Bestuursraad Gemeenschap was weer bijeen bij< D S.G.-excursie naar postzegel-expositie Nog meer medewerking bij bouw van podium AGË1NI)A Propaangas ontploft in fabriek Grimmius (back Hermes 2) wint bij vijfkamp VACATURE WIJKWAKER Spelavond op schoolplein Francis weet het beter aan de Hoogstraat DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB Rotterdammer ernstig gewond in Schiedam Gezellige drukte aan Damïaan ÉN! Banken nemen lening over WStSé Vijf verstekelingen in Schiedam Unieke gelegenheid veel moois ie zien Vrouw viel voor 10-tons truck SCHIEDAM CAUSERIE Fa A. VAN WOERKOM Eerste Schiedamse BEWAKINGSDIENST N.V. H0LLANDIA accurate JONGEMAN NET PENSION mooiezonnige zit-slaapkamer €3333133HSE* Juist NU adverteren 2 Woensdag 2 Juli 1952 Niet alleen uit de lange duur van de vergaderingen van de Bestuursraad van de Schiedamse Gemeenschap, maar ook uit hetgeen daar ter sprake komt, kan steeds duidelijker worden opgemaakt hoezeer het gémeeuacbaps- werfe nu ai verweven is in het stedelijk leven. Van het vervoeren van de oude muziektent naar Kethel tot de plannen voor de ontvangst van Koningin Juliana in 1953 kwamen veie onderwerpen ter tafel. Verheugenis was er in het bijzonder over twee nieuwe schenkingen uit het stedelijk bedrijfsleven ten behoeve van de bouw van bet nieuwe podium in de Plantage. Een woord van protest werd nog gericht tegen de wijze waarop de AR,-raadsfractie meent het Als nieuw lid van de Bestuurs raad werd welkom geheten de heer G. W. van Bergen Walraven, die de pas opgerichte sectie Vreemde lingenverkeer gaat vertegenwoordi gen. De heer jj. Vincent had zich aangekondigd als de gaande man. Aanvankelijk de sectie Toneel ver tegenwoordigend in z'n hoedanig heid. van bestuurslid van het Ka tholiek Cultureel Genootschap, was hij zich meer en meer op een eiland gaan voelen nadat het KCG een -langzaam einde- had gekregen. Over zijp opvolging werd gespro ken. Een beslissing is afhankelijk gesteld van de bereidheid van de candidaat om in dit college zitting te nemen. Tot dusver was het zo, dat wel de Kunstkring, maar niet de 900 le den tellende Katholieke Kring in de bestuursraad van de S.G. was opgenomen. Hierin zal nu waar schijnlijk verandering worden ge bracht. Tot de Schiedamse Gemeenschap trad inmiddels ook de Kethelse Oranjevereniging toe. Op het daar toe genomen besluit gaf de heer C. Brunt ter vergadering nog enige toelichting. Het Steeds nauwere con tact van het dorp met de stad had hiertoe" geleid. Gezocht zal worden naar een federatieve overkoepeling, waarin naast de-Kethelse O.v. ook de Ver. tot Viering Nat. Feest- en Gedenkdagen en eventueel buurt verenigingen zullen zijn vertegen- Wat het overbrengen van de oude muziektent uit de Plantage naar Kethel betreft, ook met dit onder- i -heeft de- Bestuursraad zich Het was in heel wat .1 dan de heer Domi ni cus van de A.R.-raadsfractie Vrij dag ten stadhuize deed. Er lag een brief-voor. van het gemeentebestuur, waarin de bereidheid van over dracht door de Gemeenschap aan de Kethelse bevolking werd uitgespro ken, maar waarin tevens de finan ciële consequentie hiervan werd vastgelegd. Het zou moeten gebeu ren door en voor rekening van de S.G. Overleg in Kethel had ertoe gé- leid; 'dat men zich daar bereid heeft verklaard de opbouw van de muziektent zelf ter band te nemen. Dank zö; de toezegging van een in woner van - Kethel.zalde .Gemeen schap voor het afbreken in. de Plantage zelfs niet meer dan de -kostprijs behoeven te betalen. Een crediet. werd hiervoor beschikbaar gesteld. Op 20 Juli vindt het laatste con cert plaats in de oude muziektent, die dan.in anderhalve week moet worden .afgebroken. Op 1 Augustus moet nJL de Plantsoenendienst aan werp heeft de- beziggehouden. I positievere zin c bet werk om de nodige voorzienin gen te rieffen. Een protest In verband met hetgeen in de laatste raadsvergadering had plaats gevonden, achtte de voorzitter van deSchiedamse Gemeenschap, de heer M. Holl, het juist om in deze vergadering nog eens met kracht de insinuaties van de hand te wij zen, .zoals deze waren geplaatst door de A.R. raadsfractie. Bij het plan voor het overbrengen van het oude podium heeft men alleen be middeling verleend op verzoek van (Advertentie 1. M.) Zoete moet van appelen Voor iedereen tn elh seizoen Goed# goedkoop# gezond Padvinders en Clubhuis vinden juiste toon 'Dé padvinders en de helpers en helpsters uit het Jeugdhuis aan het Doeleplein hadden gisteravond ze ker de juiste toon gevonden by de zomeravond-recreatie voor de jeugd, toen zij een spelavond organiseer den op bet schoolplein achter de Mathen esse-Uloschool aan het Oude Kerkhof. Op. dit afgesloten plekje, waar de oude stad tussen Hoogstraat en Broersvest op heel andere wijze wordt ervaren dan in de straten, zagen wij in de schaduw van de en kele machtige bomen, die hier nog herinneren aan de tijd dat de tui nen. van de rijke herenhuizen aan sloten op de sloppenbuurt van het voormalige Bagijnehof, leiders en leidsters in volle overgave bezig de naar leeftijd ingedeelde groepjes jongens en meisjes oude en nieuwe spelletjes bij te brengen, "Wie zegt, dat de jeugd van deze tijd het „spel" verleerd is, had hier kunnen erva ren, dat: het slechts schijn is. Geen tmkeie van de j on gens en meisjes bleef terzijde staan of achte het niaar, beter voortijdig te verdwijnen. Het;, enthousiasme van degenen, die hen bezighielden, sloeg over. De en kele, toeschouwers, o.w. clubhuislei. dér Karei Scholten, zij kon den er vol tevredenheid naar staan kijken: dit-^ds jeiigdrecreatie op z'n. best'. te moeten aanvallen. de Kethelse bevolking zelf en met geen ander doel dan hiervoor het beste te bereiken. Over het bewaren van de Zon dagsrust zal niemand de S,G. ver wijten kunnen doen. Nimmer vond in S.G.-verband enige manifestatie plaats op Zondag. Wel kon de voor zitter zich nog herinneren dat men zelfs de verlichting niet in werking had gesteld. Mocht over het attrac tie-centrum men in de kring van de Gemeenschap zelf ook niet allemaal even warm lopen, over de handhaving van de Zondagsrust be stond geen enkel verschil van me ning. Wat de opmerking van de heer Domini cus wat het programma van de Vacantieweek betrof, deze werd door de wethouder van Culturele Zaken al voldoende beantwoord. De heer Holl wilde er nog slechts dit van zeggen, dat men voor „eldt wat wils" heeft te brengen. Daarbij moet een variatie worden gevonden, die als uiterste polen Bach en de Ramblers kan hebben. Het zou een miskenning van het publiek zijn wanneer men alleen naar het ern stige gedeelte 2ou overhellen. Indien ook de Kethelse verenigin gen hun medewerking willen verle nen aan de zomreavond-recreatie voor de jeugd, zal het mogelijk zijn gehoor te geven aan het verzoek, dat de heer Brunt namens de dorps gemeenschap tot de Bestuursraad richtte. Graag zou men deze recrea tie ook in Kethel zien, minder om dat men er geen speelgelegenheïd voor de jeugd heeft als wel om eni ge afwisseling in de ontspanning van de jeugd in het oude dorp en het nieuwe tuindorp te brengen. Over het podium was nog niet alles gezegd by de kwestie omtrent de overbrenging van de muziektent naar Kethel. De belangrijkste mede deling hierover was wel het bericht dat de heer Bamberger, directeur van de metaalbuLenfabriek „Excel slor" aan de Buitenhaven weg, de schenking van zestig nieuwe (me talen) lessenaars had toegezegd Naast de kosteloze levering van de gehele staalconstructie door de wert WIlton-Fy en oord en het berekenen tegen kostprijs van het benodigde hout door de firma v; d. Wetering betekent dit een aanmerkelijke ver. lichting van de'financiële last, die de Gemeenschap met de houw van het nieuw podium op z'n schouders heeft geladen. De uitvoering van de metalen muziekstandaards zal geschieden naar voorbeeld van het materiaal dat in de cmroepstudio's wordt ge bruikt. Over de afwerking van het podium werd nog. gezegd dat vooi kleed- en toiletruimte een verzoek zal worden gericht aan B. en W om hiervoor de school achter het gymnasium te mogen-gebruiken. Et komt een houten opstand om even tueel een koor hoger te kunnen la ten staan. Op een vraag betreffende de Zondagavondconcerten kan wor den verwezen naar een mededeling van burgemeester Peek in de Raad, toen deze opmerkte dat bet geven van deze concerten traditie is. Ook in de toekomst kunnen deze dut wordch voortgezet. Voorbereidingen Kon. bezoek Voordat men tot de samenstelling van een programma komt, dient eerst een goede organisatie tot stand te komen.Dit was de mening van het. dagelijks bestuur van dc Schie damse Gemeenschap, dat van bet gemeentebestuur de opdracht kreeg plannen voor de ontvangst van Ko ningin Juliana in MetJuni 1953 te beramen en uitte werken. Hef zal vooral gebeuren in samenwerking met de "Ver. tot "Viering var. Natio nale Feest- en Gedenkdagen, dat voor een werkcomité -aamvees de heren Kamp, Rosman, Schoof, v. d Bruggen, Van Dijk, De Kadt en Staat. Er kwam nogal enige discus sie toen aan de orde kwam welke verhouding zou bestaan tussen de vertegenwoordigers van de voorma lige Oranjevereniging en de Be stuursraad van de Gemeenschap. Dc Bestuursraad wees de heer Holl als voorzitter van het werkcomité aan. De heer I». Kamp weid tweede voorzitter. Als vertegenwoordig ars van dit college nemen in not comi té plaats mevr de Boei en de heren Lansbergen (muziek), Leenderts (sport), Oranje (zaag), Schwager- mann (museum), Van Houten (fi nanciën), Heyboer en Groenendaal Kortgeleden werd een prijsvraag uitgeschreven, voor het ontwerpen van een erepenning. Deelneming hieraan was alleen opengesteld vooi Schiedammers. Zeventien, ontwerpen waren er ter beoordeling van de jury, bestaande uit de heren dr E. van Gelder, directeur van het Kon. Kabinet van Munten en Penningen, M. Holl, voorzitter S.G. en D. Schwagermann, conservator van het Stedelijk Museum, Een definitief be sluit 'over/: de toekenning van de prija(zen) zal eerst dezer dagen wor den genomen, Wat men moet weten: Apothekers-nachtdienst: F. H. Backer, St. Liduinastraat 58. Bellen by ongeval: G.G. en GJD. Tuin! a an 89. Telefoon 69290. Films: Passage, 2 en 8 uur: Tramlijn „Begeerte" (18 jr.). Monopol e, 2. 7, 9 uur: Francis weet het beter -(alle leeft.). 1.306 uur: Adspirantenmiddag N.C.GV. Sport: 5 Juli. Feestterrein Volkspark, De sprekende ezel Francis helpt Donald O'Connor, die zich ditmaal als jockey heeft verkleed, t.e.m. Donderdagavond en handje in Mo- nopole aan de Hoogstraat. Donald werkt bij een rijk beer, die er een appetijtelijke dochter op na houdt. Men mocht anders verwachten, maar nee, daar draait de historie nu eens niet in de eerste plaats om. althans, zo doet men hot niet voorkomen. Jockey Donald gokt en doet het z*. goed, dat argwaan ontstaat en de politie er zelfs aan te pas komt. Laat die nu niet willen geloven dat de muilezel Francis belangrijke nieuwtjes weghaalt uit de stallen waar de renpaarden zijn onderge bracht Er komt een gokker in het spel een naar man. die de pa van doch terlief naar het bankroet voert, zo dat deze zijn paarden moet verko pen. Maar ziet, dochter, Donald en Francis zijn present om de helpende band te bieden en wie .de film tot de'laatste meter uitziet een. kniesoor die wegloopt kan zelfs nog de natuurlijkegang van zaken aanschouwen: hoe; Donald een vrouw verwerft. 1832. Even gespannen als de mannen in de on derzeeboot volgt Lupar- dl op het eïectronen* scherm de verrichtingen van de olieteek. De t ub* wordt als een sterk snoer om het schip ge slingerd. De schroei stopt en nu is de onder zeeboot machteloos. Dan krijgt de olieteek op dracht terug te keren en door een opening in de bodem wordt de onder zeeboot mét zijn beman, ning in het hoofdkwai- tier van Lupardi getrok ken. Ondertussen ziende mannen van de ..Gali- leï" op het eiland ver geefs uit naar de onderzeeboot. Zij hebben gezien hoe MacLlcyd en de radaroperateur overboord zijn gesprongen en hoR zij aan boord van de onderzeeboot zijn gegaan. Maar wat er I onder water is gebeurd hebben zij natuurlijk j niet kunnen zien. Zullen zij ooit nog eens van dit onherbergzame pooleiland worden afge haald? SCHIEDAM. Zowel de Schiedamse als de Rotterdamse brandweer en de G.G.G.D rukten Dinsdagmiddag uit naar het bedrijfspand van het In- termediar technisch Bureau „KAVA* aan de Gustoweg. Groot alarm was gegeven in verband met een ontploffing, die het gevolg was van het open springen van een cylinder, waarin propaangas was geborgen. Eén van de in de fabriek werkzame arbeiders werd hierbij ernstig gewond. Een begin van brand moest worden geblust. Omstreeks half vijf gistermiddag was rr.er. in aet bedrijf van de KA VA bezig met vervoeren van een cylinder propaangas, die was geplaatst op één zgn. steekwagen. Tijdens het overbrengen raakte de cylinder in bewegingen viel van de wagen met de kop juist op de scherpe rand "'an een werkbank. Het gevolg was, dat de sleutel af brak en het - gas met grote kracht zich een weg naar buiten zocht." De in de onmiddellijke nabijheid ver toevende 32-jarige electrische lasser Het was gisteravond een gezel lige drukte op het Hennes-veld, waar de wedstrijden om het club- kampioenschap vijf kamp werden gehouden. De wedstrijden waren uitermate spannend en tnssen de uiteindelijke prijswinnaars was slechts een gering puntenverschil. Het was geen eerste-elftal-spe- ler, die met het clubkampioen schap ging strijken, hoewel Coèri Poulus en Lex Janse er lange tijd goed voor hebben gestaan. De eer ste prijs werd tenslotte behaald door de back van het tweede elf tal D. Grimmius, die, met een to taal van 579 punten uit de bus kwam. Hiermede verbeterde hij het algemeen 'clubrecord, dat A, van Diest verleden jaar met 545 Een tikkeltje schande teas het vcoral voor de grote voetbalclubs, dat de rennersclub „Schiedam" het voorbeeld moet aangeven waar het erom gaat de kas van het Medisch Sportkeuringsbureau te versterken. Immers, vooral die grote clubs profiteren van dit bureau, dat noodzakelijkerwijs met verlies moet werken. Dit was Dinsdagavond de mening van de heer E. A. Leenderts. die met de heer A. Sluyters namens de S.B.L.O., waaronder het Medisch Sportkeuringsbureau ressorteert, aanwezig was. Het talrijke pu bliek intussen, zal dit ontbreken ran verantwoordelijkheidsbesef gisteravond althans niet zo sterk hebben betreurd. Men heeft er tenminste weer drie avonden vol spanning mee gewonnen. Zoals gewoonlijk verzorgde onze krant bij de wielerwedstrijden voor - nieuwelingen en amateurs de geluidsversterking. Op de foto's: 'n ploeg nieuwelingen in de bocht Westerkade-Nieuwe Haven. De heer T. v. d. Ent, voorzitter van de rennersclub „Schiedam", kon de bloemen bij de nieuwelingen overhandigen aan G. C. Vassena van *.De Pedaal-ridders". punten vestigde, met niet minder dan 34 punten. Bij. de prijsuitreiking door de voorzitter van Hermes-D.V.S., de heer A. de Jong, kwam D. Grim mius daarvoor voor een jaar in het bezit van de prachtige wissel beker, terwijl hij als persoonlijke prijs een vulpen ontving. De uitslag van deze Hermes- vijfkamp was als volgt: 1. D. Grimmius 579 punten; 2. C,:. Pou lus 571 punten; 3. R, Hartog 569 punten, 4, L. Janse 568 punten. De uitslagen van de verschil lende onderdelen war.m: 80 meter hardlopen gewonnen dtor L, Jan se met een tijd van 9,4 stc., waar mede hij tevens een nieuw club record vestigde. Doelschieten: ge wonnen door R. Hartog en D. Grimmius, die met eenzelfde aan tal punten eindigden. 40 meter dribbelen: winnaars C, Poulus en R. Hartog indezelfde tijd, Ver schieten: A. van Diest met 60.9 meter, hetgeen eveneens 'n nieuw clubrecord betekende. Ingooien: eerste prijs C. Poulus. Groot was de ravage, die ih 'het bedrijfspand van- de- .-*Kava" aart de Gustoweg in Schiedam werd aangericht, toen daar Dinsdagmid dag een ontploffing ontstond na dat een cylinder propaangas was gevallen en opengesprongen: Een binnenmuur werd geheel wegge drukt. - - Z. A. "Wernke, Coloniastraat 29a, Rotterdam, wilde zich uit de voe ten maken, maar durfde het maga zijn, waar hij zich op dat ogenblik bevond niet te .veriaten door de deur, waarop dé cylinder precies was gericht. Hij kroop door het loket, waaruit hij zich juist pro beerde los te werken, toen het met de lucht vermengde gas met een ontzettende slag ontplofte. Een grote steekvlam sloeg dóór de ruimte en raakte ook Wernke, die ernstige brandwonden - opliep. Zo sterk was de luchtdruk, dat de muur tussen het magazijn en de loods, waarin een twintigtal arbei ders verbleef volkomen werd weg geslagen,. •l' De 29-jarige P. Roest, Rosestraat 77, Rotterdam, zat in de nok van het gebouw toen de cylinder kapot viel. Bij zijn haast om naar bene den te komen kwam hij zo onge lukkig terecht, dat ook hij naar het ziekenhuis moest worden ver voerd. Direct na de ontploffing werden de brandweerkorpsen van Rotter dam en Schiedam gewaarschuwd om het begin van brand te blussen.. Alleen de Schiedammers behoefden water te geven. Vanmorgen was de toestand van Wernke, die ;met zware brandwon den in het ziekenhuis werd opge nomen, nog niet zonder levensge vaar. Burgerlijke Stand Geboren: Aaltje, C., d. v. W, C. B. Otten en L. v. Leeuwen: Elizabeth, d. v, L. J. Lathouwers en H. W. Scha pers; Cornells J., z v_ C. J. van Gent en J, J. van Kampen ;'levenl. Jdrtd J. van Zon en E. Gijsel, Overleden: A, W. Hansier 52 J., vr. v. C. H. RuseierM Langedijk, 7.1 j.. vr. v. D. v. Krogten;"J. Bogaarts, 57 j.: A. Löhr. 38 j.. vr. v, if. Gbscn. Vrijdagavond ging de raad ac eoord met een voorstel van B. en W. een obligatielening, groot 3.000.000, aan te gaan tegen een rente van 4f£ procent. Deze lening van 30 jarige obligaties zou even tueel kunnen worden verhoogd tot een bedrag van f 6.000.066. Blijkens een bekendmaking van de betreffende banken is deze le ning thans overgenomen door de Amsterdamse Bank, de Incasso- Bank en de beren Labonchère en Co., die de inschrijving per 8 Juli openstellen tegen een koers van 100 procent. Tegelijkertijd met deze Schiedam se lening- brengen de banken- twee leningen, resp. van Delft en Amers foort, ter grootte van 2.000.000. De gelden welke hiermee worden'ver kregen, zullen in de betreffende ge meenten worden gebruik voor de financiering van nieuwe kapitaals uitgaven zoals de bouw van scholen en woningen. Voor de Schiedamse lening zal de aflossing, voor het eerst in' 1963, a pari geschieden in twmtig jaar lijkse termijnen. Versterkte of vervroegde gehele of gedeeltelijkeaflossing is uitslui tend toegestaan op 1 Aug. van elk jaar, voor de eerste maal op 1 Aug. 1962. Extra aflossingen in de jaren 1962 tot en met 1958 zullen slechts kunnen geschieden tot de koers van ;101J4 procent,- daarna gedurende de gehele verdere looptijd van dé le ning, slechts tot de koers van 101 procent.' Gemeen te-publicatie INENTING TEGEN DIPHTERIE Op Vrijdag, 4 Juli 1952, 's middag* van 2 tot 3 uur bestaat gelegenheid 'fot kosteloze inenting tegen diphterle voor niet schoolgaande kinderen 'van i jaar en. ouder in. het gebouw van d« G.G. en G.D., Tuinlaah 80. In het hoofdbureau van politie te Schiedam vertoeven momenteel vijf Spanjaarden. Het zijn zwijgzame jongelingen in de leeftijd van 25-SO jaar, die zich ronder monsterboekje of passagebewijs aan boord van een schip bevonden, dat al enige 'tjjd bij de werf Wilton-Fijenoord is ge legen. Het ligt in de bedoeling van de Vreemdelingendienst de ongeno de gasten zo spoedig mogelijk weer achter de Pyreneeën terug te be zorgen. Voor zover men uit de woordenschaarste kon opmerken bestaat tegen dit voornemen bij Spanjaarden geen bezwaar. „DE POSTIïtlIF" GIT CREEL De SCV „De Postduif" hield Sondag een wedvlucht van Creil af, afstand 340 km In concours waren 325 duiven. Aankomst eerste duif 10.45.49, laatste duif tl.34.49. De uitslag was als.volgt: I 28 23 H. J.. Jansen; 2 U 12 33 68 70 J. v. d. Windt: 3 Th. Weelie: 4 16 34 50 58 69 Gebr. v d. Kant; 5 20 47 55 71 74 J. Koster: 6 17 63 D Ram; 7 13 38 5T 61 M.- v. Mourik; 8 45 58; C de Tuinder: 3 39 H. v. Rijswijk; 10 IS 37; W. Poort en Zn; 14 25 43 52 J. Karenbroot; 15 75 C. A. Verhaeren19 E. Smirren; 21 36 73 K. Muilwijk: 22 I. Schaap; 23 Gouweleeuw; 24 67 J. Fretf: 26 C. de Graaf; 27 46 48 L Borani; 30 32 35 Z. Wenteker: 31 J. M. Snijders; 40 B. de Regt: 4l P. v. ós en mevr;; 42 P. Ver heugen en Co; 44 A. Faas; 49 J. V. Beek en Co; 51 C. v, d. Grijp; 53 A A. Vis; 54 C. Blondè: 59 C. M. Donks: 60 Korengevél; 62 Winter: 64 J. Blom; 65 J. W, Blom; 6l> L. Verheugen; 72 Th. Jansen: 7S H. Trielr 77 79 Lancer; 78 81 L. Crania; 82 H. Crama; Diploma A. Wagtendonk Veel jeugdige en volwassen phl- latelisten verlangen er naar de zeer exclusieve postzegel-tentoonstelling in Utrecht te bezichtigen, ai was het alleen maar om de beroemde Mauritius-zegels te zien en de we reldvermaarde verzamelingen van Koningin Elisabeth, Kardinaal Spellman enz. De Schiedamse Gemeenschap wii het de liefhebbers gemakkelijk ma ken. Zij organiseert Zaterdagmiddag een bustocht naar Utrecht voor een bezoek aan de tentoonstelling onder de deskundige leiding van de heer A. van 't Hoen, welbekend van de Postzegelruilbeurs voor de jeugd. De bus of bussen vertrekken om 14 uur vanaf het plein voor het postkantoor. De prijs, voor volwas senen Is 4 gulden retour en voor de jeugd tot. 16 jaar 2 gulden_ retour. In deze Prijs is dan de toegang tot ae tentoonstelling begrepen. -/ Na afloop bestaat gelegenheid' fe de omgeving van Haastrecht kersen te eten of een andere consumptie te gebruiken. Wie aa.u deze toch wil deelnemen men hoont, dat het er velen zul len zijn moet zich zo spoedig mo gelijk opgeven bij het bureau van De Schiedamse Gemeenschap, Plantsoen Gerrit Verboonstraat. De aanmelding sluit Vrijdagavond cm. 5 uur. ROTTERDAM Op de Dordtsestraatweg is gister middag de 46-jarige P. Bakker- Molenaar, wonende Derde Ca mis ses traat, met haar fiets gevallen, juist voor een achter haar rijdende 10-tons truck met oplegger. De be stuurder daarvan kon op het laat ste ogenblik dé vrouw ontwijken; Ze liep daardoor sleriite een bloed uitstorting aan de rechterknie op. Per ziekenauto van'de GGD is de vrouw naar huis gebracht. Mok „van veemarkt ontvreemd Uit een vrachtauto die gisteren geparkeerd stond in .de', omgeving van het Veemarktterrein, is een bok van. drie maanden ou<l ont vreemd. -,} MAANDAG 7 JULI a.s. 2.30 en 8 uur door Mevr. R. LOTTGERING-HILLEBRAND de bekende Radiospreekster en Huishoudkundige. onderwerp: f DE VELE MOGELIJKHEDEN MET KOELKASTEN in de Toonzalen van de Oranjestraat 13 - Schiedam in samenwerking met N.V.PHiUPS Verkoopmij. voor Nederland Een beperkt aantal plaatskaarten op aanvraag gratl» verkrijgbaar. Ook telefonisch onder no. 63673.- Nachtdienst van 226 uur. Loon- en arbeidsvoorwaarden volgens rijksregeling- Vereisten: leeftijd tussen 30 en 55 jaar. valide en gezond, bewijs van goed gedrag. Aanmelden: BURG. KNAPPERTLAAN 192 b SCHIEDAM VLAARDINGEN voor plaatsing op 'ersoneelszaken 15—23 jaar, met middelib. schoolopleiding en ervaring In admin. werkzaamheden. Elgenh. ge»chr. soil, m et' ver melding van. leeft., oph. erv. en refer, te zenden aan de afd. Personeelszaken. Aangeboden "t voor net meisje, event, hui selijk verkeer. Br. nr, S494 bur. van dit blad. Aangeboden tegen 1 Aug. Voor beschaafd jongmens 01 heer m.b leeftijd. met volledig goed pension in het westen van Schie dam. Prijs in onderling overleg vast té stellen. Al leen inw. Brieven onder No. S 495 bureau van dit blad. d&dü Gevr, v. direct flink meisje v. dag of dag en nacht, werkster aanwezig. Nassau DiUenburgriraat .18, Schie dam. teli 66599. - Onze hartelijke dank aan fotorBportagedicnst B. v. d. Maat. Lange Nieuwstraat 119 c. tel. 67819, voor die prachtige foto's gemaakt op onze trouwdag. Bruidspaar: Ruseier—Kruit. Voor direct beslist nette" werkster gevr. Aanm. Cafe taria Restaurant De Polle pel, Rotterd.dijk 241, Schie» dam. - Kramers De Groot. Tel, 67617. Dam 2. voor koffie én thee, géén cadesux, geen kortingen maar de aller laagste prijzen. Koffie ,v.a,. ƒ.1.70. Thee v.a. 1.25 per V* KG.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 2