;root fiasco voor communisten HÉT ROTTERDAMSCH PAROOL „Thunderjet" stort op schip in Marsdiep Nieuw Fries costuum voor heren is er Slechts twee procent der arbeiders werkte niet Britten gaan poolshoogte nemen in Korea Waarom zijn er zoveel werklozen in ons land? Parijse communisten attaqueerden met scheermesjes Talal van Jordanië onttroond? Emigranten neem geen levensmiddelen mee Nieuw vaderland staat invoer niet toe Veertien Engelse zeelieden en Nederlands piloot omgekomen Oost-Duitse jeugd vlucht naar West-Berlijn Protest tegen geiveldpleging op Amerikaans militair V erkiezingspraatj es voor de microfoon f 127 millioen winst bij de Koninklijke Besproeiingsvliegtuig' bij start neergestort Beslissing over volksbroodprijs uitgesteld Veertig Moslems gedood in gevecht bij Bandoeng Kans op buien Regering antwoordt op vragen over beschaamde verwachting Dracht bovenal bestemd voor officiële gelegenheden Hoger rente bij Postspaarbank Kind onder auto op slag gedood J 12e Jaargang, no. 130 Red. en Adm. Lange Haven 141, Schiedam. TeL 69300 - Abotm.prijs: per week ƒ0,47, per kwartaal 6.05, losse nummers ƒ0,10. DE SCHIEDAMMER Donderdag 5 Juni 1952 Uitgave N,V. De Nieuwe Pers - Postgiro 398644 Bankier* Amsterdamsche Bank te Rotterdam Directeur: B. de Vries. LuHti ll!l [iHIDli£QIHISUi[&[ll!ü:'!ililül [ili H!!I! Rill II H!illilI!£lJ!:i;iInIIIl lüliÜS ^li tilf IlSiia (Van een bijzondere correspondent) PARIJS. De communistische „algemene staking" is gis teren een weergaloze nederlaag voor de C.G.T. geworden. Het ministerie van Binnenlandse Zaken deelde mede, dat in geheel Frankrijk minder dan twee procent der arbeiders staakten, een cijfer, dat inderdaad de meest optimistische verwachtingen „overtreft". Een nederlaag voor de communisten, een overwin ning voor de 'Franse arbeidersklasse. Parijs zag er uit als op andere dagen: de ondergrondse en de bus diensten liepen normaal, de poste rijen werkten óp volle toeren (be halve twee beambten op het totaal van 24.0001), vuilnisbakken werden geledigd, de zon bescheen de parken1 en de huizen, de communisten, en de anti-communisten, de fabrieken en de gevangenis van Duclos, en de Parijzenaars lachten en Ook dat is tenslotte normaal. Wie zich abnormaal en schandalig gedroegen waren een stel agitatoren in de Renault-fabrieken commu nistisch bolwerk die "s morgens geconstateerd hadden, dat ondanks arbeidersstoringen in enige plaatsen de fabriek doordraaide- Onder lei ding van een parlementslid begon nen om tien uur groepjes saboteurs, die niet tot het personeel behoorden, de electrische stroom af te snijden, waardoor de machines stil kwamen te liggen. Een aantal arbeiders pro testeerde en werd door ben gemo lesteerd. Drie van hen liggen in het ziekenhuis. Twee fotojournalisten werden mishandeld en hun. toestel len vernietigd. Tot in de mïdd3g bielden ongeveer 300 communisti sche stoottroepers de directie-bu- reaux bezet, die zij tegen de avond ontruimden. Dc directie liet bekend maken, dat vandaag normaal ge werkt kan worden. De nict-commu- nistische vakverenigingen protes teerden heftig tegen de communisti sche sabotage. De „Humanité" kondigt aan dat het ..schitterende succes" van de eerste dag zal worden voortgezet. Zoals men weet blijft het paroo) voor de staking, waarvan de duur niet bepaald is. van kracht „Wij zijn pas begonnen." verklaarde gis teravond de C.G.T.. die thans ont kent, tot een algemene staking te hébben opgewekt.'.„Daar, waar de Vier politiemannen ver keren nog in levensgevaar QJan een bijzondere correspondent) PABXJS De dokter, belast met het onderzoek naar de aard van de verwondingen van de politieagenten, 'die .vorige week door de commu- •nistische stoottroepen in Parys zyn aangevallen, heEft de resultaten van zlin bevindingen bekend gemaakt. Een aantal van de agenten is zwaar gewpnd - door scherpe voorwerpen, waarschijnlijk scheermesjes, beves tigd aan stokken. Anderen hebben zware en diepe rugwonden. Vier van hen verkeren nog in levens- gevaar. De minister van Binnen landse Zaken heeft verklaard, dat de beschuldiging van een wel voor bereid complot gestaafd wordt door het feit, dat, zoals thans gebleken is, de communisten een formele dienst hadden georganiseerd voor het'transport van hun gewonden tij- 'dens de .botsingen. AMMAN. De regering van Jor danië beeft een nieuwe raad bet noéadj. die,,de bevoegdheden van koning Tatar overneemt, totdat uil 'een medisch rapport bltfkt, dat de koning zjjil werkzaamheden kan hervatten, aldus een regeringscom muniqué. actie gisteren niet mogelijk was, zal zy het morgen zijn." schrijft „l'Hu- manité". Officieel, werd echter van morgen meegedeeld, dat in het ge hele land normaal gewerkt wordt. Een „pittoresk" incident deed zich voor in een fabriek in een Parijse voorstad, waarvan de. arbeiders reeds sedert een week in staking waren wegens een loonconfliet. Hun woordvoerder begaf zich gisteroch tend naar de directie om ocze mede te delen, dat zij besloten hadden het werk voor een dag te hervatten, om te laten uitkomen dat hun staking geen politiek karakter had. Van daag, zo beloofden zij, zouden zij hun staking voortzetten. De dag van gisteren is een zware slag voor het prestige van de C.G.T. onder de arbeiders. Men bedenke slechts, hoe nog luttele jaren ge leden het woord van deze vakbond voor een half millioen partijleden en vijf millioen stemmers wet was. De socialistische „Populaire" roept nu de arbeiders op 2ich te her groeperen rondom de onafhankelijke vakbonden. DEN HAAG Velé emigranten menen het aan hun gezin ver plicht te zijn allerlei levensmidde len mee te" némen. De stichting „LandvérHuizing" deelt mee, dat dit streng verboden is. Het ge vaar is nL niet denkbeeldig, dat die levensmiddelen met de mond en klauwzeer-virus zyn besmet. Canadese immigratie-autoritei ten b'.v. zijn zeer ontstemd over de aanzienlijke hoeveelheden ham, worst en spek,, die tussen de ba gage van emigranten werden ge vonden. Ze worden vernietigd. Bovendien stelt de emigrant zich bloot aan alle mogelijke onaan genaamheden, o.a. aan verplicht in quarantaine gaan. Zelfs terug zending naar Nederland is niet uitgesloten. Dit geldt ook j voor emigranten, die naar Australië en Nieuw Zee land gaan. DEN HELDER. Vanmorgen om kwart over zes is een Ne derlandse Thimderjet, bij het maken van een duikvlucht neer gestort op een Engels marine-vaartuig in het Marsdiep tussen Texel ,en Huisduinen. Het toestel vloog onmiddellijk in brand en zefcte ook het grotendeels houten patrouille-vaartuig, dat een bemanning van 16 koppen aan boord had, in lichterlaaie. Zowel het vliegtuig als het Engelse scheepje zijn spoedig daarop ge zonken. Op de plaats van het ongeluk bleef de motorolie nog een uur lang nabranden. Het ongeluk gebeurde tydens intergealüeerde manoeuvres rond het IJselmeer, drie kilometer uit de kust. Naar wordt aangenomen heeft het vliegtuig de mast ge raakt. Vissers, die onmiddellijk met een vletje te. hulp schoten, hebben één van de opvarenden van het Engelse schip, de stoker Johnson, die. hoewel zwaar met brandwon den overdekt, een reddingsboei wist te grijpen, weten te redden. Een Engelse marineboot nam de man over en bracht hem naar Den Helder, waar hij in het marine- hospitaal is opgenomen. Zijn toe- stand is goed, Er bestaat voor hem niet het minste levensgevaar. Hij is een. van de twee mannen die het vreselijke ongeval hebben overleefd. De andere vertoefde niet op het schip, doch lag reeds in de ziekenboeg in Den Helder. Ü.it de haven van Nieuwe Diep voeren Nederlandse, Engel se en Amerikaanse sleep- en hulp schepen uit, evenals de redding boot „Prins Hendrik", om de om geving af te zoeken naar de slachtoffers. De bestuurder van de Th under- jet is in de vlammen omgekomen. Zijn naam is nog niet bekend. De bemanning van de motorred- djngboot „Prins Hendrik" vond het totaal verminkte lichaam van een. tot op heden nog niet ge ïdentificeerd bemanningslid van hetzij de Thunder jet of het Engel se schip bij de zandbank „De Razende Bol Schipper Bot heeft de omgeving van de plaats waar het ongeluk gebeurde afgezocht, maar heeft geen enkel levensteken kunnen waarnemen. De .Prins Hendrik" keerde daarop met de vlag halfstok naar Den Helder terug. De reddingsboot Is later weer uitgevaren. Een duikerploeg van de mynendienst heeft zich naar het Marsdiep begeven voor ver dere red dings- en bergingspogin gen. BERLIJN*. De West-Beriynse kantoren voor vluchtelingen hebben de laatste drie dagen een 6troom van jongeren uit Oost-Duitstand, merendeels in de leeftijd van 18 tot 21 jaar, te verwerken gekregen. Volgens Keuter houdt dit verband met de opwekking van de Oost-Duitse autoriteiten aan de jengd om het vaderland te verdedigen. De vluchtelingen worden in groepen van 150 per dag per vliegtuig naar West-Dultsland vervoerd. De nieuwe raad is samengesteld uit de voorzitter van de Senaat, de voormalige minister van Defensie en een senaatslld. In welingelichte kringen verwacht men, dat deze raad van drie zijn werk twee oi drie maanden zal verrichten, waar na tenslotte zou worden gemeld, dat de toestand van de koning ho peloos is. Daarna verwacht men een proclamatie, dat Emir Hoessein op zijn achttiende verjaardag, in Januari 1953, de troon zou bestij gen. Volgens te Damascus ontvan gen berichten heeft de minister president van Jordanië, Dinsdag op een speciale parlem entszitting ver klaard. dat koning Talal nooit meer kan regeren en dat zyn ziekte door medische deskundigen als ongenees lijk wordt beschouwd. .DEN HAAG Prof. Riftsel, voorzitter van de „Partij voor recht en vrijheid", spreekt van avond om 7.20 uur voor de radio over Hilversum I. DEN HAAG. De productie van de Konmklijke-Shell-groep steeg in 1951 van bijna 64 to'. 17 millioen ton olie, ondanks het feit, dat de leveringen uit Dan in Juni 1951 plotseling ophielden. De netto-inkomsten stegen van 190 millioen tot rond 250 millioen pond sterling. De netto-winst van de Koninklijke alleen bedraagt ruim 127 millioen tegen ruim 111 millioen in 1850. De hele groep be taalde 75 millioen pond aan winst belasting. Eind van het boekjaar had de Koninklijke-Shell 47 tankschepen varen. Dit jaar zullen nog 28, die een totale tonnage hebben van ruim 600.000 ton, er bij worden gevoegd. Prins Bernhard woont NATO-oefening bij HARLINGEN. Woensdagavond kwam Prins Bernhard hier aan voor een bezoek aan de Natolegeroefe- ning „Blue Bird". De troepen onderdelen, die aan deze oefening deelnamen, Belgische commando troepen en parachutisten en het Nederlands korps mariniers, ston den aan de Havenwal opgesteld, terwijl de officieren en manschap pen van het Engelse landingsvaar tuig „Reggio", een Engelse torpe doboot en een snelboot, aan boord van de schepen stonden opgesteld. Een'lid van de Oost-Duitse volks- poütie :heeft een. lid van^ de Ame rikaanse 'militaire politie, dat in een legerauto 'langs de grens van de Amerikaanse sector patrouilleerde, beschoten eh gewond. Enkele uren.lator heeft generaal- majoor L. Metbewson, Amerikaans commandant te Berlijn bij de Rus sische bestuurscommissie in de krachtigste bewoordingen geprotes teerd' tegen „deze barbaarse en bandeloze geweldpleging door de onder Sowjet-contróle staande po litie". Hoge geallieerde functionarissen hebben de West-Berlynse politie op dracht gegeven -een vélllgheidsgor- del van gewapende politie om da grens van .West-Berlijn te leggen. Deze maatregel 'werd genomen, na dat Sowjet-Russische manschappen een uur voor het invallen der duis ternis .tot dicht aan de grens van de Franse sector optrokken. Vol gens dicht bij deze grens wonende Duitsers hebben Oost-Duitse of Scwjèt-Russische soldaten Woens dag op West-Berlynse politie ge-, schoten, die'het vuur beantwoordde. Niemand werd gewond. Tijdens de opening van het Hol land-Festival „in de Ridderzaal* werd. de 70-jarige componist Igor'"- Stravinsky aan Koningin Juliana voorgesteld. Op de foto ziet it beidaTt in druk gesprek. Rode Kruis spoorde vele vermisten op DEN HAAG In 1951 beeft het Rode Kruis ,11.039 vermissings- gevaüen van Joodse Nederlanders opgelost. Zij bleken allen te zijn omgekomen. Van vermiste Nederlanders in Duiteè dienst en vreemde militai ren:* bleken 107 personen over-, leden,--' 24 kwam terécht. Omtrent in liet, buitenland verdwenen -Ne derlanders en in Nederland ver dwenen buitenlanders kon in SU gevallen een verblijfplaats wor den gevonden; 42 anderen, waar naar is gevraagd,- bleken te zijn overleden, 151 in Nederland ver miste buitenlandse militairen .wa ren gestorven. Van in Indonesië vermisten bleken 189 personen te zijn over leden en 168 nog in leven. Ge ïdentificeerd werden 2359 als on bekend begraven militairen. Weer gevangenisoproer in Ver. Staten RALEIGH Honderdvijffig ge vangenen van de centrale gevange nis vac Noord-Carolina zijn Woens dag In opstand gekomen. Acht be wakers bevinden zich als gijzelaars in hun macht. De politie heeft de gevangenis omsingeld. De gevange nisautoriteiten trachten met de mui ters te onderhandelen. Later hebben de muiters de bewakers vrijgela ten, nadat zij de belofte hadden ontvangeru dat een hoofdbewaker zal worden .geschorst hangende een onderzoek naar beweerde mishande lingen. CADZAND Te Retranchement In West Zeeuwsch Vlaanderen,* is Woensdagmiddag bij de start het be sproeiingsvliegtuig van de.. ,'N.V". Vliegbedrijf „Meteoor" uit Amster dam neergestort. De" bestuurder, de heer F. Traa, liep slechts enkele schrammen op.Het vliegtuig werd zwaar beschadigd. Reeds enkele'we ken was genoemd bedrijf bezig met het besproeien van gewassen. Het had voor het landen ep starten de beschikking- over een weiland. Mo torstoring is vermoedelijk de oor zaak van het ongeval. (Eigen berichtgeving) DEN HAAG De beslissing over de prys van bet volksbrood, in ver band met de r^rhoging van de Ionen der bakkersgezellen, Is. nog niet gevallen. In verband met de afwezigheid van enige ministers Is er Woensdag geen vergadering ge weest van de raad voor economi sche aangelegenheden nit de minis terraad. Dit college zou minister Mansholt advies uitbrengen over deze kwestie. Waarschijnlijk zal dit advies nu gegeven worden, ia de vergadering van H Juni. De Nederlandse Bakkerijstichting heeft Dinsdagavond een telegram aan minister Mansholt gezonden, waarin op een spoedige beslissing wordt aangedrongen. De bakkers patroons zullen a.s. Zaterdag de verhoogde lonen moeten uitbetalen, terwijl de in uitzicht gestelde com pensatie nog niet is verleend. Hier over is uien zeer teleurgesteld, in bakkerskringerU DJAKARTA. Op zijn minst 40 Moslem rebellen zijn Dinsdag ge dood tijdens gevechten met het Indonesischeleger 42 kilometer ten Zuidoosten van Bandoeng, die de gehele dag duurden, aldus is van daag in Djakarta bekend gemaakt. Een woordvoerder voor het leger deelde mede, dat ongeveer tien. sol daten werden gedood en vijf ge wond. KLM-diensten bijna normaal DEN HAAG De KLM-diensten naar Noord- en Zuid-Amerika en Afrika, die ten gevolge van de recente oUestaking in Amerika eni ge tijd aan beperkingen waren gebonden, worden thans weer 'vol ledig uitgevoerd. Ook in .Europa is de uitvoering van de- KLM-dien- sten weer vrijwel normaal. Voor de diensten naar het Midden- en Ver re Oosten gelden nog' beperkingen. Van Donderdagavond tot Vrijdagavond: Half tot zwaar be wolkt, met later kans op enkele regen- of onweersbuien. Zwak ke tot matige veran derlijke wind. In bet zuidoosten van het land nog warm, elders iets lagere middag- temperaturen dan van daag. 6 Juni-Zon op 4 u 22 m onder 20 u 55 m: Maan op' 19 u 35 m on der 2 u 30 m. HET WEER VAN VANMORGEN T UUR Station Weer Oslo Zw. bew, Z. 5 Stockholm On bew. N.W, 4 Helsinki Onbew. W.N.W.G Edinburgh Regen Z. 10 Londen Zw, bew. Z.Z.O.2 Kopenhagen Licht bew, Z.Z.W.5 Amsterdam Zw. bew. Z.Z.O. 4 Genève Licht hew Z.ZAV, 1 Parijs Zw. bew. Windstil Bordeaux Licht bew Windstil Nice Onbew. N.W. 2 Berlijn Ucht bew, Z.0.5 Frankfurt Zw. bew. N.N.0.4 München Nevel 0.3 Wenen Onbew. N. 1 Max.iemp Neersi, Wlndm/s Gisteren ln24u. Rotterdams burgemeester Voordracht nóg vóór de verkiezingen? DEN HAAGNog vóór de ver kiezingen is er, ter voorziening in de vacature van burgemeester van Rotterdam, een voordracht te ver wachten van de minister van Bin nenlandse Zaken aan de Kroon, meldt het ANP. DEN HAAG, Geruime tüd geleden heeft de minister van Economische Zaken in de Tweede Kamer de verwachting uitgesproken, dat het werklo* zencyfer In ons land niet veel hoger zou liggen dan 100.000. Naar zijn me ning was dit getal een voor Nederland onvermijdelijk minimum. Dit ge schiedde, toen destijds in de Kamer de interpellaties van de heren Stapel kamp (AR) en Nederhorst (PvdA) over de werkloosheid werden behandeld. Toen op 1 Mei bet wèrklozencijfer veel hoger was (nh 130.000) stelde de heer Nederhorst hierover een aantal schriftelijke vragen. In hst thans ge geven schriftelijke antwoord, wordt niet gememoreerd, dat deminister toentertijd een verwachting heeft uitgesproken, doch wel zyn mening, dat er alles op moest worden gezet om rond 1 Mei dit getal te bereiken. Dat dit niet gelukt Is, wordt in baseerde conjunctuurvenvachtingem de eerste plaats toegeschreven aan het feit, dat de groter bouwactiviteit niet zo snel tot ontwikkeling is ge komen als ..werd Verwacht De re gering neemt aan, dat de vraag naar bouwvakarbeiders haar hoogtepunt nog niet heeft bereikt Ais tweede oorzaak wordt aange voerd een- geringer geneigdheid tot het doen van investeringen, samen hangende met het prijsverloop op de wereldmarkten en de daarop ge- LONDEN De Britse minister van Defensie veldmaarschalk lord Alexander zal aan het hoofd staan van een delegatie met grote be voegdheden, die in Korea een on derzoek za| instellen en rechtstreeks aan het Britse kabinet verslag zal uitbrengen over militaire en poli tieke ontwikkelingen. Van deze de legatie maken o.ai. Lloyd, minister van Staat hy het Foreign Office en Scott, deskundige voor het Verre Oosten, deel uit. Verwacht wordt, dat de Britse missie die Vrijdag vertrekt de binnenlandse toestand in Zuid- Korea zal onderzoeken en tevens poolshoogte zal nemen omtrent de besprekingen te Panmocndjon, Wat dit laatste betreft is officieel ont kend. dat Engeland voornemens is aan te dringen op rechtstreekse ver tegenwoordiging by de onderhande lingen. Tenslotte veroorzaken de toestanden op het eiland Koje, waar Britse soldaten ter assistentie zyn opgeroepen, ongerustheid in Londen. Engeland heeft Dinsdag een nota aan de Zuidkoreaanse regering ge zonden^ waarin afkeuring uitge sproken wordt over wat Engeland v eschouwt als onconstitutionele stappen van president Rhee. Ook' de Australische regering heeft aan de .president van' Zuid- Korea, Syngman Rhee, een bood schap gestuurd, waarin uitdrukking warat gegeven aan de bezorgdheid van Australië over de jongste ge beurtenissen in Zuid-Korea. Onze- correspondent te Londen seint nog: Hoewel er de nadruk op wordt gelegd, dat de uitbreiding van Lord Alexanders reisgezelschap niet be tekent, dat de Britse regering be paalde voorsteilen heeft te doen in zake de wapenstilstand of inzake de binnenlandse toestand in Zuid- Korea, is het echter wel een aan wijzing van de ernst waarmee, men hier de situatie in Korea is gaan bezien. Verscheidene malen werd de laatste weken in het Lagerhuis het bezwaar gehoord, dat Engeland over het verloop van de wapenstilstands onderhandelingen en later over de ongeregeldheden op.Koje 'te weinig directe informatie had. Dit bezwaar kan door de reis voor een deel wor den ondervangen. (Van onze correspondent) LEEUWARDEN. Er is nu ook een nieuw Fries costuum voor heren. Er fijn er reeds twee gereed en de heren Tetman en Jaricfi de Vries rijn de eerste Friezen, dut eigenaar van zo'rt nieuw heren- costum rijn. Woensdagmiddag liepen zy met een aantal dames In nieuw Friese kledij door de tuinen van het schil derachtig gelegen Popta-slot té Marssum, om deze nieuwe schep, ping van mevrouw J. Kars—Stlen- stra uit Leeuwarden voor de eerste maal te tonen.. Wie iets 2eer opzichtigs van dit i niéuwe costuum had verwacht was er naast, want de onderdelen van deze fcledy jas. pantalon, vest', overhemd, das en hoed vormen tezamen een eenvoudig, maar stijl vol geheel, dat zich. naar de heren Dé Vries verzekerden, prettig en gemakkelijk .laat dragen. Jas en pantalon zijn vervaardigd van handgeweven Ierse tweed, (do- ncgal). De jas is laag uitgesneden en bfj de hals hoog opgeknipt, de pantalon heeft iets van een plus four, maar is korter en sluit nauwer bij pantalon en jas past. De lengte van het hooggesloten vest komt tot op ongeveer tien cen timeter onder de taille. Het wordt gesloten met zilveren knopen, waar. in ornamenten zijn gegraveerd van klaverbladen of korenaren, naar een ontwerp van mej. R. Brolsma. De twee met een lus verbonden kno pen, waarmee de jas wordt gesloten, zijn van dezelfde soort en de hierin verwerkte ornamenten komen m vergrote vorm voor in de stiksels longs sluiting, onderkant en arms gaten van het vest. Het zijden pope- line overhemd, dat bij het gehee» wordt gedragen, onderscheidt zich slechts van een gewoon overhemd door een iets hoger en bredere vaste boord. De das is vervaardigd van een effen zijden of wollen stof. gebor duurd met motieven, die ook weer overeenkomen met die van de zil- verenknopen, en wordt gestrikt met een Jus. De ho-1 is van dezelfde stof als het vest, en beeft een door gestikte rand. De prijs voor bet complete cos tuum, inclusief de zilveren knopen, en de geborduurde das, bedraagt orgeveer f 330.—, wellicht te hoog voor vele Friezen. Men wil trach ten de jonge Friezen zover té krij om de knie. Er worden gewone gen dat zij een nieuw Fries costuum handgebreide sportkousen bij ge- kopen, als zij in het huwelijk tre- dragen. Vest en hoed zyn van een den en het daarna dragen by offi 2uiver wollen stof in een tint, 'ie j ciëie gelegenheden. De verminderde vrapg naar con sumptiegoederen wordt als derde oorzaak aangemerkt. Deze vérmin dering wordt voor een. deel toege schreven, aan het ophouden van de na-oor)ogse inhaalvraag, vóór een ander deel aan de inzinking, die ge volgd is op de koopwoede na het uitbreken van het Korea-conflict. In die inzinking wordt binnen af- .zienbare tyd een verbetering ver wacht. Zover als de financiering van de militaire inspanning het toelaat is de regering voornemens om civiele uitgaven, die zij achterwege wilde laten, toch nog te doen. In de bouw sector is daarmede reeds bevredi gende voortgang gemaakt. Verho ging van het woningbouwvolutne verhoogt de vraag naar duurzame verbruiksgoederen. Als andere door haar toegepaste middelen ter be strijding van de werkloosheid noemt het antwoord nog de vermindering van enkele tarieven der omzetbelas ting, de versnelling van de oor logsschade-uitkeringen en het be schikbaar stellen van gelden voor verbetering van bestaande wonin gen. (Van een onzer redacteuren) DEN HAAG. B|j Koninklijk Be sluit {s thans het rentepercentage van de Rijkspostspaarbank ver hoogd van 2.28 pet tot 2.4 pet. Deze renteverhoging gaat met te rugwerkende kracht in op 1 Januari 1952. UTRECHT Op de Amsterdam se? traa t weg te Zuilen is gistermid dag oiu 1 uur de driejarige Andrë Pieter de Bos uit de Damestraat door een vrachtauto overreden en op slag gedood. Ket ventje had langs het Mer- wcdckanaal gespeeld en was door een hengelaar naar huis gestuurd. Het liep de rijweg op, juist op het moment dat een personenauto pas seerde. De jongen werd aangere den. Hij viel voor een van. de an dere kant komende trailer en werd op sïag gedood.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 1