Programma vacantieweek is veelbelovend Met het sportvelden-complex wordt al begonnen MEURS STOFZUIGERS MEUBEL OPRUIMING We zullen tijd te kort komen voor het feest Steiger voor de molen Weense opesette-film in de Passage Van zestien velden worden er vier gereed gemaakt Een padvinders-centrum a Avondfestijn in de Plantage Vacantie-comitè dacht aan hen Zonnebloem-kamp in De Steeg Tarzan slingert in Monopole ZONDAG: grote cricketdag Iiermes ontvangt ACC Museumingang wordt opgeknapt Hij wilde bij zijn vrouw zijn Mulo-examen Parallelweg krijgt antwoord op vragen SCHIEDAM RADIO VAN DIJK Dr. W. Hoekstra A. L. van Wely PLATE Meubelfabriek J. D. VAN Koeri< WALTMAN Zaterdag 19 Juli 1952 Ook de Vacantieweek 1953 belooft-weer een feest van de bovenste plank te rullen worden. Het organiserend comité, werkend onder auspiciën van de Schiedamse Gemeenschap, heeft voor de derde keer kans gezien een programma te ontwerpen, dat tien dagen van volop genieten voor jong en oud belooft. Van Donderdag 21 t.e.m. Zaterdag 30 Augustus zal men zich moeten haasten zo men ieder evenement, dat op het programma staat, zou willen meemaken. Voor het eerst vinden de avondvoorstellingen plaats in de Plantage onder het motto „Plantage-Parade". De jeugd-voorstellingen worden weer gehouden in het Passage-theater, waar ook de eigen revue „Ga je mee op reis" 's avonds wordt gebracht. Mooi weer vereisen voorts de vele manifestaties, die in de openlucht plaatsvinden. In het Stedelijk Museum wordt de tentoonstelling „Onze Woning" ingericht. De officiële opening van de Va cantieweek valt volgens traditie op een Donderdagavond. Op 21 Augus tus concerteren ook al volgens traditie de Marinierskapel en de mannen zangvereniging „Orpheus" op het nieuwe podium. De herinne ring aan de twee voorgaande ope ningsavonden doet voor deze eerste avond terecht iets goeds verwach ten. Schiedamse amateurs treden in de Vantage de avond daarna voor het voetlicht teneinde te laten zien over welke krachten de kleinkunst dn onze omgeving beschikt. Een belangrijk experiment, zowel uit cultureel als muzikaal-teehnisch oogpunt betekent het concert dat het Rotterdams Kamerorkest o.Lv. - Piet Ketting op Zaterdagavond komt geven. Het vaeantie-comité meende in dit geval baanbrekend' ■werk te moeten doen, opdat ook huiten dit verband het straks mo gelijk zal zijn bekende syraphorüe- orkesten hier openlucht-concerten te laten geven. Veel stadgenoten zullen zich in dit verband nog de uitvoeringen kunnen herinneren van het Rotterdams PhilhaTmomsch Orkest op de .helaas in de oorlog zo roemloos verdwenen Polyanihd. Ogenschijnlijk een. wonderlijke combinatie betekent op Maandag avond het optreden in de Plantage van het bekende radio-ensemoie „De Jonge Flierefluiters" en het Slavisch-Byzantijnse Koor. De al- gemene verwachting is dat men beide zal waarderen. Slechte heel zelden zal men in staat zyn een evenement bij te wo- ,oen zoals dat Dinsdag 25 Augustus in de Plantage plaats vindt. Het ■wordt -dan een speciale Indonesi sche avond, waarbij Javaanse dan sers optreden, begeleid door game- lanmuziek. Iets dergelijks heeft ook de Foiyantha m onze stad voor het laatste en wellicht tegelijkertijd voor de-eerste-keer gebracht. Na het optreden van het bekende Ballet der Lage Landenuop. Woens dag 27 Aug u 6tus-wolgt Donderdag'. 23 Augustus een luchtiger program ma met een keur van nationaal bekende klemkunst-artisten. Het is de overgang tot een vrolijk hoogte punt dat tevens de afsluiting *bete- kent van de avondvoorstellingen tijdens deze Vacantieweek: het op- treden van Hanny's Dutch Sisters, een orkest van louter dames, dat over zeelrijdigu talenten blijkt te beschikken. Het eerste jaar op de iBroersvegt bracht na de Ramblers 'destijds het carnavalsorkest „De 'Kikvorsen". Op uitnodiging van het Vacantie-comité komen de Braban ders nu weer naar Schiedam om er de leut rond te strooien, 't Is hun ■"vel toevertrouwd! Voor de jeugd Niet minder dan vier en twintig jeugdvoorstellingen staan pp het programma njet Scapïno-bahet, 'jeugdtoneel „Puck", het poppenthea ter van de Poesjenellenkelder, film en variété. Een kleine zestiendui- ■zend plaatsen, zijn nu reeds bespro ken. Na 1 Augustus komen er nog lvan elke voorstelling slechts enkele honderden kaarten in verkoop, voor- S al ten behoeve van degenen, die b.v. 'een logeetje willen meenemen. Be- halve het poppentheater, dat in Mu lls een praats 'vindt, worden alle evenementen in het Passage-theater, dat per voorstelling negenhonderd kinderen kan bevatten, gehouden. Enkele duizenden kinderen zul len kunnen meedoen aan de puzz- letocht door de stad, die de stem- peltocftt van vorige jaren ver vangt. Meer nog dan. tot dusver zal de jeugd hierdoor kennis kun nen verzamelen omtrent veel in teressante punten in Schiedam. Ook nog speciaal voor de jongens Jongetje aangereden Toen Vrijdagmiddag holf twee de 27-jarige A. B. met zijn auto een vrachtauto van de Gemeente- xeiniging passeerde kwam daar achter vandaan plotseling het vijf jarig jongetje H, de J., woonach tig in de Visserstraat in de Gorzen. Het kind liep tegen het spatbord op. De GG en GD heeft het met een bloeduitstorting aan het voor hoofd, een vermoedelijke hersen schudding en schaafwonden aan armen en benen naar de dr Nolet- stichting moeten brengen. Burgerlijke Stand Geboren; Johan M. z. v. W. Risse- rna en E. A. Loch. Clasina L. D. v. M. L. Magrijn en A. G. Vogel. Yvon ne d. v. A. Spiekerman van Weeze- lenburg en A. Kuyper. en meisjes wordt Zaterdag 30 Augustus, dus de laatste dag van de Vacantieweek, de jaarlijkse jeugd- zwemmiddag in het gemeentelijk zwembad aan de "West- Frankeland- sedijk gehouden. Deze duurt tot half vier, waarna een waterfeest in de Westerkade volgt, met water- polowedstrijden, kunst-zwemmen, tobbe-varen, steekspel, pantomime, demonstratie reddend zwemmen en een prestatietocht over vijfhonderd meter. Natuurlijk is het ook als kijkspel voor de ouderen bedoeld. Tentoonstelling, revue en wagenspel Twee evenementen, die zeker niet de geringste voorbereiding kosten, zün de tentoonstelling „Onze Wo ning" en de revue „Ga je mee op reis", die 25, 26, 27 en 28 Augustus in het Passage-theater te zien zal zijn. Wat de tentoonstelling betreft, hiervoor wordt niet alleen het ge hele interieur van het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat veran derd, maar ock zit er aan vaat de model-inrichting van enkele, dan juist gereedgekomen montage-wo ningen in Nienwland. Als motto voor deze tentoonstelling wordt aangehouden: „Aestbetisch verant woord en bereikbaar voor de beurs van de gewone man". Onder leiding van regisseur Lou de Groot is men allang weer be2ig met de instudering van de speciaal voor deze Vacantieweek geschreven revue, die geheel door Schiedamse krachten wordt gebracht. Mochten we tegenover het resultaat vorig jaar om deze tijd. nog wat scep tisch staan, de revue „Zie je wel, De ouden van dagen, de gebrek- kige, noch de in ziekenhuizen verblijvende stadgenoten, zullen eind Augustus bij het feestvie ren worden vergeten. De ouden van dagen en CAB-pupülen kunnen Zaterdag 23 Augustus in de morgenuren een jiim- uoorstgellinp bijwonen in het Passage-theater. De Schiedamse Gemeenschap zal zich met de leiding van ziekenhuizen en rust huizen in verbinding stellen ten einde gezamenlijk te overleggen welke kleinkunst-attracties zich het beste lenen om voor de verpleegden op te treden. het kan" van 1951 heeft duidelijk bewezen dat het geheel xn staat is enthousiasme op te wekken. Regisseur Thom Ros heeft een nieuw wagenspel ingestudeerd, dat in de avonden van 23 en 29 Augus tus op verschillende plaatsen in de stad zal worden opgevoerd. Zoals men weet, was vorig jaar voor het wagenspel slechts één middag ge reserveerd hetgeen door ieder die het zag als te weinig werd geoor deeld. Sport, excursies en vuurwerk Behalve de watersport in de Wes terhaven staat er weer een wieler ronde op het programma. D wordt verreden op Zaterdag 23 Augustus. Parcours is de Stadhou derslaan. De smgelloop voor athle- ten valt hiermee samen. Zoals reeds bekend, wordt de traditionele transport- en bakfietsenrace rond de Plantage gehouden op Maandag 25 Augustus. De laatste Zaterdag geeft op het feestterrein m het Volkspark een motorpolowedstrijd te zien. Het kan het beste worden aangeduid als voetballen op motor fietsen. Het is een sensationeel spel, Schiedamse gymnasten ge- de pauze voor wat afwisse- zorgen. de excursies betreft, er kun nen weer enkele bedrijven worden bezichtigd en ook kunnen de klim mers weer terecht in de St. Jans toren om van de trans een blik over de stad te werpen. Een groot vuurwerk tot besluit, meende het Vacantie-comité. Het komt cr en wel in de polder Nleuwland, ter hoogte van de te genwoordige nieuwbouw. Langs de gehele Vlaardingerdijk zal men een prachtig uitzicht hebben op dit lichttesten, dat het bekende vuur werk in Rotterdam en Sehevenin- gen gaat evenaren. De Stichting „De Zonnebloem" voor Werkende Jeugd te Schiedam, Vlaar dingen en Maassluis heeft haar terrein van activiteit uitgebreid en organiseert deze zomer voor het eerst enkele kam pen voor groepen cursisten. In een van de mooiste streken van is land, in de Steeg (gem. Rheden), zal een tweetal kampen worden gehou den in de weken van 1^—26 Juli en "1 Juli—2 Augustus, Het aantal meisjes, dat aan deze kam pen wenst deel te netnen, Is bevredi gend, Het volgend jaar zullen, naar 2lch laat aanzien, door de stichting meerdere kampen worden georganiseerd. Gemeente-publicatie VfiUSTELTJNO BROEUEROIENST BESTEMMING BUITENGEWÓÓN- DIENSTPLICHTIGE De ingeschrevenen voor dc dienst plicht van de lichting 1933 dezer ge meente. die in aanmerking wensen te komen voor vrijstelling wegens broeder- dienst of voor bestemming tot buiten gewóón-dienstplichtige, dienen de hier voor nodige aanvraagformulieren, welke ter Gemeente-Secretarie, afdeling Mili taire Zaken. Nieuwstraat 26. verkrijg baar zijn, vóór 15 Augustus a s. Ingevuld ter Gemeente-Secretarie in te leveren. Vrijstelling wegens broederdienst wordt verleend aan de ingeschrevene, die ten minste drie broers heeft, of ge had heeft, die dienen of gediend heb ben bij de landmacht, bij de zeemacht of bq de overzeese krijgsmacht, Voor bestemming tot bmtengewoon- dienstplichtige komen in aanmerking degenen, die een broer gehad hebben, die als militair, als lid van een verzets organisatie, of als zeeman overeenkom stig artikel ïc van het VaarpUchtbesIuit 1942, tengevolge van oorlogshandelingen, is overleden. Reeds lang toonde de molen „De drie Koorn- bloemen" op de hoek van de Vlaardinger- dïjk en de Vellevest- singel duidelijk spo ren van nerval. Enige jaren geleden begon de buitenmuur het te begeven. Steeds meer stenen kwamen naar beneden zetten, regen en vrind zodoende alle kans gevend hun ver nielend vserk verder te verrichten. De eigenaar van de malen, de hder J. R. Sjoer, heeft thans de molenbouwer G. Moré uit Hoogvliet aan het werk gezet mo de wonde plek in de tors van de molen weg te werken. Over drie weken hoopt men met het karwei ge reed te komen. Enkele bijzonderhe den over de molen JDe drie koombloe- men": De eerste steen werd gelegd op 16 Mei 1710, De molen is 28 meter hoog en er werden destijds 'n miUioen stenen ver werkt in de niet min der dan 43 cm dikke muur. ■{Advertentie l.MS) Englebert -'die is goed Op het witte doek van de Pas- sa g e-b i o s c o o p viert de Weense operette-film „Kussen is geen zon de" triomphen. Curd Jiirgens en El- fle Mayerhofer zingen en acteren er in en ook Hans Moser is van de party. Op hem moet men wel even ■wachten want voordat de drukdoen de waard van de „Gouden Gans" kans krijgt zich te bemoeien met de avonturen van zijn dochter, die geen graaf maar wel een beroemde zanger aan de haak slaat. Snoei, zich deze liefdeshistorie eerst nog wat ontwikkelen. Veel zoet, Weens zoet. of noem het, 20 ge wilt Duitse sentimenta liteit, geeft het programma in de Passage te zien. Gelukkig voor de exploitanten zijn er toch altijd nog velen onder ons, die er hun geluk aan afmeten. Vandaar waarschijnlijk ook dal er Vrijdagavond over be langstelling niet was te klagen. Dat men zich niet amuseerde, zouden wy geenszins durven beweren. 't Is wel wat iaat na al die ener verende avonturen waarin we Tar zan, Jane en Boy met Cheeta de aap ontmoetten, maar voor wie er belang in stelt, wordt dit weekeinde m Monopole vertoond hoe Tarzan eigenlek aan z'n Jane gekomen is. Ze blijkt de dochter van een ivoor- jager. die op zoek gaat naar het olifantenkerkhof, dat ergens in het hart van Afrika verborgen moet lig gen. Pa ivoorjager ontmoet Taxzan met een kudde apen en ziet doch terlief ontvoeren. Wie zich wel eens mocht hebben afgevraagd hoe Tar zan aan z'n brabbel-Engels is ge komen, krijgt hier de oplossing aan de hand. 't Was Jane die het hem leerde! De expeditie bereikt z'n doel, maar Pa zal z'n thuis niet weerzien. In het licht van de on dergaande zon zien we de rest van Damlaaiïbewoners wordt match van Zondag met de nodige ver wachtingen tegemoet gezien. ACC "leed dit seizoen slechts een nederlaag en wel vrij Onverwacht togen het Haagse HBS. De Amsterdammers zijn in batten en howlen buitengewoon stérk. Van hun batting-team ia de aanvoerder Wally van Weelde wel de grote man. HÜ scoorde dit seizoen reeds twee centu ries en strandde tegen HBS o.a. op 991! En ais men dan verder in hun order of going in de namen ziet van D. de Baar*. H. J. van V/eplde, W. Feldmann, W. v. d. Hurk, D. Di«elkóen„ J. Brcgman e.*„ dan valt het te begrijpen, dat de Am sterdammers dit seizoen maar ccrï heel enkele keer minder dan 200 runs heb ben gescoord. Onze stadgenoten krijgen het dus zwaar, maar cricket blijft cricket. Hadden de Schiedammers des tijds In Amsterdam ook rvfet 8 ACC- batsnian uil voor 120 runs. Van Weelde inbegrepen7 De aanval van ACC drijft voorname lijk op de tastbowler p. Sanders, de linkse bowler w, Feldmann en H. J, van Weelde, terwijl aanvoerder Wallv van Weelde ook wal sis chsoge-bowler de bal ter hand neemt. Efermes-DVS verschijnt Zondag -in deze belangrijke match in de volgende opstelling H. Stolk (aanvoerder), 3. Keuzenkamp (wlcketkeeoÉsr). C, A. Tettelaar, A. v. d Ende, J. Schetter w. v. d- Sloot, Al Keuzenkamp, C, Smits. A. Scheepma ker, J. van Noortwijk, H. van Meuts, A. Mellef, die Jl, Zondag tegen Excelsior een fill-round prestatie lever de, kan helaas door herhalingsoefenin gen niet aan drae match deelnemen. De wedstrijd begint om 11 uur precies. het gezelschap weer op huis aan trekken, Tarzan en z'n Jane achter latend. Voor de monumentale hoofdin gang van het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat wordt momen teel een grote stellage opgebouwd. Deze zal dienst gaan doen bij het opknappen van de hoofdingang, die waarschijnlijk volgend jaar bij het bezoek van Koningin Juliana dienst zal moeten doen. Het ziet er naar uit dat zeer binnenkort een aanvang zal kunnen worden gemaakt met de uitvoering van de eerste étappe van de aanleg van nieuwe sportvelden ten Westen van de Poldervaart, Volgende week zat de Raad zich eerst hebben uit te spreken, over het gehele project, waarna een crediel van 218.000 moet worden verleend om dit begin mogelijk te maken. Het gehele plan voorziet in de aanleg van 16 permanente sport velden en twee mogelijk tijdelijke terreinen in verband met de eventuele aanleg van de geprojecteerde rijksweg Rotterdam—Hoek van Holland. Bij de sportvelden moet een parkeerruimte komen voor ongeveer 650 auto's en 3500 rijwielen. De uitgifte van de terreinen zal t.z.t. na advies van de Sportcommissie aan de orde worden gesteld. Het nieuwe sportveldencomplex wordt aan de Oost- ent Zuidzijde be grensd door de Poldervaart en de spoorbaan naar Vlaardingen. aan de Westzijde door de gemeentegrens en aan de West- en Noordzijde door landerijen. Verwacht wordt dat de onteigening van het betrokken ge bied over enige tijd haar beslag zal kunnen krijgen. De hoofdtoegang tot het sportvel dencomplex is vanaf de brug over de Poldervaart bij „De Halve Maan" geprojecteerd in .Zuidelijke richting. Voor voetgangers en wielrijders zijn de terreinen eveneens bereikbaar via het nieuwe volkstuinéncomplex by Vijfsluizen. De hoofdtoegangsweg kan zo mogelijk aangesloten worden op het wegennet van het aangren zende Vlaardingse recreatiegebied. Ten aanzien van de terreingestel d- kan worden medegedeeld, dat de hoedanigheid van de grond gunstig genoemd kan worden voor de aan leg van sportterreinen. De ligging boven het grondwater is voldoende boog; drainering van de terreinen zal waarborgen, dat gedurende de wintermaanden geen overlast van natte speelvelden zal worden onder vonden. De complexen zullen door ontwa- teringssloten worden omgeven; deze sloten dienen tevens als t err erna f- scheidingen. De complexen zullen o heel worden omplant, waardoor in e toekomst de nodige beschutting en gewenste beslotenheid zal worden verkregen. Ook langs de toegangs wegen en op de parkeerruimte zal enige beplanting worden aange bracht Dc kosten zijn begroot op een be drag ran 730.000,waarvan na af trek van de te verwachten Rijkssub sidie ad 400.000,voor rekening van de Gemeente bljjft 330.000, Dit bedrag bevat posten voor de aankoop ran draineert» ui ren, verhar dingsmateriaal voor paden, beplan tingsin at eri aal, materiaal voor af sluiting van de terreinen en van de Kortgeleden werd bij recreatiegebied van dc men wil het al* troep- uonnts van de tirron- B.P.M. in Vïaardingen, huis aan deze organi- dissements-rcchtbank /Verschillende gegadig- saties gaan verhuren te Rotterdam de boer- den hebben zich in- poor zeshonderd gul- dery bij de Vijfsluizen middels als huurder den per jaar. Het is onteigend. De eigenaar aangemeld. Voorzover voor deze, door de hiervan, de heer N. ons bekend is zelfs overheid nogal opge- Dijkshoorn, heeft Vijf nog overwogen er een raagde jeugdorganisa- sluizeninmiddels ver- oarkensmestery te ves- ties te wensen dat men laten, zodat B. en W. tigen. hetgeen echter in de opzet slaagt, tot verhuring kunnen niet doorging in ver- Vooral in de toekomst, overgaan, A ïs boerderij band met de aanioe- als zowel op Schie- heeft het gebouwen- zigheid nan de twee dams als Vlaardings complex afgedaan daar recreatie-centra, die gebied dc groenbe- de bijbehorende wei- de luchtjes hiervan planting in de nu aan degrond reeds een art- kwalijk zouden kun- te leggen bosvarken dere bestemming had nen verdragen. zich zal hebben ont- aekregen. De boerderij wikk&d, kan t.a,v. de ligt ter weerszijden Het Nederlands Pad- oude boerderij Vijf geheel ingesloten door vindstersgilde en de sluizen" van een ideale het Schiedamse volks- Nederlandse Padvin- ligging als troephuis tuin-camplex en het ders boffen erbij want worden gesproken. speelvelden, diverse voor de uitvoe ring van het object noodzakelijke materialen en voorts een bedrag aan arbeidsloon en aan uitvoeringskos ten voor de D.U.W. De onteigeningskosten van de lan derijen voor uitvoering van het ge hele project exclusief de onteige ningskosten van de boerderij van de hèer Bul, doch Inclusief de pachters vergoedingen zullen een bedrag van 225.000,belopen. Een belangrijk gedeelte van de voor de uitvoering van het gehele project benodigde terrein is inmid dels reeds in het bezit der gemeente gekomen, n D.TJ.W--verband Orn te komen tot uitvoering van het onderhavige object zijn met óe Inspecteur voor Zuid-Holland van de Dienst Uitvoering Werken door de Dienst van Gemeentewerken inlei dende besprekingen gevoerd. Ge noemde inspectie heeft zich met het plan, dat zich zeer goed leent voor uitvoering in D.U.W.-verband, ac~ coord verklaard en alle medewer king toegezegd, doch. nader, na ge houden besprekingen ter Provinciale Griffie, laten weten, dat het onmo gelijk is gebleken het sport velden- cqmplex thans in zijn geheel uit te voeren. Genoemde Inspecteur is ech ter van oordeel, dat er een moge lijkheid bestaat hetplan in vier étappes uit te voeren,"waarvan thans de eerste étappe voor uitvoering ia aanmerking komt. Als gevolg hiervan heeft de direc teur van Gemeentewerken een nader plan ontworpen, dat voorziet in de In de Schiedamse Nic. Beetsstraat ontstond VTydagavond om elf uur groot rumoer toen de 52-jarige W- H. W, poogde binnen te dringen tn de woning van zyn echtgenote, met wie hij momenteel in een echtschei dingsprocedure is gewikkeld. De rechter besliste destyds dat hem de toegang tot de woning moest wor den ontzegd, maar W. stoorde er zich weinig aan. Hij begon vol woe de de voordeur in te trappen, zware bedreigingen uitend aan het adres van zyn vrouw. Er was nogal wat belangstelling van de zijde van de buren, waarvan een pohtiehulp inriep. De gezonden agent poogde W. tot kalmte te ma nen en van de deur te krygen, maar het gelukte hem met De man werd zelfs handtastelijk toen de agent hem onder arrest stelde en naar het bureau poogde over te brengen. Deze was genoodzaakt zijn gummi knuppel te voorschijn te halen en raakte hiermee W. op het hoofd. De man zakte prompt in elkaar en bleef bewusteloos liggen. Via het hoofdbureau verdween de \V, naar het Gemeenteziekenhuis waar als gevolg van de klap een hersenschudding werd geconsta teerd. In Gebouw „Irene" slaagden Vrijdag voor het Mulo-examen, diploma A: E. A. van Straten. C. Ttma, A. v. d. Zee, G. Busscber, T. A. D. van Zijl, F. van Mastrigt, E. A. Lagendijk, S, W. Je Fe- ber. Hoek van Holland. J. v. d. Knapp, Rozenburg. N. v. d. Kooy, A. de Jong, Maasland. K. C. van Btyn, N. Woldinga, D. P. Brijs, Maassluts. W. v. d. Velden. M, J. Wapenaar, P. Bijl, H. C. Stoots, S. M. de Vlieger. Vlaardingen J. W. v. d. Keide. A. de Jong, J. H. Buy*. A. Vuyk, Rotterdam. Op de Buys B.allotslngel had een groepje jongens gisteravond weer een wielerwedstrijd georganiseerd. Zoals gewoonlijk werden hierbij de regels van de weg weinig in acht genomen. Op verzoek van voor bijgangers sommeerde een agent de jongens dan ook te stoppen. In- plaats dat men er aan voldeed, begon men. de agent uit te jou wen. Het gevolg was dat binnen korte tijd alle wielrenners op het politiebureau zaten te wachten tot de gewaarschuwde ouders hen kwamen afhalen. aanleg van 4 velden en een parkeer terrein. Omtrent dit plan is door de Ned. Heide Maatschappij opnieuw advies uitgebracht, waaruit blijkt, dat de kosten van uitvoering bij uit voering in D.U.W.-verband worden begroot op 218.G00.—in welk be drag mag worden gerekend op een subsidie van 135.000,— zodat voor rekening van de Gemeente blijft 83.000,—. De autoparkeerplaats moet ter stond bij deze eerste uitvoering be trokken worden, omdat deze moet worden afgegraven teneinde de af komende grond te gebruiken voor ophoging van een deel van de vier sportvelden. In de opgegeven prijzen zijn niet begrepen de aanlegkosten van de hoofdtoegangsweg van de „Stenen Brug" naar het sportveldencomplex. Met de uitvoering hiervan behoeft niet terstond te worden begonnen, doch deze kan plaats vinden tegen de tijd, dat de sportvelden bespeel baar kunnen zijn. De kosten van deze weg bij uitvoering in D.U.W.- verband worden op 390.000,ge raamd, waarin gerekend mag wor den op een subsidie van 130.000,—, zodat voor rekening van de gemeen te zal komen 260,000,—. Door vele bewoners van de Pa rallelweg Is in een tot de Raad gericht adres verzocht aandacht te willen schenken aan: 1. Het aan leggen van een trottoir vanaf de Overschieseweg tot aan de huizen van de Parallelweg; 2. Het repare ren van de straatlantaarns; 3. Ver betering van het onderhoudvan.de gemeentewoningen ter plaatse; 4. Een behoorlijke speelgelegeriheid voor de kinderen; 5. Een behoor lijk voetpad bij de overweg langs de zakkenhandel, vooral ten be hoeve van de schoolgaande kin deren, B. en W. stellen hierop het vol gende te antwoorden: Inderdaad ontbrak tot voor korte tijd het trottoir aan het begin van. de Pa rallelweg nl. langs dat gedeelte, waar nog geen hulzen zijn ge bouwd; dit vond zijn oorzaak in de bestaande gewoonte eerst trottoirs aan te leggen, zodra de bebouwing gereed is, zulks om beschadiging te voorkomen. "Waar het zich echter laat aan zien, dat het nog wel geruime tijd zal duren alvorens de bebouwing aldaar tot stand komt, is thans ten. gerieve van de bewoners aan da Parallelweg van de regel afgeke ken en het trottoir aldaar aange legd. Het verzoek om de straatlan tarens te repareren is vergezeld van de mededeling van adressan ten, dat sinds 1945 daaraan niets is gedaan. Hiertegenover wordt opgemerkt dat aan de Parallelweg 6 electrf- sche lantarens zijn geplaatst en dat van deze 6 slechts één niet func- tionneerde. Hierin is thans ook voorzien. Ten aanzien van het onderhoud van de gemeentewoningen ter plaatse heeft ons college nog niet een definitief standpunt kunnen innemen, waarom wij ons voorstel len op deze aangelegenheid later terug te komen. De veronderstelling van adres santen, dat ter plaatse met geringe kosten een speelgelegenheid kart worden gemaakt, is juist gebleken. B. en W, hebben dan ook aanlei ding gevonden het desbetreffende verzoek in te willigen, zodat de aanleg is ter hand genomen en deze speelgelegenheid thans kan worden gebruikt. De voor voetgangers bestemde strook langs de Overschieseweg ie wel behoorlijk verhard, doch Is zeer smal. Verbetering Is in voor bereiding, doch deze zal nog go- ruime tijd in beslag nemen, aan gezien zowel de Ned. Spoorwegen als andere grondeigenaren daarin moeten worden gekend. Een zakje rattenbrood, een sieek- wager en een Frans kookboek behoren tot fle gevonden voorwerpen van deze week. He volledige lijst ligt op cms bu reau ter inzage. 2.— per week Rembrandtlaan 64 Tel. 69573 - Zenuwarts AFWEZIG Kinderarts Schiedam AFWEZIG DAMES CLUBJES TAFELS C L UB STELLEN SLAAPKAMER PRIMA PRIMA. 19.50 19.50 275.— KOMT BINNEN, KOMT ZIEN. to. Stadhuis SCHIEDAM. r Wordt U het opschudden beu? Laat Uw veren schudbed 3-delie maken Tijdelijk voer 17,50 e aanbieding reldt tot 21 JULI w. OEAKIECAtlBU TEL. 67*44 ZIET U BETER EN ZIET U ER BETER UIT) K DIJKSHOORN OPTICIEN ST. UDUINA5TRAA7 I SCHIEDAM, TEL 07849 Bijlessen, wis-, natuur-, scheikunde en mechanica aangeb. door 4e jr. Delfts student. F. J. Koeken. Bos boomlaan 6a, Schiedam. Te koop aangeb. een heren fiets in goede staat. Geheel compleet N. Los. Van Es- veldstraat 14c (bij Slacht huis) Schiedam. Toiletspiegels, S-delig, kun nen gewoon tegen de muur worden opgehangen. Glas. platen v. ronde tafels, thee- meubelen. glas in lood. spie gels moderniseren en op nieuw verzilveren. V. Loo- pik's Glasindustrie, Boter- straat 39, Schiedam. Tele foon 68945. Voor 312.50 een compL ka mer, massief eiken en 3% korting. H. J. Stent!er, Stof- feerderij Meubelmakerij an nex reparatiën. W. Frank el- straat 79. Tel. 69974. Tuindersglas In diverse ma ten, uit voorraad lever baai voor volkstuin, kippenhok, zomerhuisje etc Zeer con currerend. Bel op 68735, Van Ratwflk's Glashandel. Lange Kerkstraat 38. Schie dam. Let op Juiste adres. De Wekcentrale 65470 wekt U per nummer per telefoon. Dames- en herenpolshorlo ges, in chroom, staal en doublé, v.a. ƒ17.50. Betaling ia overleg. H. A, Dieterich, Prof. Kam Onneslaan 93. Chroom horlogehanden v.a. 3.IJzersterk. H. A. Die terich, Horlogemaker-goud. smid, Prof. Kam. Onnes laan 98 Dame zoekt bijverdienste» b.v. oppassen of administra tief werk. Br. no. S 517 bur. van dit blad. Emigranten, wij leveren naaimachines, zeewaardig verpakt, als hand, trap, kast- meubel en electr. en koffer. Kisten voor alle doeleinden tegen lage prijzen, oersterk vanaf 50 ets. Naaimachine- huis A. v. Leeuwen, vb. L Kuiper. (zonder chauffeur) AUTORIJSCHOOL RembrJaan 58, teL 65346

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 9