m Eerste transport baggermateriaal naar Brazilië vertrokken Grootste Britse slagschip zal bezoek aan Rotterdam brengen Protesten van Hermes-D.V.S. zijn afgewezen Op 20 Juni naar het Sparta-terrein Avond-modeshow inbreuk op winkelsluitingswet? Excelsior kan Zondag promoveren KRABBELS VAN KRIS-KRASSER 6 IN SLIEDRECHT WERKT MEN VERDER Uilkijktoren een primeur voor de „Europa" Armstrong snelste in TT op Man Proefproces tegen Rotterdamse firma moet de oplossing brengen Met dodelijk serum SPANNING VERDWENEN Admiraal Creasy bracht het Koninklijk gezin naar Harwich ,,Nooitgedacht"-zaak had nooit gedachte ontknoping Kerkconcert Muziekfestival Rapid komt Zaterdag 14 Juni 1952 (Van een onzer ver- slagsevers) MAASSLUIS. Zater dagochtend. Drif tig rukt de sleepboot Afwne" aan de lijn, die haar verbindt met de zandzuiger ^Nederland". Hst verlangen, naar haar zuster de „Noordzee" Dinsdag vertrok- ken met twee onder- lossers loordt bij na te groot. Ook zy tuil de binnenwate ren ruilen voor de grote zeeën en voelt nu reeds haar flan ken warm worden onder de striemende slag van de golven. He „Nederland" doet wat traag. Noaeens rukt de Tyneen nog een keer; heel voorzichtig, omdat zij weet, dat 't afscheid de zandzuiger zwaar valt en op dit mo ment met zijn ge dachten in Sliedreckt is. Haar werd hij op geknapt en zeewaar dig gemaakt. De be weging waarmede hij zich tenslotte over geeft aan de kracht van de sleepboot ts ais een maestoso. Diep bettJUSÉ van de historische taak, die hij te vervullen krijgt laat hij zich over het water van de Nieuwe Waterweg glijden naar de Noordzee naar de Oceaan, naar Brazilië. Natal r is voorlopig het eind doel en tevens de volgende schakel in de ketting van steden, havens en zeeën waar pol- aerjongens van SUedrecht hun gigantische Werk verrichten. Een ket ting, die zich vrijwel uitstrekt over de gehele wereld. Aan de runners van de „Tyne" en de Noordzeede opdracht om die schakel binnen een maand te bereiken. Dat is htm toevertrouwd. Het object dat daar in Brazilië móet worden uitgevoerd is groot, heel groot. Vele rnillioenen men schat ongeveer 45 millioeö gaan er mee gepaard. In Sommige krin gen vond men de onderneming van de N.V. R. Boltje en Zn. uit Zwolle wat te gewaagd. Men vreesde, dat de omvang van het object niet juist was hekeken. Het uitstellen van het eerste transport zag men als een bevestiging van de vermoedens. Nu dit eerste transport, bestaande uit twee onderlossers van 3Q0 m2, een zeilvarende bak met diesel-electri- sche aandrijving en de zandzuige: „Nederland", onderweg is, zullen deze sombere voorgevoelens waar schijnlijk wel verdwijnen. In ieder geval in Sliedrecht, juister op de werf van de N.V, Sliedrechtsche Machinefabriek, laat men zich niet remmen door geruchten. Het eerste transport moet zo snel mogelijk worden gevolgd door een tweede. Dat is nodig wil het object in Bra zilië, waar men eerst in Natal en later in Maceio en Rio de Janeiro havens moet uitbaggeren, vergroten en verbreden, een succes worden, Geloof in succes Het geloof in succes drijft de in genieur, de lasser, de draaier en alle andere lieden die werken aan het zeewaardig maken van het transport. Op het ogenblik is men bezig met de grote baggermolen „Europa" (voorheen heette hij Chur chill). Hij moet evenals de „Neder land" geïnstalleerd worden vooi verblijf in de tropen. Er worden hutten gebouwd voor de molenbaa? en zijn mannen. In douche-cellen zullen de mannen iets van de Bra ziliaanse hitte kunnen bekomen. Te. lefoon en mobilifoon zorgen ervoor, dat de bemanningen der schepen in een straal van 20 km. elkaar kun nen uitnodigen om een kaartje _to komen leggen of gezamelyk te luis teren naar de uitzendingen van de Nederlandse omroepverenigingen- De „Europa", 5 meter langer ge maakt, krijgt ook een primeur. Het is de eerste baggermolen, die wordt uitgerust met een uitkijktoren. Die ia bestemd voor de molenbaas. Van uit de observatie-plaats kan hij een blik werpen over een groot deel van de vijfhonderdliter-emmers. Eerder dan vroeger, toen was zijn observatie-post gelijkvloers, kan hij dus waarschuwen wanneer er ob stakels zijn opgebaggerd, die de assen zouden kunnen beschadigen. Hard en moedig Er moet echter nog veel gebeuren, voordat het tweede transport kan afvaren. De poelies de grote ra deren waarover de dry/riemen lo pen, die de band met vijftig em mers in beweging bren.gt moeten nog worden aangebracht. De verf kwast moet zijn werk nog doen. Ook de sleepboot „Amazone", het deel ,jPoelies" nog niet aangebracht Rust in de vijfhonderdliter-bak van het transport dat op eigen kracht gaat, moet nog onder han den worden genomen. Hê$ zal snel gaan, omdat de knapen die daaraan werkeniets in zich dragen van de echte Sliedrechtenaar, die eeuwen lang heeft gevochten tegen het wa ter en dat nog steeds doet. Hard en moedig. Eerst i Churchill"nu Europa (met ttttfctjkforenj Hockey B-elftal won in Brussel BRUSSEL In de voorwed strijd van de hockey-ontmoeting tussen België en Zwitserland won eon versterkt Nederlands B-elftal met S1 van België B. Met rust was de stand 21 in het voordeel van onze landgenoten. De wedstrijd tussen de A-elftallen van België en Zwitserland eindigde in een gelijk spel (I—1), nadat de Zwitsers by rust met 10 de lei ding hadden. DOUGLAS Tweeenzeventig deelnemers startten voor de race in de 500 cc-klasse van de TT op het eiland Man. Het parcours voer de over heuvelachtig terrein over een afstand van 424,66 km. Het was warm en ruim 100.000 toeschou wers hadden zich langs het circuit opgesteld. De favoriet, de Engelse Norton- crack Duke trof het niet op Vrij dag de dertiende. Na vier ronden duwde hij zijn machine naar de pit, waar de Norton-technici niet in staat bleken de defecte koppe ling tijdig te repareren, zodat Duke tot grote teleurstelling van het publiek de strijd moest staken. Het was voor, zijn fabriek een weldadige pleister op de wonde, dat het toch een Norton was, die als eerste over de eindstreep ging. Het was echter juist op het nipper tje, want op het moment dat Armstrong door de finish vloog, brak zyn ketting. De uitstag luidt: 1. Armstrong (lerl.) met Norton 2 uur 50 min. 28.4 sec., een gemiddelde uur snelheid van. 148,01 km.; 2. Graham (gb) met m. v Augusta 2.50,55,0. (gemirid. 147,60 km/u): 3. Arnm (Zmct-Rhodesia) met Norton 2.5131,6 (gemidd. 147,09 km/p); 4. Coleman (Nieuw-Zedand) met AJ5 2.56 39.0: 5. Lomas (gb) met AJS 2,58.39,0; G Mccandiess (lerl,) met Norton 2.58 51,4: Toen Duke het opgaf hadden reeds talrijke deelnemers het circuit verlaten. Onder de uitvallers behoorde o.a. Ste wart, (Zuid-Rhodesia), die in een haar speldbocht boven op een heuvel kwam te vallen en met een hersenschudding en vermoedelijk een kneuzing van het bekken naar het ziekenhuis moest wor den vervoerd. ROTTERDAM. Valt een modeshow, door een kledingmagazijn in de avonduren in rijn winkelhuis (niet In de verkoopruimte, maar in een nevenvertrek, doch zodanig, dat de hezoekers de winkel passeren) onder de winkelsluitingswet, ja dan nee? Dit is de vraag, waarvoor de Econo mische Kamer van de Rotterdamse rechtbank zich geplaatst ziet in een proefproces tegen de fa. A. de J. en Zn. te Rotterdam, Zweden en Duitsland in handbalfinale BERN. Het tournooi om het wereldkampioenschap handhal werd voortgezet met de volgende wed strijden: Bern: Duitsland—Oosten rijk 19i <9—3); Bazel: Zweden— Zwitserland 12—7 (75), In. groep a luidt de eindstand: 1. Duitsland 2 gewonnen wedstrij den; 2, Oostenrijk 1 gewonnen wed strijd; 3. Nederland 0 gewonnen wedstrijden. In groep b luidt de eindstand: 1. Zweden 2 gejvonnen wedstrij den; 2. Zwitserland 1 gewonnen wedstrijd; 3. Denemarken 0 gewon nen wedstryden. De wedstrijd om het wereldkam pioenschap zal dus gaan tussen Duitsland en Zweden. Deze zal op Zondag, 15 Juni te Zurich worden gespeeld. De Officier van Justitie, mx S. Klem, betoogde gistermiddag, dat hier inderdaad de winkelsluitings wet was overtreden, want met deze modeshow heeft men geen andere bedoeling, dan later zijn bedrijfsom- zetten, tc vermeerderen. Bovendien werd er thee geserveerd en dat is volgens de Officier een vorm van bediening. Derhalve eiste hjj een geldboete van 200,—. Op een vraag van de president, dr Schenk, verklaarde verdachte, dat hij deze shows organiseert met het doel om de mensen voorlichting te ge ven, hoe zij zich op een goedkope en moderne manier kunnen kleden. _,En met de bedoeling, dat ze die toiletten later bij u zullen kopen," voegde dr Schenk eraan toe. „Ik hoop van wel," antwoordde verdachte, „maar de mensen zijn vrij ook naar mijn concurrent te gaan." Voorts vertelde verdachte nog, dat in zijn winkel geen enkele lamp brandde show slechts enkele meters door de verkoopruimte moesten lopen om de trap naar de lager gelegen show ruimte te bereiken. De raadsman van verdachte, mr W. Noord ijk, zette in een helder plei dooi uiteen, dat er van overtreding van de winkelsluitingswet geen sprake kon zijn. „Deze wet bestaat al 20 jaar en nog nooit heeft iemand er moeilijkheden mee gehad. Jaren achtereen organiseren grote bedrij ven zoals o.a. de Bijenkorf lezingen, waar thee wordt geserveerd en daar wordt nooit iets van gezegd. En dan moet men toch ook door de winkel ruimte om de lezingzaal te bereiken. Of men nu reclame maakt voor een bepaald boek of schrijver(ster) of voor japonnen; daar is toch geen verschil in." Het serveren van thee jn de vorm van bediening zag mr Noordijk ook niet als een overtre ding, want bij arrest van de Hoge Raad is uitgewezen, dat 's avonds en dat de bezoekers van zijn mode- het wisselen van geld door winke- Voor de arrondissementsrecht bank te Dordrecht heeft gistermid dag een jongeman terecht gestaan, de Sliedrechtenaar M. B., die de „lessen*' van slechte detectives en sensatiefilms eens in de practijk had willen brengen. Hij had een kennis opgebeld en hem het ver haal gedaan, dat hij zich in de macht van twee mannen bevond die hem zouden inspuiten- met een* nieuw, dodelijk serum. De mannen hadden hem de kans gegeven om een vreselijke dood te ontkomen als hij binnen korte termijn» een bedrag van 2% mille zou kunnen betalen. De kennis geloofde niets van het verhaal, maar ging er op in. Hij sprak af. dat hij de 25ÖQ gulden aan de Sliedrechtenaar zou lenen en deze bepaalde een plaats, waar het bedrag gedeponeerd zou moeten worden. Het bedrag werd natuurlijk niet op die plaats neer gelegd en toen B. er om kwam werd hij door de politie gearres teerd. Voor de rechtbank erkende hij zijn daad. De Officier,van Jus titie vond het een ernstig geval, ondanks het feit, dat de verdachte verminderd. toerekeningsvatbaar was, en eiste een half jaar gevan genisstraf voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. liers voor hun automaten ook niet als „bediening" wordt gekenmerkt In dit zelfde licht dient men vol gens pleiter ook deze „theesehen- kerij" te zien. Daarom drong 'de raadsman aan op ontslag van rechts vervolging. Vrijdag 27 Juni *s middags om 2 uur zal de rechtspraak uitspraak doen. JUNIORES-TOUKNOOI RFC Tot besluit van het voetbalseizoen houdt RFC Zondag een junforentour- nooi op haar terreinen aan de Essen- burgstngel Aan deze wedstrijden nemen doel de Dordtse verenigingen DFC en Fluks, het Haagse VHC en De Mussen en RFC, beide Rotterdam. De wedsrfj- den, die om 10 uur beginnen zullen door een officiële opening om kwart voor 10 vooraf worden gegaan. T Traag was de stap en teleurgesteld de blik van de vertegen woordigers van Hermes-DVS, die gisteravond Caland uistapieu. De protestcommissie van de KNVB had haar beslissing uitge sproken. Die beslissing nam alle hoop weg die Hermes-DVS nog' koesterde, omdat zij bepaalde dat de protesten van Hermes- DVS tegen de doelpunten van Willem II niet steekhoudend wa ren. De hoop van Hermes verdween en daarmede de spanning in de competitie om het landskampioenschap. rasteren persconferentie in Am- 'sterdam bijgewoond. Het inte resseert U waarschijnlijk weinig. Het zal U om het even zijn ofJhet nu de hoofdstad of Maastricht was. Ik wil er daarom aan toe voegen, dat het in het Olympisch Stadion was, om nog nauwkeuri- )Hik: ni ü'itJMi'i Biiiiiiisiwiiaj irais ;ia nitrü&a:B bkjï;i' una miiiain lEuaxiiniiia- ger te zijn Jn de koffiekamer on der de eretribune. Ook al kwamen er gisteren geen verkeerstechnische problemen aan de orde, vind ik het prettig daar te vertoeven. Mochten er wel ver keersmoeilijkheden zijn, dan roer je, als Maasstedelïjke representant, temidden van alle grote landelijke confrères natuurlijk je mondje. Het interessante daarvan is, dat je dan nog het gelijk aan je zij de hebt. Dick van Bessem, om zo te zeg gen de Amsterdamse Bas van Krimpen, was mijn en veler col lega's gastheer en mevrouw, o pardon, neen niet mevrouw Van Bessem, doch mevrouw Van Dam, onze charmante gastvrouw. Dat wil dus zeggen: wij waren onder ons met Dick en Suze. In die Amsterdamse kuip ver namen de aandachtige luisteraars- persbroeders een en ander over de aanstaande tournee van het basketballteam The Harlem Glo betrotters. Voor ons. Rotterdam mers, geen onbekende, want het vorig jaar waren zij ook hier op het Sparta-terrein. Inmiddels is de hernieuwde komst via grote aan plakbiljetten ook reeds aangekon digd. Dat beroemde team herdenkt dit jaar zijn 25-jang bestaan en viert dit met het maken van een wereld-tournée. Het brengt even als vorig Jaar, alle attributen me de, zelfs de tegenstanders. Vorig jaar was het Baston Boys (her innert U zich waarschijnlijk nog wel de drie gebroeders Clark), dit seizoen is het The New York Cel tics, Naar ons werd medegedeeld een (nog) sterkere tegenstander dan vorig jaar. The Harlem Globe Trotters heeft nog bijna de zelfde samen stelling van vorig jaar, dus met die goochelaar-aitist Reece „Goo se" Tatum en William „Rookie" Brown. Wanneer U nu geen ge legenheid hebt (hetgeen ik mag veronderstellen) op 19 dezer naar Amsterdam te gaan, naar het Olympisch Stadion, waar het die avond demonstreert, dan moge ik U er op attenderen, dat ook onze goede Maasstad in de tournée is opgenomen. Op Vrijdag 20 dezer zal U Uw gang naar het Sparta- kasteel, waar het die avond speelt, nadat een voorwedstrijd is voor afgegaan, beslist niet berouwen. Van de vele mij medegedeelde bijzonderheden over de beroemde The Harlem Globetrotters wil ik nog vermelden, dat het tot op he den rond 4100 wedstrijden speel de. waarvan het er slechts 252 verloor. Misschien volgt op 20 dezer wel de tweehonderd drie en vijftigste Alleen West-Duiteland naar 01. Spelen FRANKFORT Een Finse po- en West-Duitsland samen te bren ging om de sportleiders van Oost gen voor het sluiten van een over eenkomst over het zenden van een algemene Duitse ploeg naar de Olympische Spelen is definitief mis lukt. Dit is Vrijdagavond officieel bekend gemaakt na een bijeenkomst achter gesloten deuren van Baron Erik von Frenckell, voorzitter van het organisatiecomité der Olympi sche Spelen te Helsinki, met Karl Ritte von Halt, hoofd van het West- Duitse Olympische comité. De Oost-Duitse afgevaardigden hadden niet kunnen instemmen met „de verstrekkende voorstellen" van Baron von Frenckell. Dit betekent, 'dat alleen West- Duitse athleten aan de spelen te Helsinki zullen deelnemen aange zien slechts een Duitse ploeg toege laten zal worden. We voelen ons niet gedwongen om de beslissingen van de protest commissie aan te vallen. hebben in haar het volste vertrouwen. Ook in scheidsrechter Aussem- al blijven we ons standpunt handhaven, dat hij de wedstrijd Hermes-—Willem II niet geheel foutloos leidde. Het enige bezwaar, dat wij willen uiten, gaat naar de houding van de grensrechter. Hij verklaarde na af loop van ds wedstrijd, dat hij dui delijk had geconstateerd, dat bij het nemen van de vrije trap de speler van Willem II verzuimde om de bal stil te leggen. Gisteravond was zijn verklaring in flagrante tegenstel ling met die van Zondag. Dat trof ons pijnlijk. Die pijn werd door Jan van Buitenen, vertegenwoordiger van het eerste elftal bij dit protest, weggenomen. Ook hij vond het na tuurlijk niet prettig, dat de protes ten niets hadden uitgericht, maar hy het daar direct op volgen, dat Hermes DVS vast besloten was om morgen tegen Haarlem even goed te; spelen als tegen Willem II. Wan neer het hem en zijn tien medespe lers ernst is, dan zai Hermes de wedstrijd tegen Haarlem ongetwij feld winnen. Door deze zege is het verzekerd van een goede en eer volle tweede plaats Schenk zal in deze wedstrijd „stopperen" omdat Coen Foulus nog niet hersteld is van zijn blessure. Inmiddels verkeert Tilburg na tuurlijk in vreugde. Die vreugde zal Zondag na de wedstrijd tegen Ajax waarschijnlijk wel groter worden Nog slechts één punt scheidt de Til- burgers van de landstitel. We ge loven niet, dat Ajax er in zal slagen om Willem II meer dan één punt te ontnemen. Vreugde De protest-commissie nam nog meer beslissingen. Ook het protest van Inter Nos tegen een doelpunt van Miedema, gescoord in de uit wedstrijd van Excelsior tegen In- ter Nos, werd afgewezen. De Wou- densteiners hebben dus nu officieel drie overwinningen behaald. Dat maakt de opgaaf voor Zondag tegen Hplmondia Iets lichter. Een gelijk spel is voldoende om te promoveren naar de eerste klas. Dat gelijke spel zullen de roodbroeken wel berei ken. Dan gaan zy' weer naar Caland maar dit keer om heerlijk feest te vieren. We hopen daar aanwezig te zyn. Coureurs verongelukt FELDBERG, Tijdens trainings- wedstrijden op de Feldbergring in de Taunus (Duitsland) js de 24-ja- rige motorrenner uit Stuttgart, Horst Hermann, een zoon van een bekende Norton-importeur, met zijn motor met grote snelheid van de baan gevlogen. Hjj maakte can salto van 20 me ter waarna de motor nog een paar Keer peer de Icop sloeg en in brand geraakte. Hermann wérd tegen een boom geslingerd en liep dusdanige verwondingen op, dat Mi tijdens net vervoer naar een ziekenhuis overleed. t f^hcesco Bemardi, een van de peKendste Italiaanse auto-coureurs. Is tengevolge van een auto-ongeluk in de buurt van Home om het le- LONDEN Admiraal sir George Creasy, opperbevelhebber van de Britse thuisvloot, zal zich aan boord bevinden van het grootste slagschip van de Britse marine, de „Van guard", wanneer dat samen met twee torpedobootjagers van 28 Juni tot 4 Juli een informeel bezoek aan Rotterdam brengt. In Mei 1Ö40 nam de toenmalige kapitein ter zee Creasy, die aan het hoofd stond van een flottielje tor pedobootjagers, iti Hoek van Hol land prinses Juliana, prins Bern- hard en hun twee dochters aan boord en bracht hen behouden in Harwich. (Van onze correspondent) ASSEN, Voor twee getuigen, die Vrijdag door de rechtbank werden gehoord in de geheime zen der-zaak „Nooitgedacht" kreeg de zitting wel een „nooitgedacht" ein de. De 21-jarige G. H. A. R. uit Nieuw Schoonebeek, die weigerde de eed af te leggen, werd nl. in gijzeling ge zet, terwijl de 18-jarige B. B. A. ui4 Barger Compascuum, op vermoeden van meineed, onmiddellijk in hech tenis werd genomen. Het ging hier om een van de vele ge heime zenders, <Iie de laatste iijd In de Drentse Zuid-Ocst-hoek opereren. Voor deze „Nooitgedacht" was het spel op 2 Maart uit, want toen werden de eige naars op heterdaad betrapt door de po litie. Een van hen wist echter te ont snappen en ofschoon een onderzoek met een politiehond bewees, .dat het de 31- jarlge S. G." L. uit Nieuw Schoonebeek moest zijn geweest, ontkende deze hard nekkig, daarin gesteund door de beide getuigen R, en A. De hele zaak moest tenslotte worden aangehouden. Op hst tweede concert in de Duitse Kerk gisteravond gegeven □oor de organist Koos Bons, was de sopraan Sophie Both-Haas de medewerkende soliste- Ook thans gaf ze weer vee] te genieten. Haar stem is fraai getimbreerd en be zit "warmte en glaiis. De Chants mbuques van Dvorak en Diepen- brock s Geistliches Lied kregen dan_ ook een vertolking, die zeer boeiend was. Zelfs de geestelijke liederen van Jul. van Etsen, die toch waarlijk niet door composi torische kracht uitmunten, kre gen met ^zoveel vocale overgave gezongen, nog enige muzikale be tekenis. Bons toonde zich ook ditmaal weer een organist, die een gezonde muzikaliteit aan een uitstekende techniek paart. Hij speelde wer ken van Mendelssohn, Franck en Hendrik Andriessen, benevens het Adagio uit de Trtptyque Van zijn grote kunstzuster Jeanne Demes- sieux, een om zijn persoonlijk ge accentueerd karakter zeer aan trekkelijk stuk muziek, dat het verlangen deed ontstaan, de com positie eens in haar geheel te ho ren. H. VAN BORN Het tweede concert van het Vier daagse muziekfestival in het Open luchttheater „Dijkzigt" geeft helaas weinig aanleiding tot waardering. Van de tien medewerkende koren, brachten slechts enige het tot een prestatie, die verdienstelijk kon worden genoemd. Wat men verder op deze avond te horen kreeg, kon noch in vocaal, noch in artistiek opzicht de toets der critiek door staan. Ook de samenstelling van het pro gramma liet veel te wensen over. Het bevatte soms werken, die tot de ergerlijkste liedertafelmuziek be- horen. Dat de Rotterdamsche Kunst stichting van tijd tot tijd festivals organiseert om het dilettantisme te stimuleren en kleinere verenigingen zodoende een kans biedt zich in het openbaar te laten horen, valt toe te juichen. Maar zij zal hierbij veel cntischer te werk moeten gaan en geen koren moeten laten optreden, die m geen enkel opztdlt in staat zyn. aan de meest elementaire eisen te voldoen. Er zijn ten slotte artis tieke grenzen, en die dienen geëer biedigd te worden. Ook voor de koren, die de derde ra«van het festival openden, gel- den zij het dan gelukkig in irdndeza mate, onze bezwaren die wij hier boven opperden. Maar hoewel de fikse onweersbui de uitvoerenden en toehoorders genoodzaakten drie kwartier te pauseren, zodat het pro gramma tot de helft moest bekort worden, verliep deze avond toch meer naar wens dan de vorige. Er kwam meer leven In de muzikale brouwe- w' f°.rl fiHu«riijk als letterlijk. Want thane was het woord aan vijf harmonie-orkesten, die over het ge heel genomen zowel wat de keuze der werken als de uitvoering ervan betreft, een veel betere indruk maakten. Het waren de Harmonie- corpsen S. v. d. Berg" (dir. Joh.' Fala), „Harmoma" (dir. S. de Kuy- ter), „Euterpe" (dir. Rh. Jordaans), „Meneba" (dir. D. Koster) en „Cres cendo" (dir. D. v. d. Waal). Deze twee laatste verenigingen in het bij zonder leverden goed werk, al moet hier direct aan toegevoegd worden dat ook de andere vaak zeer ver dienstelijke dingen deden. H. v. B. DEN HAAG. De besprekingen tussen Rapid en de KNVB voor het spelen van een wedstrijd tussen een Bcndsploeg en Rapid in Nederland ■hebben succes opgeleverd. Het is thans zeker, dat Rapid zal komen. De wedstrijd wordt 8 Juli te Am sterdam in het Olympisch Stadion gespeeld. Aanvang 19.15 uur. De samenstelling van de ploegen tegen het elftal van de Nederlandse Antillen en tegen dat van Rapid zal zodanig zijn. dat alle 17 Neder landse spelers, die op het ogenblik in training zijn voor het Olympisch tournooi over beide teams zullen worden verdeeld. Een baal ochtendvoer, een tres bana nen en een actetas. gevuld met aard appelen en een komkommer zijn de voedzame producten die deze week als eevonden voorwerpen zijn aangegeven bij de politie. De volledige lijst van alle gevonden voorwerpen ligt op ons bureau aan de Schledamsevest ter inzage.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 6