Grondwetsherziening tot een minimum teru HET ROTTERDAMSCH PAROOL' Indonesië zoekt naar Nederlandse werkers Gevangenen worden niet „verkocht" Soort van feestje bleek huwelijk Gigantische herverdeling van Duits vermogen Fseudo-uitgever kocht zonder te betalen 12e Jaargang, no, 108 Donderdag 8 Mei 1952 EERSTE KAMER RICHT SLACHTING AAN. Uitbreiding Tweede Kamer krijgt kleine meerderheid Boete voor vernieling van... een bord soep Mr Besar niet hier speciaal voor zaak- Westerling X GEEN STAP TERUG IN KOREA Truman: Uitlevering voor slavernij is onmenselijk Hendrik Grift: (18 auto's verduisterd) in arrest Militair vliegtuig neergestort Arbeidsvrede in België hersteld Dr H. M. Hirschfeld -vraagt ontslag Zweden verlaagt de belastingen met eén vijfde Bezittersmoeten 60 milliard mark aan oorlogsslachtoffers betalen Bankrekening van 78.000 bestond slechts in stoute fantasie Vier maanden voorwaardelijk geëist - Rotterdammer stond (vrolijk) terecht ivegens bigamie „Tot Uw Dienst Vrij veel wind Man dodelijk gewond door neerstortende baal papier Red. en Adm. Lange Haven 141, Schiedam. Tel. 69300 - Abonrj.prijs: per week ƒ0,47, per kwartaal 6,05, losse nummers ƒ0,10. DE SCHIEDAMMER Uitgave N.V. De Nieuwe Pers - Postgiro 398644 Bankier.- Arasterdamsche Bank te Rotterdam Directeur: B. de Vries. DEN HAAG. - De Eerste Kamer heeffc Woensdag: op overtuigende wijze haar zelfstandigheid, waarop z|j met zoveel nadruk prat gaat, ge demonstreerd door onder de ontwerpen tot grondwetsherziening een for midabele slachting aan te richten. Van de zes verwierp zij er drie en de uitbreiding van het aantal leden der Tweede Kamer werd met zeik een geringe meerderheid aangenomen (27 tegen 23 stemmen), dat er weinig kans is op de vereiste twee derde meerderheid bij de behandeling in tweede lezing na de verkiezingen. Uiteindelijk zou dan de hele grond wetsherziening- neerkomen op een wijziging van de artikelen betreffende de buitenlandse betrekkingen, welke door de Eerste Kamer met 44 tegen 5 stemmen werd aangenomen. Het handhaven "van de leeftijdsgrens voor leden der Eerste Kamer kan moeilijk als een herziening gequalificeerd worden. Daartoe werd met 43 tegen 7 stemmen besloten. Verworpen werden: de over gang naar een nieuwe rechtsorde 13416), de uitbreiding der Eerste Kamer (29—21), de verlaging van de minimum leeftijd voor het lid maatschap van Tweede Kamer Provinciale Staten (30 tegen. 20). De cijfers wijzen uit, dat de Senaat voltallig was opgekomen, om minis ter Beel, die zijn proressoraat bad neergelegd om de grondwetsherzie ning in veilige haven te loodsen, deze nederlaag te bereiden. Nu moet gezegd worden, dat de verdediging van minister- Beel ook geen sterke indruk maakte. Inder daad, terwille van enkele aarzelen de Kamerleden, noemde hij het uitbreid ingsvoorstel een kwestie van landsbelang. Maar hij liet na duidelijk le maken waarom. Eerlijk gezegd, werd dit voorstel eerder ondanks zijn verdediging aangenomen. Een kleine meerder heid vond blijkbaar, dat men de Tweede Kamer niet de kans moest ontnemen zelf over haar omvang te oordelen. Zulks in tegenstelling tot de CHU, CPN, 6 PvdA-ers, 5 KVP-ers en 3 AR, die over schoonheidsfout van dc heer An- driesscn niet wilden heenstappen. De verwerping van de -verlaging van de leeftijdsgrens was het resul taat van een verdeelde stemming. De CPN stemde in haar geheel vóór de AR en CHU geheel tegen. De KVP, PvdA en WD-fracties splitsten zich echter netjes in tweeën en bezegelden daarmee het lot van jongeren, die voor hun der tigste verjaardag gaarne in de Kamer- zouden komen. Dat het voorstel tot schrapping van liet hoofdstuk voor zover dit op Indo nesië betrekking heeft, werd verworpen, kwam door de v. d. A.-fractie. Te zamen met de KVP had de P. v, d, A. aan de overzijde van het Binnenhof ge zorgd, dat dit voorstel, althans in eerste lezing, juist voldoende stemmen kreeg, tegenover het verzet van andere par tijen, die dreigden het iti de tweede lezing om zeep te helpen. Maar mr Van Walsum c.s, wilden dit voorbeeld niet volgen. Zjj grepen terug op een amendement, dat het Tweede kamerlid De Graaf (KVP) had weten tot stand te brengen. Daardoor werd de uitdrukkelijke vermelding i'an Ruzie in pension eindigt voor politierechter "r (Van onze correspondent) ROERMOND De politierechter veroordeelde Woensdag eqn 23-jari- ge kinderjuffrouw uit Waalre we gens „vernieling, althans onbruik- baarmakïng", zoals de dagvaarding het uitdrukte, van een bord soep tot f 30 boete of vijftien dagen hechtenis. Dc kinderjuffrouw, die niet was verschenen, had op 27 Januari in haar pension te Weert met een me debewoonster, mevr. v. d. H., on enigheid. Die andere beschuldigde de kinderjuffrouw er van. dat zij een sneeuwbal in haar pudding had gegooid, die ze buiten had gezet om af te koelen. Deze aantijging had de juffrouw niet genomen, met vuur had zü haar onschuld verde digd. Even later, toen mevr. v. d.H. zich in haar kamer had terugge trokken, plonstc plots een met kolengruis besmeurde sneeuwbal in haar soep. „Nu heb ik het wel ge daan," had mevrouw nog horen roepen, doch toen zij van de schrik hekomen was, had de juffrouw het hazenpad gekozen. door Internationaal" overleg beslist zal worden ovet de souvereiniteit van Nieuw-Gumea. geschrapt. De KVP wenste ..die mogelijkheid weliswaar niet geheel uit te sluiten, maar zïi wilde baar toch niet in de Grondwet noemen. Omdat mr Van Walsum die mogelnkheid Juist een royal© kans vulde geven, wees hij het voorstel af. Handhaving van de bestaande bepa lingen in de Grondwet inzake Indonesië kon hij geen ramp vinden, omdat zfj z.i, toch geen betekenis meer hadden. De partijen, die vmêt hem tegenstemden, dachten daarover bepaald tets andere. Zij meenden, dat deze bepalingen de handen der regering bil de komende onderhandelingen niet Indonesië zouden binden. Iets wat zn bepaald wensten. Doch minister Beel handhaafde het re geringsstandpunt, dat deze bepalingen uitgewerkt waren.' Ziedaar de uitkomst van een emotionele vergadering, vol ver rassingen. De spanning Werd nog wat opgevoerd door twee langduri ge schorsingen, eerst om de xege- Drieling (meisjes) geboren in gezin met l ier dochters (Van onze correspondent) LEIDEN. Eergisteren bestond het Leïdse kappersgezin "Van der Meijden uit vader, moeder en vier dochters, doch thans is het zeven dochters rijk. Dit kwam door de geboorte van een drieling, allemaal jongedames. Dit is de derde maal in twee jaar tüds, dat in Leiden een drieling is geboren. rmg, later om de Kamer zelf ge legenheid te geven zich te beraden. Dat ondanks die bedenktijden hier ondaar schoonheidsfeuten werden begaan, wijst uit dat aan onze se natoren Jn aile bezadigdheid het zwakmenselijke niet vreemd is. De camera-mannen van Kees Stip. die voor de film over de Staten-Gene- raal opnamen kwamen maken, had den moeilijk een betere dag' kun nen uitkiezen. Opvolger aangewezen voor notaris Quaedvlieg (Van onze correspondent) HEERLEN Mr P- M. F. Rieter, notaris te Roermond, is benoemd tot notaris te Maastricht in de vaca ture van notaris Quaedvlieg, die verleden jaar met een Heerlcnse leraarsfamihe met het jacht „Prins Robert" met onbekende bestemming is vertrokken. Generaal Juin maarschalk PARIJS Generaal Juin, opper bevelhebber der geallieerde land strijdkrachten in de centrale sector van Europa, inspecteur-generaal der Franse strijdkrachten met gezag over leger, marine en .luchtvaart, is Woensdag tot maarschalk van Frankrijk verheven. ALS DE ZON SCHIJNT valt er niet veel te besturen, vindt bur gemeester Sprensen ran Kopen hagen. De vrolijke Deense hoofd- stad bestuurt zichzelf bij zulk heerlijk weer. En wat is er dan tegen om wat in je burgemeester- Hjtee tuin te wroeten? AMSTERDAM, De Indonesische secretaris-generaal van Justitie, mr Besar, is niet' speciaal voor de zaak-Westerling naar Nederland gekomen. Zijn opdracht'is veel meer het zoeken naar Nederlandse werkkrachten voor Indonesië. .BR verklaarde hij Woensdagavond na zyn aankomst op Schiphol. H(j zal met de1 vertegenwoordiger van Inaonesié, mr Snsanto, wel spreken, doch hij gaat uit van het standpunt, dat Westerling, zolang deze niet in Indonesië is,, huiten de competentie valt van de Indonesische justitie,- Hij verklaarde voorts, dat hij onbevoegd was om iets te vertel len over het fel of niet indienen van een verzoek tot uitlevering. Dit was een aangelegenheid, die naar hij zeide door de Indo nesische regering cn niet door het departement van Justitie moest worden behandeld. Als zijn voornaamste taak schil derde mr Besar het opsparen van Nederlandse juristen en ingenieurs, die bereid en geschikt zijn om in Djakarta te gaan werken b|j het Indonesische bureau voor patenten en octrooien, dat hij in de naaste toekomst hoopt op te richten. Het vroegere bureau, dat ge heel in Nederlandse handen was, is als gevolg van. de overdracht geli quideerd. Bovendien zoekt mr Besar naar Nederlandse krachten voor de Verzekeringskamer in Dja karta. Vindt hij deze niet, dan zal hij ze in' het buitenland moeten zoeken. Mr Besar zeide tot slot, dat het WASHINGTON. „De Ver. Stalen zullen geen bestand in Korea kopen, door mensen over te leveren voor slachting of slavernij." Dit verklaarde president Truman Woensdagavond naar aanleiding van de communistische eis, dat de 132.000 communistische krijgsgevangenen na de bestandssluiting allen naar Noord-Korea zullen terugkeren. De geallieerden willen echter de 62.000, die geen terugkeer wensen, daartoe niet dwingen. Dit punt zorgt momenteel voor een kritieke impasse in de besprekingen over het beëin digen van dc vijandelijkheden in Korea. Na de publicatie van de voorstel- lEiJOTüTdK1 HüTFfinULIIL'ST!!:JEJ'iDEJïi^rtaiïmi:JCMIn len der Ver. Naties die de com munisten verwierpen door gene raal Ridgway, zei president Tru man het standpunt van de onder handelaars der VN. in Korea vol komen te ondersteunen. „Instem men met gedwongen repatriëring van krijgsgevangenen zou ondenk baar zijn", aldus Truman, „Het zou in strijd zijn met de fundamen tele morele en humanitaire begin selen, die aan de V.N.-actie in Korea ten grondslag liggen." Een woordvoerder van het Brit se n oisterie van Buitenlandse Za ken neelt Woensdag meegedeeld, dat Groot-Brittanoië de verklaring van generaal Ridgway over de im passe bij de wapenstilstandsbespre kingen. in Korea tevoren heeft goedgekeurd. De afgevaardigden te Fanmoend- jon zón vandaag voor het eerst na zeven besloten vergaderingen in het openbaar bijeen gekomen. Bei de partijen verklaarden op deze vergadering van 18 minuten, dat zij niet van hun standpunt ten aanzien van het uitwisselen van krijgsgevangenen zouden afwijken. Twee inzittenden gedood DEN HAAG Woensdagmiddag omstreeks half vijf is een met twee personen bemande „Harvard" van de luchtstrijdkrachten (vliegbasis Leeuwarden) verongelukt. De motor van het toestel sloeg af. waardoor het vliegtuig ter aarde stortte. Beide inzittenden kwamen om het leven t.w. de sergeant-vlieger H. den Toom uit Rotterdam en. kapi tein-waarnemer Vati Kregten uit Arnhem als passagier. Het toestel is tussen Bïrdaard en Rinsumageest in een weiland te rechtgekomen- Het vloog op de grond in brand. De brandweer uit Murmerwoude was spoedig ter plaatse, maar zij kon niets meer uit richten. (Van onze correspondent) BRUSSEL. Het arbeidscon flict in België is nu definitief van de baan, aangezien Woensdag zo wel de nationale besturen van het socialistische Algemeen Belgisch Vakverbond als van het Katholie ke Algemeen Christelijk Vakver bond het Dinsdag door haar ver tegenwoordigers met de werkge vers gesloten aceoord hebben goed gekeurd. Het ABVV heeft nog ver klaard, de door de werkgevers verworpen beginselen van een hef fing op de winsten en van de so lidariteit dep arbeiders van alle be drijfstakken in het kader der al gemene eisen te zullen handhaven. DEN HAAG Naar het ANP meldt heeft dr H, M. Hirschfeld, regeringscommissaris voor het eco nomische en militaire hulpprogram ma reeds enige tijd geleden aan de regering de wens te kennen gege ven zijn functie neer te leggen. In afwachting van een regeling voor de vervulling dezer functie zal de heer Hirschfeld, cp verzoek van de regering, nog enige tijd zijn taak blijven, vervullen. (Van. onze correspondent) AMSTERDAM. De 38-jarige Amsterdamse autoverhuurder Hen drik Grift, die op 21 Maart spoor loos verdween, nadat hij In veertien dagen niet minder dan achttien auto's en zestig- bromfietsen had verduisterd, is in Antwerpen door de recherche aangehouden. Hij was nog in het bezit van enig geld en de auto, waarmede h|j destijds uit Amsterdam was vertrokken in. ge- zeischap van zijn vrouw. Grift had bij bevriende collega's een aantal wagens gehuurd en ver der door bemiddeling van een fi nancieringsinstelling enkele wagens gekocht. De verduisteringen belie pen een totaal bedrag van. onge veer 100.000.—. Het was de>, politie hekend, dat de echtgenote van Grift al weer enige tijd in ons land was om haar zoontje te bezoeken, dat bij fami lie was achtergelaten. Er is bij de Belgische regering reeds een ver zoek tot uitlevering gedaan, In de loop van de volgende week hoopt de Amsterdamse recherche Grift in Antwerpen het eerste verhoor af te nemen. (Van onze correspondent) KOPENHAGEN In een tijd, waarin de belastingen overal een stijgende tendens vertonen, moet Zweden wel als een dorado worden beschouwd. De Zweedse regering heeft gisteren bij het parlement een voorstel ingediend, dat een be lastingverlaging van circa 360 znil- lioen kronen inhoudt Dit betekent, dat iemand met een gemiddeld in komen van 6 a 7.000 kronen per jaar 15 a 20 procent minder belas ting zal betalen. Deze verlaging wordt echter nog niet voldoende geacht. Er was oor spronkelijk zelfs sprake van een vermindering met het dubbele be drag. De minister van Financiën motiveerde echter zijn voorstel met er op te wijzen, dat de internatio nale ten den zen wijzen in de rich ting van een conjunctuurdaling en Zweden, het volgend jaar rekening moet houden met een daling van de export met 8 procent en een vermindering van de import met 4 procent Harderwijker visser op Usselmeer verdronken (Van onze correspondent) HARDERWIJK. In de nacht van Woensdag op Donderdag is de 25-jarige visser Evert Foppen bij hel inhalen van het kuilnet op het IJsselmcep verdronken.' Zijn broer, die met hem op de H.K. 62 voer, trachtte na het ongeval het vaar tuig bij te draaien, doch in volle zee kostte dat te veel tud. Een an- (Van onze correspondent) BONN. De Westduitse Bondsdag behandelt op het ogenblik «en Uit 409 paragrafen bestaande wet, die een herverdeling van de Jasten, die het gevolg zijn van de oorlog, tot stand moet brengen. Komt de wet er door, dan betekent zulks een vermogensverplaatsing van ongeveer 69 milliard mark In dertig jaar. Vereenvoudigd gezegd komt het er op neer, dlat on geveer acht millioen gezinnen van vluchtelingen, ontheemden en door bombardementen dakloos geworden of althans benadeelde mensen gehol pen worden door vier millioen gezinnen, die ongeveer de helft van hun vermogen moeten afstaan. jaarlijkse immigratie-quotum van der vaartuig, de H.K. 136 was spoe- 1000 Nederlanders naar Indonesië dig ter plaatse, doch kon evenmin dit jaar waarschijnlijk zal worden hulp verlenen. Het lijk is nog mat overschreden. j gevonden. 55 55' Hij gaf zich bijvoorbeeld ook uit voor directeur van een te goe der naam cn faam bekend staande firma. In die kwaliteit kocht hij bij een fotozaak twee dure came ra's voor f 1100. Toen de fotohan delaar om geld kwam betaalde hij niet, maar leidde hij de handelaar in de fabrieksmimte van de firma rond. Dat kon, doordat hij van die firma kantoorlokalen had ge huurd. Verder had hij er niets mee te maken. De fotohandelaar wacht nog op zijn geld. Bij een zaak aan het Singel kocht hij schrijfmachines. Die be leende hij direct daarop weer. Cheques van honderden guldens, die hij kwistig uitdeelde, bleken alle ongedekt. Een secretaresse, een tekenaresse en. twee vertegen woordigers van „Weekend" wer den brodeloos toen bleek, dat zijn zaak op losse schroeven stond en hij bovendien, werd gearresteerd. Hij is ter beschikking van de Jus titie gesteld. (Van onze correspondent) AMSTERDAM Op de bank rekening van de 32-jarige „uit gever" C» P., die zich Van den Brink noemde, stond nog vijf gul den, het minimum dat op de re kening moest staan, toen hij door de centrale recherche in Amster dam werd gearresteerd. Deson danks deelde hij een 35-jarige dame uit Amsterdam snede, dat hij een rekening van f 78.060 had en bovendien nog een erfenis tegoed had. Hij wilde met de dame trouwen en zij wilde ook wel, zodat zij hypotheek op haar bezittingen nam en hem f 9000 leende. Daar mee kocht hij een deel van de kantoorinventaris voor zijn week blad „Weekend", dat éénmaal is verschenen. Voor dc rest kocht hij drukmachines, die bij onmiddellijk beleende, en ook loste hij er zijn oude- schulden mee af. Bovendien heeft hij een reeks anderen op gelicht. CHAUFFEUR KERENS «iel ower zij» sftiur i« slaap. De gevolgen waren ontzettend. Trekker en op zegger geladen met twee ton stout reden van da weg af, bot stere togen een baant en sloegen van elkaar los. De trekker ging er alleen van door, reed drie gepar keerde auto's aanrukte een bui tentrap «an een gebouwtje af en kwam tot stilstand, halverwege de muur van een kerk. Schade: 10.000 dollar. (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM, - „Ach, Edelachtbare, toen ik daar op 21 Mei '45 In Berlijn tromvde, dacht ik. dat het een soort feestje was. Iedereen liet zich voor twee Mark door ae een of andere Rus trouwen. Er waren Belgen, die zeven Keer op een dag trouwden", zei gisteren voor de Amsterdamse rechtbank een Rotterdammer, tegen wie vier maanden voorwaardelijk werd geëist wegens bigamie. ROTTERDAM. Een hui lende passagiere kwam Dinsdag hij de pftsscge-a/defing uan de Holland-Amerika lijn. in Rot terdam vertellen, dat ze die dag met de Nicuw-Amsterdam zou meegaan, maar.., zij had haar trisbm in Berlijn pergeteu. Gelukkig vertrok het schip pas 's avonds en direct werd Ber lijn opgebeld. Haar vader stap te met het visum in een vliegtuig, dat hem van Berlijn naar Hamburg bracht. Daar werd het papie.r toevertrouwd aan dc piloot van het timtoestel naar Amsterdam. Om half ne gen startte een employé «an de HAL met een taxi van Schiphol en om half tien werd de Ber- lijnse dame haar visum, ouer- handigd. De dag na dat ..feest-huwelijk" was deze man naar de Amerikanen gegaan en kort daarna naar Holland terug. Zyn „echtgenote", een ar beidster, die Ruth Stem heette, heeft hij na de trouwdag nooit meer gezien. Maar in 1947 trouwde hij weer. Met een Hollands meisje nu. van wie hij inmiddels ccn zoontje heeft. Het mag dan ccn beetje ongewoon huwelijk zjjn geweest in het vreem de Bcrliin van viak-na-de-oorlog, maar voor de Nederlandse wet was het tweede definitief bigamistisch. Omd3t hij dacht, dat het eerste hu welijk deel van een feest was ge weest, bad hij daar de Hollandse autoriteiten niet van in kennis ge steld, toen hij in Amsterdam met zijn „tweede" vrouw trouwde. Waarschijnlijk was dc hele affai re ook nooit aan het daglicht ge komen, als niet kort geleden Ruth Stein een echtscheidingsprocedure was begonnen, kennelijk niet van mening, dat zij in 1945 slechts een feest had bijgewoond. De Officier van Justitie vatte het geheel zeer ernstig op en eiste daar om ook de zware, voorwaardelijke gevangenisstraf en tegen verdachte's tegenwoordige vrouw, die met alles tevoren al op de hoogte was ge weest, een boete van vijftig gulden of 25 dagen. De president mr H. J. Hütschkr voorzag .voor het tegenwoordige, ge heel Nederlandse echtpaar, nog veel moeilijkheden. „Het is zeer wel mogelijk, dat uw huwelijk eerst nietig moet worden verklaard, daar na de echtscheiding met Ruth Stein uitgesproken en dat u pas daarna opnieuw kunt huwen. Uw zoontje zal dan waarschijnlijk de rest van zijn leven de naam van zijn moeder moeten dragen". Dat bracht voor de twee verdach ten een onverwacht triest slot aan de behandeling van deze zaak. die zij tot op dat ogenblik vrolijk had den bijgewoond. De uitspraak zal over veertien dagen worden gedaan. IN WAT VOOR WERELD leven wij, waarin nu ook sommige ont aarde apenmaeders kun kinderen verstoten.' Olim er Ttcist co heet het arme apenkindjemordtdoor twee jonge zoalogere van Ar fis in lenen gehouden Acht keer per dag krijgt Oltrter zijn flesje en even veel keren een schone Itttcr. Van Donderdagavond tot Vrijdagavond: Enkele overdrijvende wolkenvelden met slechts in het Zuiden van het land een kans op een bui. Over het algemeen weinig ver andering in tempera tuur. Matige en af en toe krachtige Oostelij ke wind. 9 Met Zon op 4 u 56 m onder 20 u 18 m; Maan op 2 cv u 37 m onder 4 u 7 m. HET WEEK VAN VANMORGEN t UUR station Weer Oslo Licht bew. N.N.O. 1 Stockholm Onbew. O. —6 Helsinki Onbew. O. 4 Edinburgh Zw. bew. N.O. —1 Londen Regenbui O. —4 Kopennagen £eh feew. N.O. —8 Amsterdam On bew. O. 7 Genève Zw, bew. W.Z.W. —1 Parijs Licht bcw.O.Z.O. —4 Bordeaux 2w. bew. Windstil Nice Zw. bew. N.N.W. —2 Berlijn Regen W.N.W. —3 Frankfurt Onbew, N.N.O. 2 München Onbew. O.Z.O. 1 Wenen Onbew. N.W. 4 13 C 0 inm De parlementscommissie, die het ontwerp heeft voorbereid, heeft er sinds October 1950 niet minder dan 200 zittingen aan gewijd. Het gevolg is dan ook, dat eigenlijk alleen nog de coxamissie-leden als deskundigen zijn te beschouwen. Noch het grots publiek, noch de resterende Bonds- dagafgcvaardigden kunnen het uiters gecompliceerde geheel meer overzien. Desondanks is ook in de publieke opinie de „Lastenausgleich" voor werp van voortdurende besprekin gen. Degenen, die van een deel van hun bezit afstand moeten doen, me nen, dat zij te zwaar en op te kor te termijn worden belast. Degenen, die iets te ontvangen hebben, vin den, dat z|j te weinig krijgen en dat weinige dan nog te laat. Iets te vorderen hebben zjj, die mate riële oorlogsschade hebben geleden en zij, wier schade het gevolg is van het feit, dat zij van huis cn haard zijn verdreven. Al naarmate de schade groter is, wordt het per centage van de vergoeding kleiner. De Inkomsten van het fonds, dat de uitkeringen moet doen, komen in de eerste plaats uit een vermogens- heffing ineens. Verder uit een aan vullende vermogensbelasting en uit ccn belasting van winsten uit hy potheek en crediet. Men schat de jaarlijkse inkomsten van het fonds voorlopig op 2.15 milliard. Vooral de socialisten hebben nog al wat critiek op het plan. In de eerste plaats op het aandeel van de overheid in de op te brengen middelen. Wie hiervoor moet opko men. zo redeneren de socialisten, is tenslotte de belastingbetaler. Maar wie eigenlijk belast zou moeten worden is degene, die in het bezit is gebleven van een belangrijk ver mogen. In het algemeen vinden de socialisten, dat de „bezitters" er tc goed afkomen en dat daardoor dc aanspraken van de met-bezittere onvoldoende recht wordt gedaan. AMSTERDAM. In de Vïerwin- denstraat is Woensdag een vijftig jarige voorbijganger D. J. S„ dode lijk gewond door een baal oud pa pier, die van de tweede verdieping van een aldaar gevestigde papier handel naar beneden viel. Een ar beider was met een steek wagentje op de tweede verdieping een baal oud papier van 276 kg-aan het ver kruien. Hü loste de baal' op onge veer anderhalve meter afstand van een geopend luik aan de straat- rijde. De baal kantelde en viel naar buiten.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 1