§»r De ROOS- SARON Hierover zijn alle partijen 'I eens? Voor ruim vijfduizend mensen R. Ph. O. speelt Beethovens Negende Rivièra-trips met de „Typhoon" Nieuwe groié logger (Sch 135) voer proef Radioprogramma T ele visie-programma Volksdans en muziek in Dijkzigt Ledenavond Maas van „Voetbalpool" in de Schouwburg Gefingeerde ramp in Overschie Kaptein Korfbal Benauwde zege van Het Zuiden Alle drie spelers eindigen gelijk Volgende week keuze dames-estafette Japanse zwemmers in topvorm A. S. M. Hutchinson Kayser wint weer in Loosdrecht ADVERTENTIE (S de H Bijenkorf 6 Maandag 23 Juni 1952 (Advertentie LM.) Ruim vijf duizend mensen» jong en oud waren Zaterdagavond in de Ahoy-hal bijeen en luisterden in volkomen eenheid, naar Beet hoven's Negende, de symphome, die wellicht het meest volledige en indrukwekkende beeld geeft van de geestelijke grootheid van de meester. Meer dan ooit voelde men op deze avond de macht van deze Universele taal (de taal van de geestelijke vrijheid in de ethische gebondenheid) die uit dit mach tige werk opklonk van een ver licht podium en rechtstreeks ging tot de harten van al die mensen, die daar me* intense aandacht in de grote duistere ruimte de uit voering volgden. Meer dan ooit ook werd het duidelijk, dat dit de muzikale schepping is, die door een duizendkoppige menigte moet worden gehoord en ondergaan, omdat eerst dan haar immense kracht en haar ethische strekking volkomen tot hun recht komen. Dank zij de gave en gespannen vertolking, die het Philharmonisch Orkest en koor en de solisten -orry Bijster, Annie Hermes, John van Kesteren en Leo Ketelaars onder leiding van Eduard Flipse ervan gaven kwam de schoonheid van deze partituur op boeiende wijze tot klinken. Een karaktervolle uitvoering van de eerste symphonie vormde een waardige opening van deze Beet hoven-avond. HERMAN VAN BORN Zes weken geleden kocht de eer Jacobï uit Delft een dub- uelschroef Diesel-motorboot, die in 1940 werd gebouwd voor de Brit se Marine. De boot werd nooit in de vaart gebracht door de Marine. De heer Jacobi liet een aantal veranderingen aanbrengen, die het schip de „Typhopn" geschikt maken om er cruises mee te on dernemen op de Middellandse Zee. De „"Typhoon" is ook be stemd om buitenlanders vanaf de Riviêra naar Spanje en Italië te voeren. Bij lange reizen is de ca paciteit 36 bedden; bij korte trips 52. Het schip heeft een beman ning van elf man, onder wie een chef-kok die de pollepel zwaait in een klein kombuisje en tevens fungeert als keeper van de kleine bar. Zaterdagmiddag heeft de grote -hotorlogger „Cornelia Maria" (Sch 135) een geslaagde proefvaart ge maakt van VI a ar dm geul naar IJmui- den. Daarbij is gebleken dat het schip aan alle gestelde eisen vol doet. De „Cornelia Maria" is een nieuw type schip dat het midden houdt tussen een trawler en een log ger. De nieuwe eigenaar, de rederij, Vrolijk, heeft het schip tussen de pieren van IJmuiden officeel over genomen van de werf D. J. Boot te Alphen aan den Rijn. Het schip zal Woensdag of Donderdag van IJmui- len uit ter visserij vertrekken. DINSDAG 24 JUNI 1982 HILVERSUM L 402 m. KHO: 7.00 Nieuws. 7.15 GramjnUZ. 45 Morgengebed en Liturgische kalen- ier. tJ-00 Nieuws en weerber. 8,15 Gram. .nuz. 9.00 Voor de hulsvrouw. 8.30 Wa terstanden. 9.35 Gram.muz. 3.40 „Licht baken". causerie. 10,00 Voor de kleu ters 1045 Grammuz, 10.40 Schoolradio. 11,00 Voor de .vrouw. 11.30 Schoolradio. 12.oo Angelus. 12.03 Gram.muz. (12.30— 12.33 Land- en tumbouwm ede delingen), 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Ka tholiek Nieuws. 13410 Actualiteiten. 13.25 Metropole Orkest en soliste. 14.00 Gramjnuz. i5.0o Schoolradio. 15,30 „Ben je zestig?" I6.00 Voor de zieken, 10.30 Ziekenlaf. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Felicitaties voor de Jeugd. 17.45 Heg. uitzending: Ir L. J. Vroon: „Vee teelt en Visserij in Suriname", 13.00 Nieuws. 18.15 Actualiteiten. 1840 Ronde van Frankrijk, 1840 Politlekapel. 19.00 -Hier vrij Europa". ig.30 Verkiezings toespraak. 19.45 GTam.mUZ. 1940 „Dit ls leven", causerie, 20,00 Nieuws- en weerber, 20.08 De gewone man zegt er *t zijne van. 20.15 Kamerorkest en so list. {Om 20.40 Actualiteiten). 21-30 Da Radiodokter. 21.40 Pianorecital. 22.10 Gramjnuz 2240 Orgelconcert 22.45 Avondgebed en Liturgische kalender. 23.00 Nieuws, 23.1524.00 Gram.muzlek, HILVERSUM n. 298 m. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtend gymnastiek. 7.30 Gramjnuz. VPRO: 740 Dagopening. AVRO: 8-00 Nieuws. 8.15 Gramjnuz. 9-00 Morgenwijding. 9.15 Gramjnuz. 9-25 Voor de hulsvrouw 9.3<) Gramjnuz. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor de zieken. 11,30 Sopraan en plano. 12.00 Dansmuziek. 12.30 Land en tuin hou wmededehn gen. 12.33 Voor het platteland. 12.40 Gram.muz. 13.00 Nieuws. 1345 Mededelingen cn gram. muz 1330 Orgel en accordeon. 14-00 Voor de vrouw. 14.30 Grammuz. 14.40 Schoolradio. 15.00 Granunuz. 15.30 Onze Amerikaanse Buren. 16.00 „Dit is mijn Uevelingsmelodie", enquête, 15.30 „De belevenissen van Flip en Flop", hoorspel voor de jeugd. 16.50 Kinder koor 17.15 Toespraak. 1740 Viool en davécimbel. 13,00 Nieuws. 1845 Sport. 18.25 Militair orkest. 18.55 Pianospel. 19.10'..Paris vous parie". 19.15 Koorcon cert 19.45 VerkiezinBstoespraak. 20.00 Nieuws. 20.05 Promenade orkest en so list. 20.45 ..Be weet, ik weet wat U niet weet". 21.00 Cabaret. 21.40 Orkestcon cert. 2245 .Discogram". 22.45 Buiten lands overzicht. 23.0o Nieuws. 23,15 ..New York Calling". 2340—24.00 Jazz muziek. ENGELAND 1500 en 247 m. BBC Light Programme 12.00 Operamuziek. 12.30 Sportrepor- tage. 13.35 Gramjnuz 13.45 Voor de kinderen. 14.00 Voor de vrouw. 15.00 Sportreportage 1540 Voor de soldaten. 15.45 Lichte muziek. 1545 ..Mrs Dale's Dagboek". 1640 Lichte muziek. 17.00 Gevar. muziek. 17,30 Sportreportage. 18.35 Gram.muz. 18.45 Hoorspel. 19.00 Nieuws. 19-25 Sportuitslagen. 19.30 Vör- zoekprógramma. 20.00 Gevar. program ma. 21-00 Idem. 21.30 Reportage. 22.00 Nieuws. 22.13 Sportreportage. 2240 Lichte muziek. 23.00 Voordracht. 23.15 Rhythmlsche muziek. 234624,00 Nws. BRUSSEL 324 ra. 31.43 Klassieke muziek. 12-30 Weer berichten- 1244 Gramjnuz. 13.00 Nieuws, 13.20 Gram.muz, 14.00 Schoolradio. 1540 Klassieke muziek. 16-15 Gram.mu2. 17.«0 Nieuws, 17.10 Gramjnuz. 17.15 Voor de kleuters- 17.38 Cello en piano. 17,50 Boekbespreking lS.Oo Cello en ptano. 18.3o Voer de soldaten. 19.00 Nieuws. 19.4o Gram.muz 19 50 Syndicale kro niek. 20 00 Hoorspel. 2rj40 Gram.muz. 2140 Operettemuziek. 22.00 Nieuws. 22.15 Lichte muziek. 22.45 Gramjnuz. 22.5523.00 Nieuws- DINSDAG 24 JUNI NCRV: 1940—20.45: ,jn bet hart van \msterdaro", reportage. pluvius liet zich Zaterdagavond ken nelijk vertederen door het opgewekte enthousiasme van het op stortregens ge klede groepje mensen, dat zich door het „zomerse" weer niet had laten weer houden naar Dijkzigt te trekken, waar de mondaceordeonvereniging „Jubilate" en de volksdansvereniging „Vima" ge zamenlijk een uitvoering hadden geor ganiseerd. De vale dreigende wolken ten spijt bleef het droog. .Jubilate", onder leiding van de heer C. de Klerk Jr, liet horen, dat de mond harmonica heel wat meer is dan „kin derspeelgoed", wat velen er blijkbaar in zien. Behalve enkele populaire wijsjes werden ook enige melodieen van hoger gehalte gespeeld, zoals „Kunstlerlebcn" in een bewerking van de dingent. Een verrassing was het optreden van de Duitse groep Wanderverein „Bocholt" uit Bocholt, gast van de „Vima". Dit kleine groepje voerde een aantal dan sen uit, onder andere de Mocholter Qua drille» een grappig en levendig geval. „Vima" zelf het zich ook niet onbe tuigd en voerde met een uitgebreide groep dansers een aantal bekende volks dansen uit. Het grootste succes behaal den zij met hun Hollandse boerendan sen. gedanst in boerencostuum. Het slot van het programma was een fantasti sche fakkeldans, die het uitstekend deed tegen het décor van donkere bomen. Namens de Rotterdamse Kunst Stichting sprak de heer C. A. 't Hart een kort woord van waardering voor ..Jubilate" en „Vima", die het hunne bijdragen tot een herleven van de Nederlandse volks kunst. SHAG De oudste deelneemster aan de Haringrit: mevrde weduwe Plokker-Sluimer bij aankomst aan de finish. Zij reed 250 kilo meter mee M-AA.S. zette zijn reeks lus- trumb ij eenkomsten van dit jaar Zaterdagavond voort met een le denavond in Palace. Terwijl de voorgaande avonden de vorm van uitvoeringen hadden, was dit een ontspanningsavond, waarop de le den genoten van een uitstekend cabaretprogramma. Vooraf had de prijsuitreiking plaats van aile in het kader van het 35-jang bestaan gehouden on derlinge wedstrijden. Niet minder dan 26 eerste, betzelfde aantal tweede en derde prijzen werden uitgereikt. Daarna heeft Andre Meurs, ge assisteerd door Cas Kus, Liesbeth Lunow en Fons Dankaart, Loeki Norel en Eddy Schuyer er voor gezorgd, dat niemand der aanwe zigen zich Dok maar een seconde behoefde te vervelen. Het is merkwaardig, hoe goed Nederlandse acteurs en actrices toch altijd Engelse woorden en te lefoonnummers kunnen uitspraken wanneer zij uit het Engels ver taalde toneelstukken spelen. Neem nu eens de manier, waarop de spelers van de toneelgroep „Phoe nix" Zaterdagavond tijdens de op voering van „De Voetbalpool" in de Schouwburg de afkorting „R.A.F," zo achteloos weggeven als „Aahr-éé-eff". eFilloos. Zelfs de Engelse kranten ontbreken op het Nederlandse toneel niet in Engelse blijspelen. Gelukkig heeft de ver taalster van „De Voetbalpool" toch niet vergeten een soort Nederlands accent aan het blijspel te geven en daarom wordt het publiek verrast met echt Hollandse uitdrukkingen als „Krijg het berus" (hilariteit) en „Alles is appiekim". Deze zo specifiek op het lach vermogen van ons Nederlandse schouwburgpu bliek werkende geestigheden zün gelukkig niet de enige verdien sten van „De Voetbalpool" van de Engelse auteur Arnold Ridley. Dit blijspel bevat veel geniet bare humor, die door de leden van de speelgroep „Phoenlx" onder regie van Cruys Voorbergh ten volle gegeven wordt. Jan Korevaar als een doodverlegen, door en door fatsoenlijke Engelse minnaar is kostelijk en Roosje Kohier als een plakkende en bedilzieke schoon moeder met een hekel aan de „ci- nematograaf" en aan voetbalpools hartenveroverend. Rita Henneken, Jesje van Marie, Pierre Balledux, Wilma van Klaveren en Bob Droog droegen het hunne bij tot de algemene vrolijkheid (hier en daar was het spel iets te gechar geerd) en ook de bijrollen waren bij Frans Kckshoom en Jeanne Koek in goede handen. Hoewel de originele Hollandse titel „De Voetbalpool" is, werd het stuk Zaterdagavond opgevoerd onder de benaming „Het geld ligt op straat". Een gedeelte van de recette is bestemd voor het Ne derlands Olympisch Comité. „Congres van Instituut „Stad en Landschap" Onder voorzitterschap van mr K. P. van der Mandele is gisteren in Dor drecht het jaarlijkse congres van het in stituut „Stad en Landschap van Zuid- Holland" gehouden. De deelnemers aan het congres werden ontvangen In ge- houw „Americain" waar, nadat mr Van der Mandele een welkomstwoord had gesproken, de burgemeester van Dor drecht, mr J. A. H. J. van der DusKfi, in een korte toespraak de lof van Dor drecht bezong. De burgemeester wees ook op de problemen waarvcor de Mer- westad zich gesteld ziet dobr de eisen die het moderne verkeer stelt. Zaterdag hielden de beide Over- schiese hulpploegen van het Rode Kruis een oefening in groot ver band langs de Delfshavense Schie. De transportcolonne moest onder leiding van dr W. A. Treurniet, commandant, een opgaaf afwerken als zou een gioot passagiersvlieg tuig een noodlanding hebben ge maakt. Een begin van brand was gesmoord. Talryke slachtoffersla gen hier en daar aan beide zijden van de Schie verborgen. Alle gewonden moest eerste hulp worden verleend. Voorts moesten zij getranspor teerd worden naar het noodhospi taal in de coöperatieve malerij „Ons Belang", waar helpsters klaar stonden om de verbanden en pleisters af te nemen. De ernstige gevallen werden per auto ver voerd, de overigen van de 23 pas sagiers gingen per boot naar het hospitaal. De „gewonde passa giers" bleken het niet gemakke lijk te hebben: een koude motre-. gen maakte hun positie verre van aangenaam. In een patat-zaak aan dc Van Speijkstraat sloeg Zaterdagavond om streeks half twaalf do vlam In een vat met patat-olie. Personeel van de slan- gemvagens 30, 31 en de gereedschapswa gen 3, bluste de brand onder leiding vatl hoofdman J. J. Osier met twee kool- zuurapparaten en twee schuimappara- ten. Mei een straal uit de rubberslang werd nageblust. Setlgman wint Queens- club-tournooi LONDEN Het Queensclub tennis-tournooi is gewonnen door de Australiër Frank Sedgman. In de finale sloeg hij zijn landgenoot Mervyn. Rose met 10—8, 62. Het dames enkelspel werd een zege voor mevr. Hazel Redick- Smith (Zuld-Afrika). Zij won de eindstrijd van de Engelse Betty Wilford met 7—5 6—1. De overige uitslagen van de eindstrijden luiden: Heren dubbelspel: Drobny (Eg.) en Patty (Ver. Staten) slaan Rose en Candy (Austr.) 26 64 97. Dames dubbelspel: Louise Brough en Maureen Connolly (Ver. Staten) slaan Beryl Penrose en Gwenty Love (Zuid-Afr.) 6—4 5—7 6—3. Gwenty Love en Woodroffe (Zuid-Afr.) wonnen het gemengd dubbelspel, doordat het paar Maureen Connolly en Rose zich terugtrokken wegens een schouder- blessure van de Amerikaanse. PARIJS, De interland waterr polowedstrijd FrankrijkBelgië, die in het zwem stadion van Tou- xelles te Parijs werd gespeeld, is geëindigd in een 53 overwinning voor de Franse ploeg. (Advertentie I.M.J Het Zuiden heeft te Siegerswoude met slechts één punt verschil van VKC weten te winnen. En deze 2ege heeft het laatste half uur van de partij doorlopend aan een zijden draadje gehangen. De eerste twee op stellingen van de Rotterdammers konden zich tegen de fel verdedigen de Friezen niet voldoende vrijmaken en het was dan ook vrij fortuinlijk, dat de rust met een 3—2 voorsprong voor Het Zuiden inging. In de tweede helft schoot mevr. Merk na een kwartier in, zodat met 24 voor Het Zuiden werd gewisseld. In de beginopstelling hadden de Frie zen het heft weer in handen. De ge broeders Terpstra brachten De Geus c.s. doorlopend in het nauw en dat het door W. Terpstra maar 34 werd, lag meer aan het slechte schieten der gastheren, dan het verdedigen van de Rotterdammers. Herkamp damtitel UTRECHT, Zondag. Zowel de party van gisteren, tussen titelhou der Keiler en Ir. Van Dijk, als die van vandaag, tussen Keiler en Roo- zenburg, z|jn In remise geëindigd. Alle drie spelers zijn daardoor geljjk geëindigd met 2 punten en 'n nieuwe herkamp om nit te maken wie natio naal damkamploen 1952 wordt, is daardoor noodzakelijk geworden. Deze is-vastgesteld op 5» 6 en 12 Juli. De partijen tussen Van Dijk en Keiler en laatstgenoemde tegen Roo- zenburg waren, in tegenstelling tot de ontmoeting Roozenburg—Van Dyk Vrijdagavond, teleurstellend. Dc spe lerswaren uiterst voorzichtig en ruil den veel schijven,'zodra de posities enigszins onoverzichtelijk werden, af. Nu zijn dergelijke partijen voor de spelers altijd bijzonder moeilijk, want de geringste fout in de heropbouw heeft in de regel noodlottige gevol gen. Voor de toeschouwer zijn zij evenwel minder interessant en als zodanig was het verloop van de spelen op gisteren en vandaag dan ook een tegenvaller. Aldus heeft de titelstrijd, die door zijn abnormale organisatie veel te lang loopt, nog steeds niet zijn defi nitief beslag gekregen. Zal dit op 22 Juli wel het geval zijn? Het Is te hopen. DEN HAAG. De KNAU heelt in verband met het besluit van het NOC om "een dames-estafette ploeg naar Helsinki af te vaardi gen, beslist, dat de samenstelling van deze ploeg bekend zal worden gemaakt na de eindstrijd van de 100 meter op de Nederlandse kam pioenschappen, die het volgende weekeinde te Rotterdam worden gehouden. De ploeg zal uit vijf dames bestaan, vier plus één re serve. Drie plaatsen in het team staan reeds vast, nL Fanny Blan- kersKoen. Puck Erouwer en Willy Lust. De aanwijzing van de andere twee dames zal aan de hand van de bereikte prestaties op deze kampioenschappen geschie den. Motorwedstrijden te Schijndel SCHUNDEL, Onder gunstige weersomstandigheden werden Zon dag te Schijndel internationale mo- torwedstrijden gehouden. Ruim 12000 toeschouwers woonden de wedstrijden b|j. Het parcours had een lengte van 2100 meter. De snel ste ronde werd gedraaid door Schram in 2 min, 52,7 sec. Internationa]e klasse boven 125 e.c.: 1 Baeten (Belg.) met „Sarolea" 26 mm. 10,9 sec.; 2, Archer (Engeland) met „Norton" 2343 2; 3. Klink (Helmond) met „BSA" 26-40.8; 4. Liekens (Belgie) met „Saxolea" 26 51.4; 5. Boudoln (Leen den) met „Matchless" 27.01.9, De snelste ronde werd gemaakt door de Belg Baeten in een tijd van 2 min. 33 sec. Hoofdklasse tot 125 cc (Nationaal). 1. Schram (Amsterdam) met „Eysink" 41 min, 25.4 sec.; 2. Meynen (Utrecht) met „Eysink 41.40.9: 3. Selling (Amsterdam) met „Eysink" 42.37.8, TOKIO. Te Tokio werden mei het oog op de Olympische Spelen de laatste selectie zwem wedstrijden gehouden. Een uitste kende prestatie werd geleverd door Hanhizume, die de 400 meter vrije slag won in 4 min. 40.2 sec. Op de 100 meter schoolslag kwa men niet minder dan vier zwem mers onder het nationale record. De beste t\jd werd genoteerd door Yoshitaka, die het nummer in 1 min. 8.8 seh. won. Bij de dames won Sadako Yamashita ile 100 meter vrije slag in 1 min. 10 sec. Kazuko Matsu- moto verbeterde tenslotte het 16 jaar oude rationale record op de 200 meter schoolslag dames door de afstand ff te leggen in 3 min, 1.4 sec. door De heer Marrapit wrong zich In allerlei bochten. De detective ging voort: „Waarop Is deze mening ge baseerd? Wat zijn de feiten?" Hij keek George aan. George schudde het hoofd. Het was gemak kelijk en het kwam hem ook heel goed uit in een bende te geloven, maar op welke gronden? Nogmaals schudde hij het hoofd. De heer Brunger was min of meer teleurgesteld. Zelf niet hele maal zeker van ziin zaak, had hij zich graag vastgeklemd aan elke steun, die hem geboden werd. Maar zijn devies luidde: „Maak indruk op je cliënt!" Hij nam weer bet woord „Dit zij" de feiten. We heb ben een waardevolle kat, een kat, waarop de begerige blikken van alle kattenfokkers gericht zijn. In Amerika bijvoorbeeld. U hebt me toch verteld, meneer Marrapit, dat u menig bod uit Amerika ontvan gen hebt?" „Achthonderd pond", kreunde de beer Marrapit. „Juist! Let nu op. Er heerst ont stemming b|j de fokkers in ons land omdat u deze kat met wilt gebruiken voor het doel. waarvoor ze naar hun mening gebruikt zou moeten worden." De heer Marrapit steunde: „Ik verafschuw polygamie!" „Precies! De feiten stapelen zich op. Honderden kenners hunkeren naar deze kat. We hebben rekening te houden met uw weigering om... om..." De heer Brunger pauzeerde even om zich kies te kunnen uit drukken. „U kunt er op rekenen, meneer, dat wij deze kat zullen terugvinden, op welke manier dan ook. Er bestaat een samenzwering onder de verontwaardigde fokkers om deze waardevolle kat te be machtigen, en daarom, meneer, hebben we te doen met een bende, een bende!" De heer Marrapit slaakte een diepe zucht. „Blijf kalm, m|jn waarde beer", bezwoer de heer Brunger hem. „U krijgt uw kat terug. We be schikken over de feiten. Nu zijn er twee manieren om zo'n bende aan te pakken. We kunnen het op rollen, of we kunnen haar uit haar tent lokken door een beloning uit te loven." George sprong In zijn stoel op. „Mankeert u iets?'1 informeerde ae beer Brunger. „Ikik sta verbaasd over uw scherpzinnigheid", riep George uit. „Ervaring, meneer, ervaring!" zei de heer Brunger luchtig, Hij wend de zich nu weer tot de heer Marra pit „We moeten van beide metho den gebruik maken", ging hij ver der. „Ik ga nu terug naar de stad, maak een lijst van de voornaamste fokkers cn zet mijn staf aan het werk. Bovendien moeten we deze beloning per advertentie bekend maken. Daar het zo'n waardevolle kat geldt kunnen we niet met hal ve maatregelen volstaan- Zullen we om te beginnen zeggen honderd pond?" „Broom!" hijgde de heer Marra pit. „Broom!" George rende naar het buffet, waar het kalmerende vocht altijd voor de heer Marrapit gereed stond. De beer Marrapit dronk, maar hij was zo overstuur, dat bet glas tegen zijn tanden klapperde. „Bedenk wat het voor u bete kent", argumenteerde de heer Brunger, een beetjp uit het veld geslagen door de manier, waarop zijn voorstel ontvangen was. De toon van de detective was zeer ernstig, want hij zat te beden ken, wat deze honderd pond voor hemzelf zouden betekenen. - Bij vorige gelegenheden had Hij op het uitloven van beloningen aange drongen en er voor gezorgd, dat Issy Jago ze in de wacht sleepte, waarna hij er dit jongmens een zeker percentage van uitbetaald had. „Bedenk wat het voor u bete kent." herhaalde hij. „Wat Is hon derd pond, of zelfs driemaal dat bedrag, wanneer bet er om gaat uw kat terug te krijgen. Wat bete kent het, meneer?" „Mijn ondergang," antwoordde de heer Marrapit, en hij nam weer een teug broom. „Mijn ondergang". De heer Brunger argumenteerde verder. „Zeg dat niet, meneer. Bedenk wat onze viervoetige lie velingen voor ons betekenen. Ik heb zelf thuis een bloedhond, waar ik mijn leven voor zou geven als hij zoek was. Ze zijn meer voor ons dan louter.... louter....** „Aards slijk," suggereerde George, en hij deed het Iets te geest driftig. maar dat is verklaarbaar, want de zaken gingen hem naar wens „Louter aards slijk," herhaalde de heer Brunger. De beer Marrapit zocht zijn troost weer bij de broom, liet het oog rusten op een levensgroot portret van zijn geliefde Roos en zei toen, uiterlijk kalm: „Als bet moet dan moet het" Snel haalde de heer Brunger pen en papier te voorschijn en na drie minuten bood h!j de heer Marrapit een verklaring ter tekening, dat een beloning van honderd pond werd uitgeloofd aan de vinder van de Roos. Hij stopte het document In zijn. zak en nam afscheid. „Morgen," zei hij. „kom Ik zelf of iemand van mijn staf om de naaste omgeving af te zoeken. Ik weet, dat het al RIO DE JJ iNEIHO Het Olym pisch Comïti van Brazilië heeft het Internationaal Olympisch Co mité het ver.-.oek gedaan de Olym pische zome .'spelen van i960 te mogen organiseren. gedaan fs, maar alleen door dillet- tanten. De ervaren detective, me neer, weet een naald te vinden waar de lfek nog geen hooiberg onderscheiden kan." VI Hij was verdwenen. Zijnlaatste woorden hadden George mét zorg vervuld. Alles verliep uiterst vlot, maar de Roos moest uit de buurt blijven van één van die naalden- zoekende detectives. Ze moest zo gauw mogelfjk naar een andere schuilplaats gebracht worden. „Oom," zei hij, „ik heb het niet gezegd waar die detective bij was, maar ik geloof, dat ik een Spoor heb. Ik wil u niet blijmaken met een dooie mus, maar Ik meen echt, dat ik iets weet. Stel me geen vra gen," verzocht hij, bang dat de heer Marrapit hem zou gaan uit horen. „Ik beloof niets. Misschien is het alleen maar verbeelding. Maar ik geloofik geloof ja, ik geloof, dat ik een spoor heb," De heer Marrapit rende naai de bel. „Roep de detective terug! Je had moeten spreken. Ik zal hem door Fletcher laten terughalen," George greep dc arm van zijn oom. „Onder geen enkele voorwaar de. Daarom heb ik daarstraks juist niets gezegd. Ik ben er van over tuigd, dat ik het beter alleen kan doen." „Je overtuigt mij niet Je bent een amateur. We moeten een man van ervaring hebben. Laat mij bellen." George stond doodsangsten uit. „Nee! Nee! Ziet u niet, dat het al leen maar tijdverspillen is? Laat me eerst zekerheid krijgen, dan kunnen we nog altijd de detective er b|J roepen. Ondertussen kan h|J een ander spoor volgen, als hij er een heeft." Dit argument trof doeL De heer Marrapit zeeg in een stoel neer. (wordt vervolgd) LOOSDRECHT, Ondanks het slechte weer waren ruim 200 zwem mers en zwemsters Zaterdagmiddag naar Nieuw-Loosdrecht gekomen om deel te nemen aan de traditionele 2 km zwemwedstrijd. Op het nummer vrije slag werd de Rob benzwemmer Kayser ook dit jaar overwinnaar, zij het na felle strijd met de Utrechter Willemse, die met enkele decimeters geslagen werd. De GZC-er Beijderwellen viel in de eindsprint iets terug. Kaysers tijd, 28 min, J, 4 sec. was zeer goed. Bij de dames ontbrak Geertje Wie- lema, die reeds 2 jaar achtereen won, wegens ziekte. De 14-jarige Tini van Brenk, een opkomend Robben-sterre tje behaalde nu met ruim 100 meter voorsprong in de keurige tijd van 30 min, 8.3 sec. de overwinning. Vrjje slag heren.: de Robben Hilversum, 28 min. 1.4 sec; 2. Wülemse, De Vecht streek, Utrecht; 3. BeijderweUejl. Goud se Zwem club Gouda Vrije slag dames: 1. Tini van Brenk, De Robben. Hilver sum. 30 min. 8 3 sec.; 2. Florence Peters, Neptunus, Arnhem; 3. Annie Veldhuizen, Dt Robben Hilversum. Schoolslag heren: 1, Arnold, Neptunus Arnhem. 34 mLn. 4,6 sec.: 2, Hermes, De Robben Hilver sum; 3, Sin dort, De Merwede Dord recht. Schoolslag dames: ■1. Tony Hom. De Robben Hilversum 34 min. 10A sec,; 2. Emmy de Graaf, De Robben Hilversum; 3 Jople Dinter. AZC Arnhem. Om de Zilveren Bal Aan de wedstrijden om de Zilve ren Bal, die 17, 24 en 31 Augustus op het terrein van Sparta zullen worden gehouden, nemen de yol- gende verenigingen deel: ADO (Den Haag), BW (Den Bosch), Eindhoven, Emma (Dordrecht), Enschede, Feijenoord (Rotterdam), 't Gooi (Hilversum), Heracles (Al melo), HW (Den Haag), Sparta (Rotterdam), Stormvogels (IJmui den), WV (Venlo). Wageningen en Willem n (Tilburg). Fornara (It.) won Ronde van Zwitserland ZURICH. De Italiaan Fornara heeft de Ronde van Zwitserland ge wonnen. Zijn totaaltüd over de on geveer 1600 km lange wedstrijd was 46 mar 13 min. 25 sec. Kiïbler (Zwfts.) werd tweede In 46.18.22 en Clerici (U.) bezette met 46.20.21 do derde plaats. Het verdere klassement luidt; 4, Cera mi (It.) 46 26.14; 5, Giudlcl (It.) 46.22 T4: 6. Golxschmidt (Lux.) 46.32 33; 7 Sehaer (Zwits46 33.51; 8. Demulder (Belg) 46-33 52; 9 Brule (Fr.) 48.34.41: 10 Fondelli (It.) 45 35 25 De laatste etappe, van Arosa naar Zueneh over 241 km werd een over winning voor Croci—Tortl (Zwitserl.) la 6 uur 53 min 6 sec. 2 Meneghcttl (Fr.) 6 54.38; 3. KubJer (Zvvits.) 6 56 30; 4. Dlggcimann (ZwitS)J 5. Sforacebi (It.); 6. Sehear Zwits.); 7. Cerami (it8 Hoermann (Dultsl.J: 9. Falzoni (It.); 10 Ex aequo een grote groep in dezelfde tijd als Kubler. Kub- icr werd winnaar van de grote berg prijs met 56 punten voor Metzger (Zwits.) 42 pnt. en Fornara (It.) 41 punten. Na de Ronde van Zwitserland is de stand voor de prils „Desgrange—Colom bo" wat betreft de eerste vijftien als volgt; l. Kubler (Zwits.) 103 pnt.; 2. Coppi dt.) 57 pnt.; 3 Petrucci (It.) 44 pnt; 4. Decock (Belg.) 40 pnt.: 5. Ockerg (Belg) 38 pnt.; 6. Schotte (Belg.) 36 pnt.; 7. Magnl (It.) 34 pnt.; 8. Bobet (Fr.) 32 pnt.; 9/10 Falzoni (It.) en Rooic (Fr 29 pot.; 11. Imparns (Belg.) 28 pnt.; 12. Zampini (It.) 27 pnt.; 13, Keteleer (Belg.) 26 pnt.: 14/15 Van Est (Ned.) en Bartali (It.) 22 pnt. Nederlands jeugdzevental wint waterpolo-tournooi In het Zwarte Plasje te Hillegers- berg is gisteren het waterpolo-tour nooi, dat de Sportvereniging Hille- gersberg had georganiseerd kunnen, doorgaan, aangezien de temperatuur van het water nog juist aan de ge stelde eisen voldeed. De eerste wed strijd in het toumooi tussen SVH en HVGB, welke eveneens competitie wedstrijd voor de hoofdklasse van de KNZB was, heeft HVGB met 4—2 ge wonnen. (Ruststand 12), De Zwemclub Rotterdam werd in de tweede wedstrijd tegen het Neder lands Jeugdzevental verslagen met 5—2. De jeugdspelers waren bijzon der snel en lieten een uitstekende in druk achter. De doelpunten yoor het jeugdzevental werden gemaakt door Keizer (3) en Luehs (2), en. voor Rot terdam door v. d. Ende en Enfrop. In de verliezersronde herstelde SVH zich tegen Rotterdam en won met 6—2, De finale tussen HVGB en Neder lands Jeugdzevental werd een over winning voor de jeugd, welke HVGB overrompelde door snelheid en tac tiek (6—1). Amfefd*!* 0*> Haag - Eelt*;dam ïomor-programma vanaf Maandag 80 Juni 1 elke week Twee poma verzorgde reizen tegen populaire pr^ci 5 DAGEN PARIJS Fl. 50.- plu» 6500 Fr. fr*. Onverzorgd Fl. 37.50; met hotel verzorging FI. 65.- Hmh ©var Laon-Sofiaona tanig ©var Raima an dcor Maat dal. B*i««k «»n VaraalIUa-Fonlalnablaau-ElHaftoran-FoIla* Barflir©- Loirvra-Dima. Inlarat*. raporUgai op hlrtorlach gabiad. 6 DAGEN ZWITSERLAND Fl. 147.50. Vaabiljf in Zwiltarlnad- Bazoak aan SchaHHauian-Z&rlch-Luiarn- Inlarlakan-Jungfrau-Barn. Vraagt uitgabrald programma aan wijt TOURÏHGCABBEJSRÏJF „PELSTER" Jullenalaen 59 Ze lit. tele). 3227 Vartrakplaaban t Zalit-Utracht- Amitardam-Dan Haag-Rotlardart» Br ada. W(f wonnan In do Raffy* Toarhtlquo 19S1 1952 voor var" rorj F rvy ha tolt, railauranfa, Jtauza rauta «fl raporiapa» Ovnr Frmnbrflk. drlm d/diccgtli pru-—n an 5 Prfx-rf'honnaiw-

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 6