WESTEN SLUIT VREDE MET REPUBLIEK VAN BONN HET ROTTERDAMSCH PAROOL Nieuwe arrestaties in zaak-IIarjono NA ZEVEN JAAR BEZETTING Zes documenten maken oude vijand tot bondgenoot Westen behoudt rechten voor noodtoestand Duizenden juichten: „Goede vangst!" Nieuwste electrische locs zijn rood Vijf branden woedden in Gelderland BONDSREPUBLIEK SOUVEREIN Vredesverdrag na hereniging van vrij Duitsland blijft einddoel Eerste Hollandse Nieuwe kan Woensdag worden verwacht Franse socialisten niet gekant tegen Duitse troepen Bloedige gevechten in Zuid-Afrika Lt-kol. Harjono gaat goed vooruit Polynorm krijgt opdracht uit VS Militaire attaché herkende Meine Pot mn een foto Twee clandestiene zenders ontdekt Overwegend droog Directeur NS leidde „modeshow" in Amsterdams Amstelstation Vuur teisterde heideveldeneen winkel en een hotel Twee studenten na roeiwedstrijden verdronken VS beëindigen de beperkingen op benzineverbruik Drie vermiste Noorse schepen opgegeven Communisten willen controle over heel Korea 12e Jaargang, no. 122 Eed- en Adm. Lange Haven 141, Schiedam. Tel, 69300 - Abonn.prijs: per week ƒ0,47, per kwartaal 6(05, losse nummers ƒ0,10. JDI CÏFCEDAMMEE Maandag 26 Mei 1952 Uitgave N.V. De Nieuwe Pers - Postgiro 378644 Bankier: Amsterdarasche Bank te Rotterdam Directeur: B. de Vries, BONN Het Duitse vredescontract, waar bij West-Duitsland aan de vrije wereld ver bonden wordt» werd hier vandaag plechtig ondertekend door kanselier Adenauer en de ministers van Buitenlandse Zaken van Ame rika, Engeland en Frankrijk. Het historische pact, dat een mijlpaal ver tegenwoordigt in de na-oorlogse worsteling om Duitsland tussen het Oosten en Westen, werd getekend in het gebouw van het fede rale parlement. De plechtigheid geschiedde in de Bundesratsaal en werd door 500 per sonen bijgewoond. Buiten in de koude regen stonden nog duizenden mensen te wachten. De ondertekening van het „vredespact" zal gevolgd worden door de ondertekening van het pact van de Europese Defensie Gemeen schap, die morgen in Parijs zal gebeuren. Onder deze overeenkomsten zal West-Duits- iand meer dan 300.000 man wapenen en bij dragen aan het Europese leger. Beide pacten worden van kracht nadat zij geratificeerd zijn door de parlementen van de ondertekenaars. Men verwacht, dat aan de ratificatie een lange, harde strijd vooraf zal gaan in het bij zonder in Bonn en Parijs. Minister Eden (Engeland) teken de het eerst, als jongste van de mi nisters. Daarna kwarren Sehuman (Frankrijk) en Acheson (Amerika) aan de beurt. De laatste onderteke naar was Adenauer, de 76-jange Duitse kanselier en minister van Buitenlandse Zaken. De onderteke- clngsplechtigheid duurde 40 minu ten van 10,05 tot 10.45 uur Ned. tijd. In een korte en plechtige rede, die aan de ondertekening vooraf ging, noemde Adenauer het con tract een werk, „dat zal meehelpen de vrede en de vrijheid in de we reld te bewaren." Daarna stond Sehuman op om niet alleen voor Frankrijk Duits- lands traditionele vijand maar ook voor Aïnerika en. Engeland te spreken. „Wij zullen verder gaan op de weg des vredes. Ons werk moet slagen, tenzij wij een nieuwe ramp wensen. Maar geduld is no dig en een ieder moet vertrouwen, aankweken, omdat ditvertrouwen alleen onze gezamenlijke pogingen kan versterken." De ondertekening in Bonn werd vergezeld door nieuwe bedreigin gen en protesten van achter het IJzeren Gordijn. De communisten noemen het vredescontract een „oorlogspact". Moskou heeft in een nieuwe nota verzocht onmiddellijk een viermogendhedenconferentie te houden voor het opstellen van een vredeaverdrag-Wooteen verenigd Duitsland. De Oostduitse commu nisten dreigen met represailles te gen "West-Berlijn en de republiek van Bonn. Overigens was de stemming in West-Duitsland niet Zeer enthou siast. Een voor vanavond voorziene fakkeloptocht tot viering van de komende Duitse souvereiniteit is van het program geschrapt, nadat bekend geworden was, dat een te- gendemonstratie op touw was ge zet. De regeringen van de West- Duitse landen hebben geweigerd te voldoen aan het .verzoek van minister Lehr om „schoolvrij" te geven, nadat de kinderen over de betekenis van het verdrag zouden zijn ingelicht. Het officiële motief luidt: een verdrag, dat nog geheim is, kan niet worden toegelicht. Slechts twee der Duitse landen hebben, aan minister Lehr's order om de officiële gebouwen te be vlaggen, gevolg gegeven: het zijn Noordrijn-Westfalen en Rjjnland- Falts, waar de christelijke partij de meerderheid heeft. De stemming in Duitsland was er ook niet beter op geworden, door dat minister Sehuman Zaterdag plotseling met nieuwe Franse eisc-n was kernen aanzetten. Deze hadden betrekking op, een Amerikaanse ga rantie tegen eên eventueel Uittreden van West-Duitsland uit de Europese Defensie Gemeenschap, de status van de Franse soldaten in Duitsland. zolang deze nog geen deel uitmaken van het Europese Leger, en een Amerikaanse verklaring. waarin Frankrijks moeilijke positie in Tu ns i en Marokko werd erkend. Eerst na langdurige onderhandelingen tij dens het weekeinde kon don deze punten geregeld worden op e-»n wijze, die de „verkoopbaarheid" van het vredescontract in de parlemen ten van Parijs en Bonn niet al te zeer dreigt aan tc tasten. De contractuele overeenkomsten tassen de Verenigde Staten, Groot- Brittannië en Frankrijk enerzijds en de West-Duitse Bondsrepubliek ander- lUds bestaan uit het zogenaamde algemene verdrag, het statuut voor Berlijn, en vier nevenverdragen, namelijk het tro'epenverórag, het financiële ver drag, het arbitrageverdrag en het overgangsverdrag. In het algemeen verdrag bevestigen de Westelijke mogendheden de Bondsrepubliek de nieuwe verhouding tot elkaar. De Westelijke Grote Drie garanderen de veiligheid van West-Duitsland en Berlijn en zeggen de Bondsrepubliek op het gebied van de buitenlandse politiek steun toe. De Bondsrepubliek verplicht zich haar buitenlandse politiek in overeenstem ming met d|e beginselen van de Verenigde Naties en de Raad van Europa te voeren. De vier landen verklaren, dat het hun gemeenschappelijk doel is een vrij en verenigd Duitsland tot stand te brengen en hiermede een vredes verdrag te sluiten. In het statuut voor BerLjn wordt door de-Bonds republiek aan Berlijn steun toege zegd. De Westelijke mogendheden verklaren hetzelfde, terwijl voorts het geallieerde stadsbestuur toe zegt dat de rechten, die de gealli eerden zich in Berlijn voorbehou den, tot het uiterste zullen worden beperkt. Het troepen verdrag regelt de rechtsgronden voor de legering van geallieerde strijdkrachten op Duitse bDdem. In het financiële ver drag wordt de verdeling van de Duitse financiële bijdrage tot de Westelijke defensie geregeld. Het arbitrageverdrag bepaalt dat een hof van arbitrage zal worden inge steld. In geval van een meningsver schil kunnen de regeringen op dit hof een beroep doen. Tenslotte het overgangsvedrag. Hierin wordt de vervanging van de bezettingswetge- ving door Duitse wetten geregeld. Hierbij is echter o.m. vastgesteld dat door de geallieerden opgestelde programma's ten uitvoer zullen moe ten worden gelegd. Zo zal b.v. een Duitse anti-kartelwet moeten wor den uitgevaardigd, terwijl voorts de ontmanteling van de kolenmijnen, van de ijzer- en staalindustrie en voltooid. Verder is in dit verdrag van. de I.G. Far ben moet worden Ni* een „Vlaggetjesdag", waarover de schaduw van een loonconfllct vlei, na. een week lang, schoongeboend en keurig opgetuigd in de havens te heb ben gelegen, is de Nederlandse haringvloot Zaterdag uitgevaren voor de jacht op de „Hollandse Nieuwe". In Vlaardingen, in Schevcningcn en in IJmuiden klonken de gebruikelijke commando's cn logger na logger maakte zich los van de vaste wal om het ruime sop te kiezen. Duizenden belang stellenden Waren naar de havens gekomen om van het vertrek getuige to ^Ün en'duizenden hebben de vissersmannen, onder bet geloei van fluiten en claxons een „Goede vangst!" toegeroepen. Vroeg in de middag gingen overal Maandag, zo luidt de afspraak, vrouwen en kinderen afscheid ne men van de mannen, die zo aan stonds pp weg zouden gaan naar de vme haringgronden om en nabij de t J?r^edtegraad. in Scheveningen, waar omstreeks vi Tier eerste schepen de ha venlichten passeerden, woven tallo zen hen van de havenhoofden af een vaarwel en een behouden thuiskomst toe. in Vlaardingen stond een dichte mensenmenigte op de beide hoofden £ïnSE volle breedte van de Maasboulevard En even groot was aei drukte in IJmuiden. En zoals al tijd was het in die drie plaatsen een Doelend en' interessant schouwspel ae vissersschepen, soms stuk voor stuk, soms met tweeën tegelijk, weg T?ten varen naar hun bestemming. uit Scheveningen vertrokken Za terdag 62 loggers. De laatste 40 gaan JJinsflag. Uit IJmuiden kozen veer tig Katwijker loggers het ruime sop -n J!i Vlaardingen waren bet cr 21 ii'L-f' 0m een snclle uitvaart moge- vl i malcen was de monstering zo veel mogelijk vereenvoudigd. zal de vleet overboord gaan. Dat be tekent, dat er een redelijke kans is, dat Woensdag de eerste Hollandse Nieuwe aan de markt zal komen. vastgelegd det de Duitse buiten landse schulden erkend blijven. De drie Westelijke mogendheden kunnen de noodtoestand afkondigen, indien er een aanval op het grond gebied vati de Bondsrepubliek of Berlijn dreigt, of wanneer de demo cratische orde en de openbare vei ligheid gevaar lopen, Hierbij is echter bepaald dat dit alleen zal kunnen geschieden, indien noch de Europese .Defensie Gemeenschap noch de Bondsrepubliek de toestand meester kan blijven. Het stelsel van verdragen kan op verzoek van een der partijen in geval van de her eniging van Duitsland, de oprichting van een. Europese federatie of een andere, volgens algemeen oordeel fundamentele gebeurtenis, worden herzien. PARIJS. De afgevaardigden naar het Zondag te Parijs gehouden congres der Franse socialistische partij hebben met 2537 tegen 13D7 stemmen besloten hun bezwaren le gen het opnemen van Westduitse troepen in het voorgestelde Euro pese leger te laten varen. Zij stelden daarbij de voorwaar den, dat de Verenigde Staten waar borgen zullen verschaffen tegen eventuele schendingen van het E. D. G.-verdrag, dat Groot-Brittanme nauw zal worden betrokken bij de werking der E.D.G. -en dat men zal blijven zoeken naar nieuwe moge lijkheden voor een Europese samen werking. JOHANNESBURG. De maatre gelen van de Zuid-Afrikaanse mi nister van Justitie Swart tegen „on derdrukking vau het communisme" heeft Zaterdag aanleiding gegeven tot een bloedig treffen tussen een volksmenigte en politie. De vak- vereniguiffsleider Sachs, één van de personen, die door minister Swart van zjjn functie werd ontheven, werd gearresteerd. De menigte kwam hiertegen in verzet. Later werd Sachs onder borgstelling vrij gelaten, Vijftien politiemannen en 41 demonstranten werden gewond. Na de arrestatie van Sachs deelde de leidster van de arbeiders in de kledingindustrie. Rose de Freitas, mee, dat de vakvereniging Maandag bet werk voor een dag zal neerleg gen uit protest tegen de regerings maatregel. DEN HAAG De toestand van de Indonesische militaire attaché It-kol. Harjono, die in de nacht van Woensdag op Donderdag na de op hem gepleegde aanslag in het ziekenhuis moest worden opgeno men, ontwikkelt zich gunstig. Har jono zal, naar verwacht, wordt, van daag naar zijn woning worden over gebracht Daar zal hij echter ver der onder doktersbehandeling moe ten blo ven. Of hij nog -gevolg zal kunnen geven aan zijn plan, in de loop van deze week naar Wenen te gaan, wordt nog twijfelachtig ge acht. Drieling in gezin mei 12 kinderen NU VERDAL In het gezin van de landbouwer H. Spooïder in de buurtschap Hiarle bij Nijverdal is een drieling geboren, alle drie meis jes, die elk vijf pond wegen. Moe der en kinderen maken het goed. Het gezin Spoolder bezat reeds twaalf kinderen, zodat het in een keer werd uitgebreid tot vijftien. Minister Staf: Fouten van Oirschot zullen worden vermeden DEN HAAG, Het antwoord van de minister van. Oorlog op vragen van het Tweede Kamerlid Van der Feltz (CH) in zake het mislukken van de herhalingsoefe ningen te Oirschot, bevat na zijn mondelinge verklaring in de Twee de Kamer weinig nieuws. De mi nister beroept zich vooral op het feit, dat de betrokken officieren en onderofficieren onverwacht het kamp bij OJrschot moesten be trekken omdat de inrichting van de kampen op de Veluwe te laat was voltooid. Er zijn. echter ook fouten gemaakt en de minister heeft maatregelen genomen of doen nemen om herhaling daarvan in de toekomst te voorkomen. AMSTERDAM Naar wij ver nemen heeft het Amerikaanse mi nisterie van Defensie met de N.V, Polynorm te Amersfoort een con tract gesloten voor de levering van een uitgebreid magazijnencomplex. Het betreft hier een opdracht ter waarde van rond 1.3 millioen dol lar. Ir. A. Horowitz, een der direc teuren van Polynorm, is gisteren uit het buitenland met het getekende contract teruggekeerd. r; 1 AN (Van een onzer redacteuren) DEN HAAG. Na de snelle arrestaties van de daders van de aanslag op de Indonesische militaire attaché Harjono, heeft de Haagse recherche Zaterdag opnieuw toegeslagen. Laat In de middag werd ïn een huis aan de Van Lennepkade in Amsterdam de broer van een der daders, Willem (Pïml H. Colson gearresteerd, omdat hij er van wordt verdacht, na de aanslag een der daders te hebben geherbergd. In Den Haag werd een tweede be stuurslid van de Landelijke Organisatie van Oud-Illegale Strijders, de als secretaris fungerende garagehouder W. J. Spek, gegrepen, omdat men vermoedt, dat hij na de aanslag de wapens heeft verborgen. De Zaterdagmorgen in, alle DE KOEIEN werden er niet heet of koud van toen Zaterdag de AmsteUcroon langzaam van de helling gleed. Met volkomen des- interesse gingen ze door met her kauwen. Misschien dat ze straks even naar die lepe plek kijken en zich afvragen waar die men sen ineens met dat schip zijn ge bleven, Maar als er straks een nieuwe slanke romp tegen de hemel afsteekt zullen ze hoogstens lodderig kijken en zich nauwelijks verwonderen over ae menselijke bedrijvigheid. De Ams'elfcroon (10750 ton) is gebouwd op de werf van A. Vuyk en Zn. te Capélle a. d. IJ&ael. Het schip gaat voren voor de N.V. Rederij „Amsterdam" Staking bij „Vredestein" geëindigd ENSCHEDE. - De siakine bij de autobandenfabriék „Vredestein." is geëindigd. Op twintig arbeiders na, die geen oproep hadden gekregen naar de fabriek te komen, hebben alle arbeiders het werk hervat. vroegte van zijn béd gelichte F. A. Colson heeft fij'dens de voorlopi ge verhoren reeds een volledige bekentenis afgelegd. Uit z\jn ver klaringen moet ae conclusie wor den getrokken, dat het eerste schot dat op Harjono werd gelost en dat deze wist te ontwijken, door zich op zijn aanvaller te werpen, is afgevuurd doer J. Meine Pot. Deze schijnt het ook te 2ijn geweest, die Harjono later met de kolf van zijn revolver zo heeft toegetakeld, dat de attaché bloe dend ineen zakte. F. A. Colson zelf heeft tweemaal gepoogd te schieten, doch zijn re volver ketste. Zijn broer, Pïm Colson, die Zaterdagmiddag in Amsterdam is gearresteerd, staat bekend als „de adjudant van Wes terling". Hij heeft de altijd zeer schichtige ex-feapitein vele malen vergezeld op zijn zwerftochten door Frankrijk en Noord-Afrika. Volgens verklaringen van de gearresteerden zou reeds onmid dellijk na de ontmoeting tussen Pim Colson en beide overvallers, van de zijde van de adjudant van Westerling het verwijt aan zijn broer cn diens medeplichtige zijn lemaakt. dat zij Westerlings zaak, [je er naar zün oordeel goed voor- 4 Zie verder pag. 7 MET het GEWEER in de aan slag en gereed om 6yf de gering ste onregelmatigheid in te grijpen, kijken de geallieerde wachtposten dag en nacht uit ot?er het krijgs gevangenkamp Koje. Hij de zuive ringsactie die binnenkort begint verwacht men dat het er heet zal toegaan. EMMEN- De politie heeft üj samenwerking met de radio-opspo- rmgsdienst van de P.T.T. twee ge heime zenders in het dorp Weerdinge (gem. Emmen) gevonden. De ene zender, die in de aether verscheen onder de naam „Hesta" bevond zich ten huize van een zekere A. De andere, uitzendend onder het mot to „Oslo", werd gevonden ïn de woning van P. De zendinstallaties zijn in beslag genomen. Meer KLM-vluehten naar New York en Curasao DEN HAAG. Nu de voorziening met vlicgtuigbenzinc weer wat rui mer is zal de KLM twee retour vluchten meer uitvoeren naar New York en Curasao, Van Maandagavond tot Dinsdagavond: Vrij veel bewolking maar overwegend droog weer. Matige tot vrij krachtige wind tussen West en Noord- West. Weinig veran dering in tempera tuur. 26 Mei Zoi: op 4 u 32 m onder 20 u 43 m; Maan op 5 u 51 m on der 23 u 51 m HET WEER VAN VANMORGEN 7 UUR Max lemp heerst Station Weer Wlndm/s Gisteren ln24u Oslo Onbew. N. B StoeRftorm Licht bew. N.N.O. 4 Helsinki Zw, bcw. W. 3 Edinburgh Zw. bew. W. 4 Londen Half bcw. N.W. I Kopen hagen Zw. bew, W.N.W. 6 Amsterdam Regen N.W. 5_ Genèvc Pa rijs Bordeaux Nice BerlUn Frankfurt München Wenen Nevel Windstil Onbew. Windstit Onbew. N.N.O. 3 Onbew. N.W. 3 Goh, bctv, W.N.W, 5 Geh. bew. NAV. 4 Nevel W 4 Regen N.\V« 4 (Van onze correspondent) AMSTERDAM. Dc Spoor wegen hebben gebroken met het saaie gtijsdat tot nu toe dc elec trische locomotieven bedekte: en kele rode „locs" zullen, misschien spoedig over dc ijzeren baan snel len, IVellicht komen er ook nog in andere kleuren, want„derge lijks hel-ge schilderde locomotieven zag ik in Amerika cn ik vond ze zó vrolijk cr uit zien, dat ik dacht: daaraan kunnen wij ook wel eens beginnen," zei ir F. Q. den Hollan der, president der N.S., die Zater dagmiddag in het Amstelstation een „modeshow" leidde. De leden van „the Institute of Transport" een organisatie, die nagenoeg allen die in Engelse trans portbedrijven werken, omvat ma ken een excursie naar ons land en dc heer Den Hollander had nu de aardige gedachte gehad al het nog rijdende materiaal op het Amstelsta tion aan zijn gasten te laten zien. Slechts één machine was zo oud, dat zy nu niet meer rijdt, namelijk de SS 13. die uit het spoorwegmuseum was gehaald. De rest. alle soorten locomotieven, waaronder de beroemde „Longmoor" de duizendste Britse locomotief, wel ke na de invasie naar Europa werd gebracht, rijdt iedere dag door ons land. Alle locomotieven cn later de treinstellen ontlokten, precies als by een echte modeshow telkens een applausje. En natuurlijk ging de president van de N.S. proberen hoe die oudjes het eigenlijk deden,.. APELDOORN. De eerste omvangrijke heidebrand van dit jaar op de Noordelijke Veluwe heeft Zaterdag zeven ha heide en vliegdennen £n de as gelegd. Dat gebeurde in bet zogenaamde Hulshorst er zand by Nans peet. Meer dan twee uur waren de brandweren uit Elspeet en Nunspëet, twee bosbrandweergroepen en militaire brandplketten uit Ermelo cn Harderwijk bezig, eer het vuur, dat door de sterke wind werd verspreid, tot staan werd gebracht. Het vastlopen van twee remblok- ken van trem 229, komende van Amersfoort, die om 15.35 te Apel doorn moest arriveren is naar door de bosbrandweer te Apeldoorn wordt aangenomen, oorzaak geworden van twee heidebranden langs de spoorlijn nabij Kootwijk. Zij namen tenge volge van de enorme droogte grote omvang aan enige hectaren doch konden na circa een uur door de bosbrandweer uit Apeldoorn, geassisteerd door militairen, worden bedwongen. Zaterdagavond is een felle brand uitgebroken in het geheel ver nieuwde hotel-restaurant „Jan van de Veluwe", gelegen aan de Rijks straatweg ApeldoornAmersfoort, tegenover het RIMI-kamp te Nieuw-Millingen. De braad ontstond vermoedelijk doordat vonken uit de schoorsteen op het kurkdroge rie ten. dak terecht kwamen. De brandweer uit Apeldoorn be streed samen met de brandweer uit het militaire kamp 't fel oplaaiende vuur. De gehele bovenverdieping brandde uit. De benedenverdieping liep zeer ernstige schade op. De gehele schade wordt geschat Op ongeveer 60.000. In de Beukerstraat te Zutphen is Zaterdagmiddag brand uitgebroken in het .Kofamagazijn. Uitbreiding van de brand kon worden voorkomen, doch het maga- Z1J|? jVert* grotendeels verwoest. De schade wordt op een paar ton ge schat LEIDEN. De Delftse studenten J. H. Bekker en P, J. W, de Boer syn in de nacht van Vrijdag op Zaterdag, toen zy per auto terugkeerden van de Hollandia-roeiwedstryden te Al phen aan de Rijn, in het Rijn- en Schiekanaal gereden en verdronken. Zij wilden zich bij hun collega's voe gen. die met een salonboot van Alphen naar het Rijn- en Schie kanaal waren gevaren, cn zyn ver moedelijk door onbekendheid met de weg cn misleid door de duisternis te water geraakt. Enkele omwonenden slaagden er in dc studenten op het droge te brengen, doch hoewel kunst matige ademhaling werd toegepast mocht het niet gelukken om de levensgeesten op te wekken. WASHINGTON. Alle 'jepertlü gen op bet verbruik van benzine, paraffine en stookolie in de V.S. zyn Zaterdag opgeheven, in verband met het hervatten van het werk door 35.000 van de 90.000 stakende arbei ders in de olie-indnstrie. De Amerikaanse regering had Vrij dag reeds aangekondigd, dat de be perkingen op het verbruik van vlieg tuig benzine door binnen- en buiten landse luchtvaartmaatschappijen Dinsdag verzacht zouden- worden. Vliegtuigbenzine zal echter nog steeds met gebruikt mogen worden voor sport -of pleziervluchten. Het is onwaarschijnlijk, dat de nog res terende beperkingen voor hall Juni zullen worden opgeheven, aangezien vele fnstallaties, die vliegtuigbenzin e produceren door de staking nog stil liggen. LONDEN. Drie Noorse vaar tuigen, die op 16 Maart uit Trom- soe ter robbenvangst naar het ge bied ten Noorden van Jan Mayen waren vertrokken, worden als ver loren beschouwd, aldus een bood schap van „Uoyds" uit Tromsoe- Dq drie schepen hadden in totaal 77 man aan boord. Alle andere robbenvaarders, die op genoemde datum waren uitge varen. zijn behouden teruggekeerd. WASHINGTON. Generaal Ridg- wajr heeft verklaard, van mening te zijn, dat de militaire contréle van heel Korea het onveranderde doel va» de communisten is» Het is voor de communisten ver* houdingsgewtfs van weinig belang, of dit doel dit jaar of over vijf of tien jaar wordt verwezenlijkt, zei Ridgway voor de Amerikaanse Se naatscommissie voor de Strijd krachten.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 1