Rose Mary met Perzische olie in Aden aan de ketting HET ROTTERDAMSCH PAROOL Angl o Iranian hoekt een eerste succes Zweden wijst protest van Moskou af Wordt Fokker S 14 Nato-lestoestel Carlsen, voor het eerst na avontuur in Rotterdam Malik raakt een voor V.S. gevoelige snaar Paspoortleges niet lager "Weer clandestiene zenders gesnapt Militair vliegtuig neergestort Verraadsproces in Poesan begonnen 10 Festiviteiten beletten mij mijn plicht te doen Actie bij V.N., wanneer Russen onbevredigend antwoorden Iets warmer weer Lord Alexander is gerust over situatie in Korea VN-personeel wegens communistische activiteit, ontslagen Razzia's op benden van Darul Islam „BACTERIËNOORLOG" IN V-RAAD Verrassing van Russische zijde: Geen woord over beschuldigingen in Korea Scandinavische order voor onze vliegtuigindustrie Zes verkeersvlieg tuigen Overvallers bleken niet erg inhalig Indonesië wil weer praten over N.-Guinea Duitse vonnissen op Nederlandse strafregisters? Kamerlid vraagt schrapping Anna Pauker naar Moskou? Werkweek van vier dagen bij Ford 12e Jaargang, no. 142 Red. en Adm, Lange Haven 141, Schiedam. Tel 69300 - Abonn.prijs: per week f 0,47, per kwartaal 6,OS, losse nummers ƒ0,10. DE SCHIEDAMMER Donderdag 19 Juni 1952 Uitgave N.V. De NIeuvra Pers - Postgiro 398644 Bankier: Amsterdamsche Bank te Rotterdam Directeur: B. de Vries. jjjjEN. De tanker„Rose Mary", die met 1000 ton Perzisch» olie op weg Is naar Italië, is in de nacht van Dinsdag op Woensdag de haven van Aden binnengevaren. Het Opperste Gerechtshof te Aden heeft een verzoek van de Anglo Iranian Oil Company om de „Rose Mary" te ver bieden het Brits protectoraat te veriaten, ingewilligd, zodat het schip, dat door de Italiaanse Oliemaatschappij voor het Midden-Oosten was ge charterd, aan de betting ligt en de Britse regering, die de A.I.O.C. con troleert, de eerste ronde van deze olie-schermutseling heeft gewonnen. Na drie dagen uit het zicht ver dwenen te zijn, werd de „Rose Mary" Dinsdagavond door een vliegtuig waargenomen in de Rode Zee. Spoedig kreeg zij daarop es corte van een Britse sleepboot, die haar de haven van Aden inbracht. Onmiddellijk nadat het schip meerde ging gewapende politie aan boord om 't te bewaken. De Britse regering nam in samenwerking met de AIOC maatregelen om te voor komen, dat de „Rose Mary" Aden zou verlaten en dat de 1000 ton olie die deze tanker voor de EPIM vervoert, aan derden zou worden overgedragen. De AIOC zal trach ten op de lading van het schip be slag te leggen, daarbij vasthou dend aan haar eis, dat alle olie uit de voormalige Britse olievelden in Perzië en uit de raffinaderijen in Irak aan de AIOC behoort. De Britse regering staat achter de AIOC. Graaf Zonca van de Italiaanse oliemaatschappij EPIM heeft me degedeeld, dat hij de reders van de „Rose Mary" waarschijnlijk wegens contractbreuk zal vervol gen. Graaf Zonca zette uiteen, dat hij de „Rose Mary" heeft gecharterd op basis van een tijdcharter voor drie reizen voor het vervoeren van Perzische olie, die gekocht, is door de Bubenbergmaatschappij te Spiez in Zwitserland. Volgens het tijdchartercontract is jraaf Zonca de enige, die het recht leeft de kapitein van de „Rose Mary" instructies te geven- Uit de door hem ontvangen berichten blijkt echter, dat de Teresita-maat- schappij, de eigenares van de „Ro sé Mary" tracht deze bepaling te overtreden en de gezagvoerder het schip opdracht heeft gege- een Britse haven aan te doen. Graaf Zonca zeide te geloven, dat de Teresita-raaatschapplj het chax- tercontract heeft overgedragen-aan' Anglo Iranian Gil Company. (Van een onzer redacteuren) DEN HAAg De minister van Buitenlandse Zaken heeft aan de ANWB meegedeeld, dat een verla ging van de kosten van het Neder lands paspoort, voorzover het Rijks- leges betreft, niet op korte termen te verwachten is. De ANWB had minister Stikker ■gevraagd door verlaging van het Rijksleges een voorbeeld te geven aan provincies en gemeenten, waar van er-velen te hoge prijzen bere kenen. DEN HAAG. In de afgelopen !weken heeft de opsporingsdienst van P.T.T. in samenwerking ruet de gemeentelijke en rijkspolitie, weer tien clandestiene zenders op gespoord en in beslag genomen, en wel eèn in Musselkanaal, Almelo Hoogeveen, Dedemsvaart en Den .Haag, twee in Emmen en drie in Dordrecht, Tegen de meestal 'jeugdige eigenaren werd proces- verbaal opgemaakt Piloot gedood bij ongeluk ofi'&ïlzë "Rijen GILZE-RUEN. Een Harvard- lestoesiel van de voortgezette vlie- gersopleiding, gevestigd op de vlieg basis Gilze-Ryen, is in de afgelopen nacht tijdens een oefenvlucht ver ongelukt. De leerling-vlieger kwam om bet leven. Het ongeluk gebeurde omstreeks 0.45 uur tijdens een. nachtelijke start- en landingsoefening. Het toestel is op korte afstand van een woonhuis, gelegen langs de Rijksstraatweg TilburgBreda, neer- gestort. De leerling-vlieger is er nog in geslaagd uit het toestel te komen, voor het viel. Op 300 meter hoogte sprong hij uit de Harvard, doch de parachute die slechts gedeeltelijk open. ging, heeft deze val niet kunnen bre ken. de In de Rotterdamse haven meerde vanmorgen een nieuwe Flying Enterprise met Kurt Carlsen als kapitein. Ondanks Rhees belofte: pers buiten de deur POESAN. Veertien Zuid-Ko- reanen, onder wie zeven leden van de Nationale Vergadering, staan vandaag terecht voor een aemi-mili- tair Hof op bevel van president Syngman Rhee. Zij worden ervan beschuldigd steekpenningen van de communisten aangenomen te hebben en samengezworen te hebben om de regering omver te werpen. De pers en bet publiek hebben geen toegang tot het proces, niet tegenstaande de belofte van Rhee, die hij op 31 Mei aan de commissie van ae V.N. gaf. dat een wettig proces „openlijk gevoerd zou wor den ten overstaan van het publiek". Twaalf officiële waarnemers wer den toegelaten twee afgevaardig den van de Britten, Fransen, Ame rikanen en nationalistisch China en twee officieren van het geallieerde opperbevel en twee van het aehtste Amerikaanse leger. Hun werd mee gedeeld, niets over het proces aan de pers mee te delen en hun rege ringen van het proces niet op de hoogte te stellen, tenzij in code. De verdachten, die onder zware bewaking werden binnengebracht, zijn alle politieke tegenstanders van Rhee, die een herverkiezing van de president door de Nationale Verga dering wilden verhinderen. Dit geeft het proces een onaangename bij smaak. ROME. Op 00-jarfge leeftijd overleed Woensdag de ontdekker van een vaccine tegen hondsdol heid, prof Claudio Fermi. 2 -Shfse luitenant Richard tsrooke past een paar laarzen, die evenals het vest, dat hij can heeft zal dragen geduren- een tweejarig verblijf op groenland: Brooke is lid van eert expeditie van 25 leden, onder wie .vrschillende geleerden, die op woenl'.and onderzoekingen zal «oen. Onder meer zal worden ge weckt de difete van de ijskap over Groenland, naar schatting ten minste 1000 meter» vast te stellen. KOPENHAGEN. De Russische protestnota met de bewering, dat de neergeschoten Zweedse Catalina-vllegboot de Russische jagers boven Russisch grondgebied had aangevallen, is niet onbeantwoord gebleven. De Zweedse nota, waarifi difc protest wordt afgewezen, werd Woensdag avond op het Zweedse ministerie van Buitenlandse Zaken aan de Sowjet- Kussiscbe ambassadeur in Stockholm, Rndlonow, overhandigd. scbe protest omgaand worden afge wezen. Alle redeneringen, dat Op het ogenblik is dus de situa tie zo, dat er twee protestnota's zijn: een. van elke kant. Maar slechts die van Rusland werd beantwoord, ter wijl op de Zweedse nota nog steeds geen antwoord is ontvangen, In Zweedse politieke kringen is men van metung, dat indien Rusland geen bevredigend antwoord geeft, de aangelegenheid in de V.N. aan hangig dient te worden gemaakt. Gisteren heeft de Zweedse rege ring twee maal vergaderd en men heeft de minister van Buitenlandse Zaken, Unden, uit Rome, waar hij met vacantie vertoefde, teruggeroe pen. Hij keert heden per vliegtuig naar Stockholm terug om deel te ne men aan een zitting van de commis sie voor buitenlandse zaken van het Zweedse parlement. Intussen wordt het zoeken naar de sinds Vrijdag vermiste Zweedse Dakota ijverig voortgezet. Gisteren zochten mijnenvegers de plaats, waar het verdwenen is af en duikers be gaven zich te water. Men heeft het wrak echter nog niet gevonden, Men gelooft echter, dat een gevonden rubber-reddingsboot belangrijke aanwijzigingen zal geven. In de boot vielen gaten waar te nemen, welke van schoten afkomstig schenen te zijn. Thans wordt nauwkeurig onder zocht, of zij door Russische munitie veroorzaakt werden. Niemand gelooft hier meer, dat de Dakota door een gewoon ongeluk werd getroffen en de mening van de Zweedse bevolking over de Russische protestnota wordt het best weerge geven door de sociaal-democratische „Morgon Tidnmgen", die schrijft: „Van Zweedse zijde moet het Kussi- Van Donderdagavond I, Vrij dagavond Wisselende bewol- niet vanavond nog enkele verspreide puien, Morgen droog weer en iets warmer. urVT^.gend matige Westelijke tot" Zuid- Westelijke Wind. 20 "Juni Zon op 4 u J9 m onder 21 u; 3. mï Waan op *3 14 m'cm- dei M 11 s ia. HEX WEEK VAN VANMORGEN 7 HUK Station Weer Wind n Oslo Regen Z.Z.0.3 Stockholm ZW. bew. 0J2.0.4 Helsinki OnbeW. Windstil Edinburgh Zw. bew. W.Z.W. 8 Londen LicMbew. W.5 KopenhagenZw. bew. W.Z.W. 7 Amsterdam Regenbui W. 10 Genéve Hegenbui Windstil Pa rijs Onbew. W.Z.W.3 Bordeaux Zw. bew. O.N.0.3 Nice Onbew. W.N.W. 3 Berlijn Nevel W.Z.W. 4 Frankfurt Dicht bew. W. 4 Münchea zw. bew. W.2 Wenen Half bew. "W. S Locarno Licht bew. O.Z.0.1 c mm 20 0 U li 18 18 18 20 0.3 23 14 1 22 12 27 0 27 8 22 7 30 0.4 17 19 gebeurtenissen op 16 Juni met een Zweedse aanval zouden zijn begon nen, zijn. sprookjes, van begin, tot eind." Edmonton. De Britse minister van Defensie, Lord Alexander, is Don derdag per vliegtuig uit Tokio te Edmonton, in de Canadese staat Alberta, aangekomen. Hij verklaar de tegenover verslaggevers: „Elke Britse critiek op -het optreden der Verenigde Naties in Korea en het behandelen van het Koreaanse ge schil is volkomen ongerechtvaar digd. Ik ben onder de indruk ge komen van de geallieerde prestaties in Korea, die in eendrachtige sa menwerking zijn en worden gele verd. Het Britse publiek is bijzon der slecht ingelicht over hetgeen er in Korea geschiedt. Ik hoop dat het gerustgesteld zal zijn wanneer ik bij premier Churchill verslag over mijn bevindingen zal hebben uitgebracht". NEW VORK. Volgens de New- York Times heeft de V.N. 15 Ame rikaanse leden van het personeel van het secretariaat, die verdacht worden van illegale communistische activiteiten, ontslagen, terwijl het plan bestaat om nog 30 man te ont slaan. De beschuldigingen, die tegen het personeel van de Ver, Naties zijn ingebracht komen voornamelijk van de regeringsorganen in Washington als departementen van Justitie en Buitenlandse Zaken en uit binnen gekomen rapporten van het New- Yorkse Federale Hof. Verschillende invloedrijke personen zouden er bij de secretaris-generaal Trygve Die op aangedrongen hebben, om onder de „herrie-makers", „ongewenatea" en „subversieven" schoon schip te maten. VANAVOND NAAR KOPENHAGEN BOTTERDAM, die fes tiviteiten te mijner ere beletten mij om nu te doen wat ik ook op de eerste ,JFlying Enterprise" deed mijn plickt te vervullen"zei van morgen kapitein Henrik Kun Carlsen, die gisteravond laat" in Rotterdam arriveerde. „Veertien nachten was ik aan boord, 'helemaal alleen. De herinne ring aan die tijd behoort uitsluitend mijzelf, Daarom weigerde en weiger ik pertinent om toestemming te ge ven tot het maken van films of het schrijven van boeken over mij of mijn schip" zegt de kapitein, reso luut en bedachtzaam. Uit zijn woor den blijkt verder, dat hij wat na de ramp gebeurde ontvangsten, re cepties, persconferenties meer haat. dan zijn avontuur op de „Flying Enterprise". Op een vraag, of hij eventueel in een dergelijk geval weer zo zou handelen, wei gert hij een antwoord, ofschoon hij laat doorschemeren, dat hij wei de gelijk een definitief bescheid kan geven. Kapitein Carlsen zegt, dat hij zich volkomen thuoïs voelt op de „Flying Enterprise II": een zeeman maakt immers van zijn schip zn home. Uiterst dankbaar is hij zijn vrouw over haar geloof in hem en in het juiste van zijn handelwijze. Zij be greep zijn plichtsvervulling. Vóór de kapiptein stond een tasje, geschenk van een. Amerikaanse luchtvaartmaatschappij. Het bevatte de onderscheidingen die hem wer den verleend. Acht Franse, zes Ame— kaanse, Deense, Engelse en Belgi sche zijn het. De Deense ridderorde van de Deense vlag zal hij moeten dragen, wanneer hij in Kopenhagen door de koning zal worden ontvan gt. Vanavond Iaat zal een speciaal Deens toestel hem iaar zijn ge boorteland voeren, waar hij sinds verleden jaar niet meer kwam en waar zijn ouders hem zullen op wachten. Z'n nieuw schip, de „Flying En terprise II" is het grootste schip van de ïsbrandtsen-vioot. Vroeger heette het „Noonday", Dit Victory- schip, 10.650 ton, telt onder zijn be manning achttien man, die dok op de eerste „Enterprise" onder bevel van Carlsen stonden zy zijn voornamelijk officieren. A.s. Zaterdag komt hij in Rotter dam terug: dan vertrekt zijn schip, dat in Rotterdam stukgoed loste, naar Bremen. Het is de drie en twintigste maal, dat hij met een schip de Rotterdamse haven aan doet. De loco-burgemeester van Rot terdam, wethouder J. van Tilzurg ontving de kapitein, vanmorgen op het stadhuis voor een pnderhoud in intieme kring. DJAKARTA. Vanochtend vroeg zou de stad Bogor (Buiten zorg) zijn afgezet vanwege razzia's door leger en politie. Deze zoch ten bendeleden van de strijdmacht der Darul Islam, die zich in de stad zouden ophouden. (Van onze correspondent) NEW YORK. De Sowjet-Busslsche afgevaardigde, Jacob Malik, heeft gebruik gemaakt van z(jn bevoegdheid als president van de Veiligheids raad gedurende de maand Juni, om de raad, die sinds de bespreking van de Tunesische kwestie, nu twee maanden geleden, niet meer bijeenkwam, "bUeen te roepen voor de behandeling van twee nieuwe agenda-punten: de kwestie van het gebruik van bacteriologische wapens en toelating-en-bioc tot de V.N. van veertien landen, wier aanvragen reeds geruime tUd han gende zyn. Men had blijkbaar een sensatio- nele zitting verwacht, want de pu- blieke- en perstribunes waren over- vuld. De sensatie droeg echter in zekere zin een negatief karakter, daar Malik zijn rede, waarin hij zijn voorstel, dat een beroep doet op alle staten, om het protocol van Genève van 1925 te onderschrijven, en te ra tificeren, met een korte, zakelijke uiteenzetting inleidde, zonder enige toespeling te maken op de bekende beschuldigingen aan het adres van Amerika aangaande het gebruik van bacteriën in Korea. Wel gaf hij een herhaling in het klein van zijn be rucht geworden voorrittersbeleid an- no 1950, door voornamelijk zichzelf, als vertegenwoordiger der Sowjet- Unie, het woord te verlenen en een overigens mislukte poging te doen, om de repliek van Amerika als bui ten de orde zynde af te breken. Het stond vooraf te bezien, dat Amerika zou trachten, dit voorstel bulten de Veiligheidsraad te houden, daar deze immers alleen tot taak heeft in te grijpen, bij een klacht over bedreiging van de vrede. Bo vendien bestond er geen twijfel aan. dat de Sowjet-TJnie niets anders dan een propagandastunt met het voor stel beoogde. Niettemin heeft Rus land hiermede een voor Amerika ge voelige snaar getroffen, daar de Amerikanen dit protocol nimmer ra tificeerden. In 1925 had öe ratifica tie onder Coolidge geen schijn van kans. In 1947 ondernam de Truman- regering een nieuwe poging daartoe, waarvan echter, onder de indruk van de koude oorlog, werd afge zien, met de motivering, dat een verbod geregeld dient te worden in het kader van het program der VN. voor een algemene regeling der internationale bewapening. Dit is geen sterk standpunt, vooral niet, daar de V.S. wel toetraden tot over eenkomsten, die het gebruik van gas uitsluiten. De Amerikaanse woordvoerder, Gross, die verband legde tussen Rusland's voortgezette lastercam pagne'inzake-het gebruik van ba cillen in Korea en het huidige voor stel, noemde dit een regelrecht be drog. De tijden zijn sinds Genève veranderd, zeide hij, papieren over eenkomsten z\jn door eenzijdige in terpretaties van onwaarde gebleken, evenals plechtige uitspraken omtrent principes. Het enige, waar de we reld op kan bouwen, is een doel treffende procedure voor de uit banning van wapens, bestemd voor massa-vernietiging en garanties, dat de aanmaak hiervan zal worden staakt, waartoe Rusland echter nog onlangs ip. de ontwapeningscommis sie zijn medewerking weigerde. Gross verwees het nieuwe voor stel opnieuw naar deze commissie. De vrij heftige repliek van Malik daarop belooft voor de voortzetting der debatten op Vrijdag weinig kans op resultaat. Dan komt tevens het tweede Russische voorstel in behandeling: de toelating en-bloc tot de VJA. van veertien candïdaat- leden. Amerika heeft zich steeds tegen het toelaten en-bloc verzet, daar op die wijze satellietstaten, die besluiten van de VIN. AMSTERDAM. Binnenkort kan verwacht worden, dat de be slissing zal vallen, welk vliegtuig type zal bestemd worden als „standaardjager" voor de Nato- ianden en eveneens welk lestoe- stel voor de Nato zal worden ge kozen. Bij de Fokker-fabrieken heeft men goede hoop, dat de S. 14 als lestoestel bjj deze keus een reële kans maakt. Onze regering heeft het vaste voornemen twintig toestellen van het type S 14 bü Fokker te bestellen. De Zweedse vliegtuigenfabriek S.AA.B, fn Linnköping, die reeds in Nederland het Safiertoestel in licentie laat bouwen, heeft thans besloten een order te plaatsen voor öe bouw van een zestal twee- motonge verkeersvliegtuigen van het type Scandia. De hoofdaan- neemster van dit werk is „Fok ker". „De Schelde" en „Aviolan- da" zullen de rest voor haar reke ning nemen. De „Scandia", een laagdekker, voorzien van 'n neus- wiel, kan 24 tot 32 passagiers ver voeren. Z|j werd gebouwd als op volgster van de Dakota. Na be stellingen te hebben uitgevoerd voor de Scandinavian Airlines System en voor een Braziliaanse luchtvaart-maatschappij, moest de productie in Zweden gestopt wor den wegens overmaat van mili taire orders. De2e opdracht voor de Nederlandse vliegtuigindustrie mag gezien worden als een wel kome aanvulling in het hiaat, dat in de productie is ontstaan door het wachten op in uitzicht gestel de militaire orders. WAKKER geschud door de re bellie der communistische krijgs gevangenen in de hompen op het eiland Koje, hebben de bewa kingstroepen der Verenigde Na ties, onder commando van da Amerikaanse generaal Boatner, de reusachtige blokken, waarin de kampen oorspronkelijk waren verdeeld. gesplitst in kleinere, gemakkelijker te controleren sec toren. Hierbij een foto van deze „operatie", hurkend op een grote truck, met als dakbedekking een net van prikkeldraad, wordt een groep Chinese en Noordkoreaan- re krijgsgevangenen naar haar nieuwe verblijfplaats gebracht. (Van onze correspondent) DRIEBERGEN. Woensdag middag zag de kioskhouder aan de Arnhemse Boven weg plotseling 'n revolver op zich gericht. Het wa pen werd vastgehouden door een der twee jongemannen., die geld eisten. De kioskhouder had echter nog vrij"wel niets verkocht en liet de overvallers zien, dat hij maar een paar centen in zijn geldla had „Hou dat maar," zeiden de jonge mannen en fietsten weg, in de richting van Doorn. Tóch zoekt de politie nu naar deze twee edel aardige jongens. iaar op die v herhaaldelijk negeerden, de organisatie binnen komen. De mogelijkheid is echter niet uitgesloten, dat men het voor stel aanvaardt, daar het niets an ders inhoudt dan een aanbeveling door de Veiligheidsraad aan de As semblee, die straks over de toela ting individueel moet beslissen en dus de kans houdt, selectie toe ta passen. DJAKARTA. 3,De onder handelingen xnet Nederland over Nieuw-Guinea die on der het vorige kabinet zijn af gebroken moeten worden voortgezet," zegt de regering- Wilopo in haar antwoord op vragen van parlementsleden. „De parlementsleden, die aandrin- gen-op terugtrekking uit de Unie, schijnen te denken dat Nederland ■opheffing van de Unie nimmer zal goedkeuren. De tot dusver gevoer de discussies hebben echter de ia- druk gegeven, dat, ook de Neder landers de Urne, die slechts in. naam bestaat, zinloos, achten," zegt de re gering, „De kwestie-Nieuw-Guihea is geen eenvoudige zaak, te meer niet, indien wij in gedachte houden, dat sommige parlementsleden hebben gezegd, dat "West-Irian een interna tionale aangelegenheid, is. Bovendien moeten wij de macht hebben er voor te vechten. Vandaar dat de binnenlandse activiteiten be palend zijn voor 'de bundeling van krachten," aldus het antwoord. DEN HAAG. 1$ het waar, vraagt het Eerste Kamerlid Mole naar (WD) schriftelijk aan de minister van Justitie, dat in de strafregisters, berustend op de grif- fiën der arrondissements-rechtban- ken, nog steeds staan aangetekend de straffen, die door de Duitse rechtbanken aan Nederlandse ver zetsstrijders zijn opgelegd? En ia bet ook waar, dat aan oud-illegalen, die b.v. thans, willen emigreren, de daarvoor benodigde papieren wor den geweigerd, omdat zij geen „schoon strafblad" hebben, ofschoon de in de oorlog aan betrokkenen opgelegde straf deze eerder tot aan beveling dan tot schande moest strekken? Indien deze vragen be vestigend worden beantwoord, is de minister dan bereid, opdracht te ge ven de bedoelde strafregisters te „zuiveren"? WENEN. De Roemeense mi nister van Buitenlandse Zaken, An na Pauker, die sinds kort niet meer m de gratie van het Roemeens- communistische polïtburo staat, is volgens de „Neue Wiener Tages- zeitung" naar Rusland vertrokken. Het blad, hetwelk Roemeense vluchtelingen citeert, schrijft, dat mevrouw Pauker Roemenie onmid dellijk verliet, toen het tijdschrift der Kominform op 6 Juni een. artike] van de secretaris van het hoofdbestuur der Roemeense ar beiderspartij publiceerde. In dat ar tikel werd mevrouw Pauker be schuldigd van afwijkingen en over tredingen van de partijdiscipline. DETROIT. Ford gaat als ge volg van de. staalschaarste in de meeste afdelingen een vierdaagse werkweek invoeren. Door deze maatregel wil men een algehele sluiting van het bedrijf uitstellen. Een algehele sluiting is voorspeld tegen 30 Jurü, indien de staalsta- King voortduurt. Jongen in water gevallen en verdronken DEN BOSCH. Woensdagavond is de tien-jarige h. G. tijdens het zoeken naar duivennest]es onder de Diezebrug, te water geraakt en verdronken.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 1