BRYLCREEM ïfieüwe wet op MO is ingediend ROME TIJDENS NERO I 11»: werkloosheidbestrijding V.S.-ministers vragen luehtbases in Europa Te veel belasting betaald door belastingontduiking Communisten weigeren Doclos te helpen mkK GELEZEN^ Roofoverval op oude man was maar een „grapje" TESTAMENTVAN PROF. RUTTEN Verrassing voor Tweede Kamer vlak voor de verkiezingen 4-voudige werking... I Industrialisatie middel tot exim geneeskracht! Chefariiifti Eerste Kamer juicht regeringsplannen toe, f LeteïöP- I $4atu«fa^U heeUdefeóofrt s Effectief gebruik atoomwapens niet vanuit Amerika mogelijk „Rebellen" van De Gaulle tevreden over PInay Eerste Kamer neemt wijziging omzet belasting aan Aannemer, die financiële strop heeft, hoort ook nog drie maanden eisen VROLIJKHEID IN FRANSE KAMER „Bacteriënoorlog" in Korea leugen van communisten i en gewogen Officier van justitie eist zware straffen' Woensdag 13 Juni 1952 (Van onze parlementaire redacteur) T1 ERW1JL de verkiezingen meï rasse schreden naderen, heeft minister X Rutten de Tweede Kamer eau verrassing bezorgd. Ais een soort testament" beeft hi) twee wetsontwerpen ingediend, waarin enkele denk beelden alt de OnderwUs-nota, welke hvorige zomer overlegde, zijn ver vat Van de a.s. kabinetsformatie zal het afhangen of hij zelf dan wel een andere minister van 0-, K. en W. deze wetsontwerpen eventueel naar het Staatsblad Z3l kunnen geleiden. De mogelijkheid, dat een nieuwe minister deze denkbeelden niet voor zijn rekening zal willen nemen, is uiteraard niet uitgesloten.. Dit risico heeft minister Kutten echter blijkbaar durven nemen, gedreven door de wens om na een halve eeuw, waarin met toe nemende nadruk aangedrongen werd op een herziening van de V.H.M.O.- regelïng, met iets pasklaars te komen. (Advertentie L M.) i Efk iabfel Chefarine „4" bevat extra geneeskracht, dank lij de samenwerking van 4 we- reldberoemde geneesmiJdeUn. maar heeft nog een verlanglijstje 'n dfijc doel wonderenj Zijn twee wetsontwerpen willen het algemeen- middelbaar en Jhet voorbereidend." hoger onderwijs af zonderlijk regelen, uitgaande van de gedachte, dat de maatschappij aan Teerlingen van het eerstgenoemde onderwijs andere eisen stelt dan de hoger onderwas-instellingen aan baar studenten. Ook meent de mi nister, dat het tot nivellering zou leiden ais de leerlingen niet ver schillende onderwijsmogelijkheden v/erden geboden, welke bij hun ge aardheid passen. Bij scholen voor voorbereidend hoger onderwijs wil hij onderscheid maken naar twee hoofdrichtingen Klassiek en modern: gymnasium en athenaeum. Dit laatste is een nieuwe naam voor de huidige HBS, welke aanduiding, volgens minister Rut ten, te veel herinnert aan de negen tiende eeuwse standenmdeling. De nieuwe naam acht hij meer in over eenstemming met het prae-universi- ■teire karakter van dut onderwijs- type, waarin ook eenvoudig latijn zal worden gedoceerd en in de ho ger klassen de klassieke schrijvers ia vertaling- zuilen worden gelezen. Ook aan de vorming tot staatsbur gerschap is hier gedacht. In het leerpian van'het gymnasium wordt geen ingrijpende wijziging voorge steld, al zal aan sociale vorming en technisch begrip meer aandacht worden besteed. Het lyceum, dat tot nu toe ntet wette lijk geregeld is, zal .in één schooltype telde richtingen verenigen, na een ge meenschappelijke onderbouw, die één of twee jaar kan duren. Voor het athe naeum en de moderne afdeling van het lyceum is voor de hoogste drj© klassen een splitsing mogelijk in een sociaal- economische en een physisch mathema tische richting. De mogelijkheid blijft echter, dat In het athenaeum slechts eén afdeling .voorkomt. De cursusduur van al deze scho len wordt op zes jaar gesteld. De verlenging, welke dit voqr de hui dige HBS meebrengt, acht de mi nister gewenst omdat aan de prae- unïversitaire vorjmne thans hogere .eisen worden gesteld, dan vijftig jaar geleden. Behalve Nederland tent overigens geen enkel land m:r het hoger onderwijs tweeërlei Opleiding van ongelijke duur. Hy erkent de bezwaren;voor oe ouders, dwh gelooft, dat door het rustige bet „doubleren" zal vermin deren'waardoor dus toch vele leer- Jingen de 'school in dezelfde tijd kunnen doorlopen. 'Bovendien zal voor zeer begaafde 'leerlingen de mogelijkheid -bestaan, de studie in korter tijd te doorlópen. Geen gelijkvormigheid BOVEN de strakke eenvormigheid van een voor alle;scholen geldend leerplan, geeft de mintster.. de voorkeur aan een stelsel, waarbij onderscheid wordt ge maakt tussen een algemeen en een bij zonder leerplan. Het eerste geeft bijv, het minimum aantal lessen in de ver plichte vakken aan: via hét bijzonder leerplan kan iedere school zichzelf oen eigen cachet geven en wordt meer ge legenheid geboden tot zelfstandige her vorming van het onderwijs. Daartoe Is ook de duur der lesaen niet in het wets ontwerp vastgelegd, Voorts betoogt-de minister do wenselijkheid van een on derscheid tusven „doceer-" en „werk uren", waarin de leerlingen onder Iet- ding werken, repeteren en huiswerk maken. Hiervan wordt een grotere zelf werkzaamheid.'verwacht. Om dit laatste te bevorderen, zal In. de hogere klassen de leiding van de leraar geleidelijk die nen te verminderen. Gesuggereerd wordt de lessen in do lichamelijke oefe ning zoveel mogelijk vcior elke klasse op een halve dag te concentreren om de sportbeoefening beter tot haar recht te btengen. Het toelatingsexamen wordt niet verplicht gesteld, al blijven de rectoren vam deze scholen vrij het in te stellen. -fDe bedoeling is 'even wel aan het.advies van de hoofden oer lagere scholen meer kracht te geven. De aansluiting van het lager onderwijs aan dit. type-scho len denkt het wetsontwerp te be vorderen door een gematigd vak- lerarenstelsel in de laagste klassen. Het eindexamen zal slechts gerin ge wijziging ondergaan: Aan het beat van het einddiploma athe- naeum-A. zulleriv meer rechten "toe vallen. In de subsidiëring van bijzondere gemeentelijke scholen wordt ,6tote vereenvoudiging voorge- Het subsidiëringsstelsel in het tweede ontwerp dat een regeling van het middelbaar onderwijs be oogt stemt hiermee overeen. Het wetsontwerp voorziet ook in de omzetting van handelsdagscho len, van hogere burgerscholen met driejarige cursus en enkele ULO- scholeb tot AMS. Een reorganisatie van het ULO wordt echter nog niet aan de orde gesteld. 1 Rusland eist vergoeding voor repatriëring van krijgsgevangenen WENEN De Sowjet-Uoie eist ongeveer 200.000.000 schilling (on geveer 28.600.000 gulden) voor de repatriëring van 50.000 Oostenrijk se krijgsgevangenen. In het geheel werden ongeveer 100.000 Oosten rijkers krijgsgevangen gemaakt. De Sowjet-aanspraken voor de repa triëring van .de andere helft zijn reeds enige tijd geleden voldaan, zo verklaart men in gewoonlijk welingelichte kringen. Bijna 1.000 krijgsgevangenen bevinden zich nog in ,de Sowjet-Unie, aldus Oos tenrijkse tellingen. Men neemt aan, dat velen van hen omgekomen zijn. Voorts bevinden zich nog ongeveer 1.000 .Oostenrijkse burgers in de Sowjet-Unie, van wie er ruim 800 na de oorlog gearresteerd 2ijn. (Van onze parlementaire redacteur] DEN HAAG. - De ontwikkelingsplannen der regering voor de z.g. pro bleemgebieden, waarin permanente werkloosheid heerst, ondervonden Dinsdagavond en -nacht veel waardering in de Eerste Kamer. Gelet op de huidige stand Van de werkloosheid drongen de heren gtelnkiihler (K.V.Fen Oosterhdis (P.v.d.A.) aan op versnelling van de uitvoe ring ervan. Ook uitbreiding tot andere streken werd verlangd. De heer Vixseboxse (C.H.U.) noemde speciaal het Land van Maas en Waal. Advertentie I. geurig •WASHINGTON. Twee Amerikaanse ministers hebben de Senaat Dinsdag doen weten, dat Amerika dringend, behoefte heeft aan Europese luehtbases, van waaxuitbliksein-aanvallen met atoombommen op even tuele agressoren kunnen worden gedaan. De minister van dc Luchtmacht Finletter en de plaatsvervangende minister van Defensie Foster legden deze verklaring af tijdens een geheime zitting van de Senaatscommissie voor de strijdkrachten. Zij tekenden protest aan tegen het besluit van het Huis van Afgevaar digden om het wetsontwerp op de bouw van militaire installaties met 250 millicen dollar te besnoeien. Deze 250 millioen dollar waren be stemd voor de aanleg van luehtba ses vöor de strijdkrachten van de N.A.T.O,-landen, Finletter zei. dat er overzee lueht bases moeten v/orden aangelegd voor het strategische luchteomman- do. dat de beschikking heeft over de nieuwe atoomwapens, om die wa pens met enig succes te kunnen ge bruiken Het commando zal gebruik moeten maken van buitenlandse ba ses over de gehele wereld, van het Verre Oosten over het Zuidelijke deel van Azië, Noord-Afrika. het Westen van Europa en terug naar de Ver. Staten De sub-commissie van de Senaat, die zich bezig houdt met de mili taire paraatheid van de Ver. Staten, heeft Dinsdag aangedrongen op een snellere opbouw van de luchtmacht en dit verzoek met verklaringen van de Amerikaanse stafchefs kracht bij gezet. De subcommissie is van mening, dat alles iri. het werk moet'worden gesteld om zo spoedig mogelijk het gestelde doel van 153 gevechts klare „wings" te bereiken. De heren R i p A.R.) en De Vos van Steenwijk (WD) bepleitten het eigen initiatief van Hoogeveen in deze plannen in te passen. De heer Steinkühler vond, dat Brabant in de loekömst wat beter bedacht moest worden. Zo had leder zijn eigen verlanglijstje. Dat van de heer Oosterhuis was stellig het' meest omvangrijke. Doch deze verlangens deden aan de waardering voor het reeds ge- bodene over het algemeen geen af breuk. De heerOosterhuis hoopte, dat door industrialisatie in de be trokken gebieden de werkloosheid en het daarmee soms verbonden politiek extremisme terug zouden worden gedrongen. Mocht het be drijfsleven de door de regering té scheppen gunstige omstandigheden voor industrievestiging echterniet aangrijpen, dan moest naar zijn mening de overheid zelf initiatieven ontplooien en dc industrialisatie el ders zo nodig afremmen. Tegen deze opmerking kantte zich de heer Rip, die meende, dat de re gering in dit opzicht uiterst voor zichtig diende te zijn. Als het be drijfsleven in een bepaalde indus trievestiging geen heil ziet, zal het ook moeilijk vallen o.verhesösexploi- tatie rendabel te maken. Ook de heer Brandenburg (CPN) had tegen de ontwikkelings plannen geen principieel bezwaar. PARIJS. Het veertigtal Gaul listische „rebellen" onder leiding van de afgevaardigde Barrachin heeft premier Pinay in een brief verzekerd, tevreden te zijn met dé uiteenzetting, die hU de vorige week tegenover een Gaullistische delega tie over zijn buitenlandse politiek heeft gegeven, In politieke kringen, aldus Reu ters diplomatieke correspondent, ziet men hierin een garantie, dat de „re bellen" de premier in iedere eri- tieke fase zullen steunen, totdat het parlement op reces gaat: De streef datum hiervoor is 14 Juli. Hier mede zou de regeringspositiq deze zomer nog verzekerd zijn. Ontwerp voltooid van atoomvliegdeksdiip? NEW YORK. •- De ontwerpen voor een stoommotor voor een supervliegdekschip zijn voltooid. De Amerikaanse vloot hoopt met de bouw van het schip te begin nen tegen het einde vant 1953, zo meldt een New Yorks dagblad. Het nieuwe schip zou 33 pro- Cent meer vliegtuigen aan boord kunnen hebben dan het grootste schip op het ogenblik en het zou met het plutonium als brand stof onbepaalde tijd op zee kunnen blijven zonder brandstof in te hoeven nemen. Hü meende evenwel eén af wijkend geluid te moeten laten ho ren, omdat zij te armoedig waren opgezet en de huidige werkloosheid niet zouden kunnen overmeesteren. DEN HAAG. De eerste Kamer heeft Dinsdag de technische herzie ning der omzetbelasting geen ver dere moeilijkheden op haar tocht naar het Staatsblad In de weg ge legd. Zij aanvaardde het voorstel van prof. Licftinck, dat aan de overzijde tot zo'n verhitte strijd voerde, zon der hoofdelijke stemming. Over het amendement-Lucas (K-V.P.) inzake de tijdschriftabonnementen, dat daar aanleiding tot het scherpe menings verschil met deminister van Finan ciën had gegeven, sprak zij deze middag geen woord. Bij de schrif telijke voorbereiding hadden de Se. natoren trouwens al to kennen ge - geven, dat zij over het algemeen het standpunt van prof. Lieftinck inzake de staatsrechtelijke ontoe laatbaarheid van dit amendement, konden delen. De heer Van Santen (CPN) klaagde er over dat omzetbelasting werd geheven van buurtverenigin gen, die uitstapjes voor kinderen organiseren. Minister Lieftincl: verklaarde zich bereid te onderzoe ken of een dergelijke heffing kon worden nagelaten. (Advertentie LM.) Plak niet Uw haar.. haar! Nel Oosthout op tournee naar Ver. Staten KOTXEEDAM. Dc Neder- landse voordrachts-kunstenares Nel Oostbout heeft zich Dinsdag middag ingescheept op de Nieuw Amsterdam, die haar voor een tournee van vier weken naar de V.S. zal brengen. InUw werkkring, bij zskenbezede, in restaurant of schotrwfcmcg - overal wordt U naar Uw uiterlijk beoor deeld. Een onberispelijk voorkomen begint met het haar. Daarom: Brylcieem Uw haar! Brylcieem brengt het haar „in de plooi" zonder te plakken. Het bevat niets dat bet haar geweld aatsdoet, maar het maakt op natuurlijke wijze Uw haar soepel en gezond, glanzend doch niet vet. Brjkrttm Products ltd, Stanmort, England Imp. Ja<q. Mot Jr, Amsterdam AMSTERDAM. Aannemer G. W. P. uit Haarlemmermeer zal Dinsdag wel stomverbaasd zijn ge weest teen hij voor het gerechts hof hoorde, dat hij door zijn fou tieve aangifte aan de belasting In 1948 méér aan de staat heeft be taald dan hü eigenlijk was ver schuldigd. Het is daarom, dat de procureur- generaal twee maanden minder eiste dan de vijf, welke de Haarlemse rechtbank P heeft opgelegd. P. heeft op het aangiftebiljet, dat hij kreeg ingevolge het „Buitenge woon Navorderingsbesluit", zijn in komsten tijdens de oorlog onjuist opgegeven: hij vemveeg namelijk dat hij 30.000 winst had vastge legd in effecten. Na de bevrijding was hij, wegens collaboratie, vast gezet en nog vóór 1B48 betaalde hij (Van onze reisredacteur) PARIJS. Dc Kamer heeft gisteren een verzoek van Duclos, om zelf een Interpellatie te mo gen houden over de omstandighe den, waaronder zijn arrestatie ge schiedde, afgewezen. President Herrlot legde de Kamer uit, dat de jurisprudentie van het parle ment een interpellatie van een gearresteerd Kamerlid niet toelaat. Iedereen was het daarmee eens, behalve de communisten, die vol tallig waren opgekomen. 55 stélt (Aduerte.ntie I. M.) Ridgway in Italië ROME, Generaal Ridgway, 1 Dinsdag per vliegtuig uit Rome naar Napels vertrokken. In de Ita liaanse hoofdstad voerde hij bespre kingen met premier De Gasperi en andere regeringsfunctionarissen. Hij onderhield zich ook met bevelheb bers der Italiaanse strijdkrachten. Te Napels heeft hij besprekingen gevoerd met admiraal Carney, de NATO-bevelhebber in Zuid-Europa. Voor zijn vertrek sprak Ridgway in scherpe bewoordingen de beschul digingen over een bacteriënoorlog op Korea tegen, De politie deelde mede, dat meer dan 50Ö communisten waren gear resteerd en weer op tal van plaat sen huiszoekingen in bureaux van de communistische partij waren ver richt naar aanleiding van commu nistische pogingen te demonstreren tegen Ridgway. Volgende week brengt Ridgway een bezoek aan Duitsland. Kamperen op besmette boerderijen afgeraden ROOSENDAAL. Op verzoek van de geneeskundige inspecteur van de Volksgezondheid te Breda en de directie voor de Frov. Ge zondheidsdienst voor Dieren, heeft de afd; Noord-Brabant van de Ver. voor' Ned. Gemeenten de Brabantse gemeentebesturen geadviseerd, geen kampeervergunningen af.te geven voor boerderijen, vooraleer geble ken 'Is; dat de eventueel'.daar aan- wezige rundveestapel vrij 35 van t.b,c. Ook-op deze wijzè tracht men besmetting van mensen door het zieke rundvee tegen te gaan; m „Maar," voegde Herriot de com munistische woordvoerder toe, „ge kunt natuurlijk opheffing van Du clos' arrestatie vragen. Daarover zal de Kamer dan moeten beslis sen". Er viel een korte stilte, die over ging in. gelach, toen bleek, dat de communisten voor dit voorstel niets voelden. Ten slotte zei de heer Herriot: „Ik heb hier een amendement van de communistische fractie". Een ogenblik keek iedereen ver rast op. „Maar," ging Herriot verder, „het slaat op de arbeidswetge ving". Onder luid gelach eindigde hier mee het debat. Het is duidelijk, dat de communisten op het ogen blik van hun parlementaire rech ten in het geval-Duclos geen ge bruik willen maken. De wet schrijft voor, dat een parlements lid niet gearresteerd mag worden, tenzij hij betrapt is op heterdaad. Dit is de stelling nu der rege ring. De communisten hebben be sloten, de stelling alleen aan te vechten in de „Humanité". Man vernielt nylons met bijtende vloeistof (Van "onze correspondent! NIJMEGEN Dames hebben bij de politie aangifte gedaan, dat zij in net centrum van de stad met bijtende vloeistoffen werden bespo ten. De dader had het vooral ge munt op de kousen en de schoenen van de vrouwen. Nj'lons werden door de vloeistofradicaal vernield. 2ijn zeer hoge definitieve aanslagen over zijn winst in de oorlogsjaren. Tot P.'s grote verrassing kwam Dinsdag een belasting-deskundige verklaren, dat „die opgelegde aan slagen in feite maar een slag in de lucht waren geweest. Verdachte hsd zoveel belasting betaald, dat zijn ontduiking allang was gecorrigeerd". Hoe dat allemaal belasting-tech nisch precies in elkaar zat werd niet ieder geheel duidelijk. - Zelfs de procureur-generaal meende, dat als P. in 1948 wèl zijn effectenbezit had opgegeven, hij tóch een hogere - aanslag zou hebben gekregen. De deskundige ontkende dit en legde uit, dat net aangiftebiljet van het „Buitengewoon Navorderingsbesluit" als generaal pardon èn controle over het vermogen was bedoeld, maar dat daarop géén aanslag volgde. De procureur-generaal nam dat kennelijk aan en wilde bij zijn eis rekening houtten met verdachte's financiële strop. Het Hof doet 1 Juli uitspraak, Dr Gravemeyer aanvaardt beroep te Pretoria DEN HAAG. Dr K. H. E. Gra- vemeijer heeft het tijdelijk beroep naar de Nederduits Hervormde Kerk te Pretoria aangenomen. Zijn taak zal zijn de organisatie van de gees telijke verzorging van de Neder lands Hervormden. Zij is van tijde lijke aard. Oudheidkundige vondsten in Friese kerk LEEUWARDEN. In de .om- streeks 700 jaar oude Kruiskerk te Bergum, die momenteel -wordt ge restaureerd, zijn enkele mooie oude grafzerken ui£ dé zeventiende eeuw ontdekt. Voorts heeft men-een Bre mer altaarsteen gevonden, en ten- slótte een oude grafkelder, waarvan men het bestaan niet kande,. VEEL Is de laatste jaren geschreven over de vraag, o£ Protestantse Christenen lid zouden kunnen z$n van de Partij van de Arbeid, Vrijwel steeds droegen de brochures en de ar tikelen. die over dit onderwerp zlfn verschenen, een polemisch karakter. Zelfs het boek van dr' C. J". Dippel „Kerk en wereld ln de crisis", dat aan het bevestigend antwoord op deze vraag een theologische en politieke basis heeft gegeven, is een Strijdvaardig geschrift en het behelst een felle aanval op alles wat naar Christelijke parüjformatib zweemt. Het is een van de verdiensten van de brochure van mr dr A. A. van Rhijn, „Waarom als Protestants-Chris ten lid van de Partij van de Arbeid", dat hierin nu eens niet wordt gepolemi seerd. Binnen het bestek van 52 pagi na's worden, in een uitermate helder betoog, de essentiële kanten van de zaak aan de orde gesteld: de politieke, de godsdienstige, de practlsche, w.o. de financiële en economische. Het boekje bevat niet alleen een welkome samen vatting van alle argumenteringen, die in de talrijke polemieken tot. dusver te berde zijn gebracht, men komt ér doïc nieuwe gezichtspunten in tegen, zoals de vraag aan A.R. en C.H., waarom zij zo fulmineren tegen een doorbraak naar links, terwijl zü de doorbraak naar rechts (SPG) zwijgend accepteren. (Ultg, De Arbeiderspers, 0.90.) De heer C. de Gróót heeft "aan het zelfde onderwerp een brochure gewijd onder de titel „Christenen en de FartU van de Arbeid", Deze bladzijden behel zen weliswaar een aantal spitse opmer kingen, maar nieuw -licht op deze na wel van alle kanten bekeken zaak wer pen zij niet. Daarom "doet de opmerking in de Inleiding, waaruit .men moet af-, leiden dal de schrijver ztJn brochure heeft doen uitgeven omdat mr dr Van Hhiju bij een debat met prof. Zuidema over dezelfde vraag in gebreke moet zün gebleven, ietwat vreemd aan. Niet- tem in moet men voor de geestdrift, waarmee de heer De Groot zijn gedach- ten heeft neergeschreven, bewondering hebben. ("Uitg. J, Okken, Wildervank. 0.45.) een witte olifant komen, Iéts groter dan een mam- meet. De beeldhouwers Ibn Saoed ernstig ziek? LONDEN, Raüio-Damascus heeft Dinsdagavond bericht, dat.dé gezondheid van koning Ibn Saoed van Saoedie-Arabië plotseling slechter is'.gewórden. Volgens de omroep is de koning reeds, .ver- scheidene maanden ziek. T EDERE instelling die. in Farijs wil meetellen, behoort eens per jaar een, gróótgala-feest teorga- niseren. - - - De„Gratls-soep-uitdeél- vereniging", zowel als de banketbakkers en de Be- Boppers en natuurlijk ook de beeldende studenten, slaan, als het even kan, gèen jaar.over. Het motto van het feest der schilders, architecten en beeldhouwers was dit maal: „Rome in de tijd van Nero" Dus zijn ze hebben er één gemaakt en eerst even de binrienplaets deze geplaatst op het van de school gaan om- chassis van' een, enorme bouwen -ia een Romeinse - vrachtauto'. Hónderd balen arena.met vierduizend .zat. zaagsel hebben, een rede- de drie ministers, die zijn bet dozijn ruiters, met vuld.met half-warme, tap- komen 'kijken. En er moest paard en - al onderste bo- temelkpoedermeik(d£t ter ven vielen, omdat de hele Parijse pers haar bliksem- lloht-fotografen had ge- Jaarlijkt, galafeest van de Ecole des Beaux Arts verplaatste 400020e eeuwse Parijzcnaars in de tijd van .Nero. plaatsen en...met een paar extra mooie stoelen voor zonden, die de paarden schichtig maakten De vróuw van Nero moest, ten aanschou we van al dat publiek, een lijk zachte bodem gé- bad nemen -in een enorme vormd, waarop enkele van gebeeldhouwde kuip. ge- suggestie yah de. ezelinne- meik, waarin deze me vrouw Nero, géboren Po- •pée. destyds - baadde). Haar man, ook niet mis, stapte uit zijn keizerlijke toga, waaronder hij een allervreemdst gestreept katoenen badpak droeg, met halflange mouwen en Diioen, cn sprong bü Po- Pée in bad.. Er waren vorder wagen rennen. vuurvreters en gladiatoren. Christenen werarn voor de leeuwen geworpen en .leeuwen voor de Christenen, Rome werd ook, nog (symbolisch) verbrand; dat ziet u op de foto. MAASTRICHT. De roofoverval, die een mut en hrier vrouwen op 15 Maart j.l, pleegden op de 83-jarige alleenwonende W- Hoorens te Snè-f" teren, was eigenlijk maar een „grapje" zeiden Dinsdag de vyi beklaagden voor de rechtbank. De verdedigers vroege» clementie op grond van de overweging, dat deze roofoverval eigenlijk maar een kütteraclitir gedoe was. Maar de officier van justitie dacht er anders over en eiste straffen van twee jaar, twee keer anderhalf jaar en één jaar. door \de daders - onder ëlkaar ver deeld. Vróuw C De machinistJ.:M. C. en zijn vrouw, uit Echt, de dienstbode H. M, v. d. B uit Sittard en twee zusters J., beiden; getrouwd, uit Echt, stonden als bedrijvers van de overval terecht, .V-'.N.f Terwijl de man de grijsaard dwong in zijn stoel te blijven? zit ten, zouden, de vier vrouwen in de woning allerlei dingen, hebben ge roofd, o.a. een costuum, een over jas, een horloge, een schilderij, 'de kens enz. De man perste het slacht-, offer nog tien gulden ai éri nam uit de schuur de fiets van Hoorens weg. De gestolen voorwerpen werden was onder een valss naam bij de oude man gaan 'wer ken met de bedoelinghaar slag té: slaan. Toen? de diefstal van een horloge, mislukt ?was? werd ^de roof-^ - overval opgezet. De initiatiefneem ster zou een dér zusters JY-. geweest zfcn. - De verdachten bekenden aarzel lend en gedeeltelijk schuldj Hoewelz|jhet deden .voorkomen' alsof het hele geval ;miet zo! érnstig bedoeld was, gaven,? ze toe, datde opzet van stelen wel' aanwezig "is geweest..; 7-v'

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 3