Japan nieuw brandpunt in koude oorlog? HET ROTTEEDAMSCH PAROOL Peking wil meer hulp van Moskou Prof. Beaufort weer bij formateur Britse genie strijdt met dynamiet tegen ravage Laatste man uit grot in Pyreneeën gered Britten en Perzen gaan tocli weer praten Staatssocialisme RUSSENEN CHINEZEN CONFEREREN Wordt Nederland verdedigd? N.Y. Times over strategie KRO vervroegt zijn avondprogramma's P ■- Ipfy'v*. "v, Ministerposten op het Plein nog steeds de moeilijkheid Morgen pleidooien in AVRO-procedure Brits leger krijgt tactische atoomwapens NA RAMP IN WEST-ENGELAND Laatste berichten: dertien lijken geborgen, 30 personen vermist Vrolijke jonge kerel kwam als zwijgzame grijsaard weer boven Vijf Alpinisten in Italië verongelukt Geesteszieke sticht brand in pension Wervelstorm treft Midden-Korea Mossadeq zet provinciale autoriteiten pin op de neus Verspreide opklaringen Motorboot slaat om, Brits gezin verdronken 12e Jaargang, no. 194 Red. en Adra. Lange Haven 151, Schiedam. Tel- 69300 - Abonn.prijs: per week ƒ0,47, per kwartaal ƒ6,05, losse nummers ƒ0,10. DE SCHIEDAMMER Dinsdag 19 Augustus 1952 Uitgave N.V. De Nieuwe Pers - Postgiro 398644 Bankieri Amsterdamsche Bank te Rotterdam Directeur: B. de Vries. LTPfflllllEKIiDflWaflUBiniilli van de NATO BONN Drew Middleton, cor respondent te Bonn van de „New York Times", wiens berichtgeving niet altijd vrij is van sensatie, pu bliceert in zijn blad een uitvoerig bericht over onenigheid in de NATO ten aanzien van de strategie, die bij de verdediging van West-Europa zou moeten worden ontwikkeld. De Franse generaals, aldus deze cor respondent, zouden hoofdzakelijk geïnteresseerd zijn bij de verdedi ging van het Franse moederlanden zijn bezittingen in Noord-Afrika. Zij zouden in het geval van een Russi sche aanval een groot deel van de Lage Landen en. Noordwest-Duits- land niet willen verdedigen, maar zich willen terugtrekken achter de Waal Tegen deze strategie van het „Franse Fort" zou een groeiend verzet zijn gerezen. Wat zou ervan Engeland als vitale basis moeten worden, zo vragen de niet Franse strategen zich af, wanneer het b.v. van Nederland uit met atoompro jectielen zou kunnen worden be stookt? Vandaar dat men in sommi ge NATO-kringen ook in Ame rikaanse juist een onmiddellijke versterking bepleit van de militaire positie m Denemarken, Nederland en Noord-Frankrijk. De KRO heeft zijn plannen voor het nieuwe seizoen ontvouwd. Op veelvuldig verzoek, vooral van het platteland, worden de avondpro gramma's vervroegd. Zij beginnen reeds na de nieuwsberichten, die bij de KRO van. zes op zeven uur worden gebracht, Nu de Paus de aartsengel Gabrïël tot schutspatroon van de radio heeft uitgeroepen zal de KRO jaarlijks een Gabriëldag houden. Voorts komt er een nieuwe wed strijd van Wim Jansen, getiteld „De appel valt niet ver van de boom'' en een sportwedstrijd onder leiding van Leo JPagano, waarin be kende beoefenaars van bepaalde sporten mogen "laten horen wat'zij van andere sporten weten. MOSKOU. De Rus'sisch-Chinese besprekingen, waartoe de Chinese premier en minister van Buitenlandse Zaken, Tsjoe En-lai, aan het hoofd van een sterke Chinese delegatie naar Moskou is gekomen, begonnen gisteren met een onderhoud tussen de Chinese delegatieleider en de Sowjet-minister van Buitenlandse Zaken, Wisjinsky. Uit een verklaring, die Tsjce En-lai, onmiddellijk na zijn verwelkoming door Molotow en andere Russische leiders, op het vliegveld van Moskou aflegde, weet men, dat de Chinezen naar de Russische hoofdstad zijn ge komen „om overieg te plegen over belangrijke internationale kwesties, die onze gemeenschappelijke belangen raken en om de vriendschappelijke sa menwerking tussen beide landen, te versterken." "Veel uitsluitsel over de ware aard der onderhandelingen geeft deze verklaring niet, maar in Londen en Washington, waar men zich begrijpelijkerwijs druk bezig houdt met het opmerkelijke Chinese bezoek aan Moskou, gelooft men, dat verplaatsing van het zwaartepunt in de koude oorlog van Europa naar Azië, het ver strekken van meer hulp aan China en een regeling van de hangende kwes ties over Port Arthur, Dairen en het Mandsjoerijse spoorwegnet onder werpen van gesprek zullen zijn. Het vermoeden, onder anderen door Churchill gedeeld, dat de vast stelling van een nieuwe strategie in de koude oorlog ter sprake zal ko men, is ontstaan, doordat Stalin on langs tegenover de leider der Ita liaanse Linkse socialisten, Nenni, ver klaarde, dat Japan thans moet wor den beschouwd als een van de be langrijkste brandpunten in de strijd tussen Oost en West. Het andere zou Duitsland zijn. Dit aspect van de zaak heeft ook de sterke aandaeht van Parijs, zulks in verband met het Indo-Chinese probleem. Overigens verwacht men daar geen onmiddel lijke wijziging van de toestand in Indo-China van de besprekingen in Moskou, althans niet zolang de oor log in Korea voortduurt. Wat Korea betreft: vrijwel alge meen neemt men in de Westelijke hoofdsteden aan, dat het ontketenen van een eventueel nieuw communis tisch offensief aldaar niet op de Mos- kouse agenda voorkomt. Natuurlijk zullen wel de vastgelopen bestands besprekingen ter sprake komen en voorts zullen, in verband met de zich voortslepende oorlog, die van China grote offers eist, de Chinezen waarschijnlijk aandringen op ruimer Russische credieten en gemakkelij ker betalingsvoorwaarden. Bij het verdrag van 1950 verstrekte Moskou de 'Chipezen eên lening van 300 roil- lioen dollar voor de aankoop van (Van onze parlementaire redacteur) DEN'HAAG. Gistermiddag heeft de kabinetsformateur, mr, L. A, Dooier, voor de vijfde maal het K.V.P, Eerste Kamerlid prof. Beaufort ontvangen. Het is niet onmogelijk dat mr Donker hem om advies verzocht zal hebben, ten aanzien van Buitenlandse Zaken. Het is evenwel ook denk baar, dat htt met deze bemiddelende figuur de mogelijkheid van een andere zetelverdeling heeft besproken, voor het geval er geen twee katholieke bewindslieden voor Buitenlandse Zaken te vinden zouden zijn. Misschien heeft hU hem verzocht zichzelf met de portefeuille te belasten. In de rubriek „Tussen Plein en Binnenhof" van „De Volkskrant", geschreven door een vooraanstaand KVF-Kamerlid men fluistert in dit verband zelfs de naam van mr Kortenhorst worden vandaag en kele opmerkingen gemaakt over de rol, welke prof. Beaufort in de for- matiepoging-Donker speelt, met de volgeri.de woorden: „Vooreerst is prof. Beaufort opgetreden als privé- P^rsoon en niet als exponent van de JSy?- ,Hii bad geen enkel mandaat, hij is immers geen lid van de Twee de Kamer-ractie?" Dergelijke opmerkingen duiden met op veel waardering voor het optreden van prof. Beaufort. Zij te kenen de sfeer van misnoegen wel- AMSTERDAM. Woensdagmor gen, 20 Augustus om twaalf uur, zullen voor de rechtbank de plei dooien worden gehouden in de ci viele procedure, die een lid van de A.V.R.O. tegen deze omroep aan hangig heeft gemaakt. Aanvanke lijk zou de rechtbank op Donderdag 2i Augustus de datum bepalen waar op de pleidooien zouden worden' ge houden. Zoals bekend gaat het m deze zaak om de vraag of de op 5 Juli te Maastricht gehouden alge mene vergadering van de A.V.R O rechtsgeldig is geweest. LONDEN. Het Britse leger zal binnenkort volledig worden gereor ganiseerd om te kunnen omgaan met de nieuwste tactische atoom wapens, zo bericht de Daily Express van hedenmorgen. De plannen voor reorganisatie, die op het ogenblik worden gemaakt, wettigen de ver wachting, aldus het Britse blad, dat Engeland spoedig over deze nieuwe wapens zal beschikken. ke in sommige KVP-kringen nog bestaat, doch ze zijn onzes inziens niet beslissend voor de situatie van dit ogenblik. Deze wordt veeleer be paald door de mogelijkheid twee bekwame KVF-ers voor Buiten landse Zaken te winnen. wapens, machinerieën, grondstoffen enz„ waartegenover China zich ver plichtte bepaalde inheemse producten en grondstoffen te leveren. Het cre- diet zou Peking te gering en de te- genleverantie te zwaar zijn geble ken. Wat tenslotte de kwestie van de Mandsjoerijse haven Port Arthur en van de Mandsjoerijse spoorweg be treft: in 1950 beloofde Moskou, de controle, die het daarover uitoefent, einde 1952 te beëindigen. Gezien het feit, dat Peking zich in de afgelopen jaren een trouw bondgenoot van Moskou heeft getoond, verwachten waarnemers, dat de Russen zich be reid zullen tonen, inderdaad de Chi nese rechten in deze op de afgespro ken tijd te herstellen. Ten aanzien van Dairen, waar Russische troepen zijn gelegerd, geldt de overeenkomst van 1950 niet. Men acht de mogelijk heid echter niet uitgesloten, dat ook de terugtrekking der Sowjet-troepen uit deze stad zal worden besproken. LYNMOUTH. Met bulldozers en dynamiet baanden gisteren een heden van de Britse genie zich een weg door de ruïnes, die door de over stromingen aan de Zuid-West-kust van Engeland zijn veroorzaakt. Volgens de laatste berichten zijn 13 lijken geborgen en worden nog 30 personen vermist. De politie vreest echter dat het aantal slachtoffers nog wel zat toenemen. Hoe de stemming in het zo zwaar getroffen deel van Engeland is, wordt wel het best aangetoond, door de paniek, waarin de bewoners van het dorpje Chaliacombe gisteravond vluchtten, toen bericht werd, dat het vlakbUgelegen stuwmeer onder druk van nieuwe regens overstroomd was. Eerst na een nor kon men de gevlochten er van overtuigen, dat het bericht vals was. AMSTERDAM. De vijfde Neder landse herenmodebeurs' wordt van 25 tot 29 Augustus in het RAI-ge- bouw gehouden. Opvarende van Duits schip vermist DEN HAAG. Het Duitse-stoom- schip „Bïrte Oldandorff" heeft Dins dagochtend gemeld, dat één der op varenden wordt vermist. Dit ge- schiedde tussen het lichtschip Elbe en de lichtboei A. Aan schepen in de buurt is verzocht scherp uit te zien. LICQ ATHÊRY. Toen Maandagmiddag dr Malrey veilig het daglicht had bereikt, was aan de ondraaglijke spanning, welke onder het groepje grotonderzoekers had geheerst na de noodlottige val van Loubens een einde gekomen. Vandaag ie de wetenschappelijke expeditie, welke in een drama verkeerd is, afgesloten door het lezen van een mis voor de ingang van de grot en het afwerpen van kransen naar de laatste rustplaats van Lonbens, bfjna vierhonderd meter onder de aarde. Maandag heeft dr Mairey een bronzen kruis op het ruwe graf van witte stenen geplaatst en een foto van de weduwe en haar zoontje. NOG een opname uit het geteis terde Lynmouth: het gebouwtje, waarin de reddingboot was onder gebracht, werd door het opge zweepte water van de West-Lyn- rivier finaal in tweeën gespleten. De reddingboot zelf werd naar zee gedreven en is nop zoek. BOLZANO. Maandag zijn in de Dolomieten tijdens plotselinge onweders en sneeuwstormen vier Alpinisten om bet leven gekomen. Twee hunner, vermoedelijk Duit sers, werden bij de beklimming van de „Mamiolata"-bergketen door een verschrikkelijke sneeuw storm overvallen. Toen een red dingsploeg hen bereikte waren zij reeds doodgevroren. Twee Italia nen, een van hen een ervaren berggids, %verden op de Sassolun- go-berg, 3.100 meter boven het zeeniveau, door de bliksem gedood. Zondag stortte, tijdens een po ging om de Caten accio- toppen in de Dolomieten te_ bestijgen, een Duitse Alpïniste in een ravijn, waar zij vijf uur later levenloos werd gevonden. Sinds 1 Juni heb ben in Italië al meer dan 30 Alpi nisten het leven verloren. Honderden speciale politieman nen en vrijwilligers hielpen gisteren de Britse genietroepen, bij net op sporen van lijben tussen de puin hopen, De manschappen legden springladingen onder de grote rol stenen, zodat de stukken door bull dozers terzijde geschoven, zouden kunnery, worden. De opzichter, van het graafschap Devon schatte, dat van de omringende heuvels 40.000 ton rolstenen in de straten van Lynmouth waren terecht gekomen. Ook de plaatsjes Minehead, Lyn- ton. Duivertan en Barbrook werden zwaar getroffen. In Lynton werden 1500 mensen dakloos, in Lynmouth 92Q en in Dulverton 000. Barbrook telt twaalf vermisten. In het 3ÖQ zielen tellende ge hucht Parracombe verloor de post bode Leaworthy het leven bij een poging om zijn hond te redden. Hij werd op weg naar huis door een grote golf overvallen. Zijn hond bleef in de schuur van het huis gespaard. Gisteren werden Lyn mouth en omgeving weer door storm en regen geteisterd, waardoor het reddingswerk werd belemmerd. DRIE DAGEN na de ramp, dte Lynmouth getroffen heeftbiedt het door de watervloed getroffen Engelse stadje nog steeds deze troosteloze aanblik: enorme ste nen, door het woedende water meegesleurd, ontwortelde bomen, vernield huisraad en puin liggen meer dan manshoog opgestapeld tegen de zwaar gehavende hotels. Met man en mocht tTCCht men thans de Lyn waarvan het water nog altijd tussen de ruines der huizen spoelt, naar haar oorspron kelijk bed terug te Leiden. NIJMEGEN De politie te Nij- me gen heeft sen man, die aan gees tesstoornissen lijdt, naar een ge sticht overgebracht. Hij bleek in zijn pension aan de Ganzenheuvel in de oude stad brand te hebben gesticht in zijn kamer. Hij had een soort brandbom gemaakt, bestaande uit poetskatoen, gedrenkt in brand spiritus en deze verpakt ïn een kar tonnen doos. Vóór hij des morgens het huis verliet, had hij deze doos in brand gestoken en de Nijmeegse politie gewaarschuwd, dat hij in zijn pension de boel had aangesto ken. De brandweer rukte met groot materieel, uit en verraste de hele buurt met haar verschijning. De brand kon gelukkig in öe kiem worden gesmoord. De man, die aan drankzucht leed, had de buurt al enige malen gewaarschuwd, dat hij" brand zou stichten, maar niemand had hem geloofd. TOKIO. Midden-Korea is door een hevige wervelstorm getroffen. Tien personen verdronken en meer dan 110 huizen en honderden hut ten zijn door watermassa's wegge spoeld. Gevreesd wordt, dat nog grotere schade en nog meer slachtoffers zullen worden gemeld. De troepen aan het front schijnen niet veel hinder ondervonden te hebben van de wervelstorm. TEHERAN. Premier Mossadeq beeft Maandag aan alle provinciale autoriteiten in Perzië opdracht gegeven zijn nieuwe landbouwhervor mingen binnen 15 dagen door te zetten of anders uit te zien naar een ander baantje. Deze opdracht gaf hü vanuit z|jn ziekbed, waar hjj nog vier of vijf dagen aan gekluisterd denkt te zijn. Z|jn routine-werk wordt inmiddels verricht door de minister van financiën en twee assistent-premiers. Per zische avondbladen waren gisteren gevuld met berichten over een op han den zijnde olieconferentie tossen vertegenwoordigers van Engeland en Ferzië. Z|j schreven, dat „voorlopige besprekingen" reeds gaande zjjn. „Iedere districtsgouverneur, die in gebreke blijft bij het uitvoeren van (Advertentie LM.) it V'bmq t O" FoloF>*ndWw om F De fotograaf Tazieff, die Zondag 2 uur aan 'n kabel boven de bodem der grot heeft gehangen, omdat de lier defect was, vertelde, dat de dagen onder de grond de ergste van zijn leven waren geweest. En de tocht naar boven was een nachtmer rie geweest Men heeft bem een uur moeten masseren om zijn bloedcir culatie te herstellen. Labeyrie, die het eerst uit de onderaardse diepten word verlost draagt van zijn verblijf de spre kende merktekens Als een vrolijke j sterke jonge kerel is hij in de erot afgedaald cn «Is een pwiigzame I grijsaard teruggekeerd. Zijn haar is spierwit geworden. De expeditie onder leiding van de Belgische natuurkundige Co- syns was op 9 Augustus met haar arbeid begonnen. Men vermoedde, dat de grotten van Pierre Saint Martin zich een kilometer onder de Spaans-Franse grens uitstrekken. Met een boot wilde men een on dergrondse rivier verkennen, men wilde naar levensverschijnselen speuren cn naar radio-actieve rots formaties. Het tragische ongeluk van Loubens heeft aan deze olan- nen een eind gemaakt. Tazieff en dr Mairev hPbbcn Zondag nos een grot ontdekt, die even groot is als die. waarin Loubens begraven werd. Van Dinsdagavond tot Woensdagavond: Enkele buien, maar ook verspreide opkla ringen. Matige Noor delijke wind. Onge veer dezelfde tempe ratuur. 2q Aug. Zon op 5 u 32 m onder 19 u S3 m Maan op 5 o 10 on der 19 u 46 m tl ET 1VEER VAN VANMORGEN 1 UUR ÜSIO Licht bew.N.N O. 4 18 0 1 mm Stocknoiro Onbew. N. 3 19 o' Beismm Regen N. 2 13 18 Coin bu rgb Zw bew. N.O, 2 15 0 Londen Rezen N.N.O. 4 14 Kopenhagen Zw bew. O.N.O. 6 18 0.1 Amsterdam Regen O 6 19 0.1 Zlirfoh Zw bew. Z.Z.W. 5 23 0.4 Locarno 24 Geneve Regen Windstil 23 22 Partis Regen Z 1 18 7 Bordeaux Zw bew. W. 8 23 Mice Onweer N.NAV. 4 26 35 3erÜJn Prankfurr Zw bew. O. 2 21 0 Zw bew. Z.Z.W 4 22 3 lunchen Geh bew.Z.Z.O, 2 21 0 Wenen Zw. bew. Windstil 23 0,3 mijn landbouwhervormingen en de instelling van uen dorpsraad zal ont slagen worden," zo deelde Mossadeq kort en bondig in zijn verklaring mede. Hij wil, dat de dorpsraden sa mengesteld Uit afgevaardigden van boeren en landheren, belast met de uitvoering van zijn landbouwhervor mingen, binnen een bepaalde tijd worden samengesteld. Een adviseur van Mossadeq heeft medegedeeld in antwoord op een vraag of de Perzische regering de aankomst van een missie uit Londen verwacht ter bespreking van de olie- kwesue: „Deze hoop bestaat, maar ik kan niet precies zeggen, wanneer de Britten zullen komen." Uit Londen wordt vernomen, dat Engeland voorlopig bestoten heeft het aanbod van Mossadeq om te on derhandelen te aanvaarden. Maar niet op de voorwaarden als gesteld door de Perzische leider, wordt er aan toegevoegd. Er zou een Britse nota opgesteld zyn, waarin voorge steld wordt, dat de twee landen de gehele kwestie opnieuw met elkaar moeten bespreken, echter op een veel bredere basis dan door Mossadeq werd voorgesteld. Wanneer overeen stemming bereikt wordt, zal waar schijnlijk een Brits aanbod gedaan worden voor een contante betaling om de lang omstreden royalties te regelen ten gunste van de Anglo Iranian Oil Cy. Het is duidelijk, dat de Britse re gering Mossadeq wil helpen om aan verschillende van zijn drukkende fi nanciële verplichtingen te voldoen, dit omdat men ook in Engeland na herhaald waarschuwen van Amp, rika de groeiende communistische invloed in Ferzië vreest. IN DE TUD voor de verkiezingen hebben wij enige malen onze mening gezegd over de term „staatssocialisme", die toen nogal wat opgeld deed in het verzet tegen, sommige regeringsvoorstellen en, meer in het algemeen, zekere ten- denzen van het regeringsbeleid. Het waren vooral de liberalen en anti- revolutionnairen, die met gebruik making van dit woord hun opposi tie inzonderheid tegen de iman- cieei-economische politiek van het kabinet-Drees wat principieel rehéf zochten te geven. Wij hebben toen tertijd reeds uiteengezet, hoe wei- rug zeggend deze term aan de ene kant was en hoezeer aan de andere kant zij een speculatie was op ge voelens, voortspruitend uit over leefde opvattingen. Thans, nu hel nieuwe kabinet wel niet lang meer op zich zal laten wachten, lijkt er aanleiding» nog eens op dit punt terug te komen; zulks meer m het bijzonder m ver band met de te verwachten intrede van anti-revoiutioanairen in de re gering. Hei feit immers, dat_ socia listen en antrs met elkaar in eén. kabinet zitten, is zeer gedenkwaar dig; en wel moeten sommige „or thodoxe" leden van beide groepe ringen zich afvragen, wie 't nu met hun beginsel op een accoordje gooi en: de lui van Drees of de mannen van Schouten. Zullen de eersten 't „staatssocialisme" afzweren of zul len de Laatsten zich met ontzien, aan dat staatssocialisme htm mede werking te verlenen? WANNEER de huidige gang van zaken iets leert, dan is het wel dit. dat men m het politieke leven niet al te luidruchtig moet schermen met de „beginselen", waarvan men uitgaat. De confessio nele partijen en de anti-revolution- nairen in. het bijzonder leggen wél zeer de nadruk op hun christelijke uitgangspunten, maar zij kunnen de met-confessionele partijen onmoge lijk verwijten, dat die er onchris telijke doelstellingen op na houden. Voor zover er in de staatkunde van principiële tegenstellingen spra ke is, dan bestaan die o.i, alleen, tussen de democratische en de tota litaire partijen. De democratische partijen vertonen natuurlijk onder ling verschillen genoeg; doch wjj wagen te beweren, dat het per slot van rekening verschillen van sfeer en klemtoon zijn. Kuyper heeft destijds met zijn antithese een on overbrugbaar onderscheid tussen christelijke en niet-christelijke par tijen willen construeren; en de so cialisten hebben aan hun leerstuk van de klassenstrijd de gronden ontleend, die hen, naar zij meen den, principieel gescheiden hielden van de „burgerlijke" partijen. Maar de antithese is in de practïjk even onbruikbaar gebleken als de klas senstrijd-these. Staatssocialisme is een woord; meer niet. Men heeft dit woord veel gehoord ia de strijd over de crediet-contröle, toen het de voorstanders in woord en ge schrift woor de .voeten-werd gewor pen, hetgeen vooral in KVP-kring tot onrust aanleiding heeft gegeven. Het geval deed zich echter voor, dat anti-revolutionnairen als de he ren Ruppert en prof. Zijlstra, ia te genstelling tot hun Kamerfractie, volledig achter deze credïet-contró- le stonden. Nu zal prat Zijlstra wel minister van Economische Zaken worden; met instemming of althans toestemming van diezelfde fractie. Dat lijkt toch wel op een zwenking van de partij in de richting van staatssocialisme. Zou het 20 zijn? Volgens ons mag er niet meer maar ook niet minder in worden gezien, dan een aanwijzing van een wat progressiever koers, waarbij de term staatssocialisme wellicht de haar passende plaats krijgt op de rommelzolder der uit de tijd ge raakte leuzen. TENZIJ de liberalen er zich van blijven bedienen, waarop wel een kans bestaat. Doch ook in htm kring ontbreekt het niet aan po gingen tot bezinning, waarvan een aantal recente beschouwingen van Inzenders in de „NRC" het bewijs levert Deze inzenders billijken, eigenlijk wel de uitsluiting van de WD bij de kabinetsformatie; doch zij betreuren haar tevens. Daarmee maken zij de kwestie van de aan passing van deze partij aan nieu were verhoudingen en toestanden tot een. punt van Interne discussie. Meer nog intussen dan bij de WD zal de AR partij zich met dit aan- passingsvraagstuk moeten bezighou den. Staatssocialisme, wij herhalen het, is een woord; doch verstaat men er onder politiek volgens mo derne opvattingen, gelijk die na de bevrijding in ons land is gevoerd, wel, dan zullen de antï-revohition- nairen er voortaan meer in hun eigen partij dan in de Kamer over moeten vechten, hetgeen, los van de staatkundige gevolgen, niet an ders dan bevorderlijk kan zijn voor de goede politieke zeden. FRESHWATER BAY (West-Wa les) De familie Sweeney, vader, moeder, twee zoons van een en twintig en twaalf en twee doch ters van zestien en negen jaar, vertrokken Zaterdag welgemoed met een motorboot uit de haven, om een weekeinde op zet door te brengen. Maandag meldde een ge kneusde en uit verwondingen bloedende twaalfjarige jongen zich bij de politie. Hij vertelde Antho ny Sweeney te zijn, met zijn broe der Robert de enige overlevenden van het gezin, dat verongelukte, toen de motor van de boot het be gaf en het vaartuig bij hoge zee op de rotsen van Wales te pletter werd geslagen. De lijken van de vader en een der zusters zijn ge borgen. ARNHEM. De Arnhemse ge meenteraad besloot om bij wijze van overgangsmaatregel de ver makelijkheidsbelasting op circus sen. variété's en revues van 35% op 20% terug te brengen. Later zal de gehele vermakelijkheidsbelasting aan een herziening worden onder worpen.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 1