„Het is nog nooit zo druk geweest als dit jaar" bcooter zou een nieuw „motor- publiek5 kunnen brengen Finale Puinserie-voelbal door Kortenaer gewonnen Najaarsbeurs zal weer goed bezet zijn KRABBELS VAN KRIS-KRASSER Hockey-Hull komt weer Oud Romeins schip geeft geheimen prijs s DRIE VW-DAMES IN BROEIHITTE: In Juli: vijf-en-dertig-honderd inlichtingen... Altijd een oplossing Kamperen onmogelijk Records gebroken Betwetende klanten Dit het WV-gebouw Demonstraties met transportmiddelen op hel Croeselaanterrein Met complete lading en tuigage wordt wordt het aan de bodem der zee ontrukt Leen van Driest winnaar van klassementswedstrijd MET VESPAROLUS OP STAP Scooter rij den, een aparte belevenisen prettig Seriewedstrijden De laatste loodjes bij de honkballers Donderdag 14 Augustus 1952 Aan óe rand van de uitgestrekte Weena-woestijn staat, een tikkeltje eenzaam, liet gebouwtje van de VVV, het centrum voor de weetgierige vreemdeling en stadgenoot. Toch ook weer niet zó eenzaam of Wj, die inlichtingen wenst te krijgen, weet de weg er naar te vinden. In deze zomermaanden Is het er drukker dan ooit. Van heinde en ver komen de vreemdelingen naar de Maasstad, Denen en Schotten. Engelsen, Fransen en Amerikanen, maar ook de eenvoudige buitenman uit het Noorden," het Oosten of het Zuiden van ons land; tenslotte de stadgenoot, die op zu'n beurt z'n vacantie regelt in overleg met de VW van zijn vaderstad. gestuurd naar de plaatsen, waar ze een paar uur tevoren nog fiets ten of liepen: Den Haag, Dor drecht. Maar overigens is het een en at feestklanken over de reusachtige toeloop, die Rotterdam dit jaar heeft te doorstaan. Natuurlijk, de meeste toeristen maken de geijkte rondrit of rondvaart, of verpozen een dagje bij de apen in de Dier gaarde. Toch val het aantal men sen met diepere en bredere inte ressen hard mee. Architecten wil len ingelicht worden over de ste- debouw, en worden verwezen nafir kundigen op dit gebied, Een Bel gisch kunstenaar wenst de adres sen van Rotterdamse auteurs. De Kunstenaars Sociëteit hielp hem verder. (Anna Blaman kende hij al). De fleurige, fraaie folders van VVV zijn een grote hulp voor hen, die wat anders willen dan het tra ditionele. „Allerlei vragen worden ons ge steld. Voor de vreemdste proble men komen wij soms te staan. Maar we weten gelukkig bijna altijd een bevredigende oplossing te vinden voor de veelt all ige vragen van de ongeveer driehonderd mensen, die hier elke dag binnenstappen", zect mevrouw A', Korpershoek-Van der Heyden. de waarnemend-directrice van de VVV. „Maar we zouden de gave der helderziendheid bést we ten *e gebruiken Die „we" zijn mevrouw Kor pers- hoek zelf en de beide mïormatri- cés, de dames Han van der Vlugt en Bouwine van Vliet. Het blijkt, dat Rotterdam één groot toeristisch nadeel heeft In vergelijking met andere plaatsen. Buitenlandse kampeerders komen uit Den Haag, uit Utrecht, uit Dor drecht afzakken naar de Maasstad, om hier op doorreis een nachtje onder 't linnen dak te toeven. Het gebouwtje aan het Weena treden ze dan binnen om te vragen „waar het gemeentelijk kampeerterrein isDe dames moeten helaas al die sportieve buitenlanders teleur stellen, want nergens in of bij de Maasstad is het mogelijk zijn licht gewicht huisje even neer te zet- zen. De kampeerders worden door- De drie dames hebben veel meer verzoeken om inlichtingen te_ ver werken dan in voorafgaands jaren. Maart bracht driehonderd vragen meer, April zevenhonderd. Mei bijna driehonderd, Juni honderd vijftig meer dan 1951. Maar Juli Achter de balie Han flinfcs) en B ouwine rechts ge&outo te klein, te warm; toch vlotte bediening en goede service I spant tot heden de kroon. Onge veer vijf-en-derttg-honderd inlich tingen werden toen gevraagd. Dui zend meer dan verleden jaar. Mon deling, telefonisch, schriftelijk maar alles wordt beantwoord. Gro te bedrij'ven willen met hun per soneel een dag naar de Maasstad en schrijven VVV aan. Rotterdam mers vragen informaties voor de eigen vacantie. Meestal trekken die stadgenoten naar de Veiuwe of naar Limburg. „Als we nog op de Coolsingel zouden zitten, zou de belangstel ling aanzienlijk groter zijn", zegt mevrouw Korpershoek op onze vraag of de nieuwe plaats van het gebouw bijdraagt tot de bloei. Soms komt er uit de massa van inlichtingenvragers iemand naar voren, die ongewild zorgt voor een humoristische noot. De meneer die erg bezorgd was over de heersen de kinderverlamming in Brabant (waarmee overigens niet valt te spotten), antwoordde op de mee levende vraag van een der dames "hoeveel kinderen hij had" dat hij maar alleen was met zijn vrouw... Er zijn uitblinkers in eigenwijs heid, die star en strak volhouden, dat er bijvoorbeeld wél een dage lijkse boot naar de Avifauna ver trekt. Meestal trekken de drie da mes aan het langste eind. Rijk geschakeerd is de mensen stroom, die dag-in dag-uit naar binnen stroomt. Studenten uit In dia, mensen uit Zuid Amerika, een Oosterse vrouw compleet met sa rong en juwelen in de neus. De dames geven steeds meer die Amerikaan gelijk, die toen hij het gebouwtje binnenstapte minach tend snoof en een blik van spot om zich heen het waren, terwijl hij zei: „Is this VW? Is this the only place?Daarmee bracht hij tot uitdrukking wat velen reeds lange tijd denken. Zo'n peuterig gebouwtje a voor een instituut dat z'n stad zulke onschatbare diensten bewijst Een uiterst krappe ruimte is de dames maar toegemeten. Midden door het optrekje loopt de glazen 5?c Aan de Schiedamseweg stredenhet moeilijk bespeelbare 'terrein gisteravond om het Puinserie-voet-vertrouwde club merkbaar. DZB bal-kampioenschap van Rotterdam kon zich moeilijk hierbij aanpas- voor de tweede maal Kortenaer en sen. De met de rust verkregen DZB tegen eikaar. Vorige week voorsprong. 2—0, was een duideluke eindigde op het Schuttersveld de weerspiegeling van de krachten, eerste wedstrijd in een gelijk spel, hoewel aan het laatste doelpunt 1i. Op het terrein, waar de 3e een huitenspel-positie vooraf was klas RVB-club de afgelopen weken gegaan. Ook m de tweede helft in de zomeravondcompetitie zulke grote triamphen boekte, behaalden de Kortenaexs een alleszins ver diende 3—0 overwinning op de Schuttersveld-kampioenen en ko men daardoor voor een jaar in het bezit van de Sportkroniek-beker. Reeds direct na de aanvang was een duidelijk overwicht van de met (Van een onzer verslaggevers) Maandag zullen de deelnemers aan de Najaarsbeurs een begin maken met het inrichten van hun stands. Op het Vredenburg is men al lang weer druk in de weer met bet oprichten van dê tijdelijke gebouwen, een bezig heid die iedere keer weer tee! tijd en veel geld vordert Men krijgt daar enig begrip van als men weet dat daarvoor o m 4.500 m3 zand, 50.000 stenen, 30.000 tegels en 1900 meter draad voor electrische leidingen nodig is. textiel waarschijnlijk een ver schuiving naar het moderne karak ter kunnen constateren Dat was al het geval by de meubelbeurs ver geleken met de voorgaande jaar beurs en het laat zich aanzien dat deze tendenz voortgaat. scheiding tussen RET-gebied en de VW-enclave. maar Bouwine van Vliet is gepenetreerd op RET- grond, want op eigen terrein was geen ruimte meer. De duizenden folders over aller hande bezienswaardigheden kun nen niet appetijtelijk worden uit gestald. en liggen schots en scheef in kleine kasten. Ook al door ruimtegebrek. En de dames ziften dag aan dag „heerlijk op het zuiden in de zon" te. snakken naar een aasje koelte. Een miniatuur hoogoven, dat is de juiste benaming voor het gebouw. Gebrek aan ruimte, teveel aan hit te Marer Rotterdam kan gerust zijn. De dames tverken dóór. Zij blijven echter dromen van een ge riefelijk eigen VVV-bungalowtje op een druk punt, van uiaaruif. ze hun stad kunnen blijuen „verkopen" aan de toerist. bleef het tempo hoog en konden enkele duizenden genieten van (voor deze klasse) behoorlijk voet bal. Toen kort na de hervatting Kortenaer de voorsprong tot 30 vergrootte, was het duidelijk, dat de Schiedamseweg-kampioen de overwinning niet meer kon ont gaan. Het werd tevens de eind stand. De makers van de doelpun ten waren Kooyman en Thysebaard (2), De wedstrijd verliep in goede verstandhouding. Ook na het einde waren de clubs even goede vrien den als vóór de aanvang, toen beide v *allen zich tezamen door onze fotograaf lieten kieken. Dit keer wordt het niet één lang paviljoen met kortere daarop staande poten, maar twee pavil joens werden naast elkaar gep'aatst, zodat één grote ruimte ontstaat. Daarin worden niet zoals de laat ste jaren het geval was de bui tenlandse collectieve inzendingen ondergebracht maar de medische afdeling. De buitenlandse collectieve in zendingen van België en Marokko worden weer zoals dat ook voor de oorlog de gewoonte was in het vaste gebouw ondergebracht. Ze krijgen dit keer een plaats op de parterre van het tweede ge bouw, en worden omgeven door woningtextiel. De meubelen, die vroeger op de najaarsbeurs aanwezig waren tang geleden met een open en een gesloten groep nemen ondanks de eigen vakbeurs ook nu weer deel. Hot gesloten karakter is ge heel verdwenen omdat de meeste deelnemers wel voelen dat zij in deïe branche, althans ten dele, ge baat zijn met een expositiekarak ter. Open stands in de hallen bieden daartoe gelegenheid. Door interne wijzigingen en verschuivingen heeft deze groep met die voor woning textiel ruimte gekregen op de parterre van het tweede en derde gebouw, de Beatrix- en Irenehal. Zo zou men haast kunnen spreken van een soort vakbeurs in het kader van een algemene beurs. Tot nu toe kan men zeggen, dat er tenminste honderd stands in deze groep zullen zijn Men zal zowel by de meubelen als bij de woning- Op het Croeselaanterrein zullen de kantoormachines, de administra tiesystemen, de kantoormeubelen en -behoeften, de papierwaren, de verpakkingsmiddelen en -machines een plaats vinden m do gebouwen. Op het open terrein komen de transportmiddelen. Daar wordt een podium opgericht waar demon straties worden gegeven onder aus piciën van de E.V O. en de C.O.P. (Commissie Opvoering Productie). Het aantal demonstraties zal on geveer acht per dag bedragen. Daarbij zal het accent worden ge legd op de tegenstelling tussen oude en nieuwe methoden van vervoer binnen het bedrijf (handwerk en rollenbanen. voorheftrucks enz). Ondanks het feit dat de agrari sche beurs van de algemene beurs ts afgesplitst en speciale vakbeur zen werden georganiseerd is de najaarsbeurs tocb goed bezet. De meubelafdeling is zelfs groter dan vroeger. De" beschikbaar kei lende ruimte biedt meer ruimte tot elasticiteit. Dat geeft meer zorgen, maar ook meer mogelijkheden, o.m. tot een harmonischer inrichting. Scheepsbouw in de oudheid is een wetenschap, die nog altijd in zijn kinderschoenen staat, maar sinds bij Albenga aan de Ligweische kust een gezonken oud-Bomeins vrachtschip is ontdekt, groeit de scheepsbouw- -wetenschap belangrijk. Indertijd zijn, nog tijdens het bewind van Musso lini, schepen blootgelegd op de bodem van het Meer van Nemi, maar dit waren pleïzlerboten geweest, waarmede Romeinse keizers gespelevaard hadden en tijdens de Tweede Wereldoorlog gingen deze vondsten verloren. Het schip bij Albenga is de eerste Romeinse vrachtvaarder die gevonden is met lading en tuig compleet. Wielerbaan Kromme Zandweg Bij nieuwelingen weer Verhoef De reeds vroeg invallende duis ternis maakte het doen verryden van een meer uitgebreid program ma met mogelijk, zodat volstaan moest worden met een. zestig ron den klassementwedstrijd voor a- klassers, een vijftig ronden klasse- mentswedstrijd voor b-klassers en een twintig ronden wedstrijd voor junioren. Bij de a-klasse ging de meeste aardigheid eraf toen Spierenburg door kettingdefect en De Korver wegens een lekke band te grote achterstand opliepen. Juist was door een ontsnapping van Van Staten 'n kopgroepje gevormd door Van Sta ten, Van Driest, Van Dorst, v. d. Stel en De Korver. De drie renners die met met pech hadden te kam pen, namen een ronde op de rest van het veld. In de klassementen behaalde Van Driest de meeste pun ten en werd winnaar. Een overwegende rol speelde ook nu weer de lange Schalk Verhoef bij de nieuwelingen. Na enige vruchteloze pogingen van andere De eerste werkzaamheden aan de vrachtvaarder van Albenga be gonnen in Februari 1950; de Sorina voerde ze uit, d,L de So-cieta Ri- cuperi Ma-ritimi te Genua, in sa menwerking met het Ligurische Departement voor Oudheden; men gebruikte het bergingsvaartuig Ar~ tiglio, dat tussen 1929 en 1932 het goud van de Egypt had weten bo ven te brengen. De Artiglio was nog geen twee weken boven de vrachtvaarder be zig of er werden al amforen (grote kruiken) en scheepsfragmenten opgehaald, in ieder geval reeds ge noeg materiaal om te kunnen con cluderen dat men te doen had met een vrachtschip van ongeveer 100 jaar vóór Christus. In het Romeins Scheepvaartmu seum te Albenga liggen de totdus- verre resultaten reeds ter bezich tiging uitgestald. Daarbij bevinden zich 100 gave amforen en 600 be schadigde, met allerlei andere fragmenten, volgens de duikers reeds de helft van de oorspronke lijke lading. Er zijn potten, pannen en vazen bij en ook 3 helmen (van een bewapend escorte?); het me rendeel der grote kruiken was nog gevuld met een zwarte bitumineu ze substantie, terwijl in andere hazelnoten zijn gevonden. Van de kiel heeft men stukken opgehaald die met lood zijn be kleed dat met koperen nagels is bevestigd. Het scheepsskelet is van eikenhout samen met naaldhout. De duikers moeten alles vrij- graven. daar het geheel bedekt is met een flinke laag alluviale grond. Kosten van het werk zijn ongeveer 40 millioen lire. Men hoopt van Albenga een scheepsarchaeologejp-Mekka te ma ken, zodra alles eenmaal boven is, want deze belangrijke vondst gééft details te zien die duizend jaar ouder zijn dan die der Oslo'se Vi kingschepen en van de schepen uit het Meer van Nemi zijn alleen nog de modellen over, terwijl van veel andere, in de Middellandse Zee vergane schepen (zoals van de Artemisia bij Athene en de Mah- dia bij Tunis, etc.) slechts resten van de lading zijn geborgen. renners, nam hij alleen het offen sief over en wat de anderen, ook probeerden, stelselmatig vergrootte hij zijn voorsprong en had even na het tweede klassement aansluiting bij het peloton. Van Bastelaar, Fla- zier ontsnapten uit deze groep even eens na het tweede klassement, waarby zich even later ook Delen voegde. Toen Vink en Kievith met Vassena ais onwillige ook de kloof overbrugden, voegde de rest van het peloton met Verhoef zich even eens bij de koplopers. Verhoef had een veilige voorsprong en werd winnaar. A-klasse, 24 km in 36.15, 1. L. v. Driest 19 pnt.; 2. T. v. d. Stel 11 pnt.; 3. J. W. Spierdyk 7 pnt. B-klasse, 20 km in, 30.36, 1. S. Verhoef 10 pnt.; 3. op 1 ronde J. Oelen Dpnt.; 3. M. Vink 4. C. Kievith 7 pnt.; 5. G. Vassena 7 pnt. Juniores, 8 km, 13.34: 1. W. de Koning; 2. J. Heiden; 3, P. Stroes; 4. G. Spanjersberg; 5. H. v. Arden nen, A-klasse, 24 km in 36.15, 1. L. v. Driest 19 pnt; 2. T. v. c. Stel 11 pnt. 3. A. v. Dorst 3 pnt.; 4. Op 1 ronde A. Moolenaar 11 pnt.; 5. J. W. Spierdijk 7 pnt. De sportbetrekkingen tussen Rot terdam en Huil zyn uitstekend. Ik hou van die internationale steden- uitwisselingen. omdat zij op veler lei ander terrein de internationale betrekkingen kunnen bevorderen. Dit is één van de redenen, dat ik met zoveel genoegen kennis heb ge. nomen van het komende bezoek van een gezelschap hockeyers. Reeds eenmaal in 1950 waren de Hullse hockeyers de gast van Bully- Noad Combinatie, terwijl verleden jaar „BNC" de vyver overstak. Voor BNC betekent het ontvangen, onderbrengen, bezighouden van en daarnaast nog wedstrijden spelen tegen de Hullenaren een grote ge beurtenis in het verenigingsleven. Dat BNC reeds geruime tijd zich met de voorbereidingen heeft bezig gehouden, is derhalve begrijpelijk. Een summier overzicht van het om vangrijke programma kan ik U reeds thans vertellen; Op 4 Sep tember komt het gezelschap m de Maasstad aan. Op de volgende dag wordt een boottocht naar Gouda Wegkampwenschap van Rotterdam Zondag zullen-de kampioenschap pen van Rotterdam op de weg wor den verreden. De wedstrijden, die te 1 uur aanvangen, zullen worden gehouden op 't circuit van de RRV Apollo" aan de Hoofdweg. De a- klasers rijden 119 km, de b-klassers, die een weinig later starten, rijden 68 km. Nu de Scooters zo ongeveer twee jaar min of meer vertrouwde ver schijningen zijn geworden op de Nederlandsè wegén, stak de nieuws gierigheid. bij ons zijn spits hoofd op ont eens te weten te komen of het rijden op die dinkskes nu werkelijk zo leuk is als het lijkt. En daarom peuterden we bij de Rotterdamse importeur zo'n scooter los om er eens een paar dagen mee rand te hollen. Gezien het door deze firma geïmporteerde merk Vespa, doopten we de groene bromtol met een Vesparolusje en trokken de weg op. Met zoete herinneringen aan de zijklepper, waarmee we enkele jaren her de belastingen spekten (en ook de debetzijde van garage boekhoudingen) is dat rijden op eén scooter in het begin een eigen aardige sensatie. De greep, die men op een motor heeft door de tank, waardoor het nemen van bochten zo n heerlijke zeilpartij kan wor den, mits je de nodige routine hebt opgedaan, is bij een scooter niet aanwezig Dat geeft eerst wat aar zeling bij het nemen van bochten, maar al snel weet je, dat het fietsje werkelijk niet gauw neiging heeft om tegen de grond te gaan en dat Is dus een punt dat verder geen aandacht behoeft, tenzij U de zaak zou forceren, wat natuurlijk door géén enkele scooterfabrikant voorkomen kan worden. Na zo'n eerste les is voorts de „zit" bijzonder prettig, beter zouden we haast zeggen, dan op een 125 cc motorfiets, de klasse waar mee men de scooter mag verge lijken. Dat kómt niét het minst door de uitstekende vering, dub bele schokbrekers, die elke onef fenheid met verve nemen. Inmiddels noteerden we een ge middeld benzineverbruik van 1:35 en, met een bepakking overeenko mend met het gewicht van een duo-passagier, een rustig rijtempo van 60 kilometer per uur. Vóór diegenen onder U, die haast heb ben, is het prettig te vernemen dal een Vespa ook geen bezwaar heefl tegen zeventig kilometer in zestij minuutjes, maar dan zult U hem zover wij het kunnen bekijken toch niet moeten belasten met vee h',-"kking of een tweedé man ach terop: L»t remmen van een Vespa zijn overigens daarop ten volle bere kend: een druk op het voetpedaal en het achterwiel wordt zwaar ge blokkeerd, terwijl ook de voorrerr van dezelfde krachtige prestatie? blijk geeft, terwijl het schakeler bovendien erg eenvoudig is mol een handle aan het draaibare linke'* handvat. Maar nu we zo in grote trekken een beetje over dat gezellig tok kelende en betrouwbare Vesparo lusje hebben gebabbeld in roos kleurige zin, moet er ook een beetje venijn bü. i,ij het dat het zo niet bedoeld is, doch slechts een ervaring -weergeeft, die wij met deze scooter hadden. In de éerste plaats moeten we critiék uitén op de verlichting. Dat gaat met een vliegwielmagneet en dus zakt het overigens sterke, schijnsel prompt weg wanneer je gas mindert. Hei enige wat er op zit is dan debraye- ren en flink gas geven, doch' ideaal is die oplossing natuurlijk niet. Bovendien noémt men hét een voordeel van een scooter, dat men' erop kan gaan zitten zonder zijn kleren te besmeuren, wat, naar U weet, bij een motor meestal niet het geval is. Olievlekken aan broekspijpen en kousen komen niet zelden voor. Dat dit bij een scoo ter, en ook dus by onze Vespa ro- lus. achterwege blijft, staat buiten kijf. Dat houdt echter niet in, dat IJ toch geen motorkleding behoeft aan te schaffen. Want tegen regen, sneeuw en koude windvlagen helpt le beschermplaat alleen voorzover die nare attributen van ons klimaat pal van voren komen en dus ligt net voor de hand, dat men alleen oij stralend weer zonder dikke kle ren met een scooter op pad kan. Zonder twijfel zal een nieuw ..moto:-publiek" zijn Intrede doen, wanneer de scooter onder gemak kelijker bereik van de massa komt. Maar voordien zou de hoge belas ting van de koopprijs afmoeten, die tegen houdt, dat een Vespa of een ander merk, niet duurder komt dan een 125 'of 150 cc motorfiets. En dan zou er een kans zijn, dat scooters zich m dezelfde hoeveel heden van de Nederlandse wegen meestér maakten als we dat t in Italië kunnen zien. De combinatie van een rijdster met een scooter heeft sierlijker as pecten dan van een vrouw met een motorfiets. En ook wat de kleding betreft kunnen dames zich voordeli ger uitdossen op zo'n gemotoriseer de autoped (naar men het nog wel eens wil noemendan op een meer eisen stellende zy- of kopklepper. Overigens geeft de (Italiaanse) juf frouw op dit prentje toel een erg tuchtig beeld van scooterrijden en zal haar textiel-exterieur in ons kh- maat maar een klein aantal dagen in het jaar gevolgd kunnen u'orden. De klemmende vraag blijft trou wens nog ateedsT wie onze arme duo-rijdsters aan motorkleding helpt, die practisch is en toch eni germate tegemoet komt aan vrou welijke \jdelheden. gemaakt, terwijl om 5 uur die dag de eerste wedstrijden op de BNC- terreinen op Laag Zestienhoven worden gespeeld. Op Zaterdagmor gen 16 September) mogen de gasten wat „winkelen", maar *s middags is het weer aantreden geblazen. De sterkste elftallen van gasten en gastheren spelen dan tegen elkaar. Na het diner wordt de Engelsen een feestavond aangeboden. Door de deelname van de Hulle naren aan het toumooi van MRHC om de Erasmusbokaal op 7 Septem ber krijgt dit gebeuren ook nog een internationaal tintje. Op 8 September wordt de buiten landse gasten een. bustocht naar Amsterdam aangeboden en de daar traditionele rondvaart door de grachten staat natuurlijk ook op het programma. Op Dinsdag 9 Septem ber reist het gezelschap weer terug. Bij elkaar genomen kan dit zowel voor de bezoekers als de BNC'ers een onvergetelijke gebeurtenis m hun verenigingsleven worden. Ik hoop. dat dit ook het geval 2al zijn. Wanneer ik tot slot het gehele pro gramma nog eens doorlees, consta teer ik, dat een Rotterdamse ..Rond rit" ontbreekt. Die zou zeker ook voor de buitenlanders interessant aSa- A.I. UTffECjflr 2-tl sepIemOer TQ52 In een markante Mercuritiskop het symbool wan de handel heeft de kunstenaar Fed.de Weidema in strakke lijnen de vastberaden trek ken gelegdxaelke de wilskracht en- de taaie volharding van het zaken leven tol uitdrukking brengen. Aan het Jaarbeursaffiche werd op deze wijze een goed gevonden symbo liek gegeven, welke nog werd ver sterkt door het hoofdmotief in een slechts gering perspectief te plaat sen. Nu liet economisch firmament weer enigszins is opgeklaard zien vele zakenlieden de toekomst weer met groter vertrouwen tegemoet en zijn zij vaster dan ooit besloten aan alle moeïlükhetïen het hoofd te bieden. De Najaarsbeurs, welke van 11 September te Utrecht wordt gehouden zal een symbool van deze vastberadenheid vormen. s\,x':V Weekeinde met diverse voet baltour noo ien De voetballiefhebbers kunnen het komende weekeinde hun hart weer ouderwets ophalen. In sommige ge vallen zou de keus over de vraag ..welke wedstrüdenreeks zou ik gaan zien?" wel eens erg moeilijk blijken te zijn. Hier een overzicht van de in Rot terdam plaatsvindende toumooien (de oefenwedstrijden e.d. buiten be schouwing gelaten); zilveren Bah Op Spangen begint om 10 00 uur Zondagmorgen het tournooi. dat jaarlijks het voetbal seizoen inluidt. Zes wedstrijden wor den gespeeld. Zoals reeds eerder ge meld zijn op de eerste dag BW en Willem H vrijgeloot. Binnen de krijt lijnen treden vanaf tien uur achter eenvolgens aan: EmmaADO, StormvogelsHVV, VW—Heracles, Enschede—Sparta, Feijenoord—'t Gooi en WageningenEindhoven. Zilveren Gordelweg Bal-serie. Niet minder dan 30 wedstrijden moeten Zondag, op de tweede dag van het toumooi. worden gespeeld op het Gordelweg-complex. Want er is ook een verliezersronde dit jaar, zodat niet de helft van het aantal deelne mende verenigingen (40) na één ron de reeds eruit zou liggen. Vanaf half tien wordt er op alle velden gespeeld, In de middaguren volgen de halve finales. Schulpweg-afvalserle. In twee af delingen wordt dit tournooi gespeeld. Om half tien wordt begonnen met de wedstrijd West End-LMO en vervol gens staan tegenover elkaar ZVC— AVO, Varkenoord—Smeetland, Nes- toroVoorwaarts, ZuidersterSOAG en Pantserboys—Sportvogels. Tege lijkertijd spelen in afdeling B de re serves van deze clubs en Ons Huis 2, In deze categorie is ZVC 3 vrijgeloot. Gevleugelde Bal. The Rising Hope organiseert dit jaar wederom de be kende seriewedstrijden om De Ge vleugelde Bal. Zaterdag en Zondag worden 7 wedstrijden afgewerkt. Za terdag spelen om 4 uur Eet Noorden en Transvalia en daarna Martinit— DCL. Zondag staan de ontmoetingen DDC—EDS, Hillesluis—DINDUA. Le- onidas—TRH, DJS—Steeds Volhar den en DRL—RDM op het program ma. Vanaf 10 uur wordt gespeeld. Silo-wlsselhal. De oorspronkelijk reeds op 5 Augustus vastgestelde finale tussen DHZ en CVV Wordt Za terdagavond op het Coal-terrein aan de Kromme Zandweg gespeeld. In Overgangsklas A heeft Ajax reeds het kampioenschap behaald, terwijl HHC H definitief de laatste plaats bezet en daardoor naar de 2e klas degradeert. Sparta gaat Zondag op bezoek by laatst genoemde, dat dus geen belang meer beeft by de uitslag. Sparta kan echter nog door DWS van de vierde plaats worden verdrongen en zal er dus wel voor zorgen, dat de punten mee naar Rotterdam genomen zullen worden, in deze laatste wedstrijd van het seizoen. 2e klas. In afd. C heeft Schoten III de leiding met 18 punten uit 12 wedstrijden, gevolgd door RFC met 13 uit 12 en S.C. Haarlem H met 14 uit II. Deze drie verenigingen hebben nog kans op de eerste plaats, zodat hier nog enkele spannende wedstrijden op het programma staan. Zo ontvangt RFC Zaterdag om 5 uur S. C. Haarlem II. Dit wordt de laatste wedstrijd van RFC en dus ook de laatste kans op een gunstig eindresultaat. Gezien de minder goede vorm van werper Nossent m de laatste wedstrijder- achten wij de Haarlemmers hier favoriet. Aan de groenwitten is het nu om het tegendeel te bewijzen. Neptunus, dat definitief buiten ge vaar is voor de onderste plaats, krijgt Zaterdag om 5 uur bezoek van HFC Haarlem 2, dat nog één punt nodig heeft om buiten gevaar te zijn. Mag men dus bij de bezoe kers meer vechtlust verwachten, toch houden wij het dit keer op Neptunus. Schiedam, dat de vijfde plaats bezet, gaat de leiders Scho ten III op eigen terrein bekampen. De Schiedammers hebben al enkele verrassende overwinningen geboekt en het zou ons niet al te erg ver wonderen als zij het ook nu tot een overwinning wisten te brengen, waarmee overigens RFC ten zeerste gebaat zou zijn. 3e klas. In afd. A zal SVV zijn laatste wedstrijd tegen USC n ongetwijfeld wannen, waardoor een beslissingswed strijd nodig zbI zijn tussen eerstgenoem de en Sparta II, dat reeds uitgespeeld In afdeling B heeft Schiedam, n de leiding met 14 punten uit 8 wedstrijden, met op de tweede plaats Celeritas met. 12 uit 7. Overwinningen op resp, ADO 2 en Neptunus II zal in de stand geen verandering brengen. In afd, C behaalde Sparta IH reeds het kampioenschap, terwijl ÜSC defini tief de tweede plaats bezet, pe laatste plaats wordt ingenomen door DVH. dat in het gunstigste, geval nog gelijk kan komen met Celeritas II. De kampioenen van afd. A. B en C spelen een halve competitie om een plaats in de tweede klas.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 5