Windhoos trok vernielend spoor in Noord-Brabant I HET ROTTERDAMSCH PAROOL Staalstaking weer uitgeroepen In Volkel en Boekei enorme schade Tragisch ongeval te Loosdrecht Russisch radio-Berlijn door Britten omsingeld Jongelui in open sloep des nachts op zee Regering Zuid-Korea richt protest aan VN Parijs bedreigd met sit-down-staking J2e Jaargang, no, 128 Schietpartij in woonwagen kamp Twee gewonden PRECAIRE TOESTAND IN VS Hooggerechtshof verklaart naasting onwettig Vader en kind verdronken voor ogen van gezin Represaille legen Sowjet-bezetting van Britse enclaves bij Berlijn Reddingboot zocht tevergeefs, maar vader maakte zich toch niet ongerust Jehova's getuigen in conflict met katholieken Kano sloeg om op IJselmeer Meer zon Auto rijdt over trottoir Chauffeur gedood" bij botsing met trein Aan wezigheid VN ongewenst bij inmenging in regeringspolitiek Communistische partij blijkt gros van haar aanhang te wantrouwen Verkeersongeluk bij Sydney: 7 doden Belgische bus rijdt in water Red. en Adm. Lange Haven 141, Schiedam. Tel. 69300 - Abonn.prijs: per week 0,47, per kwartaal 6,05, losse nummert» ƒ0,10. DE SCHIEDAMMER Dinsdag 3 Juni 1952 Uitgave N.V. De Nieuwe Pers - Postgiro 398644 Bankiers Amsterdamsche Bank te Rotterdam Directeur; B. de Vries. (Van onze correspondent) DEN BOSCH. Het onstabiele Pinksterweer heeft Zater dagavond geleid tot het optreden van een cycloon, die een spoor van vernieling achter heeft gelaten in een deel van de provincie Brabant. Omstreeks kwart voor zeven trof deze wind hoos de plaatsen Volkel en Boekei. Een trechtervormige zwar te massa trok over een breedte van vijftien meter over de boomgaarden en weilanden, alles meenemend wat op haar weg stond, te weten: practisch een hele boerderij met schuur, de daken van drie andere boerderijen, nóg een schuur, hooimijten, welke kilometers mee de lucht in gingen en verder telefoon palen, lichtmasten en bomen, die als lucifershoutjes afknapten. De eigenaar van de eerste boer derij, de 40-jarige landbouwer J. Timmers uit Volkel kreeg tijdens zijn poging om weg te vluchten, een gedeelte van het dak van zijn schuur op het lichaam en moest met twee gebroken ribben en inwendige kneu zingen onder dc balken vandaan worden gehaald. Een knecht van Timmers werd van de grond geno men en in een sloot geworpen, waar hij eventjes versuft, doch onge deerd, bleef liggen. Boven het vlieg veld Volkel viel m één minuut 13 mm. regen. Een zuster van Timmcrs vertelde ons, dat haar broer het noodweer had zien aankomen en eerst een. tijd had staan kijken, naar het schouw- spel van draaiende, donkere wol ken; toen deze wolkenmassa's zich echter geleidelijk samenpakten voel de Timmers wel, dat het niet bij een kijkspel zou blijven. Toen de kolkende zwarte massa in de rich ting van zijn boerderij kwam vlucht- HELMOND. Tussen een aantal bewoners van het woomraBenkamp alhier ontstond Zondagavond een ernstige woordenwisseling-. Een zp- kere S«v. haalde uit "Z«n wagen' een geladen revolver en wondde daar mede de kampbewoners Seh. en R. Van het voorbalcon van de woon wagen van zijn zwager Van de P. sommeerde by Srti. en R. om zich te verwijderen, doch Sch. ontbloot te zijn borst en inviteerde Sw. om te schieten. Drie schoten knalden en Sch. werd in zyn bovenarm ge troffen. R., de schoonvader van Seh, kreeg een kogel door een schouderblad. Toen de woedende kampbewoners zich tegen Sw. keer den en de woonwagen van zijn zwager met stenen bombardeerden, nam hii de vlucht. In de loon van de nacht werd hii gearresteerd. Ook zijn half-brocr K. werd gevangen genomen onder verdenking Sw. te hebben aangespoord van zijn revol ver gebruik te maken. De gewon den zijn in het ziekenhuis overto men. te hij naar de schuur, doch het was al, tc laat. Vlak bij de schuur moest hij zich aan een pruimeboom vast houden. wilde hij zich staande hou den. Bijna tegelijkertijd vloog de schuur in elkaar. De landbouwer Van Grinsven, die het dak van zijn boerderij heeft moeten missen, vertelde ons, dat ook hij reeds een half uur van tevoren de ramp had zien aankomen. Nau welijks was hij met zijn vrouw en kinderen in de kelder, toen ze het dak hoorden kraken en een hels la waai vernamen. Bij de familie Berlo ging de schuur verloren met prac- tiscn alles wat er zich in bevond, zoals o.a. landbouwwerktuigen, een. hoog- en een laagkar. De reeds oude boerderij vertoont hier en daar ge vaarlijke spleten in de muren; de aehierpui puilt ver naar buiten. De familie Van Grinsven zal het een weekje zonder licht moeten stellen. Alle leidingen naar de boer derij zijn stukgeslagen. Voor de an dere bewoners van Volkel en Boekei is de duisternis maar van. korte duur geweest, dank zij de brandweer, die bij het herstel van leidingen behulp zaam was. Ook de bomen, die hier en daar dwars over de wegen lagen, warden door haar opgeruimd. Overal verspreid door Boekei en Volkel liggen dqde vogels, kapotte dakpannen, meegesleurd hooi en af geknapte bomen. De windhoos heeft gelukkig een weg genomen waarop niet veel boer derijen en woonhuizen voorkwamen, anders waren de gevolgen niet te overzien geweest. Hoe groot de aan gerichte schade is, is nog niet be kend. Alle getroffenen zijn slechts voor brand verzekerd. Het is de tweede maal, dat deze streek van Brabant door een wind hoos wordt getroffen. De eerste maal was zulks het geval in 1923, toen in de plaatsen Zeeland en. Langeboom meer dan. 50 boerderijen zwaar wer den beschadigd. Poesjkin onder-minister van buitenlandse zaken MOSKOU. De 43-jarige diplo- maal Poesjkin is benoemd tot (de j vijfde! Russische onder-minister van buitenlandse zaken. Poesjkin was j tot nu toe hoofd van de Russische 1 missie in Oost-Duitsland. Hij wordt als zodanig opgevolgd door üitsjef, Poesjkin is een deskundige op het t gebied van Middeneuropese zaken. Moskouse waarnemers zien geen klaarblijkelijk verband tussen de benoeming van Poesjkin en de Rus sische politiek in Duitsland. WASHINGTON. Het Hooggerechtshof heeft Maandag- de naasting van de staalindustrie door de staat, ln opdracht van president Truman onwettig verklaard. Onmiddellijk is de staking in de staal-industrie opnieuw uitge roepen als reactie op deze beslissing. Zij werd met zes tegen drie stemmen aangenomen. De meerderheid verklaart, dat de vordering van de industrie niet kan worden beschouwd als behorende tot de bevoegdheid van de pre sident als opperbevelhebber van de strijdkrachten. In het kader van de grondwet, aldus de meerderheid, heeft de president de uitvoerende en niet de wetgevende macht, De minderheid betoogt, dat de grondwet de pre sident niet tot een automaat maakt van het Congres. Hij moet gebruik j kunnen maken van zün volmachten ln een tijd, dat het bestaan van bet - land op het spel staat. (Van onze correspondent) LOOSDRECHT. Een onweersbui, die op de middag van de Eerste Pinksterdag boven 'I Gooi en Loosdrecht heeft gewoed, heeft een tragische tol geëist. Op de Breukelerveense plassen, de zogenaamde vjjfde Locs- drechtse plas, ter hoogte van dc Jachthaven, is de 30-jarige heer F. Wolve- kamp uit Utrecht jammerlijk voor de ogen van zijn gezin verdronken bij een poging zijn zoontje van drie jaar te redden, dat overboord geslagen was. Het kind is eveneens omgekomen. IN de vroege ochtenduren van Zaterdag bestormden vijfhonderd Franse poLtiemannen het hoofd kwartier van de communistische partij in Parijs, De communisten, die de huiszoeking hadden ver- uiacht, hadden de deur van het gebouw dkhtgenageld en de ra men geblindeerd, Vóór de petitie zich toegang kon verschaffen, waren vele partij document en en andere papieren reeds een prooi der vlammen geworden. Deson danks sleepte de politie nagr hele ladingen papier uit het gebouw en verschillende communistische leiders werden gearresteerd. I Truman heeft op de beslissing van het Hooggerechtshof gereageerd door de industrie weer m handen der eigenaars te stellen. Dat hij dit zou doen, had hij op 22 Mei op een. persconferentie verklaard, maar er tevens met nadruk aan toegevoegd, dat niemand noch het Congres, noch de rechter hem de be voegdheid zou kunnen ^ontnemen, om particuliere industrieën te naas ten in geval van een noodtoestand. Deze noodtoestand zèl ongetwij feld binnen zeer korte tijd een feit zijn, want de staalarbeiders verlaten de fabrieken en de productie wordt nu noodgedwongen stopgezet in een tijd, dat niet alleen de Verenigde Staten, doch ook de verbonden Eu ropese landen voor hun defensie-op bouw en -uitbouw een dringende behoefte hebben aan staal. Het ver bod van uitvoer van staal en van levering aan binnenlandse verbrui kers staat op bet punt te worden afgekondigd. In de stakingsoproep zegt de pre sident van de vakbond van staal arbeiders. Murray, dat de Bond be reid is, met de staalmaatschappijen collectieve onderhandelingen te her openen, Doch de bond houdt vast aan een loonsverhoging van 26 dol larcents per uur, als aanbevolen door de loonstabilisatie-commissie van de regering, alsmede aan de ets, dat alle arbeiders lid van de bond moeten zijn. Bij de staking zijn ongeveer 650.000 arbeiders betrokken. De familie "Wolvekamp, vader, moeder en twee zoons, wonende in de Ambachtsstraat in Utrecht, werd overvallen door de onweersbui, die ZifneS?^eCopBdatetfjdstipaaop deze BERLIJN. De Oost-Duitse autoriteiten hebben Zondagochtend de af- plas voeren, nebben verklaard, dat sluiting van West-Herlijn van het omringende Oost-Duitse gebied voltooid. zij het betreffendiy'.vöajtuigje, even Ook aan de grens van Oost-Berjtfn zyn maatregelen genomen tegen het be- voor de losbarstte, slagzij ïféb- r treden van Oost-Duits gebied. Verder hebben de Russen enige kleine Britse rfn_i^c" t5!£S£ enclaves in hun zone bezet en de daar wonende V/est-Berlijnse families hebben zij het"scheepjeww recht- ^ommeErd óf naar Wesl-Berlyn te vertrekken, óf Oost-Duitser te worden, op zien varen met fok- en grootzeil, j Als represaille hebben de Britten vanmorgen het In hnn sector gelegen gebouw van radio-Berlijn, dat onder Russisch toezicht staat omsingeld. Het communistische personeel mag wel het gebouw verlaten, maar het niet meer betreden. (VanMinze correspondent) SCHEVENINGEN. Doede cn Hendrik Visser, thuishorend op de t.Astra" uit Vlaardingen, welke thans in de Scheveningse haven ligt, heb ben Zondagmiddag na een partijtje zeilen op een rustige zee moeten be sluiten ook daar de nacht door te brengen, omdat ze de haven niet meer binnen konden lopen. Tegen de morgen waren ze reeds zover afgedreven naar het Noorden, dat ze even voor negen uur de haven van Umuïden kon den binnengaan. Fer taxi hebben toen de jongelui, 18 en 21 jaar, de reis naar Scheveningen teruggeraaakt. Wij hebben de beide jongens, machinist ter zee en. matroos, Maan dagavond aan boord van de „Astra" even opgezocht. Doede vertelde, dat zijn broer en hij Zondagmiddag wat verkoeling wilden zooken op dc slechts hier en daar rimpelige zee. Met een koopvaardijsloep met zeil, welke aan boord van de „Astra" was, gingen ze om 5 uur de haven uit. Na een uurtje merkten ze, dat de wind aanwakkerde en tevens ging omlopen. Daar het ook vloed werd was het hun niet meer moge- VENLO. Een congres van Je hova's getuigen zou Zondagmiddag worden besloten met een openbare bijeenkomst in een tent op een ter rein der gemeente. De katholieke inwoners van Venlo waren zeer gekant tegen deze vergadering. In de nacht was reeds sabotage ge pleegd met het doorsnijden van lïchtleidingen en tegen drie uur 's middags, toen de openbare ver gadering zou beginnen, verzamel den zich ongeveer tweehonderd personen, meest leden van „Katho liek Ver.lo". met de bedoeling de vergadering met stinkbommen enz. te verstoren. De politie heeft dit onder leiding van de burgemeester van Venlo verijdeld, maar het re sultaat was niettemin, dat de ver gadering een besloten karakter ver- lijk de haven te bereiken. Nu zijn Doede en Henk als machi nist en matroos wel het een en an der gewend. Maar een nacht op zee doorbrengen in een open sloep is ook niet alles. Gelukkig hield het weer zich goed, zodat de jongelui manoeuvrerend richting ÏJmuiden, de nacht behoorlijk doorkwamen. Intussen was hun vader met dc reddingsboot de zee opgegaan om te zien of hij zijn jongens vond. Toen de „Arthur", na uren zoeken, geen spoor van hen kon ontdekken, is men maar weer naar buis gegaan. ..'t Zijn ervaren zeelui," zo zeide de heer Visser ons. „en waar hot goed weer was, maakte ik me niet direct ongerust. Ze gaan wel meer naar buiten." „We hadden het met het weer heal wat slechter kunnen treffen," was het enige bescheid van de niet zeer spraakzame Henk... F,EN irerueZsform heeft Zaterdag avond Biesthoek nobü Boekei in Noord-Brabant geteisterd. De boerderij met bijbehorende schu ren van de heer J. Timmers kreeg het het zwaqrst te verdurenVijf omliggende boerderijen werden eveneens ernstig beschadigd. Vele bomen, waaronder zware eiken, werden ontworteld. Onze foto toont de ravage aan de boerderij van dc heer Timmers. Vrouw. die niet zwemmen kon boven water gehouden (Van onze correspondent) AMSTERDAM Vier Amster dammers, die met een grote kano op de middag van de Eerste Pinkster dag het IJselmeer op waren gegaan, zyn daar met hun bootje omgesla gen en de twee mannen cn twee vrouwen, hebben er slechts ternau wernood het leven afgebracht. Bin nenvaartschipper Dijken van de „Alma", van Lemmer op weg naar de Oranjesluizen, was zijn koers enigszins kwijtgeraakt cn hoorde in de omgeving van Pampus plotseling hulpgeroep. Spoedig zag hij de plek waar de vier mensen zich vast klampten aan hun bootje. Vijf mi nuten later waren zy aan boord van het grotere schip gehesen. Hun toe stand was kritiek. "Een van de vrou wen kon niet zwemmen en om beurten was zij door de anderen vastgehouden. Uiteraard had dit veel van ieders krachten gevergd en bijna hadden de vier de moed ai opgegeven. Van Dinsdagavond tot Woensdagavond: Licht tot half be wolkt, droog weer. Zwakke tot matige wind in hoofdzaak tussen West en Zuid. Iets koudere nacht, maar morgen overdag iets hogere tempera turen dan vandaag. 4 Juni Zon op 4 u 23 m onder 20 u 53 m; Maan op 16 u 44 ra on- I u 55 m II KT IVEKR VAN V A f>i MÓRGEN 1 UI R Max temp Neersl Station Weer Wi»o m/s Gtsteren m 24 u Oslo Onbew, Z. 7 14 C 13,1 mm Stockholm Half bew. Z.W. 7 1B 0,6 HelsinkJ Onbew. Z Z.W. 3 6 2.0 Edinburgh Licht bew Z.W, 5 13 3,2 Londen Onbew. W.5 15 4,4 Kopenhagen Zw. bew. Z.W. 5 19 3.0 Amsterdam Half bew. W.Z.W. 7 17 Genève Sw, bew. W.2 2S 2.0 Parijs Onbew. Windstil 21 Bordeaux Zw. bew. Windstil 19 Nice Zw. bew. N.W, 1 24 Berlijn Zw. bew. Windstil 25 Frankfurt Zw. bew. W.Z.W. 2 22 23 München Regen WZ.W. 1 48,0 Wenen Zw. bew. Windstil 28 0.2 Aangenomen wordt echter, "dat bij het maken van slagzij de driejarige Paulus Johannes Wolvekamp te wa ter is geraakt Zijn vader is hem nagesprongen, helaas met het nood lottige gevolg, dat beiden in de woelige plas zijn verdronken. De bui duurde een half uur en legde tussen half zes en zes uur een dik regengordijn over de plassen. Hierdoor werd het scheepje volko men aan het oog onttrokken. Na de bui zag men het weer dobberen en met een roeibootje is men het schuitje genaderd om poolshoogte te nemen. In de boot zat de vertwij felde echtgenote en een oudere zoon. Zij zijn aan wal gebracht, waarna een dokter het tweetal naar Utrecht heeft vervoerd. De vrouw kon nog steeds niet over het gebeu ren worden ondervraagd. De water politie heeft op de mid dag van de Tweede Pinksterdag het lichaam van het verdronken knaap je opgedregd. De vader was Maan dagavond laat nog niet gevonden. Zeiler op Snekermeer verdronken SNEEK. Op het Snekermeer is Tweede Pinksterdag door een ruk wind een zeil jacht je omgeslagen Van de beide opvarenden is de 24- jacige W. B. verdronken, zyn vriend G. B. kon op het nippertje worden gered. Radio-Berlijn Is het krachtigste communistische radiostation in Duitsland. Sinds de val van de stad in 1945 gebruiken de Russen het station voor hun propaganda. Toen de stad in -lectoren verdeeld werd, kwam het station in de Brit se sector te liggen. Van West-Berli]nse zijde is er her haaldelijk op aangedrongen, dat de Westelijke geallieerden de antï- Westehjke uitzendingen van het sta tion onmogelijk zouden maken, maar tot nu toe hadden de Britten steeds geweigerd maatregelen te nemen. Met steun van Duitse politie be gonnen nu vanochtend ongeveer 60 Britse militairen in het geheim met hun actie tegen het station. Rond het gehele gebouw werd prikkel draad aangebracht. Ook werd dit gespannen over de Masuren Allee, die naar het radiostation leidt. Aan- tenomen wordt, dat zich een twin- gtai Russen in het belegerde ge bouw bevinden. Ondertussen hebben de commu nisten dc West-Berlijnse enclaves, welke zij dit weekeinde bezet heb ben, steviger in hun macht gebracht. Er zijn nieuwe troepen aangeko men in Eiskeller, een enclave van de Britse sector in het Spandau- v/oud. Eiskeller behoorde admini stratief tot de Britse sector, of schoon het juist binnen de Russi sche bezettingszone hgt- De Brits» militaire politie, die de wacht hield bij de weg, welke naar het plaatsje leidt, is terugga- trokken. Waarschijnlijk wililen de communisten Eiskeller evacueren voor het aanleggen van hun „vei ligheids gord el" rond West-Berlijn. Zij betogen, dat deze gordel nodig is om „spionnen en saboteurs" uit West-Berlijn. tegen te houden. Drie zwaar gewonden en zeven licht gewonden UTRECHT Zaterdagmiddag omstreeks vijf uur reed een auto, bestuurd door W. H, M. uit Utrecht met een snelheid van ongeveer 40 km uit de richting Zuilen naar de stad. Gp ongeveer vijftig meter van het kruispunt Amsterdamse Straat wegOndiep slingerde de auto plotseling naar links, reed het trot toir op, velde een boompje en reed met onverminderde snelheid over het trottoir evenwijdig aan de huizenrij, alles omver werpend wat hem voor de wielen kwam. Tegen een verkeerszuil op het kruispunt kwam de auto tot stilstand. Tengevolge van dit ongeluk moest een tiental personen min of meer ernstig gewond naar het ziekenhuis worden gebracht, waar drie van hen werden opgenomen. HENGELO. De 23-jarige chauf feur J. Hoogstede is Zaterdag op een onbewaakte overweg in de lijn Del- denHengelo met zijn bestelauto door een uit de richting Deleten ko mende personentrein gegrepen. Hij werd zo ernstig gewond, dat hij in de loop van de avond is overleden. De bestelauto werd zwaar beschadigd. Het verkeer tussen de aan weerszijden van de spoorlijn ge legen wijken wordt voor een be langrijk deel onderhouden via deze onbewaakte overweg. POESAN. De Zuid-Koreaause regering heeft te kennen gegeven, dat „indien de Ver. Naties niet ophouden zich te bemoeien met Zuid-Koreaanse binnenlandse aangelegenheden", zy gedwongen zal zün de organisaties der Ver. Naties aan te zeggen het land te verlaten. De minister van Buiten landse Zaken ran Zuid-Korea zond een nota aan de opperbevelhebber der V.N.-strijdkr2ctiten, generaal Clark, waarin hy protesteert tegen deze „in menging" Generaal Clark had later een onderhond met president Rhee, waarin laatstgenoemde verklaarde dat de politieke crisis „geen nadelige invloed op de militaire toestand zou hebben". De nota van Clark dient be schouwd te worden ais een ant woord op het protest der V.N., dat de Zuid-Koreaanse president een opdracht van de Nationale Verga dering om de staat van beleg in Poesan op te heffen naast zich neer heeft gelegd. President Rhee negeert ook het V.N.-protest tegen de arrestaties van twaalf leden van de Nationale Vergadering door aan te kondigen, dat die leden in het openbaar terecht zullen staan op beschuldiging van samenzwering tegen de regering. In een brief aan de commissie der V.N. voor eenmaking en herstel van Korea heeft Rhee ontkend, dat hij een staatsgreep poogt uit te voeren. De beschuldiging werd uit gesproken naar aanleiding van de arrestaties van de vorige week. Men meende dat Rhee, zyn her kiezing tot president onzeker acht, omdat hij momenteel veel tegen standers heeft in de Nationale Ver gadering en dit lichaam volgens de grondwet de president moet kiezen Door de arrestaties van die tegen standers tracht Rhee onder het mom van „verweer tegen aanslagen op de regering" zo verhalen be paalde woordvoerders zyn posi tie te handhaven Met het besef de vereiste steun in de Nationale Ver gadering, die officieel nog twee jaar in zitting moet blijven, te missen, stuurt Rhee nu aan op directe algemene verkiezingen. Zondag heeft Rhee de tegenstand in de Nationale Vergadering ge merkt. Hij verkreeg niet de ver eiste meerderheid bü de stemming over een motie. Deze motie hield een opdracht in aan het ministerie van Buitenlandse Zaken om uit spraak te doen over de vraag of agentschappen van de Ver. Naties zich met de binnenlandse politiek van Zuid-Korea bemoeien. (Van een bijzondere correspondent) PARIJS. De communistische vakcentrale C.Gr.T. heeft Zondag een op roep uitgevaardigd, waarin alle arbeiders worden aangespoord zonder uit stel de actie voort te zetten en „door hun eensgezindheid en onweerstaan baar élan de vrede en vrijheid te redden" en de nodige politieke verande ringen te bewerkstelligen. De Parjjse afdelingen, In het bijzonder de me taalarbeiders, zijn opgeroepen vandaag een soort sit-down-staking voor te bereiden, die morgen. Woensdag, zou moeten worden gehouden, om „de weg te versperren aan het fascisme, de ellende cn de oorlog". De oproepen 2ijn bedoeld om te protesteren tegen de arrestatie ver leden week Woensdag van de com munistische leider Jacques Duclos. Zij werpen een veel betekenend licht op de „spontaneïteit" van de arbeiders, die gewoon 2ijn op de communisten te stemmen en laten bovendien bij niemand twijfel be staan aan het uitsluitend politieke karakter van de actie. Weliswaar tracht de communistische vakcen trale» door enige sociale eisen in te lassen, baar gezicht te redden cn zand te strooien m dc ogen der met-communisten» maar de socia listische en Christelijke vakbewe gingen hebben zich reeds duidelijk van de actie gedistancieerd. Verder blijkt nogmaals duidelijk, dat het wantrouwen van de com munistische partij in het gros van haar aanhang er sinds de georga niseerde revolte van Woensdag niet geringer op geworden is. Immers, het besluit om de arbeiders op te roepen in de fabrieken zelf te sta ken. wijst op de verwachting, dat slechts op deze manier enige re sultaten geboekt kunnen worden. De CGT. zegt met tot de arbei der: „Ga niet naar de fabriek". maar „Ga naar de fabriek, maar werk niet", kennelijk in de hoop, dat op deze wyze de communisti sche voorvechters de zwakke broe ders mee kunnen krijgen en op kunnen stoken. Uit Itahe komt inmiddels het bericht, dat de communistische partij aldaar cr vanaf zou zien tijdens de komst van generaal Ridgvay (einde deze maand) het voorbeeld van de Franse geloofs genoten te volgen, Togliatti sou het laten bij een „platonische demon stratie" SYDNEY. Zeven jonge mensen, die per autobus van e^n godsdienst oefening terugkeerden, zijn Zondag avond op 19 kilometer van Mel bourne op een overweg om het le ven gekomen. Twee en' twintig an dore inzittenden werden gewond. Van sommigen hunner ïs de toe stand ernstig. De autobus werd op de overweg door een in volle vaart ryöende trein in tweeën gespleten. 33 voetbalsupporters verdronken DEIXKEKKEN. Een autobl» met voetbalsupporters uit Gent is Zondag in de omgeving van Grave- lines iGrevclingcn} tussen Duinker ken en Calais, in een kanaal gere den. Drie en dertig inzittenden kwa men om het leven, vijftien perso nen, onder tvie twee kinderen, kon den worden gered. De supporters keerden terug van een Pinksteruitstapje naar Yperen en Kaap Gris Nez. Het ongeluk, ge beurde, toen de bus een brug pas seerde. Het voertuig geraakte om nog onbekende redenen uit de koers, reed door de brugleuning en ver dween Ln het kanaal. Met hulp van een duiker heeft men tot dusver 21 lijken kunnen bergen. Toen by het opkomen van het tij de bergings werkzaamheden moesten worden onderbroken waren 31 lijken gebor gen. Men gelooft, dat twee lijken door de stroom zijn meegesleurd.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 1