Zware brand dreigende ramp voor oude binnenstad Jarige K.A.B. opent tentoonstelling C J Opslagplaats en fabriek branden geheel uit Korfbalclub „Succes" wint Parool-medaille AGENDA Onverwachte nederlaag van „Schiedam"-honkbal Mevrouw A. F0RTAN1ER DE WIT Waarom geen brandmuur? V fS§| Woning ontruimd Geiten streken sikje glad JDE A VONTUREN VAN KAPITEIN ROE Een goede indruk van vrije tijdsbesteding door hedendaagse arbeider rwïcïEErwiows-i Uitstekend geslaagde seriewedstrijden op hoofdveld van Boshoek „Harmonie" brengt vreugde voor velen Trap op en af f: i Stolk voorlopig uitgeschakeld Koninklijk bezoek aan West-Friesland Ballet-Charrat komt naar ons land SCHIEDAM Vrijdagavond 13 Juni a.s. Verzuim deze avond niet! Koeriersters 2 Maandag 9 Juni 1952 Ontzagwekkende rookwolken wezen Zaterdagmiddag even na kwart over vijf tienduizenden Schiedammers de weg: naar het oude stadsgedeelte achter de Schje, waar een zware brand woedde in een opslagplaats van copra, palmplttea en robber van de Gebr- Ossendrijver en waar ook het naast gelegen bedrijfspand van de chemische Industrie en azijnfabrlek „Arinol" had vlamgevat. De brandweer, die met alle materiaal uitrukte, stond aan vankelijk voor de hopeloze taak het door dc wtad sterk aangewakkerde vuur te beperken tot de twee panden en verdere uitbreiding in het zo sterk brandbare deel van de stad met z'n dicht opeengedrongen bebouwing te voorkomen. Dank zy veler hulp slaagde men er voortreffelijk In. Na een ■uur blussingswerk kon worden gezegd dat de stad voor een ramp bespaard was gebleven. Beide bedrijven brandden geheel nik Wanneer ergens voor een brand moet worden gevreesd, dan is het wel in die oude stad achter de Schïe, waar de aude, dichte be bouwing vaak niet de minste be veiliging biedt voor bet geval brand zou uitbreken. Toen omwonenden Zaterdagmid dag om kwart over vijf dan ook het begin van brand ontdekten in de opslagplaats van de Gebr. Os sendrijver aan het Groeneweegje, was het voor ieder duidelijk dat een zware taak te wachten stond. Terwijl enkele bewoners aan het Wie Zaterdag aanwezig was in het Groene weeg je en daar zag hoe de opslagloods van de Gëbra. Ossendrijver met een sterk brandbare inhoud een laaiende vuurzee was, zal zich hebben af- gevraagt hoe het mogelijk was, dat deze oude loods met een plaatijzeren dak, dat ai spoedig in elkaar zakte, zonder beschut ting van een z»g- brandmuur in deze dichte bebouwing was blij ven staan. Wanneer eert dergelij ke muur wel aanwezig zou zijn geweest het is ons een raadsel hoe men dit niet heeft voorge schreven zou de fabriek van Azinol zeer waarschijnlijk buiten de brand zijn gebleven, vooral daar de wind van deze zijde kwam. Het is de moeite waard te on derzoeken wie voor deze situatie verantwoordelijk kan worden ge steld. De brand van Zaterdag heeft wel bewezen, dat in even tuele soortgelijke gevallen elders in. de stad directe maatregelen allerminst overbodig zjjn. ■Advertentie (t.M.) Het is een uitgemaakte zaak dat juist in de zomer de be hoefte aan schoon ondergoed het grootst is- Wat een ge noegen is het dan een greep te kunnen doen in een goed gevulde linnenkast en iets meer te bezitten dan het be kende „één in de was, één In de kast" enz. Wij konden een partij zomer tricot kopen, zowel voor da mes als-voor heren, geen tweede keus, maar alles eer ste kwaliteit voor een prijs die het voor al onze klanten mogelijk maakt om inderdaad beter te leven voor minder geld. 750 dames hemden ~1r4r3 675 dames directoires -te50 800 heren singlets A -tt+ff 650 heren slips -tdKJ Dinsdagmorgen om 9 uur begint de verkoop van deze partij zomei^ricot, de Hemd jes met schouderband en de herenslips met breed elas tiek, en U koopt ze nu door elkaar voor, WIHKEtCENïRUJfl.BINSEMWEG Groenweegje het vuur alvast be streden, met emmers water het was onbegonnen werk waar schuwden anderen de brandweer kazerne, waar de mannen van de wachtdienst onmiddellijk met de ladderwagen uitrukten. Ook verder personeel werd gealarmeerd, maar velen bleken niet direct bereikbaar op het uur, waarop duizenden Schiedammers zich nog in het stadscentrum bevonden, op weg om de inkopen voor de Zondag te doen. Het duurde dan ook enige tijd alvorens het brandweer-personeel in de kazerne verscheen. Sommigen begaven zich vanuit de stad direct naar het terrein van de brand, dat zich van verre gemakkelijk wees. Zy kwamen er met de tiendui zenden nieuwsgierigen, die door politie en later ook reserve-poli tie op veilige afstand werden gehouden om b,v, de als tweede uitgeruk te motorspuit te bemannen, die alvast met twee man bezetting naar het Groeneweegje uitrukte. Menige brandweerman gleed met z'n nette Zaterdagcostuum in wat beter tegen het water beschutte kleding en ving de strijd tegen het vuur mee aan. Er kon ondertussen het was omstreeks half zes geworden worden gesproken van een ware vuurzee, die ook de omliggende panden, zoals het bedrijfspand van Bols en De Koning (de z.g. Dril- scbuur), waar honderdduizenden liters gedistilleerd in de kelders waren opgeslagen, en 'n werkplaats van de firma Ter Braak ernstig bedreigde. Met veler hulp waren de bewoners van de nabijzijnde woningen aan het Groeneweegje, die onmiddellijk door bet vuur dreigden te worden aangetast, bezig hun huisraad te verwijderen. Veel handen maken licht werk, dat gold ook hier. Met veel overleg kon echter niet gehandeld worden en menig interienrstuk liep dan ook schade op voordat het in de straat bij de grote stapel was neergezet. Gelukkig bleek het later overbodi ge moeite geweest te zUö- Een waar wonder Het waavooral aan de krachtige Westenwind te danken, dat aan het In de loop van Zaterdagavond is de woning, die het dichtst by de brand stond, ontruimd door de be woners. Het gezin Hendriks Is met ze- kinderen voor enkele dagen on dergebracht in het R.K. Weeshuis, dank zij de goede zorgen van Socia le Zaken. Twee kinderen konden elders worden geherbergd, een ziek dochtertje is nog tijdens de brand naar het ziekenhuis vervoerd. In de woning van de familie Hen driks, waar aan de achterzijde alle ruiten waren gesprongen, werd door de gelegde brandslangen nog al wat schade aangericht. Door het gehele huis stond Zaterdagavond nog ca. 10 cm water. Fokvereniging hield een zomerkeuring Zaterdag1 hield de Schiedamse Geltenfokverenlglng „Ons Genoe gen" haar zomerkeuring. Keur meesters waren dc heren Ir P. Ver hoeven en S. de Jong van de Prov. Bond van Geilenfokverenig togen in Zuid-Holland, Ook was aanwezig dierenarts J. Voogt, die de geiten vaccin toediende ter controle op t.b.c. De prijs voor de best ver zorgde geit werd gewonnen door de heer C. Leenwangh. Voor het beste dier werd o.a. een medaille geschonken door „De Schiedam mer". De uitslag van. de keuring, waar aan 27 geiten deelnamen, was: Kampioen van Schiedam de geit Thea v. C- Kremer. Lammeren, wit ongeb.: 1- Adri II, C. Kroonen; 2. No. so, De Wilt; 3. No. H. Stolk. 1-jarige geiten: 1, Sjaantje, M. J. Mackay; 2. Beertje, C. Leeuwangh; 3. H. Stolk. Oudere melkgeiten: Dit was een zeer goede groep die de keurmees ters graag op de grote veetentoon stelling (Wester Vee) in Delft za gen uitkomen. 1. Thea, C. Kroonen; 2. Leni, J, Nieuwenhuisen; 3. Gi- gantia, C. Leewangh; 4. Adri, C. Kroonen; 5. Cabriet, De Wilt; 6. Betsie, H. Stolk. Lammeren, g.h.: 1. H. Stolk. Gehoornde geiten: 1. v. d. Lee. Fokbokjes: 1. J- Nieuwenhuisen. Moeder met dochter: X, C. Kroo nen; 2- De Wilt. Talloze Schiedammers hielpen mede het meubilair van de om ringende huizen in veiligheid te brengen. Groeneweegje, waar de brand een begin had in eopra, waarvan de jutezakken waren gaan hroeien, de omliggende bebouwing werd ge spaard en men alleen waterschade had op te nemen. Wie er sinds kwart over vijf aanwezig was en de vlammen met razende kracht had zien loeien, noemde het een wonder, waarvoor hij mede de met volle energie zwoegende brand weer, die onder leiding van de waarnemend commandant, de heer C. van Oortmerssen, optrad, ver antwoordelijk kon stellen. Wat het beperken van de brand tot de op slagplaats en de azijnfabrlek bete kende kon ook door de minst des- kundige toeschouwer worden ge constateerd: dat we ermee voor een geweldige ramp werden bespaard1. Het leed zou_ in deze licht brand bare buurt niet te overzien zijn geweest. Uitstekend voedsel vindend in de ook aanwezige palmpitten en blokken rubber, laaide het vuur, aan beide zijden ingedamd door water, verder naar achteren In de opslagplaats. Ook bij „Azinor1 had het spoedig de achterzijde van de fabriek bereikt, waar de brand weer echter het geluk had op een binnenplaats, behorend tot het pand van de Gebr. Ossendrijver, een waterfront te kunnen instel len, dat overspringen van de vlam men op de panden aan de Schie moest verhinderen. Het werd de redding voor enkele timmerfabrie ken, waar heel wat hout aanwezig was, een garage en tal van woon huizen, 450000 Inter -water! Omstreeks half zeven kon worden gemeld dat men de brand onder de knie had. Er was toen met ca. dertig stralen 7500 liter water per minuut op de vlammen gestort. Tot Zondag morgen vijf uur is men nog bezig geweest met de nablussing, Overdag moest nog eens terug worden ge gaan om een nieuw begin van brand in een voorraad coprate verwijde ren. Enkele brandweerlieden liepen tijdens het bestrijden van de brand verwondingen op. Zij konden ter plaatse werden, verbonden door het Rode Kruis, waarvan veel leden met collectebus en al verzeild waren ge raakt bij de brand en. daar meteen ook maar werden ingezet, Groot was de hulp, die allerwegen bij deze brand werd geboden.' Zo zagen wjj menig lid van het politie corps, dat vrijaf had, bezig de zware taak van de dienstdoende collega's bij de afzetting van het terrein van de brand, verlichten. Ook menig burger stak mee te handen uit de mouw. Over de oorzaak van de brand vernamen wij nog, dat deze is uit gebroken meer dan vier uur nadat het laatste personeelslid van de Gebr. Ossendrijver was vertrokken. 1912. Ondertussen zijn Rob en BLil Howard al enkele dagen bezig met him verkenningstocht in de kleine onderzeeboot. Het scheepje is maar ge ring van afmetingen, doch bijzonder snel - en geschikt voor lange toch- ren. Hoe zij echter ook speuren, nergens zien zij een ijsberg, die hun ver dacht voor komt. Ten slotte bereiken zij het vasteland van het Zuid poolgebied en daar doen zy plotseling een vreem- de ontdekking: uit onderzeese grot komen dikke bundels vreemde lange buizen en wanneer Rob er een sterk zoeklicht op zet, ziet WJ, dat die buizen zich eindeloos ver in zee voortzetten. Dat moet bet werk van Lupardi zyn. Maar wat kan daar de bedoeling van zijn? „Zullen wij F een radiobericht naar de Galileï sturen?" vraagt Bill, „Nee," antwoordt Rob, „daarmee zouden wy onze positie verraden. Geloof maar, dat Lu pardi op ons ioerti" Op verzoek van de 60-jarige afdeling van de afdeling Schiedam van de Kath. Arbeiders Beweging opende Burgemeester Peek Zaterdagmiddag in het gebouw van de BJK. Volksbond de jubileumtentoonstelling, die behalve het zakelilk element ook veel bewijzen geeft van een uitstekende vrije tijdsbesteding van de arbeiders van vandaag. Na een welkomstwoord van de heer Lampe "gis voorzitter van de feestcommissie, richtte rar. Peek zich tot de aanwezige genodigden, o.w. vertegenwoordigers van NW, CNV, de directeur van Sociale Zaken, de heer J. Oostlander, de heer Reyn- ders van het Gew. Arbeidsbureau en de heren K. J. Heyboer en F. de Wolff van de Schiedamse Gemeen schap. De burgemeester sprak van de trots, die de KAB in Schiedam zal vervullen omdat zij er een be langrijke taak volbracht. Veel is er veranderd ten aanzien van de waar dering voor de arbeider, die steeds meer tijd voor zichzelf kreeg. Het was een. uitstekende gedachte van de KAB om deze tentoonstelling in te richten, die ook Iaat zien hoe nut tig velen hun vrije tijd weten te maken. Na het openingswoord knipte me vrouw Peek een lint door, waarna een rondgang langs de stands werd gemaakt In de bovenzaal vormt een groot spoorwegemplacement wel de grootste attractie, Het publiek kan hier zelf treinen bedienen. De op brengst van dit evenement komt ten goede aan de stichting „Het Vierde Prinsenkind". GEMEENTE SCHIEDAM WERKZAAMHEDEN ©RANJEBRÜG in verband met noodzskelhke onder houdswerkzaamheden aan de Oranje brug In de nacht van Maandag 9 Juni op Dinsdag 10 Juni a>s., zal hefc ver keer over deze brug gedurende 't tijd vak van 0,00—6. Do uur enige stagnatie kunnen ondervinden, STEMMEN KIEZERS, OPGENOMEN IN CENTR, BEVOLKINGSREGISTER De burgemeester van Schiedam maakt !n verband met de op 25 Juni 1952 te houden verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal be kend, dot in deze gemeente het volgen de stemlokaal is aangewezen, waar de kiezers, die In het bezit zijn van een klezerslegitimatieksart, zich moeten melden ter uitoefening van hun kies recht: stembureau i, Lokaal School Oude Kerkhof 13. SCHIEDAM. 9 JUNI 1952. EEN ZWART-GEBLAKERDE vlakte is alles wat et rest van de scheepsvoorraden, die Zaterdag in Schiedam verbrandden. Burgerlijke Stand Geboren: HJlïegond» M., d. v. J, Bin- nekamp en E, J. van Dommelen: The- xesia, d. v, J, Binnekamp en E. J. van Dommelen; Saskia, d. v, A. B; Oster- halt en C- H. Hat-tmeFjer; Johanna A., d. v. A. D. Huijzer en P, J, Klaasse; Matthieu, z. v. h. A. van den Bos en J. J. M. Beaumond: MargJna P.. d, v. X. Visser en w, W. van Wezel; Irene, d, v. W. Zwaan en C. H. Verhaeren. Overleden; C. H. de Zanger, 65 J-. echtgen. van J, Smid. ESPERANTO-AGENDA Merkredon: DIskuta do pri „Cu milito estas evitebla?" Konversacis vespero. Volksgebouw Tuinlaan. Ciu havas kaj povas havl opinion, pritiu temo, do povas kunpatoli; •povas igi amuza vespero. Begunstig door Jiet fraaie weer hebben da korfbalseri ewedstrijden gisteren een ideaal verloop gehad. Het was een gezellige drukte op het hoofdveld van „Boshcek" en menige wandelaar heeft geruime tyd ge boeid staan toekijken. Er werd in de verschillende afde lingen met enthousiasme gestreden met vaak goede spelmomenten. In de eerste afdeling heeft de or ganiserende vereniging „Succes", na hard werken de eer van de eerste plaats voor zich -weten op te eigen en zich daarmee het bezat verzekerd van de door ons blad beschikbaar gestelde medaille. De tweede prijs kwam in handen van W.I.OJÏ. In de tweede afdeling kwam Hou- Stand 2 met ruime voorsprong als eerste over de eindstreep. Ook hier kwam de tweede prijs in handen van WLO.N. BIJ de adsplranten lieten de jon gens en meisjes van W.I.O.N, zien, hoe gekorfbald moest worden. Alle wedstrijden wonnen zij met grote cijfers. Als tweede eindigden de „Succes"-adspiranten. „Succes" kan terugzien op een zeer prettige viering van haar 15e ver jaardag. De uitslagen van alle ge speelde Wedstrijden luiden als volgt: Afdeling I; SuccesWIQN 00; WIONSchiedam. 23; Succes Schiedam 41; Schiedam—Hou- Stand X—3; Hou-Stand—Succea 34; WION—Hou-Stand 3—1. Afdeling II: Succes—WION 1—3; WION—Schiedam 3—1; Succes— Schiedam 02; Schiedam—Hou- Stand 0—5Hou-StandSucces 5—2; WION—Hou-Stand 1—6. Afdeling III: Succes—WION I—7; WION—Schiedam 16—0; Succes— Schiedam 1—1; Schiedam—Spartaan 0—4; Spartaan—Succes 02; WION —Spartaan 7—1. Wat men moet weten: Apothekers-nachtdienst; Gouka, Hoogstraat 29. Bellen by ongeval: G.G. en G.D Tulnlaan 89. Telefoon 69290. Tentoonstellingen: 24 Mei—7 Juni, Stedelijk Mu seum, Hoogstraat, da. 10—5, Zo. 2—5 uur: Tentoonstelling ont worpen glasramen, tekeningen en schilderijen van Marius Rich ters. Films: Passage, 2 en 8 uur, Za. en Zo. 2, 4.35, 7, 9.15 uur: Vier in een jeep. (14 jr.). Monopole, 2, 7, 9 uur, Za. en Zo. 3, 5, 7, 9 u; De man van Colorado <18 jr.). Zaterdag trok het CA MM. Tam- boer. Pijpercorps „Harmonie" er op uit om ©en bezoek te brengen aan de Lighallen bij het Juliana- park. De patiënten lagen al met spanning te wachten op het bezoek, dat voor hen een prettige afleiding betekende. Waren de patiënten dankbaar voor de mu2iek, Zr. Plooy was namens alle-patiënten ook zeer dankbaar' voor de Harmonie" aangeboden 45 leeshoeken. Daarna volgde eenr bezoek aan het St. Jacobs-Gasthuis, Waar de Ouden van dagen in de tuin even konden genieten van de muziek. Ook het Gemeenteziekenhuis werd niet vergeten, waar voor de ver schillende paviljoens in de tuinen, enige nummers ten .beste werden gegeven, hetgeen zeer: oi&prijs werd gesteld. „Harmonie" besloot deze mars met een kort bezoek aan de Dr. Noletsticbting en kon na afloop terugzien op een prettige middag voor velen. Goed resultaat van HBSS Zaterdag hebben de elftallen van HBSS het niet slecht gedaan. Het eer ste elftal versloeg de sterke derde «las ser Noordwijk met 42 op «een bo dem. Voor de rust waren beide ver dedigingen niet erg op dreef en dc score 2—2 was dan ook voornamelijk verkregen door dekkingsfouten, Na de rust veranderde het Epelbeeld. Noord- wijk werkte hard voor de overwinning, maar kon het tegen de sterke Schie damse verdediging niet bolwerken. Daarentegen was de Schiedamse voor hoede productiever en na enkele goede aanvallen volgden 2 verdiende doelpun ten. waardoor een 4—2 zege een feit werd. Van Woerkom (3) en Storm zorgden voor de Schiedamse doelpun ten. HBSS 2 vesloeg HTSV 2 met liefst -o. Met negen man spelend moest HBSS 3 het onderspit delven tegen Ex celsior M, 5 met 4—3. Het vijfde elftal nestelde zich bovenaan de ranglijst door concurrent Unicum 4 met maar even Rinus van Kampen (SW) wint in Rotterdam Op de Nenyto-Sintedbaan werden gisteren de Rotterd. Athletiek-lsam- pioenschappeu gehouden, waarbij de SW-athleet Htnus van Kampen op de 50D0 m zich de sterkste loper toonde uit dit rayon. Zijn sterkste tegenstander, v. Ede van DOS en Dekkers van Pro Patria, wist hy op tactische wijze met nijdige tussen- sprintjes volkomen murw te lopen. Hij zegevierde daarna met een schit terende eindsprint in de zeer fraaie tyd van 16 min. 1.2 sec, tevens een nieuw clubrecord over deze afstand. P. Roozenbeek van SCS jeugdkampioen schaken Aan het jeugdkampioenschap van Schiedam waarvoor gezien de grote deelname in 2 groepen gespeeta moest worden, werd door vyf leden van SCS deelgenomen. P. Roozenbeek en A. Kooijman eindigde als eerste van iedere groep, zodat beide een tweekamp hebben moeten spelen waaruit P. Roozen beek als overwinnaar te voorschijn is getreden en nu als kampioen van Schiedam de strijd mbet aanbinden tegen de andere kampioenen in de afd. Rotterdam voor het districts- kampioenschap, waarna de ver schillende districtskampioenen, zul len spelen om het landskampioen schap. DRZ boekt in Delft twee overwinningen "Waren de verwachtingen niet te hoog gespannen, bij da DRZ-schare die Zondag naar Delft is gegaan, de afloop is totaal anders geweest dan men verwacht had. Het eerste eiftal van DRZ bleek verre superieur bo ven zijn op papier sterkere tegen stander. Dit was eveneens het geval bij het derde elftal, dat het tegen het tweede elftal van DVC moest opnemen. Na een slap begin, waarbij het niet wilde vlotten in de DRZ- voorhoede en DRZ aldus spoedig een 20 achterstand had, kwam de motor van DRZ op toeren en was na de rust bij een 32 achterstand, niet meer te stuiten. Molendijk <4x), Zeeman <2x), v. Eik en D. Muilwijk wisten het overwicht m doelpunten om te zetten. Het derda elftal copieerda de wedstrijdJ van het eerste elftal, -had ook spoedig een 20 achterstand, stond echter reeds bij de rust met 52 voor en won eveneens met 83. Hier waren H. v. Heiten (3x), K. Scheffers (2x> B., Altorf (2x) en H, Pauw de ma kers der doelpunten. Een buiten gewoon succes in ieder geval voor onze stadgenoten. Direct na de ingebruikneming van. de twee flats voor bejaarden- en onvolledige gezinnen werd de noodzaak gevoeld van het maken van een betere toegangsweg voor het (overwegende) voetgangers verkeer vanaf de V laar ding er dijk. Vooral in de wintermaanden, als sneeuw en ijs de straten onbegaan baar maaktenraas het vrihael on mogelijk voor de bewoners de af rit van de Vlaardingerdijk te pas seren. Van nu af ziin ze uit de na righeden, want Gemeentewerken zorgde voor een brede trap op de dijkhelling, 't Zou misschien aan beveling verdienen er tegelijkertijd een oversteekplaats bü aan" te ge ven, zodat de meestal niet zo erg vlug meer ter been zijnde gebrui kers niet voor al te onaangename iverkeers-)verrassingen komen te staan. GTBVlaardingen 42 Met de wind mee zat Vlaardin gen Zaterdagmiddag al spoedig voor het Schiedamse G.T.B.-doel. De weinige tegenaanvallen die G.T.B. ondernam, waren niet van gevaar ontbloot, hetgeen na 10 mi nuten spelen tot uiting kwam. De bal kwam by de vrijstaande mid- voor en met een keihard schot gaf hij zyn club de leiding 10. Kort na de rust vergrootte G.T.B. haar voorsprong. Vlaardingen gaf gich nog niet gewonnen en slaagde er in uit een misverstand de achter stand te verkleinen en zelfs kort daarna de gelijkmaker te scoren. G.T.B., het gevaar ziende, zette met open aanvallen haar voorhoede aan het werk en had spoedig succes (3—2). G.T.B. bleef aanvallen en bracht kort voor tijd de stand op 4—2, waarmee het einde kwam, zodat G.T.B, nog een plaatsje op de ranglijst is gestegen. Aan de Ryksuniversiteit te Lel- 6-2 klop te "geven, t>e junioren deden den slaa^c voor het doctoraal exa- het ook bestr HBSS b 2—Zwaluwen, v. men geneeskunde mej. M. Th. L. b 4 3—1; hbss c—SFC c 3—2. Stegmann te Schiedam. In een zeer slecht gespeelde wed strijd moest „Schiedam" met een 7—13 nederlaag genoegen nemen. ÜEt niet groots spelende RCH had net iets meer vechtlust om de ba lans in haar voordeel te laten door slaan. Tot en,met do derde Inning ging de strijd gelijk óp. Wel was het dui delijk geworden, dat de JTa&riem- slagploeg weinig ontzag hadvoor de Schledamwerper, die veel last had van de sterke wind en weinig ateun ondervond van zijn velders. Dit alles werd de zwart-wit ten in de 4e inning noodlottig toen de Haarlemmers niet minder dan 4 man over de thuisplaat brachten en de stand 85 werd. In deze inning liep midvelder Stolk een ernstige handblessure op, zodat de Schiedammers deze speler wel enkele weken zullen moeten missen. Ook het op de plaat zetten van de tweede werper Reynierse, die de slagmensen wel beter in bedwang hield, kon geen ommekeer-'In de strijd brengen, doordat hem ook elke steun van het veld ontzegd was. Ook da Schiedam-slagploeg bracht er deze middag weinig van terecht getuige bet feit, dat slechts Molenaar en de reserve Klns het tot honksla- gen wisten te brengen. De Haarlemmers voerden in de laatste innings de stand nog iets ho ger op, zodat het eind resultaat 7—13 in het voordeel der Haarlemmers werd. Het 3 e negental der zwart-witten moest tegen het veel sterkere SW I een verwachte nederlaag incasseren nJ. 26-7. ALKMAAR Koningin Juliana en Prins Bernhard zullen Vrijdag 20 Juni en Zaterdag 21 Juni een officieel bezoek brengen aan. West- Friesland en Alkmaar. De Koningin zal p.a. de kaas- mart van Alkmaar bezichtigen en het Zuiderzee-museum in Enkhui zen. (Eigen bericht) AMSTERDAM. Op 4 November begint Jarune Charrat, met haar nieuwe balietgroep, een tournee door Nederland, waarmee de mo derne Franse danskunst voor het eerst sedert 1948 weer op onze plan- ken komt. Het programma, dat in Parijs en .tijdens het festival Florence grote successen boekte, omvatin hoofd zaak choreografieën van Charrat zelf. Tot haar groep behoren, naast tien zeer jonge krachten, o.a. Rene Bon, Wladtmir Oukhatomtky, Claire Sombert, Nilorad Miskovitch, voor onze 'dansliefhebbers merendeels uit de Ballets de Paris of uit de groep van Cuevas bekende namen. ROTTERDAM „De Spanjaard" feestte in West End 1 In „West End" aan de Schippers straat waren Zaterdagavond da le den van de Oranje Buurtvereniging „De Spanjaard" in feestelijke stem ming bijeen. De avond was geor ganiseerd ten bate van een fonds dat tot doel heeft de kinderen van de leden een week met vacantia te kunnen laten gaan. Enkele belan geloos medewerkende amateurge zelschappen verzorgden het pro gramma. De voorzitter van „De Spanjaard", de heer C. de Hoog, sprak in een openingswoord dank uit voor de milde wekelijkse gaven. De avond werd besloten met een bal met medewerking van het dans- orkest „De Robino's". De heer J. Sonnebom zal op 10 Juni ten kantore van R, S. Stokvis en Zonen N.V. worden gehuldigd daar hij dan veertig jaar alg technisch tekenaar In dienst van deze maatschappij zal zijn. SPREEKT in de GROTE ZAAL van MUSIS SACRUM Lange Haven 111/115 ie SCHIEDAM. vrouwelijke het bekende WAAR ACTUELE Aanvang 20 uur - over: V.V.D. Kamerlid, T OM GAAT BIJ DE POLITIEKE PROBLEMEN. Vragen stellen Toegang vrij. Permanent-Wave, compleet, 5.75, Ook speciaal alle kleuren haarverven. Kap salon „Alida", Grote Visse rijstraat 8E (hoge stoep), Tel, 33762, Rotterdam. Gevraagd flink meisje voor dag of dag en nacht. Werk ster aanwezig. Nassau Dil- lenburgstr. 17, Schiedam- Tel. 66599. Aangeb.: Herenrijwiel, 1 maand oud, chroom velgen, trommelremmen, 3 versn.- naaf, enz., iets aparts. Bper- havelaan 107 B, l x B.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 2