Veel rumoer na waterpolowedstrijd Nederland—H ongarije (4—4) GELIJK! Na elf dagen Olympische duiven tonen niet zo heel veel verlangen naar huis Van Klaveren en Pastor uitgeschakeld nee ff tik Zoonlief won goud; Papa Boiteux sprong in 't water Arbiter gestompt; Karei Lotsy uitgescholden Hijzelendoorn achtste in tijdrit Scheidsrechters voor voetbalfinale r J Onze meisjes doen het rustig aan op de 400 meter SCHOONSPRJNGEN Pat McCormick kreeg het goud Love let te hoort er toch bij Olympisch bokstournooi Linneman door veel moed naar derde ronde De mooiste dag in z'n leven Dubbele pech voor Zoe Ann .Miss Universe r OP DE BRINK VAN HELSINKI Mary met startblokken Niet laten roesten. Eindsprint na finish r k_ Vanavond voor de radio Donderdag 31 Juli 1952 HELSINKI De moeilijkheden het Olympisch water po Iuto ur nooi bUJven zich opstapelen. Na afloop van de wedstrijd Nederland- Hongarjje, die uitstekend werd ge leid door de Italiaanse scheidsrech ter Rogione, deed zich een onaan genaam incident voor, dat weder om tot verwikkelingen leidde. De leider van de Hongaarse iwem- en waterpolopioeg, de be kende trainer en coach Bela Rajki, kwam na het eindsignaal op de Ita liaan Rogione ai en gaf hem een stomp in de maagstreek. Er werden in het Duits enkele beledigende woorden ais „Schwindler" en „ban dit" door de Hongaar gebezigd. Toen Rajki zich daarop tegen de aanvoerder van het Nederlands ze vental, Cor Braasem, keerde en de heer K. J. J. Lotsy, die toevallig in de buurt stond, tussen beiden wilde komen, kreeg ook de Nederlandse chef de mission een scheldpartij te verduren. Onmiddellijk na dit voorval is het FINA-bestuur bijeen gekomen. Besloten werd de Hongaren een waarschuwing te geven, die geldt voor alle deelnemende ploegen en waarbij werd bepaald, dat, mocht zich nogmaals een incident voor doen, de aanstichters daarvan on middellijk van verdere deelneming zullen worden uitgeschakeld. Tegen deze beslissing heeft de heer Lotsy bij het FINA-bestuur een schriftelijk protest ingediend, aange zien hij zich ernstig beledigd acht te door het optreden van de Hon gaarse coach en het volstaan met een waarschuwing in dit geval niet voldoende achtte. De heer Lotsy vertelde ons zeer teleurgesteld te zijn over de slappe houding van het FINA-bestuur. Rus landZul dslavi 3—3 In het zwemstadion is de Russi sche waterpolopioeg vanavond hartelijk toegejuicht en aangemoe digd. Zij moest tegen de Zuidsla- ven uitkomen en deze heren heb ben door hun protest tegen de scheidsrechter alle sympathie bij het publiek verspeeld. De Zuidsla- ven begonnen weer met zwaar spel op de man. Na 3 minuten had de Spanjaard Batalle nog geen enkele maal tegen de correctspelende Russen behoeven te fluiten. Het is HELSINKI Onze landgenoot Hijzelendoorn maakte in de 1000 m tegen het horloge een tijd van 1 min. 14.5 sec. Hij startte zeer snel en veelbelovend, doch bleek in de eerste 600 meter te veel van zijn krachten te hebben gevergd, Zijn eindsprint was daardoor zwak. Hijzelendoorn startte als 23e van de 28 deelnemers. Voor hem. hadden reeds zeven renners een snellere tijd genoteerd. De uitslag van de 1000 meter tijdrace luidt; 1. en Olympisfch kam pioen Modkridge (Austr.) 1 min. 11.1 sec, (nieuw olympisch record): 2. Morettini (Italië) 1.12.7; 3. Ro binson (Z.-Afr.) 1.13.0; 4. Cortoni <Arg.) 1.13.2; 5. Mc Kellow (Gr.Br.) 1.13.3; 6-7. lomta (Roem.)en Hansen (Den.) beiden 1.14.4; 8. Hijzelen doorn (Ned.) 1.14.5; 9. De Bakker J-"-7: 10- Andrieux (Frank rijk) 1.14.7. HELSINKI. De finale van het Olympisch voetbaltoumooi tussen Hongarije en Zuid-Slavië, op 2 Augustus zal geleid worden door de Britse scheidsrechter Ellis. Als grensrechters zullen de Fin Nyberg en de Zweed Ahlner fungeren. De Italiaanse arbiter Orlandinï zal op 2 Augustus de wedstrijd om de derde plaats tussen Duits land en Zweden leiden met als grensrechters de Zuid Slaaf Ma- tancic en de Hongaar Zolt, HELSINKI. De verdeling van de gouden, zilveren en bronzen medailles ziet cr na 11 dagen als volgt uit: 1. goud zilver brons Ver. Staten 31 16 12 2. Rusland 22 27 16 3. Zweden 10 12 9 4. Hongarije 10 8 15 5. Italië 6 6 1 6. Tsj. Slow. 6 3 3 7. Frankrijk 5 5 4 8. Finland 5 3 11 9, Noorwegen 3 3 10. Australië 3 1 3 11. Zwitserland 2 6 6 12. Japan 2 5 4 13, Denemarken 2 1 2 14. Turkije 2 1 15. Jamaica 1 3 16. Canada 1 2 17. Zuid Afrika 1 2 18. India 1 1 1 19. Argentinië 1 1 1 20. Oostenrijk 1 1 1 21. Brazilië 1 1 22. Nw. Zeeland 1 1 23. Zuid Slavië 1 24, Luxemburg 1 25. Duitsland 6 9 26. Nederland 3 27, Engeland 2 8 28. Iran 2 4 29. Polen 1 1 30. Libanon 1 1 3L België 1 32. Spanje 1 33. Trinidad 2 34. Venezuela 1 35. Uruguay 1 36. Korea 1 37. Egypte 1 38. Roemenië 1 39. Portugal 1 een spannende wedstrijd geworden. Men gunde de Russische ploeg de overwinning. Zover is het niet ge komen, maar het werd toch een 3 score. Na de wedstrijden van Woensdag luidden de standen in de beide halve finalegroepen van het Olym pisch waterpolotoumooi: A. Hongarije Nederland Zuidslavië Rusland B. Italië Ver. Staten België Spanj e 9—7 4—4 3—3 6—8 7—5 8—7 7—8 5—7 Na een achterstand van 13 in de eerste helft heeft het Nederlandse zevental in de tweede helft van de waterpolowedstrijd tegen Honga rije een gelijk spel (44) uit het vuur gesleept. Hierboven zien we het moment, waarop van Feggelen de gelijkmaker voor Nederland tot stand brengt en hieronder zien we de reactieswelke deze gelijkmaker op de tribune teweeg bracht. Met laaiend enthousiasme geeft Prinses Beatrix van haar vreugde kennis. Ook Prins Bernhard is het aan te zien, dat fcy de Nederlandse zwem mers dit doelpunt van harte gunt. HELSINKI Hedenmorgen start ten de eerste meisjes voor de series 400 meter vrije slag dames. Tot de deelneemsters van de le serie be hoorde Geertje Wielema, die echter van haar chef d'équipe de opdracht had gekregen deze race alleen te be nutten als „warming up" voor de finale 100 meter rugslag, waarin zij in de middaguren zal starten. Geertje Wielema, die in deze serie waarschijnlijk wel de beste kansen had op de eerste plaats, voerde haar opdracht getrouw uit. Zij lette niet op de andere meisjes die na 1Ö0 meter al een ruime voorsprong had den. Rustig en regelmatig trok scy haar baantjes en het gevolg was na tuurlijk, dat het Hilversumse meisje als zesde en laatste aankwam. De uitslag luidt; 1. Annemarie Sehultz (Arg.) 5.26.1; 2.Uguette Fee- ters (Belg.) 5,29.8; 3. Mette Ove Petersen (Denem.) 5.30.6. 4. Grace Wood (Gr.-Br.) 5.31.2; 5. Kay Mc Namee (Canada) 5.50.5; 6. Geertje Wielema 8.02.6. Ook Hannie Termeulen deed het in haar serie kalm aan. Voor -de start had zij gezegd dat zij zich na het behalen van de zilveren medail le op de 100 m volledig op de esta fette zou concentreren. „Ik zie dan nog wel boe ik me voel in de 400 meter." Na 200 m had de Hongaarse Va leria Gyenge een halve lengte voor sprong op Carry Green genomen en 5 m daarachter zwom Hannie Termeulen. Alsof het een oefen baantje goid en zo heeft Hannie het dan ook opgevat zwom het R'damse meisje de laatste banen met een rustige slag zonder het tempo ook maar even te verhogen, De uitslag luidde. 1, Valeria Gyenge (Hong.) 5.22.6; 2. Cary Green (VS) 5.23.8; 3. Col- lette Thomas (Frankrijk) 5.36.8; 4. Elisabeth Rvchlin (DuitsL) 5.38. 5. Hannie Termeulen (Ned.) 5.45.5; 6. Gladys Priestley (Canada) 5.52,7; 7. Cynthia Eager (Hongkong) 5.55.8. Ragnhild AndersenHveger (De nemarken) won haar serie m 5.19.6. Nieuw Olymp. record In de vierde serie van de 400 m vrije slag dames sneuvelde het Olympisch record dat sedert 1948 (Londen) op naam stond van de Amerikaanse Ann Curtis met 5 mm. 17.8 sec. Het Amerikaanse meisje Eileen Kawamoto en Daphne Wil kinson van Groot Brittannie tikten gelijk aan in 5 min. 16,6 sec. Zij verbeterden dus beiden het Olym pisch record. Het was met Irma Heyting— Schumacher van hetzelfde laken een pak. Ook zij trok er nauwelijks aan en met een kalme rustige arm slag en zonder het tempo extra op te voeren trok zij over de baan en alleen na het laatste keerpunt zette zij er even een spurtje m kenne lijk omdat zij er aardigheid in had toch nog de Japanse Satako Yaraa- shita te passeren. De uitslag luidt: 1. Eileen Kawamoto (V.S.) 5 16 6; 2. Daphne Wilkinson (Gr. Dr.) 5.3G6; 3. Joan Harrison (Z.A.) 3.21.8; 4. Ingegard Fredm iZweden) 5.28.7; 5. Gmette Jany (Fr) 5.32.6; 6. Irma HeytingSchuhma- cher (Ned.) 5.45.2; 7. Sadako Yamashita (Japan) 5.48.4. Goede uenoachtwgen Angstige spanning (Van een onzer verslaggevers) HELSINKI, Woensdag In een der bij zalen van de Messu- halli liep vanmiddag op het basketbalveld een lange rossige Amerikaan rond. Hij speelde met zijn landgenoten mee tegen Bra zilië. Wij kregen eerst de indruk, dat hij er niet bijhoorde. Mei een verveeld gezicht en een Slo me tred verplaatste hij zich. Het leek, alsof het spel hem niet in teresseerde, Zijn kaken bewogen zich rhythmiscb op en neer. Een stuk kauwgom was er de oor zaak van. Ai en toe plukte een van zijn lange armen een bal uit de lucht. Op die ogenblikken verscheen er een glinstering in zijn ogen. Vervolgens werd de bal dan of, na wat gedribbeL naar een ploeggenoot gegooid, óf met een sierlijke zwaai in de basket gedeponeerd. Als hij zo'n handeling had verricht, dan kwam die verveelde uitdrukking op zijn gelaat terug en verzette hij geen stap meer dan nodig was, Mogen wij deze persoon even aan u voorstellen? Lovelette is zijn naam. Bijna 2 m lang. Met deze lengte ïs hij nog niet eens de grootste van het Amerikaanse basketballteam. Dat is de heer Bob Kurland. die aan de kant zat. Verder liepen er nog een stuk of wat knapen rond, die hoog boven de anderen uitstaken. Maar om nu op Lovelette te rug te komen. Hij is student aan de Kansas University. Van de 16 Amerikanen komen, er 7 daar vandaan, Lovelette hoopt dit jaar klaar te komen. Zeker weet hij het nog niet. „Basketball neemt zoveel tijd in beslag, you know!", zei de reus ons. „Ik speel het eigenlijk teveel. Daarom geloof ik het soms wel eens. Vooral als de tegenstander niet zo sterk is. Dan kan ik mij dat veroorloven. Door mijn lengte, you see," Wy begrepen het. Er klonk een schreeuw door de hal. Love lette keek ongeïnteresseerd om. „Zij roepen mij. De bus staat zeker voor de deur." Langzaam raapte de Amerikaan zijn ganje- zak met spullen op, slingerde hem over de rechterschouder en liep traag de deur uit. HELSINKI, Woensdag. De tweede ronde van het Olympisch boks tournooi bracht ons land teleurstellingen. Piet van Kla veren werd in een snelle harde partij tegen de Ier Milligan door een punten-nederlaag uitgeschakeld. Ook de Amsterdammer Pastor heeft geen kans gezien om zijn prestatie uit de eerste ronde te herhalen. De Duitser Kistner werd tot overwinnaar uitgeroepen, na een partij die onbeslist eindigde. Naast de teleurstellingen was er ook vreugde. Moos Linneman, in de eerste ronde drie keer neer gegaan, wlflt zich te herstellen en won op punten van de Iranees Issabeg. De eerste ronde dreigde een ramp voor Linneman te worden. Hij be gon op zijn bekende manier, steeds op de man zittend en een stroom van stoten afzendend, zonder zich veel om zijn dekking te bekomme ren. Op een gegeven moment raakte een enorm harde Stoot zijn kin en hij kwam in het centrum van de ring te zitten. Hij nam 8 tellen rust, kwam toen op de been en moest prompt een geducht offensief van de Iranees doorstaan. Linneman liep wederom tegen zo'n klap op en ging voor de tweede keer tegen het canvas. Men vreesde het ergste (Advertentie l.M.) toen na 8 tellen de strijd hervat was en. Issabeg, zeker van de over winning, nu zijn dekking geheel liet varen en meedogenloos met linksen en rechtsen op Linneman insloeg. De Amsterdammer werd voor de derde maal tegen de kin geraakt met hetzelfde gevolg: hij kwam in de ring te liggen en het leek er even op dat de strijd beslist ■was. Maar hij kwam op de been en wist zich tot het einde van de ronde te handhaven. De tweede Tonde zette in met een aanval die de Iranees als beslissend bedoeld had. Issabeg werd echter zeer onzuiver in zijn begeerte om er een eind aan te maken, zodat hij geen enkele maal vol doorkwam. Linneman nam de aanval en het initiatief over en behield dat tot het einde van de partij. Hij takel de zijn tegenstander in een non- stopoffensief zodanig toe, dat deze de grootste moeite had om op de been te blijvua. Wnrhanlrfialiik was hij eigenlijk staande knockout. Be loning van de jury voor deze moed van Linneman: overwinning op pun ten. (Speciale berichtgeving) HELSINKI, Woensdag, Op de tribune van het zwemstadion zat van morgen een Frans echtpaar van middelbare leeftijd. Het was warm- De man keek, iti 2ijn ouerhemd met bretels cr overheen en een alpino pet achteloos op het hoofd, gespannen naar de series 4 maal 100 m. estafette dames. Hij leefde mee, druk gebarend -met zijn handen. De urottto toonde minder belangstelling. Ztj soesde wat in de zon. Olympische rust. Een paar seconden later ontbrandde er evenwel een echtelijke tiuist, toen zij een opmerking maakte op het moment, dat haar man het duel in. het water OP de laatste meters geboeid volgde. Boze blikken en een woordenvloed die de vrouw met gebogen hoofd incasseerde. De gedachten van het echtpaar liepen daarna niet bepaald parallel. Goal.' Goal! Gelijk! Vanmiddag was dat anders bij de finale 400 m. vrije slag heren. De jonge Fransman Boiteux lever de *n verwoed duel met de Zweed Ostrand en de Amerikaan Konno. Er zat winst in voor Boiteux, die de vorige dag bij de halve finales al de snelste tijd had gemaakt. Het laatste keerpunt. Voorsprong van één meter op Konno. De hele groep Fransen rond het echtpaar raakte in de grootste opwinding. Een overwinning wan Boiteux be tekend? de eerste gouden medaille voor 'Frankrijk in het zwemsta dion. Zij beleefden dit grote mo ment en de vrouw juichte zo hard mee, dat de tranen haar over de wangen liepen. De jonge Boiteux kreeg in het water van alle kanten feliciteren de handen toegestoken, maar plot seling brak er iemand onstuimig door de menigte heen en sprong gekleed in het bassin om vervol gens de Olympische kampioen aan zijn borst te drukken. Een minu tenlange omhelzing. Er werd gela chen. Ook door de Fransen op de tribune, waarbij wij echter de kleine, bewegelij ke man misten, die HELSINKI De Amerikaanse Pat McCormick is er in geslaagd met ruime voorsprong op haar riva len het Olympisch kampioenschap schoonspringen op haar naam te brengen. Tweede werd de Fran- Caise Mady Moreau en de derde Zoe Jensen-Olsen. 1- en Olympisch kampioene Pat McCormick (VS) 147.30 pnt; 2. Ma dy Moreau (Frankrijk) 139-34 pnt; 3. Zoe Ann Jensen-Olsen 127.57 pnt; 4 Ninelj Krutova (Rusland) 116.86plaats bezette achter haar landge- P-L- 1 Charmian Welsh (Gr.-Br.) note Vicky Draves had gisteren eer 116.38 pnt; 6. Ljubovj Zhigalava HELSINKI De 3500 postduiven Door de toewijzing van het pro die bi) de opening van de Olympl- test moesten de_ oorspronkelijk ge- sche Spelen in Helsinki in het sta- geven slechte cijfers echter worden dipn werden losgelaten tonen zich gehandhaafd en Zoe Ann moest niet erg verlangend naar huts terug negen punten van haar totaal na de te gaan. In Denemarken is maar gelimiteerde sprongen afstaan. Hier- een duif teruggekeerd en in Zu?e- door klasseerde zij zich nog juist den maar veertig. De andere dui ven blyven in de buurt can het stadion rondvliegen en syn niet van plan Helsinki te verlaten. De organisatoren tonen zich zeer verheugd over deze houding van de duiven en zien er een duidelijk be wijs in, dat de Spelen zeer ge slaagd rijn Wanneer dat niet het geval was, zouden de dm ven wel naar huis gaanmenen zij. bij de acht finalisten. Tot overmaat van ramp bleek, dat haar in de kleedkamer een porte- feuille met 300 dollar en een met maar Ramzan zwom door tot de had gezwommen ging hij op de finish af. De tydwaarnemers bogen zich over het startblok om zijn tijd te noteren, maar Ramzan zag niets. Hij keerde opnieuw en begon toen pas zijn met zorg en moeite be waarde reserves m een eindspurt om te zetten. Juryleden aan de kant gebaarden hem dat hij er al xvas, *s morgens aL zo geestdriftig was geweest, dat er een echtelijke twist uit voortvloeide. Papa BoiteuxPapa Boiteux7 klonk het daarna in koor. Wij herkenden de onstuimige, die met kleren en al in het wator was gesprongen. Een vader had het niet langer kunnen uithouden. Hij moest ziin 19-jarige zoon, 'n olympisch kampioen, gelukwensen in het bad. waar hij de gouden medaille voor Frankrijk had ver overd. Na de ceremonie protocollaire kwam papa in trainingspak met de stralende jongen de tribune op. Een door het spelen van de Mar seillaise nog ontroerde moeder kus te haar zoon en keek met een glimlach van geluk naar de anjers die hij haar in de armen drukte. Papa stond er bij als een veldheer, die een voor zijn land beslissende slag had gewonnen. Het goud van de jonge Boiteux in de hand. Hij kon er niet genoeg naar kijken. Het was de mooiste dag van zijn leven. 5> Axmi Kuusela, de jonge Finland- se die in Californië is gekozen tot „Miss Universe" zal vandaag of morgen in Helsinki aankomen. Zon dag zal zü deelnemen aan de slui- tingsplecbtigheden van de G.S. diamanten bezet polshorloge waren ontstolen. „Maar dat vind ik niet zo ergal3 Zoe Ann Jensen-Olden, de char- tot verliezen van man derde plaats, mante Amerikaanse rchoonspring- ?en lk kansloos, was hetcom- ster, die tijdens dc Olympische Spe- I mentaar van de blonde base-ballers len van 1948 te Londen de tweed- (Rusland) 113.83 pnt. Nieuw Olymp. record 1500 m vrije slag HELSINKI. 3n de eerste serie van de 1500 meter vrije slag ver beterde dc Japanner Hashizume het Olympisch record, dat sedert de spelen te Los Angeles in 1932 met 19 min. 12,4 sec. op naam stond van Katamura (Jap.). Has hizume legde de afstand af in 18 min. 34 sec. note Vicky Draves had gisteren een slechte dag. Een protest van Russische zijde tegen het tweemaal herhalen van dezelfde sprong, werd toegewezen. Na een van haar gelimiteerde spron gen. waarvoor zij een zeer slecht cijfer had gekregen, vroeg zij de hoofdschcidsrechter toestemming de sprong over te doen, aangezien, zo als zij zeide. de rol van de plank was verschoven. Dit verzoek werd ingewilligd en toen de volgende sprong weer mislukte, kreeg zy nogmaals een kans. Toen was de sprong goed en de Cijfers even eens. man bij het keerpunt hem tot zijn stomme verbazing en verontwaardi ging aan de haren vastgreep. De 22-jarige Indiase loopster Mary Dsouza vertrok vannacht met 38 andere Indiase deelnemers en offt- ciasl naar Bombay. Onder haar ar men hield zy de startblokken van Harrison Dillard geklemd. Myn mooiste souvenir van de Olympi sche Spelen, zeide Mary. De Ame rikaanse hordenloper had haar de blokken ten geschenke gedaan. Lavy Pinto, hardloper en captain van de ploeg, keek er begeringnaar en verzuchtte „soms kan het prettig zijn een meisje te zyn'\ Hoewel de Olympische roeiwed- strijden afgelopen zijn, zijn de Ame- deze laatste 200 meter, maar al nkaanse en Canadese roeiers niet werd hem op de laatste baan door van plan „zich te laten roesten". De de keerpuntcommissans een bordje Amerikaanse acht heeft gisteren ge wet het cijfer 1 (nog een baan te zwommen tegen de Canadese acht zwemmen) voor de vens gehouden, en verloren. Vandaag ontmoetten Ramzan verhoogde zijn tempo nietde twee ploegen elkaar met basket en in dezelfde trage regelmaat balL Dit kreer wonnen de Amerika- lüoarmee by de vorige 29 banen nen met 4330. Toen Jimmy McLane, de Olym pische kampioen 1948. als eerste in zyw serie van de 1500 meter had aangetikt, moest de zwemmer ven PakistaRamzatt nog ongeveer 4 banen afleggen. Rustig zwom hü Mockridge verbetert record van Arie van Vliet HELSINKI In het Velodrome heeft de Australische wielrenner Mockridge met 1 min. 11.1 sec. het uit 1935 stammende Olympische re cord van onze landgenoot Van Vliet over de 100Q m tegen het horloge met 0.9 sec. verbeterd. 'Van Vliet won tijdens de Olympische Spelen in Berlijn in 1936 deze wedstrijd in 1 min. 12.0 sec. Emit Zatopefc temidden van dc Dinsdag gearriveerde Olympische deelnemers van communistisch China,, die te laat in Helsinki ar riveerden om nog aan de Spelen te kunnen deelnemen. Uitgeschakeld De Ier begon agressief maar Van Klaveren nam de aanval over zodra hij er de kans voor kreeg en er werd in hoog tempo gebokst, met felle slagwisselingen op korte af stand. De Ier bleek over een gro tere stootkracht te beschikken, doch Van Klaver en was beweeglijker en sneller. Zo wist geen van beide boksers beslissend voordeel te be halen. Tegen het einde van de ronde kwam de Ier door met enkele harde linksen, welke Van Klaveren be antwoordde met een vinnige rechtse hoek tegen de kaak welke de Ier tot afdeinzen, dwong. De tweede ronde zette in met een Iers offensief, waarna beide boksers van dichtbij fureuze en goed ge plaatste stoten wisselden. Een harde rechtse van de Rotterdammer bracht de Ier aan het wankelen, maar Van Klaveren kreeg geen gelegenheid dit voordeel uit te huiten, want Milligan herstelde zich spoedig. Tij dens een infighting kwam de Ier in de meerderheid en op een korte hoek ging Van Klaveren voor 8 tellen neer. Hij wist het einde van de ronde te halen. Toen 'de -gong luidde voor de der de ronde bleek" Van Klaveren het effect van de knock down geheel te boven en vol strijdlust- De Ier probeerde onmiddellijk wederom zijp- rechtse te plaatsen, doch de Rotterdammer diende hem prompt van repliek eri beperkte zich geens zins tot verdedigen alleen- Slecht gevecht De eerste ronde begon met ver kennen en sparren op halve af stand. Toen viel Pastor plotseling aan en plaatste enkele goede link sen en rechtsen op hoofd en lichaam van de Duitser, die even uit zijn balans raakte. Nog herhaaldelijk kwam de linkse van Pastor door. niet hard maar vrij accuraat. Deze ronde was voor onze landgenoot. Na de hervatting plaatste de in weinig orthodoxe stijl boksende Duitser voor het eerst zijn rechtse op de kaak. De strijd kreeg een verward karakter, want ook Pastor ging vechten in plaats van te blij ven boksen, zodat hij nogal wat te incasseren kreeg. Ongetwijfeld sloeg de Duitser harder dan onze landge noot. Eenmaal kwam Pastor ten val, zonder dat het duidelijk was of hij struikelde dan wel op een stoot neer ging. De scheidsrechter was de eer- sté mening toegedaan, want hij liet door boksen. De derde ronde was van technisch standpunt bezien evenmin fraai Uitspraken „onbeslist" kunnen In dit toumooi niet worden gegeven. Anders zou een draw de juiste be loning zijn geweest X Aug.: 12.45—13.00 (A.VR.OJ 1800—38.30 (KJt.O.) 3 Aug.: 12,45—13.00 (V-AJt.A.) 18.00—18.30 (KJLO.) 3 Aug.: 12.45—13 JX) (K-R.CU 17.55—18.35 (VJJÏ.O.) J

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 3