ff» mm I ,£9° Welk 1 I DE KLERKeZN Kunstkring genoot met volle teugen bedrag hebt U In Uw hoofd? ggasWïS*-- iVelen vierden feest van de eerste Mei Grote drukte verwacht bij Hermes-Brabantia S.K. v. i. BERG Martinit en Schiedam ook aan het eind Herdenking gevallenen Vrijdag '2' Met Ï952 .Grote toeloop in de Plantage H. TH. v. ch VLERK AGENDA DE A VONTUREN VAN KAPITEIN ROB JVoorwedstrijd van adspiranten Verdiende zege van Schiedamse biljarters Jeugdvoetbal op 5 Mei Charlotte Kohier als zuster Bonaventura bij Rott. Toneel AMERIKAANSE IMPORT-TABAK Verkeersexamen '52 Goed jaarfeest van „Bravo" llgimflagli Kunstkring in bet volgend seizoen Wielrijdster lette niet op verkeer 2 Meer leden van de Partij v. d. Arbeid en de Schiedamse Be- stuurdersbond dan andere jaren het geval was, kwanten vanmorgen naar het Passagetheater om daar het 1 Mei-feest te vieren in een bijeenkomst, waarin de heer Evert Vermeer het woord zou voeren. Medewerking verleende het poli tieke cabaret „De Knijpkat3' dat een programma bracht geheel af gestemd op de komende verkiezin gen. De arbeiderszangvereniging „Excelsior" zong strijdliederen. De heer Vermeer bracht in her innering de leuze waaronder nu al 20veel Mei-feesten zijn gevierd en waarin het streven naar wereld vrede, democratie, internationale samenwerking en sociale zekerheid was vastgelegd. Alleen door de de mocratie te versterken zal het mo gelijk zijn in het leven van de vol ken die geestesgesteldheid te schep pen, die het mogelijk maakt over de grenzen heen te kijken, aldus de "heer Vermeer. In de komende tij den zal Nederland alle kansen hebben om het streven naar inter nationale samenwerking te steu nen. Wanneer men op het grote vlak niet al te spoedig gereed kan komen dan is er nog de verwezen lijking van de Benelux, waarin drie kleine landen kunnen tonen wat samenwerking vermag- Enkele voorbeelden uit het oude plan van de Arbeid haaide de heer Vermeer tenslotte nog aan om te laten zien hoe juist de socialisten voor de oorlog reeds de oplossing, waaraan men thans bezig is, voor zagen. In de Plantage "Wethouder Sabel waa gisteravond de eerste spreker op de Plantage bijeenkomst, die de 1 Mei-viering van die dag afsloot Hij sprak er al lereerst zijn spijt over uit, dat een misverstand tussen organisatoren en femeente veel van het geduld van e aanwezige partijgenoten had ge vergd. Zowel de zang van het koor Excelsior, als de rede van de hoofd bestuurder van de A.N.M-B. van Eerde, vormde een waardige bekro ning van deze Mei-dag. Bovendien was er na afloop een indrukwekken de Mei-stoet die enige uren door de Schiedamse straten heeft getrokken. Onmiddellijk na de woorden van Sa bel zette het koor het prachtige Morgenrood in, waarna nog enige andere strijdliederen volgden. Hier na plaatste de heer v. Eerde zich achter de microfoon om een enthou siast betoog tot zijd honderden toe- Advertentie J.M.) „Geen goedkope Nylons meer" heeft U kunnen lezen In het Algemeen Dagblad van 25 April en prompt zijn de Inkoopprijzen ook aan merkelijk verhoogd. Maar; hoe kunnen wfj U „beter laten leven voor min der geld" als de prijzen de hoogte In gaan? Daarom nog eenmaal een aanbieding eerste keu* Im port Nylons, met móoienaad (ook zwarte naad) en hiel. Geen Irregulars of tweede keus, neen eerste keus in alle maten en de nieuwste modekleuren. pn nog eenmaal voor een prijs die door de jongste import maatregelen In de toekomst onmogelijk is. (Oofc onze geheim voorreed geminderde nylons, onder andere mef bleck'Out - corduroy en andere fantasia hielen, nog voor de oude lage prijzen). Spy Zaterdagmorgen om 9 uur begint de verkoop van deze import nylons maat 9 t/m IOV2 en ditmaal koopt U ze nog per paar voor Klanten fcopen ftet meest els *ij xeker weten dat hal de winkelier geld kosi en daarom per client nfei meer dan 2 paar. Y/A WINKELCENTRUM BINNENWEG hoorders te richten. De grondtoon van de rede was grote en diepe Vreugde om de bewuste arbeider van vandaag. De arbeider, die vandaag de dag ook kan delen in de vele waarden die het leven biedt. Hoe veel anders was dat vroeger! In 1839 werd de 1 Mei-gedachte in Frankrijk geboren. Het is nog steeds een dag van bezinning en een dag van strijd. In die strijd heeft wel een accent verschuiving plaats gevonden. Vroe ger: strijd voor achturige werkdag, kiesrecht. Na de eerste wereldoor log; de strijd voor ontwapening; la ter tegen fascisme, nationaal.socia lisme, dictatuur. Thans; da strijd te gen de Russische dictatuur. Als een rode draad loopt door die tijden de strijd voor betere sociale voorwaar den. Al is er reeds veel verbeterd, er is nog veel te verbeteren. Recht op voldoende pensioen, recht op een rechtvaardige werklozensteun, dit alles is nog steeds strijd waard. „Als we echter verder dan het eigeri land kijken dan is er de Benelux, het plan-Schuman, de Europese Staten bond. Dit alles moet ons socialisten aansporen tot activiteit.", zo zei de soreker. En hij besloot: „het detno- cratiscb-socialisme heeft al veel tot stand gebracht, maar het kan nog meer verrichten. In Juni zal blijken of het daar de gelegenheid toe krijgt." Excelsior besloot met enige liede ren. Toen werd de stoet geformeerd, die, eenmaal op mars, duidelijk de monstreerde dat de 1 Mei-gedachte nog steeds levend is voor velen. Advertentie (LM.) ROTTERDAMk^DIJK 268 Telefoon 67593 Wat men moet weten: Apothekers-nachtdienst; C. I. Jansan, Swammerdamsingeï 41. Bellen bü ongeval; G.G. en G.D, Tutnlaan 89. Telefoon 69290. Films: Passage, 2 en 8 uur, Za. en Zo. 2, 4.15, 7, 9.15 uur: Teresa (14 j.). Monopole, 2, 7, 9 uur, Za. en Zo. 3, 5, 7, 9 uur: De verliefde ca meraman (alle leeft.). Bijeenkomsten: 4 Mei, Volksgebouw, 10.30 uur: Hum. Verbond. Lezing dhr. Kwee Swan Liat over „Ooster se levenswijsbegeerte". 18B2. Niet lang daarna krijgt hij van de Com pagnie bericht, dat hij zich naar Batavia most begeven. Samen met zijn vrouw cn zijn drie doch tertjes maakt hjj de la<i. ge reis en op 6 Juli 1662 ziet hij zijn geliefd Indtfe terug. Spoedig kr^-+ hu een hoge functie: gou verneur en president van Malacca. Enige tijd later, op 2 November 1862. treft hem een zware slag: Maria sterft. Van Riebeeck zelf leeft daaT_ na nog ruim veertien jaar en dient de Com- pagnie in veie functies, tot hij op 18 Januari 1677 de laatste adem uitblaast.... Vier wekenj na zijn dood stapt een Hollander in Batavia van j boord, die het later zal brengen tot gouverneur-1 generaal van Oost-ïndië. Het is Abraham van Riebeeck, de zoon van de grondlegger van de Kaapkolonie. En dit zo besluit Rob zijn ver haal is de geschiedenis van één van Neder lands grootste zonen; Jan van Riebeeck. Bijeenkomst van het Human. Verbond Zondagmorgen om half elf vangt in het Volksgebouw de slotbijeen komst aan van de gemeenschap Schiedam van het Humanistisch Verbond. Spreker is ditmaal de heer Kwee Swan Inat over het onderwerp „Oosterse levenswijsbegeerte". Zondag vindt voor Hermes-DVS de laatste competitiewedstrijd plaats cn wel tegen Brabantia uit Eindhoven. Het behoeft geen be toog, dat deze strijd voor onze stadgenoten van het allergrootste belang is. De situatie is te bekend om er uitvoerig over uit te weiden. Met beide nog een wedstrijd voor de boeg staan Hermes DVS en Sparta met een gelijk aantal pun ten aan de kop van de ranglijst. Slagen, onze stadgenoten er dan ook in de wedstrijd tegen Eraban- tia tot een goed einde te brengen, dan is een beslissingswedstrijd tegen Sparta, die haar laatste wedstrijd tegen Chevremont vermoedelijk wel zal winnen., het meest waar schijnlijk. .Onze stadgenoten krijgen ln Bra bantia een flinke, hardwerkende ploeg, die de punten zeker niet cadeau zal geven- Het is dus voor Hermes zaak de tegenstanders niet te onderschatten, hen van meet af aan flink aan te pakken en gedu rende de gehele wedstrijd hun gasten het tempo op te leggen. Het zal voor onze jongens zeker niet zo'n gemakkelijke wedstrijd worden als hü er up papier uit ziet, maar na de fraaie overwin ning van j.l. Zondag hebben wij voldoende vertrouwen in Pouius c.s. om een zege te voorspellen. In verband met de te vertvach- De 52—44 overwinning van het district „Schiedam" op „Delft" in de eerste ronde is doorslaggevend geweest voor bet winnen van de mter-districtsontmoeting door de spelers van Schiedam e.o. In de revanche-wedstrijd bleven de Delftse spelers met 50—46 in de meerderheid. De uitslag bleef lang onzeker. Eerst in de laHtste partij viel de beslissing. De Schiedamse speler moest deze winnen. Want, indien hij had verloren, was de to taaluitslag gelijk geweest wat het matchpuntenaantal betreft. De wis- selprijs zou dan evenwel voor Delft geweest zijn, doordat zijn percen tage iets hoger lag. Zover is het evenwel niet gekomen, want door het winnen van deze partij bleef de nederlaag tot 5046 beperkt. Schiedam behaalde van de te ma ken 9370 caramboles er 8589, ofte wel 87.02%. Delft kwam tot 8684 caramboles van zijn opgave 9919, overeenkomende met 87.54%. De totaal-uitslag van belde ont moetingen werd daardoor 98—94 ten gunste van het district „Schie dam". De wisselbeker, die in 1948 en in 1950 door Delft was gewon nen, werd daardoor meegebracht uit de Frinsestad en prijkt thans in de prijzenkast var ons district, Duivenvlucht vanuit Zivijndrecht De vereniging „De Blauwe Doffer" organiseert Zondag een trainings- viucbt vanuit Zwijndrecht, waaraan de duiven van alle duivenhouders in Schiedam kunnen "deelnemen. Het inkorven vindt plaats Zaterdagmid dag van 5 tot 7 uur in het lokaal Schie 22. De lossing geschiedt Zon dagmorgen om kwart over acht. ten grote drukte wordt het publiek aangeraden de kaarten by de voor verkoop adressen te kopen. Er zal, aanvangende half een, een voor wedstrijd tussen twee adspirant-elf- tallen plaats vinden, zodat bet pu bliek zich dus niet behoeft te ypr- velcn. Tenslotte kan worden meegedeeld dat de wedstrijd onder leiding staat van de heer Verkerk uitVlis- singen. In het kader van de viering van de Bevrijdingsdag zal Maandag middag op het Excelsiorterrein in het volkspark een ontmoeting plaatsvinden tussen, de jeugdelftal len uit Wandsworth en Schiedam. Om half drie zullen de jongste voetballers spelen, om kwart voor vier treden de ouderen aan. De groep Engelse voetballers, in totaal 23 jongens, arriveren hier in ENSO-vexband Zaterdag. Ze keren Dinsdag naar huis terug. De elftallen voor de Jeugd-voet- balwedstrijden tussen Wandsworth en Schiedam, zijn als volgt samen gesteld: Aanvang 2.30 uur nm.: B-ploeg; doel; Kuiters (Hermes DVS); ach ter Van Zijl (Hermes DVS) en Meijer (Exc. '20); midden: De Lee- de aanv. (Exc, '20); Gouka (DHS), Vavier (DHS); voor: Van Unen (DHS), Pol (TJrsus), De Poter (Hermes DVS), Kraan (TJrsus), Bakker (Exc, '20); reserves: Feel- ders (Exc. 52Ö), Van Dijk (Ursus). Aanvang 3.45 uur. Doelt Huigen (Ursus); achter: Bunte (Exo. '20), Lam (Sxc. '20); midden: Aan De Niel (Hermes DVS), De Wit (DH S), v. d. Ende (aanv.) (Hermes DVS): voor: Spronk (Schiedam), Van Vuuren {Hermes DVS), De Jonge (Hennes DVS), Tetters (De mos), Erkelens (Schiedam); reser ves; Blomsteel (doel) DHS, Kuig- rok (spil) Exc. '20, Krommenhoek (midvoor) DHS, Sonneveld (half) Ursus. De Kunstkring Is tot dusver door het Rotterdams Toneel niet verwend geweest met stukken, die ver boven de middelmaat uitkwamen. Gister avond is dat echter anders geworden. Misschien was het minder te dan ken aan de schrijfster Charlotte Hastings, die „Bonaventura" schreef, dan wel aan het boeiende spel, dat Charlotte Kohier liet zien in de titelrol. Over het algemeen had regisseur Frits van D(jk ook voor de overige rollen een goed bezetting gevonden, zodat aan hel slot een enthousiast publiek terecht zeer gul kon z(j'n met het applaus.. Het eerste deel voor de pauze was ontegenzeggelijk het beste van de avond. Niet al te nadrukkelijk, maar integendeel vrijwel ongemerkt, voert de schrijfster haar publiek dan binnen in het verhaal, dat een begin en een. einde krijgt in een Engels klooster ter hoogte van Nor wich, waar eeia ter dood veroor deelde vrouw (Fientjc Berghegge) door haar bewakers (Wim Hoddes en Elly Prinsen Geerlings) wordt binnengevoerd als een dijkdoor braak het vervolgen van de reis naar de plaats van, de terechtstel ling verhinderd. Heel in het kort heeft de toe schouwer dan kennis kunnen ma ken met de weinige figuren, die het spel naar het einde zullen voeren. Dat is dan in de eerste plaats de naar geestelijke berusting zoekende zuster Mary (Bonaventura), die wordt gegrepen door de idee dat deze vrouw onschuldig haar dood tegemoet gaat. Charlotte Köhlei kwam in deze rol tot een hoogte punt tijdens het conflict met da moeder-overste (Jetty van Dijk— Rïecker). Voor Ad Noyüns was deze avond een moeilijke taak weggelegd om als de zwakzinnige Willy zich aan vaardbaar te maken in deze thril ler, die in hem een figuur vindt, waaraan de toeschouwer zich bi) het -oeken naar de oplossing Jhnge tijd vasthoudt. Dat tenslotte dr. Jef freys als de hoofdschuldige uit de bus kwam, behoefde misschien niet zoozeer te verbazen. Voor Adoii Rijkens was het jammer dat zijn kan sen eerst kwamen toen het nogal gewilde slot de sfeer enigzins ver stoorde. Een langdurig applaus beeft spelers aan het slot duidelijk gc- Advertentie fi. M ZO JUIST ONTVANGEN PRINCE ALBERT f 1.50 GRANGER ƒ1.— ADGEWORTH 1.— VELVET ƒ1.— Alléén bij HAV BANK GALERIJ Gerrit Verbonnatr. 6, Tel. 88451 De tien verenigingen, waarover \vU in deze rubriek plegen te aehrljven, zullen na Zondag de competitie hebben beëindigd. Als laatsten komen Martinit en „Schiedam", elk in een thuiswedstrijd, respectievelijk tegen Zwervers en Noorderkwartier, nog binnen de lijnen. Hoe de resultaten van deze ontmoetingen ook moge zjjn, belangrijke verschuivingen In de ranglijst zullen er in geen geval het gevolg van zijn. Martinit moet niette-, min tegen Zwervers in staat worden geacht, de competitie met een over winning te kunnen besluiten, terwijl een verdeling der punten in de wed strijd „Schiedam"1Noorderkwartier in de lün der verwachtingen ligt In het algemeen zijn de bereikte resultaten in het nu bijna afgelopen seizoen ,voor de Schiedamse lagere clubs vrij gunstig te noemen. Excel sior '20, D.H.S., Demos en D.R.Z. ontpopten zich als ernstige gega digden voor het kampioenschap in hun resp. afdelingen, terwijl Ursus, Martinit, in hun resp. afdelingen, Martinit, "V/. F. en Schiedam be hoorden tot de sterke middenmoot- clubs. Slechts S.F.C. en Singelkwar- tier verkeerden geruime tijd In ernstig degradatiegevaar, doch heb ben tenslotte na een uiterste ZATERDAG 3 MEI 18 uur: De vlaggen worden halfstok gehesen. 18.45 uur; Opstellen stoet in Boterstraat (Groep II rond Grote Kerk). 19.15 uur. Begin mars naar monument G. Verboonst'-aat. 1915—19.30 uur; Klokken lulden voor de eerste maal. 19.15 uur: Opstellen vaandeldragers by monument, 1930—19-45 uur; Kapel Leger des Heils brengt bij monument gewijde muziek ten gehore. 1945 uur: Aaokomst en opstelling van de stoet bij het monument. Treurmuziek kapel Leger des Heils. 19.4519.59 uur: Klokken luiden voor de tweede maal. Krans- en bloemlegging bij het monument. 19.00 nar: Hoornsignaal, waarop twee minuten stilte in acht wordt genomen, gevolgd door het eerste en zesde couplet van het Wilhelmrt, te zingen door de aanwezigen met begeleiding van de kapel Tijdens de twee minuten stilte neigen de vaandels. Na afloop afmars via Koemarkt en Lange Nieuwstraat krachtsinspanning de veilige haven nog weten te bereiken. Hoewel er dus enerzijds geen en kele kampioensvlag in top ging, wisten de clubs zich anderzijds teoh wisten, de clubs zich anderzijds tcóh te Handhaven. Van rust zal evenwel ook na Zon dag weinig of geen sprake zijn, want de meeste verenigingen be ginnen ongeveer half Mei reeds met de zomer-training. Excelsior '20 en Ursus hebben zelfs voor de komen de maanden een nederlaag-serie op hun programma staan. Er is dus voldoende leven in de brouwerij en. dit alles ter voorbereiding van het seizoen 1952—1953. Niet minder dan 630 leerlingen van 23 lagere scholen zullen in de periode van Woensdag 4 Mei t.e.m. Woensdag 28 Mei deelnemen aan het practische gedeelte van het Ver keersexamen 1952. Zij zullen zich daartoe op een van de "Woensdag middagen hebben te melden met hun fiets bij de politiepost aan de Fr, Haverschmïdtlaan. HUISVROUWEN IN DE STOET Het Centraal Vrouwen Comité doet een ernstig beroep op de le den van de aangesloten organisa ties om Zaterdagavond mee te lo pen in de stoet ter herdenking van de gevallenen. De opstelling hier van vindt om 7 uur plaats rond de Grote Kerk. maakt hoezeer de juiste toon was geraakt. Terecht deelden ook Annie van Vorstenbosch, Georgette Re- yewsky, Coba Kelllng en Eva Hauck in die dank. Gisteravond hield de C.J.M.V. Mondaccordeonvereniging „Bravo" m de Grote zaal van gebouw „Ire ne" haar 22e jaarfeest voor leden en donateurs. De voorzitter van „Bravo", de heer C, J. P. de Bree, opende de avond met gebed, waar na de aanwezigen een hartelijk welkom werd toegeroepen. In het bijzonder werden wel kom geheten de afgevaardigden van de verschillende afdelingen en onderafdelingen van de Federatie van Schiedamse C.J.M.V., waar onder ook de afgevaardigde van het Federatiebestuur. „Bravo" speelde hierna verschillende mu zieknummers, o.a, Cosmea ouver ture van J. Beekhoven, waarna ook de jonge leden van „Bravo" lieten boren waartoe zij in staat waren. „Jong Bravo" bracht o.a. ten ge hore Kerkgang-Van. Jïerold en jeen Koraal van P. F. de Kort- Dat de verhouding en? de samen werking tussen de verschillende C.J.M.V, afdelingen en onderaf delingen goed is, bleek.wel uit het feit, dat de C.J.M.V. toneelgroep „O.D.G." op dit jaarfeest haar me dewerking verleende; Deze toneel groep voerde op het toneelspel in 3 bedrijven, getiteld „Willy's Trouwdag". Zonder twijfeld werd er zeer goed gespeeld. Na afloop dankte de voorzitter van „Bravo" de C.J.M.V.-toneel- groep „O.D.G," en sprak de wens uit dat de samenwerking tussen de afdelingen cn onderafdelingen on derling hierdoor zou worden be vorderd. (Advertentie I. M.) uet voorjaar breng Maar v/at nieuv/e l Nadat de heer K. J. Heyboer als voorzitter van de Kunstkring het lid de heer P. de Bruin, die om gezondheidsredenen niet aanwe zig kon zijn, had gelukgewenst met zijn benoeming tot ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw, gaf hil een overzicht van de gezelschappen, die volgend jaar naar Schiedam komen. Het Kunstkringlprogramma voor het seizoen 19521953 ziet er als volgt uit: 25 September Haag- sche Comcdie, 23 October Amster- damsch Toneel, 4 December Hoofdstadoperette, 8 Januari Co- media, 5 Februari Nederlandse Comedle, 9 April Vrije Toneel, 7 Mei Potterdamsch Toneel. Bij het in de B.K. laan op de hoek van de Bosboomlaan afzwen ken naar links stak de wielrijdster mevrouw D.-v. H. Donderdag wel de hand uit, maar zij vergat om te kijken of oversteken mogelijk was. Zo kon het gebeuren, dat zij werd aangereden door een door de Rotterdammer B. bestuurde vrachtauto, die niet tijdig kon stoppen. Met een hersenschudding en een hoofdwonde heeft GGGD de wiel rijdster naar het gemeentezieken huis gebracht. De in de auto zit tende passagier M. kreeg een scherf van de brekende ruit in het oog. In de Noletstichting* werd de scherf verwijderd. Broodkar reed meisje over de hand In de Strjjensestraat 'bad gister middag de bakker Van L. zijn handkar even neergezet voor pand 52. Toen hij terug kwam bemerkte hij niet. dat vlak voor de wagen het vierjarige meisje Kooyman, wonende in de Strijensestraat, was gaan zitten. Direct na de in be weging zetten van de wagen hoor de hij het kind huilen. Bij onder zoek bleek het meisje een fractuur aan de wijsvinger ta hebben opge lopen. Waarschijnlijk is de wagen haar over de hand gereden. Het kind is in het gemeenteziekenhuis opgenomen. dan Wollen flammé MOQUETTE TAPIJT van bijzondere kwaliteit, in de kleuren beige en terra, 100 cm. breed, j* gQ per meter O» SHADOW CRETONNE Een zware overgordijmtol in een keur van frisse bloem- dessins. Een ideale gordijn stof voor slaapkamers,serre's en landhuisjes, 120 br., p. m 39° Onze bekende „Floordress" 100% wollen WILTON KARPETTEN 200 x 280 -f 39/5 225 x 325 1 87.50 HH Een kleine partij fraaie SALON; KARPETTEN van machinaal SMYRNA, bijna niet van echte Perzen te onderscheiden 100% wol, 120x180 98.- De parel der glasgordijnen Prachtige Zwitserse MARQUISETTE van bijzonder sterke garens vervaardigd, 90 cm. breed, per meter Wij hebben de alleenver koop voor Nederland van een exclusieve partij „PARADE" - DA MAST voor overgordijnen. Een uit zonderlijke damast In ~12 verschillende pasteltinten 120 breed, p.m. 6.^® Walenburgerweg 141Te!. 82940 Beijerlandselaan. 72-78, Tel. 71802-73002 Verkeerde brand in de koffiebranderij Waarschijnlijk door ontbranding van achtergebleven stof ontstond Donderdagmiddag omstreeks 12 uur brand in een afvoerinstaliatie van de koffiebranderij Exikof aan de Nieuw Mathenesser straat Met twee wagens kwam de brandweer onder leiding van de heer De Ja ger ter assistentie. De brand was spoedig geblust, de schade zeer ge ring. Wijzigingen opstellen stoet Dodenherdenking In verband met het opbreken van de Boterstraat achter het stadhuis is een gedeeltelijke wijziging van de opstelling van de stoet voor de do denherdenking op Zaterdagavond noodzakelijk geworden. Groep II zal zich nu niet formeren in Kreupel- straat en Boterstraat, maar rond de Grote Kerk. De kop van de groep vindt een plaats in de Nieuwstraat naast het Waaggebouw. Getuigen opgeroepen Woensdagmorgen werd ter hoogte van het pand Rotterdamfiedijk 177 het zesjarig dochtertje van de fami lie Hissink aangereden door een auto. De bestuurder was zo vrien delijk te stoppen en bijzonderheden tu noteren, maar reed vervolgens door zonder zich bekend te maken. De politie verzoekt deze bestuurder en eventuele getuigen van het onge val, zich in verbinding te stellen met de afdeling verkeerspolitie, hoofd bureau van politie in de Lange Nieuwstraat. Burgerlijke stand Ondertrouwd: Th. L. C. van Beek 25 j. en M. J. Kazenbrcot 24 j.; M. W. Heusinkveld 22 j. en J. de Swart 19 j.; J. de Lange 26 j. en C. de Rooij 25 U L. Meintsma 37 j. en M. Kuiler 20 J.r J- L. J- van Ouwerkerk 40 j. en T. P. Bouwer 27 j - N. Post 30 j. en J. M. Veen- man 21 j. P. H. van Vugt 25 j. en F. M. Copier 23 j. Gehuwd: H. B. Th. Gerstel 28 en D. J. M. Dingenouts 24 j,; C. Th. de Regt 25 j. en C. W. T. van Gles- sen 21 j.; J. "W, van Vuuren 30 j. en J. C. Zuidgeest 28 j.; J. Klaren- faeek 25 j. en J. v. d. Meulen 23 j.; C. Leenderts en G. M. van Es 27 j; A. W. M. Schreij 24 j en P. J. Coen- radie 25 j.; L. H. Schoonbrood 21 j. en W. C. de Wolf 24 j. J. H, C. Schulze 26 j. en A. Bollen 25 j. Geboren: Astrid E. d. van N, Ta- nis en H. Th. ter Braak; Angelo z, van C. Brussaard en C. M. Bal vers; Petrus J. z. van P. J. Rebers en M. A. van Pelt; Franciscus J. z. van P. J. Sa as en H. C. van Dijk; Jantina W. d. van J. de Koning .en W. H. M. Verschoof; Beschler z. van G. Langbroek ea A. Th. M.' Vlug-i man; Jan z. van J. Laport en Th, v. d. Have;-Jan W. C. z. van B, Verschoor en A. C. Duijff. Overleden: M. Middendorp, 67 j.; J. E. Meijers. 87 j., weduwe van J. Verhaar; J. J. Govers, 37 j. vr. v. J. C, B. de Wolf. WANDELSPORT Zondag houdt de wandelsport- vereniging DSW weer een vierdaag se trainingstocht over 20 km. Start Vla ar dinger dijk hoek Westvest, start- tüd 8 uur. Jeugdleden 15 km om 9 uur.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 2