral de socialisti sche vrouwen-organisatie haar hart. Zij was een der stichtsters van de Bond van sociaal-democra tische vrouwenclubs en jarenlang haar voorzitster. LONDEN. - De filmregisseur Robert Amon is begonnen met de verfilming van Henrik Ibsen's ,.Nora, een poppenhuis". De Fran se actrice Danielle Delorme zal de hoofdrol vertolken. De Amerikaanse filmproducer James Cassidy heeft onlangs ook al een verfilming van dit beroem de toneelstuk aangekondigd. Vliegveld-Texel wordt Zaterdag heropend (Van onze correspondent) TEXEL, Vliegveld Texel wordt Zaterdag heropend. De Ned. Ver. van Sportvliegers zal bij de opening met twintig toestellen te genwoordig zijn. Zy heeft haar jaarlijkse rondvlucht zodanig ge wijzigd, dat vliegveld-Texel het middelpunt van haar vlucht, zal vormen. De KLM zal proberen *n Dakota vrij te krijgen, waarmee men rondvluchten over het eiland zal kunnen maken.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 3