f Ei fB t mpjfsm C D ALBERT HEIJN AGENDA Verkiezingsdienst De Schiedammer MEISJE J0umhn/i£clctm niri is vsAvonqm r~ Woensdagavond weer present op het Koolas DE A VONTUREN VAN KAPITEIN ROB .Veilig Verkeer en leerzame jeugd Excelsior ontmoet morgen PPSC D.O.K. Mulo-examen Nog een brand Tennissen op Spieringshoek Vijf babies krijgen spaarbankboekjes ANGOB wil fusie met andere organisaties van drank bestrijders Handelsnaam mag niet misleiden Zwaar werk voor rechters van Intern. Hof Prof. Romme pleit voor katholieke eenheid In West-Duitsland zou oorlogstuig worden gesmaakt Ook Togliatti in ongenade? Ds Loos heeft verlof tot 1 September „Madurodams" raad voor televisie Trein was zoek vJ Mr Oud becritiseert dr Drees en PvdA Zeer grote schade bij Philips SCHIEDAM WASMACHINES Werkster jonge werkster Nette werkster ISlIIilSlIIII HanHHMMMHMMi Natuurazijngrote -fles tl Bak- en Braadvet per pak Bitterkoekjesgries iso gram 21 Ontbijtkoek .grote, zware koek Boteriiamworst200 0ram €S© lefdse Kaas 250 gram Sohoencrême 2 dozen Dinsdag 24 Juni 1952 Evenals op voorgaande verkiezingsdagen zal ook Woensdagavond de verkiezingsdienst van „De Schiedammer" in actie zijn om de uitslag van de stemming voor de Tweede Kamer bekend te maken. Van half zeven af zullen op bet Koolas (hoek Lange Kerkstraat Broersvest) de uitslagen snel en regelmatig per microfoon worden omgeroepen en op borden woeden gepubliceerd. Teneinde de onver mijdelijke waehtperioden op te vullen zal een filmauto aanwezig zijn om met de vertoning van een serie leuke filmpjes de tijd te korten. 1925, De veronderstel ling van kapitein Mac- Lloyd blijkt juist te rijn; de ijsberg kan de „Ga lilei" niet dichter nade- ren. Maar het expeditie schip is nu wel gedwon gen vlak onder de kust van het eiland te blijven En de ijsberg blyL op de loer liggen. Mac- Uoyd durft niet voor anker te gaan. want by vertrouwt zijn geheim zinnige tegenstander niet, als het schip eenmaal gestopt ligt, is hij waar schijnlijk helemaal ver loren. Maar dan stoot bet schip opeens. Met een ruk haalt MacLloyd de telegraaf over. „Volle kracht achteruit". Eïet schip komt los, maar stoot bijna onmiddellijk weer. Reeds stroomt het water met grote kracht de machinekamer binnen. Het schip maakt zwaar, slagzij en kapitein MacLloyd begrijpt, dat dit. het einde is. Hij geeft de bemanning opdracht het schip te verlaten en in de boten te gaan. Voor het schriftelijk examen van de Vereniging voor Veilig Verkeer waren dit jaar 788 leerlingen van 23 openbare en bijzondere scholen ingeschreven. Hiervan moesten niet minder dan 156 worden afgewezen. Een aantal van 632 scholieren bleef over om deel te nemen aan het practische gedeelte van dit examen. Slechts 283 konden hiervan slagen daar 163 werden afgewezen en 186 niet opkwamen wegens het ontbre ken van een fiets om de proeven af te leggen. Zoals reeds eerder bericht, bestond voor de laatste categorie gelegenheid inplaats van het practische gedeelte een mon deling examen af te leggen. Van de 63 opgekomen leerlingen, slaagden nog 39, zodat het totaalcijfer van de adspirant Veilig Verkeer-wegge- bruikers steeg tot een aantal van Op Zondag 20 Juli organiseert de Schiedamse Scheidsrechters-vereni- ging een regionaal voetbaltournooi, waaraan elftallen van onderschei dene scheidsrechtersvereniglngen zullen deelnemen. Daar aan zulk een toumooi kosten zijn. verbonden, hebben Excelsior, organisator van de Excelsior nederlaagserie en PPSC, winnaar van deze serie, zich bgreid verklaard, Woensdagavond om 7 uur op het Excelsior-terrein een wedstrijd tegen elkaar te spe len, waarvan de baten zullen wor den afgedragen aan de Schiedamse Scheidsrechtersverenïging als bij drage voor het te organiseren tour- nooi. Adspiranten-middag van Aan de adspirantenmiddag van de kring Rotterdam—Dordrecht en 1 Omstreken van het Ned. Chr, Gym- nastiekverbond, die Zaterdag 5 Juli op het voormalige feestterrein in het Volkspark wordt gehouden, zullen bijna 2000 jongens en meis jes van 10 i.ejrn. 16 jaar uit Rotter dam, Dordrgcht, Delft, -Maassluis, Maasland, Rozenburg en Schiedam deelnemen. Het programma voor deze mid dag vermeldt c.a. als aanvangstijd voor de wedstrijden half twee. Om vier uur is "er een marswedstrijd door de stad; die omstreeks kwart voor vijf overgaat in de opmars van de verenigingen. Om vijf uur. worden de gynmastiek-demonstra- ties ingeleid door de heer P. Kre- mer uit Rotterdam. Zij omvatten brugturnen, grond gymnastiek en een vrije oefening. Grond verkoop in Kethel De heer J„ J. Rodenburg te Kethel heeft zich tot de gemeente gewend met het verzoek om een strook grond, ter grootte van plm. 500 m2, gelegen tussen het Noord einde en de Vlaaxdingerweg te kunnen kopen ten behoeve van zijn bedrijf. Bij het totstandkomen van deze transactie zouden de erfdienst baarheden van weg, ten behoeve van aan de heer Rodenburg geves tigd op enkele aan de gemeente toebehorende percelen, kunnen ver vallen. Tégen de verkoop van .deze grond tegen de daarvoor geboden 'prijs van f 2.per vierkante meter bestaan bij B. en W, geen bezwa ren, aangezien de gemeente aan deze grond niets ten koste heeft gelegd. Overigens geschiedt de verkoop onder de gewone voor waarden. Nieuwe leerkrachten aan het Sted. Gymnasium De curatoren van het Stedelijk Gymnasium hebben bij de Raad een aanbeveling ingediend vow de be noeming van een leraar in natuur- en scheikunde aan deze school. Aanbevolen wordt ter benoeming in vaste dienst van het vak schei kunde en in tijdelijke dienst voox het vak natuurkunde: de heer drf 'W. P. Gelderman te Amersfoort Ter benoeming van een leroar in geschiedenis in vaste dienst wordt .voorgedragen dr H. J. de .Graaf, .thans leraar in tijdelijke dienst. ESPERANTO-AGENDA Pro la balotago ne okazos klub, ves per o Je la plej proJcslma merkredo, Estos do una fojon hbertempo, poste vi eiuj venos, car estos amuza lemiga vespero. In gebouw Irene aan de Nieuwe Haven werden Maandag weer de eerste Mulo-examens van dit jaar afgenomen. Hiervoor slaagden de volgende leerlingen: (B) C. H. Spmyt, (BI A. v. d. -Starre, (B) L. Versteeg te Rotter dam; (B) J. P. Helderop, (B) 3 -Hofman te Vla ar din gen; (B) J, J. van Noort te Maassluis; (B) J- Smit, (B) W. v. d. Windt, (B) I. S. Wols, (B) D. P. Burgerhout te Vlaardingen; (B> H. s. P. v. Welij, (A) J. A- Ravelli, <B> L. Willcm- sen de Bock (B) W. de Zeeuw te Rotterdam: (A) D- v. d. Waal, (Al A. Hordijk, (B) J. v. d. Steen te Fern Is; <B) H. G- J. Zoun, (A) X "Rijkuiter, <B) W- H, den Ouden (B) D. v. d. Maas, (A) S. M. v. Koon. (A) C. Stam te Schiedam; (A) J. v. d. Winden, (A) E, J. Stam. (A) M- Hordijk te Pernis; (A) X H. Korpel te' Vlaardingen. Nauwelijks een uur was de Schie damse Vrijwillige Brandweer Maan dagmiddag met het materiaal te rug in de kazerne, toen opnieuw het alarmsignaal werd gegeven, nu voor een brand aan de Schie, waar op de tweede verdieping van de Schiedamse Meubelindustrie 'tvuur met razende snelheid om zich heen sloeg nadat de brand was ontstaan in de daar gevestigde spuiterij. De aanwezigheid van cellulose maakte de atmosfeer er niet beter op en zelfs de meest doortastende brand weerman deinsde terug voor de verstikkende atmosfeer. Hoewel in het oude pand uitbreiding werd ge vreesd. kon de brand toch tot de verdieping, waar deze ontstond, worden beperkt. Wel liep de gehele fabriek grote waterschade op. Een grote partij fineer werd hierdoor aangetast en is zodoende vrijwel waardeloos geworden. Na drie kwartier hard werken kon de brandweer ook van hier met een gerust hart vertrekken. DRZ versloeg HBSS DRZ en HBSS speelden Maandag avond een oefenpartij, die er vriend schappelijk aan toe ging. Reeds di rect na de aanvang scoorde DRZ met een goed doelpunt, 1—0. Niet lang daarna liet de HBSS-midvoor het DRZ-net trillen door een voor zet ineens in te schieten, 11. Met deze stand kwam de rust. In de tweede helft werd er nog feller ge- streden voor de winnende goal. Het gelukte aan DRZ, na een weifeling in de HBSS-verdediging, om een 2 1 voorsprong te nemen, maar uit één der vele HBSS-aanvallen volgde een doelpunt, dat meer dan verdiend was, 22. Over het algemeen werd er matig gespeeld, maar toch waren er momenten dat er goed gecombi neerd werd en dat het publiek kon genieten van goed voetbal. DRZ werd uiteindelijk winnaar door een derde doelpunt, waarmee het einde kwam aan deze sportieve wedstrijd, die door scheidsrechter van Ravens goed werd geleid. GTB speelt tweemaal tegen SPC Zaterdag speelde GTB oefen wedstrijden tegen haar stadgenoot SFC. De GTB-comb. moest m een sportief gespeelde wedstrijd het onderspit delven tegen de SFC- comb. De uitslag was 12, nadat de rust met stand 11 was in gegaan. Daarna speelde GTB tegen SFC. .Reeds kort na het begin moest de SFC-doelman handelend optreden om doelpunten te voorkomen toen eerst de linksbinnen en daarna de midvoor voor zijn doel versche nen. Na een half uur moest de ex- SW-doelman zwichten. De mid voor was doorgebroken en gaf hem toen met een hard schot geen schijn van kans (10). Na de rust zette SFC een offen sief in maar de goed opgestelde verdediging bleef de situatie mees ter. GTB wist het spel te verplaat sen en SFC kroop toen door het bekende oog. toen by een aanval de doelman reeds was gepasseerd maar de deklat redding bracht. Wat beide ploegen ook probeerden er kwam geen wijziging, zodat met 1—0 in het ''oordeel van GTB het einde kwam. „HET VOORNTJE" IN DE SCHIE Ter gelegenheid van haar 15-ja- rlg bestaan organiseerde „Het Voorntje" een nationaal concours in de Schie, waaraan 19 vereni gingen deelnamen met een aantal' leden van 275. Het weeren de vangst vielen niet mee De volgende verenigingen gingen met een fraaie eorpsprys naar huis. 1. De Zilvervoom, Schiedam, ge wicht van 902 gr.; 2. DHV, Delft, 734 gr.; 3. Het Baarsje, Schiedam 565 gr.; 4. TOGT, R'dam, 5S2 gr.; 5. De Fint, Schiedam, 526 gr.; 6. Sport na Arbeid, Vlaardingen, 464 gr. en 7. De Ruisvoorn, Berkel- rRodenrijs, 369 gr. Voor de per- 'soonlijke prijzen kwamen de vol gende heren in aanmerking: 1, A. Heistek, 2. H. Borsboom, 3. J. v. d. Vlies, 4. R. v. Rutten, 5. A. Dries, 6. J. de Bruin, 7. Asmus, 8. F. Lankhorst, 9. J, Vermeulen en 10, F. Wolthuis, enz. PASSAGE Spencer Tracy als de vader van de bruid In de Passage kunnen de bezoe kers van de bioscoop t,e.m Donder dagavond het huwelijk bywonen van papa Bank's dochter met een jongeman, die luistert naar de naam van Buckley Dunstan. Mocht het U allemaal wat vreemd in de oren klinken, laten we er dan bi] vertel len dat papa Banks niemand minder is dan Spencer Tracy, dat Joan Ben net als zijn vrouw fungeert, dat zij beiden een dochter blijken te bezit ten die Elizabeth Taylor heet en dat die Buckley wordt gespeeld door Don Taylor. 't Wordt een allerdwaaste verto ning ten huize van de familie Banks, waar pa wel in bet middelpunt van de belangstelling staat. De weder zijdse kennismaking tussen de ouders van de op trouwen staande jongelieden is al in staat de nodige hilariteit te verwekken, laat staan de voorbereidingen voor het huwe lijk en de receptie, die beel de fa milie in rep en roer brengen. Eén maitre-d'hótel komt er aan te pas om nog meer verwikkelingen te for ceren. totdat tenslotte de grote dag daar Is. Waarom meer te vertellen van dit amusante geval, waarin van goed Wat men moet weten: Apothekers-nachtdienst: Gouka en Co., Groenelaan 127. Bellen bfl ongeval: G,G. en G.D Tuinlaau 89. Telefoon €9290. Films; Passage, 2 en 8 uur: De vader van de bruid (alle leeft.). MonopoJe, 2. 7, 9 uur; In Bagdad mag dat (14 jr.). Op de banen van het tennispark Spieringshoek vingen Maandag de wedstrijden aan om de Parkkam pioenschappen. Er was een bevre digende deelname. In de loop van deze week kunnen alle voorwed- strjjden worden afgewikkeld, waar na Zondag de finales volgen. De resultaten van de eerste dag waren; Dames Enkel: Mevr, Juboot sl. mevr. v. Katwijk 36 75 75; mej. v. d. Made sl. mevr. v. Beek 7-5 63; mej- B. de Ronde sl. mej. Boer 6—3 62; mevr. Ber nard sh mej. Kruit wegers 75 61; mej. Meyer sl. mevr. Hoekstra 6—3 6—-3; mevr. Smit sl. mevr. Pley- sïer 64 7—5; mevr. Daterna sl. mevr. Bakker 64 75. Heren Enkel: P. Geul sl. Nieuw- poort 6—1 6—1; E. Posterns sl, J. Bernard 9—7 63; X Bakker sL J Buters 7—5 63; H. Hoogendoom sl. M. Wagenaar 6-3 63; W Blaisse sl. J. Lam berm ont 6—3 6-3; M. Jansen sl. Klein. 6l 6—2; C. Buschmann sl. de Men- thon Bake 63 6—2. Dames Dubbel; Mevr. A, Beu kers en mevr. E. Blaisse sl. mevr. Vos en mej. de Boer 62 6t. Spelregeltest voor de junioren Donderdagavond om zeven uur vindt in Tivoli aan de Nieuwe Ha ven de opening plaats van de spel regel-testwedstrijden, die voor de junioren van alle voetbalclubs worden georganiseerd. De inleiding wordt gehouden door de heer D. Nijs, die daarna een vraaggesprek heeft met een sportjournalist. Jaarverslag Verenigde Glasfabrieken Productie en verkoop der N.V, Ver- eemgde Glasfabrieken te Schiedam toonden gedurende het gehele verslag jaar 1051 een gunstig verloop. De uitvoer ontwikkelde zich aanvan kelijk bevredigend. doch ondervind, juist in het laatste kwartaal, wanneer de grootste verschepingen plaats vinden een remmende werking van de in Sep tember Ingevoerde verhoogde weeldebe lasting. Verdere belemmeringen tegen het einde ven het jaar door invoerver boden of scherpe conhngenteringen. Jn landen, waarvan de eigen glasproducten, vrije toegang hebben tot de Nederland se markt, namen eer toe dan af. In vérband hiermede werd overge gaan tot een zij het geringe ver mindering der productie door stopzet ting van een verouderd gedeelte van het bedrjjt in Schiedam. Niettemin bereikte de productie, naar gewicht bemkend, een verhoudrngscö- fer van 1133 (vorig jaar 184.) tegenover 100 in 1038. Uit het saldo winst ad 349.440 (v, j. f 307.043) wordt een onveranderd divi dend voorgesteld van 8 pet. De N.V Nationaal Bezit van aandelen Vereenlgde Glasfabrieken keert even eens fl pet. uit. Op zijn hoofd gevallen Een dronken Zweed zwalkte Maandag met een kameraad op de B.K. Laan. Op een gegeven ogen blik bleek de steun, die hij bij zijn makker vond, te zwak. De Zweed kwam te vallen en liep een lichte hersenschudding op. Via het ge meenteziekenhuis kwam. hij weer terecht in de politieauto, die hem met zijn tochtgenoot aan boord bracht. (Van onze correspondent) HILVERSUM. Ter gelegenheid van het 75-jarïg bestaan van de Hil' versumse Spaarbank zyn alle oo Zendag 15 Juni In Hilversum, Bus- sum. Na arden, Huizen. Loosdrecht. 's-Graveland. Anke veen en Korten- hoef geboren babies verrast met een spaarbankboekje met eerste inlee ad 25.In totaal zijn er op die dag in genoemde plaatsen vijf babies geboren. Herziene omzetbelasting 1 Juli in werking DEN HAAG. - Nu de Eerste Kamer het ontwerp van wet tot technische herziening van enige tabellen voor de omzetbelasting heeft aanvaard en de wet in het Staatsblad is afgekondigd, ligt het in de bedoeling de daarbij voor ziene belastingverlagingen op 1 Juli a.s. in werking te doen tre den. spel en kolderachtige humor kan worden genoten. Stap er de kant van de Passage eens voor uit. In Bagdad mag dat en ook in Monopok De komiek Toto schijnt in Italië een getapt mannetje te zyn, dat daar weinig reclame nodig heeft om de films, waarin hij optreedt, tot een kasstuk te maken. We zien hem hier niet vaak, maar Mo nopole haalt in. de komende dagen de schade in- We zien Toto in vele tegenge stelde situaties. Zo is hij eerst de volmaakte butler, komt dan bij Sahara-rebelïen terecht inplaats van hr het Vreemdelingenlegioen en verdwijnt zelfs onder de Saha ra, Wie hem waarderen kan, zal bij Toto niets tekort komen. Burgerlijke Stand GEBOREN: Salomon W. z. v. M. Krommenhoek en L. v. d.' Linden; Carla'B. A. d- v. O. C. Bergsma en M. Bos; Antonlus J. z. v. J. A Oos- trum en A. J. A. Rensman; Cathari- na d. v. L. Bijl en D. van Holst; Marianne d. v, X Smit en A. C. J. Hartman; levenL kind v. Th. J. G. Janse en P. A. M. Kloppers, OVERLEDEN: F. van Santen, 75 j,; H. Winkelman, 64 j.; G, P. Meij er, 77 j. GRONINGEN. De Algemene Nederlandse Geheelonthouders Bond hield Zaterdag en Zondag haar vijftigste algemene vergade ring in Groningen. Voorzitter J. Redeker besprak de mogelijkheden voor de drank bestrijding. De geschiedenis van de drankbestrijding is volgens hem te verdelen in een drietal perioden; eerst de tijd van de lief dadigheid. daarna als onderdeel van de sociale bewustwording en vervolgens als een ethisch ele ment. Nu, zo meende de heer Re deker is een vierde periode aan gebroken, t.w. het streven naar blokvorming in de zogenaamde neutrale sector van de drahkbe- strijdingsbeweging. Men moet zich daarbij oriënteren op Protestants- Christelijke en humanistische stromingen in ons land. Spreker stond op het standpunt dat de weg van matigheid is uitgesloten. Alleen de weg van de volslagen drankbestrijding kan worden be wandeld. Nodig zal zijn de samenwer king tussen de zogenaamde neu trale organisaties, die mede de fusiegedachte moeten doen groeien. Naar de voorzitter verder ver klaarde is de tijd van verstarring voorbij* Er moest worden aange stuurd op samenbundeling, waar door tegenover de buitenwacht als een gesloten blok kan worden opgetreden. Bovendien kan de blauwe jeugd dan beter georgani seerd worden. Daarom diende er contact te worden opgenomen met de N.V., met de Internationale Or ganisatie van Goede Tempelieren en met de Spoorweg-Onthouders- Verenigïng. DEN HAAG. Herhaaldelijk komt het voor, dat onbeduidende, gewoonlijk aan één persoon be horende zaken een min of meer grootscheepse handelsnaam voeren, zoals Crediet- en Hypotheekbank, Bankvereniging of andere verbin dingen met het woord bank. Ook worden aanduidingen als fabriek of industrie gebruikt in gevallen, waarin in werkelijkheid slechts een minuscuul werkplaatsje bestaat. Tegen deze en dergelijke misbrui ken, die er toe kunnen, leiden, dat het publiek zich onjuiste voorstel lingen vormt van de onder die naam gedreven zaak, wil de Han- delsnaamwet paal en perk stellen. Deze Handelsnaam wet is in het al gemeen belang' door de ministers mr H. Mulderlje en prof. dr A. H. M. Albregts bij de Tweede Kamer Ingediend. Gedurende de bezetting werd in ae hindcJsnaamwet een nieuw artikel in gevoegd, waarbij het verboden werd een handelsnaam te voeren, die tot onjuiste voorstellingen bij het publiek zouden kunnen lelden. De nieuwe wet is aan hangig gemeakt, omdat de ministers het gewenst achten deze bepaling te be houden. Volgens de nieuwe wet zal het verboden zijn handelsnamen te voeren, die kennelijk een onjuiste nationaliteit van de betreffende zaak suggereren, dit ook om mis leiding van buitenlandse zakenlie- Perzisch oliegeschil DEN HAAG. Juist op het ogen- blik, dat dr Mossadeq van. Schiphol terugkeerde naar Teheran hij is er vanmorgen aangekomen, geest driftig begroet door vele duizenden Perzen beëindigde de Britse plei ter, Sir Ene Beckett, zijn dupliek voor het Internationale Gerechtshal te Den Haag. Daarmee waren de pleidooien in de rechtsstryd Enge landPeraé over de vraag van de bevoegdheid van het Hof om over de kwestie van de na tionalisatie van de Anglo-Iranian Oil Company recht te spreken af gelopen. Thans komt het zware werk voor de rechters in raadkamer. Vrij alge meen is echter de verwachting, dat zij er toch wel in een. viertal weken in zullen slagen tot een beslissing te komen, zodat, dan nog na de maand Juli de uitspraak tegemoet is te zien. De voorzitter der fractie van de K.V.P. in de Tweede Kamer, prof. mr C. F. M. Romme, heeft Maan dagavond in bet Circusgebouw te Scheveningen een rede gehouden, waarin hij eraan herinnerde, dat de verkiezingscampagne van zijn party gesteld is in het teken van de katholieke eenheid. Hij betoog de, dat de katholieke parlementa riërs deze eenheid nodig hebben als grondslag voor hun werk en dat de katholieken die gezamenlijk nodig hebben. De katholieke een heid, aldus spreker, is nodig als een macht om te komen tot vol tooiing der katholieke emancipatie, zij is ook nodig uit een oogpunt van gezinspolitiek en voor de on derwijspolitiek. Over de P.B.O. zei de heer Rom me: De bedrijfsorganisatie is nood zakelijk om slagbomen te leggen tegen het doorbreken van ons land naar een socialistische maatschap pij. Gerucht over drastische besnoeiing van uitgaven voor defensie van V.S. WASHINGTON. President Tru- man heeft Maandag verklaard, dat hem ter ore vas gekomen, dat de Senaatscommissie voor de gewapen de diensten plannen koestert het 2.758.000.000 dollar omvattende wets ontwerp voor de aanleg van vlieg velden te halveren. De president verklaarde dat een dergelijke actie niet minder dan een ramp beteken de. Het ontwerp werd op 12 Juni door het Huis van Afgevaardigden goedgekeurd en. is thans bij de Se naatscommissie in behandeling. den te voorkomen. Aan de Kamer van Kocphandeï zal de bevoegd heid worden verleend wijziging j van bepaalde namen aan de rech- ter te verzoeken. Oost-Duitse beschuldiging BERLIJN. - Het officiële com munistische blad „Vorwarts" (Maandag-editie van „Neues Deutschland) heeft een lange lijst afgedrukt van West-Duitse fabrie ken, die oorlogstuig zouden ver vaardigen, Een fabriek in Ham burg zou in het eerste kwartaal 220 tanks en 2800 gevechtswagens hebben vervaardigd, de Krupp- fabriek, die de „Panther'-tank voor Hitier bouwde. 20U weer in bedrijf zijn en de Messerschmidt- fabrieken zouden weer vliegtuigen maken. „De moeite van het ont kennen niet waard", luidt het West-Duitse commentaar. ROME. Uit bepaalde aandui dingen werd Maandag te Rome af geleid, dat Pietro Secchia, die tot na toé algemeen werd beschouwd als tweede man in de leiding van de Italiaanse communistische partij na Togliarti, wellicht naar de eer ste plaats zal opschuiven. Die aanduidingen zijn, dat het of ficiële party-orgaan, „TUnita", in een artikel op de voorpagina de naam van Secchia in hoofdletters en die van Togliatti in kleine let ters afdrukte en dat Secehia's naam ook voorkwam in een. opschrift over vijf kolommen en zijn foto op in het ooglopende wijze naar voren werd gebracht, terwijl Tog liatti bijna werd genegeerd. Secchia is meermalen genoemd als de favoriet van Moskou voor de opvolging van Togliatti. (Van onze correspondent) HIL VER SUM. De kérkeraad beeft besloten ds J. Loos verlof te geven tot 1 September. In een onderhoud met de kerke- raad heeft ds Loos verklaard dat het een grote vergissing van hem is geweest naar de RX kerk te willen overgaan, „omdat deze in baar exclusiviteit de ware, de alge mene kerk verloochent". DEN HAAG. Een deel van het televisieprogramma van Vrijdag zal zijn gewijd aan de jeugdgexneente- raad van de miniatuurstad Madura, dam, welke die dag door de Haag se burgemeester Schokking zal wor den geïnstalleerd. Vrijdagavond zul len de loco-burgemeester en de vyf wethouders van het stadje in de televisie-studio onder de schijnwer pers komen. Evamens Aan 4« Christelijke VDO-school te Pernis slaagden voor het A-diploma Aart Hordijk, Marry Hordijk, Betsie Stam, Edtth v, d. waal en Joop v. d. Winden. Jan v. d. Steen, slaagde voor het B-diploma. (Van onze correspondent! .LEEUWARDEN De laatste trein, die nachts om twee mi nuten na middernacht tn Leeu warden behoort te arriveren uit Meppel, was Zondagavond oek". Het werd k-warl over twaalf en niemand wist waar die trein ztch bevond, ook de post Wirdum kon niets vertellen, Toen kwam telefonisch beneht binnen, dat de trein Grcutio was gepasseerd. Plotseling kwam iemand op het idee om Zwolle op te bellen. Zijn vermoeden bleek juist. Mem had daar de stroom uitgescha keld en er niet over geprakki seerd, dat ergens in Friesland nog een trein onder weg was, die nu een half uur ergens tussen Grouw en Wirdum in nachtelijk Friesland heeft gestaantot gro te verbazing van de reizigers en het treinpersoneel AMSTERDAM Mr P. J. Oud, de fractievoorzitter van de WD, pas hersteld van een. ziekte, heeft Maandagavond, aan het slot van. de verkiezingscampagne, 't woord gevoerd in het Amsterdamse con certgebouw en daarbij critxek uit geoefend op de propagandaieus van de Partij van de Arbeid, waarin gezegd wordt, dat Drees ons land in zeven jaar uit het moeras heeft gehaald en dat Oud alleen nog maar brokken kan ma ken. Over het eerste zeide mr Oud, dat hij Drees een „2eer achtens waardig en bekwaam man", vindt, die echter tegen heeft dat hij een. principiële socialist is. Daardoor heeft hij ons land lang niet ge noeg uit het moeras gehaald, zoals het eruit gehaald had kunnen worden. Het is te danken aan het particuliere bedrijfsleven, dat, on danks alle belemmeringen, er nog zo onnoemelijk veel is gedaan. Over het ^maken van de brokken zei spreker, dat dit kennelijk slaat op de - val van het kabinet in Januari 1951. Dit ministerie zat echter dermate in het moeras, dat een val niet uit kon blijven. Mr Oud bepleitte vrijheid voor het sociaal en economisch leven, en zag de oplossing in een nau we samenwerking tussen de WD, de AR en de CHU. (Van onze correspondent) EINDHOVEN. Zeer groot schijnt de schade te zijn, die is aan gericht door de ontploffing in het chemisch laboratorium van Philips. Men spreekt van millioenen, maar een juist bedrag is nog niet te noe men. De 50G arbeiders, die door de explosie hun. werk verloren, zijn in andere afdelingen der Philips-fa- brieken aan de arbeid gezet. Ook over de oorzaak is nog niets met zekerheid te zeggen. Of de ex plosie het gevolg was van brand op de vijfde verdieping van het grote gebouw, of dat de brand werd ver oorzaakt door de ontploffing is nog niet uitgemaakt. Geruchten over sabotage spreekt men echter beslist tegen. Morley A.E.G. L'Avenir Hoover Morley Oranjestraat 13 Telefoon 65673 Broersvela 137—IS9 Telefoon 67736 CONFECTIEBEDRIJF te SCHIEDAM vraagt voor tekenen en snijden, leerling of gevorderd. IANGE HAVEN 129 gevraagd voor winkelwerk en nette voor Donderdagsmorgens van half 8 tot half I JVNSSEN'S Modemagazijn Hoogstraat 157 GEVRAAGD voor één. dag per week. Liefst Donderdag v. 9—5 u. Aanmelden: Tuinlaan 94 Schiedam èk Kapt Mobyiette verhuur, Pr. Mauritsstraat 8. Tnlndersglas in diverse ma ten, uft voorraad leverbaar voor volkstuin, kippenhok, zomerhuisje etc Zeer con currerend. Be! op 68735, Van Katwijk's Glashandel, Lange Kerkstraat 38. Schie dam, Let op juiste adres. Nu uw haard, haardkachel of'kachel moffelen, schoon maken, repareren én met nieuwe onderdelen en mica. Fa. A. van Woerkom, Broersveld 137—139- Tel. 67736; Oranjestraat 13. tel. 65673. Vakkundig en vlot Gasfornuizen vanaf 189.-. Keus uit 25 schitterende mo dellen. Junker Ruh, e.a. Fa. A. v. 'Woerkom, Broers- 'veld 137—139, tel. «7736; Oranjestraat 13, tel, 65873. D»xm prijzen zijn geldig Woensdag 25 Juni MAAKT U HET LEVEN GOEDKOPER!

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 2