f Molenaars Expeditie-personeel Bezorgdheid in de Raad over bouw montagewoningen C D MEURS W.S. V. „Schiedam"vreest verdrijving uit haven HOUTMAN In Tuindorp Kethel is nog steeds angst Sensatie ih San Remo aan de Hoogstraat HOOFDBOEKHOUDER Alleen derde premies toegekend JSSS RADIO'S KERKDIENSTEN Jan Ligthartschooi-B ontving ouders Kranige redding Af, END A DE A VONTUREN VAN KAPITEIN ROB Amerikaanse show is veel beter Hercules-cricket aan Damlaan Arabische Nachten in Passage zijn kleurig Automatisch bellen SCHIEDAM J.D. VAN KANTOORRUIMTE Framebouwerij en Moffelmricfitïng Koeriersters 2 Zaterdag 26 Juli 1952 De raadsvergadering van "Vrijdagavond kende wel een zeer gehavend College van B. en \V. Burgemeester Peek rit met vacantie in Oostenrijk, op doktersadvies moet mr van Kinderen enkele dagen rust houden en wethouder Sabel, die als voorzitter fungeerde, Het de gevolgen van zijn motorongeval van enkele dagen geleden nog blijken door een arm in de doek. Gelukkig heeft de Raad bü de behandeling van de agenda van deze onvolledigheid niet zo erg veel gemerkt. Het ivas maar gelukkig ook, want de discussies over de verdere bouw van montage-woningen waren te be langrijk .om er zich ïonder meer af te maken. Vooruitlopend, op de toe komst liet de heer Bosch (V.V.D.) alvast zijn mening horen over de waarde van de jachthaven in de WiLheiminahaven, die nu echter nog niet bedreigd werd. ror van Bochove de taak de heren van antwoord te dienen. Hij deed het op alleszins lofwaardige wijze en geen buitenstaander had kunnen ho ren dat niet hij 't was, die zich met de zaken van de Wcningdienst dagelijks bezighoudt. Uit zijn mond kon de Raad vememeo dat een goede mon tagewoning zeker niet minder be hoeft te zijn dan een traditionele wo ning. Voor Nieuwland, waar de dak constructie herhaling van Kethel uitsluit, zijn nog geen vaststaande plannen. De tijd zal 't moeten leren Dat men voor de nieuwbouw in Klein-Babberspolder en Zamenhof- straat met „Brederode" in zee ging, vindt 2'n oorzaak in het feit dat de ze firma meteen voor de nodige fi nancien lean zorgen. Ondertussen staat over het doorgaan van deze bouw in zoverre nog niets vast, dat men nog een definitieve beslissing moet nemen. Maandag trekken com missieleden, deskundigen „en de le den van het College die nog tot rei zen in staat zijn", naar Amsterdam om te gaan kijken hoe die Brederode- hoogbouw het in de practijk doet. Bezwaren zijn er nogal tegen de in deze woningen aan de voorkant ge projecteerde bergruimte. Op het terrein in Klein-Babbers polder, waar een deel van deze Bre- derodewoningen zou moeten worden geplaatst, heeft dc aannemerscom- binatie S.S.N. echter nog optie. In antwoord op een vraag van de heer Domimcus betreffende -de termijn waarop deze optie zou aflopen, deel de de wethouder mee dat men zeker niet zo kinderachtig zou zijn om op enkele weken te kijken, wanneer maar was gebleken dat de S SJNT. se rieus aan de plannen werkt. Vroeger heeft het daar wel eens aan ontbro ken en B. en W. piekeren er niet over zoals zolang het geval was. de optie van. maand tot maand te ver lengen omdat men niet weet of er gebouwd zal worden ja o£ nee. De plannen voor de Brederode-wonin- gen liggen gereed en er zou dus wat dit betreft, onmiddellijk kunnen wor den begonnen. Mocht de S.S.N. In Klein-Babbers polder gaan bouwen, dan zullen de ze Bredtrode-woningen naar Nieuw land moeten verhuizen. Het zou ech ter heel wat nieuw werk betekenen. De watersportvereniging „Schie dam" heeft van het gemeentebestuur bericht gekregen dat de mogelijfc- heid niet is uitgesloten dat het ge bied, waarin de tegenwoordige jacht haven in de Wilhelmmahaven is ge legen, een andere bestemming krijgt. In verband hiermede werd de ter mijn van het huurcontract alvast van drie jaar teruggebracht op drie maanden. Er was dus alle reden voor de heer Bosch (V.V.D.) om van zijn ongerustheid over de toekomst van. deze jachthaven blijk te geven toen aan de orde kwam het voorstel van B. en W. om ook het z.g. Zuidergors in de Wilheïminahaven op te hogen. „Wordt hierin het jachthaventje en. een deel van het Volkspark betrok ken", was de vraag van de heer Bosch, die een pleidooi hield voor het voortbestaan van deze thuisha ven van een belangrijke watersport vereniging. Men wil toch o.a. het vreemdelingenverkeer stimuleren? Ben dergelijk haventje zal in dit waterrijke gebied dan ook geen overdaad zijn. Wethouder van der Kraan van Gemeentewerken kon de zorgen «voorlopig althans)4 wegnemen, want de bedoelde ophoging betreft alleen het laaggelegen gebied langs de Zui delijke kant van de haven. Onder tussen schijnt een schrijven aan de Raad te zijn gericht door dc water sportvereniging „Schiedam", zodat we over het probleem nog wel een en ander te lezen zullen krijgen. Omdat de sport er ook bij betrok ken was, kwam mr van Bochove als wethouder van Sportzaken namens het College mededelen dat B. en W. zouden blijven streven naar de aan wezigheid van een jachthaven. De heer Bosch had echter alleen gespro ken van „Schiedam", wist hij niet dat de watersportvereniging „De Nieuwe Waterweg" er ook was en dat deze zeker Schledamser dan „Schiedam" mocht heten. De moei lijkheden welke men daar t.a.v, een jachthaven aantreft, zijn nog veel groter. Dank zij medewerking van de firma Hoek zal het mogelijk zijn In de naaste toekomst een besehei- den oplossing voor een nieuwe jacht haven te vinden. Herinneringen aan Kethel Zowel de heer Sonneveld (C.H.U.) als Dominicus (AR.) en v„ d. Laan (comm.! lieten bij de plannen tot de bouw van montage woningen in Klein-Babberspolder, Dr. Zamenhof- straat en Nieuwland horen dat zij niet tot de voorstanders van mon- tagebouw wensen te worden gere kend, vooral niet na de ervaringen welke de gemeente in Kethel nu al tweemaal heeft opgedaap. Gevraagd werd of het de bedoeling kon zijn heel Nieuwland vol te stoppen met montagewoningen. Aangezien wethouder van Kinde ren niet aanwezig kon. zijn, was aan (Advertentie l.M.) Ned. Herv. Gemeente: Grote Kerk, 10 uur:, ds J. Gras; 5 uur: ds D. Veldkamp, ■s-Gravenhage (Jeugddienst!Nieuwe Kerk. 10 uur ds H, W. Hemmes; 5 uur da J. D. Smlds (Doöp). Westerkerk, 0 en 10.30 uur: ds- J. G. Jansen. "Vredes- kerk. 0 en 10.45 uur: ds J, v. d. Velden, Feijenoord.. Jeugdkerk, Verenigings lokaal, Nieuwe Haven 155, 10 uur ds heer P. Kloosterman. Ned. Prat. Bond, kerkgebouw West- vest, 10.30 uur: ds W. F. Metz (Nea. Herv.), Middelburg. Evang. Luth. Gemeente, kerk Lange Nieuwstraat, 10 urn* ds T, H. Pennlnga, Vrij Evang. pred. te Rotterdam. Chr. Geref. Gemeente, kerk Warande; 20 en 5 uur ds A. Zwiep. Ned. Herv. (Geref.) Evangelisatie, ge bouw Tivoll, Nieuwe Haven: 10 uur ds Abma, Delfshaven; 3,30 uur ds Lokhorst, Bergsehoek. Oud-Katholieke Kerk, kerk Dam. 10 uur Hoogmis. Oud-Geref. Gemeente, Jeugdhuis. Lange Haven BI; 10 en 5 uur ds Luytjes. Leger des Hells, Legerzaal L. Haven 27: 10 uur heiligingssamenkomst, 15.30 uur Jeugdsamenkomst, Gerrit Verboon- straat: 16.30 uur Opeahichtsam enkomst, Evang. Gem., Kefkzaal Broersvest 53: 10 en 7 uur de heer J. Segaar. Geref. Kerk (art. 32), Kerk Westvest 90: 8. 3 en 5 uur dienst. Chr. Geref, Gem., Volksgebouw Tuin- laan 50: 10 en 4 uur de heer Mlddel- iCIRerstcld Apostolische Gem.. Stadhou derslaan: 9-30 en 4 uur dienst. Evangelisatie, Gebouw Broersvest. achter de molen: 10 uur eredienst, 4.30 uur Dienst des Woorda. Kerk van Jezus Christus van ae Hei ligen der Laatste Pasen, Lange Haven. 59: 5 uur godsdienstoefening. Gem. Gods, „Pinkstergemeente geb. Astoria, Kethelstraat 4b: ia uur de heer L. Daniël, Den Haag. Geref. Kerk: Oosterkerk, v.m. 30 uur ds W. Baas van Bozum (Fr.); «am. 5 uur: da J. J. van Wageningen. Plantage- kerk: v.m. 10 uur ds C. van der Woude, van Leeuwarden: nam. 5 uur ds W. Baas Julianakerk, v.m. 10 uur ds J. J. van Wageningen; nam. 5 uur ds C. van der Woude. Kcthei: van. 9.30 uur ds V. Drenth; nam. 2.30 uur ds W. Baas. Medische Zondagsdienst Van Zaterdagmiddag 1 uur tot Zondagavond 12 uur wordt de me- d^che dienst waargenomen door ds volgende artsen: P. Houthuysen Jr., Swaromerdamsingel 43, tel. 68516; G-. in 't Veld, W. de Zwijgerlaan 23, tel. 88599: J. Ris, "Tuinlaan 92, teL 67856. Geopend is apotheek Van westen- dorp, Singel 81. Bont allerlei Wat de verdere discussie over de agenda betreft, er werd zowel door de heer W. de Vries (Arb.) als De Borst (Comm.) op Epoed aangedron gen waar het voorzieningen aan de Parallelweg betreft. De heer Sonne veld (C.H.U,) wilde weten of de straten, genoemd naar vroegere geestverwanten-staatslieden, lang ge noeg werden. De suggestie van de heer Bosch (V.V.D.) om de S. van Houtenlaan de naam van Thorbccke te geven, stuitte af op de mededeling van wnd. burgemeester Sabel, die erop kon wijzen dat men de tijd enigszins in acht neemt. In een ander deel van Nieuwland mogen we dus t.z.t. ook een Thorbeckelaan verwachten. Zoals de wnd. wethouder van de Woningdienst vertelde, bedroeg de tengevolge van de afgewaaide de Raad sprak van opbouwbare, op- schuifbare en opvliegbare daken de schade van particulieren in Ke thel nog geen 250.—. Alles was in middels volledig vergoed. De heer Sonneveld, die de C.H.U.- fractievoorzitter Th. J. L. v. d. Berg had te vervangen, heeft ook nog heel wat gezegd over de bouw van een conciërgewoning bij de Technische School in Nieuwland. Dat deze zo'a 29.000 moest gaan kosten en dat de bewoners maar 8.-— per week zou den behoeven te betalen. Zowel de In de Plantage kan Schiedam na Vrijdagmorgen gaan ervaren welk een prachtig podium onze stad rijk geworden ts. Tijdens de «cowstische proe/nemineen van Vrijdagmorgen waren al veel stad genoten aanwezig om met een critisch oor te luisteren. Zij zullen ook hebben ervaren, dat het po dium in alle opzichten can de verwachtingen voldoet. heer Sabel (uitvoerig) en de heer van Bochove (kort) konden aanto nen dat er geen „muziek' in zat en dat Den Haag met alles accoord wc< gegaan. Trouwens, voor de gemeen te is het vrijwel een formele kwestie aangezien men de woning niet voor zichzelf bouwt. In het gymnastieklokaal van de .Tan Lïgthartschool B aan dc Van Ostadelaan had een ouderavond, te vens afscheidsavond voor de kin deren der hoogste klasse, plaats, welke naast de kinderen der 5e en 6e klasse, door ruim 80 ouders be zocht werd. Het hoofd van de school, de heer Steynis, opende de avond en sprak zijn voldoening uit over de goede opkomst. Hierna werd in een. vlot tempo het programma afgewerkt, bestaande uit zang en een zevental schetsjes en voordrachten, het ge heel afgewisseld door accordeon en mcndharmonicamu2iek. Alles werd door de kinderen zelf uitgevoerd. Mevr. en de heer Steynis, onder wiens leiding het geheel ingestu deerd werd, hadden plezier van hun werk, want telkens schaterde een lach door de zaal, terwijl een wel verdiend en warm applaus na ieder nummer opklonk. Na dit programma sprak de heer Steynis nog een woord voor de toe komst, niet alleen voor de jeugd maar ook tot de ouders om de kin deren bij het verder leren hun vol le steun en aandacht te geven. Hier na bood hij alle kinderen, als her innering een aardig cadeautje aan. Tot slot bracht de voorzitster der oudercommissie, mevr. Wielaard, dank aan het onderwijzend perso neel, waarna de kinderen de onder wijzeressen en onderwijzers een pre sentje aanboden. Donderdagavond omstreeks half acht was een hond te water ge raakt in de Korte Haven. Wel een half uur lang is men in de weer geweest om het beest met behulp van reddingshaken op te vissen. Het wilde echter niet gelukken en de hond zou waarschijnlijk ver dronken zijn wanneer niet de heer J. v. Oudheusden, Korte Ha ven 30 A, in het dageltiks leven chauffeur van de firma Th. J. L. v. d. Berg en bestuurslid van TH. OH., een weinig appetijtelijk bad had genomen. Hij wist de hondse drenkeling uit het onwelriekende water op te vissen en aan de kant te brengen. Geboren: Geertruïda C. d. v. P. Beukelman en G. C. v. d. Rassel; Maria M. d. v. M. A. v. d. Ree en J. J. Sluimer. Wat men moet weten: Apothekers-nachtdienst: Van Westendorp, Singel 81. Bellen bij ongüvai: G.G. en G.D. Tuinlaan 89. Telefoon 69290. Films: Passage, 2 en 8 uur: Arabische Nachten (14 jaar). Mono pole, 2, 7, 9 uur: Sensatie in San Remo 1853. Christian toont Rob de graven, waarin zijn makkers rusten. Boven op de rotsblokken, waar mee hy de graven heeft afgedekt, staan drie een voudige, houten kruisen, „Maar wie zou mij be graven hebben, wanneer ik wa3 omgekomen?" zegt Christian, Rob hui vert. Hoe verschrikke lijk moet de eenzaam heid, de onzekerheid, öe honger en de ontbering deze mannen hebben ge. teisterd, „De honger is het ergste", vertelt Christian, „want hier wil niets groeien. Of liever wat sr groeit wordt on middellijk opgevreten door de duizenden rat ten, afkomstig van het schip." Ja, het Is Rob al opgevallen hoeveel ratten hier zitten. Skip heeft er al een tiental doodgebeten en Rob zelf heeft} zijn jachtgeweer meegenomen. In Tuindorp Kethel kan men nog steeds «een houvast vinden om het geschokte vertrouwen In de soliditeit van de eigen woningen te over winnen. Als gevolg van het gemeenschappelijk schrijven van de Tuindorp bewoners aan het gemeentebestuur kwam er een brief van B. en W. waarin op geen enkele wijze geantwoord wordt op het verzoek om een onderhoud. Wel werd medegedeeld dat extra-voorzieningen ook zouden worden getrof fen bij de woningen van hetzelfde systeem, die niet waren getroffen, terwijl men verder het oordeel van de commissie van deskundigen wenste af te wachten. Het blijven van de angst voor nieuwe ravages en niet- InwilIIgcn yan een op zichzelf toch niet onbillijk verzoek heeft de Tuin dorp-bewoners weer naar de pen doen grijpen. Men zou alsnog een onder houd met B. en W. wensen. In het Donderdag aan het College van B. en W. gezonden schrijven staat het volgende te lezen: „Uw antwoord d.d. 15 dezer; schenkt ons weinig bevrediging. Immers is het zo, dat waar in uw schrijven sprake is van herstel van de laat stelijk aangerichte daksehade en het daarbij aanbrengen van extra-voor zieningen aan de getroffen woningen ter beveiliging van de dak-construc tie, wij nog niet de gewenste zeker heid hebben, dat deze dakbeveiligïng afdoende is. Immers, wij stellen vast, dat na de overdracht van de Tuindorp-wonin gen in 1950 en 1951 aan de gemeente, het thans in 1952 reeds nodig blijkt, extra-voorzieningen aan te brengen. De vraag rijst daarbij niet alleen, of deze extra-voorzieningen wel af doende zullen zijn, doch óók of het ontbreken van deze of andere extra- voorzieningen aanleiding is geweest tot het afwaaien van daken, nu tweemaal binnen een half jaar. Wij kunnen ons niet aan de indruk onttrekken, dat het in deze aange legenheid aan voortvarendheid en deskundig inzicht heeft ontbroken. Temeer waar nu pas - en waarom niet in Januari j.l. na het gebeurde op de Hargsingel? tot het treffen van maatregelen, der extra-voorzle- mngen wordt overgegaan. Geef ons toch de zekerheid, dat herhaling van dak-afwaaien na het aanbrengen van wat u dus noemt extra-voorzieningen uitgesloten is. Dat is het cardrnale punt waar alles om draait! En aan zó'n verklaring bestaat behoefte en daarnaar zitten de Tuindorpers als 't ware te snak ken. Waarom neemt men anders de maatregel van deze ongetwijfeld kostbare extra-voorzieningen? Toch om die als afdoende en toch niet om ze als Ïapmid4el te kunnen kwalifi ceren? Het uitblijven van uw ge ruststellende verklaring verhoogt juist de bezorgdheid van de Tuin dorpers. Uw maatregelen van de extra-voorzieningen zien we overi gens los van de uitspraak, die de onpartijdige deskundige commissie nog zal doen en hierop kunnen we moeilijk vooruitlopen. Die uitspraak kan echter nog wel zo lang uitblij ven. Hopelijk is de conclusie van deze commissie echter méér gerust stellend dan uw brief d.d. 15 dezer. 7? Een vergelijking tussen, de Duitse showfilm „Sensatie in San Remo" en een willekeurige Amerikaanse musical moet onheerroepelijk in het nadeel van de eerste uitvallen. On ze Oosterburen 2ijn er wederom niet in geslaagd een product te ver vaardigen. dat meer is dan een vrij zwakke imitatie van het genre Doris Day, Esther Wiliams, enz., zoals we dat hier vaker voorgezet krijgen. We moeten erbij zeggen, dat da makers voor een niet gemakkelijke taak stonden. De twee 'hoofdrollen werden bezet door Marika Rökk en Peter Pasetti, van wie de eerste on. getwijfeld „de beste jaren van haai leven" achter zich heeft, terwijl Pasetti het net iets te mooi wil doen. Het verhaal, dat zoals gewoonlijk bij dit soort films, weinig om het lyf heeft, beschrijft ditmaal de lot gevallen van 'n onderwijzeresje. dat, om Papa uit financiële moeilijkhe den te helpen, heimelijk als zange res in een nachtclub optreedt. Met de band verovert ze tijdens een muziekconcours in San Remo de eerste prys. Dat betekent de hoofdrol in een grootse revue, en gelukkig hebben Paps en Mams, die inmiddels achter het dubbele leven van hun dochter zyn gekomen, daar niet het minste bezwaar tegen. Eind goed, al goed: ons onderwijze resje trouwt met de bandleider. „Sensation in San Remo", die in Monopole vertoond wordt, is een kleurenfilm. Wat natuurlijkheid be. treft moet Agfacolor het echter te gen het Amerikaanse techtucoler af leggen. Uw bereidheid aan het slot van uw schrijven om zo spoedig mogelijk op deze zaak terug te komen, hopen wij met het weergeven, van onze ziens wijze nog te hebben gestimuleerd. Daarom is in eerste instantie de wacht op uw geruststellende garan tie, dat nu herhaling van de gebeur tenissen van 18/1 en 6/7-52 uitgeslo ten is. Dit betreft dan zowel de Airey-Welschen- als Fundowoningen te KetheL Het aanbrengen tenslotte der extra-voorzieningen ligt in handen van een particuliere onderneming te Kethel. Gaarne nemen wij de be trouwbaarheid van deze firma ten volle aan dit deed u én wij, óók ten volle met de bouwers van alle Tuindorp-woningen! doch nog maals, waar bhjft weer deskundig gemeentelijk toezicht op de doeltref fendheid en juiste uitvoering van de onderhavige voorzieningen? Dit zijn vragen welke de Tuin dorpers steeds beroeren als zij zien naar en horên van de nu wankele schoorstenen. De wijze van afwikke ling van in het verleden bij de des betreffende instanties gedeponeerde klachten geeft ons niet de overtui ging, dat alle ernst deze zaak waar dig, in alle opzichten wordt be tracht." Het eerste elftal van Hermes- D.V.S, gaat morgen een moeilijke uitwedstrijd tegemoet. Op Houtrust in Den Haag zal de strijd, worden aangebonden met de club die tot nu toe in de eerste klasse A zeer mooie resultaten heeft "be reikt. De Hagenaars beschikken, dankzij vooral Dellow en v. d. Vegt, over een goede aanval en ook het battingteam mag er zijn. De eerste match tegen H,B.S.,.fcin het begin van het seizoen op'de Roggewcning gespeeld, ging voor de Schiedammers met klein ver schil verloren. Gezien de goede resultaten, van. de laatste weken mag ook morgen op een behoorlij ke prestatie worden, gerekend. Aan de Damlaan "ontvangt Hfir- mes-D.V.S. 2 het oude Utrechtse Hercules. Ook dit is een return match. De Schiedammers wonnen destijds in Utrecht. Het tweede elftal is als volgtsamengesteld: W. Hoek (captain), A. Nolet, J.„v, d. Schoor, A. Scheepmaker, "B, Hoek, F. Horn, G, "Wallemsen, 'J. Stahlie, P. Borsboom, L. Borranien S. J. v. d, En de. Hermes-D.V.S. 3 tenslotte speelt in Den Haag tegen Quick S. Wie het avontuur wil beleven, kan. Arabische Nachten meemaken in het Passage-theater, waarin Maureen O'Hara en Jeff Chand ler respectievelijk de dochter van een al heel spoedig vergiftigde Arabische koning en de doortas tende zoon van een sheik. Met die vergiftiging begint het gegooi in de (Arabische) glazen. Er ko men nog zeerovers bij te pas, ech te christenslavinnen worden ten tonele gevoerd en daar tussendoor moeten al die door technicolor fel in de kleuren gezette mannen en vrouwen van Arabië maar zorgen dat ze de hinderlagen, waarin ze elkaar willen doen stor ten, ontwijken. Voordat het kleurrijke schouw spel zich voor Uw ogen ontrolt, let dan goed op dat simpele mu ziekfilmpje vooraf, dat direct na het gTote Olympische, Tour de France en Nederlands nieuws komt. Behalve goede zang wordt een nummertje acrobatiek weg gegeven om er zelfs in de bios coop de handen voor op elkaar te slaan. OPBRENGST AVO-COLLECTE De vorige week in onze stad gehouden inzameling voor het AVO-werk ten behoeve van de opleiding van minder-valide ar beidskrachten heeft een bedrag van 1 504,12 opgebracht. - Met Ingang van 30 Juli 1952 .zal weer enige uitbreiding gegeven wor den aan de mogelijkheid tot auto matisch interlocaal verkeer. Dan zullen nJ. de aangeslotenen van de geautomatiseerde telefoonnetten van. het district Rotterdam de ver bindingen met de aangeslotenen van de netten Dirksland, Herkingen en Middelhar nis langs automatische weg tot stand kunnen brengen. Eveneens kunnen de aangeslotenen van het stadsnet Rotterdam, die reeds Interlocaal kunnen uitkiezen, de genoemde verbindingen automa tisch tot stand brengen. Afscheidsavond van Comeniusschool B h Gebouw Irene vierden de leerlingen van de 6e klasse van de Comenius B-school, de school voor onderwijsvernieuwing, gisteren hun afscheid van ds lagere school. Na het openingswoord van het hoofd van de school, de heer J. Bijloo, werd onder leiding van de jeugdi ge conferencier Ton Berns door de leerlingen zelf een non-stop- programma afgewerkt van toneel stukjes, muziek en zang. Alles ver liep buitengewoon vlot en vrolijk en. de vele ouders hadden dan ook het grootste plezier. Voor de pauze gaven vier jongens met de door de oudercommissie "aan de school geschonken poppenkast nog een zeer geslaagde voorstelling. Vijf meisjes brachten onder leiding van de heer J. Brand een keurige gymnastische Bondsoefening, ter- Jati Linssen erelid ran Feijenoord Op de jaarlijkse Algemene Ver» gadering van Feijenoord zyn de he ren Jan Linssen en J. C. Trnhout met algemene stemmen benoemd tot ereleden, wjjl hierna de avond besloten werd met het draaien van een tweetal vermakelijke filmpjes. Aan bét einde van de avond werden door de heer J. Bijloo met enige toepasselijke woorden de diploma's en rapporten uitgereikt, „Als ja later, in de maatschappij iets bent geworden, dan zul je beseffen, dat je lagere-school-tjjd je fijnste tijd is geweest", aldus het hoofd der school. De heer C. Keijzer, chef van de afdeling Sociale Zaken van "Wilton Fijenoord heeft Vrijdag wel ge merkt, dat hij 25 jaar in dienst van de Werf was. Nadat in de morgen uren directie en personeel hem op de werf hadden gelukgewenst, kwa men in de middag de talrijken van buiten het bedrijf, voor wie de heer Keijzer in de loop van de jaren een goede bekende werd, de jubilaris de hand «drukken. Tot hen behoorde Vlaardings burgemeester Sabel, ge meentesecretaris N. J, Post, de heer J. Oostlander, directeur van de Ge meentelijke Dienst voor Sociale Za. ken, hoofdinspecteur W. H. Klcese- man, inspecteur D. R. Stuitje van de Schiedamse politie en afgevaar digden van de Rotterdamse politie. Onder de talrijke bloemstukken was er o.a. een van de werf Gusto. Belangstelling van alle kanten bleek voorts uit de vele telegrammen, die binnenkwamen. Öe "voorzitter van de Bedryfskem van Wilton Fijen oord, de heer J. W. "Weber, onder brak zijn vacantie om naar de B. K. Laan te komen voor een handdruk. (Zie foto). Stuift dc tijk van Uw één-persoons 1-delige matras door. zodat U elite morgen stof onder Uw ledikant vindt' Uw matras overtrokken met een LINNEN DAMASX TIJK Tijdelijk voor 34,50 Deze aanbieding geldt tot 4 AUGUSTUS a.5. ORANJEGALERIJ TEL, 67844 GEVRAAGD: en/of Aanmelden N.V. H. JACOBS' Industrie- en Handelmaatschappii Tuinlaan 76, Schiedam Voor spoedige indiensttreding op distillateurskantoor te Schiedam gevraagd: in het bezit van acte S.P.D., M.O. of dergelijke. In staat leiding te géven, aan klein personeel en. op de hoogte van moderne bedrijfsadministratie. Brieven onder no. S 523 bureau van dit blad. TE HUUR AANGEBODEN: i Centrum Schiedam Haven 88, Schiedam op goede stand - Brieven Bureau „De Beiaardier", L. Voor goed vakman, te koop of te huur aangeboden een Té bevr, Handelmij. v. d. Water, Almkerk (N.Br.). - Tèl. 18. Voor 312.50 een compl. ka mer, massief eiken en 3% korting. H. J. Stentler, Stof- ieerderij Meubelmakerij an nex reparation. W. Frank el- straat 79. Tel. 69974. Tnlndersglas in diverse ma ten, uit voorraad leverbaar voor volkstuin, kippenhok, zomerhuisje etc. Zeer con currerend. Bel op 68735, Van Katwijk's Glashandel, Lange Kerkstraat 38, Schie dam. Let op juiste adreg. Dames- en herenpoLhorlo- gt% in chroom, staal en doublé, v.a. ƒ17,50. Betaling in overleg. H. A. Dieterich, Prof. Kam. Onneslaan 98. Reparaties aan. alle merken naaimachines. Singel 193 (Oosterrijwielhuis) of tel. wekcentrale nummer 65470 wekt U per telefoon.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 2