POLLEN'* DIAMANTJE) Steeds meer vreemdelingen komen naar ons land Onze deviezenpot vaart er zeer wel bij r Van afgedankte ivagens Brutale inbrekersbende voor de rechtbank OPVOLGER VAN TROELSTRA WERD MINISTER Oud-telegrafist krijgt leiding van „Times" Strijd om Plan-Schuman in Belgische Kamer De strijd om de school wordt harder Vacantie-spreiding nog geen succes "A De KWALITEIT Esders' Kleding Ere-tvimpel Rode Kruis opnieuw voor Gouda 29.75 Eis tegen hoofddader twee jaar IR J. W. ALBARDA 75 JAAR EEN KLEINE INFECTIE zsl Sir William Haley: van vrachtboot, via BBC, naar 's werelds beroemdste krant Ondanks veel tegenstand aanvaarding zo goed als verzekerd Prof. Van Houte waarschuwt: Bezorgdheid over activiteit van hijzonder onderwijs Apeldoomse raad: Archiefregister copiëren is geldverspilling Met 1 Juli bij Velsen vier stoomponten >^7 .Vrijdag 6 Juni 1952 3 DEN HAAG. Minister Lieftinck zal ongetwijfeld met veel plezier het jaarverslag van de Alg. Ned. Ver. voor Vreemde lingenverkeer lezen, want' bezoekers uit vreemde landen brach ten vorig jaar niet minder dan 104 millioen gulden in het Ne derlandse laatje, dat is 46 milioen méér dan in 1950. In die enorme som is niet opgenomen het reisgeld, dat de vreemde lingen aan Nederlandse vervoers-maatschappijen betaalden, en dat minstens twintig millioen gulden is. Het toerisme moet dan ook tot de belangrijkste bronnen van inkomsten van ons land worden berekend, stelt de ANVV vast. Het vreemdelingenverkeer is wêêr sterk toegenomen: niet minder dan 448.000 vreemdelingen verbleven vorig jaar in Nederlandse hotels en pensions. Dit aantal is tien pet ho ger dan in 1950, toen 400.000 buiten landers in Nederland een kijkje kwamen nemen. Het aantal over. nachtingen steeg van 985.000 tot 1.231.000. Vorig jaar is ook heel duidelijk geworden, dat het vreemdelingen verkeer zich steeds meer beweegt in de richting: grotere aantallen be zoekers met minder individuele^uit gaven, zoals de ANVV het zegt. Wat populairder- uitgedrukt: steeds gro tere groepen minder-welgestelden komen met reisverenigingen, of via reisb.ureaux, naar ons land. „De tijd, dat toerisme slechts mogelijk was voor enkele uitverkorenen behoort definitief tot het verleden", stelt de ANW dan ook vast. Nederlandse hoteldirecties houden daarmee reke ning. Eén voorbeeld: het Scheve, ningse „Grand Hotel" heeft zijn ba kens verzet en is, na zijn verbou wing, toeristenhotel. Rederijen en luchtvaart-maatschappijen zijn daar op ook ai ingesteld. Verheugend is het in dit verband ook, dat het 23 Nederlandse hotels dank zij de Marshall-hulp moge lijk is uit te breiden. In 1953 zal de „toeristische bed-capaciteït" zijn toe genomen met 1250 bedden. Het toegenomen vreemdelingen verkeer vindt ongetwijfeld Dok zijn oorzaak in verscheidene mooie ten. toonstellingen en attracties, die.zijn georganiseerd, o.a. de „Keukenhof". Holland-festival, Sonsbeek, Tulpen- j festival en rallye enz. Ten "slotte: in het verslag een plei dooi. vooreen casino. Niet, dat de ANW een voorstander zou zijn van het beoefenen van clandestien hazardspel. Zij juicht het toe, dat vele van die besloten clubs door de politie zyn opgeruimd. Maar toch zou zij verheugd zyn, als er „een oplossing zou kunnen worden ge vonden in de richting van een be perkte, goed gereglementeerde en gecontroleerde mogelijkheid tot hei beoefenen van hazardspel". U ziet het, de ANW drukt het wel zeer voorzichtig uit, maar haar bedoelin gen kan men niet misverstaan. Dc actie voor vacantie-spreiding is niet bepaald een succes gewor den. Er zijn, zegt de ANVV, voor grote groepen Nederlanders bezwa ren van practische aard. Maar zij constateert ook gebrek aan mede werking, voortspruitend uit doodge woon conservatisme. Dit blijkt, door geen enkel feit ge rechtvaardigd. De rapporten van. De o ïit tonen overtuigend aan, dat Juli en Augustus niet dé ideale vacantie- maanden zijn. Juni cn September teilen in het algemeen meer zonne dagen. En dan:'in Juli en Augustus Is het veel moeilijker logiesruimie te krijgen, verder is het vervoer dan veel zwaarder belast dan in Juni en September. Minstens veertig pcfc van alle Ne derlanders is, volgens de ANW, vnj de tijd van hun vacantie te be palen. Zij zullen voor de feiten •zwichten en .hun vacantia vroeger of later moeten nemen dan nu veelal gewoonte is. Advertentie (LM.) van geeft de doorslag! GOUDA. Voor de tweede achtereenvolgende maal heeft Gouda de ere-wimpel van het Rode Kruis veroverd. In 1950 had Gouda, met de randgemeenten, liet hoogste bedrag per inwoner opge bracht voor de Rode Kruis-inza- meling en in 1951 is dat kunst stuk herhaald. Gouda en omge ving brachten het vorige jaar f 25.358 bfjeen. wat neerkomt op gemiddeld zestig cent per inwo ner. De manier, waarop het Goud se Rode Kruis-coimté nu al twee jaar werkt, trekt zo sterk de aan dacht, dat zelfs het hoofdbestuur van het Belgische Rode Kruis daaromtrent in Gouda zijn licht kwam opsteken. Mossadeq roept hulp in van Belgisch hoogleraar BRUSSEL. Prof. Rolin, oud- president van de Belgische Se naat, heeft de uitnodiging van premier Mossadeq om de Perzische zaak voor het Internationaal Ge rechtshof te verdedigen aanvaard. Hij is hoogleraar in het volken recht. Op 9 Juni komt het Brits-Per zische oliegeschil weer voor het Internationaal. Gerechtshof, dat zn] moeten uitmaken of het al dan niet bevoegd is om deze zaak te behandelen. Perzië betwist de competentie van het Hof. Geen gratis vervoer meer tussen stad en vliegveld? AMSTERDAM. Op de in Buenos Aires gehouden internatio nale conferentie van luchtvaart maatschappijen is overwogen om de busverbindingen tussen vlieg velden en het centrum der steden in Europa r.iet meer gratis te doen zijn. Zou dit besluit doorgang vin den. dan betekent het. dat ook de KLM-busdienst AmsterdamSchip hol een gering bedrag zal gaan kosten. Op de autobusdienst Den Haag- Schiphol moet mén reeds een prijs van 2,50 betalen. Advertentie (l.M.) FIER afgedankte tramwagens heb ben het "materiaal geleverd voor het dubbele huis waarin de heer E. van Snippenburg te Beesd woont met zijn zwager. De heer Van Snippenburg is monteur van een benzinepompstation aan de rijksweg Utrecht—Den Bosch; hij ontdekte de tramwagens in Leiden; vandaar werden zij op vrachtwa gens naar het pompstation gebracht, waar de heer Van Snippenburg een lapje grond bezit. Hij sloopte uit elk der wagens een zijwand en zette ze vervolgens twee aan twee. Er kwa men andere ramen in en met be hulp van enige deuren ert tussen- schotten werden geriefelijke wonin gen gebouwd. In elk er van bevin den zich een kamer van vijf b# drie en een halve meter, een keuken, van 1.75 bij 3. een gangeen by keu ken. twee slaapkamertjes en een kelder. Auto reed in het water, jongeman verdronken (Van. onze correspondent) EMMEN. Donderdagmiddag is de 22-jarige Bertus Sijbum uit Kla- zie na veen met een volkswagen in i het Scholtenskanaal gereden en ver- dronken. De auto kwam op de kop j in het water terecht. KAMGAREN HEREN COSTUUMS prachtige kwaliteit, zew apart dessin, 2*delig y^ CHEVIOTÏE COSTUUMS 2uiver wol, 2-déIig, 'Extra voordelig» aanbieding [Zuiver wolfan 59.75 (TWEEDJASSEN uitgebreide sortering, vanaf iEgyptiseh katoenen- 65,75 REGENJASSEN geheet dubbel, vanaf STATENWEG 184 W'NKELSTAD BLUDORP W t ^EG l""k Wo|Ph""l,bocht "WtaWlewtrum W.raldh0»„,.ZuM» Beyen s politie vraagt: it ie knipte uw haar? Het dorpje Heïien heeft slechts een kapper lZnfnberöep.OIl le^e wijze uit oefent. Daarentegen zijn er meer dere, die dit' beroep op onwettige wijze uitoefenen.' Dit kwTad wil men nu bestrijden. De Heijeme burger, the voortaan met pas ge knipt haar rondloopt, kan ieder ogenblik door de politie, ter ver antwoording worden geroepen en za] gedwongen worden te verkla deed Wie van 2"n haardos ont- Ptes. Rhee antwoordt Truman onjuist over Zuid-Korea ingelicht POESAN. De Zuid-Koreaanse president, Syngman Rhce, heeft in zijn antwnord op de nota van president Truman verklaard, dat Truman onjuist ingelicht is om trent de Zuid-Koreaanse politieke toestand. Naar verluidt werd in de nota van president Truman geprotes teerd tegen de arrestatie van een aantal leden van de Zuid-Ko reaanse Nationale Vergadering en de dreiging het parlement te ont binden wegens weigering Rhee te steunen by zijn verzoek een na tionale verkiezing van de presi dent te doen houden. Volgens 'n Amerikaanse woord voerder is Rhee's antwoord in krachtige bewoordingen vervat. In bevoegde kringen verklaart men, dat de gearresteerden spoedig in vrijheid gesteld zullen worden en dat een compromis over de kwes tie bereikt zal worden. (Van ónze correspondent) AMSTERDAM. Zeventien ver dachten in één zzak stonden Don derdag in groepjes voor de Am sterdamse rechtbank terecht ln een ritting, die de gehele ochtend in beslag nam, Zes van de zeventien vormden tezamen een Inbrekers- bende, dfe in de maanden Novem ber, December en Januari het Gooi en de omgeving van Alkmaar on veilig heeft gemaakt. De andere elf hadden de gestolen goederen ge kocht. De officier eiste tegen de inbrekers gevangenisstraffen tot twee jaar met aftrek. „Deze verdachten zijn grenzeloos brutaal te werk gegaan", zei de officier in zyn requisitoir ten aan zien van de zes inbrekers, en hij liet enkele inbraken nog eens de revue passeren. Een villa in Laren werd toevallig tot prooi gekozen, omdat enkele verdachten met een auto tegen het hek ervan op reden en toen merkten, dat de villa onbe woond was. De volgende dag bra ken zij er in. Tapijten, een gramo- foon, een naaimachine, linnengoed, tafelzilver en een filmtoestel vorm den de buit. Een huis aan de Loosdrechtse Plassen werd uitge kozen door de hoofdverdachte J. de J„ die van een vriendinnetje had gehoord, dat er Perzische tapij ten zouden zijn. De J. ging er met twee kornuiten op af. Over land kon mén het huis. niet.binnen, om- at.een f°rse waakhond er de wacht hield. ..Toen nam men een roeibootje. De buit bestond uit een aantal tapijten en een filmtoestel. Koperen kabels, kaas, touw, lood, brandblusapparaten, motorolie, alles was van hun gading bij inbraken in Landsmeer en Alkmaar. De elf he lers. namen het géstolene grif af. Tegen de hoofddader J. de J. vroeg de officier twee jaar, tegen de an dere inbrekers zestien maanden, twee maal anderhalf jaar en twee maal negen maanden. Uitspraak 10 Juni. (Van een onzer redacteuren) VOOR de jongeren is hij at weer haast legende gewordeneen oude man, die als lid van de Raad van State weinig meer op de voorgrond trad in ons politieke teven; voor de ouderen zal hij altijd blijven de opvolger van Pieter Jelles Tróelstra als leider van de S.D.A.P., de man die samen met zijn collega Van den Tempel in 1939 tot de beide eerste socialistische ministers behoordedie ons land heeft gekend: ir j. TV. Alb ar da, die gisteren zijn 75ste verjaardag vierde. Zijn politieke loopbaan, onver brekelijk verbonden met het lot van de partij, die hij. op vele pos ten en met onwankelbare trouw en overtuiging heeft gediend, heeft dezelfde ontwikkeling genomen, die ook haar heeft gekenmerkt. Er is evenveel grond voor de bewering, dat Albarda's carrière door de ge schiedenis der SDAP bepaald werd als voor de omgekeerde, herhaal delijk geuit, dat deze politicus, vooral na 1925, zijn stempel heeft gedrukt op de geschiedenis dér SDAP, die juist onder de invloed van zijn constructieve persoonlijk heid de wég naar een werkelijke volkspartij is opgegaan. In zijn jonge jaren, in zijn Delftse stu dententijd nog, behaorde de jonge Al- barda tot de uiterste linkervleugel, tot de Marxisten zelfs. Maar als zovele an deren onder zijn naaste strijdmakkers, die bij de befaamde scheuring van De venter de eenheid der partij belangrijker achtten dan de tactische en theoretische verschillen., een Van der Waerden. een Van Gelderen, heeft hij sindsdien een belangrijke ontwikkeling doorgemaakt, een verandering, parallel met de ver andering die zowel de SDAP onderging als het politieke leven van ons land. Wil men die ontwikkeling in één korte for mule samenvatten, aan zou men haar aldus kunnen omschrijven, dat de so ciaal-democratie in de loop van ruim een kwarteeuw de Nederlandse volks gemeenschap hlnnengroelde, dat zij van felle en ook geminachte oppositiepartij die bovenal haar kracht zocht in de ar beidersklasse, een progressieve beweging werd» bereid tot het aanvaarden van verantwoordelijkheid op alle terreinen van het openbare leven. Nergens heeft zich deze ontwikkeling voltrokken zon der dat de figuren als een Tróelstra wer den vervangen door dat soort, figuren, waartoe tenslotte ir J. W. Albarda zich ormde: veelzijdig, bedachtzaam, gema- lgd en tactisch bovenal. In de eerste kwarteeuw van de so ciaal-democratie zou zijn leiderschap na. Dat juist van hem als minister ln 1939 grote verwachtingen werden ge koesterd ligt dan ook voor de. hand. De mogelijkheden die hem als bewindsman onder normale omstandigheden gegeven zouden zhn werden echter door de oor log wel bijzonder verkleind. Niet op bet terrein van zijn departement van Water staat heeft deze ingenieur zich in Lon den fn dc eerste plaats verdienstelijk gemaakt, doch als hoeder onzer demo cratische tradities, die bij hetln balling schap vertoevende kabinet wel eens al te zeer in het gedrang kwamen. De bij zonder grote staatsrechtelijke kennis waarover ir. Albarda beschikt, zjin diep gewortelde democratische overtuiging, die hij zich In 'de loop 'der- Jarén 'had verworven, maakten hem daartoe echter juist de eerst aangewezene. Zowel door zyn leiderschao van een der grootste partijen in ons land. mede ook door zijn werk als haar fractievoor zitter ln de Tweede Kamer, als door zijn ministeriële arbeid, is de thans levende generatie veel aan ir. Albarda verschul digd. Maar zij is zich. dat veelal niet be wust, omdat deze bescheiden man, die door zfjn persoonlijke eenvoud en be scheidenheid toch al weinig tot de poli tieke verbeelding spTak, na de oorlog met meer in het staatkundig leven te rugkeerde. Als lid van dé Raad van State heeft hij sinds de bevrijding zijn (Advertentie l. M.) is dikwijls het begin van langdurige narigheden. Zuivert open huidplekken met de desinfecteren- (Van onze correspondent) v Sir Haley, de dlreeicar-generaal van de BBC. wordt Van de ■.Times", 's werelis meest beroemde krant. De te- L. 6 ho°fdredacteiir, de heer Casey, zal voor bet einde van het wegens vergevorderde leeftijd zfjn ambt neerleggen, die uit Jersey komt, 32? H? 3°2£B Ja£en al eens eer der aan de ..Times" verbonden en wel als telefonist. Zijn eerste be- m de wereld was die van mdjo-telegrafist op een vrachtboot. Zowel in de kranten- als in de radio-wereld heeft hij dus een hele loopbaan achter zich. Zijn eerste contact met de „Times" was echter maar van korte duur. Zijn carrière maakte hü aan de „Manchester Evening News", beginnend als ver slaggever en eindigend als hoofd redacteur van dit aan de „Man chester Guardian" verbonden avondblad. Hij was toen 29. Later png W naar de andere kant van het krantenvak over en werd be last met de zakelijke leiding van het concern, welke functie hij met evenveel succes vervulde. In de oorlog ging hij naar de BBC, om in 1944 directeur-generaal Als zodanig introdu ceerde hij het algemeen programma voor de strijdkrachten en later het „derde programma" met zijn onver dunde intellectuele kost, dat zulk een geslaagd experiment is ge worden. e Het heet, dat Sir William Haley het helemaal niet eens was met het laatste regerings-witboek ovër de te voeren radio-politiek, waarin het oprichten van regionale raden wordt voorgesteld en in de toe komst de weg tof commerciële tele visie wordt geopend. Dat Sir Wil liam hierom zou zyn afgetreden wordt echter meteen ook al tegen gesproken. Hij is nu al acht jaar bij do BBC en het hoofdredacteur schap van de „Times" is een on derscheiding, die men niet pleegt af te slaan. Huis van Afgevaardigden keurt bedrag voor hulp aan Europa goed WASHINGTON. Het Huis van Aïgèvaardigden heeft Don derdag; het wetsontwerp voor «Je militaire en economische hulpver lening aan het buitenland ten be drage van 6.4 milliard dollar goed gekeurd. Het ontwerp is thans naar de Senaat doorgezonden. (Van onze correspondent) BRUSSEL. Langs de zelfde lijnen als waarmee In de Senaat in Fe bruari het debat werd gevoerd, ontwikkelde zich in de afgelopen drie da gen in de Belgische Kamer de bespreking van het nieuwe wetsontwerp, waarbff de bekrachtiging van bet plan-Schuman wordt gevraagd. Voor- en tegenstanders bleken ook hier over de drie grote partijen ie z|jn verdeeld, maar de stemming, die de volgende week zal geschieden, zal zeker wel een meerderheid opleveren voor de wet, die gisteren krachtig door minister Van Zeeland werd verdedigd. land gediend. Ook deze post zal hij thans in verband met zijn leeftijd neerleggen. Maar het werk dat hij verricht heeft en waarvan hij al vele vruch ten. heeft mogen zien, is van. zo danige betekenis, dat hij na een welbesteed leven in een welver diende rust er met voldoening op zal kunnen terugzien. Slordige Amerikaanse generaal staat terecht WASHINGTON. Generaal- majoor Grow, wiens dagboek tij dens een bezoek in Duitsland werd gestolen, zal door een mili tair tribunaal worden berecht on der beschuldiging van onvoldoende bescherming van militaire gege vens- Grow is militair attaché van de Amerikaanse ambassade te Moskou geweest. Het proces zal te Fort-Meade in Maryland met gesloten deuren worden, gehouden. De datum is niet bekend gemaakt. Volgens de door de communis ten gepubliceerde gedeelten van het dagboek zou Grow voorstan der zyn van oorlog tegen de Sow- jet-Uhie. Perzische olieleveranties aan West-Duitsland HAMBURG. De Perzische mi nister van Handel heeffc Donder dag medegedeeld, dat Perzië olie aan West-Duitsland zal leveren in ruil voor Duitse ijzer- en staal- producten. Hij deelde geen verde re bijzonderheden mede, omtrent de hoeveelheden of de wijze van levering. De olietransactie zou de vorm hebben van een. „particuliere ruilovereenkomst" geheel los staand van de handelsovereen komst, welke zojuist tussen Perzië en West-Duitsland is gesloten. Advertentie (l.M.y De tegenstand tegen het plan- Schuman komt voornamelijk uit de Vlaamse boek, waar men nog wat onwennig staat in de zo snel opge stoken internationale wind en voor. al bevreesd is de recente economi sche verworvenheden het Kem- pische kolenbekken te zien aan getast. Van Acker en Anseele, als de voornaamste woordvoerders der socialistische tegenstanders, toonden een overheersend wantrouwen. Vol gens hen heeft het plan-Schuman Uit een antieke Hollandse kan presenteert Nel Vorcters, een boe renmeisje van Nederlandse af komst, de bezoekers von de vijf de jaarlijkse Canadese Internatio nale Handelsbeurs, welke vav n tot 12 Junt in Toronto wordt ee- houden, een kopje thee. Dertig landenonder welke Nederland, nemen aan deze beurs deel. schadelijke gevolgen voor België, zowel vaor de kolenindustrie in het algemeen als voor de arbeiders, tér- wijl zjj de politieke bedoelingen van het plan nief van een zo groot be lang, achten, dat aanvaarding ge rechtvaardigd is. Voor Spaak waren het daarentegen juist de politieke doeleinden, die hem geestdriftig voorstander deden zijn. Zoals in desenaat poogden de socialisten ook nu weer via amen dementen de hoogst noodzakelijke maatregelen tot modernisering van de Belgische mijnen, ontginning van nieuwe kolenreserves e.d„ in de tekst van de wet vast te loggen. Ook hier zal deze poging tot mis lukking ziin gedoemd. De regering is er tegen en minister Duvieusart lichtte zijn eigen moderniserings plan toe. waar twaalf milliard francs mee is gemoeid en dat na vijf jaar eon kostprijsvermindering der kolen van vijf procent tot ge volg zal hebben. In dit plan meer van de mijneigenaars zelf dan van dc regering hebben de socialisten geen vertrouwen en de tekortko mingen der regering in dit opzicht zouden ook de socialistische voor standers van het plan-Schuman zich bij de stemming kunnen doen ont houden, zoals zij het eveneens bij wijze van protest in de Senaat heb ben p'erdachte bezorgt Parijse rechters kippevel PARIJS. Het Parijse gerechts hof is Donderdag In grote opschud ding gebracht door een dertig jaar oude neger, die een magistraat mee deelde, dat hij aan pest leed. Een politiedokter werd in allerijl ontbo den en deze bevestigde de diagnose van de gevangene. Terstond werd hij naar een ziekenhuis overge bracht De magistraat, die het on derzoek leidde, de advocaten en de bewakers werden behandeld tégen eventüëlé besmetting. De neger stond terecht wegens het ontvreem- den van goederen uit hotelkamers. I gang wordt vermoedelijk 1 Juli a.s. (Van onze correspondent) - -'f AMSTERDAM. Op de Algemene Vergadering der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen heeft prof. dr. L C. van Houte, hoogleraarrdirecteHr van het Nntssemlnarium voor Paedagogiet aan de Amsterdamse Univer siteit een referaat gehonflen over „De geestelijke grondslag van .de open- I bare school". „De strijd om de school wordt harder",-^dus^e^jspreker, - „er heerst bezorgdheid over de grotere activiteit, van het bijzondere dn- derwfjs." „Voor 1940 dacht de vertegenwoor diger van het openbaar onderwijs, dat zyn school een „neutrale" in stelling was. Maar iemand die on derwijs geeft, kan onmogelijk neu traal zijn. Hij treedt op als mens, staande in zijn levensbeschouwing- De onderwijzer is meer dan „leer stofaangever". Hij is een door lopend voorbeeld van zyn leèrlin- gen. Hij draagt hun een levenshou ding over. De openbare school dient ge plaatst in een levensbeschouwelijk vlak, in tegenstelling tot de laatste veertie jaren. Zy vormt het kind niet alleen mede tot mens, maar tot gemeenschapsmens. Laat de Openbare School zich be zinnen op eigen opgave en daarin vertrouwen hebben. Ontbreekt dat, dan staan wij voor een verloren zaak. Prof. Van Houte wees artikel 42 van de L.O.-wet zoals het nog is. af. Daarin wordt de onderwijzer dienstbaar gemaakt aan de morele vorming. De persoon die dat on derwijs geven moet is er in verge ten, slechts wordt hem opgelegd „zich te onthouden vaii iets te doen, dat strijdbaar is mét de godsdiensti ge overtuiging der leerlingen". Dat is niet meer van deze tijd De openbare school is liefdeloos tegenover het kind. Zij moet het liefdevol tegemoet treden en het een zodanige levenshouding bijbren gen. dat het straks van gezin en kerk een overtuiging kan ontvan gen. Zij moet het verre houden van alles wat de grote mensen van .el kander scheidt en het open doen stean voor wat er komt, De tyd van kleuterschool en lagëre school moet met zoals bij het bijzondere on derwijsworden gebruikt voor zaken, die niet des kinds zijn." APELDOORN. Met 21 tegen 15 stemmen heeft de gemeenteraad Donderdagmiddag geweigerd om geld beschikbaar te stellen voor net huren van een ruimte, waarin de archiefregisters van het bevol kingsregister zouden kunnen wor- den gecopieerd. De regering heeft dit de gemeenten opgedragen, doch het nut van deze maatregel wordt algemeen zeer betwijfeld. Hoewel van de zyde van B. en w. er op werd gewezen, dat de gemeentebesturen min of meer verplicht zijn deze werkzaamheden te doen verrichten, nam de meer derheid van de Apeldoornse Raads leden toch het standpunt in, dat deze maatregel alleen geldverspil ling betekende. VELSEN. Het ligt in de be doeling van de'Rijkswaterstaat cm ook dit jaar tijdens de zomermaan den vier stoomponten bij Velsen de dienst over het Noordzeekanaal te laten vervullen. De datum van in- Een van de bekendste Fabri kanten van bustehouders en corsetten (U zou verbaasd zijn als wij U de naam noem den) besloot zich alleen toe te leggen op de fabricage van corsetten. Zijn heie magazijnvoorraad buste houders (ruim 10.000 stuks) wilde hij echter alleen verkopen als de hele partij ineens werd afgenomen. Wij kochten die partij, om dat wij deze bustehouders (w.o. met nylon, kant en satijn en van 'n kwaliteit die tot de beste op dit gebied gere kend mag worden) konden krijgen voor een prijs die. bijna een derde was.van de normale. SERIE n -5*0" Zaterdagmorgen om 9 uur begint de verkoop van deze bijzondere gelegenheidsaan bieding bustehouders die U beslist zal overtuigen dat het inderdaad mogelijk is om beter te leven voor minder geld. WINKELCENTRUM BINNENWEG

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 3