V:ijftig divisies einde 1952 gevechtsklaar Moscovisch gebak HET ROTTERDAkSCH PAROL WEST-EUROPA'S DEFENSIE Geen beperking van gestelde doelen Pacific en vele andere schepen in nood Zal mr. Donker zijn pogingen staken? Duitse socialisten-leider Schumacher overleden Leider en secretaris Wafd-partij afgetreden Oplichterspaar met „trieste verhalen" liep tegen de lamp Brand gesticht om de verzekeringspremie te innen Opnieuw staat van beleg in Teheran Belgisch jacht op de Schelde vergaan? Koppige kapitein en brekende trossen verhogen dramatisch effect van storm TitoSamenwerking met Griekenland en Turkije Beslissende uren in verschiet voor de kabinetsformatie Europa 's schoonste Man van grote verdiensten, maar door het lijden verbitterd Buit Naardense roofmoord was f 700... Beide daders zijn al gearresteerd Kinderverlamming in België neemt af Afnemend buiig Mr Donker is niet geslaagd Veroordeelde textiel-arbeider mag voor executie nog met generaal Naguib praten 12e Jaargang, no. 196 Bed. en A dm. Lange Haven 141. Schiedam. TeL 6P300 - Ahonn.prijs: per week 0,47, per kwartaal ƒ6,05, losse nummers ƒ0,10. SCHIÉMMMEE Donderdag 21 Augustus 1952 CJJtgove N.V. De Nieuwe Pers - Postgiro 398644 Bankier; Amsterdamsche Bank te Rotterdam Directeur; B. de Vries. PARUS. In de Woensdag hier gehouden bijeenkomst van de Nato- raad Is gesproken over het nakomen van de verplichtingen, welke de Nato- landen in Februari j.l. te Lissabon hebben aanvaard. In gezaghebbende Nato-kringeu werd na de bijeenkomst verklaard, dat het gestelde doel; eind 1953 vijftig gevechtsklare divisies voor de verdediging van West- Europa, zal worden verwezenlijkt, „met wellicht enkele kleine wijzigingen." Er Is geen voorstel gedaan om de gestelde doelen te beperken. „In vele gevallen is de raad inte- houden"aldus een_verklaring van gendeel medegedeeld, dat de rege ringen van bepaalde landen^ wel moeilijkheden ondervonden by het verwezenlijken van het NATO-ver- dedigingsdoei, doch dat zij zich niettemin aan haar te Lissabon aangegane verplichtingen zouden DORDRECHT. - Voor de Dordt- se rechtbank hebben Woensdag middag terechtgestaan de Neder landse koopman I. K., die uit Bel gië uitgewezen is, en de Belgische fabrieksarbeidster M. van D. Dit paar maakte er een gewoonte van, dominees en katholieke geestelij ken op te lichten door middel van trieste verhalen, In Dordrecht liepen zij tegen de lamp. De officier van Justitie eiste tegen K. een Jaar gevangenisstraf met aftrek. Tegen raej. Van D. werd 3 maanden met aftrek ge- eist. ENSCHEDE. Een ernstige brand legde op 24 Juni een fabriekspand te Enschede in de as, In. dit pand was een vloerbedekkingsbedrijf ge vestigd, terwijl er bovendien nog machines stonden van een knopen- ïndustrie. De schade was groot, doch het bedrijf met inbegrip van de machines, was verzekerd voor een totaalbedrag van ongeveer twee ton. Reeds dadelijk werd met de mogelijkheid rekening gehouden, dat er sprake was van brandstichting. De politie is thans, na een nauwkeu rig onderzoek, overgegaan tot de ar restatie van twee personen, een Pool, genaamd F. H, K., eigenaar van het vloerbedekkingsbedrijf en H, E. B„ directeur van een handelsmaatschap pij, op vermoeden van brandstich ting. gezaghebbende NATO-zijde. De Amerikaanse vertegenwoor diger in de NATO-raad, Draper, heeft onder meer medegedeeld dat de Verenigde Staten in de afgelo pen zes maanden voor bijna zeven honderd millioen dollar „off shore"- contracten in Europa hebben ge plaatst, om de Europese productie te helpen. Een gedeelte der nieu we Amerikaanse contracten van deze aard is geplaatst ten bate van een verenigde Europese vliegtui gen-productie, waardoor de NATO kortgeleden aanbevelingen heeft Het gemeenschappelijke „infra- structuurprogramma" (verbindin gen) is in uitvoering. Vele lucht- bases worden aangelegd en het werk aan verschillende andere militaire doelen heeft goed voort gang. Het aantal nieuwe West-Europese vliegvelden is van tien op emd 1951 tot 45 aan het einde van Juni j.l. gestegen. De NATO-raad heeft Woensdag besloten, dat binnen twee weken zal worden bepaald waar de vol gende NATO-mkustersbijeenkornst zal worden gehouden. Waarschijn lijk zullen de ministers in Decem ber a.s, vergaderen, al zijn sommi ge landen voorstanders van een vroegere datum. TEHERAN. Voor Teheran is Woensdagavond voor twee maan den de staat van beleg afgekon digd, nadat aan. het begin van de week zich botsingen hadden voor gedaan tussen, communisten, en fas cistische elementen. Tevens is een uitgaansverbod tussen elf uur "s avonds en. vijf uur 's morgens ingesteld. Generaal Reza Azimi is benoemd tot nieuwe militaire gouverneur van Teheran. De politiechef van Teheran, generaal Sjeibani, is ver vangen door de militaire gouver neur van Abadan, generaal Kamal. De zwager van de sjah, Sjafigh, heeft ontslag genomen als direc teur-generaal van de burgerlucht vaart. Hij zal het land binnenkort verlaten. Twee lijken op zandbank gevonden GOES. Woensdagmorgen zijn op de Westerschelde de lijken van een ca. 30-jarige vrouw en een ca. 40-jarige man op een, zandbank aangetroffen. Daar de vrouw in badcostuum was gekleed en de man broek, shirt en gymnastiekschoenen droeg, vermoedt men dat zij van een jachtje afkomstig zijn, dat op de Westerschelde is verongelukt. Men verkeert in onzekerheid of zich eventueel meer personen aan boord van dit jachtje hebben be vonden. De vrouw droeg een gladde ring aan rechterxingvmger, met de vol gende inscriptie: 12-9-1330 J. van Dessel, W, R. van den Brandt. Men vermoedt dat de verongelukten uit België afkomstig zijn. ROTTERDAM, Motorpech en harde wind brachten Woensdagavond het met dakpannen (of volgens andere berichten: met aluminum-erts) ge laden circa 300 ton grote coastertje Pacific in moeilijkheden, toen het te Hoek van Holland de Nieuwe Waterweg wilde uitvaren op weg naar Kotka. Zware zeeën bü de Zulderdam drongen hfet scheepje naar de heruehte Maasvlakte. Even later bereikten de noodseinen van de pacific de reeds gereed liggende Hoekse reddingboot President Jan Leis. In weerwil van de aanwakke rende wind en het slechte zicht (door de regen), gelukte het schip per Seters van de Leis een tros naar de Pacific uit te brengen, Drie maal knapten de trossen. Een vier de poging leek zinloos, en omdat de Pacific nog in twee vaam water lag, leek het gewenst dat zij voor anker ging om haar positie te handhaven, al was zulks met van gevaar ontbloot. Maar toen raakte de scheeps- radio onklaar en moest zij bij toe neming van gevaar zien met vuur pijlen alarmsignalen te geven. De kapitein van de pacific, de Rotter dammer Kaspers, oordeelde het nog niet nodig om van boord te gaan. Van het Nederlandse motorschip Michel Swenden dat Woensdag middag bij het lichtschip Galloper om sleepboothulp vroeg, blijkt de roerkoning te zijn gebroken. Later is de Michel Swenden by Harwich voor anker gegaan. De Beigisehe sleepboot Adrien Letzer, die van Vlissingen was uitgevaren om het Nederlandse schip op sleeptouw te nemen, is zelf in grote moeilijk heden geraakt. Bij slecht weer is de sleepboot zelve op een afstand van anderhalve mijl van de Michel Swenden gestrand. De reddingbo ten van Ramsgate en Walton wa ren vanmorgen in de nabijheid van de Adrien Letzer. Allerlei signalen liepen door el kaar toen de Noor Bjorgholm eerst wel en later weer geen hulp nodig had, doch zelf alle contact met de in nood verkerende Western Far mer verloren had. Van de Western Farmer waren de radio-installatie en een machine onklaar. Boven dien had het schip onmiddellijke 1 doktershulp nodig. Later werd be kend dat de Western Farmer voor anker was gegaan en begon te bre ken. De Engelse sleepboot Ruma nia kwam bh het schip toen het voorste gedeelte reeds was gezon ken. De reddingboot van Dover pikte 13 overlevenden van het ach terschip op. De Nederlandse sleep boot Ebro die onderweg was keer de toen terug. BELGRADO. Maarschalk Tito heeft Woensdag voor het eerst in het openbaar uiting gegeven aan zijn hoop, dat Griekenland, Turkije en Joego-Slavlë militair zullen gaan samenwerken- Hij Het hierop vol gen, dat deze samenwerking waar schijnlijk in de nabije toekomst een feit zal worden. l;to gaf verder te verstaan, dat Joego-Slavie bereid ïs tot een ver gelijk met Italië over de toekomst van Triest, de strategische haven aan de Adriatische Zee. Hij her haalde, dat Joego-Slavië niet van plan is een formeel militair pact te ondertekenen. Hy zei. dat dat zou neerkomen op -een stier tarten met een rode vlag en dat het Rus land slechts propaganda-materiaal zou geven voor zijn beschuldi ging dat Joego-Slavië agressieve maatregelen neemt. (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG, in het gebouw van de Tweede Kamer hebben gister avond de fracties van de PvdA en de KVP zich beraden over de nieuwe voorstellen van de-kabinetsformateur, mr L. A. Donker, met betrekking tot een zetelherverdeling in het kabinet, dat hü op het oog had. Beide vergaderingen duurden slechts kort. De KVP-fractie, die omstreeks half zeven begon, was vijf "kwartier later gereed- De opkomst op deze verga dering was vrij slecht, waaraan de vacantietijd wel niet geheel onschuldig zal zün. De vergadering van de PvdA, waaraan door verscheidene Eerste Kamerleden werd deelgenomen, begon omstreeks zeven uur en was ander half uur later ten «iade. De indruk bestaat, dat onder de voorstellen, welke, mr Donker ter tafel had gebracht, er niet één voorkwam, dat betrekking had op een verplaatsing .Van de CH-mi- nister Staf van. liet departement van Oorlog en Sparine naar het departement van Buitenlandse Za ken, zoals glsterejr voor mogelijk werd gehouden. Yeeïeer is men van mening, dat ""rijn voorstellec neerkwamen op een kleine wijzi ging in de positie^welke de beide grootste fracties', 3i 'zijn oorspron kelijk schema innamen. Medede lingen daaromtrent -werden door de vergaderendeu geweigerd. Het is duidelijk, dat hun bespre kingen van beslissende hetekenis zjjn geweest voor het verder op treden van mr Donker. Uit de door hem te nemen stappen zal vandaag wellicht blijken hoe de kaarten liggen. Geeft een hoofdartikel in De jury heeft uitgemaakt, dat de 20-jarige Miss Turkije (links) de titel Miss Europa 1952 verdient. De wedstrijd werd op Capri gehouden en de „strijd" ging tussen twaalf meisjes uit twaalf Europese landen. De 23-jarige Fran- gaise Nicolette Drouin kwam op de tweede plaats eu_ een 19-jarige Griekse werd der de. Maar toen had u 't rumoer moe ten horen. Want de andere meisjes en een deel van het publiek waren het er heZemaaï niet mee eens. En Miss Frankrijk en Miss Duitsland weigerden boos nog voor de dag te komen. De win nares trok zich er niets van aan en omhelsde Miss Griekenland. PHILIPP ATJERBACH, die zelf moord pleegde na door de recht bank tot 30 maanden gevangenis straf te zijn veroordeeld, wordt ten grave gedragen. Auberbach werd ervan beschuldigd ge knoeid te hebben met gelden bestemd voor Joodse slacht offers van de nazi's, Auerbach ontkende. Spelend kind onder wagen geraakt en gedood CVan onze correspondent) NIJMEGEN Te Mïllingen is gistermiddag het vijfjarig zoontje van de familie G. bij het spelen op een kolenwagen van de wagen gevallen en onder het wiel terecht gekomen, toen de handelaar D. 3uist het paard aanzette. Het kind was onmiddellijk dood. „De Volkskrant", dat overigens niet van de hand van prof. Romme is, doch waarin wordt gewezen op de ernstige gevolgen van een lang durende kabinetsformatie, daar voor wellicht een aanwijzing? Wii geloven, dat optimisme mis plaatst is. Vlak voor het sluiten van deze editie bereikten om namelyk berichten welke er op zouden dui den dat de XVP in. tegenstelling tot de PvdA de voorstellen van mr Donker zouden hebben verwor pen, zodat in politieke kringen de verwachting ontstond dat mr Don ker hesluiten zou koningin Juliana te verzoeken hem van zijn opdracht te ontheffen. (Van onze correspondent) BONN. Dr Kurt Schumacher, de eerste voorzitter van de Duitse sociaal-democratische party, Is gisteravond, 56 jaar oud, om kwart voor elf overleden. Reeds lange tijd was Schumacher ziek, maar met ijzeren, ener gie bleef hy vasthouden aan zijn politieke werkzaamheid. Sinds December 1951 was het hem onmogelijk nog als lid van de Bondsdag op te treden, maar van zijn huis op de Venusberg bij Bonn uit bleef hij de oppositie- politiek dirigeren- TRUUS GAUTIER, de K.L.M.- stewardess, die één der twee overlevenden is van het vlieg tuigongeluk bij Frankfort, heeft Woensdagmiddag geheel hersteld het ziekenhuis aan de Pnnsen- gracht in Amsterdam verlaten. Verpleegsters deden haar uitge leide. (Van onze correspondent) NAARDEN Beide daders van de roofmoord, Woensdagmorgen gepleegd op de zeventigjarige kwe ker Manus Verheul, zijn thans op gesloten. Kon Woensdagmorgen al L. uit Naarden worden gearres teerd, 's middags wist de politie dank zij de aanwijzingen van L. J. V. uit Hilversum te grijpen. Bei den hebben een volledige bekente nis afgelegd. Zevenhonderd gulden was de buit, die deze moord „opleverde". L. en V. hebben het geld „eerlijk" gedeeld. V. had het nog bij zich. toen de politie hem vatte, L. had het verborgen in een woning te Hilversum. Hij had tegen de vrouw, die daar woont, gezegd, dat hfj het geld had geleend AMSTERDAM. Op bijna 77-ja- rige leeftijd is Woensdag te Amster dam overleden de heer Jan Goed koop Jr„ oudste directeur van de N.V, reederij v.h. Gabr, Goedkoop. De teraardebestelling zal geschieden Zaterdag 23 Aug. a.s. op de begraaf plaats „Westerveld" na aankomst van de trein van 12.30 uur. BRUSSEL In de laatste we ken is het aantal gevallen van kinderverlamming in België afge* nomen. Terwijl in de week van 27 Juli tot 2 Augustus nog 83 geval len werden geregistreerd,, bedroeg dit getal voor de week van 11 tot 17 Augustus nog slechts 60. Ver wacht wordt dat het aantal geval len in de lopende week nog lager zal zijn. Daar de zomer echter nog niet voorbij is en zich nog hoge temperaturen kunnen voordoen, blijven de getroffen maatregelen onverminderd van kracht. Nu bin nenkort de scholen hun deuren weer openstellen, is het onderwij zend personeel in België doormid del van een rondschrijven op de hoogte gesteld van de symptomen van kinderverlamming. Schumacher was zeker geen ge makkelijk man, noch voor zijn po litieke vrienden, noch voor zijn te genstanders, Tegenover njn vrien den was hij, voor zover het de po litiek aangaat, veeleisend en dwin gend voor zyn tegenstanders vaak kwetsend door de bittere scherpte van zijn toon. Voor wie terugziet naar wat Kurt Schumacher in zijn leven over kwam, wordt veel van zijn bitter heid begrijpelijk. De eerste wereld oorlog maakte hy aan het front mee. Hij kwam zwaargewond naar huis. Van 1930 tot 1933 was hij lid van de sociaal-democratische fractie van de Rijksdag. De ondergang van de republiek van Weimar maakte hij dus van zeer nabij mee. In 1933, toen Hitler aan de macht kwam, was Schumacher 38 jaar oud. Van 1933 tot 1943 zat hij in verschillen de concentratiekampen. In '43 werd hij korte tijd vrijgelaten, maar na de mislukte Hitler-putsch van 20 Juli 1944 werd hij opnieuw gegre pen. Sinds 1945 heeft Schumacher al zijn krachten gegeven aan de op bouw van zijn partij, de S.P.D. Hy is er, ondanks zware lichamelijke handicap in geslaagd een indruk wekkend apparaat uit vrijwel mets op te bouwen. Met zijn bezielende en dwingende energie heeft hü rijn omgeving opgestuwd, zowel ra po litieke ais organisatorische zin. Ket beleid van de S.P-D. draagt in vrij wel ieder opzicht zijn stempel. Het is zeker nu niet de tyd, noch Van Donderdagavond tot Vrijdagavond: Wisselend bewolkt met slechts hier en daar 'n regenbui. Over wegend matige Noord westelijke wind. Iets koudere nacht, mor gen overdag ongeveer dezelfde temperaturen als vandaag. 22 Aug, Zon op 5 u 25 m onder IS u 49 m; Maan op 7 u 32 na on der 29 u 7 ra. HET WEER VAN VANMORGEN 7 UUR Max temp iN eersl Station tVeej Wtnü m s Gwteren in 24 0 Oslo Zw. bew. N..4.0, l 1BC 0 mm Stockholm Licht bew Windstil 20 0 Helsinki Zw, bew. Windstil 19 0 Edinburgh Zw, bewW. 1 17 0 Londen Lacht bew N.W. 1 18 0 Kopenhagen Onbew. N.O 5 18 0 Amsterdam Zw. bew. N. 7 19 6 Zürich Licht bew.Z.W. 4 21 11 Locarno Zw. bew W. i 21 3 Genéve Half bew.Z.ZW 4 20 2 Parijs Zw. bew. N.W. 3 17 1 Bordeaux Mist W. 1 20 1 Nice Zw. bew, N.N.W. 3 29 0 Berlitn Frankfurt Zw. bew Windstil 21 0.6 Zw. bew. W. 21 2 München Onbew. W.Z.W. 6 18 13 Wenen Zw. bew. W. 7 25 0-2 Luxemburg Geh. bew. W.N.W. 6 16 1 Grenoble Zw. bew. N.N.O. 4 23 0 Innsbrtlek Zw. bew. Windstil 16 5 hier ook de plaats een balans van zijn politieke leven op te maken, maar vast staat wel. dat op de po sitieve zijde van die balans zullen komen: de snelle en dynamische op bouw van de socialistische partij na de oorlog, zijn scherpe analyses en de wijze waarop hij de arbeiders massa in West-Duitsland door mid del van de S.P.D. heeft helpen im muniseren tegen communistische ge varen. Velen zullen op de debet zijde willen, schrijven Schumachers negatieve houding ten aanzien van de Europese politiek, zoals die zich de laatste jaren ontwikkelt. Naar welke zijde de balans m de beoordeling echter ook moge door slaan met Schumacher is een zeer belangrijk element uit de Duit se politiek verdwenen en het is niet te zien wie zya plaats zal kun nen innemen. DEN HAAG. De formatie- poging van mr Donker, zo mag thans wel worden aangenomen, is mislukt. De KVP-fractie, die gisteravond gedurende vq£ kwartier in het Tweede Ka mergebouw vergaderde, heeft blijkbaar de voorstellen tot herverdeling van de zetels in een door hem te vormen kabi net van de band gewezen. ï-T ET Politbureau van de Russi- x Asehe Bolsjewistische partij zal worden opgeheven en vervangen worden door een. „presidium", waarin ook het zg> „organisatie bureau" (Orgbureau) der partij zal worden ondergebracht. Dat is het meest spectaculaire van de bijzon derheden, die gisteren in. Moskou bekend zijn gemaakt in verband met een op handen zijnd congres van de Russische partij op 5 Octo ber. Het meest spectaculaire, maar toch voor hen, die de ontwikkeling der Russische revolutie met aan dacht hebben gevolgd, niet zo ver rassend als het op het eerste ge zicht lijkt. Zesentwintig jaar lang is Stalin bezig geweest de leden van Lenin's Politbureau, dat in de revolutie dagen van 1917 werd opgericht, te liquideren. Eén ervan werd in 1927 tot zelfmoord gedreven, één werd verbannen, maar later tóch ver moord, velen eindigden, hun leven met een nekschot, na een reeks van opzienbarende processen. En kelen stierven een natuurlijke dood. De laatsten in het begin van dit jaar: Maxim Litwinof en Alexan dra Kolloutay. Alleen Stalin is overgebleven. Thans wordt ook het Politbureau zelf geliquideerd. Dat kan men moeilijk nog als een in grijpende wijziging beschouwen. Het is slechts de formele uitdruk king van een sinds lang bestaande toestand. Daarbij sluit volkomen aan, dat thans uit de oude statuten de bepaling zal worden geschrapt, dat de partij zich laat leiden door de theorieën van het Marxisme. Ook op dit punt: géén plotselinge om mekeer. maar slechts de nuchtere en practische samenvatting van een realiteit, die sinds lang geen ge heim meer is. TeSENTWINTIG- jaar lang heeft *-u- Stalin -twee dingen bovenal be streden: de theoretische grondslagen van het Leninisme en de uiterst beperkte, maar onder Lenin toch altijd, nog bestaande democratie in de partij. De versterking- vein de macht van het partij-secreta riaat was een van dq resultaten. Anderzijds uitte dit alles zich in de omstandigheid, dat partijcongressen, die onder Lenin regelmatig bijeen plachten te komen, nog maar uiterst zelden werden gehouden. Het laatste kwam dertien jaar ge leden bijeen. Thans zal er dan weer een .plaats vinden. Maar slechts om een lijkrede te houden op Lenins politieke opvattingen en op het door hem geschapen poli tieke instrument. Niet voor niets heeft Lenin in de persoon van Stalin een gevaar vcor zijn denk beelden gezien en van hem gezegd, dat hij sen „kok" was, die „scher pe spijzen klaar zou maken". Er kan maar weinig twijfel over be staan hoe Lenin zou hebben geoor deeld over het nieuwste gebak, dat deze kok in de keuken van het Kremlin heeft gebakken. NIEMAND mag de illusie koes teren, dat door de verdwijning van het Politbureau de „democra tie" in de Sowjetunie zal worden versterkt. Integendeel, het is de kroon op het werk van hen, die stelselmatig het kleine beetje de mocratie hebben uitgeroeid ten bate van de onbeperkte heerschap pij van het partij secretariaat. Het schijnt logisch, dat juist door de samenstelling van „Politbureau" en „Orgbureau" de invloed van dn partijsecretaris groter wordt dan Stalin in zijn stoutste dromen der twintiger jaren heeft durven hopen. Die partijsecretaris is thans Georgei Malenkof. Zal by machtiger dan ooit de opvolger van Stalin wor den? Velen menen, dat dit de be tekenis is van de jongste verande ringen in de Russische partij. CAIRO. De leider van de grootste politieke partij in Egypte, de Wafd- partij. is afgetreden. Beh3ive Moestafa Nabas is ook de secretaris- ^eneraai van deze party, Serag el Din van zUn functie ontheven. Verder h >eft een woordvoerder van de Egyptische regering medegedeeld, dat de Eg-ptische ambassadeur te Londen. Abdel Fattah Amr, „als te zön afgetreden' wordt beschouwd. Bovenstaande veranderingen worden beschouwd als eet resul taat van de zuivering, welke generaal Naguib In Egypte heeft hevole, Moestafa Nahas. de leider_ der op het voorgenomen tijdstip zunrn Wafd-partij was premier en Serag el Dm, de algemeen-secretaris was minister van Binnenlandse Zaken ten tijde van de anti-Britse woe lingen in de Suez-kanaal-zdne na de opzegging van het Brits-Egyp tische verdrag in het vorige jaar. Abdel Saïam Goma, die een grote rol in de party speelde na de recente staatsgreep, had Dins dag een onderhoud van twee uur met generaal Naguib met als doel. zoals welingelichte kringen te Cairo mededelen, „versterking van de Wafd en behoud van de popu lariteit van deze party". Generaal Naguib deelde na dit onderhoud mede, dat hij bij Goma had aan gedrongen op versnelling van de zuivering, opdat de verkiezingen zijn. kunnen worden gehouden. Prompt volgde na dit onderhoud het af treden van de genoemde Wafd-lei- ders. De terechtstelling van Moustafa Khamis, die naar aanleiding van de onlusten te Kafr el Dawar ter dood werd veroordeeld, is uitge steld. Khamis verklaarde, dat hij generaal Naguib iets belangrijks mede te delen had in verband met de relletjes te Kafr el Dawar. Hij zal in de gelegenheid gesteld worden dit Donderdag aan Na guib te zeggen. Egyptische bladen veronderstellen, dat er nog sensa tionele ontwikkelingen in net pro- ces-Kafr el Dawar ts wachters

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 1