Hard was wet van en accoord Op eindeloze vlakte ontstond nieuw woongebied Dader van Haarlemse moord gearresteerd Belgen fluisteren over vreemde Hofgewoonten Wat willen Russen met hun haatcampagne? Borni zendt ex-nazi naar conferentie met Israel Nieuwe Engelse melange burgert zich snel in! Jongeman lokt 11-jarig meisje de bossen in GELEZEN- 10 jaar Vandaag feest in Emmeloord Met mag Uw haar gezien worden! AMERIKAAN VRAAGT IN V-RAAD: Malik kondigt veto aan tegen voorstel tot neutraal onderzoek in Korea Jongeman sloeg, na ruzie, zijn a.s. schoonvader de schedel in Von Trützschler voorlopig niet naar het buitenlandzegt parlementscommissie Garbidgasgenerator ontploft Amerikaanse Senaat keurt Conventie van Bonn goed Echte Engelse smaak vindt bijval. Linkse kringen verdenken Hof van actie tot rehabilitatie van Leopold III Portier vermoordde Brits geheim agente Rubberplantage door bende aangevallen Na urenlange klopjacht in het donker vindt vader kind en aanrander Chefarine „4 doet wonderen l en gewogen i Woensdag 2 Juli-1952 3 (Van onze .landbouw- redacteur) BIJNA TIEN JAAR gele den stopten de drie grote gemalen" van de Noordoostpol der. De ,3uma" te Lemmer, de „Smeenge" te Vollenhove en de „Vissering" op Urk, die ge zamenlijk 4.500.000 liter water per minuut naar buiten gooi den. Zij hadden de polder drooggemalen. Een eindeloze vlakte van slib, slechts getekend door reeda onder water gebaggerde kanalen, strekte zich uit achter Lemmer, Kuinre, Blankenham en. Vollenhove aan de voet- van de oude Zuiderzeedijk. Het in cultuur brengen van 48.000 ha nieuwe vruchtbare grond kon beginnen. De troosteloze grijze eentonig heid van de eindeloos lege vlakte had haar eigen machtige sfeer en meeslepend karakter. Zij wekte de woelende spanning en onrustige verwachting op van bet onbeken de, dat de pioniersarbeid in die eerste jaren van het polderleven kenmerkte. Toen zijn de pioniers geselecteerd uit de boerenzoons en landarbeiders bij het graven van de greppels en sloten, bij het zaai- klaar maken van d.e eerste kavels en het bergen van de eerste oog sten. In die jaren -is vaak harde maar eerlijke strijd geleverd tussen de ploegen bij het greppelgraveti in accoordloon. Hard was- de wet van de polder en van. het aceoord. De ploeg stelde haar eisen: per man 54 meter greppel van 60 cm diep •per dag, om een uurloon van ten minste 54 cent te „halen.- De bes ten konden dit* prebieren, de zwak ken moesten uitvallen met banden en vingers vol blaren. Felle strjjd HOOG LAAIDE SOMS de na ijver op tussen de ploegen van: boerenzoons en beroepsgrondwer- kers. Stonden zij naast elkander op de greppel, dan ontspon zich een felle strijd en steeg het aantal me ters greppel per dag van„54 tot 60, zelfs tot 64, Menigmaal moesten de grondwerkers het onderspit delven tegen de jonge kracht, het uithou dingsvermogenen de' soms "roeke loze eerzucht an de boerenzoons, die ook beter doorvoed waren. Naast eerzucht .en werkdrift be proefde de polder nog andere ele menten op het"doorzettingsvermo gen van zijn werkers. De felle zorrLÏÏy windstilte: - als de ploegen tervergeefi snakten naar een.' zuchtie wind. De Stoma en de regen,-:.gieïend over de open vlakte, komfcn^de schuilhutten der arbeiders /de1 lucht insleuren. Dan was het'lppen haar de barakken, vijf tot zes kilometer ver, over een papperige,** onbeschutte vlakte, waarin van slechte, wegen minder sprake was dar» van modderbanen. Zandstormen staken op;"grijs van het zand werden de kleren en ba ren van de. arbeiders. Overal drong het door, in de schuilketen, de ba rakken, de kamers, de bedden en broodtrommeltjes. Weerbarstige natuur MAAR HET WERK ging door- De polder moest worden ver overd op 'de weerbarstige natuur elementen, die het uiterste vergden van de mensen, dieren en ma chines. Drieduizend hectaren leveren in 1942 de eerste oogst. Graanschuren^ontbreken nog, dus wordt het koren in. grote mijten, veilig voor regen en-storm, op het veld geplaatst j*m: in .de herfst te worden gedorst. Massaal; en sterk gOoien, de gro ve Belgen en. ^Bovenlanders hun. honderden kilo's zware lichamen met de machtigelongen en spie ren. als staalkabels in de tuigen en zeulen de zware viachten naar de mijten. Haastig en nerveus span nen de lichte Oldenburgers hun EMMELOORD .Ret rood-wit- blauw wappert aanalle huizen in de zachte wind, die; ietwat verkoe ling brengt na de zinderende hitte van de laatste dagen. Da bewo ners van de Noord-Oostpolder die vandaag het tienjarig bestaan van „hun" polder vieren hebben deze week .herhaaldelijk moeten denken aan de eerste, uiterst zware jaren, toen. zij hun. pas drooggeleg de land, vaak onder de onbarmhar-. tig geselende zon, tot vruchtbaar heid moesten wekken. Vandaag geen gedachten aan de weerbarstige grond, het gebrekkig materiaal,, de somg ruziënde arbei ders die vaak niet tegen de ont beringen opgewassen waren het tekort aan woon-en schuiiruimten in die moeilijke oorlogsjaren. Vandaag slechts feest! Dc ministers Wemmers en Beel zijn vanmorgen naar Emmeloord gekomen om de festiviteiten offi ciële tint te geven. De Emmeloor- ders hebben hen gastvrij en op gewekt ontvangen. Want daartoe is alle aanleiding. ..Minister Wemmers toonde dit onomwonden door het felle gevecht der eerste jaren te releveren eti daartegenover te. stel len, de succesvolle resultaten der na-oorlog.se jaren. Velerlei feestelijkheden zullen dit eerste lustrum kleur geven. WIERINGERMEER. Dinsdag avond is de 19-jarige Rlenk Schaaf- stra bij het zwemmen in het kanaal achter de grasdrogerij te Midden- meer verdronken. spieren onder de gladde bruine huid. De brede rupsbanden van de tractoren vinden meer *.teun op de slappe bodem; deze ronkende krachtpatsers scheuren vlerscbari- ge ploegen door de zware grond, rijten hem open en gooien de erop staande zeebïezen, melkdistels, riet en zee-asters onder ir. de ploeg- voor. Eers'.e boerderijen LANGS DE WEG van Vollen- hove naar Kir ure zijn de eer ste boerderijen verrezen. Op deze staatsbedrijven met lappen grond van 400 tot 500 ha, heeft de direc tie bedrijfsboeren geplaatst. De meesten van hen zijn als arbeider begonnen, in de greppel en zijn op geklommen tot putter, daarna ploegbaas, nu bedrijtsbeer. Flinke kerels met een uitstekend orga nisatietalent en grote kennis van de landbouw. In die aanloop tot een nieuw woongebied en nieuwe levensmo gelijkheden waren slapheid en toe gevendheid remmen op de ontwik keling, De sterken werden niet ge spaard, het was ook niet nodig; de onwilligen werden hard aangepakt en de zwakkeren, maar goedwilli- gen gesteund. Dat was de mentali teit van de eerste polder jaren. Hard en onverbiddelijk moest het ge vecht doorgaan, of de natuurkrach ten zouden onherroepelijk en snel hebben teruggenomen wat zij on der dwang van menselijk vernuft, doorzettingsvermogen en techniek moesten prijsgeven. (Advertentie 2»MJ Voor zacht en glanzend haar... Brylcreem! Voor mooi gezond haar.., Brylcreem! Brylcreem geeft U een welver zorgd voorkomen, waar U ook gaat en wat U ook doet. Mas seer Uw haar dagelijks met Brylcreem. Let op hoe vitaal en onberispelijk Uw haar er dan uitziet. Brylcreem houdt het in fatsoen, zonder overdreven vettigheid, want de oliën in Brylcreem zijn geëmulgeerd! een smetteloze haarverzorging: Uw haar! Brjlcrttm Products Ltd, Stanmm, England - Imp. J acq. Mot Jr, Amsterdam (Van onze correspondent) NEW YORK. Wat zit er achter Moskon'a hardnekkige en sinistere haatcampagne tegen Amerika, waaraan alle communistische partijen in de rest van de wereld gehoorzaam mee doen? Een campagne, welke volstrekt in strijd is met paragraaf Z artikel X van een handvest, dat de ontwikkeling der vriendschappelijke betrekkingen tussen de volken als een van zijn doeleinden noemt. De afgevaardigde der V.S, Grow» zette gisteren In de Veiligheidsraad uiteen, dat het feit, dat niemand aan deze kant van het IJzeren Gordijn daarop kan antwoorden, aanleiding dient te zijn tot een zo groot mogelijke waakzaamheid. Gross deed dit, nadat de Russi sche vertegenwoordiger Malik wiens poging, om de Chinezen en Noord-Koreanen le laten uitnodi gen tot bijwoning van een debat in de Veiligheidsraad over de Rus sische beschuldiging, dat de VB. in Korea een bacteriënoorlog voe ren, opnieuw was mislukt bij voorbaat zijn veto had aangekon digd over een Amerikaans voor stel tot het doen instellen van een plaatselijk onpartijdig onderzoek. HAARLEM. De 53-jarige Haarlemse scheepsbouwer J. D. M Dikman, wiens stoffelijk overschot Dinsdag met een prop in de mond, de voeiea ge bonden en verzwaard met ijzer, in het Spaame werd gevonden, is het slachtoffer geworden van moord of doodslag, welke op Maandag 23 Juni op hem werd gepleegd door zijn aanstaande schoonzoon, de 24-jarige sla gersknecht H. S. De dader en de 18-jarige groentehandelaar J. B-, een andere aanstaande schoonzoon, die geholpen heeft het lijk in het water te gooien, werden enkele uren na de lugubere vondst gearresteerd. FRANKFORT. De frankfurter Rundschau" schrijft dat Von Trütz schler, die het West-Duitse ministerie van Buitenlandse Zaken vertegen woordigt op de conferentie In Den. Haag over de herstelbetalingen aan de Joden, secretaris is geweest van de „Europa-Ausschuss", Von Ribbentrop's bureau voor oorlogspropaganda. Het blad schrijft, dat de benoeming van de hoge ex-nazi bft besprekingen met de Joden wel een slechte indruk moet maken. De "West-Duitse vice-kanselier Blücher en bet hoofd van het mi nisterie van Buitenlandse Zaken prof. Hallstein hebben dit bericht niet tegengesproken, maar het wel gecritiseerd, omdat von Trützschler werd aangevallen voordat de par- Advertentie i. Af.) Vraag Uw'winkelier! HAARLEM. Een groot deel van Haarlem-Noord werd gistermid dag in opschudding gebracht, toen omstreeks half drie een ontploffing, die gepaard ging met een hevige klap, ontstond, in een carbidgasge- nerator van de machinefabriek Hol- land-Nautic aan de Spaarn daense- weg. Het gebouwtje, waarin de instal latie was geplaatst, werd volkomen vernield. Er waren geen slachtoffers. Twee arbeiders kregen sni1 wonden aan hun belde banden. In de omtrek worden veel ruiten vernield. lem ent aire commissie van onder zoek naar de aanwezigheid van oud-nazi's op het ministerie ven buitenlandse zaken mat haar werk gereed was". Blücher zei, dat von Trützschler met ongewone be kwaamheid zeer delicate kwesties had helpen oplossen. Hallstein ver gaarde, dat de benoeming van von Tt ützschler „grote voldoening" had gewekt onder de Joodse deelne mers aan de Haagse conferentie. De „Frankfurter Rundschau" zegt evenwel, dat het rapport van de parlementaire poznmissie van onderzoek wel gereed is en heeft er „een uittreksel" uit gepubli ceerd, volgens hetwelk de commis sie heeftaanbevolen von Trütz schler voorlopig niet naar het bui tenland te zenden, omdat daardoor het prestige van de Bondsrepu bliek zou worden geschaad. Ook zou de commissie geadviseerd heb ben von Trützschler niet te bevor deren omdat hij een onbevredi gend getuigenis heeft afgelegd bij het onderzoek naar zijn politiek verleden, zeggende dat hu zich niets kon herinneren ofschoon er belangrijke documenten. waren, waarvan de echtheid niet in twij fel kon worden getrokken. Een woordvoerder van de Israë lische delegatie bij de herstelbeta- Hngsbesprekingen heeft uitdruk kelijk de verklaring van prof. Hallstein tegengesproken, als zou de benoeming van von Trützschler „met grote voldoening" door de Joodse deelnemers aan de bespre kingen zijn ontvangen. WASHINGTON. De Ameri kaanse Senaat heeft Dinsdag de Conventie van Bonn goedgekeurd. De stemver houding was 77 voor, 5 tegen. De conventie moet nog door Engeland, Frankrijk en West-Dults- land worden goedgekeurd voor xU van kracht wordt. De Senaat beeft een door senator Kickenlooper voorgestelde „inter pretatie1' aangenomen, waarin wordt gesteld dat ratificatie van de con ventie president Truman geen aan vullende bevoegdheid zal geven om Amerikaanse troepen toe te zeggen voor een internationaal leger in Europa. Voorts heeft de Senaat Dinsdag met 71 tegen 5 stemmen goedgekeurd ^en herziening van het protocol van het Noordatlan- tisch verdrag, waardoor West- Duïtsland opgenomen zal worden in de militaire verdedlginesstruc- tüur van dp niet-communistische wereld. J~\ E maaimachines en ,z?lfr. LJ binders hebben hun zverk gedaan; het graan is gevallen, aan schoven gebonden en in hokken gezet, die eindeloze rijen vormen op de stoppelvelden van honderden hectaren. (Luchtfoto KL.M.1 V Vrijdag 27 Juni heeft de echtge note van het slachtoffer bij de poli tie aangifte gedaanvan het feit, dat haar man al sinds vier dagen spoorloos was. Veel bijzonders zag men niet in het geval, omdat het wel eens meer gebeurt, dat een man zijn vrouw na een onenigheid) e ver laat. Meestal komt hü na een. paar dagen wel weer opdagen. Dinsdagmorgen kwam de zaak echter in het brandpunt van de belangstelling te staan, toen op het politiebureau werd gemeld dat een personeelslid van de chocoladefa briek Droste in het Noorder Buiten- spaarne een lijk had zien drijven. De politie haalde het ontzielde lichaam boven; spoedig bleek, dat het *t stoffelijk overschot van de vermiste heer Dikman. was. De prop in., de mondt: de aan el kaar gebonden benen, en het zware blok ijzer, dat aan Jaet lijk was be vestigd wezen-3n -de rïëhting van, een misdrijf. Het lichaam werd in het St. Elizabeths Gasthuis onder zocht. Duidelijk bleek, dat eerst met een hard voorwerp de schedel volkomen was ingeslagen, voordat het lijk in 't water werd geworpen. De gearresteerde slagersknecht verklaarde, dat hij de beer Dikman met een hamer had neergeslagen, toen hij met hem in zijn werk plaats ruzie had gekregen. (Advertentie l.M.) De Nederlandse vrouw heeft haar eigen smaak. Zij is niet zo heel gauw gewonnen voor iets nieuws. Alleen wanneer dat nieuws ook iets bijzonder goeds is, valt er op haar te rekenen. In dit verband is het wel ty pisch. hoe snel een geheel nieu we theemelange, gebracht door de firma Douwe Egberts, zich heeft ingeburgerd-. Het betreft hier de nieuwe PICKWICK THEE (met groen etiket) een echte Engelse me lange. samengesteld naar het voorbeeld uit een land, dat van oudsher 2jjn eigen eisen aan de thee stelde Tot nog toe waren deze En gelse theesoorten meestal zeer orijzïg. PICKWICK THEE (groen etiket), een krachtige melange mot de echte Engelse smaak en een bijzonder rijke afschenk, kan echter gebracht worden voor 76 cent per pakje. Volgt II onze raad eens op en bestelt II een pakje Douwe Egberts PICKWICK THEE groen. Deze Engelse melange za! ook in Uw gezin een trouwe huis vriend worden. Niemand beter dan Malik kan weten, dat de debatten in de Vei ligheidsraad onmogelijk licht in deze kwestie kunnen, brengen, ook niet als de directe beschuldigers aanwezig zouden zjjn. Maar logica doet in de koude oorlog niet meer ter zake. De vraag is gerezen, waarom Amerika niet erin toestemt, de be doelde vertegenwoordigers uit te nodigen. Wie echter twee jaar ge leden een Noord-Koreaan in de Veiligheidsraad urenlange propa ganda -redevoeringen heeft horen, afsteken, die een letterlijke herha ling brachten, van de vele malen gehoorde Russische argumenten, zonder dat hij enig nieuw element ia het geding bracht, moet het er over eens zijn, dat een ingaan, op het Russische spel vclstrekt doel loos is. De Sowjet-propaganda, die voor geen verdraaiing terugdeinst, slaat gelijke munt uit weigering of toestemming. Voordat het eigenlijke debat kon beginnen, had Malik.- hoewel hij thans weer uitsluitend raadslid is, ook als zodanig kans gezien, een halve dag te doen verstrijken roet een doelloze woordenstrijd over de aanvaarding en dg volgorde van de agenda. Verder kon zijn ob structie echter niet gaan, dank zij Jebb's (Engeland) reglementaire maar onverbiddelijk zakelijke lei ding. (Van onze Brusselse correspondent) Bestaat er geen Prinses van Ré thy meer? Niemand weet het precies, maar de echtgenote van Koning Leopold m, de destij ds zo veelbesproken Mary-IJRane Baels, die bQ lmrktwelgk met de Koning in 1941 van hem de titel „Prinses-vaii Réthy* ontving en sindsdien steeds zo werd genoemd» heet sinds kort In de officiële Hofcommimigué's slechts „Prinses Lillane". Er wordt natuurlijk'het een en ander gefluisterd over de reden van deze verandering, zoals men er ook zijn verwondering over heeft uitgesproken, dat eveneais sinds kort dezelfde officiële com munique's er melding van maken, dat diverse buitenlandse diploma ten ,4n audiëntie" zijn ontvangen door koning Leopold III die nog steeds bij wijze van eretitel ..koning" wordt genoemd en niet „ex-koning" en door Prinses Liliane op het Paleis te Laken, waar ook Koning Boudewijn woont. Een der Brusselse bladen merkte op, dat deze laatste nieuwigheid niet bijster geschikt is om de in druk weg te nemen, die er vooral in het buitenland nog zou kunnen bestaan, dat er in België een tweehoofdige monarchie is. Op zichzelf is dit alles niet zo belangrijk, maar het vele gefluister verraadt hoeveel geïrriteerdheid er nog bestaat over voorvallen, die aan de pijnlijke koningskwestie doen herinneren. Zeer zeker is de jonge Koning Boudewijn, die met tact en bescheidenheid optreedt, nu overal aanvaard. Maar er zijn ook altijd kleine incidenten» die voor- aL in linkse kringen, tot bittere commentaren leiden. Het heet, dat Hofkringen bij dergelijke gelegen heden steeds pressie uitoefenen op bepaalde sprekers, teneinde hen woorden van lof voor Koning Leo pold te doen uitspreken. Ook ko ning Boudewijn laat niet na in zijn toespraken steeds prijzend zijn va der te vermelden. Men vraagt zich af of hier niet een van het Hof uitgaande actie tot rehabilitatie van Leopold III achter zit en hoezeer men kan be grijpen, dat Boudewijn de behan deling, die zijn vader heeft onder gaan, onrechtvaardig vindt, toch acht men het in ruime kring on verstandig om maar steeds het ver leden weer op te rakelen. Niettemin houdt Leopold III zelf zich volkomen op de achtergrond- I Hij is onlangs teruggekeerd van een maandenlange reis naar Mid den- en Zuid-Amerika, waar hij o.a. aan een expeditie naar de bin nenlanden van Venezuela beeft deelgenomen. Als hij in België is, vertoont de voormalige koning rich, zelden buiten zijn paleis en in zo ver zal niemand hem kunnen ver wijten, dat hij nog een publieke rol tracht te spelen. LONDEN. De voormalige agente van de Britse geheime dienst, de 37-jarige Poolse gravin Christine Granville, Is nit jaloezie vermoord door de 41-jartge Mul downey, portier van een deftig Londense club. Christine Granville, die -in de tweede wereldoorlog belangrijk werk verrichtte voor de geallieer den werd in het midden van de vorige maand vermoord. Haar lijk werd in een Londens hotel gevon den. De portier van de Londense club werd gearresteerd, omdat men hem van deze moord verdacht. Voor de politie heeft Muldowney een bekentenis afgelegd, waaruit blijkt, dat hij de gravin een jaar tevoren in Glasgow had ontmoet en toen. met haar bevriend was ge raakt. Haar omgang met anderen wekte echter rijn jaloezie en op dé avond van 15 Juni volgde hij naar in het hotel en doodde haar niet een mes. Muldowney verscheen Dinsdag voor het gerecht. Nederlanders ongedeerd DJAKARTA. De rubberon- dememing „Hambalang", ten N,- Qostén van Bogor, is in de nacht van Zondag op Maandag aange vallen door een 200 300 man sterke bende, waarschijnlijk beho rend tot de „Tentara Islam Indo nesia" van de Darul Islam. De op de onderneming aanwezige 24 man van de politiewacht hebben de onderneming tot het uiterste ver dedigd in een vuurgevecht, dat drie uren duurde en waarbij drie politiemannen werden gedood. De vier Nederlandse employe's en hun gezinsleden bleven ongedeerd Catalogus voor Delftse expositie gekuist DELFT. Voor de tentoon stelling „Prisma der Bijbelse Kunst" in het stedelijk museum „Het Prinsenhof" is Dinsdag eèfi herziene catalogus verschenen. Kort geleden is op order van B. en W. de toen jpas verschenen catalogus uit de circulatie geno- mciJ, omdat zowel van rooms- katholieke als van prot.-christe- lijke zijde ernstige bezwaren' te gen de inhoud waren gerezen. (Van ome correspondent) ARNHEM. De „Geitenkamp" een Arnhemse woonwijk Is In de nacht van Maandag op Dinsdag In hevige beroering geweest toen bekend werd, dat het elf-jarige muisje K. In de bossen was meegelokt door de 21-jarige leerling-metselaar P. V. nlt Arnhem. De niet geheel normale Jongeman heeft ontneht met het meisje gepleegd. Na een klopjacht, waar aan honderden bewoners van de „Geitenkamp" tot vroeg in de morgen hebben deelgenomen, vond de vader xelf het kind. V. was nog blf haar. HU nam de vlucht, maar werd later door twee rechercheurs gegrepen. Maandag in de vroege avond kwam een elfjarig jongetje in het kamp van enige militairen opge wonden vertellen, dat hij met rijn vriendinnetje bosbessen plukte, toen een man het meisje vroeg op de fiets met hem mee te gaan. „Ik weet verderop veel mooiere bosbessen te staan", zei de man. De jongen wilde ook mee gaan, maar hü werd, weg gejaagd. Terstond sprongen'd® soldaten in een jeep en gingen op zoek in de uitgestrekte bossen. Toen zijgeen spoor van het meisje konden ont dekken. deden ze aangifte bij de po litiepost „Geitenkamp", Het jongetje vertelde zijn ervaringen intussen aan dc bewoners van de wijk. Onmiddel lijk boden drommen mensen de po litie hun medewerking aan. De politie accepteerde deze gaarne. De helpers werden de bossen inge stuurd. Ook de speurhondenbrigade nam aan het onderzoek deel. Onver moeid zocht men de bossen af tot de diepe duisternis verder zoeken onmogelijk maakte. De vader van het meisje liet zich echter ook door het donker niet weerhouden. 'ft (A et» en en tie l. M.) TEGEN PIJNEN EN GRIEP. 70 ubUttan 75 CT„ TA E tijd Is aangebroken., dat bij de boekhandel de vraag naar reiskaar ten, reisbeschrijvingen en reisgidsen toe neemt. Wie dit jaar plannen koestert om zijn vacantia geneugten buiten on te landsgrenzen te zoeken, en. ter oriëntatie daarvoor rondneust in de etalages van boekverkopers zal getroffen, worden door een plezierig uitziend boekje van Bert 3 c hier beek „Op reis door Spanje", uitgegeven door „De Bexige Bij" te Am sterdam (Prijs De inhoud is navenant. De schrijver verdient lof voor zijn boek, omdat hij erin is gestaagd de bewogenheid, .die Spanje bij hem teweeg heeft gebracht In woorden te vangen, maar bovendien omdat zijn boekje het telt ruim 2p0 bladzijden boordevol zit met feitelijke gegevens over dit boeiende land In inleiding spreekt de .schrijver Uit. waar om naar zijn mening Spanje rustig kan worden bezocht, ook, indien men.poli tieke bezwaren koestert tegen de heer Franco. Zeer overtuigend klinkt deze apologie naar onze smaak niet, maar dat deze bezwaren misachten" ook door de tijd, die naar wén zegt, wonden heelt minder doorslaggevend rijn, dan in vergelijking b.v. met Duits land, ja. dan is net misschien wel waar. Hoe het tij. wie Spaanse reisplannen koestert, kan moeilijk beier le rad® gaan dan by dit aardige boekje.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 3