mÊwfWÊÊÊm m Minder schoolgeld is mo gelijk acsiSi^lL^ikaa HOUTMAN Reddingsbrigade maakt gelederen sterker Huurvuilmsemmer ook voor Ouden van Dagen Hoe kinderen tekenen Cricketcompetitie gaat Zondag weer starten een accuraat jong Meisje Zelf meewerken aan slagen van nieuwe reductie-regeling RADIO'S AGENDA DE A VONTUREN VAN KAPITEIN ROB Huurwoningen in Nieuwland B. en W voelen niets voor een ontheffing die de gehele groep zou omvatten Diploma's werden uitgereikt Donderjetin actie aan de Hoogstraat Kipling's „Kim" in technicolor op het doek Vacantietoeslag gemeentepersoneel Verloor U iets? Uitstel beslissing KNVB brengt spelent aan Damlaan in moeilijkheden f SCHIEDAM VRL. BEDIENDE Koeriersters WALTMAN Zaterdag 17 Mei 1952 Op 24 APril teert de Staten Generaal het Wetsontwerp tot aanvulling van het Tijdelijk Besluit Schoolgeld Lager Onderwijs 1945 aanvaard. De belangrijkste wijziging in dit besluit is wel de bepaling inzake reductie van schoolgeld voor gezinnen met meer dan een schoolgaand kind. Die reductie is bepaald op 25% indien 2 of 3 kinderen en op 30% indien vier of meer kinderen uit een gezin volledig dagonderwijs volgen aan een inrichting van lager-, middelbaar-, nijverheids- of hoger onderwijs. Teneinde een en an der duidelijk te maken, hebben de heren Schoof en v. d. Zanden van de afdeling Gemeente-belastingen en Schoolgelden enkele voorbeelden gege ven van de wijze, waarop deze reductie wordt berekend. (Advertentie LM.) SINGEL 114—116 Uitgaande van een inkomen van f 5500-per jaar voor een gezin met vier kinderen, waarvan er drie op school gaan, is de maatstaf voor de berekening der schoolgelden 409.—-, Gaan 2 kinderen oo de lagere school en bezoekt 1 kind de Ulo-school, dan moest dat gezin volgens de oude regeling aan school geld betalen 2 maal 27.— plus 1 maal 32.40. Dat gezin ontvangt nu een reductie van 25%, dus resp. van 13.5(1 en 8.10, Bezoekt uit zo'n gezin een kind de lagere, een kind de Ulo-school, een kind het gymnasium en een kind de Tech nische Hogeschool, dan moest voor de drie eerstgenoemde kinderen worden betaald resp. 27.—. 32.40 en 38.80. Maar omdat het kind, dat de Technische Hogeschool be zoekt, ook volledige dagonderwijs volgt, heeft dit gezin recht op 50% reductie en betaalt dus nu resp. 13.50, 16.20 en 19,40. Zo zijn tal van voorbeelden te geyen, -waaruit blijkt, dat deze re ductie 2eer aanzienlijk is. De nieicve regeling is voor het eerst van toepassing voor het schoolgeldjaar 19511952, lopende van 1 September 3951 tot 1 Sep tember 1952. Daar de reductierege ling van toepassing is voor alle leerlingen, die een inrichting van onderwijs van glo, ulo, mo, no of ho volgen, zullen voor de admini stratieve uitvoering daarvan door de hoofden van de betreffende in richtingen ondertekende verklarin gen dienen te worden afgegeven, waaruit de aanspraak op de reduc ties moet blijken. Uiteraard geldt dit niet voor alle leerlingen. Zo zal voor leerlingen die een inrichting van onderwijs in Schiedam bezoeken, een verkla ring achterwege kunnen blijven, omdat de hoofden van deze Inrich tingen rechtstreeks aan de afdeling Schoolgelden opgave doen van de leerlingen, die hun scholen bezoe ken, Het fotaal aantal leerlingen van de onderscheidene scholen in Schie dam bedraagt ruim 11.000. De vele werkzaamheden aan de aanslagre geling verbonden, moeten dan ook wel leiden tot een niet geringe ver. traging in de invordering der schoolgelden. Het is evenwel van belang met het oog op de moge lijkheid, het schoolgeld te kunnen betalen in een behoorlijk aantal termijnen, dat de aanslagen zo spoedig mogelijk worden opgelegd. Teneinde op korte termijn met het opmaken' van de kohieren te kunnen beginnen, zal de medewer king in deze van de schoolgeldplich- tigen wel bevorderlijk zijn. Onder deze categorie worden verstaan de ouders van wie een of meer kin deren. een inrichting van dagonder wijs elders, dus buiten Schiedam, bezoeken. Om ervan verzekerd te zijn, dat de reductie inderdaad wordt toe gepast, wordt aan ouders van leer lingen, die een school in een ande re gemeente dan Schiedam bezoe ken aangeraden, reeds thans aan het hoofd van deze on der wij sin rich, ting die door hun kind of kinde ren wordt bezocht, een verklaring aan te vragen, waaruit blijkt, dat hun kind (eren) op 1 September 1951 als leerling(en) van deze on derwijsinrichting stond(en) inge schreven. De verklaring kan dan. zonder begeleidend schrijven, wor den opgezonden aan of bezorgd bij de afdeling Gemeente Belastingen cn Schoolgelden. Oude Kerkhof 17. Dit garandeert een vlotte afdoening van zaken en werkt in de hand, dat de reductie zeer snel kan wor den verleend. Wat men moet weten: Apothekers-nachtdienst: F. H. Backer, St. Liduinastraat 58. Bellen by ongeval: G.G. en G.D. Tuinlaan 88. Telefoon 69290. Tentoonstellingen: 12 tm, 24 Mei, Gemeente-Biblio theek, Di.Za. 9.30-^-5.30 uur en Ma. DiDo. Vr. 19—20.30 uur; Tentoonstelling „Reizen en trek ken". Films: Passage, 2 en 8 uur, Za. en Zo. 2, 4.15, 7, 9.15 uur: Kim (alle leeft.). Monopole, 2, 7, 9 uur, Za. en Zo. 3, 5, 7, 9 uur; Flitsende vleugels (14 jr.). Bijeenkomsten: 17 Mei, Musis Sacrum. 8 uur: Steun Wettig Gezag. Fropagan- da-avond. 17 Mei, R.K. Volksbond, 8 uur: Kunst door Oefening. Opvoering van „In een andere wereld". 1885. Het duurt niet lang of dr. Holmes slaagt er in, de „vogel" weer te doen starten. Hjj laat de geheimzinnige alba tros na enige tijd weer dalen, legt hem op een tafel en begint het beest te demonteren. Inder daad beeft hij te doen met een vernuftig vlieg tuigje, dat blijkbaar voor waarnemingsdoelemden wordt gebruikt. Er zit een kleine radiozender in en ook een nog veel kleinere camera. Als het een televisiecamera is wat dr. Holmes ver moedt beteltent dat, dat de man, die deze vreemde vliegtuigjes heeft uitgestuurd, verken- ningen laat verrichten en de bewegingen vanl het schip (wie weet hoe lang reeds?) heeft ga-1 degeslafeen. Wat kan dat alles betekenen? Pro- i beert een concurrerende maatschappij op deze wijze te ontdekken, wat de expeditie hier pre cies uitvoert? Nationale vijfkamp „Start" In het sportfondsenbad aan de B-K. Laan vindt Zaterdag as. een nationale vijfkamp plaats, die wordt georganiseerd door de R.K. Zwem vereniging „Start". Agatha, d. v. P. Ooms en I#. Hoest: Moxtinus, z. v. W. Schneider en W. E. Wagner; Johannes, z. v. W Putter Gei--' J-* - Hop: en C, w. Bas. Overleden: J. Diest. 7g j. weduwe van S. Boele; p. SI, de Heij 3d 3.; A. M. de Koster, 42 j. In een. schrijven aan de Raad be richtten B. en W-, dat de gemid delde huur voor de in aanbouw zijnde woningen, in de polder Nieuwland is bepaald op een ge middelde Van I 10.15 per week, exclusief kosten van gebruik water en geyser. Elke woning bevat een woon kamer, twee of drie slaapkamers, keuken, douchecel, toilet en berg ruimte. Hondervier woningen, waar van 52 met twee en 52 met drie slaapkamers, zullen worden ver deeld over vier woonlagen; 24 wo ningen, waarvan 12 met twee en 12 met drie slaapkamers zullen worden verdeeld ov.er drie woonlagen. KERKDIENSTEN Ned. Herv. Gemeente. Grote Kerk, 30 uur ds. J. G. Jansen. 3 uur ds. J. D. Smids. Nieuwe Kerk, 10 uur dg. A. Hoff man, 5 uur ds. P. J. de Bruijn» KetfteJ. "We&terkerk. 8 cm 10.30 u, dr. L. J. Caze- mier (Doop), Vredeakerk, 9 en 10.45 uur ds. H, W. Hemmes. Jeugd kerk, Vereni gingslokaal, Nieuwe Haven 155, 10 uur de heer P. Kloosterman. Ned. FrOt. Bond, kerk Westvest, 10.30 uur ds J. B, Schouwink, EvahgeL Luth. Gemeente, kerk Lange Nteuwstraat, 10 uur ds. T. H. Fennlnga, Botterdam. Oud-Kath, Kerk, kerk Dam, 10 uur Hoogmis v. d. vijfde Zondag na Pasen. Chr. Geref. Gemeente, kerk Warande. 30 en 5 uur dg, A. Zwiep. Ned. Herv. (Geref.) Evangelisatie, ge bouw TivoU, 10 en 4 uur ds. v. d. Graaf, Nd kerk. Oud-Geref. Gemeente, gebouw Lange Haven 97, 10 uur Leesdienst, 5 uur ds. V. v. Vliet- Geref Kerk. Oosterkerk, 10 uur ds 3. J, v.Wageningen. 5 uur ds. W. A. 'Krijger. Zo. 18. Plantagelterk. 10 uur tBs. O. Brinkman, 5 uur ds. J. J. y. V?a- eenlngen. ZO. 18. Juli a na kerk, 10 uur ds, W. A- Krijger, '5 uur ds. G. Brink- man. Zo. 17. Ketbel. 9,30 uur dr. S. F. i Dee, van Rotterdam. 2,30 uur ds. J, J. v. Wageningen, Zo, 18- - Leger des Heis. Legerzaal. L. Haven 27, 10 uur HciligingsMtnenkomst, 16.30 uur Jeugdsamenkomst. 1030 uur Verlos- sm gssamenkomst; Gerrit verboonstraat 10 30 uur Openluehtsamcnkoinst, Evang. Gem.. Kerkzaat Brocrsvêst 53, 30.30 en 7 uur pred. J. Segsar. Geref. Kerk (art. 31), kerk Westvest 90. 8, 3 en 5 uur dienst. Cbr. Geref, Gem., Valksgebouw Tuin laan 50 10 cn 4 uur de heer Middelkoop. Hersteld Apostolische Gemeente, Staa- houderslsan, 9.30 en 4 uur dienst. Evangelisatie, gebouw Broersvest acit- ter de molen. 10 uur Eredienst. 4.30 uur Dienst der Woords. Kerk van Jezus Christus van de Hei ligen der Laatste Dagen, Lange Haven 59, 5 xiur Godsdienstoefening, Gem Gods, „Pinkstergemeente ge bouw Astoria, Kethelstraat 4b, 10 uur dt heer L. Daniël, Den Haag. Het grote speelterrein a an da Marcaniweg is sinds Vrydag nog meer in trek gekomen. Behalve het voor kleuters bestemde terrein heeft nu. ook de speelplaats voor de oudere jeugd enkele toestellen gekregenDe mannen van de Plantsoenendienst zorgden rutast een installatie, die het midden houdt tussen een "klimtoren en een meervoudige rek, ook voor schom mels. Om het materiaal zo weimg mogelijk kwetsbaar te doen zijn er is immers geen toezicht wer den de schomuieltouwen voorzien van zitplaatsen, /vervaardigd uit delen van een oude brandweer- slang. In Februari richtte het bestuur van de plaatselijke afdeling: van de Algemene Bond van Ouden van Dagen zich tot het gemeentebestuur met het verzoek om vrijstelling van het betalen van huur voor de vuilnisem mers door ouden van dagen. In hun antwoord hierop deelden B. en'W, de Raad mee, dat voor een dergelijke ontheffing, gezien de huur van twaalf cent per maand, h.i. geen enkele aanleiding aanwezig is. Wel is men bereid eventuele gevallen van minvermogende ouden vau dagen onder ogen te zien. Volgens B. en W. dient er by de beoordeling van het verzoek reeds rekening mede te warden gehouden, dat onder hen, die met de ver zamelnaam „Oudtn van Dagen" wor den aangeduid, personen zijn, die een Inkomen genieten, dat hen al leszins in staat stelt de huur te be talen. Daarnaast is er een groep van trekkers krachtens de Noodwet Drees, waaronder er zijn met een jaarinkomen van 1560 gulden een kapitaal-bezit van ongeveer 20.000 gulden. Financiële actie in Geref. Kerk Kortgeleden werd binnen de Ge ref. Kerk in Schiedam een finan ciële actie ingezet in verband met de eventuele instelling van een vierde predikantsplaats. Reeds kort na de bekendmaking hiervan, kon worden geconcludeerd dat de actie in ieder geval gestaagd was. In het Gereformeerde Kerkblad lezen wij thans dat de actie in totaal heeft opgebracht 13.266. Aange zien de actie aan tien mille genoeg had, zal het restant, zijnde 3265 worden bestemd voor het bouw fonds. Ten behoeve van de bouw twee nieuwe kerken heeft men reeds grond gereserveerd in Kcthel en Nieuwland. In de toe komst zal wellicht de Oosterkerk aan de Kotterdamsedijk vernieuwd moeten, worden- Medische Zondagsdienst Van Zaterdagmiddag 1 uur tot Zondagavond 12 uur wordt de me dische dienst waargenomen door de volgende artsen: C. Duyster— Jamm, B- K-Laan 150, tel. 69991; A.' L. J. Kunze, Singel 70, tel. 67750; L. B. E. van Hoogenhuyze, Nassaulaan 59, tel. 63067- „Geopend is apotheek F. H. Backer, St. Liduinastraat 58. DAMCLUB „SCHIEDAM" De uitslagen van de horden wedstrijdfin van d« damclub „Schiedam" lulden: D. Zonneveld—w. Pranger 2—0: P. van Noordennen—A. Struik 2—0: J. P. v. d, Watertng~J. v. Tilborg 11; D. MastA, Verberk 1—1; "W. Verbaal—M. v. Noor dennen 8—2: W, KaptetnJ, westerveld 02; L. Schuitman—J, Levering 0—2; C. Habcrmehl—A. v. Otterloo 02: B. v. d. Hul—J, de Wilde afgebroken. In verband met Hemelvaartsdag wordt de clubavond deze week naar Vrijdag verschoven. NIEUWE KLAVEBJASCLUB Deze week is opgericht de kla verjas vereniging „Siem's Vrien den", die haar clublokaal in de Overschiesestraat vindt. Voorzitter is de heer A. van der Horst, se cretaris J. Klein, Parallelweg 108 en penningmeester R. Janse. Tenslotte is er een groep van zo genaamde armlastigen, die gesteund worden door de Gemeentelijke Dienst voor Sociale Zaken. Zelfs de genen, die tot laatstgenoemde groep behoren, moeten in staat worden geacht een bedrag van plus minus drie cent per week zonder bezwaar te betalen. Wederom is het de Schledamse Reddingsbrigade gelukt de techni sche paraatheid van een deel van de leden ook op papier vastgelegd te krijgen. Zoals bekend, bestaan- de bondsdiploma's behalve uit een zwemtechnisch deel ook uit een medisch gedeelte. Voor dit laatste slaagden gisteravond de dames M, Hazevoet en R, Mulder (diploma S v. N.B.R.D.). Voor het eenheidsdi- ploma E.H.B.O, slaagden mej, P, Staat en de heren A. van Diest, W. Drop en J. B. Ronde, Hierdoor is voor deze laatsten de weg geopend tot het behalen van alle hogere di ploma's van de N.B.R.D. Tevens kwamen in het bezit van bet volle dig diploma 8 van de N.B.R.D. mej. M. Hazevoet en de heer J. B. Ronde. Voor 7 leden welke reeds in het bezit waren van een geldig eenheids- diploma, werd de geldigheidsduur met 2 jaar verlengd. De .cursus stond ook dit jaar on der leiding van dr J. H. v. d. Berg, directeur van de G.G-G.D, Deze sprak aan het eind van het examen zyn voldoening uit over de techni sche paraatheid van de geslaagden feliciteerde de bestuursleden welke hiertoe hadden medegewerkt met het succes. De leider van de cursus bood de heer v. d. Berg een prachtig boekwerk aan als blijvende herinnering aan de prettige wijze waarop de cursus was gedoceerd. Zwemmen in brigade- verband Gedurende een tijdvak van 6 we ken had de technische leiding van de SRB het aannemen van nieuwe leer lingen moeten sluiten om het onder wijs in de elmentaire zwemkunst niet te overladen. Nu is dit gesloten tijdperk weer geopend doordat op het 2e jeugd- uur een gelegenheid was geopend tot diploma zwemmen. Velen slaagden. Niet minder dan 39 jongeren en ouderen namen met succes aan de proef deel zodat aan 24 leden diplo ma 1 kon worden uitgereikt en aan 15 leden diploma 2. Onder de deelnemers(sters) be vonden zich candidaten van 7 doch ook van 42 jaar, Allen hadden het zwemmen in brigadeverband ge leerd waarvan enkelen in slechts weinige weken. Het bestuur streeft ernaar spoedig over te gaan tot het afnemen van jeugdbrevetten reddend zwemmen welke kortelings officieel zijn inge steld door de N.B.R.D. Monopole toont dit weekeinde verbluffende staaltjes vliegwerk in „Flitsende Vleugels", een film over de opleiding van straaljager piloten. Het verhaaltje, dat door deze semi-documentaire loopt, is nogal clichéachtig en schiet soms (door de problemen rondom een geesteszieke instructeur) het doel: vertrouwen te wekken in de orga nisatie en de capaciteiten van do Amerikaanse luchtmacht, voorbij. Maar in de delen, die aan de vlie gerij zelf gewijd zijn, komt „Flit sende vleugels" opvallend boven de middelmaat van het genre vlieg- filra uit. Middenstanders bijeen De nieuwe opgerichte afdeling van het Ned. Verbond van Mid- denstandsverenigingen hield Don derdagavond in Musis Sacrum een vergadering. Hierin hebben het woord gevoerd de heren H. Neute boom en P. J» de Kruif, resp. voorzitter en secretaris van deze bond. Op 10 Juni denkt men weer bijeen te komen. Initiatiefnemers voor de oprichting van een Schie- damse afdeling waren de heren. A, van Duinhoven an. J. Ritman. Uit de bloeitijd van het Britse imperialisme vertelt Hudyard Kip ling zijn verhaal over Kim, de jon ge wees in Brits-Indië, die als blan ke werd geboren, maar meestal als inlander langs de weg trekt. Als zodanig maakt men in het Passage- theater t.e.m. Donderdag met hem kennis. Zoals van Kipling te ver wachten was, verweefde hij de ge schiedenis van Kim destijds in een stille verheerlijking van twee din gen, de romantiek van. het by onze wereld nog zo achterliggende India en de rechtvaardigheid van het En gelse koloniale bestuur dat üaj daar in het raam van het geheel paste ais was het nooit anders ge weest. We leven (op het doek) zo' om streeks 1885. Tsaar Alexander HI van Rusland is ec nog en aangezvm dezer heer liever India onder Russi sche dan onder Engelse invloed zag, liet hij stokebranoje' spelen in hut Noorden, Het is de Engelse gehei me dienst, die er een stokje voor moet steken. Het gebeurt ook en zelfs met medewerking-van de jon ge Kim, die de weg terug naar zijn eigen ras maakt en een .schakel wordt in de keten van Engelse be heersers zoals Kipling ze in al hun goedheid zag. Metro Goidwyn Mayer liet de hele zaak op touw zetten en keek daarbij niet op een figurant meer of minder. Gebaad in technicolor werd het een geheel, dat het aan kijken alleszins waard is, wanneer men die achtergrond 'van Kiplings verhaal maar laat voor"wat ze is. - - ÏAfANNEER er Zondag even tijd voor is, stap dan eens naar het Stedelijk Museum. Niet alleen kan het zijn om er een blffc te werpen op wat hier uit Schiedams verleden werd verzameld en hoe die moeizaam vergaarde kunstaf deling erbij staat, maar ook en vooral misschien om te gaan.zien hoe kinderen hun gedachten en ge voelens uitdrukten in tekeningen, die in ieder geval altijdinteres sant zijn. De heer Post itef ze na zijn lezing in de aula op verzoek van. conservator Schwagermann nog een paar dagen hangen. De makers van deze tekeningen zijn Amsterdamse kinderen, die hun werk vervaardigden in „De werkschuit". Het is een woonschip dat werd bestemd als experimen teel ontvangstcentrum voor de jeugd, die er onder toezicht, maar uiteraard zonder directe, het werk bepalende hulp, kan tekenen naar vrije verkiezing. Hoe belangrijk dit in ieder opzicht voor een gezonde geestelijke ontwikkeling van het kind is, daarvan hebben de vele toehoorders van de heer Post de zer dagen kennis kunnen nemen. Zoals lojj gisteren berichtten, wordt voor jeugdleiders en onder wijskrachten in het najaar 'n cur sus gehouden onder auspiciën van Pro Juventute en Schiedamse Ge meenschap over Expressief teke nen". Men kan zich hiervoor reeds nu bij het S.G-gebouw opgeven. De minister van Binnenlandse Za ken heeft aan het gemeentebestuur medegedeeld, dat het in zijn bedoe ling ligt een Koninklijk Besluit uit te lokken, waarin zal worden „be paald, dat aan de burgerlijke rijks ambtenaren en arheids-contractanten een vacantie-toesleg zal worden uit gekeerd tot een bedrag van 2% van het salaris met een maximum van 75,voor gehuwden, voor hen, die gehuwd geweest zijn en een gezin hebben, alsmede kostwinners, en met een maximum van f 50 voor andere belanghebbenden. In tegenstelling tot vorige jaren zal daarbij geen loon grens worden gesteld. Graag zou de minister zien bevor derd, dat een dergelijke regeling ook van toepassing werd gebracht op het gemeentepersoneel. B. en W. staan op het standpunt, dat dit inderdaad dient te geschieden. Aangezien, het vacantie-seizoen reeds zeer aan staande is, menen z|j, dat met de vaststelling daarvan niet kan wor den gewacht tot het K.B, zal zijn verschenen. Zij hebben daarom een besluit ontworpen, waarin deze ma terie voor het lopende jaar voor het gemeentepersoneel in de vorm v&n toekenning van een gratificatie is geregeld. Met Ingang van volgend jaar willen zij de aanspraak op .een. vacantietoeslag in de Rechtpositier règelingen van het gemeenteperso neel doen opnemen. Het ligt in de bedoeling van de regering voor de ambtenaren van de gemeentepolitie een gelijk besluit als voor het ove rige rijkspersoneel te nemen, B, en wT willen dan ook hun ontwerp-be- sluit voor dit jaar voor deze cate gorie laten gelden. VOLLEYBAL VAN N.J.V. Het eerste volleybalteam van het Nationaal Jongeren Verbond zal het volgend competltiejaar weer in de tweede klasse NeVoBo uitko men- De promotiewedstrijd tegen Volleyboys werd met 30 verlo ren, waardoor Volleyboys zijn plaats in de eerste klasse behoudt Voor de nieuwe competitie zal het N-J.V. waarschijnlijk met twee heren en twee dames-teams uitko men en door scherpere en inten sievere training zal dan getracht worden het 1ste heren-team naar de eerste klasst te doen promove ren en ook het 1ste dam es-team naar de tweede klasse te doen pro moveren. wat zeker mogelijk is, gezien het spelpeil van de 3de klasse dames. Er zal gedurende de zomer intensief door getramd wor den o.a. buiten, om al by de eerste competitiewedstrijden de beste re sultaten te behalen. Gedeponeerd aan het Hoofdbureau van Foutje: duimstok, zwarte gymschoe nen, rubberen zadeldek)e. gummJbal, autoped, B iege flesjes, notitieboekje, z.g. Iipaaieutels, koperen huissleutel, rozenkrans, ring met hulssleutel, porle- monnaie, damespolshorloge, oorbel met rode steen, oude portem. met inh,. witte gehaakte handschoen, handdoek met stukje zeep, jongenspetje, marmeblou.se, bruine alpino, padvindersriem, zwarte gehaakte dameshandseh., witte knoopjes en poppenkleding, glacé herenhandsch. Vorenstaande voorwerpen kunnen iedere werkdag tussen 2 en 4 uur aan het Hoofdbureau worden afgehaald. Te bevragen bij de vmders: badtas m. kled,, Tis, Hobbemastraat 5a; grijs jasje met rood en groen, Nijenhuis, B.K. Laan 154: windjack, Boon, Van Ostadelaan 22a; tafelkleedje, Sthwier, R'damsedijk 191a r damcshaiidschoen. Schrijver, Boer- havelaan 4a; grijs jongensjasje, Am bachtsschool St. Lid straat; paraplme. Kootje, Kubensplein 6a; gebreid kitlder- jasje blauw. Krans, Warande 26; licht groen breiwerk, v, d. Pligt, Van Dijck- straat 15; jongensjasje. Zuidgeest, Vlaar- dingerstraat 177a; uurwerk horloge, Druppers. Willem Brouwerstraat 35b; zwarte portem., Giliamse, Havendljk 38; vulpen in etui met - inser,, Kaptein, Herenstraat 25/7; kmderportem., van Dubbeld. Arehimédesstraat 10; aetetas met inh.. Van Biezen. Nieuwe Haven 253; zwrte partem., Breent, Schiedamse- weg 24; zilveren armbandje. Schop. Nieuwe Maasstraat 126: herenportem., Scheffers. Havendijk 149: broche met steentjes, Smit, Achter de Teerstoof 17; zilveren schakelarmband-je. Eras, P.K.Q. laan IS 6b; schakelarmbandje, Ooms, Ridderkerksestraat 22; grijs kindertasje uih. o.a. zakdoekjes en rozenkrans, Wes- sei, Boyle straat 17; kinderportem.. Van Geloven. Singel 92: kinderringetje. Ooms, Bommelsestraat 39b; rode damesportem... Gcrmaat, Van Ruysdaellaan 58; brume portem., Slootweg, Stephensonstraat 28a; parelsnoer, Timmerman. Miódelharnisra- straat 36b; bruine sportportem.. Hoofd bureau van Politie, Haagse Veer, Rot terdam: beurs, Niehof, Boterstraat 37: rood schaak etui. Lokke, P.K.O.Iaan 290; herenarmbatltiiiorloge, Troost, 2e Paulus Brysstraat 28 te Vlaardlngen; gouden ring, Terpman. Strevelswcg 67, Rotter dam: ijzeren hoepel. Timmerman, Alb. Thymstraat IBa: kinder tuigje, v. d. Heij den, Laan 2: autoped. Do Jong, Spoor straat 5; rijgpen en voetbalpomp, Gun- newegh, Boylestraat lla: autoped, Elder- horst, Stationsstraat 85; nummerplaat HX-31288, Benzinestation „Brandarls", Rotterdamsedyk; zakmes, Hodes, Tuin laan 20a; ijzeren rijplaat van bouwwerk, v. d. Sluis, Mariastraat 34b; speelgoed geweertje, Van Wagenlngen, W. de Zwij gerlaan 33; blauwe autoped, De Boer. Lorentzlaan 36; lederen voetbal en ge ruit jasje, Oomen, Puttershoeksestraat 37; bruine pantoffel, Van IJperren, Lo rentzlaan 55; tennis racket, v. d. Sluis, Lange Singeistraat 74b; bal, Kemmer, Remorandtiaan 95b; bril, Langendoen, Mandoerastraat 19; zwarte hotid, Jansen, Reamurstraat 14b; sleutel met penning, Levering, Wattstraat 52; bril. Mank, Groenelaan 118a: ringetje met 4 kl. sleu tels, Ooms, Bommelsestraat 39b; idem. hondj'e. Ubbink. BK. laan 82; zonnebril. Van Kinderen, B.K. laan 138; blikken doos inh. bril, Noordijk, Nfeuwstraat 31; 2 sleutels en medaille, Vleeskens, P.K.O. laan 130; rozenkrans in etui, De Raay, Broersveld 64b; bril, Busscher, Bcetr- havelaan 108a. Schiedam is nog vol over het door Hermes-D.V.S. behaalde afdeHngs- kampioenschap en spreekt slechts over de komends kampioensweditrljden. Het kan ook niet anders. En toch, hoewel delend in de vreugde, volgen d© cricketers de gang van zaken met een zekere weemoed- Ilun sport raakt hierdoor op de achtergrond, het Schiedamse publiek, hoewel zeer cricket- minded, denkt nog slechts aan voethal en kijkt er raar van op, dat morgen de cricket-competitie begint. Het eerste elftal van Hermes-D.V.S. gaat naar Haarlem om daar de strijd aan te binden tegen Rood en Wit. Hermes-D.V.S. 2 moet ook het veld in en zou oorspronkelijk op de Damlaan tegen Rood en Wit 2 spe len. Paar echter de toestemming van de K-N.V.B.' om de kampioens wedstrijden in het FeUenaord-sta- dion te spelen nog steeds niet is af gekomen, heeft het veld zijn meta morphose nog niet ondergaan, Her mes-D.V.S. heeft echter niet stil gezeten en heeft voor deze ene Zondag een veld gehuurd in Den Haag. zodat de match Hermes 2 Rood en Wit 2 daar om half elf wordt gespeeld. De spelers hebben door de vele spanning van de laatste weken niet allen voldoende geoefend, zodat, mede omdat met invallers voor Stolk, Melief, Van Diest en v. d. Sloot wordt gespeeld, het elftal een zware wedstrijd tegemoet gaat. Het is als volgt samengesteld; C. Tettelaar, A. v. d, Ende, J. Scheffer, A. Keuzenkamp. J. Keu zenkamp (wicketkeeper), K. van Meurs, J, van Noortwijk, C. Smits, A. Scheepmaker, J. v. d. Schoor, terwijl een elide man nog moet worden aangewezen. Gevraagd op Handels- en Fabriekskantoor te Schiedam, zo spoedig mogelijk, voor lichte kantoorwerkzaamheden: \6 Jaar Brieven met opgave van leeftijd, schoolopleiding onder no. S 452 aan het bureau van dit blad^ Import-kantoor te Schiedam vraagt per 1 Juli, zo mogelijk eerder: met of MULO-schooloplelding en met enige kantoor ervaring, voor boekhouding, cor respondentie en algemene kantoorwerkzaamh. Brieven met volledige gegevens en opgave van verlangd salaris onder no, S 451 aap het bureau van dit blad 2IET U BETER EN. ZIET U ER BETER UIT 1 DIJKSHOORN OPTICIEN ST. UDUINASTRAAT 1 SCHIEDAM, TEL 67849 B.z.a.: naaister voor japon nen en kinderkleding, De Vries. Da Costastraat 7, Schiedam. (zonder chauffeur) AUTORIJSCHOOL Gevraagd: Bespraakt per soon met veel tijd (halve da gen) voor advertentie-acqui sitie van een maand el. ver- sch. verenigingsblad. Goede bijverdiensten. Direct aan vaardbaar, Br. onder no. S 453 aan dit blad. Voor wifwerk: Gebr. Kleij- heeg, Hoofdstraat 239 Schie dam, Tel. 00353, Te koop: planoklavler 15D A. J. Relntke v/m Hofje v. Belols 2, Schiedam. Tuinders#las in diverse ma ten, uit voorraad leverbaar voor volkstuin, kippenhok, zomerhuisje etc. Zeer con currerend. Bel op 88735, Van KatwIJk's Glashandel, Lange Kerkstraat 38, Schie dam. Let op juiste adres. 3 korting deze maand. Huiskamer stellen f 150.—, elubstellen met wollen mo quette f 350.Stentler, Stoffeerderlj, Meubelmake rij. W. Frankelandsestraat 79. Tel, 69974. Ook onze hartelijke dank aan B. van der Mast, Hud- sonplei'n 5 b, Telef. 39518 of P.K. Onnoslaan 158, voor die prachtige foto's, gemaakt op onze trouwdag. Bruidspaar; Oudheusdenvan Dijk, Toiletspiegels, 3-debg. kun nen gewoon tegen de muur worden opgehangen. Glas platen v. ronde tafels, thee- meubelen, glas in lood. spie gels moderniseren en op nieuw verzilveren, v. Loo- pik's Glasindustrie, Boter straat 39. Schiedam, Tele foon 68945, G. Trijzelaar Zzn., van Ba- verenstraat 10. Telef. 08424. Schoonmaken, reparatie» aan haarden en kachels. Levering van haarden in kwaliteit, Te koop: 1 Hogenbanweg dam. herenrilwiel, 20 c, Schie-

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 2