Nieuwe Britse buikriem niet al te knellend HET ROTTERDAMSCH PAROOL Helsinki Bewapeningsprogram wordt beperkt Geleidelijk wordt het iets ivarmer bracht: Ex-koning Faroek blijft voorlopig in Italië ORANGE ontvangt Koningin met ORANJE Arbiters weigeren Frans verzoek om meer dollars afgewezen Economische Zaken voor een .Anti-Revolutionair? Labour zal tegen Duitse bewapening stemmen „Avro-bestuur moet gaan" Stoffelijk overschot van Eva Peron blijft 2 maanden opgebaard In Limburg lijden 198 kinderen aan kinderverlamming Beste hotel op Capri wilde geen twintig kamers vrijmaken Nederlandse piloot in VS omgekomen WAT VOOR WEER OP KOMST? V oedselvergif tiging eist drie doden te Varsseveld Achttien personen vermist in de Franse Alpen Consternatie in Parijse regeringskringen Op nr 12916 viel de fl. 50.000 H erbewapeniiig niet in strijd met grondwet Prof. Beel zou offer van KVP gevraagd hebben in ruil voor Buitenlandse Zaken Iets hogere temperaturen 12e Jaargang, no. 177 Red en Adm Lange Harven Hl Schiedam. Tel 69300 - Abonn prijs: per week ƒ0,47, pei kwartaal f 6,05, losse nummers 0,10. DE SCHIEDAMMER Woensdag 30 Juli 1952 Uitgave N-V. De Nieuwe Pers - Postgiro 398644 Bankier: Amsterdamsche Bank te Rotterdam Directeur: B. de Vries. (Van onze correspondent) LONDEN, De een tien dagen geleden met veel tamtam en uitbundig heid van ChnrchilUaanae rhetoriek in het vooruitzicht gestelde „zeer ern stige maatregelen", die, aan het begin van het tweedaagse economische debat, by monde van de Kanselier van de Schatkist bekend zouden worden gemaakt, kwamen, toen z(j gisteren door Butler werden aangekondigd, als een geduchte anti-climax. Wat de kanselier te vertellen had, kwam er op neer, dat als men op de ingeslagen weg voortging, men. met enige verdere importkortingen en verdere stimulering van de export het doel om aan het einde van dit Jaar de Engelse betailngsbalans met de niet-sterlinglanden en in leder geval met de buitenwereld als een geheel sluitend te krijgen, zon bereiken. De importbeperkingen zijn verde re kortingen op niet gerantsoeneer de voedingsmiddelen (vlees in blik, groente, vruchten^, en zoetigheid), waarvan de import op driekwart van die in het tweede halfjaar van 1951 zal worden teruggebracht, hal vering van de import van papier en pulp, een korting van 40 pro cent op de invoer van gefabriceerde goederen, uitgezonderd machine rieën en goederen, die nodig zijn voor het defensie-programma, en kortingen op de aankoop van. „dol lartabak". (Alle vergelijkingen hier boven zijn met het tweede half jaar- van 1951). De export, van kolen zal worden verdubbeld en de verkoop van oor logsmateriaal aan bondgenoten zal worden gestimuleerd. Het belangrijkste, wat Butler te vertellen had, was wel, dat de bij drage, die de machine-industrie aan het bewapeningsprogramma levert, in zekere mate „beperkt" zal wor den, opdat zij een groter deel van haar producten zal kunnen expor teren. Cijfers kon (of mocht) de kanselier niet geven, want de eerste minister zal heden in eigen persoon de defengiekwesties behandelen. Deze aankondiging was natuurlijk koren op de Bevaniaanse molen. Bevan interrumpeerde en meende, dat de kanselier zonder in détails te treden, toch wel een globaal cijfer zou kunnen geven, een punt, dat even later door Morrison namens de voorste oppositiebank werd overge nomen. Meer dan de helft van de debattijd zou al verstreken zijn, zo redeneerde hij, voordat het Huis alle feitelijke gegevens had. Butler hield echter voet bij stuk en dit irriteer de de oppositie danig. Labour heeft zijn ongenoegen in LONDEN. De Labourpaity (de Labourfractie) heeft gisteren met een grote meer derheid besloten om Vrijdag aan staande tegen de ratificatie van de contractuele overeenkomsten met Duitsland en de Engelse garantie aan de Europese Defensie Gemeen schap te stemmen. Het amendement, dat op de rege ringsmotie zal worden ingediend, aanvaardt, onder passende garan ties, het beginsel van de Duitse her bewapening, maar oordeelt, dat de ze thans „niet opportuun'' is, „in het bijzonder op een tijdstip, wan neer er nog pogingen worden ge daan door de Westelijke mogend heden om de Duitse problemen met Rusland te bespreken". Comité van actie meent: HILVERSUM. Het streven van het uit de- leden van de Avro ge vormde comité van actie aldus is op een in Hilversum gehouden persconferentie meegedeeld is er in de allereerste plaats op gericht om- aarv de hnnd van de feiten aan te tonen, dat het beleid van het Avro-bestunr volkomen onjuist Is geweest. Dc eerste noodzaak is dan ook, volgens dit comité, dat het da gelijks bestuur van zjjn plaats raakt. Het "gaat ér, zo deelde men mede, in de eerste plaats beslist niet om, de heer Vogt op zijn plaats te krij gen, maar om het bestuur te doen verdwijnen. Tegen dit bestuur be staat een steeds groeiende oppositie. „Waar dit Avro-bestuur ver schijnt", aldus een der woordvoer ders van het comité, de beer Lanclé, „zal het gesloten deuren en gefrons te wenkbrauwen vinden. Zo'n voor zitter als de heer De Clercq wensen wij niet". De comité-voorzitter, ir A. Ruys, omschreef het doel van de actie als volgt: „Andere bestuursmensen met democratische begrippen en geen dictatoriale neigingen. Met een an der dagelijks bestuur is er al voor 99 pet verbeterd". Voor nadere bijzonderheden EÏe men elders in dit blad. BUENOS AIRES. President Peron heeft toegezegd, dat zün vrouw Eva voor de begrafenis één of twee maanden opgebaard zal liggen, om alle Argentijnen een kans te geven haar een laatste groet te brengen. Het doel van de bekendmaking was een einde te maken aan het enorme gedrang voor het ministerie van arbeid, waar de stoffelijke res ten van mevrouw Peron opgebaard liggen Verder heeft President Peron be- kend gemaakt, dat alle Argentijnen, die hulp nodig hebben, hun ver zoekbrieven kunnen blijven richten aan Eva Peron en dat zij namens haar antwoord zullen ontvangen. Wanneer haar stoffelijke resten in een mausoleum zullen zijn bijgezet, dat te Buenos Aires zal worden ge bouwd, wordt dit mausoleum het correspondentie-adres, aldus deze bekendmaking. de vorm van een amendement gego ten, waarin betreurd wordt, dat de rede van de Kanselier van de Schat kist, die niet strookte met de alar merende verklaringen van de eerste minister, in gebreke bleef om een voldoende politiek van de regering uiteen te zetten. Gaitskell, die op Butler volgde, had o.a, het bezwaar, dat Butlers re de geen enkel licht verstrekte over de dollarsituatie, die toch het cen trum van het probleem blijft. Hij vond tevens, dat de regering bij de blijkbare korting op het bewape ningsprogramma haar beslissing piet eenzijdig had moeten nemen, doch de NATO-bondgenoten eerst hier over had moeten raadplegen. HEERLEN De geneeskundige inspectie van de volksgezondheid in Limburg heeft bekend gemaakt.dat momenteel 198 kinderen in alle delen van de provincie lijdende zijn aan kinderverlamming. In het uiter ste noorden van de provincie is de toestand het gunstigst. De meeste slachtoffers van deze verraderlijke en voor de medische wetenschap nog altijd mysterieuze ziekte wer den geregistreerd cp het platteland en in de randgebieden van steden en dorpen. Ook verscheidene vol wassenen werden door de ziekte getroffen. De inspecteur wees er nog eens nadrukkelijk op, dat er voor gewaakt moet worden, dat kinderen zich overvarmoeien. Verder is de grootst mogelijke zindelijkheid ge boden. Volgens de inspecteur lijkt het overt?odig het verstandig en rustig gebruik van zwembaden te ontraden. Tegen kamperen bestaan wél ernstige bezwaren, niet tegen logeren in hotels, pensions en be hoorlijk ingerichte jeugdherbergen. Jongetje onder auto geraakt en gedood ZAANDAM De vijfjarige Pie- ter Leurs viel Dinsdagmiddag van een rijdende groentenauto. Hij kwam onder het achterwiel van de wagen en was op slag dood. De chauffeur had de kinderen, cüe reeds enkele keren achterop waren geklommen, gewaarschuwd, maar het knaapje had daaraan geen ge hoor gegeven. MET HET overstappen van het luxe jacht Mghroussa op de een voudige toeristenbarkas Linda, begon de ballingschap van ex- koning Faroek van Egypte (bo ven). Zijn echtgenote Narriman volgde de verbannen koning (rechts). NAPELS. Met tranen in de ogen nam ex-koning1 Faroek afscheid van de matrozen van het jacht Mahroussadat hem en zijn gezin, no zijn aftreden naar Italië bracht. In de baai van Napels stapte Faroek, ex-koningin Narriman en hun zoontje van zeven maanden de nieu- we koning Eoeod 71 over van het luxe jacht op de gewone toeris tenbarkas Linda, die hen naar Capri bracht. Hier zullen zij de eerste tijd van hun batlingschap doorbrengen. Wat daarna komt is nog een mysterie. Op Capri ondervond Faroek voor het eerst hoe hard het leven van een vefbannen vorst is, toen hij aankwam bij het hotel waar hij met Narrjman de wittebroodswe ken had doorgebracht. Van de twintig kamers die hij vroeg, kon hij er maar zes krijgen. Noodgedwongen nam hii zijn in trek in een ander hotel, Éden Pa radise. waar hij een verdieping en de daktuin kreeg. Van de Mahroussa werden in tussen op het privéjacht van Fa roek, „Feid el Bikhar", veertig"kis ten met whisky, gin en champagne overgeladen. Faroek's reisagent vertelde, dat de ex-koning drie dagen op Capri zal blijven, en dan naar Rapallo zal gaan, aan de Italiaanse Rivièra. DEN HAAG, De 20-jange re serve-korporaal Andries J. Koster uit Leeuwarden is Maandag bij een oefenvlucht met een „Harvard'Mes- vliegtuig om het leven gekomen in de Verenigde Staten. Het toestel is vermoedelijk in een vrille geraakt en ter aarde gestort Koster werd ongeveer een jaar geleden naar de Verenigde Staten uitgezonden om daar opgeleid te worden als piloot van de „Thunder- jet" straaljagers. DE BILT. Het K.N.M.I deelt mede: een kleine depressie, die over Schotland naar de Noord zee trok en Zondagavond om land bereikte, bezorgde ons een van de dieptepunten van deze zomer. In de koude luchtmassa's, waarmee deze depressie gevuld was, ontwik kelden. zich n.l. zware en lang aanhoudende buien, die ondanks de lage temperaturen plaatselijk zelfs van omveer vergezeld gingen. Buna overal in ons tand was de regenval zwaar, met name in het Noordoosten, tocetr hoeveelheden van 50 tot 70 mm werden afge tapt. Gisteravond begon de buiig heid echter snel af te nemen, door dat de depressie, die twee dagen vlak bij ons land had gelegen, zich weer in noordelijke richting van ons land verwijderde. De algemene luchtdrukver deling op de oceaan ia nu zo, dat geleidelijk wat zach tere lucht wordt aangevoerd, zodat een langzame temperGtuursstygmg verwacht mag worden. Het weer behoudt echter nog een wisselend karakter. Autoriteiten beweren, dat Faroek verder zal doorreizen naar de Verenigde Staten, maar het State Department heeft intussen ontkend een aanvraag voor een verblijfs vergunning te hebben ontvangen. AFP heeft Dinsdagavond in Lon den vernomen dat alle Britse offi cieren en manschappen, die met verlof op Cyprus zijn, bevel heb ben gekregen onmiddellijk naar hun basis in de zone van het Suez-kanaal terug te keren. ORANGE. Toen koningin Juliana Dinsdagmiddag op de heuveltop van Sint Entropius bij de ruïne van het slot der Oranjes een herinneringseik plantte, zog zij neer in het oude Romeinse amphi theater, het „Théatre Antique", waar de opklinkende stemmen van de repeterende toneelspelers vast een voorproefje gaven ven de op voering van de Franse versie van Vondel's Joseph in Dothan" Joseph vendu par ses frères". Daar zaten in de late avond 40.000 toeschouwers, onder wie ettelijke Nederlanders, die naar Orange waren gesneld om een glimp van hun landsvorstm op te vangen. Velen vonden in het over volle Orange geen hotel en moes ten, voor zover zij een auto beza ten, in dit voertuig de nacht door brengen. Zij zullen het zich niet beklaagd hebben, want zij hebben kunnen er varen, hoe hartelijk de koningin door de bevolking van dit kleine stukje Frankrijk verwelkomd werd. Tienduizenden met oranje getooid hadden zich langs de weg opgesteld, toen zij na de ontvangst op het station in een open auto door de hoofdstraten-der-stad- naar het stad huis reed. Daar verscheen de ko ningin op het balcon met een bos oranje gladiolen in de arm. Zij werd met luid gejuich begroet, dat zich herhaalde, toen zij van het stadhuis naar de slotrüïbe reed. Hier stond de Nederlandse kolonie uit dit gebied opgesteld, die zacht het Wilhelmus zong. toen de stoet aankwam. In het stadhuis had de burge meester van Orange een rede uit gesproken, welke door de koningin werd beantwoord. Zij verklaarde zich diep getroffen door de ont vangst „Niet alleen, de geschiedenis verbindt ons, maar ook het heden en nog meer de toekomst," aldus de koningin. „Het besef groeit, dat de Europese eenheid ons meer en meer verbindt. Deze komt onder meer zo gelukkig tot uiting in de behoefte aan culturele uitwisseling. Van een dergelijke uitwisseling zul len wy hedenavond getuige zijn. Mijn beste wensen zullen steeds Orange vergezellen, dat deel van Frankrijk en dat deel van een zo oud en eeuwig jong Europa." Na het diner, waaraan door een veertigtal Franse en Nederlandse autoriteiten werd deelgenomen, ver scheen de koningin met haar ge zelschap in het geheel gevulde am phitheater, dat een machtige, im ponerende indruk maakte. Een militaire kanel speelde in de orkestbak het Wilhelmus en de HET Thé&tre Antigua" te Orange waar een voorstelling is gegeven van Vondels" treurspel „Joseph in Dothan". Het Romeinse theater ziet men op de foto tijdens een van de laatste repetities. Marseillaise waarna met de op voering van het stuk een aanvang werd gemaakt. Regisseur en spelers oogstten veel waardering by de ver toning. Na afloop werden aij aan koningin Jtüiana voorgesteld. STUTTEN. Dinsdagmiddag wer den de drie leden van het gezin Te Lindert aan de Hiödinkdijk te Vars seveld na het middageten onweL Binnen korte tijd overleden mej. M. te L., 52 jaar en haar broer B. te L.. 45 jaar. De andere broer H. J. te L., 53 jaar, was inmiddels naar het ziekenhuis te Doctinchem -ver- i voerd. Bij aankomst bleek ook hij reeds te zijn overleden. De politie, die een onaerzoek instelt naar deze tragische gebeurtenissen, houdt re kening met de mogelijkheid, dat misdrijf m het spel is. Ol. waterpolotourrwoi HELSINKI. Ten aanzien van het Olympisch waterpolotoumooi zijn nieuwe moeilijkheden gerezen. Nadat Dinsdagavond de scheids rechters voor de wedstrijden in de beide halve finalegroepen door de waterpoloboard waren aangewe zen, is van Hongaarse zijde een protest binnengekomen tegen het aanstellen van scheidsrechters, wier landen belang hebben by de nog te spelen wedstrijden, Honga rije dreigde zich terug te trekken. Aangezien thans de Zweed Zuc~ kermann en de Britse referee Scott, beiden leden van de waterpolo board, zich als scheidsrechtera hebben teruggetrokken als protest tegen de uitspraak van de jury d* appèl inzake hun collega Delahaye» blijven alleen de Oostenrijker Weg- hofer en de Deen Baade als „neu trale" arbiters over. Het protest van Hongarije tegen het aanstellen van de Italiaanse scheidsrechter Rogione bij Neder land-Hongarije is inmiddels door de jury d' appèl afgewezen. Een tweede protest van Honga rije tegen het overspelen van da wedstrijd Nederland-Zuidsiavië op Vrijdag a.s., werd eveneens ver worpen, Volgens de Hongaren zou het reglement voorschrijven, dat in een dergelijk geval een wedstrijd binnen 24 uur moet worden over gespeeld, doch de jury heeft in het reglement nergens een bepaling van een dergelijke strekking kun nen ontdekken. (Z*e verder pag. 3) CHAMONTX Tijdens zware stormen, die Zondag en Maandag in de Franse Alpen hebben ge woed, zijn achttien mensen ver dwenen. Onder de vermisten is een groep van zes Zwitserse Alpinisten, waar bij zich een vrouw bevindt. Deze groep trachtte een piek in de Grandes Jorasses te beklimmen. Verder is niets vernomen van twee Fransen die de bergtoppen langs de Fram-Italiaanse grens trachtten te bestijgen. Evenmin is iets ver nomen van twee groepen Fransen, die de Noordelijke rand van de Eiger bij Grindeiwald trachtten te bestijgen. Eerder op de dag,,zijn reddingsploegen uit Grenoble ver trokken. om een groep van zei Al pinisten Op te sporen," 'die de" Allo Froide trachtten te beklimmen. Dinsdagavond laat zagen de red dingsploegen uit Grenoble en een groep kampeerders lichtjes op on geveer 200 meter van de top van de Aile Froide. PARIJS. Het antwoord, dat Amerika gegeven beeft op het recente Franse verzoek aan Washington om meer doilarhulp, heeft In regerings kringen consternatie verwekt. Washington houdt vast aan het bedrag van 187 mililoen dollar voor de komende drfe jaar, terwijl Parjjs voor die pe riode 625 mililoen dollar gevraagd had. In het antwoord, dat Vrijdag door de Amerikaanse ambassadeur in Parijs is overhandigd, wordt bovendien nauwkeurig gepreciseerd, waarvoor de dollars moeten worden gebruikt, Er wordt hier reeds gesproken aangelegenheden. Perkin: over vermindering van het aantal J da or de Fransen beloofde divisies voor de Nato voor het volgende jaar of vermindering van de cre- dieten voor de bouw van vliegvel den voor de Nato in Frankrijk. Franse fabrikanten zijn in het ge weer gekomen. Sommigen dringen aan op uittreding uit net Atlanti sche Pact. Men neemt echter niet aan, dat de Franse regering een afbreking der wapenproductie als oplossing zal kiezen. De productie van de lichte tank, waarvoor de dollars uitdrukkelijk niet bestemd zijn volgens het Amerikaanse antwoord, zal waarsehij Hijk doorgaan, daar Zwitserland orders heeft geplaatst, Bonnet, de Franse ambassadeur in Washington heeft na een onder houd met de onder-minister van Buitenlandse Zaken voor Europese DEN HAAG Op nummer 1291S van de 516e Staatsloterij, 7e Itfst, is de pr(js vaa f 50.000 gevallen. ver klaard, dat hij om opheldering over het Amerikaanse antwoord beeft verzocht. Een woordvoerder nkaanse_ ministerie Duits Hof beslist (Van onze parlementaire redacteur) DEN BLAAG. Vandaag verwacht de kabinetsformateur professor Beel de antwoorden van de vier fracties op wier medewerking aan de tot standkoming van zjin kabinet hij prijs stelt. De fracties van de KVF en PvdA vergaderden gistermiddag enige uren; de CHU gisteravond en de AR- fractie zal vandaag de ry sluiten. Het ziet er naar uit dat professor Beel de Anti's een aanbod heeft gedaan, dat het dr Schouten ca moeilijk zal maken het af te wijzen. Aangenomen wordt thans, dat hy de portefeuille van Economische Zaken heeft bestemd voor deze fractie, die er in het laatste stadium van de formatiepoging van dr Drees vooral op aan heeft gestuurd een belangrijk sociaal-economisch departement te bemachtigen. Aangezien de PvdA geweigerd sionnaire kabinet bezat, mae ve_^on- KARLSRDHE. Het Westduitse Constitutionele Gerechtshof te Karlsruhe heeft heden het verzoek van 44 parlementsleden, van wie de mecstcn sociaal-democraten zyn, om de tussen de Westelijke gealli eerden en West-Duïtsland gesloten Conventies van Bonn en het ver drag inzake het Europese Leger on grondwettig te verklaren, van de band gewezen. i Het hof besliste, dat het verzoek I „voor bet ogenblik" niet ontvanke- het A me- lijk is Het gaf hiermee te kennen, van Buiten- dat het niet in staat is een uit- tandse Zaken heeft verklaard, dat spraak Amerika alles in het werk stelt, t wetgeving. doen over toekomstige Het West-Duitse parle- om de defensieprograms van ande- j ment heeft de betrokken verdragen re „vrije landen" te steunen. I namelijk nog niet goedgekeurd. Van Woensdagavond tot Donderdagavond: Half tot zwaar be wolkt met enkele verspreid optredende regenbuitjes. Zwakke tot matige wind tus sen West en Zuid. 31 Juli zon op 5.00 on der 20,31: mean op 16.05 onder 23.23. HET WEER VAN VANMORGEN 7 UUR Oslo Geh, bew. O Z.0.2 Stockholm Zw, bew. Z.0.1 Helsinki zw. bew. OZ.O 7 Edinburgh Zw. bew. W.Z.W. 1 Londen Geh. bew. VV.Z.W 2 KopenhagenLlcht bew. Z.Z.W. D Amsterdam Zw, bew. Z.Z.W.5 Zürich Zw. bew. Windstil Locamo Genève Parijs Bordeaux Nice Berlijn Frankfurt Mdnchen Wenen Licht bew. Windstil Half bew. Windstil Onbew. N.W. 5 Regen W. 2 Zw. bew. Windstil Zw, bew. Z.W, 1 Onbew. Windstil heeft Sociale Zaken af te staan, bleef de nieuwe formateur weinig anders over dan van zijn eigen geestverwanten een offer te vragen. Daar professor v. d. Brink als mi nister niet wenst aan te blijven, kwam de post op Economische Za ken voor een dergelyk offer in aanmerking. Uiteraard kon hij dat met doen zonder daar een andere belangrijke portefeuille tegenover te stellen. Gezien de ambitie van de KVP voor de portefeuille van Bui tenlandse Zaken en het feit dat mr Stikker niet terug wenst te keren, zou een post op het Plein de meest aanlokkelijke prijs zijn. Men neemt aan, dat de katholieke formateur zun fractie inderdaad voor deze keus gestald heeft. Volgens zijn woordvoerder heeft hij met de fractieleiders echter nog met gesproken over de personen, die zi. voor het ministerschap in aanmerking komen. Het is dus nog met bekend, welke katholieke fi guur hij met de portefeuille van Buitenlandse Zaken wil belasten Doch aangezien de KVP-fractie bij de jongste verkiezingen zich van verschillende experts op het ge bied van de buitenlandse poliuek heeft voorzien, kunnen »vel enkele candidaten genoemd worden. De naam van het nieuwe Kamerlid mr P A. Eiaisse. die tot dusver een hoge positie bekleedde by het di rectoraat-generaal voor de buiten landse economische betrekkingen, springt daaruit als de meest waar schijnlijke naar voren. Tevens rijst de vraag wie profes sor Beel op het oog zal hebben voor de portefeuille van Economische Za ken. Ook daaromtrent kan men slechts gissen. Doch het ligt voor de hand, dat men bijv. zal denken aan de hoogleraren in de economie aan de Vrije Universiteit te Amster dam, Dan zou o.i. prof. dr T. P. v. d. Kooy een kans maken, omdat deze vele jaren op het departement van Economische Zaken werkzaam is geweest. Belangrijker is de vraag, welk aanbod de kabinets-formateur de PvdA zal hebben gedaan. Aangezien zij tijdens de vorige formatie-po ging vast blijven houden aan de portefeuilles, welk zij in het demis- dersteld worden, dat prof. Beel daaraan niet zal wrikken. Wanneer haar het premierschap ontgaat, zal zij in ruil daarvoor stellig echter een volwaardig ministerschap ver wachten. Het ligt in de rede, dat prof. Beel haar het vice-premier- scbap zal aanbieden. Daarbuiten heeft hij echter niet zoveel moge lijkheden meer. Onenigheden over hef protest dat Zuid-Slavle indiende bij de FINA over de leiding oen de ipaterpokwedstrijd Nederland Zuid-Sloviè Het protest werd toegewezen en de wedstrijd zal Vrydag worden overgespeeld. Na tuurlijk werd van Nederlandse zyde tegen deze gang van zaken geprotesteerd. m Een fantastisch duel by de es tafette zwemmen 4 x 200 m tus sen de ploegen van Japan en Amerika. De Amerikanen man nen Weer een Hongaarse overwin ning van de Hongaarse damesin het zwembad. Zij veroverden een jonden en zilveren medaille op ie 200 meter schoolslag. Onze Vederlandse vertegenwoordigster, Nel GarriUienkon in deze tem poslag niet meekomen. Zij teerd achtste. De definitieve uitschakeling van Jan Hijzelendoom bij de sprinters. Een k.o. overwinning van Leen lansen in de tweed# ronde van het boksfournooi. Ook overwin ningen. voor Pastor en Mo os Li li neman, Fe» schorsing voor twee spe lers van het basfcetbaUteam uit Üraguay. Zij sloegen een. scheids rechter neer.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 1