Ansa Groei naar Noord-Westen is onze enige kans De nieuwste kaart van Schiedam geeft stad van morgen weer Kethel zal vele malen groter worden dan het nu is Na huizen vooral scholen in stadswijk Nieuwland HOUTMAN Prof. Kohnst amm-sehool aan Lorentzplein TELEVISIE Ook rond Sdiie verandert het Alvast buurtwinkels in Nieuwland Xfuitdfdnfi ZA DE A VONTUREN VAN KAPITEIN ROB Structuur heeft zich sedert 1945 nogal gewijzigd Hoofd en Volkspark in de toekomst <T R.K. lagere school in het tuindorp AGENDA Gerekend op openluchtschool flatgebouw en zwembad Theo Thijssen B-school in September volledig opgeheven KERKDIENSTEN 2 Zaterdag 19 Juli 1952 Se enige kans voor Schiedam om zijn woongeboed expansie te laten bedrijven, ligt in het Noord-Westelyke gedeelte van de gemeente. De hoofdzaak van de nog komende bebouwing moet een plaats vinden in de polder Nieuwland, een kleiner gedeelte bomt in het landelijke Kethel. Voor een tocht (op papier) door de stadswijk Nieuwland kunnen we wel licht het beste beginnen aan het einde van de B.K.-Laan, b\j de Vlaardln- gerdjjb, waar de kaart nog nieuwe bebouwing laat zien tegenover Wilton- Feyenoord. Aan het einde van de B.K.-Laan is een verkeersplein gedacht met blijkbaar een directe toegangsweg naar de hoofdingang van de werf, die in het verlengde van de Vlaardingerdiik is geprojecteerd. Zoals bekend ligt het in het voor nemen van Wilton-Feijenaord het nieuwe kantoorgebouw te laten ver rijzen Op de plaats van het tegen woordige Boshoek, dat destijds met de aankoop van een deel van het oude Sterrebos in handen van de werf overging. Er komt een nieuwe weg, die van de Vteardingerdijk vlak achter het gazon langs de Juianalaan loopt, het Boshoekterrein kruist vlak voor de plaats waar nu de cantine staat en zo terecht komt op de West-Fraakelandsedijk. Tegenover het verkeersplein op de hoek van de Vlaardingerdijk is ook nog een flatgebouw gedacht. Hierlangs en langs de woningen, die Gusto en gemeente even verder op houwen (voor. de Gusto is men al bezig), gaat het via de nieuwe weg, de toekomstige Burgemeester van Kaarenlaan, welke als een ringbaan door Nieuwland komt te lopen, de polder in. De begraaf plaats zal binnenkort worden uit gebreid tot voorbij het tennispark „Spieringshoek", dat er helemaal achter schuil gaat. Met de woningbouw in Nieuw land is inmiddels een aanvang ge maakt. De eerste van de in totaal 9000 woningen, die er komen, zul len dit najaar gereed zijn. Op de kaart vindt men ze reeds aangege ven. Tussen deze nieuwbouw en de uitbreiding van de Algemene Be graafplaats vinden een R-K., kerk en een school een plaats. In de richting van de RJC. Be graafplaats, die ook nog ruimte voor uitbreiding houdt, ontmoet de wandelaar van straks de Burge meester Honnerlage Gretelaan, die als zandbaan nu al de polder in duikt. Direct links hiervan, dis vooi de eerste nieuwe woningen, moet een Prot. Christelijke lagere school een. plaats krijgen. Lopen, we de Burgemeester Honnerlage Gretelaan verder af, dan passeren we na de nieuwe Hervormde Kerk de nieu we B-L.O.-school met z'n naast el kaar geplaatste en met elkaar ver bonden vleugels ten behoeve van de drie richtingen, t.w. openbaar, Prot, Christelijk en Katholiek. Ach ter de flats voor ouden van dagen en onvolledige gezinnen komt aan (Advertentie LM.) SINGEL 114116 Bruggen en tunnels voor verkeer Het Ugt in de bedoeling de Broersvest ook achteraan - op de volle breedte te brengen. De thans nog aanwezige bebouwing zal hier voor moeten wijken. De Speeüng- hrog verdwijnt, een draaikom voor de schepen neemt de plaats van de landtong tussen Noordvest en Sohle in. Een over de Schie doorgetrok ken Kreupelstraat moet verder in de toekomst langs het water, Vlak voor het Doele-clnbhals langs de Noordvest gaan opzoeken. Het verkeer, uit het stadscen trum komend, kan via «en nog te bouwen viaduct, die de ingang van de Boterstraat en het Overschiese- plein overkoepelt, het Noordelijk deel van de polder Nieuwland bin nengaan. Deze grote Uitvalsweg kruist eerst de Burgemeester van Haarealaan, die even later door een brug over de Schie verbinding 'krijgt met de doorgetrokken Pret 'Kam. Onneslaan, kruipt dan on der de spoorlijn door, om even ver- _derop tussen Schie en spoorbaan naar Delft door middel van een ingenieus kruisingssysteem zowel rjnet de ontworpen Rijksweg no. 20 (Rotterdam- Hoek van Holton) als met het nieuwe industriegebied langs de Schie tc worden verbon don. Langs de reeds enkele malen ter sprake gebrachte Rijksweg no, 20, die voorbij Vtoardingen al voor het grootste deel in gebruik is, -zuilen achter de. huizen aan de parallelweg nog nieuwe wonin gen worden gebouwd. Het ligt niet -in de bedoeling in dit deel van de gemeente tot verdere woningbouw over te gaan. - In October 1951 besloot de Raad in principe over te gaan tot de houw van 700 a 8ÖÖ xaontagewo- ningen in de Nieuwlandse Polder. Van dit aantal zija thans resp. 128, 184, 124 en 12 woningen, in totaal 448 woningen in aanbouw. Volgens de globale plannen is naast de thans in aanbouw zijnde woningen een winkel-centrum met hoven-woningen geprojecteerd; de ze winkels zullen in de toekomst als wijkwinkels aan de behoeften van de bewoners van het gehele Westen van Nieuwland kunnen vol doen. B. en W. achten het echter ge wenst, dat tussen de thans In aan bouw. zijnde woningen een 9-tal dagwinkels en een 9-tal garages worden gebouwd. De dagwinkels "ZÖn bedoeld als bnortwfnkels, te exploiteren door leveranciers van directe levensbehoeften, zoals bak ker, slager, melkboer enz. De Winkels en garages zullen zonder Inventaris een uitgave van plm, 110.880.- vragen. de overzijde van de weg o.a. de eer ste openbare lagere school in Nieuwland, Daarnaast komt de Prot. Christe lijke Ambaofatsschool te staan. Met de bouw hiervan wordt waarschijn lijk binnen niet al te lange tjjd aangevangen. De brede weg, die men naast de flats van de Vlaardingerdijk in de richting Kethel ziet lopen, gaat de oude Damlaan vervangen. Zodra de oude bebouwing aan de Laan Ons Genoegen, zal zijn verdwenen teveel haast kan men er moeilijk mee maken zal ook daar de wo ningbouw ter hand kunnen worden genomen. Zowel terzijde als achter de twee flats zijn nog huizen, ge dacht. Belangrijk punt' brug Noordvest Achter het stadhuis ligt de nieu we Ooievaarsbrug te wachten tot het verkeer een behoorlijke door gang door het oudste stadsdeel zal kunnen vinden. Er wordt hard aan gewerkt in de Zijlstraat. De Raam is al op de toekomstige breedte ge bracht. Het wachten is nu eerst op het afbreken van de woningen in de Breedstraat aan de zijde van da Zijlstraat en het verbreden van het Groenweegje nabij de Vijgensteeg. Van de Kethelstraat tot en met hotel Beyersbergen zal dan tenslotte de Vlaardingerstraat nog aan de verbreding ten offer moeten vallen voordat de uitvalspoort naar West- Schiedam volledig is. Maar om op die Ooievaarsbrug te rug te komen, die wacht toch vooral wel op het klaarkomen van de twee de schakel in de verbinding met het middengedeelte van Nieuwland en uiteindelijk met Noord-Kethel, v/aar we ook nog een tuindorp zul len zien verrijzen. Laten wij de sprong over de Noordvest alvast nemen. Het nieu we uitbreidingsplan toont dan in Nieuwland allereerst een groot complex, dat als Katholiek Cen trum bekendheid hoopt te krij gen. Er komt niet alleen een kerk, maar ook is er gedacht aan een huishoudschool en lagere scholen, letg naar boven, links van bet centrum, komt de Katholieke Am bachtsschool, waarvoor de raad reeds een bereidverklaring heeft afgegeven, VlakbU de ambachts school is het toekomstige Gerefor meerde Centrum te vinden met een kerk en twee scholen. Meer naar het Oosten, langs de weg naar Noord-Kethel en eveneens aan de spoorbaan zal nog een Hervormde kapel met schooi ko men. De weg naar Noord-Kethel zal over de spoorbaan zeker een be koorlijke zijn, want deze voert mid den door het ontworpen bospark, waarvoor de vijvers nu al worden gegraven. Voordat men echter zo- *r is, moet men twee tunnels pas- s r>n, n.L onder de spoorlijn naar Hoek van Holland en de hier aan te leggen Rijksweg Rotterdam- Hoek van Halland. De verbindingsweg, waarvan het gedeelte, naast de sportvelden aan de Oudedijk nog in embryonale vorm verkeert, mondt uit in het nog te bouwen tuindorp Kethel- Noord, dat de driehoek tussen Pol dervaart en spoorbaan naar Delft gaat opvullen. (Advertentie LM.) Zoete most vas appelen Voor iedereen in elk geisoen Goed, goedkoop, gezand S C H It DA m 1947. Ofschoon Rob voed- sel genoeg voor maanden aan boord heeft, pro beert hü af en toe toch een visje te verschalken en wanneer de «Vrij. held" verzeild raakt to een school tonijnen, be sluit Rob om het deze keer eens te proberen op de wijze zoals de vissere het in de Middellandse Zee doen. Hij heeft meer. malen gezien, hoe die vissers dat deden met een stuk spek aan een haak. Hij bevestigt de haak aan een lange, dun ne staaldraad, die aan de giek van de bezaans mast is vastgemaakt. En inderdaad, hij heeft al spoedig beet. Een knaap I vergeefse pogingen los te komen, wanneer Rob I kere vis en Rob houdt wel van zo'n hartig hapje van een vis hapt in het aas en doet even later j de lijn voorzichtig in haalt. Tonijn is een lek- bij de avondmaaltijd. Wie het in 1949 in boekvorm verschenen memorandum over de stede bouwkundige ontwikkeling van Schiedam, vergelijkt met het uitbreidingsplan, zoals dit thans voorligt, zal bemerken dat zich sedert de vaststelling van het eerste uitbreidingsplan in 1944 nogal enkele ingrijpende wijzigingen hebben voorge daan. Zij illustreren duidelijk niet voorziene ontwikkelingen en de toetsing van het plan aan de na-oorlogse ervaringen. Aan de hand van de nieuwste kaart van het Schiedam van morgen willen wij er vandaag iets meer over vertellen. De wandeling door het Schiedam van morgen aanvangend, aan het Hoofd, vinden wij op de plaats waar nu de fabriek van van Deventer is te vinden deze moet 1 Januari 1953 verdwenen zijn de Maasbou levard, vanwaar van een prachtig gezicht over de hier altijd zo bedrij vige mier kan worden genoten. In het oorspronkelijke uitbreidingsplan was aan het einde van deze boule vard, die ook een restaurant met groot terras krijgt, in het Balken- gat een jachthaven gedacht, waar'de watersportverenigingen een vast te huis zouden krijgen. Het schijnt echter dat Waterstaat tegen de aan wezigheid van een dergelijke haven, to de onmiddellijke nabijheid van •een drukke scheepvaartweg nogal [eroaakt, zodat van In een nog moeilijk toegankelijk gebied van N oord-N ieuwland, in het gezicht bon de spoorlijn, naar Delft en Vlaardingen, boutof men aan de nietttce Technische School ran de vereniging ,>De Ambachts school voor Schiedam en Omstre ken". In de Zoop van 2953 moet de school gereed komen. Blijkens een voorstel van B. en W., dat in He raadsvergadering van Vrijdag a.s. in behandeling komt;, wilYmen een- terrein ter grootte van? ca.. 2000 m2 in Tuin dorp Kethel - beschikbaar stellen ten behoeve van de bouw van een R.K. Lagere schóól. Reeds in Ja nuari werd beslopen medewerking te verlenen voor de bouw van. een dergelijke, zesklassige school. De plaats van deze nieuwe school is bepaald tegenover de twee in het tuindorp staande Fundo-woningen. Wat men moet weten; - Apothekers-nachtdienst; Gouka, Hoogstraat 29. Bellen by ongeval: G.G. en G.D. Tuin laan 89. Telefoon 89290. Tentoonstellingen; Stedelijk Museum, Da. 205 uur, Za. en Zo. 25 uur: Tentoon stelling ontwerpen ere-penning Schied. Gemeenschap en ontwik keling penningkunst in Neder land. Films; Passage, 2 en 8 uur, Za. en Zo. 2, 4.15, 7, 9.15 uur: Kussen geen zonde (alle leeft.). Monopole, 2, 7, 9 uur. Za. en Zo. 3, 5, 7, 9 uur: Tarzan, de aap mens. Citons; 19, 21, 22 Juli, Doeleplein (bij Spoeitogbrug), Za. 3 en 8 uur, Ma. en Di. 4 en 8 uur: Voorstel lingen. ZILVEREN JUBILEUM VAN MEJ. J, A. KIEBOOM Op '21 Juli zal mej, J. A. Kiabooro, hoofd van de school voor Gereformeerd Kleuteronderwijs aan de* Singel haar zilveren, jubileum in Schiedam vieren. Op de Jubileumdag zelf wordt bet feit eerst *s morgens roet de kinderen her dacht. 's Avonds zal mej. Kieboom var half negen af recipiëren in het Gerefor meerd Jeugdhuis aan de Lange Haven. bezwaar heeft gemaakt, dit voornemen is i KETHEL, linhg bovenaan op de kaart gelegen, kennen wjj over enkele jaren nauwelijks meer, wanneer de plannen van de stedebouwknndlge dienst van Gemeentewerken in uitvoering zijn gebracht. Rechts bovenaan Is allereerst de nieuwe begraafplaats aan de Kerkweg te zien, daarna komt het oude dorp. Maar naar beneden, recht daaronder, la het gedeelte van het tuindorp te vinden, zoals wtf dat ntt al enige töd kennen. Links hiervan komt de nieuwe provinciale weg, waaro verheen de tuindorp-bebouwing In de toekomst nog verder Westelijk gaat. Wat de bouw van scholen in Kethel betreft, het schijnt in de bedoeling te liggen allereerst een Katholieke lagere school neer te zetten op het terrein, direct tegen over de twee Fundo-woningen ge legen. Op de duur zal ook het reeds ter tafel liggende plan voor een Schiedamse openluchtschool moeten worden verwezenlijkt. Hier voor is grond gereserveerd direct over de Blauwe Brug, in het re creatiegebied, dat nu eerst gereed wordt gemaakt. -De school krijgt uitzicht over de weide, die hier in de groenstrook blijft opgenomen. Ten Noorden van de openbare lagere school wordt de Ketbelse be bouwing aan de Oostzijde afgeslo ten met een aantal flatgebouwen, die voorzover ons hekend vijf woonlagen 20U gaan tellen. Nog een zwembad en sportvelden Twee open zwembaden heeft het Schiedam, van morgen nodig. Eén. daarvan, het zal het eerste zijn, komt direct over de Poldervaart bij de z.g. Blauwe Brug, dus Zuidelijk van het tuindorp. Er is in de krom- van de provinciale weg een terrein voor uitgespaard, jeveer in het midden, ter rech terzijde, is in het tuindorp de open bare school te vinden. Van de school loopt een verbinding met het toekomstige bospark Kethel, waarvan een deel ten Westen van de Poldervaart, komt te liggen. Hier worden nog drie sportvelden aangelegd. Ze worden, evenals nog twee velden ten Noorden van bet gereedgekomen sportcomplex aan de Oudedijk, klaargemaakt met be hulp van de grond die uit de vijvers van het nieuwe park wordt gegraven. „Sportvelden ten "Westen van de Poldervaart" is een onderwérp, dat al heel wat keren is aangesneden in. commissie-vergaderingen. Op de nieuwe kaart ontdekken wij een hele serie, waarvan twee kennelijk berekend op Hermes-DVS en. SW. Deze velden zullen geheel kunnen worden omzoomd door tribunes. afgestapt. Daarom geeft de kaart van het toekomstige Schiedam mplaats van. het Balken- gat een nieuw terrein aan, waar op de duur een groot open zwemhad met gazons en kleedgelegenheid een plaats moet vinden. Het wordt een. Van dg twee grote open baden, die het al lang onvoldoende gebleken zwembad aan de "Wset-Frankeland. sedyk moet gaan vervangen. .Het recreatiegebied aan het Hoofd wordt aan de zijde van de Havendijk afgesloten door zes grote woonflats. die voor de be woners een wel zeer gunstige plaats zo vlak by de rivier krij gen. Wie het uitbreidingsplan van 1945 bekijkt, ziet daarop de Wllhelmlna- baven afgebeeld met twee bassins, het bestaande en het nog te graven bassin, dat dan halverweg het te genwoordige Volkspark zal komen te liggen. Sindsdien, is echter ai- weer het een en ander nader beke ken. En speciaal ingestelde haven commissie, bestaande uit deskundi gen in en buiten Schiedam, kwam tot de conclusie, dat*'het met die Wilhelminahaven. van ons niet veeA gedaan was. De monding slibt steeds weer dicht en ook het ontbreken vxan kaderuimte wreekt zich. Was geen allures aannemen van een ha- werf „De Nieuwe Waterweg", waar door de gemeente verplicht 13 de havenmond op diepte te houden, wellicht zou men het economisch meer verantwoord hebben gevoeld de hele zaak maar té dichten en als Induatriegrond te verkopen. Dus in geen geval een tweede havenarm en gene allures-aannemen van een ha venstad. De stedebouwkundige trok er zijn conclusies uit. Rond het be staande havenbassin is thans een betrekkelijk klein industriegebied geprojecteerd, waarvan ongeveer de helft reeds wordt bezet door be staande industrieën. Aan de kop van de Wilhelminahaven gaat bin nenkort de firma Th. J. L- v. d. Berg een nieuw bedrijf bouwen door de aannemerscombinatie S.S.N. Binnen het nog uit te geven in dustrieterrein zouden zowel de Ha vendijk (dus ook S.V.V.-terrein) als de tegenwoordige zwemplaatsen ko. men te vallen. Een voordeel van deze nieuwe situering is ongetwij feld het feit dat het Euidfge Volks park voor het grootste deel als re creatiegebied in gebruik kan blij ven. Van de Havendijk af zou dan een nieuwe verbindingsweg met de A Am. de Ruyterstraat moeten wor den geprojecteerd. Verbinding met het Oosten Ongeveer halverwege de niéuwe West-Frankelandsedijk, op de plaats van het tegenwoordige S.V.V.-ter rein, moet to de toekomst de ver bindingsweg met de Rotterdam.se- dyk uitkomen. Deze nieuwe straat loopt door het Volkspark, gedeelte lijk over het huidige feestterrein, waar aansluiting wordt verkregen met de bebouwing aan het nog te maken, deel van de Prins Bernhard. laan achter de Stadhouderslaan. Achter de wasserij van „De Pauw" wordt de Wester ka de opgezocht, via bruggen over de Nieuwe Haven en de Buitenhaven, gaat het dwars door de bebouwing van Lange Ntetiw- straat en Tuinlaan (langs hoofdbu reau van politie en via Makker straat) naar het industrieterrein van Nieuw—Mathenesse en vandaar op de Rotterdamsedijk aan. De Hogebanweg krijgt aan het einde een tunnel onder de spoorweg en sluit zo aan op de hoofdweg door de Spaansepolder, die weer recht streeks naar de reeds gereedgeko men brug over de Schie bij Over- gchie gaat. Vandaar bereikt het doorgaand verkeer direct de rijks weg RotterdamDen. Haag. Wanneer het hoekje Rooft tadaïn- sedijk—Hogebanweg zal zijn vol gebouwd men wacht hier blijk baar eerst op de aanleg van de oprit tegen de dijkhelling en ook de woningen aan de Dr. Zamenhof- straat langs de spoorbaan zijn ge reedgekomen, zal er aan het uiter lijk van Schiedam-Oüst niet zo heel veel meer worden, gewijzigd, behal ve dan uiteraard tussen Singel en Marconiplein, waar het nieuwe stad - huis eens een plaats zal moeten vinden. Op de grote zandvlakte voor de twee Finse scholen aan het Lorentzplein komt nog een flat te staan, evenals op het nog onbe bouwde deel aan de Buys Ballotsin- gel bij de Fultonstraat, in het ver lengde van de groenstrook, die zich op Rotterdams gebied voortzet. Medische Zondagsdienst Van Zaterdagmiddag 1 uur tot Zon dagavond 12 uur wordt de medische dienst waargenomen door de volgende artsen: J. van Buren. Buys Baliotamgel 7276, tel, 69661; A. Q. C. Klomp, Jul. van Stolbergstraat 3, tel, 69952; A- Hoogendljk, Tuinlaan 74, tel. 68785. Geopend is apotheek Gouka, Hoog straat 29. GESLAAGD In Leiden slaagde voor het doet. exa men Ned. Recht onze stadgenote mej. H. C. Kcoyman. Aan de Technische Hogeschool in Delft slaagde voor hét candidaatsexamen de Schiedammer K. Poels (civiel Inge nieur). Een bolle bofferd vertrok Don derdagavond van het station Schiedam met de Scandinavïë- Expres naar het Hoge Noorden- Enige tijd geleden toon stadge noot Lex Bruinhof met de beste slagzin de eerste prijs van een prijsvraag, uitgeschreven dooreen grafische industrie. Tien dagen kan hij hierdoor de Olympische Spelen in Helsinki gaan bijwo nen. Via Kopenhagen en Stock holm reist hij derwaarts. Op 20 Juli hoopt hij aan te komen in de Finse hoofdstad Da Comeniussekooi A., die gedeeltelijk gevestigd ts in het Finse school gebouw nabij het Lorentzplein en gedeeltelijk in het gebouw Singel 5, bestaat thans uit 400 leerlingen met 10 leerkrachten. B. en W. achten thans de tijd gekomen deze school in September te splitsen in Z scholen, nJ. een school in'het schoolgebouw Singel 5 en een schboi-nabü'het Lorentzplein. In Juli 1949 is reeds de Theo Thijs- senschool B. opgeheven met dien verstande dat geen nieuwe leerlin gen meer zouden worden toegelaten. Met ingang van 1 September ajs. zou deze school nog bestaan uit één klasse. Men acht het niet ver antwoord deze school nog langer te laten bestaan. Voorgesteld wordt de teerlingen onder te brengen bij de Theo Thijssenschooi A. aan het Edi- sonplein. De heer H. v. d. Loo, die thans werkzaam is aan de Theo Thijssenschooi B. zou eveneens naar deze school moeten overgaan. In verband hiermede stellen B. en W. de Raad voor te besluiten, tot oprichting van een nieuwe openbare gj.o.-school, deze onder te brengen in het gebouw van de z.g. Finse school nabij het Lorentzplein en de school te noemen „Prof. Dr Ph. Kohnstammsch ooi" Tot hoofd van de nieuwe school wil men benoemen, de heer D. Hoek, thans hoofd van de Comeniusschool A. In de vacature van laatstgenoem de school wordt voorzien door over plaatsing van de heer Th. van Woer- kom, thans hoofd van de Theo Thijs senschooi B. Voor de inrichting van de nieuwe Duiven uit Orleans vanuit Orleans, af stand 480 km. De prijzen, werden behaald door-l J. Wenteler, 2 S 15 H. v. d. Steen, 3 E. Sebrechts, 4 M. Puttere en Zn, 5 J. v. Ópijnen. 7 10 J. v. Leeuwen- Schrumpf, 8 T. v. Ouivenbode, 9 28 J. Doejaaren. 11 W. v. Deursen, 12 B. de Jone, 13 17 C. Paardenkooper-v. Wijk, 14 H. Brökling. 16 Dipl. C. Koogje. 18 C. Verboom, 19 24 26 J. Hopstein, 20 W. Egging, 21 C. Hersbach, 2z J. Ar es. 23 A. Hersbach. 25 J. Osterholt. 27 H. v. Gogh-Kosten. Zondag 20 Juli van 7 tot 8 uur ln- korven voor een trainingsvlucht vanuit Sturen raakte verward. Het stuur van de fiets van de 19-jarige mej. E. v. d. K. raakte gisteravond omstreeks half zeven verward met een ander fietsstuur toen in de Oranjestraat werd ge poogd twee fietsen te passeren. Mej. v. d. K. kwam te vallen en moest met een hersenschudding en een pijnlijke hals in het Gemeen teziekenhuis worden opgenomen. school zal een crediet nodig zijn van 6550,voor aanschaffing van leermiddelen. Ned. Herv. Gemeente Grote Kerk: 10 en 5 uur ds A. Hoff man, H. Avondmaal; Nieuwe Kerk; 10 uur ds J, D. Smtds, 5 uur dr L. «T. Cazetruer- waterkerk: 0 en 10.30 uur ds H. Wl Heromes; Vredeskerk: 9 en 10.45 uur ds J, O. Jansen, H. Avond maal; Jeugdkerk, Nwe Haven 155: 10 uur dhr A, Gerritsen. Ned. Prot. Bond, kerk Westvest: 10.30 uur ds H. A. C, Snethlsge, Hillegersbérg. EvangcL Luth. Gemeente, kerk L, Nieuwstraat: 10 uur dhr P. Klooster man. Cfcr. Geref. Gemeente; kerk Warande; 10 en 5 uur ds A. Zwi«>. Ned. Herv. (Geref.) Evangelisatie, ge bouw Tivoli, Nwe Haven: 10 en 4 uur ds Wieman Oudeneter. Oud-Katholieke Kerk, kerk Dam: 10 uur Hoogmis. Oud-Gereï, Gemeente, Jeugdhuis, Lange Haven 87; 10 en 5 uur ds Fr. Luytjes. Leger des Hells, Legerraal L. Haven 27: 10 uur beiligingssamenkomst, 16.30 uur Jeugdsamenkomst, Gernt Verboom straat: 18.30 uur Openluchtsamenkomst, Evang. Gem. Kerkzaal Broersvest 53: 10 en 7 uur de heer W. KIoos, Gouda. Geref. Kerk (art. 31), Kerk Westvegt 90: 3, 3 én 5 uur dienst. Chr. Geref. Gem. Volksgebouw Tuin laan 50: 10 en 4 uur de heer Middelkoop. Hersteld Apostolische Gem. Stadhou derslaan: 9.30 en 4 uur dienst. Evangelisatie, Gebouw Broersvest, achter de molen: 10 uur eredienst, 4.30 uur Dienst des Woords, Kerk van Jezus Christus van. de Hei ligen der Laatste Dagen, Lange Haven 59'. 5 uur godsdienstoefening. Gem. Gods. .Pinkstergemeente", geb, Astoria, Kethelstraat 4 b: 10 uur de heer L. Daniël, Den Haag. Geref. Kerk: Oosterkerk, v_m. 10 uur: ds B. Timmer, Den Haag-Oost; nun. 5 uur: ds G. Brinkman. Plantagekerk, vjn. 10 uur: ds J. J. v- Wageningen; nun, 5 uur: ds B, Timmer. Julianakerk, v.m. 10 uur: ds G. Brink man; n.m. 5 uur: ds J. J, v. Wageningen. Kethel, v.m, 8.30 uur: ds D. Drenthi non, 2.30 uur: ds G. Brinkman. Het begin uatt een nieuwe stads- wijk: Montage-woningen itt Nieuwland. Met wan en macht wordt gewerkt om het eerste blok woningen zo tijdig ap te leveren, dat eind Augustus alles klaar is om de eerste bewoners te ontvan gen. Hier worden ook enkele wo ningen ingericht ten behoeve van werkt in de niet minder dan 43 om dikke muur.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 2